Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75101) Dhampir válasza Sunnyx (#75098) üzenetére


Dhampir
félisten

HP ProBook 470 G1 E9Y82EA 8GB RAM, 219.900 Ft

[ Szerkesztve ]

(#75102) Mottie válasza Llew (#75099) üzenetére


Mottie
őstag

Tévedés. Itt van tőlem 2 cmre egy EliteBook, ebayről vettem, 2016 novemberig garanciális (ráadásul NBD). Általában ezekre az üzleti notikra már szériaszám alapján rákereshetően van garancsia, semmilyen papír (számla) nem kell róla. A Laptopsystem sem sokban más, mintha magánszemélytől vennéd...

Be Victorious!

(#75103) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 160 rugó
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Netezés, full hd filmnézés (külső monitorral), sok Office + SPSS, kis játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? igen (WoW, CoD 1-2-4)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? mindkettő, inkább minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! igen, egy 125öset terveztem bele, esetleg erre is jöhetnének ajánlatok, hogy milyet érdemes mostanában venni
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? -
(8) Notebook tömege? -
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Oprendszerrel (Windows)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Optikai meghajtó az caddy miatt kéne csak
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, Gigabit, Webkamera, Bluetooth
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? -
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) ezt néztem ki
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? használt is, de legalább 2 év garanciával

Az a helyzet, hogy a fórumot olvasva a következőre jutottam: Ha újat szeretnék, akkor Lenovo, de annak szar a szerviz háttere. Néztem használt üzletit is, de én ott jelenleg nem találtam olyat amin még legalább 2 év gari lenne az adot budgeten belül (régen voltak olyanok, csak akkor még nem volt annyira aktuális a vásárlás, most meg már elég ASAP). Néztem Dell-t is újonnan, 3542, de ott fikázzák a touch padot (volt már szerencsém szar touchpados E5440-eshez, szóval nem merem bekockáztatni mégegyszer a dell féle rossz touchpadot), Toshiba (hasonló árkategóriában C55 és L50-B) szintén úgy láttam hogy erősen a nem javasolt kategória (finoman fogalmazva) és akkor ki is fújtunk.

HP-ról mik a vélemények? A kiszemelt példány mennyi idő alatt hullhat szét?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#75104) Llew válasza Mottie (#75102) üzenetére


Llew
senior tag

Tehát akkor ezek mind gyártói garik, jól értem?
"(ráadásul NBD)" magyarul ha kérhetném :)
Nem értek hozzá ezért nekem jó ha van mögötte egy üzlet, ahova lehet utána fordulni. Illetve ahogy nézem náluk a szállítás benne van az árban.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#75105) Mottie válasza Llew (#75104) üzenetére


Mottie
őstag

Persze, másmilyet újból sem szabad.

NBD - Next Business Day -> Másnapra mennek érte

Be Victorious!

(#75106) Llew válasza Mottie (#75105) üzenetére


Llew
senior tag

És amiket újonnan árulnak az üzletekben azok is gyári garik? Tehát az üzlet csak eladja nekem, ha baj van a gyártó intézi a szervizt? Nem vagyok otthon a kérdésben. Darabokból pakolt asztali géphez vagyok szokva, ott meg legutóbb mikor vettem még volt a bolti, meg a gyártói garancia külön.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#75107) Mottie válasza Llew (#75106) üzenetére


Mottie
őstag

A legtöbb helyen így van, fel kell hívni a gyártó supportját és ők megmondják mit kell tenni -hova kell vinni, milyen adatot kell megadni, stb.- csak arra kell figyelni, hogy szürke importos (külföldről behozott) gépeknél nem (mindig) érvényes a dolog Mo.-n -üzleti gépeknél legtöbbször érvényes-. Laptopoknál annyira nem jellemző a bolti gari mint telefonoknál.

Be Victorious!

(#75108) Sunnyx válasza Dhampir (#75101) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

Húú, köszi, nem néztem rendesen körül. :) Szerinted elég a HD+??

(#75109) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Lenovo z575-ös laptopomat. A topic leírásában leírtak alapján:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
max 300.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Szoftverfejlesztés, ehhez kapcsolódó virtuális gép (pl.: ubuntu server x nélkül), kevés játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Egy-két RPG (Skyrim, World of Warcraft), Diablo 3, ezek a monitor natív felbontásán, High+ minőséggel.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A jelenlegi z575-öm minősége tökéletesen megfelel, de alapvetően az aranyközépút a megfelelő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha alapból lenne benne SSD + HDD, az jó lenne, de úgy is lehet variálni, hogy legalább egy 128GB-os SSD, és mellé egy külső 2,5" 500GB+ HDD
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Felbontás legalább 720p, lehetőleg matt, IPS, és 15"
(8) Notebook tömege?
< 4kg ( de ez rugalmas )
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely a 6-ös pontban leírtak alapján, memória legalább 8GB, ODD jó ha van, de hiánya nem kizáró ok
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI legyen rajta
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
A kevés játék, illetve szoftverfejlesztésekhez szükséges eszközök (főleg Java eszközök).
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új

Ha esetleg valami kérdésetek van, vagy kihagytam valamit, válaszolok mindenre akár itt, akár privátban. Köszönöm szépen előre is!

Üdv,
Zoli

(#75110) Dhampir válasza Sunnyx (#75108) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudom, viszont a ProBook kijelzője nem remekel színhűség tekintetében, ha Photoshop-ra szeretnéd használni.

(#75111) p.lac


p.lac
tag

Dell Latitude E5440 vagy Fujitsu Lifebook E734?

Dell E5440

Fujitsu Lifebook E734

[ Szerkesztve ]

(#75112) drmotto


drmotto
őstag

Hátha most.

Sziasztok!
Ismerősöm keres notebookot az alábbiak szerint:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 170.000
(3) Felhasználási kör? Net, office, kisebb játékok
(4) Játékra használnád-e? Imperium Galactica 1-2, és hasonló kaliberű játékok.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Ésszerű kompromisszummal mindegy
(6) Szeretnél bele SSD-t? nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15 coll matt
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Tárhely mindegy, RAM minimum 4 GB, optikai nem fontos
(11) Egyéb kívánság? HDMI (lehetőleg 1.4), n wifi, kártyaolvasó,
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot!
Lenovo Essential B590 laptop
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Minimum egy év teljes körű garancia esetén lehet használt is.
Annyi még, hogy részletfizetés feltétel.
Előre is köszönjük a segítséget.

(#75113) Khelben válasza drmotto (#75112) üzenetére


Khelben
nagyúr

170ért már beleférne egy probook, ami jelentős minőségi ugrás a b590-hez képest. De legalább egy Z510 férjen bele GT740M-mel, mert a GT720M nem sokat ér.
Hasznűltból meg egészen komoly gépek is beleférnek.

[ Szerkesztve ]

(#75114) drmotto válasza Khelben (#75113) üzenetére


drmotto
őstag

Köszönöm.
A probook-tól csak a Radeon miatt ódzkodunk, nincs sok jó tapasztalatunk ezekkel, igaz asztali gépekben.
A z510-ben meg csak 10/100 a lan, jó lenne 10/100/1000, de erről azért lebeszélhetőnek tartom. Ezért tűnt ésszerű kompromisszumnak a B590.
De ha a Z510 annyival jobb, akkor legyen az.

(#75115) Járókeret válasza drmotto (#75114) üzenetére


Járókeret
senior tag

720m nem nevezhető videokártyának. elég gyenge.
z510 740m-vel már oké :) én is ilyet vettem nem mellesleg

(#75116) Khelben válasza drmotto (#75114) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a radeon is elég az általad írt felhasználsára, és mint írtam, a probook minőségben jelentős ugrás a B590-hez és a Z510-hez képest is.

(#75117) drmotto válasza Járókeret (#75115) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi

(#75118) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello. Ismerősöm notebookot szeretne az alábbi feltételek alapján.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belűl
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100 000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Internetes, flash játékok max.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Az árba nem fér bele.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
16:9 képarány, előny ha matt
(8) Notebook tömege?
Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Jó lenne ha lenne, de nem fontos.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI csatlakozás, webcamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem. csak Office alkalmazások

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
ha legalább 6 hónap garanciális a notebook

Válaszokat előre is köszönöm.

(#75119) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Valaki esetleg erre ?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#75120) redwhite78 válasza BeriHampeR (#75118) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Új B590

vagy használtan apróról, esetleg innen tetszés szerint Latitude, Elitebook, Thinkpad T címszavakkal. 6 hónap gari mindenre lesz általában.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#75121) Dreadloord válasza Garffi (#75100) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Egyiksem.

(#75122) drmotto válasza Khelben (#75116) üzenetére


drmotto
őstag

köszi neked is.
Ha már Lenovo. A B50-70 széria az ajánlott? Illetve Pentium vagy I3 processzorral?

(#75123) kmate07


kmate07
csendes tag

Sziasztok!

Korábban kerestem notit autocadhez és 3D tervezőkhöz.
Akkor a hp 8530p és TP t500 volt kinézve hd3650m -mel.
De egyes információk szerint ez kevés lehet.
Jobb választás lenne-e a w500 (thinkpad) firegl v5700-al szerelve? Erősebb/ jobb/ alkalmasabb-e ez a kártya (noti) erre a felhasználásra?
(Esetleg megérne-e némi felárat egy m4400 as precision)

(#75124) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Kinéztem pár használt gépet. Van valaki akit zaklathatnák a véleményéért ? :$

(#75125) inorder


inorder
csendes tag

Sziasztok.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150.000
(3) Felhasználási kör? Internet, After Effects (nagyon ritkán)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem játszom.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Is-is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem fontos.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?HD, minimum 15,6", fényes
(8) Notebook tömege?-
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Ram min 4 gb
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Adobe ae
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)-
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

(#75126) csiben1


csiben1
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanság
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150 000Ft
(3) Felhasználási kör? Többnyire netezés, youtube-on hd videók, tv-vel összekötve hd filmek nézése, Dota2 játék
(4) Játékra használnád-e? Dota 2, közepes vagy nagyobb részletességgel. Más játék nem érdekel
(5) Mi fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? is-is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Igen, szeretnék
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6", jó lenne a matt, de nem feltétel
(8) Notebook tömege? Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 120Gb SSD jó lenne, ez mellé HDD nagyon nem is kellene. illetve 4gb memória legalább kellene
(11) Egyéb kívánság? HDMI, Webcam
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? max a Dota 2 játék
(13) Eddig kinézett notebookok? [link] Ezt néztem ki most, kicsit tartok tőle, hogy nincs rajta semmi garancia... Neketek mi a véleményetek?
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Hasznát és új is érdekel. Jó lenne ha lenne a használton némi garancia.

Új laptopokat eddig nem igazán néztem, ha van bármi más ajánlatotok szívesen veszem. Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#75127) Khelben válasza csiben1 (#75126) üzenetére


Khelben
nagyúr

Garancia nélkül nem vennék használt gépet, konzumert meg egyáltalán nem vennék használtan. Főleg nem egy olyan cégtől, ami belebukott a notebook gyártásba.
150-ért új gép játékra Lenovo Z510 vagy Z50-70 van, előbbi matt, utóbbi fényes kijelzővel. És kb. ennyi.

(#75128) apfelkristof válasza csiben1 (#75126) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Alien isolation ultra beállításokon fut rajta akadás mentesen tehát játékokra is alkalmas.

(#75129) spyduck


spyduck
nagyúr

Huhúúúúú, megjöttek az Asus G551-ek GTX860-al ;] Fincsik :)

(#75130) Dhampir válasza spyduck (#75129) üzenetére


Dhampir
félisten

Várjuk a tesztet. :)

(#75131) spyduck válasza Dhampir (#75130) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is :DDD

(#75132) csiben1 válasza csiben1 (#75126) üzenetére


csiben1
tag

[link] És ez szerintetek milyen? Mennyire felel meg az általam előbb vázolt kritériumoknak? Ez a grafikus kártya mennyire számít "erősnek"? Illetve az Acer márka mennyire ajánlott? Árban ez nagyon jó lenne + ugye új... Ami tényleg fontos nekem, hogy youtube-on, illetve a letöltött full hd filmeket zökkenő mentesen vigye...

You can walk straight through hell with a smile

(#75133) csiben1 válasza csiben1 (#75132) üzenetére


csiben1
tag

Bocsi kicsúsztam az időből...
Vagy ez és ezt rögtön kérhetném +17K-ért egy 120Gb-os ssd-vel... [link]

You can walk straight through hell with a smile

(#75134) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Laptop ajánlat kéne 150-250e Ft között.

Amire lenne használva: céges gép, számlázásra, irodai munkára, ügyintézésre
Ami fontos: anyagminőség, élettartam???, normálisabb akku üzem idő (leg 2 óra)

Használt üzletit nem szeretne az ismerős, csak újat, 2-3 év garral, akár kifutó, kimaradt üzleti kategóriás gépet. 13.3-15.6" között, hdd méret nem igen lényeg, hdd esetén több mint valószínű ssd-re lenne csere lenne.
Lehetőleg magnézium, aluház, normálisabb külső.

Ajánlottak neki eddig Asus Zenbook-ot, ami szimpatikus volt; de hátha tudtok Ti is valamit.

Köszi

(#75135) Khelben válasza (Bundás) (#75134) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Zenbook mióta üzleti gép? :)
HP Probook és Dell Latitude 5-ös sorozat van ennyiért, abból válasszon. Irodai ügyintézésre kb. mindegy, milyen a hardver. [link] [link]
A magnézium meg aluházhoz dobjon még rá kb. 100k-t.

[ Szerkesztve ]

(#75136) kittan


kittan
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne, egyik barátom új gépet szeretne venni.
Ki is nézett magának kettőt de nem tud dönteni, hogy melyik legyen... Ebben kérném a segítségeteket. :)
Elméletileg most hó végén fogják elkezdeni Magyarországon az árusítását.
Specifikációról tudok küldeni linket tehát N751 lenne az egyik versenyző és a másik pedig G751 lenne.
Sajnos nem találtam értelmesebb linket amit tudnék küldeni, remélem ez is megteszi. :)

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=kittan&submit=

(#75137) Khelben válasza kittan (#75136) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mondd meg neki, hogy várja meg, amíg valamelyik nevesebb oldal leteszteli a gépeket.

(#75138) Fido01


Fido01
aktív tag

Sziasztok!
Laptopvásárlás előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni, mivel minél többet nézelődök annál kevésbé tudom mire lenne igazán szükségem. Hajlamos vagyok túlzásokba esni, és a számtalan lehetőség miatt, már fogalmam sincs mi az ami tényleg elég az én igényeimnek.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Maximum 200-250ezer de minél olcsóbb annál kevesebb lesz a könnycsepp
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék,irodai munka-> főleg office,filmnézés, böngészés (általában 20-30 megnyitott ablakkal), illetve ezek összessége egyszerre
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Kizárólag League of Legends, semmi mással nem játszom évek óta ezt is ritkán (1-2 havonta) felbontás,részletesség nem érdekel csak a stabil szaggatás mentes kép (illetve a gyors betöltés)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is, de inkább legyen strapabíró
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen szeretnék, vagy ha valaki meggyőz az SSHD is jó
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13.3"-15.6" bármi érdekel, legalább egy sima HD (bár kétlem h erre a felhasználásra kellene fullHD) eddig fényes volt ha nem sütött a nap nem volt gond, de nemtudom a matt kijelző mennyivel jobb ilyenkor
(8) Notebook tömege?
Nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtóra nincs szükségem, 500gb HDD-vel már elboldogulok, RAM-ot nem tudom
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi extra HDMI, webkamera úgy is mindben van (de ez a kettő feltétlen kell)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
[link] viszont itt fogalmam sincs milyen felsereltséggel.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Igen természetesen

A probléma mint látható az, hogy fogalmam sincs mi az a teljesítmény ami nekem elég lenne egy gyors akadásmentes géphez, mivel halálom ha sokat kell várni a töltőképernyőre... Nem csak lenovo érdekel bármi jöhet.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#75139) Khelben válasza Fido01 (#75138) üzenetére


Khelben
nagyúr

LoL-hoz untig elég egy jobb integrált kártya és akkor vehetsz ennyiért tényleg minőségi gépet. Pl.Latitude 5440
De még akár egy jóval olcsóbb Probook is kielégíti az igényeket, ebben még vga is van: [link]

(#75140) Fido01 válasza Khelben (#75139) üzenetére


Fido01
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen, egy gyors kérdés a lattiude elsőre nem tűnik olyan erősnek mégis jó árban van, gondolom okkal. Az anyaghasználat miatt? vagy a szervízháttér? vagy mi miatt?
Köszi :)

(#75141) Khelben válasza Fido01 (#75140) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kettő együtt.

(#75142) Zulma


Zulma
csendes tag

Sziasztok! Notebookot vennék!Az elvárások gyors,erős,megbizhatò. Ennyi lenne az elvárásom a géptől. A keret 150k.Jàtékra,filmnézèsre, internetezésre hasznàlnàm.Kinéztem egy Toshiba C55-a-1j8 at de ez fehérben lehet csak kapni ami nem igazán jò.Hasonlò kaliberű gépek keresésében kérnék segitséget.Minden negativ választ elfogadok.A jàték az egy Battle Field 3 lenne.

(#75143) Tikakukac válasza Zulma (#75142) üzenetére


Tikakukac
titán

gyors,erős,megbizhatò

keret 150k

Hát attól függ. Ha 5-6 éves Atom procihoz képest akarsz erős és gyors gépet, és Albacomphoz képest megbízhatóságot akkor megoldható.

A C55 és hasonló kaliberekkel az a probléma, hogy boltokba kerültek egyáltalán. Azok az anyagok és építési minőség...csodás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75144) kittan válasza Khelben (#75137) üzenetére


kittan
tag

Rendben, köszönöm! :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=kittan&submit=

(#75145) Zulma válasza Tikakukac (#75143) üzenetére


Zulma
csendes tag

Akkor szerinted meik gép lenne nekem jò?

(#75146) Suprax válasza Khelben (#74775) üzenetére


Suprax
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, 3 napja van nálam, HP8570P nagyon tetszik.
Egy gondom van csak,....... hozzá fagy a kezem. :)

(#75147) Mottie válasza Zulma (#75145) üzenetére


Mottie
őstag

Ha csak új játszik akkor Z510-z50-70 (bár ezekből legfeljebb ezüst színt kapsz, ami nem fehér), illetve ebben az árban lévő Lenovo IdeaPad modelleket. Vagy egy Dell Inspiront?

Ha használt is akkor pedig körbe kell nézni hogy mi van éppen elérhető. BF3 rendszerkövetelményét nem ismerem, de nem hiszem hogy ultra beállításokon akarnád játszani ilyen keretből. Akkor pedig az üzleti gépek videókarijainak is meg lehet nézni a teljesítményét a játékban.

Be Victorious!

(#75148) Tikakukac válasza Zulma (#75145) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha megkapnám a kezembe a teljes nagykeres listát mindenkitől, és egy piros filctollat, akkor nagy X-eket látnál rajta.

A piacon meg nem tudom ezek a frisebb gépek mennyibe mennek, mert vagy régiekkel foglalkozom vagy üzletiekkel. Meg tényleg nem tudom neked mi a gyors. 4670k-val SSD-vel és OSX-el én most elvagyok. De ez asztaliban volt annyi minden külső katranc nélkül játékra alkalmatlanul, mint amennyi neked mindenre kéne, notiban. Fejtsd ki bővebben a dolgokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75149) Zulma


Zulma
csendes tag

Köszönöm szépen a segitséget!Majd megcsinálom ezt a kitöltős tesztet vagy miez.

(#75150) Zulma válasza Mottie (#75147) üzenetére


Zulma
csendes tag

[link] ehhez mit szolsz szerintem jo lenne de megcáfolhatod.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.