Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109051) Nikaré válasza baboss (#109049) üzenetére


Nikaré
őstag

Mi a kinézett típus?
Gondolom 600cm3 a következő lépés.

(#109052) emre válasza Topiccsendőr (#109050) üzenetére


emre
veterán

Ha szétbontok egy motort a blokkját hogy célszerű eltennem hogy jó legyyen az idők végezetéig, vagy amíg újra használatba kerül?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#109053) baboss válasza Topiccsendőr (#109050) üzenetére


baboss
őstag

Megvan a karibi, de nem lett sokkal jobb. Motorgenerál kelkene, ami sok lenne, nem alkarok annyit rákölteni.
Nikaré
Még nemtudom, a típust, de inkább 750-1000 cm3.
Ez nagyon tetszik, csak ez is 1992-es.[link]

[ Szerkesztve ]

(#109054) Topiccsendőr válasza baboss (#109053) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ennyire rosszak a kompresszioertekek? Legutobb a szaki a karburatort jelolte meg, mint hibaforras. Remelem nem az volt, hogy megvetette veled, beszerelte, majd azt mondta hogy: hat ez nem lett jobb :D

emre
Feltoltenem felszint, nem eszterbazisu olajjal (az jobban birja az allast), es ovnam a paratol.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#109055) emre válasza Topiccsendőr (#109054) üzenetére


emre
veterán

Teljesen hogy ellepjen mindent?
Hengerekbe is?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#109056) Topiccsendőr válasza emre (#109055) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem, siman a feltoltesi mennyiseget, de ha ennyire hosszu idore rakod el, akkor a vezerlest is szetszednem, es a kuplung nyomolapot is leszednem, hogy ne szenvedjenek maradando meretvaltozast a rugok.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#109057) F1DO válasza Gaboman (#109038) üzenetére


F1DO
senior tag

Ilyen ársávban tudok ajánlani két megbízható motort ismerőstől
Az egyik KTM 690 Duke (azaz a 3-as Duke), a másik KTM 690 SMR (R-es verzió! - a 'csőrös' 690-es, nem összekeverendő az SMCR-el)
Mindkét motorra valahogy jellemző, hogy képeken elég sután tudnak kinézni, élőben meg 'hűha'...

Ha esetleg érdekel valakit..

Az a hirdetett 630-as Husqarna egész jó ajánlatnak tűnik, kérdés van-e valami külön 'trükkje' karbantartásilag.
KTM-ekhez értő szervízest nem olyan nehéz találni, gyakori típus, sok van belölük a többi márkához képest. (kivéve SUZUKI a DRZ folytán)

[ Szerkesztve ]

(#109058) emre válasza Topiccsendőr (#109056) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

Bizonytalan ideig.
Fogalmam sincs mikor fog kelleni belőle alkatrész vagy akár a kpl. blokk.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#109059) vendingo válasza baboss (#109053) üzenetére


vendingo
veterán

BT1100? Viszonylag jó áron is ki lehet fogni őket, mert nem valami népszerűek, ellenben jó motor.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#109060) emre


emre
veterán

most láttam, egy kis supermoto motivációs videó :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#109061) Gaboman válasza emre (#109060) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De béna! :R :C :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109062) Horvi válasza emre (#109060) üzenetére


Horvi
őstag

Ez lenne a rendeltetésszerű használat? :DD

Hello darkness, my old friend...

(#109063) Geresics válasza emre (#109060) üzenetére


Geresics
addikt

miért, nálatok nem ezt kellett rutinvizsgán csinálni? :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109064) runner 125 válasza emre (#109060) üzenetére


runner 125
nagyúr

Komolyan mondom néhány résznél szédülést éreztem a motor "egy helyben" mozgásának sebességétől..

Mondjuk tényleg megnézném egy vizsgabiztos tekintetét, ha így rutin vizsgázna a csávó. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109065) z123456789 válasza emre (#109060) üzenetére


z123456789
addikt

Jaj, ez beteg ez a srác, nagyon jó. :C
Meg tök kreatív a motorral. Ráfért már egy kis reform a streetfighterkedésre...nem mintha nem tudnám nézegetni a megszokott mutatványokat hosszú perceken keresztül. :D

(#109066) csoki46 válasza runner 125 (#109064) üzenetére


csoki46
aktív tag

Engem a műszaki vizsga biztos tekintete is érdekelne aki EZTmeglátja :D

1 órája voltam rutin vizsgán, két keréken de sikerült. Remélem a forgalmi vizsga is hasonlóan gyorsan fog menni és végre (legálisan) róhatom hazánk útjait a kis ER6-tal.

(#109067) z123456789 válasza csoki46 (#109066) üzenetére


z123456789
addikt

Ez elég érdekes valóban. Főleg, hogy nem egy kormányt cserélt rajta az ember. De ha jól látom, akkor a mérnöki remekeket pakolta át, létrehozva egy jó kis hibrid kompozíciót. :D
Ami végülis nem lehet rossz, kérdés valóban az, hogy hogy került rá rendszám? :D

Gratula, így tovább! ;)

(#109068) Topiccsendőr válasza csoki46 (#109066) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha minden be van jegyezve, es minden szakvelemeny megvan a megvaltoztatott alkatreszekrol akkor legalisan is kaphat rendszamot.

Igazi szarul nez ki, a felni, valami autofelni lehet, ezzel is sulyt novelve, az elso lampa is a kommersz tomegszarok polcarol lett leveve. Az igenyesen megepitve jelen esetben azt takarhatja, hogy nem fog szethullani azonnal, de itt semmi igenyest nem latok. Kinai fekkar, rokoko kormanymarkolat, kormanykiemeles, ahelyett, hogy normalis kormanyt rakott volna ra, az a plexi is sokaig fog tartani a dekliben, amin keresztul lathatod, hogyan bssza ossze olajjal a kuplung.
Mar maga a hatso felni csere nemetorszagban egy 400€-s vizsgalatot von maga utan, ahol letesztelik, mi tortenik vegsebessegnel vele, ott egy kicsit komolyabban kezelik ezt. Es meg van par alkatresz ezen kivul...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#109069) z123456789 válasza Topiccsendőr (#109068) üzenetére


z123456789
addikt

Hm. :D
Érdekes. Bár hangsúlyozom a motor nem tetszik, de én azt mondtam volna, hogy igényesen van kivitelezve az a sok szar elképzelés. :D Hát ennyit számít, ha valaki szakmailag felkészültebben tekint rá. :DDD

(#109070) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Nagyon nagy off sry de :DD
355 - > 389 még csak nem is éppen, hogy.

OE NiK mérnökinformatikus ANA. :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#109071) Kiki18 válasza Micsurin (#109070) üzenetére


Kiki18
őstag

Gratgrat!!

(#109072) Geresics válasza Micsurin (#109070) üzenetére


Geresics
addikt

Grat! :C

Remélem szeretsz programozni, mert abból lesz dögivel! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109073) Reaper válasza Micsurin (#109070) üzenetére


Reaper
őstag

Ez jó buli lesz, grat! :)

[ Szerkesztve ]

(#109074) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Imádok :DD

C#, C++, JS jöhet :DD

Ugrálok kb :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#109075) Mentolka


Mentolka
senior tag

Szaisztok,
Az jutott eszembe, hogy drága interkomok helyett lehetne-e valamilyen okostelefonos (mert az szinte mindenkinél ott van) alkalmazást használni a célra?
Próbált már ilyet valaki?

(#109076) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
Munkába járáshoz akartam motorra ülni, de az B125 kieg jogsi átfutási ideje egy vicc, így inkább megyek majd korlátlanra ősszel. Addig is most hirtelen elhatározásból egy Piaggio Liberty 50 4T-re ültem fel. (gyöngyház fehér, nagyon patika, hátsó dobozzal) Elegánsan kell öltöznöm, irodát vezetek, de a protektoros kabátról, kesztyűről nem mondtam le. Egy régi fekete színű Airoh sisakom van, ami belül már kikopott, foszlik a szivacsbetét, sötét a plexi stb..szóval kell egy új.
Rider 13-nál rendeltem egy LS2 FF390 Breaker fehér színben, ami 40e Ft. !!! nagyon jó ár, tekintettel arra, hogy a belseje a Vectoréval egyezik meg.
Azonban most látom, hogy a magyar forgalmazónál újra van a méretemből színes verzió is, ami nem matt és kicsit jobban látszik (vagy nem). Ez utóbbi drágább, nem mondom, hogy beleszerelmesedtem, de kicsit elbizonytalanodtam és most még tudnék változtatni a rendelésen. A fehér az inkább elegáns, a mostani motoromhoz tutira illik, de unalmasabb.
Segítsetek plz! Akik fehér bukót használnak, és előtte volt sötétebb színű, mit tapasztalnak, mennyivel veszik észre őket jobban az autósok?
Van valami tuti bevált szín ami ajánlott, vagy emögött nincs tudomány és ne foglalkozzak vele?
KÖSZI!!!

[ Szerkesztve ]

(#109077) V.Stryker válasza gonger (#109076) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A neonzöld és a fehér, amire esküsznek.

Szerintem meg tök mindegy. Kapcsold fel a refit, tegyél egy hangosabb dobot és vagy nyomd a dudát. Ezeknek van valamennyi hatása. Az, hogy milyen színű a bukód, kb. 0,0... %-ot jelenthet. Szerintem olyat vegyél fel, ami tetszik, jó, biztonságos, oszt kész.

Az elmúlt években csont fekete bukóm volt. Pár fényvisszaverő csíkot tettem rá és annyi.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#109078) -Mike- válasza gonger (#109076) üzenetére


-Mike-
addikt

Tapasztalatom alapján gyakorlatilag nem jelent semmit a bukó színe. (csak a képeken mutat jól ha harmonizál a motor ill. a ruha színével)
Városban sokkal többet számít a motor lámpájának ereje, a motor hangja ill. a helyezkedés, mindig láthatóan közlekedj (nem a sáv szélére húzódva pl) és kerüld az összes közlekedő edény holtterét.
Szerintem a fehér pont jó, egy fokkal sem rosszabb, mint a sárga.
Engem akartak már elütni fekete Grexben, kék Sharkban, Rossi színű AGVben, Rea színű Araiban.
Mindegyikben ha akarod, ha nem , néha le kell mondanod az elsőbbségedről a sok hülye miatt.

(#109079) Geresics válasza gonger (#109076) üzenetére


Geresics
addikt

szerintem meg igenis számít a sisak színe!
Saját tapasztalat a neonzöld sisakomról:
- amikor a városban mentem, a szemem vonzotta valami a kirakatban. Odanéztem, és a sisakom látszott a kirakatban, és az volt az!
- amikor utolértem városon kívül egy kocsit vezető haverom, mondta, hogy a visszapillantóban már messze világított a fejem ebben a sisakban. Sokat megy autóval, és lát is, nem csak néz, de azt mondta, hogy jóval előbb észrevett ebben, mint a legtöbb motorost hagyományos színben.
- mikor elállítódott a lámpám, és magasabbra került a fénycsóva, akkor viszont az bántotta egy másik autós ismerősöm, aki oldalról akart kanyarodni. Semmit nem látott a sisakból a lámpa miatt sokáig!
- amikor állok egy kereszteződésben, oldalra nem tudok világítani. Na ilyenkor igazán jó a neonzöld sisak, mert sok sportosan kanyarodó vakegér van, aki nem lát...

Tudományos alapokra nyugvó cikkről nem tudok, ami a fentieket alátámasztaná, vagy cáfolná. Ezek saját tapasztalatok. Az biztos, hogy a következő sisakom is neonzöld lesz!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109080) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Kész a gyári ülés, a túrásabb ülés visszaalakítva!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109081) Micsurin válasza Gaboman (#109080) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem lesz ez "fájdalmas"? :D
Mondjuk terepen zömében úgy se ülsz...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#109082) Gaboman válasza Micsurin (#109081) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Puhább minta a 2007-es gyári ülés, attól az évtől nagyon elvékonyították.
Egyébként meg igen, itt azért sokat nem ülsz! :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109083) julius75 válasza gonger (#109076) üzenetére


julius75
aktív tag

Nekem sincs "világítós" sisakom, és nem is igazán hiszek benne.
Tapasztalatom szerint aki lát is és nem csak néz, használja a tükröket, szándékában áll megadni az elsőbbséget, valamint tisztában van a körülötte zajló forgalommal, nos annak nem kell, hogy a fejemen neonzöld sisak legyen.
Aki pedig a felsoroltakkal ellentétesen közlekedik, annak akár szirénázhat is a fejem, nem ő fogja megóvni az én biztonságom.
Ettől függetlenül lehetnek szituációk, amiben hasznos lehet, ezt nem vitatom, de hogy nem kezelheted úgy, mint egy "virtuális pajzsot" az biztos :N

(#109084) Taybore


Taybore
aktív tag

Kedves Fórumtársak!
Idén is megrendezésre került a MotoSunday Motovlog versenye, amire 37 pályázó nevezett a nyeremények reményében. Az első körös továbbjutás a közönség szavazatai alapján dől el, a legtöbb lájkot kapó 10 jut tovább. Kérlek nézzétek meg a bemutatkozó videómat (1 perc), és segítsetek egy a youtube videóra adott LIKE-al. Nektek csak egy kattintás, nekem a továbbjutást jelentheti. Örök hála és köszönet. :R
u.i.: @geresics most te ne nézz ide :DDD

(#109085) Geresics válasza Taybore (#109084) üzenetére


Geresics
addikt

Helyes, hajrá! :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109086) Taybore válasza Geresics (#109085) üzenetére


Taybore
aktív tag

ééés csak figyel!! :W :Y :D :D :D

(#109087) Geresics válasza Taybore (#109086) üzenetére


Geresics
addikt

Az egyetlen motoros fórum, amire igazán figyelek! ;)
De én csak örülök, ha sikerrel jársz, szóval hajrá! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109088) Gaboman válasza Taybore (#109084) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Megtettem! ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109089) zgospel válasza Geresics (#109087) üzenetére


zgospel
őstag

"Az egyetlen motoros fórum, amire igazán figyelek!"
+ a Dodor videók komment szekciói :DDD :DDD ;]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#109090) etnies válasza julius75 (#109083) üzenetére


etnies
senior tag

Én csak láthatósági mellényben motorozom és érezhető a különbség. Bukóból és motorból is színeset veszek. Ez nem véd meg mindentől, de valamennyit segít.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#109091) etnies


etnies
senior tag

Hazaértem Londonba tegnap, végül 4700 km hosszú lett a túra.
Lesz videós beszámoló majd valamikor, de most már van tapasztalat a villarugó cseréről, ha érdekel valakit megírom.

A Michelin road 5 nem kopott kockásra az 1750 km autópálya alatt, nem úgy mint a gyári, jár a pirospont.

A Cobrra Nemo 2 is bevállt, láncot nem kellett állítani, nem nyúlt szakaszosan és kb 15 perc alatt letakarítottam némi petróleummal a közel 5000 km dzsuváját.
A Sthil bio olajat melegben (volt 39 is Franciaországban) nwgy fordulatnál hamar ledobja a lánc, ennyi a negatív tapasztalat csupán. A Givi satnav tartó nem bírja a 110 kmh feletti tempót és lekonyult, akárhogy húztam meg, műanyag szar. Beragasztom majd vagy veszek másfélét.

A motor egy csoda, oldaldobozok nélkül 120-145 közötti tempóban 4 litert evett. Simán mentem tankolástól tankolásig 3-4 órát egy seggel.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#109092) lumpy92 válasza etnies (#109091) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Bocsi én nem rég óta vagyok itt. MIlyen motor is ez a csoda? :) Egy képet is szívesen megnéznék. Köszi!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#109093) hroberto válasza Geresics (#109079) üzenetére


hroberto
veterán

Szvsz egyértelmű, hogy hamarabb észrevesznek ha rikító színű sisakban, ruhában van az ember.
Nem véletlenül van a láthatósági mellénynek is neonzöld színe.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#109094) etnies válasza lumpy92 (#109092) üzenetére


etnies
senior tag

Dl650XT, mindenki motorja benne van az összefoglalóban.

Kimaradt: a Givi/Kappa Airflow plexi minden pénzt megér, szerintem intercom nélkül is tudtunk volna beszélgetni a feleségemmel, ha nagyon akartunk volna. Se zaj, se szél, se bogár.

Az Intercom Urban is bevállt, remek a zajszűrése és hangminősége, visszaúton végig podcasteket és zenét hallgattam rajta. Egy töltéssel kb 30 órát kibírt, ezen lehidaltam. A rádió szar, 100 fölött szakadozni és recsegni kezd, ez az egyetlen negatívum.

A Sony as-50 kamera jol vizsgázott, szép felvételeket készített, de 3-4 órát bírt csak, ez lehetne több egy kicsit.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#109095) etnies


etnies
senior tag

[link]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#109096) Khaosz55 válasza hroberto (#109093) üzenetére


Khaosz55
addikt

Barátnőmnek sárga Shark spartan van nekem meg ugyan az narancsban színben. KB 3X könnyeben észre veszem a tükörben mint korábban ( fekete sisakja volt). Majdnem jobban észre lehet venni mint a lámpáját. Enyémre is mondták hogy messzrítől rikít. Szóval szerintem is fontos a rikító színek a ruházaton, észrevehetőség szempontjából sokat számít.

(#109097) zgospel


zgospel
őstag

Rendeltetésszerű Harley használat

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#109098) dellfanboy válasza zgospel (#109097) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Unknown Industries

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#109099) #31733248 válasza gonger (#109076) üzenetére


#31733248
törölt tag

Meggyőződésem, hogy a jól láthatósági ruházat a biztonságunk szempontjából van annyira fontos (különösen városon belül), mint az, hogy motoros dzsekit hordjunk. Ordító a különbség az észlelhetőségben, különösen egy feketébe öltözött motoroshoz képest, nem véletlenül vannak már munkaruházat terén is a jól láthatóságra vonatkozó szabványok. Ebből kifolyólag UV színű sisakot javaslok, lehetőleg hasonló felsőruházattal. Fontos még, hogy legalább térdvédőd legyen, ez például könnyen és gyorsan felvehető.

A későbbi járműválasztásnál ajánlom figyelmedbe a Honda SH-kat, az itthon divatos Vespák helyett. Az olasz piac legkelendőbb robogója az SH150, a második az SH300, a harmadik legjobban fogyó az SH125 - az hazai márkák a fasorban sincsenek, nem véletlenül.

(#109100) Geresics válasza dellfanboy (#109098) üzenetére


Geresics
addikt

csak végiggörgettem a videókon. 10-ből 11-ben az indexképen kerekeznek. Azt hiszem ez nem az én csatornám! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.