Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75501) sarkanyolo2 válasza Mottie (#75147) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Én 1,5 hónapja vettem fehéret (legalábbis a fedele meg az alja az) a laptopszalontól. (50-70)

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#75502) Kremmer89 válasza sarkanyolo2 (#75501) üzenetére


Kremmer89
tag

Milyen felszereltséggel vetted?( proci,videókari) meg vagy vele elégedve?

(#75503) Khelben válasza Tikakukac (#75498) üzenetére


Khelben
nagyúr

És ölben valóban nem jó, főleg amennyiben férfi az illető.

Mi az összefüggés?

(#75504) Tikakukac válasza Khelben (#75503) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdezd meg a golyszlikat akik kapják a jóféle meleget, nem véletlen találó a miért hordjuk kívül a zsákunkat dolog :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75505) stratova válasza Khelben (#75503) üzenetére


stratova
veterán

Az, hogy a tojásaid számára termékenység szempontjából valamivel a testhőmérséklet alatti állapot ideális, azért hordod, ha úgy tetszik "kívül" őket. Meleg hatására csökken a kis haverok mozgékonysága.
Tikakukac: csak megelőztél :P

[ Szerkesztve ]

(#75506) FR33


FR33
aktív tag

Lenovo flex2-t senki nem ajánlja 190körül?
i3 v i5,világitó bill, ips kihajtató kijelző, 1920x1080, érintőkijelző, jó billentyűzet.
Vagy felejtős?

(#75507) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Az utóbbi időben jócskán lemaradtam a notebook-ok terén.
Van egy Dell Vostro 3550-em, nincs semmi baja, szeretem, rendben van, főleg asztali pc kiváltásra tökéletes volt, cipelnem eddig csak az otthon és melóhely között kellett, azt sem rendszeresen.

Viszont most már egyre többször kell kézben rohangálnom a notebookkal, főként hogy egy halom irat és könyv is a társaságában van, így ha nem autóval vagyok kissé már macerás a cipelés, még hátizsákkal is, pedig nem vagyok pudingból :)
Így megfogalmazódott bennem a dolog, hogy valami "keskenyebb", "slim" kivitelre szívesen lecserélném.
Ahogy látom kezdenek elterjedni a nem feneketlen pénztárcákkal rendelkező vásárlókat is megcélozva a különböző márkák termékei

Milyen laptopot ajánlanátok ilyen célra?
A főbb opciók:
-minél könnyebb, vékonyabb legyen
-dedikált vga-hoz nem ragaszkodom, úgysem használnám játékra, irodai melóra kellene csak
-erősebb proci (min. 4 magra szükség volna), sok ram (programozáshoz kellene: java, php, c#, delphi, adatbázis kezelés)
-15,6" os kijelző, minimum hd, vagy fullhd felbontás, lehetőleg matt
-jó üzemidő
-hűtés rendben legyen (vagy ezeknél a keskeny notebookoknál ez az egyik érzékeny rész?)
-lakk felület mentesség

Ilyen laptopot lehet 150e HUF környékén kapni?

Tudom, nézzek utána magam, szűkítsem a kört, de engem az érdekelne, hogy pénztárcabarát megoldásoknál milyen típusok jöhetnek szóba, mert nézelődtem a neten, fórumban, de nem egyértelmű a dolog.

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#75508) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!

Egyik barátom laptop vásárlásra vette magát és nem tudok neki segítséget adni megfelelőképpen, mert mostanában nem figyeltem a piacot. A laptop régebbi játékokat kéne vigyen, pl. : NFS Pro Street. Meg persze alap dolgoo, office, netezés se legyen lomha. A laptopra nagyon maximum 120000 pénz lenne, ebben kategóriában nem tudom mi a megfelelő, mert ugye van kismillió amd chipset és nem tudom melyik milyen teljesítményt nyújt. Előre is köszönöm!

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#75509) Khelben válasza stratova (#75505) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ja oké... imádom a forró fürdőket és a három gyerekemet ;)

(#75510) Tikakukac válasza Tanisz (#75507) üzenetére


Tikakukac
titán

Minimum 4 mag? Huha. Ezzel az a gond, hogy notiban nincs 8 mag, tehát a plafon 4 mag. Amit ennyiből te nem kapsz meg, valószínűleg ezért nem találtál semmit. 217k-tól indul csak a proci amit akarsz és akkor az még nem könnyű, nem vékony és se nem más. 15.6"-ban ez is üti egymást. Lehetetlen dolgokat kérsz bagóért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75511) Khelben válasza Tanisz (#75507) üzenetére


Khelben
nagyúr

Viccelsz, ugye? 500k-ért sem tudnék olyan gépet mondani, ami 4 magos, vékony és rendben van a hűtése...
150-ért belépő gagyi konzumert kapsz, ami cipelés hatására fél év alatt szétesik, de addig is szenvedés lesz vele minden perc.
VAGY kihagytad, hogy használt gépet szeretnél, ez esetben a 4 mag-vékony-jó hűtés hármasból egyet válassz, ami fontos és akkor tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#75512) Tanisz válasza Tikakukac (#75510) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :R
Jaja, gondoltam, hogy irreálisak az elvárásaim, de nem kell 8 magos :DD
Inkább arra irányult ez az opció, hogy két magos ne legyen :)
A max 4 mag bőven jó :)
Az a baj, hogy a Vostro-m teljesítményével teljesen meg vagyok elégedve (i5-ös proci van benne).
Valamint nem papírvékonyságút szeretnék, de a jelenlegi 3 kg-os laptom könnyebbre cserélném :)

Nézelődök még, hátha találok valami érdemlegeset, bár mint írtad, veszett fejsze nyele :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#75513) Tikakukac válasza Tanisz (#75512) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem emeltem ki rendesen.

4 magos procis gép sincs 150k körül. Vastagon nincs, tehát ne is kutass, mert nincs miért, nem létezik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75514) Tanisz válasza Khelben (#75511) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :C

Nem vicceltem, de mint írtam, kissé le vagyok maradva a technológiában :)
Utoljára akkor néztem laptopokat, amikor 3-4 éve a sajátomat megvettem :)
Ezért is inkább kérdezek olyanoktól, akik tapasztaltabbak/naprakészebbek ez ügyben, mint én.
Így megkaptam a választ,amire vártam.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#75515) Tanisz válasza Tikakukac (#75513) üzenetére


Tanisz
senior tag

Okés, köszi! :))

Teljesen igazad van, tényleg köszönöm az iránymutatást :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#75516) Tanisz válasza Tanisz (#75514) üzenetére


Tanisz
senior tag

Csak hogy ne botránkoztassak meg senkit sem :)

A vékonyabb, könnyebb notebook az én elvárásaim alapján azt jelentette :)
Hogy jelenlegi laptopom 3,5 cm vastag és kb 3-3,5 kg.

Ahogy láttam vannak 2-2,5 cm vastag laptopok 2-2,5 kg tömegűek.
Igaz ezek is kb 150-200e HUF között mozognak árban.
Ezek alternatívát tudnak jelenteni, ha tényleg érdemes ezekben gondolkodni :)
Mint írtátok, ezeket nem érdemes nézni, mert szétesnek a cipeléstől.
Így a terv kilőve, nem érdemleges cserében gondolkodnom:)

Max jócskán megizmosodok, legalább asszonynak még jobban tetszem majd :DD

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#75517) Járókeret válasza Tikakukac (#75498) üzenetére


Járókeret
senior tag

ránézek köszi :)

(#75518) csiben1


csiben1
tag

Lenovo B590-nek is alul vannak a hangszórói?

You can walk straight through hell with a smile

(#75519) stratova válasza Khelben (#75509) üzenetére


stratova
veterán

A két (pardon szám szerint 4) dolog nem zárja ki egymást :D Valószínűleg csak "átmenetileg" nem jó, azaz adott "patronszett" számára :D Gratula a gyerkőcökhöz!
A forró fürdő és a szauna is kellemes dolog, csak ne akarjunk mindent egyszerre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75520) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!

Erről a notebookról szeretnék véleményt kérni:
Toshiba Satellite S50-B-11X

Nekem a lényege, hogy minőségi legyen, és hogy a heartstone elfusson. Úgy látom anyaghasználatban nincs probléma, és a billentyű háttérvilágítása sem hátrány. Nem Gamer laposnak kell, de jó ha elbír egy két játékkal.

Most egy samsung Np370R5e-02 notebookom van... előrelépés lenne? Vagy csak stagnálnék? :)

(#75521) chabeee


chabeee
tag

sziasztok!

Szerintetek ez mennyire lenne jó választás?
ha tudtok jobbat 120 ezerig legyetek olyan kedvesek és ne tartsátok magatokban :) :R

Előre is köszi a válaszokat!
Csabi

(#75522) chabeee válasza chabeee (#75521) üzenetére


chabeee
tag

igen amit nem írtam oda, autocad-hez és photoshop-hoz használnám

(#75523) Rob424


Rob424
csendes tag

Sziasztok!
Tudom, hogy nem a legmegfelőbb topikba írok, de nem találtam témához közelebb állót.
Az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyit érhet ez a laptop?

intel core i3 2,4ghz 2 mag
ram 4gb ddr3
nvidia geforce 610m
750gb

A válaszokat előre is köszi! :R

(#75524) Khelben válasza Rob424 (#75523) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig van: [link]

(#75522) chabeee : külső monitoron vagy ennek a kijelzőjén szeretnél autocadet meg photoshopot? Mert utóbbi esetben felejtős. Mondjuk előbbiben is, de akkor más miatt.

(#75520) csibusz0314 : semmivel nem lennél előbbre, a két gép egy kategória. Inkább töltsd ki az összefoglalót, ha gépet keresel.

[ Szerkesztve ]

(#75525) chabeee válasza Khelben (#75524) üzenetére


chabeee
tag

külső monitor lenne, fullhd-ban

(#75526) Khelben válasza chabeee (#75525) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az egy fokkal jobb. De 120-ért továbbra is csak használtan kapsz olyan gépet, ami alkalmas a fenti programokra. Ha újat veszel ennyiért, az max. szükségmegoldásnak lesz jó.

(#75527) FR33 válasza Khelben (#75524) üzenetére


FR33
aktív tag

Külső ips monitor miért nem jó photoshopra?

(#75528) csibusz0314 válasza Khelben (#75524) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Igazából nem is az a lényeg, hogy jobb legyen.. de anyaghasználatra nekem jobbnak látszik/érződik, mint a műanyag samu. Plusz amióta kilovagoltak MO-ról (Samsung) Eléggé hervasztó lett.
Világító billentyű meg tudtommal leginkább 250 felett lehet. Igazság szerint beleszerettem ebbe a Toshibába, de persze kitöltöm az összefoglalót. Csak ennyiért nem hiszem, hogy kapok jobbat(fém ház, világító bill, slim kialakítás)

(#75529) chabeee válasza Khelben (#75526) üzenetére


chabeee
tag

igen ezt én is gondoltam, viszont használtan nem igen szeretnék gépet venni, és a keret az most ennyi. Köszi szépen!

(#75530) Sheld válasza Tanisz (#75516) üzenetére


Sheld
senior tag

Azt ugye tudod, hogy az i5ös intel, amit laptopba szánnak azok is csak 2 magosak?
Egyedül az i7 QM/HQ procik négymagosak. Az i7-xxxxU is "csak" 2magos.
i3/i5 és i7-xxxxU 100% hogy 2 magosak (Hyper threading-gel)
i7-xxxxHQ/QM 4magosak + Hyper threading.

Hyper Threading technológia.
Dettó, kis angol tudással nem árt ha rendelkezik az ember.

A HT technológia miatt tűnnek az i3-i5 és egyes i7-es procik (ULV-sek) 4 magosnak, és a 4 magosok (i7-xxxxHQ/QM) pedig 8 magosnak.

Asztalinál más a helyzet, mert ott az i5ös 4 magos valóban, de HT nélkül, míg az i7esek már HT-vel is támogatva vannak.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#75531) dkpisti válasza chabeee (#75521) üzenetére


dkpisti
tag

Nem ajánlott... Lenovo b590 az ajánlott ilyen árban,pontosabban ird le mennyire használnád a ps-t,bár a keret ehhez kicsi....

[ Szerkesztve ]

(#75532) floax94


floax94
tag

Hali. Új laptop vásárlása elött állok.
Eddig Dell Inspiron 3537 (i5) volt.
Játékra és filmezéshez kell!(wow és hasonlók)
2-3 hónap múlva lenne a vásárlás.
15-16 inch kijelző.
Ssd nem fontos. 8Gb ram legyen. Hdmi fontos!
Dell, Asus,Msi jöhet szóba!
Lehetőleg fullHD legyen, de nem kötelezô.
200.000ft-ot költenék rá. Használt is lehet de csak garanciával!
Eddig még nem néztem semmit ,szóval barmi szóba jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#75533) Khelben válasza floax94 (#75532) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mi volt a baj a 3537-tel?

(#75534) floax94 válasza Khelben (#75533) üzenetére


floax94
tag

Kijelző hiba!

(#75535) cech19960320


cech19960320
tag

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni!

Lassan aktuális lesz a laptopvásárlás a családban. Böngészésre, filmezésre lenne használva, játék nem lenne. ami fontos, hogy átlagos méretű legyen, korrekt minőségű (tehát ne akarjon szétesni, ne legyen túl gagyi a billentyűzete, korrekt képminőség), és használható üzemidő.

mivel laptopok terén egyáltalán nem vagyok otthon, így segítsetek kérlek, hogy mely márkák közt érdemes nézelődni, milyet ajánlotok. a felső értékhatár 100k Ft, de azért jó lenne ha kevesebb lenne.
köszi :)

(#75536) premete válasza cech19960320 (#75535) üzenetére


premete
veterán

Tegyél még hozzá 200 ezret, vagy verd ki a fejedből. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#75537) cech19960320 válasza premete (#75536) üzenetére


cech19960320
tag

nem lesz nagyobb a keret sajna :) mondtam, böngészésre, filmezésre lesz, csak azt szeretném elkerülni, hogy egyet megveszünk, mert korrektnek tűnik, aztán valamelyik része olyan szar, hogy 10k-t nem adna érte az ember :)
ezért kérdeztem itt :)

(#75538) szabonagyur válasza cech19960320 (#75537) üzenetére


szabonagyur
félisten

100k-ért egy gép van ami új, lenovo B590. Olyan amilyen, más nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75539) Tikakukac válasza cech19960320 (#75537) üzenetére


Tikakukac
titán

Tekintve, hogy 100k-ból úgy lehet válogatni, hogy mondjuk van 2 ami úgy ahogy stimmelős úgy amblokk arra a definícióra amire megalkotni kéne valami hordozható PC-t, így ne akarj se jobb képet, se billzetet, se szétesés mentességet se semmi mást. Ez a nagy helyzet sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75540) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Nah úgy látom témánál vagyunk. :) Haver ASUS notija most adta meg magát, de újra ASUS-t nézett ki.
100k nála is a határ. Játék nem számít, netezni tudjon és nagy vinyó legyen benne. 2 év gari legalább.
Ennyiért tényleg csak az a Lenovo van? Bármi más alternatíva? Ezt nézte ki: link. :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#75541) Bikkrom válasza Bikkrom (#75540) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Közben elkezdtem ipon-on keresgélni. Habár nem akar dedikált VGA-t bele, azért szerintem jó ha van a háznál egy ha mégis kellene. Plusz csak 1TB-os vinyóval kerestem. Ezekről mi a vélemény?
ASUS X552EP
Lenovo G505

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#75542) Tikakukac válasza Bikkrom (#75541) üzenetére


Tikakukac
titán

100 ropiból továbbra is van a kb. semmi.

Attól, mert az AMD grafikus karija dVGA-nak tűnik külön felrakva, az is integrált és ugyanúgy nem tépi le a hajad. 100 ropiból csakis integráltak lesznek vagy vele egyenértékű kényszerdiszkrétek, de értelme azoknak nem sok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75543) Dhampir válasza cech19960320 (#75535) üzenetére


Dhampir
félisten

(#75544) szabonagyur válasza Bikkrom (#75540) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez az Asus gép még lassabb lesz mint bármilyen korábbi gépe.

Dedikált VGA minek ha nem játszik? A másik kettőből sem érdemes egyiket sem nagyon. Lenovo B590 van és nem azért mert annyira jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75545) Theo89


Theo89
csendes tag

Sziasztok!2 gép között vacilálok,az egyik a Lenovo Z50-70, a másik pedig a HP Pavilon 15!teljesítményben mind 2 megegyező,de a HP nek annyi az előnye hogy matt a kijelzője!Ti melyiket ajánljátok a kettő közül?És miért?

HP Pavilon

Lenovo Z50-70

(#75546) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Valaki esetleg ?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#75547) Khelben válasza Bikkrom (#75541) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezekről is ugyanaz a vélemény: Lenovo B590.

(#75548) smokk.


smokk.
tag

Egyszer már kaptam tőletek ajánlást,de azóta változtak a dolgok,Szükségem lenne egy lehetőségek szerint minél könnyebb,vékonyabb,és lehetőleg fém házas notebook,ultrabook masinára 13-14" méretben.Van mellette asztali gépem, tehát játszani csak akkor fogok rajta ha éppen úton vagyok,és nagy ritkán rámjön..leginkább hétköznapi felhasználásra lenne,netezés,irodai dolgok,photoshop,filmezés stb..kitöltöttem a listát

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
170-80 nettóban
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
irodai munka,netezés,néha photoshop,film,ritkán egyszerűbb játékok alacsony részletességgel
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
ritkán egyszerűbb játékok alacsony részletességgel
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
később veszek bele külön,nem kell,hogy alap felszereltség legyen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13-14" felbontása minél nagyobb annál jobb,és lehetőleg matt
(8) Notebook tömege?
minél könnyebb
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nem szükséges
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
tárhely mérete nem mérvadó,ram min. 4gb,nem kell optikai meghajtó.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi,webkamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
talán néha-néha,de nem vészes.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
konkrét boltot még nem néztem,de pár ultrabookkal szemzgettem.pl lenovo u430p,lenovo yoga 2..
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új

(#75549) FR33


FR33
aktív tag

FLEX2
Ajánlott vétel lehet?
i3,világitott bill,ips panel,fullhd felbontás,érintőképernyő,jó bill.

Photoshop,corel, alap irodai meló, kis multimédiára. 2-3évre, vállakozáshoz főleg alap minimális képszerkesztésre, weblapszerkesztésre és alap dolgokra.

Esetleg valami jó kijelzővel ellátott gép jöhet 200-ig. Csak laptopszalon játszik :)

(#75550) p.lac válasza smokk. (#75548) üzenetére


p.lac
tag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.