Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75451) adequate_cou válasza Suprax5 (#75448) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Csak egy egyszerű eset:

A valaki akinek a gépet veszed vagy játszik - vagy nem. ( nincs köztes állapot)

Na most a fenti esetekre más-más gépet ajánlanának itt neked ha elmondanád mi a preferencia.

Tehát ha valaki rábökne valamelyikre az általad linkelt közül, az szakmailag idióta lenne, mivel azt se tudja mi az elvárás, tehát nem is dönthet lelkiismeretesen.

Komolyan úgy érzed, hogy itt mindenki hülye és te vagy meg nem értett?

75449: A....ért.

Bocsi csak nem találom a Z betűt, jah megvan.

[ Szerkesztve ]

(#75452) Suprax5 válasza adequate_cou (#75451) üzenetére


Suprax5
csendes tag

Értem.
Nem vagyok lusta, csak hatékony.:)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár hónapon belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 260e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Otthoni felhasználás. Játék minimális, net, kapcsolattartás.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Játék nem jellemző, ha igen nem a legújabbak.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem, ebben az árban nem kell benne lennie.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17, min HD+
(8) Notebook tömege? Nem számít, nagyon ritkán lesz cipelve, akkor is kocsival.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nem számít.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? ODD kell, a többi nem számít.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Semmi.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#75453) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok! A feleségemnek szeretnék egy új laptopot vásárolni mert a régi amit most adtam el nagy volt neki és szeretne egy kicsit gyorsabbat.Bár a gyorsaságot valószínűleg egy ssd megoldaná.
Kérnék tőletek egy kis segítséget, ötleteket, tanácsokat mit érdemes venni mostanság.

Ami fontos lenne benne:
- min. 500gb-os de jobb 1 TB HDD
- hdmi
- legalább 4 gb ram
- i3 vagy i5ös proci aminek jobb a teljesítménye
- win rendszer nélkül venném
- kárryaolvasó
- kijelző mérete jó lenne 14" és ha belefér matt :)

Amikre használnám:
- dvd írás
- torrent
- böngészés
- film, zene, multimédia

Amit nézegettem:
Az ezek valamelyike esetleg,de minőségileg nem tudom,hogy jó választás lenne-e?

Jó lenne ha beleférne 130-ba de max el tudok menni 150-ig.

[ Szerkesztve ]

(#75454) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Vállalkozásomba szeretnék laptopot venni:

(1) Decemberig, de nem akarom sokáig húzni. Várható, hogy karácsony körül az üzleti felhasználásra ajánlott laptopok is leárazásra kerülnek?
(2) 110e - 120e Ft +áfa
(3) Kizárólag irodai munka. Külön akarom választani a melót az asztali PC-mtől. Office, Net, grafikai anyagok megnyitása (nem szerkesztése)
(4) Játékra nem használnám.
(5) Minőség
(6) SSD nem kell.
(7) A kijelző minimum 15,6, (cikkírás)
(8) Tömeg nem szempont.
(9) Legyen rajta Windows.
(10) HDD mérete nem lényeges (van külső, ahova mindent mentek külön), optikai meghajtó nem elvárás
(11) Webcam jó ha van
(12) Nem
(13) Nincs. :)
(14) Kizárólag új, Áfa-val.

Előre is köszi! :)

(#75455) Khelben válasza r6man123 (#75454) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lehet, hogy az üzleti gépek leárazásra kerülnek, de az max azt jelenti, hogy 400k helyett 350k-ba fognak kerülni. 120-ért egy minimálgépet kapsz, ami sem üzleti, sem más intenzív felhasználásra nem alkalmas.
Laptopsystem.hu-n találsz használt üzleti gépeket ennyiért, ÁFÁ-s számlával, általában fél év garanciával, ez a legjobb választás a te esetedben.

(#75453) laci1978 : 14-es gép ennyiért csak használt lesz. Ami van, azt nem szabad megvenni.

(#75452) Suprax5 : Ez a probook az egyetlen, amit venni tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#75456) laci1978 válasza Khelben (#75455) üzenetére


laci1978
tag

Most beszélgetve a feleségemmel mégiscsak hajlik a 15"-ra.
Ebben az esetben mi változik? :R
Mit tudsz ajánlani?

(#75457) Khelben válasza laci1978 (#75456) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből annál a Z510-nél, amit eladtál, nincs jobb gép. Max. használtan.

(#75458) szabonagyur válasza laci1978 (#75456) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megérte eladni a korábbi 15-öst ami még minőségibb is volt :C

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75459) laci1978 válasza szabonagyur (#75458) üzenetére


laci1978
tag

Őszintén? nem! :W
Ez egy elhamarkodott döntés volt.
Amivel nyugtatom magam az-az,hogy én is annyiért vettem 4 hónapja amennyiért most eladtam. :F
Így egy kicsit nyugodtabban alszom.

(#75460) szabonagyur válasza laci1978 (#75459) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó persze csak ha új kell és a keret változatlan akkor más nem lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75461) Khelben válasza laci1978 (#75459) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vagy veszel egy ugyanilyet vagy még spórolsz és veszel 180ért egy probookot.

(#75462) r6man123 válasza Khelben (#75455) üzenetére


r6man123
senior tag

Szia!

Köszi a választ! Ha kompromisszumot kötök, 120ezer + áfába milyen laptop lenne az ajánlott "kiegészítő" használatra (3-5 óra használat, a fő tevékenység PC-n végezve)?

Előre is köszi!

(#75463) laci1978


laci1978
tag

Ebből a z510-ből létezik erősebb,gyorsabb a feleségem felhasználása szempontjából? Vagy ár-érték arányában nem érdemes többet költeni? Ja és a kádból most kiabál ki,hogy szeretne fehér színűt akkor! Létezik belőle ilyen? :R

[ Szerkesztve ]

(#75464) szabonagyur válasza laci1978 (#75463) üzenetére


szabonagyur
félisten

Létezik, de felesleges, SSD-t bele és mehet tovább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75465) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy notit:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
kb 120k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
film, net, általános, irodai
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem/csak régebbiek
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem/csak minimális felárral
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15 col, matt
(8) Notebook tömege?
nem lényeges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
mindegy, legalább 4GB de inkább 8GB, igen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
új, minél több garival

[ Szerkesztve ]

(#75466) szabonagyur válasza mclaren777 (#75465) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lenovo B590? 100k körül Pentium 115k körül van i3

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75467) Khelben válasza laci1978 (#75463) üzenetére


Khelben
nagyúr

A te felhasználásodra felesleges erősebb. Az általános sebességet meg eléggé megdobja egy ssd, inkább azt vegyél, mint erősebb gépet, többre mész vele.
Szerk.: és nem csak én gondolom így, ahogy elnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#75468) vGeorge


vGeorge
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani laptopokat, amik megfelelnek vagy közelítenek az alábbi paraméterekhez?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Rövid időn belül, max. 1 hónap.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - 150-180.000 Ft
(3) Felhasználási kör? - Filmezés, CAD, irodai munka, játék elenyészően
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? - Ha igen, akkor Fps és stratégiai játékok, nem szükséges max. felbontás
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - Mindkettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - Nem szükséges
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - Ha lehet 17,3-as, fényes vagy matt az mindegy
(8) Notebook tömege? - Nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - Ha lehet akkor nélküle, vagy max. win 7
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - 500 GB tárhyel elég, minimum 4 GB memóriája legyen, nem baj, ha több. Optikai meghajtó legyen benne.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - webkamera, HDMI, legalább 3 USB port legyen.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - Csak a fent felsoroltak.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) -
[link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - Újat szeretnék

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#75469) laci1978 válasza Khelben (#75467) üzenetére


laci1978
tag

Vágom! :R

(#75470) adequate_cou válasza laci1978 (#75469) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Még egy plusz megerősítésképpen, nincs az a csúcsprocesszor ami irodai\átlagos napi netezős-filmnézős felhasználás esetén számítana annyit mint a leggagyibb SSD. Nekem egy U-s i3 van a gépemben és SSD-vel meg se röccen soha, pedig k.rvára háklis vagyok arra ha valami laggol vagy gondolkozik, hogy megnyíljon-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#75471) Pala


Pala
veterán

Sziasztok!
Szeretnek segitseget kerni notivasarlashoz. :) Bar az elmult 1 evben (amikor eletem elso notijat vasaroltam) a tomenytelen mennyisegu review-olvasgatassal ugy erzem, hogy valamelyest kikupalodtam a temaban, de azert korantsem akarom magam szakertonek hinni, ezert kernek nemi tampontot az alabbiak szerint:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 honapon belul.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
400.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Grafikai, kiadvanyszerkesztesi munkak (Adobe programok), film, zene, netezes.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, de csak regi (2008 elotti) jatekok. Azok se kell, hogy maxon fussanak.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minoseg.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, de van sajat SSD-m, ezt raknam bele! Ha lehet, akkor a gyari HDD-t is benne hagynam, akar optikai meghajto helyere rakva. Ha nem megy igy, akkor kulso vinyokent hasznalva.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Maximum 14", mivel hordozva lenne. Felbontas legalabb 1600x900, ha nagyobb, az csak jobb. Fenyes is, meg matt is jo.
(8) Notebook tömege?
Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle.
Ha lehet, nelkule.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
RAM 8GB minimum, a tobbi nem fontos.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Bill. vilagitas elony lenne, de nem letszukseglet.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen, massziv Photoshopozas nagy meretu fajlokkal, egyidejuleg akar tobbel is.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Konkret modellt nem neztem, mindenre nyitott vagyok.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Haaat... ennyi penzert inkabb uj. :)

Koszonom elore is! :R

[ Szerkesztve ]

(#75472) Khelben válasza mclaren777 (#75465) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hp Probook 450, i5 M-es cpu-val, ha játék csak elvétve, akkor elég az integrált grafikus kártya is.

(#75471) Pala : sokszor fogsz a notebook kijelzőjén photoshopolni? Vagy van külső monitorod és csak néha? Azért kérdezem, mert a munkagépek között még mindig ritka az ips kijelző, márpedig photoshophoz az kellene. Viszont ha van külső monitorod, akkor egy ilyen Elitebook, kiegészítve igény szerint ssd-vel és rammal, jó lehet. Esetleg ugyanez Dellből erősebb cpu-val és dedikált vga-val (photoshop nem tudom, mennyire használja ki)

[ Szerkesztve ]

(#75473) Tikakukac válasza Pala (#75471) üzenetére


Tikakukac
titán

E7440 ha elég egy i7u akkor tökéletes. Vagy macbook pro retina. Utóbbihoz mondjuk keresni kell, de kaphatsz bontatlant is ekörül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75474) laci1978 válasza adequate_cou (#75470) üzenetére


laci1978
tag

Értem. 2-kérdésem lenne még.
1: számomra illetve (feleségem számára,most és idővel később) ugye a régibe volt egy GeForce GT 740M videokari.
Ha helyette egy kisebb példányát veszek akkor mi lenne a különbség,illetve az észrevehető lenne-e?

2: Hogy tudok egy ilyet beletenni,hogy megmaradjon a hdd a torrentezésre.
Persze ha elfogadják a netadót lőttek az egésznek.

(#75475) szabonagyur válasza laci1978 (#75474) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nincs játék a Intel HD is bőven elég.
Belerakni meg úgy tudod, hogy SSD HDD helyáére, HDD meg DVD író helyére egy optibay segítségével. Azt azonban nem tudom mennyire bonyolult ennél a típusnál.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75476) Khelben válasza Tikakukac (#75473) üzenetére


Khelben
nagyúr

i7-es 7440 nem nagyon fér bele 400k-ba (legalábbis én nem találtam).

(#75477) Tikakukac válasza Khelben (#75476) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ja, dobbantottak az árak, pedig volt bolti IPS is 430k-ért jó időben és helyen boltból.

dantre: Mi mást szeretnél gyorsabban, mint betöltődést és burst írásokat? :) Ettől nem fogsz gyorsabban renderelni sem extreme 3DMarkot döntögetni az igaz. Én most kivettem a FusionDrive-ból az SSD-t és tisztán úgy használom, majd megbolondulok, mert ami a HDD-n van úgy akad, mint a barom, megy is vissza szépen. Erre való, ezért sztárolja mindenki. Meg mert a notiban végre eltűnik az a surrogó vacak.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75479) drmotto


drmotto
őstag

Hátha most...
A Fujitsu Lifebook A544 az ajánlott kategória ezek alapján?

(#75480) Pala válasza Khelben (#75472) üzenetére


Pala
veterán

Van kulso monitorom! Ezert a jo kijelzo nem "annyira" fontos.
Dedikalt VGA-t a Photoshop valamilyen szinten ki tudja aknazni, de nem szamottevoen. Igazabol valami "jo eros" integralt is megfelelhet (mobil fronton ez most a HD4400??). Vagy pl. lattam, hogy uzleti fronton Quadroval is szerelnek gepeket, bar en magam sem tudom eldonteni, hogy erdemes-e ezert penzt adnom.

Tikakukac; igen, megmondom oszinten, a 7440-nel mar szemeztem korabban, csak azt nem tudtam, van-e jobb ennyi penzert. Macbookra nem is gondoltam, bar a kijelzo miatt erdekes lehet. Igazabol sosem hasznaltam Macet.

Esetleg ki tudom tolni a keretet kb, 430k-ig, de az mar tenyleg a max, akkor 1 hetig zacskos levesen kell elnem. :D

[ Szerkesztve ]

(#75481) Tikakukac válasza Pala (#75480) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a 2 tippem van ennyiből, TP kuka, 840 G1 éppen nem rossz, de annyira nem ütött meg más meg nem nagyon van. Mac meg hát olyan amilyen, nyilván szokni kell, de sajnos tényleg az van, hogy akit ismerek és látja a piacot szinte csak erre tud koncentrálódni. Főleg, mert ott kapod ugye a legerősebb integráltakat is.

430k-ból pont van egy retinás 13"-os gép bontatlanul.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75482) ToMmY_hun válasza #46372352 (#75478) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

- szerkesztve: félreolvastam a hozzászólásodat -

SSD szerintem igenis ajánlott, bár természetesen ha már betöltődtek RAM-ba a programok, onnantól nem annyira észrevehető a gyorsasága.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75483) Pala válasza Tikakukac (#75481) üzenetére


Pala
veterán

Koszonom szepen! :R

Hat most tenyleg erosen elgondolkozom a Macen (foleg a kijelzo miatt), bar a HP es a Dell se rossz (ezekhez meg kulso monitort barmikor tudnek hasznalni)...megiscsak van azert nemi "valasztek". :D

Csak menjen rendesen, olyan gepet szeretnek, aminek kvazi eszre sem veszem a jelenletet, csak teszi a dolgat es mukodik, ahogy kell, anelkul, hogy barmivel idegesitene, ;)

(#75485) szabonagyur válasza #46372352 (#75484) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak az a baj te PC-ről vagy és arról beszélsz. laptop esetében ahol egy igen lassú 5400-as HDD van igen is nagy az ugrás a SSD-re váltás során. Asztali gépekben a normál HDD másabb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75486) Tikakukac válasza Pala (#75483) üzenetére


Tikakukac
titán

Idegesítés miatt váltottam winről én is, virtuálisban meg elfér az ablakok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75487) adequate_cou válasza Tikakukac (#75486) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Win-ről nem volt nehéz átmenni macre? Mindennapi használat során nem volt nagy gond? 1 év gari nem nagyon karcsú?

(#75488) Tikakukac válasza adequate_cou (#75487) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem volt nehezebb, mint megszokni, hogy win8 és 8.1 alatt is minden létező rövidítés új lett. Aki látott már Ubuntut az ismeri a fájlkezelőt, minden más meg tök alap és egyszerű, nem nagyon tévedsz el, vagy ha igen gugli és gugli ez ilyen. Lesz anyázás az fix. De ezt winnel is eljátszom minden notin szóval nem leszek hátrébb.
De biztosan embere válogatja, nekem váltanom kellett mert elegem lett.

1év gari az tényleg atomvicc, tehát ha már van pénz venni kell garit. Nekem ilyen gondom nincs én asztalin vagyok csak, mert itt végzem a munkám 90%-át. Azt meg megépíted simán OSX alá boltból olcsón, 3 év-5 év garival.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75489) Geronimo69


Geronimo69
csendes tag

Sziasztok!

A következő két laptop között vacilálok:

[link]

[link]

Főként filmezésre és játékra kellene. A filmeknél fontos lenne a hd minőség a játékoknál nem baj ha közepes vagy alatti a grafikai beállítás. Annyi lenne a kérdésem, hogy melyik lenne jobb? Meg az is érdekelne, hogy az Acer laptopokról kinek milyen véleménye van. Megbízható? Van valami gyakori rejtett hibája? Wifit nem szokta érzékelni stb.

Köszi az infót.

(#75490) demerion válasza Geronimo69 (#75489) üzenetére


demerion
tag

Ha kitöltöd az összefoglalót akkor kaphatsz esetleg jobb ajánlatot, egyik gép sem a megbizhatóság és az anyagminőség mintapéldánya.

(#75491) Khelben válasza Pala (#75483) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt se hagyjuk ki, hogy a macre is nyugodtan tehetsz win-t, hiszen az is ugyanolyan notebook, mint a többi, nincs benne különleges hardver.

Az SSD meg nem csak a programok indításakor fontos. A windows rengeteg mindent csinál a háttérben, nem mindegy, hogy azok a háttérfolyamatok mennyire akasztják meg a hdd miatt az épp futó programokat.

[ Szerkesztve ]

(#75492) Dhampir válasza drmotto (#75479) üzenetére


Dhampir
félisten

Az egyik korábbi Fujitsumban lévő Intel Graphics vígan elvitte az izmosabb kalandjátékokat is, de ami egy notebooknál fontos szempont, hogy a hazai megbízható szerviztámogatás miatt jó választás lehet, ha tetszik az új dizájn. Viszont a kijelző nem biztos, hogy el fog kápráztatni, ha van rá mód, akkor meg kell nézni abban a boltban, ahol erre lehetőséget adnak.

(#75493) Járókeret


Járókeret
senior tag

csak egy kis info a z510-hez, mert látom most már másoknál is szóba jött:

kicsit ledöbbentem, mikor rájöttem,hogy a hangszórók a laptop aljába vannak szerelve. ekkora egy (nincs ilyen csúnya szó a Földön) .... ötletet :W :W :W

am. a gép teszi a dolgát, ennyiért tökéletes (újonnan 140).

az akksi nem kivehető, tehát hiába nem kell, azért is "tönkre vágom" az évek során.... :((

[ Szerkesztve ]

(#75494) Dhampir válasza Járókeret (#75493) üzenetére


Dhampir
félisten

Ám legalább minőségi JBL-hangszórókat kaptál. :D

(#75495) Járókeret válasza Dhampir (#75494) üzenetére


Járókeret
senior tag

és az ölembe úgy szól, mintha a gép egy dobozba lenne. néha olyan mély tónust ad le, hogy bedugul a fülem (nem vicc)

(#75496) szabonagyur válasza Járókeret (#75495) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ölben amúgy sem ajánlott a gépet tartani, az alulra helyezett hangszóró csak figyelmeztet erre :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75497) Járókeret válasza szabonagyur (#75496) üzenetére


Járókeret
senior tag

laptopot nem célszerű ölbe tartani ? :D ez jó

(#75498) Tikakukac válasza Járókeret (#75493) üzenetére


Tikakukac
titán

Mielőtt még: töltést már Z510-nél is lehet állítgatni, erősen ajánlom.

És ölben valóban nem jó, főleg amennyiben férfi az illető.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75499) szabonagyur válasza Járókeret (#75497) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hiába nevetsz de a gépnek nem árt szellőznie, ha az alján vannak nyílások a ruhából származó szálak, por stb még könnyebben eltömik. Természetesen ha alá raksz egy könyvet legalább az egy fokkal jobb.

És igen a kolléga indoka sem rossz :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75500) stratova válasza Járókeret (#75497) üzenetére


stratova
veterán

Ha nem szeretnél tojásfőző versenyre nevezni (nem véletlenül hordjuk őket hasüregen kívül. :DDD), akkor célszerű hanyagolni. Bár az öled felfűtését némileg tompíthatja egy notebook-párna és persze a notinak sem jó ha nem tudja rendesen leadni a hőt (vagy ha még olyan kialakítású, akkor lentről friss levegőt szívni).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.