Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75901) ZavaBalazs válasza Gedeon31 (#75898) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

bizony, pont a napokban kerestem meg egy haveromnak :) katt

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75902) Khelben válasza ZavaBalazs (#75901) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na ezt elrakom és beteszem mindenkinek, aki ilyen gépet választ.

(#75903) Gedeon31 válasza ZavaBalazs (#75901) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :) kezdek öregedni ,de biztató nem kell még Cavintont szednem .

(#75904) Dhampir válasza ZavaBalazs (#75901) üzenetére


Dhampir
félisten

PC-fronton is lehet hasonlóan átlátszó az egész gépház. :)

[ Szerkesztve ]

(#75905) apfelkristof


apfelkristof
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlásra adom ismét a fejemet és lecserélném a mostani Samsung notebookomat. Nagyjából csak microsoft wordot használok, meg cikkeket olvasok rajta. Játszani is szoktam néha, akkor közepes grafikán, mint batman játékok, alien isolation stb. Tehát új játékokkal is játszok azért. Két kinézett gépem van ami beleférne a keretembe, ezek lennének azok: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_3542_Intel_Core_i5_4210U_4GB_1TB_NVIDIA_Linux_Fekete_INSP3542-13_12112.html

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/hp_compaq/HP_Pavilion_15-p052sh_Intel_Core_i5_4210U_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Feher/Ezust_HP_J7T81EAAKC_13550.html

Az egyik egy dell a másik egy Hp. Szerintetek melyik lenne a jobb választás? A HP pavilion 15 megbízható, jó gép? Mind a kettőt 130000 Ft-ért szerezném.

Előre is köszi!

(#75906) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem ami elsőre érdekes lesz lenne három gép amelyek közt vaciállok:

Ezek közt melyik lenne a legjobb gép?

Adott egy csúcsgép amely 2011ben nagy szám gép volt:
http://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/latitude-e6410/pd

vagy
http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_X551MA-SX018D_notebook_fekete-p410301.html

Vagy
http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_IdeaPad_G50-30_80G00049HV_notebook_fekete_+_Windows_8_operacios_rendszer-p416281.html

Nincs valami lista,hogy jelenlegi processzorok teljesítményét rakosgatja sorrendben ami megjelenik évek során?

(#75907) Khelben válasza apfelkristof (#75905) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezeken a gépeken nem fogsz új játékokkal játszani. A Dell gyenge, a Pavilion meg egyéb tulajdonságai miatt esik ki (pl. ház minősége, hűtés gyengesége). Ezzel talán low-mediumon, és ez a maximum, amit 130-ból ki lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#75908) apfelkristof válasza Khelben (#75907) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Köszi! És abból a kettőből melyik a jobb választás? Mert én a dell felé hajlok, a garancia miatt meg a megbízhatóság miatt. És esetleg 160-170 ezerért lenne olyan gép ami médium beállításokon vinné a játékokat? Mert ezeket az árkategóriákat tudom 130-ért beszerezni.

(#75909) Khelben válasza apfelkristof (#75908) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Z50-70 kiejlzőben jobb a Z510-nél, pár játéknál talán erőben is (740m vs. 840m, +5-15%).
A Dellben lévő 820m nagyon gyenge, alig erősebb az integrált kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#75910) apfelkristof válasza Khelben (#75909) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Köszönöm szépen! És a Lenovo megbízható gép?

(#75911) Khelben válasza apfelkristof (#75910) üzenetére


Khelben
nagyúr

Maga a gép a kategórián belül jó, a garanciával vannak problémák, elsősorban alkatrészhiány.

(#75912) lakker91


lakker91
újonc

Tiszteletem mindenkinek!

Ismételten szeretném a segítségeteket kérni. A egyéb okok miatt meg csúszott a laptop vétel.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb! A mostani bármikor unalmast mondhat.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200-230.
(3) Felhasználási kör? Játék, Tervező programok CAtia/ CAD
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? TERA online, AION, mostani játékok normál grafikán/ ez nem olyan fontos
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Szeretném ha sokáig bírná a mostanit is 6 éve nyúzom
(6) Szeretnél bele SSD-t? Igen / bár azt utólag is tudok venni
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? méret 15.6, fényes/matt az mind1
(8) Notebook tömege? nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nem kell
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 8GB RAM / utólag az optikai helyére vennék SSD-t
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, Bluethoot,
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? amennyiben szükséges
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak ÚJ garancia miatt
Tipus: Leginkább Lenovot vennék, esetleg ASUS, Dell inspiront /Thosiba/ HP/ acert nem.

i5 cpu mellé szeretnék erősebb vidi kártyát.

Volt egy Lenovo amit kinéztem Y510p csak sajnos márcsak az ujjab verziót lehet venni belőle ami 280 tól fölfele. Ezt néztem: http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Y510_59-412702_8GB.jpg
Vagy most van egy másik: http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Z50-70_59-424583_59-424610_59-424606.jpg
ez se lenne rossz csak felesleges a full HD kijelző./ meg többiek szerint drága.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Tisztelettel
Lakihegyi Dávid

(#75913) Pocok256 válasza spyduck (#75886) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen az a 500 Ft os mélynyomó elég korrekt vásárlási potenciált tud nyújtani :D Kb olyan mint mikor a vásárló azon gondolkodik, hogy egyik géphez jár hp ajándék egér másikhoz meg nem és ezért az egereset veszi :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#75914) stratova válasza Tikakukac (#75881) üzenetére


stratova
veterán

Tudom, hogy nem fém, de legalább lassabban reccsen el.:DDD

(#75915) Tikakukac válasza stratova (#75914) üzenetére


Tikakukac
titán

Összetákolható az még, sima. Ezt is könnyű lesz kitörni, mert elég kicsi a nyitószög és simán ki fogja szaggatni majd a user.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75916) zorrobomber válasza zorrobomber (#75808) üzenetére


zorrobomber
tag

valaki-valami?

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#75917) Khelben válasza zorrobomber (#75916) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs ötletem. Acert meg Toshibát én nem fogok ajánlani, az biztos.

(#75918) Tikakukac válasza zorrobomber (#75916) üzenetére


Tikakukac
titán

15" és IPS ami kiszór mindent, P-s Toshit már mernék venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75919) stratova válasza Tikakukac (#75915) üzenetére


stratova
veterán

Persze, bár nem tudom mivel igazán tartós (nálam az Asus-on pár napig bírta a feszültséget az epoxi). Kicsit szomorú látvány ez egy ca. 250e-s gépnél, de fogyasztói társadalomban élünk.
Csíkszeműeknél, ha nem lenne járna olyan bántóan rövid úton az Acerek billentyűzete, hamarabb néznék meg újonnan egy P645-öt mint multimédiásat. De nyilván a két gép más szegmens. Bár nem teljesen tiszta 270e-s nyitóárral hová akarja pozicionálni a gyártó, E5440 lényegesen olcsóbb E6540 pedig drágább, külső/belső paramétereiben pedig "wannabe" 7440/840 G1/T440s.

(#75920) Tikakukac válasza stratova (#75919) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszer javítottam ilyen műanyag törés, ott szétszedtem, kifúrtam 3 apró helyen mindkettőt, kaptak 1-1 fém pöcköt 2 komponensűvel betolva, aztán ment epoxi, végül üvegszálas anyag. Az tart 1 éve legalább.

Rég nem is érdekel ki mit hova akar rakni palettán belül, szeirntem ők se tudják.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75921) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdvözlet!

Borote fórumtárs segít nekem, de ide is beírok hogy több véleményt láthassak:

1:Nem tudok pontos keretet megadni: 140-ról indulva kellene pár ajánlat, ezt kipótolnánk +30ezerrel ha nagyon jó vétel lenne ezen belül valahol, tehát 140-170 környékén ár/érték arányt figyelembe véve egy optimálisat választanánk.
2:Nincs kikötés a kijelzőre, az összeghatáron belül elérhető legjobb ár/érték arányú kellene.
3:Sokat lesz hordozva, de azért nem elsődleges szempont a súly, mivel a mostani sem jelent akadályt a hurcolászásban, szóval nem a súly inkább a szállítás rendszeressége miatt a masszívabb összeszerelés lenne előnyösebb.
4:Ez a legfontosabb, és emiatt van a mostani lecserélése egyáltálán tervbe véve: Starcraft II futtatására kellene lényegében, ezen kívül csak Fbook, youtube, böngészés, filmezés, nagy ritkán photoshop/illustrator.
De mindenképp az elsődleges a Starcraft 2 futtatása, ahogy a topicban írták elég gépigényes, nem tudom mi lenne a reális, de 1366*768-ban, mondjuk közepes grafikán sztem már illene bírnia egy 150k körüli gépnek. És a Sims 4 a másik amire kellene, ezt viszont biztos hogy futtatja egy olyan gép ami a SC2-t mivel alacsonyabb a gépigénye.
5: Mivel nincs munkára használva, menteni meg lehet amúgyis pendrivera, cloudba stb, ezért sztem a teljesítmény a legfontosabb.
6:Nem kell hozzá semmilyen oprendszer, Win7 és Starcraft 2/Sims 4 lesz rátelepítve ezek pedig már megvannak.
7:Szintén nem elsődleges a tárhely, a mostani is kényelmesen elég, rengeteg hely van(500gb), a 4gb jelenlegi ram is megfelelő a vga az egyetlen ami kevés a játéknak (intel gma4500M) ha ez cserélhető lenne akkor nem is kéne másik laptop, csak ugye nem cserélhető...
8:Nem szükséges semmi esxtra spéci csatlakozó, vgakimenet, ilyesmi. ODD is teljesen szükségtelen.

Még egy kérdésem lenne, bár semmiképp nem elsődleges szempont, mivel a kedvesemé lesz a gép, de az újabb játékok közül amik nem futnak a gépemen a dx11 hiánya miatt és nem jelennek meg xbox360-ra kipróbálnék párat, csak olyan írok ami már megjelent mert jósolni nem érdemes:
Ryse, Lords of the Fallen, Dead Rising 3

Ezekkel mire számíthatok kb.? Úgy értem natív felbontáson közepes részletességgel, szűrők nélkül olyan 30 fps stabilan elképzelhető lenne?

Persze ezen kívül lenne AC Unity/Dead Island 2/Witcher 3 de ezekről úgysem tudjuk előre milyen gépigényük lesz...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75922) demerion válasza $p@rr0w (#75921) üzenetére


demerion
tag

Kb így futnak az ilyen árkategóriás gépeken amiket írtál. Nem sokat kell elvárni ettől és a 840M kb a legerősebb kártya ami ebbe az árba befér. Konkrét gépet majd a többiek ajánlanak :)

(#75923) norbi9701


norbi9701
csendes tag

Sziasztok!
Notebookot szeretnék vásárolni, a vásárlás valamikor 2-3 héten belül lenne esedékes. Már jó ideje nézelődök laptopok után, találtam is néhányat ami felkeltette az érdeklődésemet:

http://www.radium.hu/legjobb-ajanlatok/lenovo-ideapad-z50-70.html

http://www.digiprime.hu/laptop/asus-x550dp-16426-elado

http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-z50-75-17863-elado

A laptopot mindennapos dolgokra használnám, netezés, filmezés, de azért jó lenne ha elfutna rajta néhány mai játék is(battlefield 4, call of duty ghost, nfs rivals). A legfontosabb dolog, az hogy a fifa 15 minél jobban fusson rajta, mivel szinte csak azt az egy játékot játszanám napi szinten.

Ha valaki ezen kívül tud ajánlani másat, vagy ezeket jobb árban, akkor szívesen meghallgatom, az ára az max 140 ezer körül , és új legyen.

(#75924) $p@rr0w válasza demerion (#75922) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszi, Starcraft 2 és Sims 4 bőven meglesz 60fps úgy látom, az új játékokért kár hogy ilyen szarul futnak, de úgyis csak én játszok velük, majd controllerrel tolom úgy nem zavaró annyira az alacsony fps.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75925) Kremmer89


Kremmer89
tag

Garanciális háttér ide vagy oda! A Lenovo egyébként mennyire megbízható? Mekkora a meghibásodása aránya?

(#75926) Khelben válasza Kremmer89 (#75925) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erre a Lenovo szervizen kívül senki nem fog tudni válaszolni.

(#75927) Kremmer89


Kremmer89
tag

Mert van pár forumbejegyzes ami panaszos, de rengeteg elégedett is, érdekes! Mindenesetre egy egy éves pixelgaranciat mindenképp megér a vásárlásnál!

(#75928) Tikakukac válasza Kremmer89 (#75925) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyira, hogy egyszer feltett valaki ilyen kérdést, és az első gép amit kapott kapásból be sem kapcsolt. De ha azt mondom 10-ből 9 jó, akkor is simán lehet olyan egy 10-es pakkból amiből 2 nem kapcsol be, 1 kijelző hibás még egy meg behal 2 héten belül.

A valszám nem így megy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75929) r.a.l.


r.a.l.
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Decemberben
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) igen
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? valami gyengebb videokarit igenylo egyszerubb jatekokra
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? mindketto
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem muszaly
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? matt es la lehet ugy 16 col korul
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nelkul
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? optikai meghajto nem, mondjuk 500 -750M HDD RAM 4-8 M
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) semmi esetleg webcam
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) meg nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak uj

(#75930) szabonagyur válasza r.a.l. (#75929) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell 3542, Fujitus A544, Lenovoz Z510 ezek nagyjából.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75931) Ununqatrium válasza Khelben (#75861) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

A linkelt modell a szomszédos országokban olcsóbb, 210-ből ő nekem megvan.

[link]

Tehát nem létezik jobb alternatíva ennyiért?

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#75932) stratova válasza Ununqatrium (#75931) üzenetére


stratova
veterán

:U
Nem mondod... melyik szomszédos országban 27% még az áfa?
Egy felső kategóriás üzletit még csak meg mernék venni máshonnan, mert azokra gyakrabban adnak világgarit, de kíváncsi vagyok mihez kezd valaki egy külföldi székhelyű boltból vásárolt otthoni géppel ha gariztatásra kerül a sor. Ha persze valaki az adott országban lakik az más kérdés.

lumosnina:Üdv, ez lesz a Te topikod.

Tikakukac:

[ Szerkesztve ]

(#75933) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!

Dell insp 15 n5010 noti mennyi ramot tud kezelni? Nem tudok dulore jutni, hogy 8 vagy 4. service tag: 2s8lhl1 Koszonom!

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#75934) Tikakukac válasza Ununqatrium (#75931) üzenetére


Tikakukac
titán

Sőt! Rengeteg gép meg németben is olcsóbb, meg Amerikában is!

Az más kérdés, hogy még egy NBD gari itthonra átregelése is agyhalál, de nyilván megoldod konzumerben seperc, mert Master Chief segít majd.

lumosnina: 8GB a teteje.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75935) szabonagyur válasza Ununqatrium (#75931) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor mi lenne ha beírnád a kérésedben, hogy nem itthon veszed? Hiszed vagy sem magyar boltokkal, magyar árakkal számol itt mindenki. Aki itthon akarja használni és nincs lehetősége szervizeltetni kivinni annak ez nem lehetőség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75936) Ununqatrium válasza szabonagyur (#75935) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Elég egyértelmű utalás van rá a kérdésemben. Ha határon túli magyar vagyok, csak helyben veszem meg, ha az még olcsóbb is. Egyébként a legtöbb laptop ára átszámolva azonos, a szóban forgó Dell-nek pont nem. Ezért írtam forintban.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#75937) szabonagyur válasza Ununqatrium (#75936) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor minek forintról beszélünk? Mivel nálunk a 705Eurós gép nem 210k átlagban, és attól illene odatenni az országot is, de egy boltot is akár. Mert német boltokkal még elboldogulnak a kollégák ahogy az angollal is, de azért a román, cseh, szlovák meg kitudja milyen boltokkal nem hiszem, főleg nem ismerik őket, hogy milyen a szolgáltatás.

@(#75938) stratova: bízok benne, hogy olyan helyen fog lakni a kolléga, hogy az osztrák, magyar és szlovák határ közelében így majd 3 ország boltjából kell neki választain ;] Nem is beszélve a billentyűzet különbségekről..

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75938) stratova válasza Ununqatrium (#75936) üzenetére


stratova
veterán

Ok, de ilyenkor még segítség, ha megemlíted az érintett országot.

(#75939) Ununqatrium válasza stratova (#75938) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Szlovákia vagy Csehország. Teljesen mindegy, mivel most "A" helyen vagyok, Karácsony környékén "B" helyen leszek. Hol itt, hol ott. Lényegében nekem annyi segítség elég lenne, hogy a gyártó kiszemelt szériája megbízható-e, esetleg túlárazott darab-e és lőjem ki. Utóbbi esetben viszont örülnék egy-két leírt alternatívának az árkategóriájában.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#75940) davidunited


davidunited
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem h ez a noti mennyire fejleszthető?
Pl később tudok bele tenni jobb/nagyobb procit és videokarit?
Ha nem akkor melyik fajtàk azok amik fejleszthetőek?
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/fujitsu/Fujitsu_Lifebook_A544_Intel_Core_i3_4000M_4GB_500GB_Intel_DOS_Fekete_VFY:A5440M73A5HU_11970.html

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#75941) Khelben válasza davidunited (#75940) üzenetére


Khelben
nagyúr

Processzort még talán, vga-t biztosan nem. Bár nem tudom, a cpu tokozása is lehet olyan, hogy rá van forrasztva az alaplapra. Mostanában már nem csinálnak fejleszthető gépeket, némelyik új gépnél még a ram is az alaplapra van forrasztva.

(#75942) v.attis


v.attis
őstag

Üdv!
Kinéztem néhány lapos gépet, Intel 2 vagy 4 magos procival. Átlagos felhasználásra lesz egyelőre, multimédia, internet, aztán ki tudja. Komoly játékok biztos nem fognak rajta futni.
Van vagy 5 db ami esélyes 93 és 110 ezer között.
Kérdésem: Melyik gyártó termékében bízhatok ezek közül: Acer, Asus, Dell, HP. Érdekelne a garanciás ügyintézés, a megbízhatóság. Nem lesz széthajtva ez biztos, de azért ne legyen gagyi gép. A tanácsokat, esetleg egy sorrendet az ár figyelembe vételével kérek, szóval semmi értelme olyan tanácsnak, hogy vegyek egy 180 ezres Dell notit, mert nem fussa. Biztos jobbak azok, de nekem nem kell ennyire komoly gép.
Amiket nézegetek, mind 2 év garis. Elméletileg.

Hozzá tartozik még a dologhoz, hogy vettem egy AMD-s Lenovo notit, kapásból gyári hibás. Annak az árát kellene levásárolnom. Eddig is Intel párti voltam, mások tanácsára bevállaltam az Amd-t, de inkább nem erőltetem ezt tovább.

(#75943) norbi9701


norbi9701
csendes tag

http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_IdeaPad_Z50-70_59-432128_notebook_fekete-p445316.html
vs
http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_IdeaPad_Z50-75_80EC004AHV_notebook_fekete-p445315.html?bid=&partner=10002

Szerintetek melyik jobb a kettő közül? Melyiken futna jobban a Fifa 15?

(#75944) Khelben válasza v.attis (#75942) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ebben az árkategóriában Dell és Lenovo. De mondjuk ne Celeron U meg Pentium U processzorral. B590 egy élhető alternatíva.

(#75943) norbi9701 : linkelj legközelebb. És az intelest vedd.

[ Szerkesztve ]

(#75945) demerion válasza v.attis (#75942) üzenetére


demerion
tag

110ezer körül 4 magos az sejtésem szerint valami N-es Celeron. Az elég vérszegény bármire is.

(#75946) Tikakukac válasza davidunited (#75940) üzenetére


Tikakukac
titán

Az asztali gép fejleszthető, notiban amit keresel az nem ez a pénztárca, hanem a tripla ennyi. Na abba lehet venni +20% kraftos VGA-t 80-90k-ért, jha.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75947) v.attis válasza demerion (#75945) üzenetére


v.attis
őstag

(#75948) v.attis válasza Khelben (#75944) üzenetére


v.attis
őstag

Lenovo-nál a garira hallok panaszt mióta átvette a telemax.

(#75949) Tikakukac válasza v.attis (#75947) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól, hogy az Intel valéamit pentiumoz-celeronoz-kórájoz még nem változtat semmin. Ez annyira 4 magos proci, mint a telefonodban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75950) szabonagyur válasza v.attis (#75947) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ez a N kezdetú proci sem ér semmit. Intel Pentium Nxxx meg Intel Celeron Nxxx-et ne vegyél.

Kérlek 5 percen belül korábbi hozzászólást szerkessz ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.