Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75751) Henry1990 válasza btudos (#75736) üzenetére


Henry1990
tag

Sajnos túl drága.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#75752) Bagira01 válasza szabonagyur (#75750) üzenetére


Bagira01
veterán

Én is ezt a B590-es meg ezt a Z510-et néztem. Igazából mindkettő jó lenne, filmezésre, netezésre, meg torrentre kéne. A b590 6 cellás akkuja miatt szimpatikusabb. Melyik a masszívabb gép? Igazából valami 13-14"-os jobb lenne, csak azokba nem lehet optikai meghajtó helyre ssd-t rakni mert nincs :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#75753) szabonagyur válasza Bagira01 (#75752) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyomogasd meg élőben, itt ez a kettő az átlagban ajánlott Lenovo.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75754) szabonagyur válasza Henry1990 (#75751) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor mi lenne ha kitöltenéd a teljes kérdéssort??? Meg kéne mondani mi nem a túl drága...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75755) Henry1990 válasza szabonagyur (#75754) üzenetére


Henry1990
tag

Mièrt válaszolsz, ha nem tudsz normálisan? Igen elfelejtettem árat írni. Max 200k
kövezz meg!

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#75756) szabonagyur válasza Henry1990 (#75755) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak a kolléga is ezzel kezdte, de ha nem tudsz normálisan kérdezni akkor ne várd el, hogy valaki is segít neked. Inkább meghagylak másnak, hátha van pár napja valakinek.

És hiába pattogsz, az ár igen is fontos tényező... amit elsőre írtál az alapján kaptál korrekt gépet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75757) laci1978 válasza Járókeret (#75682) üzenetére


laci1978
tag

bizony-bizony :K

(#75758) Henry1990 válasza szabonagyur (#75756) üzenetére


Henry1990
tag

El is ismerem, de meglehet ezt mondani normálisan is szerintem

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#75759) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Hp probook 450 g2 jo választás? Kevés játékra a vidi kari?

(#75760) Vermilion69 válasza Bagira01 (#75752) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

SSHD? :)

(#75761) MurdR válasza csibusz0314 (#75759) üzenetére


MurdR
veterán

AMD R5 vagy HD4400?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#75762) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok. Tegnap kérdezősködtem és azóta is írtatok 1-2 véleményt úgymint a lenovóról és úgy a probook-ról is.
Nézzétek csak mit találtam.
Szerintetek keresgessek tovább multim.használatra? :R

(#75763) voyager4.4 válasza laci1978 (#75762) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Az 1 pavilion sztem ...

no fate but what we make

(#75764) Khelben válasza laci1978 (#75762) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én nem vásárolnék külföldi boltban, bár konkrét tapasztalatom nincs ezzel. Nem emlékszem pontosan, mik voltak az igényeid, de ha játék is volt közte, akkor ez gyenge lesz hozzá.

(#75765) Tikakukac válasza laci1978 (#75762) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha még mindig nem elég az a brutális mennyiségű horrosztori az emagról meg a román gépekről, akkor nem tudok mit tenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75766) spyduck


spyduck
nagyúr

Nagykerekben belistázták ezeket is, sokan vártak rá :)

Asus N551JM • Intel Core i5 • 4200H • 8GB • 1TB • 15.6 • 1920 x 1080 • FULL HD LED (TN paneles) / matt • GeForce GTX 860M 2GB • DOS

(#75767) laci1978 válasza Tikakukac (#75765) üzenetére


laci1978
tag

Nem hallottam róla. :(

(#75768) laci1978 válasza Khelben (#75764) üzenetére


laci1978
tag

Nincs nagy játék,de Tikakukac elszomorított.Vásároltam már tőlük,de garra még nem került sor.Bár az is igaz,hogy nem lapost vettem. :O

(#75769) btudos válasza Henry1990 (#75758) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem eleg egyertelmuen utaltam ra, hogy ar nelkul nem fogunk tudni mit kezdeni a kerdeseddel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75770) nikisay


nikisay
csendes tag

Felmerült bennem még egy olyan kérdés a vásárlás előtt, hogy pixelhiba-garanciát érdemes venni?

(#75771) Kremmer89 válasza nikisay (#75770) üzenetére


Kremmer89
tag

A Lenovonál 1 évest mindenképp, mert 15 napon belüli hibánál új gépet kapsz, utána meg cserélik a kijelzot!

(#75772) nikisay válasza Kremmer89 (#75771) üzenetére


nikisay
csendes tag

Köszi! És hp esetén? :)

(#75773) rizso


rizso
addikt

Gru visszatér a topikba, látjátok majd itt párszor a kopasz fejét ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#75774) Tikakukac válasza nikisay (#75772) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel továbbra is kintről vesz mindenki mindent, így teljesen 8. Volt, hogy 4/3 arány volt Fujinál is, azelőtt meg egy darab sem. Nem gyártó függő, hanem a beszállító éppen aktuális kedvétől.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75775) runner 125 válasza nikisay (#75772) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon nehéz konkrétan márkára levetítve kijelenteni, h melyeknél fordul elő több pixelhibás kijelző, sajnos random találkozni olcsó consumer, de akár business gépekkel is, amelyeken megjelenik 1-2 pixelhiba.
Érdemes számolni vele laptop vásárlásnál, márkától függetlenül hisz ha pixelhibás, intézik neked a cserét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75776) runner 125


runner 125
nagyúr

Azért ebben az új Fujitsu QHD-s ultrabook-ban lévő Ethernet csatoló mindent visz. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75777) floax94


floax94
tag

Hali ! Szeretnék új laptopot venni .
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 hónap múlva.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200.000FT
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Kisebb játékokra, filmezésre és weblap szerkesztésre .
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Elég ha a WoW mediumon fut !
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Számomra mind2 fontos .
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem kötelező ,de azért jó ha van .
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15"-16",full hd jó lenne a filmek miatt .
(8) Notebook tömege?
Nem érdekes .
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle, de ha van rá az se baj úgy is újra rakom .
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
750GB már elég , Minimum 6GB Ram , szeretnék meghajtót !
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Hdmi csatlakozó .
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem igazán .
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nem néztem szét mostanság . Eddig Dell inspiron 3537-es volt, ennél kicsivel erősebbet szeretnék .
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Lehet használt de min 1 év garancia legyen azért !

(#75778) szabonagyur válasza runner 125 (#75776) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mennyire stabil ez a kis transzformer?:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75779) runner 125 válasza szabonagyur (#75778) üzenetére


runner 125
nagyúr

Teljesen masszív. De, nyilván ki használja már napi szinten..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75780) Dhampir válasza rizso (#75773) üzenetére


Dhampir
félisten

Megvan még a Dell Inspiron? :)

(#75781) szabonagyur válasza runner 125 (#75779) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó persze, de azért nem baj ha stabil. Én ha gépet telepítek mindig kábelre dugom, sokkal gyorsabb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75782) rizso válasza Dhampir (#75780) üzenetére


rizso
addikt

Aha, az még megvan :) Szerintem meg is marad, maximum ha veszek másikat, akkor a Dell páromé lesz...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#75783) runner 125 válasza rizso (#75782) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és mi az oka, h visszatérsz, csak nem e területen fogsz dolgozni?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75784) Tikakukac válasza runner 125 (#75776) üzenetére


Tikakukac
titán

Mániája a Fujinak ez a mindenféle ide-oda hajtogatom dolog. Tele a gépparkja a múltban is ilyen megoldásokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75785) Fittike92


Fittike92
csendes tag

Sok segítséget kaptam tőletek (Köszönöm!), így lett a legesélyesebb játékos ez a ProBook 450 G1
Ámbár további böngészés során ezen példányra bukkantam: MSI GP70
Kérdésem a következő: Akár jól is járhatok az MSI-vel, vagy kuka? Minőségről, supportról, szervizről rendelkezik valaki tapasztalattal, vagy információval?
Ha lenne benne remény, rászánnék még ennyi plusz összeget.

Szeptember óta nézelődök. Kezdem úgy érezni sohasem fogom megtalálni a megfelelő modellt, mindig találok valamit mi elgondolkodtat. :((( :D

[ Szerkesztve ]

(#75786) Tikakukac válasza Fittike92 (#75785) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökéletes lesz az MSI. Ha 1 tárgyat kellene mondanom amivel ki lehetne kergetni a világból, az az MSI "gémer" gépei lennének. Hangos mint a barom, a billzetük az fenomenálisan pusztulat, szervizt meg nem tudom, mert szerencsére gyorsabban kell visszaadnom, mint elromlana.

Amúgy addig nézegeted a gépeket, míg jól ki nem fut amit nézel. Sokan járnak így.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75787) Dhampir válasza Fittike92 (#75785) üzenetére


Dhampir
félisten

spyduck szerint nem rossz az MSI.

(#75788) zorrobomber


zorrobomber
tag

Sziasztok!

Előre is köszi a segítséget :) Fontos szempont a vásárlónál a jó tulajdonságokkal rendelkező IPS kijelző. Dedikált videokártya nem fontos, nem gamer gépre van szükség, de nem gond ha van.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? ~350ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) -
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? - elsősorban munka, kis photoshop, multimédia fogyasztás
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - legyen hangsúly a minőségen, alacsony hőmérséklet, halk
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - igen, legalább 120GB, ha nincs alap esetben, de optikai meghajtó helyére lehet rakni, az is megfelel
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - ~15.6", matt, IPS legyen
(8) Notebook tömege? - mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - nélküle, de ha van az se gond
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - 8GB memória, tárhely legalább 500GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - HDMI
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - ACER Aspire VN7-571G; TOSHIBA Satellite P50-B-10V
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - új

[ Szerkesztve ]

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#75789) Vermilion69 válasza Fittike92 (#75785) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Páromnak van MSI gépe, és ő amit nagyon utál rajta, az a billentyűzetkiosztás. Az "í" betű jobb oldalt van, valahol az enter körül, és nem is szeret rajta gépelni. Az övé régi típus, nem tudom az újakban, hogy van ez. Nálam anno ez kizáró ok volt, hogy nem a hagyományos a felosztása.

(#75790) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Épp meg akarom rendelni a kiszemelt laptop-ot, viszont a pixelhiba garanciával kapcsolatban merült fel bennem SOS kérdés. Érdemes kérni? Vagy kibontom, átnézem, aztán ha van pixelhiba, akkor élek a jogommal, hogy indoklás nélkül elállok a vásárlástól. Természetesen a visszajuttatás költségét vállalom.... Hibázik valahol a gondolat?

Köszönöm

(#75791) Vermilion69 válasza Nauda (#75790) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Ha neten rendelsz bármit, akkor 8 napod van az elállásra indoklás nélkül. Amúgy én is így fogom majd csinálni. :DDD

(#75792) GibsonSG


GibsonSG
tag

Sziasztok!

Haswell i3 és i5 magasságában nézegettem gépek, és szeretnék pár kérdést feltenni felétek:

- Egy i3-4030U-nál egy i5-4200U mennyivel jobb? Különbség ahogy látom az órajelek között van (i3: 1.9 GHz, i5: 1.6 GHz Turbo 2.6 GHz). Jól gondolom, hogy böngészésnél, kis felhasználásnál az i5 kevésbé melegszik, hangos és fogyaszt, terhelésnél a Turbo órajel miatt mégis gyorsabb (persze nagyobb melegedés, hangszínt és fogyasztás mellett)? Mennyire észrevehető különbség?

- Ha nem a szokásos 4 GB van mellettük hanem 6 GB, akkor azt ki tudják úgy használni, hogy észrevehető változás legyen?

- Szoktátok-e már javasolni a csak SSD-s notebookokat? Én egy 60 GB-ossal ellenék (,adattárolónak úgyis külső HDD-t használok).

(#75793) runner 125 válasza Vermilion69 (#75791) üzenetére


runner 125
nagyúr

14 már, de azt fontos tudni, h elállás esetén saját költségen kell visszajuttatnod a gépet, hiánytalan tartozékokkal, csomagolással, ha bármi nem stimmel az adott üzlet teljes joggal vonhat le összeget a br. vételárból.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75794) Tikakukac válasza Vermilion69 (#75791) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd azért azt is tartsd észben, hogy a boltra mi vonatkozik. Nehogy az legyen mint a másik kollegával aki a direkt figyelmeztetésem ellenére berendelte a neki nem jó gépet, aztán eldönthette, hogy 1 hónapig vár a pénzére vagy összekapar megint ugyanannyit :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75795) runner 125 válasza Tikakukac (#75784) üzenetére


runner 125
nagyúr

Japánok. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75796) Vermilion69 válasza Tikakukac (#75794) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Persze, köszi :) nagyjából tudom, hogy ez hogy zajlik, pár hónapja jártam így cipővel, ott is 30 napos pénzvisszatérítés volt benne, de szerencsére nem használták ki, ez benne van. Csak a 14 napról nem tudtam, hogy megnövelték és már nem 8.
De mivel én jelenleg úgy állok, hogy nem tudok semmit venni, mert amit kinéztem túl drága, így még nem érint a probléma, de köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. :)

(#75797) szuszinho


szuszinho
őstag

Üdv,

Ebben az árban, találni jobb gépet ennél?

http://www.emag.hu/toshiba-satellite-l50-b-1dh-notebook-intel-174-coretm-i3-4005u-1-70ghz-es-processzorral-haswell-4gb-500gb-intelr-hd-graphics-freedos-feher-pskt6e-00g004g6/pd/DXQHQBBBM/

Köszi!

(#75798) Dhampir válasza Vermilion69 (#75796) üzenetére


Dhampir
félisten

Cipő esetén kisebb gond, ha várni kell, mert nyáridőben a dűlőn még mezítláb is eljárkál az ember, de gép nélkül tényleg meg vagy lőve. :D

(#75799) Tikakukac válasza szuszinho (#75797) üzenetére


Tikakukac
titán

Romániában élsz? Ha nem, akkor lehet nem fog tetszeni amit kapsz. Emag felejtős, olvass utána miért.

3542-es Dellt is sokkal többre értékelem mint ezt. És lehetőleg tiszta forrásból, könyörgöm.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75800) szuszinho válasza Tikakukac (#75799) üzenetére


szuszinho
őstag

Kollegina nézte ki, de nem vagyok jártas a témában. A szempont az ár. A Dell már sok.

Hirtelen találtam ezt.

Továbbra is szívesen várom a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.