Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75251) davidunited válasza davidunited (#75242) üzenetére


davidunited
tag

Khelben fórumtárs válaszát várom
:)

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#75252) Zulma válasza Khelben (#75237) üzenetére


Zulma
csendes tag

A z510-bol lehet tobb fajtat is kapni mint pl mas video kari meg mas cpu.Ha igen akkor mutatnál egy 150 alatt lévőt ami jo lenne.

(#75253) Khelben válasza davidunited (#75242) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HD Graphics az Intel cpu-kba épített vga. A 4000-es sorozattal már lehet játszani is 1366x768-ban.

(#75254) Jadamka


Jadamka
csendes tag

Sziasztok!

Szóval ezt a laptopot ajánlanátok filmezéshez( 720p), letöltögetéshez meg pár játék alacsonyabb grafikán való futtatásához: http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/asus#pid_11352.
Valamint a freedos-os verzióra simán fel lehet tenni a win7-et ugye? Ehhez a géphez melyik lenne jobb? A 32 vagy a 64 bites? Meg még egy utolsó kérdés: ez a gép akkor nem lesz élvezhetetlenül lassú csak mert nem ssd-s?
Még egyszer köszönöm a segítségeteket.

(#75255) Mottie válasza Jadamka (#75254) üzenetére


Mottie
őstag

1. Légyszíves használd a 'Link' gombot :)

2. Igen ez jó ebben az árkategóriában arra

3. Igen, természetesen fel lehet

4. Én 64 biteset tennék rá,a z a modernebb, de nem tudom van-e más feltétele

5.Ha eddig SSD-t használtál az lesz (mármint lassú). De későbbiekben könnyen pótolható, ha összegyűlik rá 25-30.000 jó magyar forintod.

Be Victorious!

(#75256) überpingvin


überpingvin
újonc

Barátnőm számára keresek laptopot. A kis hölgy elég türelmetlen típus a gépekkel szembe, ezért jó lenne ha a sebesség rendben lenne, továbbá szeretné hurcolászni ide-oda, emiatt fontos lenne, hogy kicsi (kb 11,6 colos) legyen, könnyű és természetesen fehér.(Tudom én is fogom a fejem, de amúgy egy tündér:D)
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de ha megvan a megfelelő akkor fölöslegesen nem várnék vele.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
80k
(3) Felhasználási kör?
Online videó nézés, Facebook, Microsoft Excel-Word, Játék
(4) Játékra használnád-e?
Sims3, lehetőleg a kijelző felbontásán
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t?
Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
11.6 körül, 1366x768-ha belefér, mind1
(8) Notebook tömege?
Viszonylag könnyű legyen.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD, 100Gb, RAM 1-2 Gb elég , optikai igen
(11) Egyéb kívánság?
HDMI, webcam ha lehet.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Simsezni szokott.
(13) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt is
(14) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot!
http://www.muszakidepo.hu/iroda_es_szamitastechnika/notebook_netbook/netbook/asus_x200ma_kx085d-p40398.html
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-netbook/acer-aspire-e3-111-285e-ezust-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval/3567/
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/chromebook-cb3-111-nx-mqneh-003-p242754745/
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/chromebook-c720p-29552g01aww-nx-mkeeg-001-p223269826/?gclid=CjwKEAjwwo2iBRCurdSQy9y8xWcSJABrrLiS6aj3twYDU98W7Guro2G-PHjhoNgr1CezC8kOiG2ybhoC6QPw_wcB (van egy hely ahol láttam 80k-ért is)

Köszönöm a segítséget előre is!

(#75257) Ren Hoek válasza Mottie (#75255) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah, meg azért ki lehet húzni egy darabig SSD nélkül. Asztaliban évek óta az van, de nem tartom olyan borzasztóan nyögvenyelősnek a HP Probookot i5 4200M-el + a nem annyira acélos (és amúgy hangos) HDD-jével...
Bootidőt sokat fejlesztették Win 8.1-ben az fix, és a sokablakos Chrome sem probléma. Persze egyértelműen a HDD a szűk keresztmetszet, de egy alapból erős proci + Win 8.1 már simán használható, amíg az ember nem vesz SSD-t.
...Egy gyengébb U-s procival és Win 7-el szerintem sokkal szörnyűbb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#75258) Khelben válasza überpingvin (#75256) üzenetére


Khelben
nagyúr

Netbookkal nem lesz sebesség, notebookkal nem lesz 11,6. Válassz.
Alfánál van sokféle, pl az az e4310 még valamennyire nőies is.

[ Szerkesztve ]

(#75259) Zulma válasza Khelben (#75258) üzenetére


Zulma
csendes tag

Lécci válaszolsz az elobbi kerdesemre?

(#75260) piiiibacsi válasza Khelben (#75246) üzenetére


piiiibacsi
újonc

Köszi a gyors választ.Én mondtam neki, hogy 15,6-os alá ne menjen méretben. Ezek is 2,3 kg körüliek, az meg nem nehéz. Asus-okkal mi a baj? Erősebb gépet kapunk Asus-ban, mint HP-ban. Mi a gond velük?

(#75261) Tikakukac válasza piiiibacsi (#75260) üzenetére


Tikakukac
titán

Erősebb gépet kapsz ugyanannyiért vagy olcsóbban. Na vajon ez a EU támogatásból lesz pótolva, vagy egyéb helyről kispórolva?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75262) überpingvin válasza Khelben (#75258) üzenetére


überpingvin
újonc

Netbook akkor inkább.

(#75263) Zulma válasza Tikakukac (#75261) üzenetére


Zulma
csendes tag

A z510-bol tobb fajta is van marmint a belseje.Ha igen 150 korul meik a legjobb?

(#75264) Tikakukac válasza Zulma (#75263) üzenetére


Tikakukac
titán

150 körül egy darab konfigról tudok, pentiummal és 740M-el. De ha tudsz többet is, jöhet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75265) Zulma válasza Tikakukac (#75264) üzenetére


Zulma
csendes tag

Csak kerdeztem mert nem vagyok othol az ilyenbe.

(#75266) Khelben válasza piiiibacsi (#75260) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erősebb gépet kapunk Asus-ban, mint HP-ban. Mi a gond velük?

Pont az, amit leírtál. Az erősebb hardver árát a házon, az anyaghasználaton, a kijelzőn, a hűtésen és az egyéb alkatrészeken spórolják meg.

(#75267) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

No végre megleltem az új gépecském. Igaz használt lett, de garanciális :) de pöpec kis masina:) Lenovo G580 8GB ddr3 1600mhz ram, GT635 vga, 1 teras winyo :) és a keretöszegembe bele is fértem :D

(#75268) Khelben válasza Bjorngolf (#75267) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mennyiért sikerült?

(#75269) Bjorngolf válasza Khelben (#75268) üzenetére


Bjorngolf
tag

85 van és van rá garancia is:) a procija kicsit gyengébb de azt később lecserélem majd :) A proci csak egy Intel Pentium B960, 2,2 GHz ami nem sok tudom, de szerencsére lehet belevenni nagyobbatt majd:)

[ Szerkesztve ]

(#75270) Brantu


Brantu
csendes tag

Sziasztok!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
135.000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Alapvetően otthoni átlag felhasználásra, egyrészt szüleim számára, másrészt nekem a tanulmányaimhoz, kikapcsolódáshoz.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, Hearthstone, WOT.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Aranyközpút, több évre szeretném.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem lényeges.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6", ami az árkategóriába beleillik.
(8) Notebook tömege?
Nem lényeges.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
4GB RAM, 500GB HDD, szeretnék!
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
-
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Ajándékba lesz, így a használt kilőve.
:R

(#75271) Khelben válasza Brantu (#75270) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne is keress tovább: [link]

Valaki érdeklődött az Asus üzleti gépei iránt, itt az Asuspro B sorozat bemutatkozója: [link].

[ Szerkesztve ]

(#75272) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Segítség kellene. Notebook-ot keresünk, feleségemnek kellene.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nagyon max. 280 000.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Internet, mail, irodai alkalmazások.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Hosszútávú (>2év) használhatóság.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha belefér a keretbe.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13,3, max 14.

(8) Notebook tömege?

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Ha belefér a keretbe, akkor igen, win 8.1.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtó nem kell, ram: min 4GB, HDD: min 500 GB

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi extra

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
kinézett 1.
kinézett 2.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

Fontos, hogy ne legyen fekete... :B Fehér, ezüst, esetleg kékes-ezüst. Minél vékonyabb, csinos darab kellene, lehetőleg billentyűzet világítással. Tudom, hogy a linkeltek közül az egyik az ultrabook kategóriában van, a másik meg nem, de az Asus is nagyon tetszik.

Szóval? Mit mondtok? :F Minden segítséget köszönök! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#75273) Khelben válasza kmarci25 (#75272) üzenetére


Khelben
nagyúr

Komoly munkára nem ultrabookot veszünk, hanem munkagépet. Mint ahogy hótolásra is hiába veszel Ferrarit, nem lesz az igazi. Szóval azt kellene eldönteni, hogy komoly munka lesz a gépen (napi 8-10 óra működés) vagy csak naponta kétszer bekapcsolod lecsekkolni a leveleket meg a facebookot. Utóbbira jó az ultrabook, előbbire meg valami ilyesmi.

(#75274) Wa2x_ : egyiket se. Töltsd ki az összefoglaló kérdéseit.

[ Szerkesztve ]

(#75274) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Ezek közül melyiket válasszam játékra, RAW feldolgozásra, képszerkesztésre?

Illetve sokkal jobb egy 820M 1/2GB vagy egy 720M 1/2GB, mint egy HD 4600 az előbb említett dolgokra? :U Mert ez sem lenne rossz: link

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#75275) btudos válasza Wa2x_ (#75274) üzenetére


btudos
veterán

720M/820M alig er valamit a HD4600-hoz kepest, minosegben viszont a Lenovo a nyero, ugyhogy en azt valasztanam, kepszerkeszteshez az erosebb proci sem art. Bar remelem nem a sajat kepernyojen szeretnel dolgozni, az erosen halal lesz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75276) Wa2x_ válasza btudos (#75275) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi! Nem. :N

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#75277) kmarci25 válasza Khelben (#75273) üzenetére


kmarci25
veterán

Értem a hasonlatot, de szerintem nem illik ide. Mindegy... A linkelt gépek biztos jók, de egyik sem tetszik a nejemnek. Ennek ellenére köszi a választ. Ezek után a kérdést módosítom: a fentebb linkelt két gép (Acer, Asus) közül melyik a megbízhatóbb, ajánlott márka? Vagy akár simán válasszak amelyik-jobban-tetszik alapon?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#75278) Khelben válasza kmarci25 (#75277) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem, a linkelt gépek nem jók. Se az Acer, se az Asus nem ajánlott ebben a kategóriában. Legalább egy Lenovo Z50-70-et nézz GT840M-mel. Az sem egy minőségbajnok, de ezeknél mindenképp jobb.

[ Szerkesztve ]

(#75279) Wa2x_ válasza Khelben (#75273) üzenetére


Wa2x_
veterán

Rendben kitöltöm, hátha jobbat tudsz ajánlani:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- karácsony előtt

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
- 170.000.- HUF

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
- játék, PhotoShop, Lightroom

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
- Használnám, szeretném a Ryse: Son of Rome-ot kipróbálni 1366x768-ban pl., részletesség nem olyan fontos.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
- 1:1

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
- nem szükséges

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
- 15,6 fényes, de mattot sem vetem meg adott esetben

(8) Notebook tömege?
- teljesen mindegy

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
- teljesen mindegy

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- min. 500GB HDD, min. 4 GB RAM, nem szükséges az optikai meghajtó

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI, webcamera, USB3

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
- igen (Lightroom)

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
- link

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- csak új

Köszi!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#75280) szabonagyur válasza Wa2x_ (#75279) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gépet már nem ajánlok, de a HD4600 kevés az általad említett játékhoz, diavetítésnek jó, ez tapasztalat.
AMD 7750 asztali kártyával játszom és úgy használható 1366x768-on.

Lemehetünk 640x480ba meg ultra lowba akkor talán. De az lenne az igazi ha valakinél megnéznéd ilyen VGA-val, hogy fut a játék.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75281) Wa2x_ válasza szabonagyur (#75280) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sejtettem, lemehetünk 1280x720-ba, a grafika annyira nem érdekel, inkább a gördülékeny játékmenet.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#75282) Khelben válasza Wa2x_ (#75279) üzenetére


Khelben
nagyúr

Túl kevésért akarsz túl sokat. Melyik a fontosabb, a PS/LR vagy a játék?

(#75283) Tikakukac válasza kmarci25 (#75277) üzenetére


Tikakukac
titán

Csúcskategóriás kialakításhoz képest az Acerben ugyanaz a billzet van, mint a 70k-s netbookban. Vond le akkor mekkora rajta a haszonkulcs és milyen a minőség úgy egészében.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75284) Wa2x_ válasza Khelben (#75282) üzenetére


Wa2x_
veterán

LR, csak néha játszom, pl. ezt a játékot is egy hete láttam, aztán mondom kipróbálnám, de persze vannak keretek, úgyhogy ezek között kellene maradnom.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#75285) Khelben válasza Wa2x_ (#75284) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor talán egy fullhd-s lenovo mellett döntenék, játék közben meg levenném a felbontást. Ha ez nem fér bele, akkor kicsit gyengébb vga-val, de még mindig fullhd-val egy b50-70.

(#75286) Wa2x_ válasza Khelben (#75285) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi szépen, megnézem őket! :R

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#75287) Californiasu


Californiasu
csendes tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni tőletek notebook vásárlás előtt.

(1) 1-2 héten belül venném
(2) Kb 160.000-t szánok rá
(3) Elsősorban netezésre, Skypera, filmnézésre kell
(4) Nem játszom rajt.
(5) Minőség talán fontosabb
(6) SSD-t nem szeretnék bele
(7) A kijelző mérete 17" felett legyen, HD vagy HD+
(8) Notebook tömege lényegtelen, asztalit helyettesít
(9) Operációs nélkül, de ha van hozzá az se lenne gond
(10) A HDD mérete mindegy, memória legalább 4 GB legyen
(11) Ha lehet webkamera legyen hozzá
(12) Nem használok CPU vagy GPU igényes alkalmazást
(13) Eddig ezt a kettőt találtam
Dell Inspiron 17-5748
Lenovo Ideapad G710
(14) Inkább az új gép felé hajlok

A Dell-ről olvastam olyat, hogy a Wifi-vel gyakran van gond. Elveszíti a jelet vagy csak korlátozottan használja. Erről ti mit tudtok?

(#75288) Tikakukac válasza Californiasu (#75287) üzenetére


Tikakukac
titán

5537 volt nálam, 5748 ugyanez csak 17"-ban, én kedveltem, az egy tökre vállalható és igényes gép, árban is rendben lesz.

Wifi gondjaim nekem ritkán vannak, mert a router elég jó és Cisco is grátiszban, topikja tud választ adni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75289) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#75007) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje szenvedek már a megfelelő gép kiválasztásával és elnézést, hogy megint zaklatlak titeket a kérdéseimmel. A saját hozzászólásomra válaszolok, abban leírtam hogy milyen gépet szeretnék. Találtam egy számomra megfelelőnek tűnő gépet, de nem tudom hogy valóban jó-e. Külföldi tesztoldalakat nézegetve eléggé vegyes a gép értékelése.

Samsung ATIV Book9 NP900X3F-K01SE
Intel I5 3337U ( Turbo 2,5 GHz)
jogtiszta win 8 64b,
13,3" Full HD matt LCD kijelző
4Gb DDR3
128Gb SSD

Igazából az érdekelne, hogy szerintetek jó-e ez a gép, illetve van-e valamilyen hibája, ami jellemző erre a szériára?

Köszi szépen előre is a válaszokat! :R

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75290) Tikakukac válasza ToMmY_hun (#75289) üzenetére


Tikakukac
titán

A csúcs Ativok jók voltak, szerelni mondjuk rémálom volt mindegyik, de összességében az árán kívül tetszett, mint ultrabook.

Hibáiról, tekintve, hogy ha volt belől 2 a kezemben nem tudok, Samusok meg a net segít.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75291) Khelben válasza ToMmY_hun (#75289) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt újonnan vagy használtan nézted? Mert újnak már kicsit idejétmúlt.

(#75292) ToMmY_hun válasza Khelben (#75291) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Használtan találtam egyet egy oldalon, 170-ért árulja az eladó.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75293) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Sziasztok!

Remélem valamennyire ide tartozik a kérdés. Ha használtan veszek E7440-et amin még van 2 év NBD garancia, de az előző tulaj cégnévre vette és csak számlamásolatot tud adni akkor abból lehet valami hátrányom?

(#75294) Tikakukac válasza adequate_cou (#75293) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha maga a forrás tiszta akkor nem, serial alapján garizódnak a Dellek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75295) ToMmY_hun válasza adequate_cou (#75293) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nekem az előző Dell-em magánszemély nevén volt (nem az enyémen) és mindenféle problémázás nélkül cserélték az akksit.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75296) Droid_


Droid_
tag

A legjobb gépet kerestem a minőségérzet, proci, VGA háromszögben. 140-ért vettem a Z510-et, amit egyébként sokaknak ajánlottak akkor is, most is.

Kicsit megbántam. Utólag valószínű, hogy spóroltam volna egy Probookra, Dellre, akármire. Az előző ASUS-ommal fele annyit nem szoptam a 4 év alatt, mint ezzel 2 hónap alatt.
-proci frekvencia 777mhz-en ragad ha lehúzom aksiról, ezen túltettem magam
-ha bedugom fülest vagy a hangszórót, majd kihúzom a csatlakozóból az esetek harmadában nem szól a laptop hanszórója. restart, 1x, 2x, 3x és megjavul
-a wifivel is voltak gondok. gondol egyet, és egyszerűen elszáll az egész. volt amikor 20 percre, volt amikor 3 napra. 523adik driver segített, amit már 2x újraraktam, mert előjöttek a wifi gondjai.

egyik se feltétlenül perdöntő, de ha nem kell a komolyabb VGA játékra, akkor 'baszódjmeglenovo' felkiáltással vállaljatok be egy kicsit gyengébb hardverű probookot, vagy valami más alternatívát. lehet, hogy nem hangzik olyan rosszul, mint egy gyengébb hardver, de sokkal kellemetlenebb tud lenni.

lehet elcsesztem pár ember kedvét, de inkább előbb, mint utóbb.

(#75297) btudos válasza Droid_ (#75296) üzenetére


btudos
veterán

Az elso problemadra mar van frisitett BIOS, amivel nem jon elo a problema.

Egyebkent meg mi is mindig ezt mondjuk, most a sajat borodon tapasztaltad meg.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75298) FR33 válasza Tikakukac (#75288) üzenetére


FR33
aktív tag

csak a nálam járt 17" gép volt ***? Képzeld nekem a vadiuj 5748-ast bekapcsoltam és szabad szemmel függőleges csíkok voltak láthatóak a monitoron. Értsd: nem 1-2 csík hanem fél milliméteres csíkokból áll össze a kép!
Pedig vágytam egy Dellre és főleg 17-es gépre de ez nekem csalódás, a touchpadról nem is beszélve úgy kattog mint egy gagyi kínai valami:(

(#75299) laci1978


laci1978
tag

Üdv uraim.
Segítsetek nekem légyszíves.A feleségemnek szeretnék új lapost venni de nem nagyon találok megfelelőt.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100-140 eft

(3) Felhasználási kör?
youtube,internet,filmnézés,stb. Multimédia

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
mylittlefarm :)

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény/minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
későbbiek folyamán talán,nem feltétlen.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14" ,ha belefér akkor matt

(8) Notebook tömege?
mindegy,nem igen lesz hordozgatva

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle

(10) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500gb-1tb,min 4 giga ram

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi,usb3

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Talán ez,és tudom ez nem 14",hanem 15,6"
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Háát,kompromisszumukkal.

Nagyon szépen köszönöm.

(#75300) szabonagyur válasza FR33 (#75298) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most attól, hogy te fogtál ki hibás darabot nem mondta senki, hogy nem lehet belőle hibás. Ezt lehet helyszíni próbával el tudtad volna kerülni, de lehet azzal sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.