Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109201) baboss válasza -Mosquito- (#109177) üzenetére


baboss
őstag

Erre gondoltál ?
[link]
[link]
[link]

(#109202) baboss


baboss
őstag

(#109203) baboss


baboss
őstag

Érdemes egy 5l-es kannában benzint vinni magunkkal, jártam már úgy, hogy a benzinkút előtt pár km -rel fogyott ki a nafta. Az útvonalon előre ellenőrizni kellene majd, hogy hol tudunk tankolni.

[ Szerkesztve ]

(#109204) -Mosquito- válasza baboss (#109201) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Na alakul.
A 2-ik link,ahogy jössz le a Mangartról ne Tarvisio felé menjetek,hanem az Sp76-os úton. [link] Olasz autópályákat kerüljétek.
Play áruházból érdemes letölteni az Időjárás és radar appot. [link]
Illetve ha nix GPS,akkor a NAVIGATOR [link] Van NETed és kint is tudod használni,akkor google térképet érdemes bekapcsolni a forgalom/baleset miatt is.. Osztrákoknál de még inkább az Olaszoknál jellemző,hogy rengeteg az automata trafipax. Sárga doboz elölről/hátulról is mér,kb kuka méretű. Egy faluban/városban 2,3,4..is lehet.
Olvasnivaló,Dolomitok: [link]
+
Érdemes az olaszoknál tankolni kb 150-200Km-ként. Nagy többségük automata kút vagy nix shop része,ha mégis van akkor olajból 5w-50,mindent megtalálsz,kivéve üdítőt,nasit stb. Érdemes googli térképen az útvonalon megnézni/bejelölni a kutakat,sőt megnézni milyenek. Mellesleg drágák is 1,69euro is van 1 liter.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#109205) baboss válasza -Mosquito- (#109204) üzenetére


baboss
őstag

Köszi átnézem javítom az útvonalat, de már én is észrevettem A23 kikerülve. Köszönöm a többi tanácsot segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#109206) baboss válasza -Mosquito- (#109204) üzenetére


baboss
őstag

A GPS nálam jelzi az útvonalon a torlódás, baleset, jelzőtáblákat bemondja, sokszor nevetséges volt amikor nyáron figyelmeztet, hogy jeges csúszós útszakasz. Még ellenőriznem kell, hogy az útvonalon szereplő országok megvannak e a GPS térkép mappában.

(#109207) -Mosquito- válasza baboss (#109206) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tavasszal nem tudtunk átmenni a Durmitor nemzeti parkon a hó miatt. De két hete Stelvion és a Gavia hágon is volt még hó.

Olaszokhoz.
Szieszta van. Ilyenkor jobbik esetben az étteremben menüt kapsz,rosszabbik esetben semmit sem,és nézhetsz másik éttermet. [link]

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#109208) baboss válasza -Mosquito- (#109207) üzenetére


baboss
őstag

Köszi a sok hasznos infót. :R Ha hazaértem megtervezem a megmaradt 2 napra az útvonalat.

(#109209) etnies válasza baboss (#109201) üzenetére


etnies
senior tag

Ott lesztek 50 km-re a Val Gardena / Gardena passtól, de nem mentek fel és le?
Az Alpok 2. legszebb része...

A tankolás miatt kár aggódni a Dl-el, 400 a hatótáv az Alpokban. 200 után megállász az első kúton és kész. TDM nem tudom mit fogyaszt, de elvileg az is túramotor.

Legyen nálad kártya, mert sok az automata kút, személyzet nélkül és lehetőleg Olaszország előtt tankold tele, ott nagyon drága a benzin, akár 40 centtel is literje.
Olasz autópálya nagyon drága, csak akkor használd ha tényleg nagyon kell sietni.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#109210) Geresics válasza etnies (#109209) üzenetére


Geresics
addikt

Ha ezt úgy írtad volna, hogy "Ott lesztek 50 km-re a Val Gardena / Gardena passtól, ami az Alpok 2. legszebb része, szerintem ne hagyjátok ki!", az kevésbé olvastatik bicskanyitogatónak! Tudod, írásban nincs hangsúly! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109211) etnies válasza Geresics (#109210) üzenetére


etnies
senior tag

Ha valaki sokadik segítő posztomat ignorálja és fullba nyomja az öszvért, akkor már csak erre futja, sajnálom. Ennek ellenére én próbáltam neki segíteni, hogy ne legyen kidobott pénz és idő a túra.
Az egész horvát tengerpartos részt nem értem, az egész túra úgy van tervezve, hogy kb. 3 nap unalom, 2 nap érdekes rész lesz, pedig ebből több is kihozható lenne.
De most már tényleg elengedem ezt a témát is, nem erőlködöm feleslegesen, ha rám hallgat, azt csinál, amit akar.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#109212) Topiccsendőr válasza etnies (#109211) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De mi segitunk, ha bele doglik akkor is :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#109213) -Mike- válasza etnies (#109211) üzenetére


-Mike-
addikt

Inkább a buszmegállókat jelöld be neki, az nagyobb segítség. :D

(#109214) zgospel válasza etnies (#109211) üzenetére


zgospel
őstag

Mondjuk az hogy kinek mi az érdekes az elég szubjektív :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#109215) baboss válasza -Mike- (#109213) üzenetére


baboss
őstag

:C
etnies
Próbáltam berakni az útvonalba amit linkeltél, de alig olvashatóak az útszámozások nekem, egy sikerült csak.[link]

[ Szerkesztve ]

(#109216) baboss válasza baboss (#109215) üzenetére


baboss
őstag

Mosquito34 hozzászólását elsőre nem is értettem, [link] elsőnek azt hittem GPS adatokat adott meg, majd leesett, hogy útszámozások. Megterveztem az útvonalat, ami nagyjából jó is lett, majd Mosquito34
javított rajta. Ha te is belinkeled az útvonal tervembe az általad javasolt javított útvonalat, akkor az nekem sokat segít. :R

[ Szerkesztve ]

(#109217) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
vasárnap indulnánk motoros túrára haverokkal 4 napra. Szépen elterveztük a Stelvio hágót + Ausztria legjobb helyeit. Viszont sajnos előre láthatólag jövő héten egész héten szakad az eső Ausztriába minden nap min 10mm 3-6 óra idő intervallumba. Nyilván ez koránt sem jó mert nem 1-2 zápor lesz hanem furra sz@r idő. Stelvio hétfőre volt tervezve max 5 fok eső.

Mivel a banda ritkán tud így össze jönni ezért más utat kell választanunk. Elsőre Horvátország maradt mint ötlet Crikvenica-tól Dubrovnik-ig pl.

Ezen a szakaszon ha van valamit érdemes még elmenni akkor írjátok meg légy szíves. Nem strandolni hanem motorozni megyünk. tudom Horvátország fullra lesz nyaralókkal, de sajnos az időjárás miatt nincs jobb ötletünk.

Otthon nem maradunk.

(#109218) baboss válasza baboss (#109216) üzenetére


baboss
őstag

Gondolkodtam azon is, hogy a Horváth országi részt kihagyom, és valahol visszamegyek Ausztria fele, (Javaslatokat várok erre az útvonalra is.) és onnét haza.
etnies
Köszönöm az eddigi segítséget neked is. :R

[ Szerkesztve ]

(#109219) -Mosquito- válasza baboss (#109205) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szívesen.
Mondjuk a déli részt tényleg átgondolhatnád, mert így erősen kontrasztos ez a túra.. Vagy az olaszoknál tekeregnék még a hágók között, vagy a szlovéneknél pl. Trieszt, Piran vagy Postojna, Skocjan barlangokat nézném meg.

Esetleg csinálj egy B tervet pl Mostar, Dubrovnik tengerparti részre.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#109220) baboss válasza -Mosquito- (#109219) üzenetére


baboss
őstag

:R
Este átnézem, most dolgozom kell.
Szeretném jól megszervezni szeptember közepére, nem szeretnék megint buszmegállóban aludni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109221) runner 125 válasza baboss (#109218) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Horváth országi" rész az olyasmi oligarchai terület, mint az (pfejj) Orbán-ország itthon? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109222) Gaboman válasza baboss (#109220) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Pedig annál kedvezőbb áron nem találsz szállást! :DDD
És még sátor sem kell, elég két hálózsák! ;) :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109223) etnies válasza zgospel (#109214) üzenetére


etnies
senior tag

Az tuti, de azért van egy ilyen prekoncepcióm, hogy az Alpok általában több motorosnak tetszik, mint a mi remek Hortobágyunk, kilenclyukú ide vagy oda.
Ez természetesen nem zárja ki a lehetőségét annak, hogy vanak olyanok, akik a technikás egyenesek rajongói, ám ők jellemzően nem a túramotorosok.
Hála Istennek én 4x teljesen átmotoroztam az Alpokat, bejárva a francia részt is, ahová a magyarok nem nagyon jutnak el a távolság miatt, ezért van összehasonlítási alapom. Az Alpok legszebb részei a Mont Blanctól délre, a második legszebb része pedig a Dolomitok, azon belül is a Gardena Pass környéke.
A Stelviot és a Glokcnert egyszer meg kell nézni, mert szép, de túl nagy a forgalom.
Mosquito nagyon jó tanácsokat ad, rá legalább figyel.
Még Szlovéniában is van egy szép hágó, pont mellette megy majd el, oda is fel kellene nézni, mobilról nem tudok linkelni rendesen.

Én nem értek a pályamotorozáshoz, meg a kerekezéshez, szereléshez, de az Alpokban már kb 22 napot töltöttem, ott tudok segíteni.

Azt a horvát részt én is kihagynám, helyette Ausztrián keresztül haza, pl Grossglockner, stb.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#109224) Khaosz55 válasza etnies (#109223) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mi ezt állítottuk össze haverokkal Ausztriára, de úgy néz ki a hidegfront tönkre teszi jövő hétre. Kell B terv.
[link]

Grossglocknert ne raktuk bele mert 3X voltam már.

Egyik legkedvencebb részem a Nemzeti Park Gesäuse, 90 fokos hegygerincek völgyben sebes patak-folyó. Szuper... Liezentől Leobenig.

(#109225) baboss


baboss
őstag

Végre hazaértem a melóból. Mosquito34 kolléga segítségével megvan az útvonal egy része.
1 nap
2 nap
3 nap
Kihagyom a Horvát részt. etnies kolléga által linkelt [link] útvonal javaslatokat szeretném valahogy összehozni a mostani útvonallal, ha megoldható. Nem mennék el Triesztig, hanem Vittorio Veneto - nál valahogy Ausztria fele venni az irányt, és onnan haza.

(#109226) baboss válasza baboss (#109225) üzenetére


baboss
őstag

(#109227) baboss válasza baboss (#109226) üzenetére


baboss
őstag

Lehet hogy érdemes lenne az 5 napot megtoldani 1-2 nappal, ( de akkor a buszmegállókat is fel kellene tüntetni az útvonalakon. :DDD ) ezt meg kell beszélnem a gyerekkel.

[ Szerkesztve ]

(#109228) Khaosz55 válasza baboss (#109225) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mikkor a tervezed az utat ? Jövő héten elég gány idő lesz. Jó lenne ha megváltozna mer akkor mi is mehetünk Ausztriába.

(#109229) baboss válasza Khaosz55 (#109228) üzenetére


baboss
őstag

Szeptember 13-án jön haza a fiam. Elvileg valamikor 14-22 között lenne 5 nap, ami lehet, hogy több lesz 6-7 nap, még nem véglegesek a plusz napok száma. Fogalmam sincs milyen idő várható a tervezet útvonalon akkor. Próbáltam 2018-as időjárás jelentéseket keresni, nem nagyon találtam.

[ Szerkesztve ]

(#109230) baboss


baboss
őstag

Ez lenne a 3 - 4 napi útvonal. Próbáltam etnies kolléga által linkelt útvonalakból belerakni pár útvonalat, remélem jól sikerült [link] Innen lenne még 1 napunk haza, amit ma már nincs időm megtervezni.

[ Szerkesztve ]

(#109231) -Mosquito- válasza baboss (#109229) üzenetére


-Mosquito-
őstag

5 vagy több nap lesz,akkor érdemes betenni egy lájtos napot is,vagy 1-2 nap egy helyről csillag túrázni. Az utolsó szállást meg minél közelebbre tervezni,hogy ne 6-800Km-ről kelljen hazagurulni. Tök felesleges a tavalyi időjárást nézni. Minden indulás előtt nézni kell egy aznapi időjárás előrejelzést. Ehhez net is kell. AccuWeather [link] Vagy a másik app amit linkeltem..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#109232) baboss válasza baboss (#109230) üzenetére


baboss
őstag

Tök jól elbeszélgetek itt magamban. :D Gyorsban azért összedobtam valamit, egy kicsit hosszúra sikerült. :F [link] Vagy a 3 - 4 napot kellene megnyújtani, vagy ezen rövidíteni, vagy még marad egy megoldás, a plusz 1 nap.
:R Estét mindenkinek.
ui
Mosquito34 köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#109233) z123456789 válasza Khaosz55 (#109224) üzenetére


z123456789
addikt

Mindig megörülök, ha győrit látok a csoportban, aztán rájövök, hogy már beszéltük máskor is. :D

(#109234) baboss válasza z123456789 (#109233) üzenetére


baboss
őstag

Ugyan így vagyok én is, aztán rájövök, hogy saját magammal beszélgetek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109235) V.Stryker válasza baboss (#109232) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De miért mentek Ausztriában autópályán?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#109236) baboss válasza V.Stryker (#109235) üzenetére


baboss
őstag

Késő este csináltam, nem néztem. Este érek haza, javítanád ? :R

(#109237) tboldi válasza z123456789 (#109233) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

(#109238) z123456789 válasza baboss (#109234) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD

(#109239) baboss válasza V.Stryker (#109235) üzenetére


baboss
őstag

Cigi szünet, még jó, hogy nem dohányzóm, most lehet csevegni.
Ha otthon pc-n nyitom meg az útvonal linket akkor az jó, viszont mobilon másik útvonalat mutat, és annak is csak egy részét. Valószínűleg az 5 naposra tervezet útvonal 6 napos lesz. Így lehet finomítani az útvonal terveken, és kevesebb km jut egy napra. A gyereknek is jobb lenne. Még nagyon keveset ment, friss a jogsija. Kb 1000km vezetett idáig és most, hogy Izlandon van, így kiesett neki 4 hónap. Miket érdemes bepakolni ? Összesen a két motorom van 5 doboz. Esetleg kell még hengertáska is ? A motorokról vannak képek visszalapozva megnézhető. Mobilról most nem akarok linkelni.

(#109240) baboss válasza baboss (#109239) üzenetére


baboss
őstag

Azért nem bén a gyerek, Kakucson 1 óra motorozás után már szikrázott a blokk védő cső, a kanyarokban, és Szlovákiában, Lillafüreden a szerpentines részeken is vezetett már.

(#109241) #31733248 válasza baboss (#109239) üzenetére


#31733248
törölt tag

Van egy ilyen táskám ha kell akkor kölcsönadom:

https://www.shox.hu/givi-hengertaska-ea119bk/?p=657GEA119BK0000

(#109242) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Van remény, előrejelzés szerint lehet jobb idő lesz (nem lesz annyi eső) Ausztriában jövő héten. Szombaton fixáljuk hogy A terv vagy B terv.

(#109243) baboss válasza #31733248 (#109241) üzenetére


baboss
őstag

Van kukás zsákom, fekete, megy a motor és a ruhám színéhez, ha megtömöm akkor az is henger táska lesz, és még vízálló is.
Köszi, ha aktuális lesz megkereslek. :R
Merre lehet majd átvenni, ha szükség lenne rá ?

[ Szerkesztve ]

(#109244) baboss válasza Khaosz55 (#109242) üzenetére


baboss
őstag

Én azért csinálnék egy C tervet is, de a buszmegállók legyenek jelezve, nem aludni, hanem az eső elől elbújni. :D

[ Szerkesztve ]

(#109245) #31733248 válasza baboss (#109243) üzenetére


#31733248
törölt tag

A II. kerületben, a Hármashatárhegy mellett lakom és a Belvárosban is gyakran járok, úgyhogy szólj, ha szükséges. Ügyes cucc egyébként, rajta van a pók akasztóinak helye is.

[ Szerkesztve ]

(#109246) baboss válasza #31733248 (#109245) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Ha már itt tartunk, akkor esetleg valakinek nincs kölcsönbe 2 motorja ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109247) julius75 válasza baboss (#109246) üzenetére


julius75
aktív tag

Ez egy nagyon jó kérdés....de HA lenne, el mernéd fogadni a felajánlást? :F

(#109248) veze válasza baboss (#109246) üzenetére


veze
őstag

eMZé megfelel gondolom, és az élményfaktor is garantált :D

[ Szerkesztve ]

(#109249) runner 125


runner 125
nagyúr

Na, a Ducati-kat pont így szeretem. Csak nézni majd a polcon. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109250) baboss válasza julius75 (#109247) üzenetére


baboss
őstag

Nem. Mert tuti, hogy ha kölcsönkérek valamit az nálam romlik, szakad, törik el. Van egy határ ami felett nem szoktunk kölcsönkérni, csak ez a határ mindenkinél más. Vagy kölcsön adtam, kellene nekem, válasz menjek érte, vagy nem tudom most vissza adni, mert kölcsönadtam másnak. :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.