Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56859) CheGhost válasza zsolt734 (#56858) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
A félreértések elkerülése miatt az elején leszögezném, hogy én nem tudok ajánlani semmit, azt majd a hozzáértők megteszik, illetve tőlük kéretik kijavítani a pontatlanságokat. Ezért elnézést, hogy beleszólok.
Egy pár tisztázó kérdés:
- 1 db router/modem-et keresel, vagy a leírásodnak megfelelő irodában a belső hálózatot szeretnéd "felújítani"?
- 8 portos router helyett switch megfelelne-e? (Napokkal ezelőtt felmerült kérdés, árban sokkal kedvezőbb.)
- A szolgáltatói eszköz cseréje általában nem ajánlott, mögé kellene kötni az új routert
- A szg-ek és laptopok kábelen vagy wifi-n csatlakoznak? A plotter és a nas ugye kábelen csatlakozik? Illetve a második szinten csak a 4 laptop van, jól értettem, azaz a plotter és a nas a másik másik (azaz első) routerre van kötve? A leírásodból úgy olvastam ki, hogy a két router-t nem tudjátok kábelen összekötni.
- Melyik vpn-t használjátok? Az openVPN tudomásom szerint az egyik legbiztonságosabb.
- Az első ponthoz visszatérve: Egy routerre, vagy a teljes rendszerre, pl. 2 router + 1 switch összesen max. 80k Ft?
- A nas cseréjén nem gondolkoztok? Sebességben és szolgáltatásokban egy jobb nas ajánlott lehet. A wd "nas" "nem igazán acélos".
- Jelenleg milyen hálózati eszközök vannak, miről akartok feljebb lépni? (Esetleg használhatóak lehetnek pl. a második szinten.)
- A wifi-környezet milyen? Mennyi idegen/szomszédos wifi van a környéken? Max. lefedendő távolság? Falak száma/anyaga?

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.