Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#74801) Bandee2 válasza Ren Hoek (#74799) üzenetére


Bandee2
tag

Akkor jól gondoltam, hogy a dedikált vga inkább játékhoz kell.. otthoni gépemen is néztem videóvágás, renderelés közben h mennyire dolgozik az nV GT440 kártyám, de csak néha dolgozott, akkor se 100%-on.. viszont régen ismerősöm nagyon mondta, hogy CAD-hez kell a dedikált vga..

Tikakukac: Nézem is, hogy csak 120k a 8540W, elgondolkoztató... viszont azt nem értem, hogy szerinted miért jobb a Lenovo G500-nál? Prociban és vga-ban is veri a 8540W-t, SSD is van benne, meg még van rajta garancia...

(#74802) Tikakukac válasza Bandee2 (#74801) üzenetére


Tikakukac
titán

Most mondanám, hogy rakd le az egyiket a másik mellé és kóstold össze, csak ez ugye nehéz. Ott derülne fény arra, hogy ez nem 1 liga. Nagyon nem. Arra amire használnád erősen kétlem VGA-ban éreznél valamit, ha nem lenne éppen rosszabb, proci az egyedüli ami kérdés. 1. gen fűt rendesen, igaz a többi is, át kell nézni a piacot precik után is, rengeteg jó gép kalandozik aprón, csak ezekből annyira kevés van, hogy mindig csapni kell rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74803) trance89 válasza trance89 (#74757) üzenetére


trance89
őstag

erre valaki?

(#74804) redwhite78 válasza trance89 (#74803) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ilyen kérdésre nem lehet válaszolni, honnan tudnánk mi lenne jó, ha nem tudjuk milyen paraméterekkel, mire kell, mennyi van rá. Összefoglalót töltsd ki!

never go full retard

(#74805) btudos válasza Bandee2 (#74801) üzenetére


btudos
veterán

Konfiguracios tabla vs. valos minoseg, a HP keresztben lenyeli a G500-at, ha utobbirol van szo. Az anno 4-500 000 Ft-ba kerulo gepben "kicsivel" tobb anyag van es az egesz felepiteset nezve is mas ligaban jatszik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#74806) w.miki válasza Khelben (#74780) üzenetére


w.miki
veterán

Gondolom fotós munkálatokra, minél nagyobb lenne a felbontás, annál jobb.
200k alatt akkor a HP Elitebook 8570P nincs semmiféle alternatívája? 4GB memória, és 320GB tárhely nem lesz kevés?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74807) Csirkejozsi


Csirkejozsi
tag

Sziasztok!

Pár napja már kaptam itt iránymutatást, hogy merre érdemes nézelődnöm: [74656]
Esetleg ehhez a készülékhez tudnátok mondani véleményt?
HP Pavilon 15-P020NG

Előre is köszönöm!
Üdv: CsJ

(#74808) Belnir


Belnir
csendes tag

Sziasztok!

Asszonynak van egy Asus X54C-SO123D gépe, és már kezd halódni. Általában Facebookozik, YouTube-ot néz, meg online sorozatokat. És Sims3-azik. Na olyan kor egymillió fok, fagyás, egyebek. Takarítva rendszeresen van, a jövő héten újrapasztázom neki, de érdekelne a véleményetek, tippetek, hogy milyen gépet vegyünk neki?
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nem sürgős.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 110k
(3) Felhasználási kör? Facebook, Youtube, Sims3
(4) Játékra használnád-e? Sims3, lehetőleg a kijelző felbontásán
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? mindkettő, ár/érték arányban a legjobb
(6) Szeretnél bele SSD-t? Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15", ami belefér, matt
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD, 500Gb, RAM 4Gb elég, optikai igen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, webcam
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Sims3 a legigényesebb
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új

A tippeket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Intel G4560, AsRock B150M-HDS, 8Gb RAM

(#74809) überpingvin


überpingvin
újonc

Barátnőm számára keresek laptopot. A kis hölgy elég türelmetlen típus a gépekkel szembe, ezért jó lenne ha a sebesség rendben lenne, továbbá szeretné hurcolászni ide-oda, emiatt fontos lenne, hogy kicsi (kb 11,6 colos) legyen, könnyű és természetesen fehér.(Tudom én is fogom a fejem, de amúgy egy tündér:D)

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de ha megvan a megfelelő akkor fölöslegesen nem várnék vele.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
80k

(3) Felhasználási kör?
Online videó nézés, Facebook, Microsoft Excel-Word, Játék

(4) Játékra használnád-e?
Sims3, lehetőleg a kijelző felbontásán

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t?
Nem

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
11.6 körül, 1366x768-ha belefér, mind1

(8) Notebook tömege?
Viszonylag könnyű legyen.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD, 100Gb, RAM 1-2 Gb elég , optikai igen

(11) Egyéb kívánság?
HDMI, webcam ha lehet.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Simsezni szokott.

(13) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt is

(14) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot!
http://www.muszakidepo.hu/iroda_es_szamitastechnika/notebook_netbook/netbook/asus_x200ma_kx085d-p40398.html
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-netbook/acer-aspire-e3-111-285e-ezust-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval/3567/
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/chromebook-cb3-111-nx-mqneh-003-p242754745/
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/chromebook-c720p-29552g01aww-nx-mkeeg-001-p223269826/?gclid=CjwKEAjwwo2iBRCurdSQy9y8xWcSJABrrLiS6aj3twYDU98W7Guro2G-PHjhoNgr1CezC8kOiG2ybhoC6QPw_wcB (van egy hely ahol láttam 80k-ért is)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#74810) sanyigtasa válasza Csirkejozsi (#74807) üzenetére


sanyigtasa
csendes tag

Szerintem ezek a Pavilionok közel a legalja minőséget hozzák(zsanérok, billentyűzet), munkára biztos nem vennék ilyet. Nem is értem, hogy merik ráírni, hogy HP.. ha HP akkor Probook-ok közt nézelődnék a helyedben.

(#74811) Bandee2 válasza Tikakukac (#74802) üzenetére


Bandee2
tag

Hát átgondolom ezt a 8540W-at, az biztos h ezzel úsznám meg a legolcsóbban, csak már nem egy mai darab, gari nincs rá, HDD is kicsi benne, billentyűzete angol, stb...

Amúgy egy ismerősöm kérdeztem vga-val kapcsolatban és azt mondta, hogy a dedikált VGA nagyon fontos. Archicad nem szereti sokszor az Intel alapú videókártyákat (ezek a gépek sokszor processzorból kezelik le a videókártyákat). Vonalrajzon Autocadben nem fontos, de ha már meg kell rétegeket, színeket jeleníteni, akkor bekapcsol a videókártya.

(#74812) Csirkejozsi válasza sanyigtasa (#74810) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Értem, köszi! :) Nekem is ez volt az érzésem. Akkor nézelődöm tovább.

(#74813) Mottie válasza Bandee2 (#74811) üzenetére


Mottie
őstag

Elitebookokban viszonlyag könnyű bill-t szerezni, hasonlóan könnyű SSD-re cserélni a kicsi HDD-t :)

Be Victorious!

(#74814) Tikakukac válasza Bandee2 (#74811) üzenetére


Tikakukac
titán

Billzettel mióta van 3M matrinya nem foglalkozunk.

A kereted szerencsére nem 120k ergo futi SSD-re meg amire csak kell. Vagy egy jobb gépre is. Én ezt csak példaként mutattam, Precisionból nagyobb a választék.

Tessék, ezt már most pirítanám lefele, ha elviszik én szóltam időben.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74815) Bandee2 válasza Tikakukac (#74814) üzenetére


Bandee2
tag

húha nem rossz, ez is már 4 magos, kb annyit tud, mint a G500.. (egyébként szerintem elég csúnya szegény, csak így zárójelben :D )

AMD-ről mit gondoltok? Újonnan egy ilyen? Ez is 4 magos...

(#74816) Tikakukac válasza Bandee2 (#74815) üzenetére


Tikakukac
titán

AMD-ről azt gondolom, hogy meg kéne kérdezni miként lehet grafikus drivert csinálni, mondjuk az NV-től.

Ha ehelyett a Preci helyett valami mást veszel eskü ugrom a kútba.

Még mielőtt: fele ilyet sem tudsz linkelni boltból, ezt a kört már mindenképpen zárhatjuk. G500 meg Z50-el ne bohóckodjunk már, barbielaptop kb. emellett.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74817) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

(#74818) Fortissimus


Fortissimus
őstag

Hi all

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanaban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
max 70-100k huf
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
iskolas kislanynak, kisebb jatekok
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
gyerek jatekok, nem BF4
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
50/50
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
jo lenne, bar nem hiszem belefer
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15 , inkabb matt, mint fenyes, de nem fontos
(8) Notebook tömege?
konnyebb jobb, de nem mervado szempont
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nem fontos
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
300-500GB min, 2GB min, optikai kellhet
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webcam esetleg
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem valoszinu
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
ocsem kislanyanak kellene a gep, ok kuldek at ezt a linket, hogy "innen mi a jo gep?" [link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
uj kellene

ha tudtok ajanljatok tobbet is,olcsobbat, dragabbat is

koszi

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#74819) forzaroma


forzaroma
tag

Sziasztok!
Valaki látott már élőben ilyet, esetleg vélemény róla?

Realme GT2

(#74820) Tikakukac válasza forzaroma (#74819) üzenetére


Tikakukac
titán

Remélem soha az életben nem látok ilyet, mert az azt jelentené, hogy ezért pénzt adtak.

Intel Corei7 8G DDR3 NVIDIA GeForce GTX760M 15.6 Inch

Áháháháá, hooogyne. Macbook Air 15"-ban G56JR belsővel? :DDD Akinek nem tűnik fel, hogy itt valami rohadtul el van matekozva, ott gond van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74821) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Asus N750JK volt a kiszemelt, de sajnos ahogy látom már nemigen lehet kapni, N751-mikortól elérhető nem lehet tudni?
Valamit megéri gyárilag szerelt SSD-t venni? mifélét teszenek bele, vagy jobban járok ha külön veszek bele?

(#74822) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok. Cél a programok gyors futása (alap Photoshop, 2D CAD). Elvárás: hosszú gari, tartósság, 15,6".

5537 vagy 3537?

Esetleg más 180.000Ft.ig?

[ Szerkesztve ]

(#74823) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy notit:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150.000

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Játék, netezés, HD filmnézés

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, akár a legújabb 3D-s FPS akció, autóverseny, stratégia stb. játékok.
Legalább a kijelző felbontását tudnia kellene, de az se baj ha FullHD, jó részletességgel (rákötött külső monitor esetén)

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Csak minimális felárral, mert tudok én is beletenni.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Legalább 15col és 1366x768, matt

(8) Notebook tömege?
nem lényeg

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely mindegy és legalább 8GB RAM, optika sem árt bele

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI vagy DVI, vagy Displayport

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen, új 3D játékok

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
-

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Lehetőleg új.

:R

(#74824) Dapro


Dapro
senior tag

srácok, van itt ez a hirdetés: link na már most írtam nekik és azt mondták 400USD free shipping stb... egy nagyon picit kamunak érzem :) UK shipping. segítsetek, lenne garija itthon?

" its on low price because we are on end of the year sales offer" ez az indok... hát nem tudom... és nem refurbished rákérdeztem

"payment through western union or Money gram" ezeknél van olyan mint paypalon hogy visszakérem ?

[ Szerkesztve ]

(#74825) bbubby00


bbubby00
őstag


Ez így egészséges.??? Új Y50 és nagy hézag van a ledjelző alatt..

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#74826) Tikakukac válasza Dapro (#74824) üzenetére


Tikakukac
titán

400 dolcsi :DDD :DDD :DDD

Hatalmas. Ha ennyiből nem gyanús, hogy extrémen meg fognak szopatni akkor semmiből. Ez konkrétan a nagyker ár harmada. Tehát nagyker ár harmada. Ízlelgessük egy kicsit.

bbubby00: Hardverért fizettél nem a házért. Volt itt már olyan kijelző keret is aminél én is jobbat öntök otthon. Ez van, gémer gép olcsóér.

mclaren777: Így mindent egyben ez lehetetlen. Vagyis hát ennyiért. Duplázzuk meg, az úgy okés.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74827) Dapro válasza Tikakukac (#74826) üzenetére


Dapro
senior tag

Hát de én is ezt mondom, 3-5 db tól van paypal... van ők lopták, vagy fogalmam sincs :D

[ Szerkesztve ]

(#74828) Tikakukac válasza Dapro (#74827) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan van újban, hogy nagyon plafon 35-40%. Amcsiban spéci boltnyitós akciók, tök valid. Használtban nem ritka kifogni 60-70%-os olcsósítást, erre én is szoktam példákat gyártani. De újonnan harmadáron ingyér posta meg pillefranc, olyan nincs. Továbbá ha gáz van (lesz az) akkor itthon az Úristen biztos, hogy nem bírod legariztatni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74829) Járókeret


Járókeret
senior tag

z510

teszek bele SSD-t 35-ért.

ami kicsit bánt,hogy nagyon nehéz megbontani. ssd-t már pedig csak az ODD helyére tudom tenni. ha eltöröm a hátlapot akkor meg szopó van :S :( :W

mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#74830) Dapro válasza Tikakukac (#74828) üzenetére


Dapro
senior tag

amcsi székhely de küldhetik UK ból is... minden estre kicsit loller. meg bátrak ha paypalt is elfogadnak mert ha nem az jön akkor úgyis bukják a pénzt.

(#74831) Tikakukac válasza Járókeret (#74829) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, bontani rémes lesz de ez van, maga a gép nem vészes piaci ára meg passz meg kell nézni kiadja-e.

Dapro: Ennyiért ez lehetetlen szint. Basszus, százasával hozatná mindegyik kisebb bolt ha ez így menne. Nem így megy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74832) Járókeret válasza Tikakukac (#74831) üzenetére


Járókeret
senior tag

ez újonnan ugyan ezzel a speccel 140.000. fél éves gépről beszélünk, így 100.000 adja. megpróbálok alkudni egy pár ezrest és szerintem simán lehet best buy. az illető csak pozitív véleményes szóval ez is mellette szól.

(#74833) Tikakukac válasza Járókeret (#74832) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezen részébe már sohasem megye bele, userek eldöntik nekik mi tetszik :B

Nem tudom mennyibe megy használtan, csak biznisz klasszok vannak meg fejben, azért árfolyamot tartani tízezer gépről nehéz :B Az biztos, hogy új ár-ÁFA az ahonnan veszünk használtat, akár hetest is. És akkor kb. ennyi minden ezres efölött meg korfüggő meg cuccok függvénye.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74834) Járókeret válasza Tikakukac (#74833) üzenetére


Járókeret
senior tag

de akkor ez esetben menjünk bele. érdekel mit mondasz. szerinted szar buisness ?

(#74835) Steve(AMD)


Steve(AMD)
tag

Üdvözletem!

Tudnátok ajánlani néhány alternatívát egy külföldön dolgozó kollégámnak?
A paraméterek:

-Most esedékes a vásárlás.
-A maximális keretösszeg 6-700£.
-Felhasználási kör: Semmi extra, otthoni használat. A lényeg: Stabil, erős gép legyen, maximális megbízhatosággal és minőséggel. Hosszú időre...
-Nem játékra lesz, arra ott az xbox.
-SSD nem kell.
-15" kijelző. Szép kép, jó felbontással.
-Csak lakásban lesz használva, mindegy mekkora a tömege.
-Operációs rendszer nélkül.
-Mindegy mekkora a HDD, külső drive-on van minden adat.
-Optikai meghajtó nem baj, ha van, bár nem is létkérdés. A telepítés pendrive-ról megy.
-Eddig egy Samsung volt, évekig bírta, most is az van nála tervben, de akár egy megbízható Dell,stb. is szóba jöhet.
-Kizárólag új és az amazon
co.uk-ról.

Köszönöm előre is!

(#74836) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a Lenovo IdeaPad sorozatú G50-45 és B50-45 típusok között mi a különbség ?
Hardverileg a két gép kb. ugyanaz a B típusnak matt kijelzője van illetve a felület is matt műanyag, ami gondolom nem szedi annyira az újlenyomatokat mint a G50 (amúgy szebb) felülete.
Összeszerelés szempontjából melyik a minőségibb ?

[ Szerkesztve ]

(#74837) Tikakukac válasza GiGaBiTeX (#74836) üzenetére


Tikakukac
titán

Képzeld el, hogy van egy présszerszámod. Az egyikbe ezt öntesz a másikba azt amit kisajtolsz ugyanúgy összedobálják és kész. Na itt kb. ennyi a diffi összerakás és "minőség" oldalról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74838) Khelben válasza GiGaBiTeX (#74836) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mivel a gyártók is költséghatékonyságra törekednek, ezért valószínűleg egy kategórián belül (de még akár több kategórián keresztül is) ugyanazokat az anyagokat, csavarokat, gépeket használják. Max a festék más, amit a végén felhordanak rá.

(#74839) Mottie válasza Steve(AMD) (#74835) üzenetére


Mottie
őstag

Samsung épp megszünteti a notis ágazatát...Van valami elképzelése, hogy honnan venné? :D Lehet, hogy most Mo.-ról megérheti mert jó az árfolyam. (jokes :) )

Be Victorious!

(#74840) Steve(AMD) válasza Mottie (#74839) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Az amazonról (co.uk) szeretné megrendelni. £-ja van, nem hiszem, h. akarna "váltogatni".
(Csak mellékesen: ha M.o-ról veszi nem lenne gond a garanciával?)

(#74841) Dapro


Dapro
senior tag

Azt tudja valaki, hogy mikor várható új széria notikból? Pl karácsony előtt van esély valamire mint pl z50-70 utód vagy csak q1 és q3 szokott új megjelenni?

(#74842) Tikakukac válasza Dapro (#74841) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor adnak ki notit, ha van értelme. Tekintve, hogy prociból már szinte annyira friss minden, hogy ihaj, így nem hiszem. Tavaszra lesz megint egy kis refresh, ha lesz egyáltalán valami akkora dobás, hogy megérje vagy legyen értelme.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74843) apfelkristof


apfelkristof
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy új notebookot venni. Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e a mostanit lecserélnem. A mostani: Samsung np300e5z: I7 2640M processzor (2,8Ghz-turbo3,5Ghz), 1,8 gb-os integrált (intel HD 3000) videokártya és egy nvidia geforce gt 520mx 1gb-os videokártya, 500gb-os winchester, 4gb 1333mhz-es ram. matt 1366X768-as kijelző. Amire lecserélném az egy Dell 3542: I5 4210U(1,7Ghz-turbo 2,7 Ghz), geforce 820m 2 gb-os videokártya és egy integrált 1,7 gb-os videokártya (intel HD 4400), 4Gb 1600 mhz-es ram. Mai játékokat szeretnék vele közepes beállításokon futtatni vagy high beállításokon. Szerintetek megéri lecserélni erre? Játék szempontjából sokat nyerhetek?

(#74844) Dreadloord válasza apfelkristof (#74843) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ezzel a géppel 10 éves játékokat tudsz közepes grafikán futtatni, egy mai értelmesebb játék el se indulna rajta, nemhogy élvezhető sebesség, meg közepes grafika:)

(#74845) bbubby00 válasza Tikakukac (#74826) üzenetére


bbubby00
őstag

Azért egy 300+ ezres gépnél nem ezt várná az ember :U :O

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#74846) Tikakukac válasza bbubby00 (#74845) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a 300k-ból nem a 3/4-e lenne a gémer hardver akkor jogos lenne. Ennyiért ez jár, van ott 300k-ért olyan noti ami minőségben is tesz az asztalra, a játékos szerkezet öszvér megoldás volt és marad is míg világ a világ.

apfelkristof: Hogy is fogalmazzam meg...mondjuk úgy, hogy ha nem cserebere folyton akciót akarsz akkor 7537-es Dell kell neked 750M-el.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74847) apfelkristof válasza Dreadloord (#74844) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Mert a mostani gépemen közepes és magas beállításokon viszi a játékokat olyan 25-30 fps-el, akkor a dell notebook nem lenne jobb?

(#74848) soldi3r válasza Steve(AMD) (#74835) üzenetére


soldi3r
veterán

Beszeld le az amazonrop, a dell uk outletben jobb cuccokat talal.

E30 (oo=[][]=oo)

(#74849) Sunnyx


Sunnyx
csendes tag

Sziasztok, Laptop vásárláshoz szeretnék segítséget! (25/L) :) Kicsit nagyok az igényeim. :F
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb! Októberben.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150.000Ft (De, ha 160-ért lenne egy álom gép, akkor tudok rá áldozni)
(3) Felhasználási kör? PHOTOSHOP!!!! Esetleg videó vágás, de főleg PHOTOSHOP, na meg Office. :)
(4) Játékra használnád-e? SIMS, de nekem a photoshop miatt lenne fontos a felbontás
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! IGEN
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Méret mindegy, felbontása legyen jó (1920x1080 lenne a legjobb, de ilyen jót nem hiszem, h kapok ennyiért), meg ha lehet MATT
(8) Notebook tömege? Mindegy (de jó ha nem 5 kg) :)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy, ha van rajta op.r. akkor Win.8 jó lenne.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Tárhely mindegy (de örülök, ha 1TB), RAM: min. 4GB, de jobb lenne 8, vagy 12 GB! Optikai meghajtó mindegy.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Core i7, webcam, beépített mikrofon, nőies kivitel (előnyben a fehér szín, lekerekített forma), Kijelző: Full HD LED matt a PHOTOSHOP miatt.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! Már sokat néztem, de csak annyit értem el, hogy összezavarodtam a sok infótól! A következő márkák élveznek nálam előnyt: ASUS, DELL, HP, SAMSUNG, SONY, TOSHIBA,
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? KIZÁRÓLAG ÚJ ÉRDEKEL!!!

Lehet, hogy túl sokat akarok, de attól még teszek egy próbát, hátha tudtok ajánlani nekem való gépet. Persze nincs kőbe vésve semmi, elhagyható akármi, ha meg tudjátok érvelni, hogy miért nem kell az, és miért jó helyette más. (Pl. nem ragaszkodok a full HD matt képernyőhöz, de a munkámhoz jó lenne) Előre is köszi! :))

(#74850) Dapro


Dapro
senior tag

[link] találtam egy ilyent, msi ge60 széria mennyire jó? y50 és hasonló kategóriatársaihoz mérten? +100 és i7hq + gtx860 gddr5 van. itthon nincs 300k alatt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.