Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60197) #19482368 válasza Gubek-Einste (#60194) üzenetére


#19482368
törölt tag

Azt a részt értem, és gondoltam. De EDGEMAX-ra van kötve a WIFIK akkor nem kapja meg azokat a szolgáltatásokat, amiket az USG ad. Tehát max látod a C.K hogy mennyi AP van, de a finom beállításokat nem tudod megadni. Mert USG specifikusok. Úgyse működik ha EDGEMAX hozza létre az internet kapcsolatot, hozzá kapcsolsz egy unifi switche-et, amire rá rakod a wifi AP-ket. Ugyan látod a C.K.-ban az SW, és az AP de pl a topológiában már nem látod az EDGEMAX-et. És az C.K-ben nem tudod beállítani a EDGEMAX-et. Ezen az alapon lehetne pl Mikrotik ---> unifi AP. vagy Mikrotik ---> UnifiSW ----> C.K. De akkor se tudsz az SW külön VLAN-t létrehozni, mert azt pl az USG hozza létre. Ezért nem értem miért keveritek a 2 vonalt. Összefoglalva.

USG ---> USW ---> Unif-iAP ----> C.K Ez így a Unifi család
Persze EdgeMax-ra is lehet kötni unifi AP-. de teljesen más. Abban az esetben felesleges a C.K.Hiszen az EDGEMAX DPI ugyan azt mutatja. Konfigurálást meg az EDGEMAX webes felület, és Unifi-AP webes felület biztosítja.
Kb olyan Mintha Mikorik ---> Unifi AP- lenne. azaz heterogén.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.