Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103151) szita.erno válasza Dr.NX (#103150) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Üdv!
60.négyzet méter terület.
Tégla válaszfalak 15.cm vastag.
2.fal,csak főldszint.
2.db okos tévé.
1.laptop
2.db.telefon.
4.db.biztonsági kamera

Vezetékes netem 50/megabites sebességet tud.
De a Telekomos hálozat 80-100/megabites sebességel megy. Ezért szeretnék olyant ami a szimkártyás is.

100000.ft simán belefér, csak jó legyen
Különösebben más elvárásom nincs.
Tanyán lakom és más lehetőség nincs.
Meg nagyon nem is értek hozzájuk.

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#103152) Gubek-Einste válasza szita.erno (#103151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legoptimálisabb az lenne ha vennél egy kültéri mobilnetes router-t amit csak modem módban használnál és egy sima beltéri wifi router-t ami tud dual WAN-t és így oldanád meg ezt a helyzetet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103153) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#103152) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

A számból vetted ki a szót -- nem először ebben a kérdésben. :)

A Mikrotik kültéri LTE egységek (SXT, LHG) örvendetesen csökkent egy kicsit.

Egyébként érdekes, hogy az 5G mennyire alulteljesít elterjedtségben, kiszolgáltságban. Az eredeti piaci előrejelzések szerint már széles körben elterjedtnek és olcsónak kellene lennie. Hat éve mondta nekem az egyik nagy szolgáltató hálózati mérnöke, hogy 2021-22 körül már az akkori LTE indexált árán fogok 5G-t kapni, és hogy arra számítanak, hogy az 5G-s végponti eszközök sokkal gyorsabban fognak terjedni, és emiatt olcsóbban elérhetőek lesznek, mint a 4G-sek, mivel ezek már széles körű, valós alternatívát jelentenek a vezetlkhez képest.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103154) szita.erno válasza Gubek-Einste (#103152) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Köszönöm a segítségeket! :R

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#103155) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#103153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A számból vetted ki a szót -- nem először ebben a kérdésben.
Pont a te tapasztalatod alapján merem ajánlani ezt a megoldást, főleg Mikrotik oldalról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103156) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#103155) üzenetére


MaCS_70
félisten

:)

Tényleg bevált a Mikrotik. Ettől függetlenül boldogabb lennék már valami vezetékes megoldással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103157) marci92hun


marci92hun
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget/ötletet szeretnék kérni a szakiktól!
Az alábbi helyzetben vagyok. Van egy lakóépületünk és egy műhelyünk egymástól igen messzire. Kb 60 méter. A két épület egy 75 méteres kültéri Cat6 kábellel van összekötve.

A műhelybe vásároltunk egy alábbi tipusú routert: [link]
( tp-link AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Router)
Hozzá tartozó utasítás alapján felinstalálva.

Na most a következő a probléma, hogy a sebessége laptopon Lan portra dugva körülbelül negyede, mintha közvetlenül a 75 méteres kábelre dugnám a laptopot. A Wifi sebességről meg ne is beszéljünk. Az még a LAN - portos sebesség negyede kb. Ami szintén vicces, mert Wi-Fi 6 router-ről beszélünk.

A laptop amiről próbáltuk: DELL PRECISION 7560
Gigabit LAN, Intel® Wi-Fi 6E AX210 2x2

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket! :R

(#103158) yanna válasza marci92hun (#103157) üzenetére


yanna
őstag

(#103159) Essejó válasza marci92hun (#103157) üzenetére


Essejó
veterán

Próbáld ez alapján telepíteni

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103160) MaCS_70 válasza marci92hun (#103157) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan mennyi ez a megvalósult sebesség? Mert ha 90-94 Mbps körüli, akkor sérült a kábel.

Egyébként próbaképpen meg kéne nézni, hogy ugyanez a topológia mit csinál egy másfél méteres kábellel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103161) marci92hun


marci92hun
csendes tag

Szia!

Nem lehet sérült a 75 méteres kábel, mert ha közvetlenül rá dugom a laptopot és mérek vele koppra ugyan annyit tud mint fent a házban. Nincs rajta veszteség.

Ahogy a 75 méteres kábelt bedugom a routerba, eltűnik LAN-on a 3/4-e , wifin pedig még annak a 3/4-e.

(#103162) roti86 válasza marci92hun (#103161) üzenetére


roti86
őstag

Lehet valami router beállítás okozza. Én csinálnék egy resetet a routeren, ha nem jó egy másik routerrel is kipróbálni.

(#103163) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Ha 115nm-es lakásba (emeletes) vennék 2db Asus AX52-t , egy lent a nappaliba a telekomos router mellett egy pedig az emeleten, az emeleti az UTP kábel nélkül képes MESH-ként stabilan szórni a wifit?
Valamint a telekomos routeren állítanom kell valamit hogy minden flottul működjön vagy csak rádugom a gigabit portra az Asus-t és annyi? :R

(#103164) Essejó válasza Szajo (#103163) üzenetére


Essejó
veterán

Milyen a födém? Monolit vasbeton, padlófűtéssel?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103165) Szajo válasza Essejó (#103164) üzenetére


Szajo
őstag

Beton, padlófűtéssel.

(#103166) Gubek-Einste válasza Szajo (#103165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor teljesen bizonytalan, hogy milyen lesz a kapcsolat a két eszköz között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103167) Ráti


Ráti
tag

Pontosan ugyanolyan paraméterekkel keresek routert mint Szajo.
115nm, monolit vasbeton födém. Annyi, padlófűtés az emeleten nincs. Fent lenne az emeleten a router, ide jön be az üveg kábel a szolgáltató által adott routerbe.
Lenne rajta 6 telefon, 2 tablet, 3 laptop, 2 tv box, erősítő, 4 tévé, 2 klíma plusz pár egyéb apróság.
Fontos lenne, hogy lent is stabil legyen a kapcsolat a Home office miatt.

Ilyen paraméterekkel mi lehet az optimális választás?

(#103168) Essejó válasza Ráti (#103167) üzenetére


Essejó
veterán

Cat5e lankábelt levinni a földszintre.

Az a vasbeton födém olyan mint egy Farady kalitka. Töprengj el rajta, hogy hogyan tudod az 1 db lankábelt lejuttatni az alsó szintre.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103169) Essejó válasza Szajo (#103165) üzenetére


Essejó
veterán

Szóval vasbeton, padlófűtéssel. Nincs az az ember aki ért hozzá, hogy meg tudja mondani milyen erős/stabil/gyors jel jut azon a kombón keresztül.
Neked is csak ezt tudom javasolni #103168

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103170) Szajo válasza Essejó (#103169) üzenetére


Szajo
őstag

Meg tudom oldani a LAN kábel lefűzést, úgy is tud menni “egy Wifi”-ként a dolog? Tehát ha veszek két AX52-t és LAN-al összekötöm akkor ugyanaz lesz a wifi fent mint lent? :R

(#103171) Tompika777 válasza Szajo (#103170) üzenetére


Tompika777
senior tag

Akkor lesz csak igazán olyan :DD
Komolyra fordítva a szót, természetesen eleve ez az ajánlott mesh kapcsolathoz, hogy kábelen kötöd össze őket.

(#103172) Essejó válasza Szajo (#103170) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor teljes sávszéled lesz lent és fent is. Lanon és WiFi-n is. + Mesh.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103173) MaCS_70 válasza marci92hun (#103161) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugyan konkrétan nem értem, amit írsz, de annak a kábelnek gigabites sávszélesség mellett elvben mindegy, hogy 75 centiméter vagy 75 méter hosszú.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103174) WaterWave


WaterWave
veterán

Úgy adódott jó áron hozzájutottam egy tp link ax11000 szörnyhöz, mivel 2 hónap mulva költözök Dunakeszire a két szintes kertes házba .. Jel erősségre kíváncsi leszek

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#103175) Essejó válasza marci92hun (#103157) üzenetére


Essejó
veterán

Ki kéne próbálni azt a routert egy rövidebb kábellel is. Ha azzal is ennyit produkál, akkor 2 dolog lehet.
1, Hibás a router.
2, Valami user error a beállításában.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103176) Ráti válasza Essejó (#103168) üzenetére


Ráti
tag

Cat6 megy a házban minden helyiségbe. Sima Huawei router van most amit a szolgáltató ad, ennek is szépen maxon van a jelerőssége lent. Ebből gondoltam, hogy ha veszek egy normális wifis routert akkor azzal sem lesz gond.
A gond azzal van, hogy a wifiről ledobálja az eszközöket, de eközben a lan-on levő dolgok stabilan működnek.

(#103177) MaCS_70 válasza Ráti (#103176) üzenetére


MaCS_70
félisten

A wifiről ledobálás általában szoftveres problémát jelent -- feltéve, hogy nem a hatótáv határán történik, illetve nem gyonzsúfolt a légtér.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103178) Ráti válasza MaCS_70 (#103177) üzenetére


Ráti
tag

Agyonzsúfoltság kizárva, a wi-fi mellett is ugyan úgy ledobál mindent.
Ha jól tudom nincs hozzáférésem frissíteni a routert.

(#103179) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Régebben kérdeztem itt a fórumban (Link), ahol egy Asus RT-AX53U teljesít szolgálatot, arra esett a választás.
Hátsó szobába is jól fogom a netet relative(200Mbitből olyan 60-at márek), viszont ott van egy nem okos TV amibe egy Amazon Firestick 4k-s Sticket szereztem be, de sajnos mivel messze van a router nem látja a Wifi-t. Amazon firestick AC-s wifivel rendelkezik.
(SmartWifi-t használok - remélem jól írom - ahol nincs szétválasztva a 2.4/5Ghz hanem 1 db SSID van).
Próbáltam kettéválasztani 2.4 és 5Ghz-re, de akkor sem látta a wifit a stick.

Ezért AiMesh-t szeretnék neki összehozni, csak netezni kell, illetve a Sticken is csak max 1080p-t fog nézni (Netflix/Disney).

Asus RT-AX53U-hz milyen low budget megoldást ajánlok max 15k-ig használtan?
- 1. megoldás: AX52U vagy AX53U vagy régebbi AX1800-as modell
- 2. megoldás: AC-s eszköz : pl: AC68U / AC65P /AC58U v3

Mennyire jó megoldás AC és AX-es router-t Mesh hálózatba kötni?

Rokon akinek viszem sima egszerű netezős ember, akinek okostelefon/TV/tablet van, NET-je is átlagosnak mondható (200MBit/25Mbit).

Melyik low budget megoldás lehet a jó?
Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#103180) Essejó válasza stigma (#103179) üzenetére


Essejó
veterán

Ha nem szempont a WiFi 6 akkor elég lehet az AC is, de szigorúan lannal összekötve a két router.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103181) kpityu2 válasza stigma (#103179) üzenetére


kpityu2
őstag

Én az RT-AX52-őt mondanám (ebből nincs U), 19 ezer körül kapható most a legolcsóbban. Néztem, most van az emag saját forgalmazásában is, másnapi szállítással, nem drágább mint a többi lehetőség: [link] Vagy várni egy akciót, ha mindenképpen olcsóbban szeretnéd.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#103182) kretenallat válasza Gubek-Einste (#103134) üzenetére


kretenallat
senior tag

Az a gond h 6 honapig vagyok itt, ami tul sok ahhoz, hogy elfogadhato net nelkul legyek es tul keves ahhoz h alairjak szerzodest. A ceggel valoszinuleg ki tudom fizettetni.

szerk: vagy csak vegyek egy olcsobb 5G telefont es hagyjam tolton wifi hotspotkent? :D
szerk 2: 4g s zseb hotspottal 8-10 mbps t ert el, amivel nem tudok semmit jatszani, ha az asszony netflixet nezne

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#103183) kpityu2 válasza kretenallat (#103182) üzenetére


kpityu2
őstag

Vegyél két zseb hotspotot. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#103184) kretenallat válasza kpityu2 (#103183) üzenetére


kretenallat
senior tag

ez a jol megfontolt szakmai velemenyed? xD

amugy ami szamomra nagy kerdes hogy ha 4Gn ennyi a sebesseg, azon valtoztat-e, ha 5Gre valtok

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#103185) kpityu2 válasza kretenallat (#103184) üzenetére


kpityu2
őstag

Pontosan. A játékhoz folyamatosan alacsony ping kell, a streamhez meg folyamatos nagy mennyiségű adatáteresztés. Persze nyilván van az az eszköz ami ezt a két követelményt zökkenőmentesen szolgáltatja egyszerre.

"Szeretnék venni számítógépet, de semmi extra csak játékra kell..."

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#103186) stigma válasza Essejó (#103180) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az inókat, nem szeppont az AX-es router, csak sima netezni és streamlni kell a Sticken elérhető alkalmazásokból 1080p-ben.
Arra figyelek csak olyan routert vegyek, ahol hivatalos oldalon ott van hogy ,,AiMesh", mert pl az AC65P-nél nincs.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#103187) stigma válasza kpityu2 (#103181) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a választ, pár ezer FT annyira nem számít, de most ha lehet 10k-ból próbálom megoldani a plusz ,,jelerősséget".
Kb 1 hónap múlva kell, így nézem majd az akciókat és itt hardverapro-t is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#103188) Gubek-Einste válasza kretenallat (#103184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

amugy ami szamomra nagy kerdes hogy ha 4Gn ennyi a sebesseg, azon valtoztat-e, ha 5Gre valtok
Ezt csak teszteléssel lehet meg tudni, látatlanban semmit sem lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103189) Peltár


Peltár
aktív tag

Gubek-Einste szia! Kifejezetten arra keresnék választ hogy az ASUS RT-N18U routernek szerinted sorban mi volt az utódja, az egy nagyon jó kis router volt a maga korában,
van valami családfa ha váltani szeretnék akár használtban, akár újban max 30e bezárólag.
Nálam a wi-fi erőssége nem volt fő szempont, most sem az, mert vezetéken lógok, csak telefon frissítésre használom de ez a 128/256MB jó volt. Bírnia kellene a torrentet és online játékot egyszerre, ez már nem bírja, összefoglalót olvastam, sok variáció, de ennek kifejezetten ki a méltó, időtálló utódja szerinted? Köszi!

(#103190) Gubek-Einste válasza Peltár (#103189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103191) Peltár válasza Gubek-Einste (#103190) üzenetére


Peltár
aktív tag

Na ugrott a válaszom, ez érdekes. Na megint megpróbáljuk
Milyen környezetben: Jelenleg egy szobán belül, nem érdekes a környezet, mert 1m van a router, 99% vezetéken lóg ha wi-fi akkor is csak telefon frissítések, tablet.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná: Max három, PC, Laptop, 1 mobil
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? 500/20 Voda(UPC) vezetékes net
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? Fut egy online játék + megy 4-5 torrent visszatöltés + megy YT élő adás (LIVE nézés) A játék ami szívja az erejét, néha lassan tölt be, a YT nem tud magának előre cache-t tölteni, elfogy, indul a homokóra, a weboldalak is elkezdenek ekkor nehezen, lassan bejönni. Várakozás van, jellemzően gooogle analitika meg egyéb ami különben normálisan olyan gyorsan bejönne, hogy nem is látná az ember. Speedtest By Oakla várakozik, várakozik, de ha sikerül végre elindulnia megvan az 500/20. Ha gép kikapcsol, router áramtalanítva, akkor utána ha nem játszom
az online játékkal, megy minden szépen. Játék + torrent + YT esetén ha még Wi-Fi-n keresztüli bankolás is bejátszana néha be se tölt az applikáció, vagy idő túllépések vannak. 99% szerintem, hogy a játék a ludas, megeszi a router erőforrásait, ASUS RT-N18U van vagy akár 10 éves nem erre lett kitalálva. A játék egyébként a Hero-Wars Dominion Era

[ Szerkesztve ]

(#103192) AttilaMvh válasza Peltár (#103191) üzenetére


AttilaMvh
tag

Szia, nem vagyok hálózati guru, de nekem is N18 routerem (is) van, és a fiam League of Legend játéka kábelre dugott laptoppal hasított amiután utánaolvastam és sikerült kikapcsolni a QOS-t. Nem tegnap volt, de úgy emlekszem, hogy nem a grafikus felületből lehetett kikapcsolni, hanem valamilyen parancssorból, nézz utána, ingyen van, s egy próbát megér. A QOS kikapcsolta a hardver NAT-ot, és megfelezte a sebességet vezetéken ( is). Igaz, hogy torrent nálam nem jött szóba, meglehet, hogy nálad nem lesz elég ez a beállítás. Ha az ötlet nem segít, akkor a hozzáértők javasolnak valami értelmesebbet. Szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#103193) Peltár válasza AttilaMvh (#103192) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia! Hát az érdekes az, hogy szoktam más online játékokkal is régebben játszani pl SW Battlefront II. de ott nem volt gond, pedig az többet eszik, ráadásul azóta 300/20 helyett 500/20 a net procit is cseréltem, RAM is ment a gépbe, Router nem lett piszkálva. Az utolsó gyári FW van rajta. Ha elindítom a gépet, játékot meg nem, a Speedtest is gyorsan bejön 9ms 500/20 net meg full megvan. De amit javasoltál, arra is futok majd egy kört.

(#103194) Gubek-Einste válasza Peltár (#103191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX52/AX53U/AX1800U ami belefér a 30k-s keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103195) fokukac válasza Gubek-Einste (#103194) üzenetére


fokukac
nagyúr

az ax57 is belefér

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#103196) Peltár válasza Gubek-Einste (#103194) üzenetére


Peltár
aktív tag

Gubek-Einste , Fokukac köszönöm szépen!
Igen az AX57 is belefér és mivel éppen 30e alatti áron kapni, na meg 4 magos a CPU benne és hosszú távú befektetés lesz megint, valószínűleg ő lesz a befutó.

(#103197) MaCS_70 válasza Essejó (#103180) üzenetére


MaCS_70
félisten

"szigorúan lannal összekötve a két router"

Nem piszkálódásból, csak a pontosítás kedvéért:

Tehát kábelen (jellemzően Ethernet) összekötve. A LAN-nak a wifi is része.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103198) Essejó válasza MaCS_70 (#103197) üzenetére


Essejó
veterán

AiMesh esetén úgy tudom jobb a kábeles kapcsolat.
Én részemről WiFi-t csak mobilon vagy tableten használok. Még a céges Netbook is kapott egy Lan to USB3-at. Mert Lan portja nem volt.
És persze része a WiFi, de sokszor bizinytalan.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#103199) blakey válasza Essejó (#103198) üzenetére


blakey
titán

Nyilván, a kábel szinte minden esetben jobb, de ha olyan MESH-rendszert használsz, ahol az eszközök külön sávon kommunikálnak, akkor nagy baj nem lehet, azaz háromsávos (pl. egy 2,4GHz és két 5GHz sáv) routerek esetében ez kényelmes, jó és stabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#103200) Essejó válasza blakey (#103199) üzenetére


Essejó
veterán

Két Triband Routerrel oké, de két 5 GHz es sáv ugyanazon a rádión mitől jó ha felezi a sávszélt?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.