Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) kcsa válasza Outlander (#43600) üzenetére


kcsa
veterán

eladja a nepper fele kilométerrel, megkímélt állapotban orvos tulajdonostól.

(#43602) -Mosquito- válasza Outlander (#43600) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Na most akkor mi van? :D [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43603) Laraxior válasza Outlander (#43600) üzenetére


Laraxior
titán

Én amit most vettem 2005-ös motort abban is ~53ezer km van/volt. De ez magánszemélytől van, és elégjól leigazolható, tehát ez biztos.
Legalábbis jobban meg mertem venni, mint ezt: R1

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43604) tboldi válasza Laraxior (#43603) üzenetére


tboldi
nagyúr

Teljesen szabályosan áll (áll?...fekszik) az a rendszámtábla. :D

(#43605) vlevi válasza Outlander (#43600) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Itt meg most kiderült h 50k felett bontószökevény"
Ahogy már a többiek is elmondták, nagyon függ az állapottól. Elég sok motor van, amik bőven 100 (de akár 200) ezret is mentek már. Valamikor volt fenn a hahun egy 1000-es Vstrom, valami kéccázezerrel. Azt mennyiről tekerhették vissza? :D
Olvasgatok motorrevüt, és az utóbbi időben a tartóstesztek nem 25, hanem 50eKm-esek, de még így is az a jellemző, hogy a teszt után darabokra szedett motor alkatrészei (dugattyúk, szelepek, kuplung és társai) sokkal közelebb vannak az új állapothoz, mint a csereéretthez.

(#43606) polimorf válasza Outlander (#43600) üzenetére


polimorf
tag

Az enyém Németben volt rendőrmotor, el tudod képzelni, hogy mennyi km lehet benne. Azért mertem megvenni mert németben a rendőrség normálisabban szervizeli a motorokat mint nálunk. Nincs is vele semmi gond. Inkább vettem meg ezt sok km-el mint itthonit magán használótól. Ha rendesen szervizelve van akkor nem számít a km-r, attól még lehet jó, de hiába a kevés km ha nem törődnek vele.
Szóval ennyit a sok km-es gép aggályodról.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43607) Outlander válasza polimorf (#43606) üzenetére


Outlander
őstag

Nem nekem van a km-kel aggályom... Ezért is nem értettem az utóbbi pár hszt... :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43608) -Mosquito- válasza tboldi (#43604) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Kötsögje.. Száguldani tud,csak gerinc nincs ha felelőségre akárják vonni.

vlevi:

A Motorradosra gondolsz? Az egy 650-es itthoni gép volt és a 2.-ik szervizkönyvét pecsételték tele. Ha jól rémlik.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43609) Xaels


Xaels
félisten

[link] bakker, azért az durva. Érdekes mert nálunk hangsúlyozták anno, hogy semmi nem érhet bele a tankba még koppanásig fordított kormánnyal sem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43610) Bogyó bá' válasza Xaels (#43609) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem olyan vészes, a "jobb" épített Harley-kon nincs is elöl fék... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43611) Archer válasza -Mosquito- (#43608) üzenetére


Archer
őstag

Dehogy száguldozott az, ennyi km-rel még a bejáratos fojtást sem vették ki belőle :DDD

bogyo112: amennyiért ezeket árulják, már talán beleférne, hogy saválló csavarokat használjanak, ne csak az olcsóbb galvanizáltat.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43612) vlevi


vlevi
nagyúr

A Garmin oldalát láttátok már?

"Szíves megértésüket - az útdíj-rendszer kidolgozóinak nevében is - köszönjük!"

A 2015. január 1-től bevezetésre kerülő útdíj-rendszer kezelése a Garmin GPS készülékeken

(#43613) canniball válasza vlevi (#43612) üzenetére


canniball
nagyúr

Valahogy volt egy olyan félelmem, hogy a megyei rendszert nem fogják tudni a navi-térképekbe integrálni, s lám valósággá vált...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43614) Xaels válasza Bogyó bá' (#43610) üzenetére


Xaels
félisten

Ők már lehet tudtak valamit xD

Archer: a Sportsterek 7400Eur-tól indulnak, annyi mint bármelyik másik ilyen alap cirkáló. Persze ott is vannak a drágább darabok. Majd 10K-ért van Fourty Eight. Az egyik kedvencem a 883 Iron mai napig.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43615) Type-R válasza canniball (#43613) üzenetére


Type-R
őstag

pont most nézegetem a zumo 390lm-et, de akkor már nem is kell :DDD

(#43616) Type-R válasza Type-R (#43615) üzenetére


Type-R
őstag

most nézem, hogy a magyar garmin weblapon a 390lm 199900 huf, a louis-nál meg 399€ :F

(#43617) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Jövő hónapban elkezdem a nagymotoros jogsit. Eddig csak Pesten robogóztam, de semmi extra nagymotoros tapasztalatom nincs. Igazából jól tudok váltós motort kezelni, még apáméval tanultam, de egyébként nincs nagymotoros múltam.

Viszont ha már holt idény van így télen, lassan beszereznék ezt azt és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Így elsőre ezek:
- ruhából bőr -t vagy ne? (elsőre max 50k körül használt lesz)
- egybe ruhát vagy külön kabát - nadrág?
- Kesztyűből tényleg kell vagy három fajta? téli, nyári, átmeneti? - ebből (és csizmából) új lesz véve
- Tudtok olyan oldalt ajánlani, ahol ezeket érdemes lesegetni? vagy olx, vatera?
- Milyen márkákat ajánlotok, ami a jó, de nem drága kategória?

Bukóm van. Nem nagy szám, Grex, de jó.

Motorból egyébként valószínűleg majd egy GSX750F lesz. Valamiért régen is vágytam rá. Most meg árban (max 500k) nem nagyon találtam jobbat (vagy állandóan ehhez húz a szívem.:) ). Túrázgatni lenne, első nagymotor.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43618) Something_ válasza V.Stryker (#43617) üzenetére


Something_
őstag

En a bort javaslom elsokent, ketreszest.
Kesztyubol nekem van egy nyari bor es egy gore tex vizallo teli. 10 fok alatt mar nagyon hideg volt a sima borben.

Www.darazsgarazs.hu-t javaslom, jo cuccok vannak jo arban.

(#43619) Xaels válasza V.Stryker (#43617) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem egybe ruhát inkább csak pályára. Kesztyűből elég a téli meg a nyári szerintem. Ahol már sok a téli oda már elég a nyári. Oldal sok van, használtat akár ebayről is nézhetsz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43620) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, akkor már sok kérdés tiszta is lett. :R Meglepetésemre a motorról (típusról) nem akartatok még lebeszélni. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43621) canniball válasza Type-R (#43616) üzenetére


canniball
nagyúr

200k??! Mit tud egy ilyen kütyü amit egy "sima" GPS vagy egy telefonos navi nem? (Persze egyszerű krúzolás esetére gondolok, a világjáró motorosok más tészta.)

V.Stryker!
Miért kéne lebeszélni? Ha az tetszik úgyis azt fogod venni. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43622) V.Stryker válasza canniball (#43621) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez igaz. :)

Most csak én vagyok béna, hogy nem találok motoros csizmákat az ebay-en, csak ilyen cowboy csimmákat? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43623) tboldi válasza V.Stryker (#43620) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd Laraxior megteszi helyettünk. :D

(#43624) Outlander válasza V.Stryker (#43622) üzenetére


Outlander
őstag

[link]

De vigyázz, mert mást az UK, más az US és kínaieu számozás is... :DDD

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43625) Xaels válasza V.Stryker (#43622) üzenetére


Xaels
félisten

Szűkítsd a keresést. Ha sport csizma kellene akkor "racing boots", ha túra akkor "touring boots". Vagy ha márka akkor az alapján keress.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43626) V.Stryker válasza Xaels (#43625) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából a márkákat nem ismerem, így arra nem szűrök. Bár azt látom,hogy Angliából jó áron lehet cuccokat rendelni. Kérdés,hogy vajon pl. ez milyen lehet. :U

Outlander - Épp most gondolkodom azon, hogy a fent linkelt ruhánál pl. ott van,hogy a B a mellkas széllesség és az XL-nél az értéke 52...de 52 mi? centi? :D Egyébként gondolom centi, mert inch-ben kicsit széles lenne.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43627) Xaels válasza V.Stryker (#43626) üzenetére


Xaels
félisten

Gondolom ez kb. ugyanolyan mint a többi "olcsó" csak márkát adnak neki de ugyanott készül mint a többi. A szállítási költséggel együtt 51k. Annyiból ilyet idehaza is tudsz venni szerintem, vagy Louis-tól is megjön.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43628) Outlander válasza V.Stryker (#43626) üzenetére


Outlander
őstag

Az 52, az maga egy méret... :DDD

Abból is van, EU,US,UK méret is... illetve a kínaiEu méret... és mind szabvány és egyiksem egyezik a másikkal ha "cm-ben" nézzük.

Egyszer megszívtam, azóta csak olyat nézek amit fel is tudok próbálni... neked is ezt tanácsolom, vagy ha készséges az eladó akkor mindent lemérni cm-ről-cm-re..

Amúgy ennyiért itthon is van.. még akár újonnan is, használtan meg jóval olcsóbban... :U

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43629) V.Stryker válasza Xaels (#43627) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Itthon hol érdemes nézni?

Outlander - Nem nem, nem a méret. Alább a bővebb leírásnál van a ruháról ábra, vonalkákkal. A B a mellkas szélesség, az pl. xl-nél 52. De pl D a magasság nyaktól derékig az meg huszonvalamennyi... el is vesztettem a fonalat. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43630) tboldi válasza V.Stryker (#43626) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk az én csizmám a másfélszeresébe majdnem kétszeresébe (most már) kerül kint, mint itthon. [link]

Ha ilyesmit keresel, akkor ez egy ajánlás is. :)

[ Szerkesztve ]

(#43631) Xaels válasza V.Stryker (#43629) üzenetére


Xaels
félisten

Shox, Fokt, Euromotor, Superzone, Powerbike, Karasna. De rengeteg féle bolt van még, ezeknek ismerem a boltjaikat is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43632) Czimby válasza Laraxior (#43603) üzenetére


Czimby
addikt

Vettél másik motort?

Amugy ezzel pályáztak és kicsit össze is volt törve van hozzá 2 garnitúra idom tudtommal.
Szóval gondolom azért mutat annyit az óra mert az is reccsent a gyári.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43633) tboldi válasza V.Stryker (#43629) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lejárt a szerk. idő.

A "-ból ítélve szerintem inch lesz és nem szélesség, hanem bőség.

(#43634) Czimby válasza V.Stryker (#43629) üzenetére


Czimby
addikt

Én a helyedben végigjárnám az összes pesti boltot, SHOX, Imet, Kelo, Motoroázis, FOKT, Motorline, Pardi.

És csak próbálva vegyél ruhát, az a jó ha nagyon kicsit passzos, mert minimálisan nyúlni fog minden.
Kivéve a csizma az nem nyúlik!
Sisakból meg szerintem nézz egy másikat Grex kb robogóra való...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43635) dellfanboy válasza V.Stryker (#43617) üzenetére


dellfanboy
őstag

mivel a ruha lesz a karosszériád, ezért szerintem fontos a jó minőség. protektorok terén a forcefield a legjobb, olyat mindenképp vegyél.
és én is a bőrruhát javaslom, télen aláöltözőt, ill. esőruhát külön.
és ezt a cikket, ami megmutatja, hogy bőrruha és bőrruha között is van különbség, ezért óvatosan az ebayról olcsón rendelek dolgokkal.[link]
(kepesmotor, olx-en is ki lehet fogni jó cuccokat, nem kell mindent külföldről rendelni.
pl. amilyen csizmát kinéztem magamnak- sidi vortice- az mo-n olcsóbb volt mintha angliából rendeltem volna.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43636) Kolondrum

Alig 2k-ért találtam kesztyűbe rakható betétet amit USB-n lehet fűteni. :DDD

(#43637) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#43617) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szia!

Én is a bőrt javaslom (úgy hogy volt cordurám is) és mindenképpen húzd fel mielőtt megveszed. Legyen passzentos, egy lógó bőrruhával nemsokra mész esetleges csúszáskor.
Nekem kesztyűm pl csak nyári van, és 13 fokban sem fázik benne a kezem.
Használt motorosruházatra a képesmotor.hu a legjobb szerintem.
Jó de nem drága kategóriát nem ismerek, egyik bőrruha sem olcsó, viszont sokkal többet védenek mint a kordura ami viszont sokkal olcsóbb. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43638) Kolondrum

Mit tettem.... Na majd megmutatom mi lett a vége. Pár hét. Ismerve titeket elleszünk. Ne fogjátok a fejeteket. :))

(#43639) Archer válasza V.Stryker (#43626) üzenetére


Archer
őstag

Még egy szavazat a bőr kétrészesre. Használtan 60-70-ért már el lehet csípni jó állapotúakat, kitisztíttatod vagy befújod a belsejét valami antibakteriális cuccal, aztán pár évet kiszolgál. Addig esetleg összegyűjthetsz egy újra ha megmarad az érdeklődésed a motorozás iránt. Akármilyen ruhát is veszel, egy gerincvédőt vegyél hozzá, -ne a legolcsóbbat- és már azzal menj felpróbálni a ruhát. Amúgy nem feltétlenül igaz, hogy külföldön olcsóbbak a cuccok, sokszor itthon olcsóbb. Bőrruhát, sisakot, csizmát mindenképpen fel kell próbálni megvétel előtt, alsóruházatot, maszkot, gerincvédőt, esetleg kesztyűt, ilyesmiket lehet centi alapján rendelni.

Itt elég sok minden van, érdemes benézni ha jársz arra (meg bárki másnak is) de van fent OLX-en egy szintén veszprémi srác, neki is sok mindene van, ha érdekel, elküldöm privátban a linket.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43640) V.Stryker válasza Archer (#43639) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Dobd csak át a linkjét, megnézem. :)

Köszönöm az infókat.ezekkel elleszek egy kis ideig.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43641) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet, hogy buta kérdés, de azért megkérdezem. Szóval azt írjátok, hogy a bőrruha passzentos kell legyen a biztonság szempontjából. Ezt tökre értem. De pl. ha az ember elmegy túrázni, akkor leszáll a motorról, kajál, ha asszonnyal van, akkor sétál, stb. "motoron kívül" nem kényelmetlenek ezek a ruhák? Esetleg mindenki szokott váltó cuccot vinni és átvedleni, ha hosszabb a megálló? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43642) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nézegetem a ruhákat, de méret ügyileg szerintem nagy a szórás. Véleményetek szerint 186cm/95kg -val melyik méretet kéne megcéloznom? 58?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43643) Xaels válasza V.Stryker (#43642) üzenetére


Xaels
félisten

Gyártónként lehetnek mások a méretek, próba nélkül elég necces. Legutóbb mikor csizmát néztem akkor például gyártón belül volt eltérés. Az egyik típusból a 43-as, a másikból a 42-es volt jó.

A kényelem függ a bőrruhától. Én évek óta egy "Brando" dzsekit használok utcára is. Most télire vettem Cordura kabátot, szerintem hosszútávon a textil kényelmesebb.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43644) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43645) polimorf válasza Bogyó bá' (#43644) üzenetére


polimorf
tag

:)) :)) :)) :)) :))

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43646) dellfanboy válasza V.Stryker (#43641) üzenetére


dellfanboy
őstag

a kétrészes bőrruha a megoldás. az kényelmesebb mint az 1 részes. nekem kétrsészes van és a sétákat ebe szoktam abszolválni. bár csak bőrkabátom kb 2 kg. szóval az elején hozzá kellett szokni, ill a könyökprotektor miatt (ill. a szabása)a kezed se tudod úgy tartani mint egy sima kabátban.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43647) polimorf válasza V.Stryker (#43642) üzenetére


polimorf
tag

Az a bibi a ruházattal, hogy a bőrnek is meg a cordubának is meg vannak az előnyei és a hátrányai is. Ezeket majd magad fogod megtapasztalni viselés közben. Nyáron dög melegben mindkettőbe belerohadsz ha megállsz, de azért kell a túradoboz a mocira, hogy belepakold a göncöt. ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43648) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#43641) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezért kell 2 részes bőrruha kabátot leveszed csak a nadrág marad rajtad.
Persze sétálgatni nem túl praktikus, arra sokkal jobb a cordura, de nyáron mindkettőbe belerohadsz ha nem a motoron vagy...
Egy jó aláöltöző kell a ruhák alá az nagyon sokat számít a konfortérzetben...
Engem a legjobban motoron kívül leginkább az zavar hogy nem a motoron vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43649) dellfanboy válasza V.Stryker (#43642) üzenetére


dellfanboy
őstag

most nézem a shox honlapján holnap akciós lesz eggy kétrszes bőrruha 30-ért. igaz kawa zöld, de a helyedben megnézném jó nagy méret

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43650) V.Stryker válasza dellfanboy (#43649) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Néztem még a reggel. Egybe ruha és szín se az igazi. De azért biztató. :) Van még jó pár hónap ezeket összeszedni, csak időbe akartam elkezdeni, a pénz se egyből áll rendelkezésre.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.