Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) kcsa válasza pakriksz (#43249) üzenetére


kcsa
veterán

Például így:

(#43252) Xaels válasza Kolondrum (#43250) üzenetére


Xaels
félisten

Felmásztam rá én is tavasszal. Nekem kicsit magas volt, de egyszerűen nem bírtam neki ellenállni. Mondjuk ha lenne 10millám akkor már nem szériamotorban gondolkodnék :B

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43253) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hétfőn a benzint megint megvágják 7 forintal. durva...
Tutti ilyenkor esik a benzin ára amikor nem lehet motorozni...
Annyit mennék azt se tudnám már merre menjek... :D
Csak húzza ki jövő szeptemberig. Legalább egy olcsóbb nyarunk legyen. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43254) kcsa válasza Ferdzsoo (#43253) üzenetére


kcsa
veterán

Mindig nyáron drágább a benzin, hosszú évek tapasztalata.

(#43255) Laraxior válasza Ferdzsoo (#43253) üzenetére


Laraxior
titán

Hetfon? Szerdan es penteken szokott valtozni... Most sem talaltam erre utalo irast. Majd szerdan fog esni.
Amugy venni kell 100-200litert ha emelkedni kezd es le van tudva. Garazsban elall honapokig. En is azt csinalom, mar szereztem be egy csomo 25literes kannat :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43256) Outlander válasza kcsa (#43254) üzenetére


Outlander
őstag

Meg télen. :))

Sablon szöveg..

Nyáron a sok kirándulás miatt, télen meg mert sokat eszik a szivató és az is autozik most, aki eddig biciklizett vagy sétált. :)
Mindig ezek a sablon szövegek vannak...

Illetve én emlékszem mikor 240 ft ok voltak és benne volt a hírekben valami debil aki mondta ha 300 fölé megy, akkor lerakja az autót, pedig nem rég közelebb volt az 500 hoz mint a 400 hez.
Most ez van, hogy Hofit idézzem töltsétek meg a kádat benzinnel, csak anyós nehogy leengedje, inkább gyujtson rá. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43257) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#43253) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Külföldön (is) legyen olcsó/bb,nem sokat gurultam itthon.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43258) Xaels válasza Ferdzsoo (#43253) üzenetére


Xaels
félisten

Nyárig eláll a benzin csak a megfelelő tárolásról kell gondoskodni. Ma is nagyon jó idő volt, csak a szél volt kicsit kellemetlen.

(#43257) Mosquito34: az üzemanyag világpiaci ára esik drasztikusan, elvileg az máshol is így kellene jelentkezzen.

(#43259) kcsa: nekem egyik sisakomon sincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43259) kcsa válasza kcsa (#43251) üzenetére


kcsa
veterán

Béna weboldal ez...

(#43260) polimorf


polimorf
tag

Ma olyan szépen sütött a nap, hogy nem bírtam ki és elővettem a gépet egy karikára :)
Már elvonási tüneteim voltak, ezért most ez a rövid 60km is olyan jólesett, totál élveztem minden percét :DD
Persze nem volt nyári meleg, de felöltöztem és egyáltalán nem fáztam.
Jó lenne ha még a tél folyamán lenne pár ilyen motorozható nap. :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43261) kcsa válasza Xaels (#43258) üzenetére


kcsa
veterán

Az pech ha gyűrű nincs, de kampód van - szerencsére nálam mindkettő van. Mondjuk ha dupla-D-s sisakod van, a probléma alapból nem áll fenn :)

[ Szerkesztve ]

(#43262) Xaels válasza kcsa (#43261) üzenetére


Xaels
félisten

Hát, a Nitro amit haver használ azon van, de a Shark gyorskioldós amivel nem nagyon tudok mit kezdeni. Mondjuk egyébként sem szívesen hagyom kint a sisakom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43263) vlevi


vlevi
nagyúr

Nálam szokott lenni lánc. Azzal összekötük két motort, és közben ruhaszárítókötélnek is jó. Felfér rá 2 kabát, néhány sisak :)

(#43264) Xaels


Xaels
félisten

[link] tőkéletes cucc lenne munkába járni, de amennyit írnak árnak azért már inkább normális motort vennék.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43265) kcsa válasza Xaels (#43264) üzenetére


kcsa
veterán

Ejj, nem illik ilyen csúnyákat írni facebookra ;]

(#43266) Archer válasza pakriksz (#43246) üzenetére


Archer
őstag

Amit én tapasztaltam: a dupla tárcsa elől, valami jobb betétekkel, 4 dugós nyergekkel, jó pumpával meg jó gumival olyat tud lassítani, hogy a szemem kidülled. Az előző motoromon az egy tárcsa meg a két dugattyú ahhoz a kisebb súlyhoz nem volt kevés de azért bőven nem olyan harapós. Meg ugye a "balansz" miatt sem árt a dupla tárcsa elől, ne csak az egyik oldalról fékeződjön a motor. Mondjuk ezeknek a chopper vagy cruiser vagy nem tudom mi a megnevezésük motoroknak teljesen más a súlyelosztásuk, mint egy könnyű sportmotornak, hátra nagyobb tömeg jut, nem véletlenül nem hurka 220-as tárcsa van többnyire hátul mint a sportgépeken.

Xaels: elég távol állnak tőlem ezek a motorok csak azt látom, hogy ezekre is már lassan mindent felszerelnek amit a raktárban találnak, eléggé eltávolodott az eredeti koncepciótól.
Egyszer egy eredeti első évekből való Goldwinget láttam (tudom az más kategória), az valami gyönyörű egy szerkezet, az újak meg mint valami piaci három pálcás transformers játék. Persze tudom ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43267) BoB válasza Archer (#43266) üzenetére


BoB
veterán

Az sem utolsó dolog hogy megoszlik a fékerő és kevésbé melegednek a fékek. Bár nem tudom innen hány ember volt már úgy hogy túlmelegedtek :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#43268) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#43257) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ausztriában is ugyanúgy esik, hétről hétre...
Most 1.180 körül jár ami persze még drágább mint otthon, de 1.412-ről indultunk. Van olyan kút ahol a dieselt 0.999-ért adják.
Ez a komoly. Itt mindig is olcsóbb volt a diesel.
A benzin ára sokkal jobban függ a finomított term. Tőzsdei árától, mint a kőolajétól. A benzin a héten is 8%ot esett míg az olaj nem esett tovább. Emiatt lesz megint csökkentés.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43269) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#43268) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tavasszal megnézzük! :D Megint ott leszel ahol? ;)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43270) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#43269) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jajám, úgyhogy mindenképpen ugorjatok be ha erre jártok! :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43271) Xaels válasza Archer (#43266) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem is ez a bajom. Teleaggatják őket minden vacakkal meg műanyag dísszel. A Yamahánál például a Dragstar óta nem volt olyan cruiser a Roadstar Warriort leszámítva amire felkaptam volna a fejem. A Honda a VT1300-al pár éve csinált olyat ami tetszetős lett, de 1000ccm alatt ott sem történt csoda. Nem mondom, hogy nem kell a technikai fejlődés, de ez az irány amit vettek számomra kiábrándító, legalább is a japánok. A Triumph-ban egyelőre még nem csalódtam, bár ők meg árban nekem még elérhetetlenek.

A régi Dragstarok, Shadowok meg Intruderek nem véletlenül tartják olyan jól az árukat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43272) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy shoei sisakról hogy lehet megtudni mikor gyártották?
Dobozán nincs rajta?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#43273) pakriksz válasza Archer (#43266) üzenetére


pakriksz
őstag

valószínűleg 1 tárcsa is megteszi ugyan ezt, mert a szűk keresztmetszet nem a fék ereje szokott lenni, hanem a kerék tapadása.

Versenygépnél persze jó ha 2 van, mert 1 helyett 2 tárcsán oszlik el az energia, de nem hiszem hogy utcán 1 tárcsával bárkinek is kéne túlmelegedéstől tartania :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43274) Pocee válasza pakriksz (#43273) üzenetére


Pocee
senior tag

kitoljunk egy petíciót japánba,hogy nyugodtan rakjanak az utcai motorokra előre is dobféket,mert utcára elég az is?komolyan...mondom: NEMÁÁÁ!

Mr.Brightside

(#43275) Xaels válasza pakriksz (#43273) üzenetére


Xaels
félisten

Azért nem mindegy utcán sem, hogy mennyire kell húzni azt a fékkart. Persze el lehet közlekedni 1 tárcsával, de egy 1300ccm-es majd 300kg-os gépnél ne ezen spóroljanak.

[link] ha meg már ennyire custom, meg minden akkor a hátsó lengőkaron is dolgozhattak volna. Meg a kipufogó festésen kívül a kiömlőket elrejthették volna [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43276) BoB válasza pakriksz (#43273) üzenetére


BoB
veterán

Te =/= mindenki más.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#43277) dellfanboy válasza pakriksz (#43273) üzenetére


dellfanboy
őstag

miért? utcán nem adódhat olyan közlekedési helyzet, hogy pl 80-ról,130-ról kell mihamarabb megállni?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43278) pakriksz válasza dellfanboy (#43277) üzenetére


pakriksz
őstag

az alatt nem melegszik fel számottevően a tárcsa, ahhoz jópárszor kéne ekkorát lassítani pár percen belül... Majd egyszer kipróbálom, gyanítom hogy simán meg tudom majd fogni a tárcsát szabad kézzel, annyira nem melegszik fel.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43279) Archer válasza pakriksz (#43273) üzenetére


Archer
őstag

Számításokat, adatokat nem tudok erre vonatkozóan de biztos, hogy nem dísznek teszik rá a második tárcsát előre. Nyilván sok mindentől függ de pusztán elméleti síkon ugyanakkora fékerő eléréséhez két tárcsánál ha nem is fele, de jóval kisebb erőkifejtés szükséges a vezető részéről ("2 ujjas fék"). Szerintem a sok csilli-villi sz@ron lehet spórolni egy motor tervezésekor de pont a fék az, amin nem kellene.
Másrészről ha van az embernek egy kis plussz pénze, amit a motorra szeretne költeni, százszor inkább a fékrendszer fejlesztésére költse először (fém fékcsövek, jobb betétek esetleg egy jobb főfékhenger) mint mondjuk hangos kipufogóra.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43280) pakriksz válasza Archer (#43279) üzenetére


pakriksz
őstag

Nem dísznek, versenyzésre (na megy így többet lehet kérni a motorért, és cserénél 1 helyett 2 tárcsát kell venni). Nem érzem hogy egy 2 újjas fék miért lenne olyan jó. A nem 2 újjasnál sem kell olyan nagy erőt kifejteni, és kisebb is az esély hogy egy váratlan pillanatban egy véletlen kis újjmozdulatra fejreállsz...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43281) pakriksz válasza pakriksz (#43280) üzenetére


pakriksz
őstag

aminek tényleg van értelme utcán az az ABS.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43282) Archer válasza pakriksz (#43280) üzenetére


Archer
őstag

Van is ilyen irányú tapasztalatod vagy csak úgy gondolomra írod? Ennyi erővel egy féktárcsa sem kell , úgy még olcsóbb lesz, elég elől-hátul a dobfék, ott csak fékpofát kell cserélni. Hogy miért jó egy "2 ujjas" fék? Egyszer próbálj ki egy olyat, szerintem meg fogod érteni. "egy véletlen kis újjmozdulatra fejreállsz" - azért nem úgy van, hogy van a blokkolt kerék meg a nulla fékerő és közötte semmi, ez is mint minden más, tanulás/gyakorlás kérdése.
Az ABS-ben viszont egyet értünk, kétség kívül jó találmány.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43283) Xaels válasza pakriksz (#43280) üzenetére


Xaels
félisten

Hát próbáld ki előbb. A Viragon egytárcsás fékem volt. Meg lehetett vele állni, de azért keményen kellett húzni egy erősebb fékezésnél. Ez hosszútávon, vagy sok fékezésnél azért nem kellemes meg fárasztó. Most a Varjún dupla tárcsa van, nem állok vele fejre de sokkal finomabb a fék kezelése, ha meg kell beleállok az aszfaltba.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43284) Pocee


Pocee
senior tag

tuti Dexar az,csak van egy másik regje :D

Mr.Brightside

(#43285) Kolondrum válasza Pocee (#43284) üzenetére

Most, hogy mondod mondom megnézem ki az, hát nem egy nyugis ember. ;] Vagy inkább tud mások arcába röhögni miközben ....... ! :))

[ Szerkesztve ]

(#43286) Xaels


Xaels
félisten

[link] nekem valahogy még mindig egy régi körlámpás verzió kellene.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43287) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre senki?
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#43288) vlevi válasza Xaels (#43286) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valahogy nekem a speedtriple elejéről mindíg az az érzésem, hogy a dizájnerek a meló végén egy "hűbammeg lámpa" felkiáltással odaraktak hirtelen valamit. Annyira kilóg a motorról, hogy az valami hihetetlen.

(#43289) Xaels válasza vlevi (#43288) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem mindig tetszett. A Rocketnél is meg a Thunderbirdnél is bejön ez a dupla karika. Gondolkozom is rajta, hogy az enyémet is megcsináljam majd olyanra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43290) .mf válasza Xaels (#43271) üzenetére


.mf
veterán

Kawa W800, szerintem még az is egy ízléses modern retró.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43291) Xaels válasza .mf (#43290) üzenetére


Xaels
félisten

Igen ízléses a W800 is de nem igazán Cruiser és azokról volt szó.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43292) Archer válasza vlevi (#43288) üzenetére


Archer
őstag

Ezért kell Daytonát venni, majdnem ugyanaz a vas csak "teljes értékű" a blokk meg van rajta egy kis műanyag plusszban :K Az ülés alatti kipufogósok ott is szebbek szerintem, mint az újak.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43293) pakriksz válasza Xaels (#43283) üzenetére


pakriksz
őstag

kipróbáltam, 1 tárcsás fékem van, nem igazán kell erősen húzni, ha erősen húznám simán fejreállnék vele :)
Sokat nem fékezek, annyiszor nem kell megállni, hegyről lefelé meg elég a motorfék.

@Archer: tudod miért tűnt el a dobfék? Nem azért mert gyengébb, hanem azért mert zárt, és könnyebben túlmelegszik...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43294) Xaels válasza pakriksz (#43293) üzenetére


Xaels
félisten

Ne haragudj, de nem tudom milyen motorod is van pontosan?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43295) Archer válasza pakriksz (#43293) üzenetére


Archer
őstag

Azért, mert jöttek a 100 ló feletti gépek, oda már kellett a fékerő rendesen, dobféknél meg ehhez a méretet, ezáltal a tömeget kellet (volna) növelni, ezzel nőtt a rugózatlan tömeg is, emellett a tárcsaféknek jobb az öntisztulása, gyorsabban hűl (fúrt meg hullámos tárcsák elvileg még hatékonyabban). Egyszerűen eljárt felette az idő ilyen teljesítménytartományokban.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43296) Ferdzsoo válasza pakriksz (#43293) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor most húzz be egy dupla 320-as brembót és akkor rájössz mennyire nem fog a tiéd. ;)
Még dupla tárcsák között is óriási különbség van. Miután a CBF-ről átültem a vifferre, igencsak néztem nagyokat mekkora különbség van a két fék között. Pedig mindkettő duplatárcsás nissin. Szóval még a márka is ugyanaz. Csak az egyik 8 dugattyús és kisebb kerületű, míg a másik 12 dugattyús 320-as. Van különbség nemkicsi. Pedig a másodiknak jó 50kg-al többet kell mefgognia...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43297) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Unalmas már ez a fék story.. :U

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43298) Bogyó bá' válasza .mf (#43290) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az a legszebb motor, ami létezik! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43299) Xaels válasza Bogyó bá' (#43298) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem a Triumph Thruxton szebb. Leginkább a kipu amit nem szeretek a W800-on vagy a Bonneville-n.

De a Bonneville is egy nagyon jó Café alap egyébként. Ez is egy gyönyörű motor [link]

(#43297) Mosquito34 akkor dobj be valami témát. Most sokan letették már a gépet, nincs annyi téma.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43300) pakriksz válasza Ferdzsoo (#43296) üzenetére


pakriksz
őstag

de én nem fejreállni akarok hanem fékezni :) a gumi tapadásánál úgy sem lesz nagyobb fékerőd, és úgy is mindig az a szűk keresztmetszet. Egyébként ER-5 -van. Amúgy én úgy tudtam hogy nem a lóerőktől függ a fékerő szükségessége, mert általában nem full gázzal fékezünk, hanem inkább a tömegtől és a sebességtől ;)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.