Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58720) Core2duo6600 válasza Siszibatya (#58718) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy nőnek az internetcsomagok sebességei a szerencsés helyszineken, annál inkább nem fognak csökkenni a router árak hiszen, mindenki az erős routert keresi.

A szolgáltató a modemig kiépíti majd a hálózatot, onnan a te dolgot, max pénzért csinálják meg.

A routernek gigabites portjai kellenek hogy legyenek, ha min 500 mbites netet szeretnél, vagy ha csak 1 van neki, akkor mögé kell tenni egy switchet.

Amiket leírtál, hogy miket kéne a wifinek áthidalni előre senki nem tudja megmondani, hogy jó lesz vagy sem.
Nem kizárt, hogy 2 wifi AP-t kell használnod, az a nyári konyjha igen messze van falak közben, azt hiszem a 2 AP lesz a megoldás.
Persze az AP ket kábellel kell bekötni.

Természetesen a laptopot ethernet port esetében lehet használni kábellel.
Asztali gépet meg eleve azzal kell használni.

A ne dobálja el stabil legyen szintén olyan, hogy előre senki nem mondja meg, hogy mit fog csinálni a router legfeljebb annyit, hogy eddig nem volt vagy nem sok gond volt vele.

Amelyikre meglehet mondani, hogy hibátlan eszköz esetén stabil lesz, azok a nagy válallati megoldások.
(A gigabites net elérés, sok aktiv eszközzel ebbe az írányba tereli azt aki nem akar szentségelni azért mert megint lefagyott a router, )

Én amúgy egyre inkább nem vagyok híve a minden egyben eszköznek.

A router legyen router, a switch legyen switch, a wifi Ap meg legyen WIFI Ap, én pl olyan routert fogok majd venni, amiben nincs wifi.

Hisz ahol a routert teszem, ott nem kell.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.