Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#74851) Tikakukac válasza Dapro (#74850) üzenetére


Tikakukac
titán

Menj el, nézd meg, küldj rá 1 játékot ha lehet. Amikor kiütötte a dobhártyádat a ventihang és rájöttél, hogy 1 facsé komment leírása is olyan, mintha szakdogát írtál volna, megtudod miért röhögtem mikor visszaadtam ezt a szemetet :P

Sunnyx: Hát ez valóban sok. Photoshopra azért nem is mernék mondani ilyenkor semmit, mert sírógörcs olcsó HD-s TN panelen bármit is csinálni. Más meg nincs, i3U-s Z50 van ennyiből de az elég harmat lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74852) Dapro válasza Tikakukac (#74851) üzenetére


Dapro
senior tag

Akkor van egyáltalán bármilyen alternatíva játékra? Asus g551 nem igazán akar kijönni...

(#74853) Tikakukac válasza Dapro (#74852) üzenetére


Tikakukac
titán

Legjobb alternatíva az asztali. Notiban meg tudja a sóder, ha lesz újabb G-s Asus az jó. 551 nem tudom milyen lesz, az inkább fekete N-s gép, mint lélekben is G-s nagy gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74854) redwhite78 válasza Sunnyx (#74849) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ha nincs nincs kőbe vésve semmi, akkor a (14)-es pontot javaslom elhagyni.

never go full retard

(#74855) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Sziasztok!

Nekemcsak egy célra, World of Tanks-hez kellene noti. Használt, mert nincs nagy keret rá.A jelenlegi prohardveres hirdetésekből melyiket nézzem?

Előre is köszi a tippeket! :R

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#74856) stratova válasza Tikakukac (#74851) üzenetére


stratova
veterán

Z50 ennyiért még fényes is :DDD (a B50-70 ugyan nem cserébe a konfiguráció gyengébb). De én Photosopra biztosan nem vennék turbó nélküli ULV-t.
Sógor i5-460M-es N5110-e (tudjuk vacak a hűtése), hűtőpad nélkül nyáron simán lekapcsol 10-15 perc PS után - izzad rendesen. Azt pedig azért - bár a fejlődés vitathatatlan - nem eszi még meg az ULV i3:

i5-460M - CB R10 32 S/M: 3080 / 7085 - CB R11.5 S/M: - / 2.28
i3-4030U - CB R10 32 S/M: 2813 / 6285 - CB R11.5 S/M: 0.8 / 2.03
i3-4010U - CB R10 32 S/M: 2548 / 5786 - CB R11.5 S/M: 0.76 / 1.87
FX-7500 - CB R10 32 S/M: 2100 / 5600 - CB R11.5 S/M: 0.7 / 1.91

[ Szerkesztve ]

(#74857) Tikakukac válasza stratova (#74856) üzenetére


Tikakukac
titán

A fényes legalább ment egy kevés színt. De mindegy, ennyiből ez még fele olyan sincs mint kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74858) Khelben válasza alexnowan (#74855) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem ezt: [link]
Vagy töltsd ki az összefoglalót.

(#74859) Járókeret válasza Khelben (#74858) üzenetére


Járókeret
senior tag

na igen, ez már talán megteszi :DDD

(#74860) Sunnyx válasza redwhite78 (#74854) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

Köszi! :R
És használtban tudtok ajánlani valamit? Hol érdemes nézni? Vatera? Csak hát ezektől én félek, mert ki tudja, azt mondja, hogy tudja azt amit leír róla, és később kiderül, h a fele se igaz.
Az én általam leírt laptopok hol kezdődnek árban? 200 felett?
Szerintetek mi a fontosabb PHOTOSHOP-hoz, a kijelző (felbontás, fényes/matt) vagy a gyorsaság? (Milyen prociban gondolkozzak) SSD szerintetek kell nekem?
Köszi a választ. :))

(#74861) w.miki válasza Sunnyx (#74860) üzenetére


w.miki
veterán

Én is ez ügyben érdeklődöm, és ezt a választ kaptam.
Itt a használt HP Elitebook 8570P laptopot ajánlották, de azt már elvitték.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74862) [//Re@per//]


[//Re@per//]
csendes tag

Üdv!

A Héten szeretnék beszerezni egy új notebbokot. Az álatalam belőtt árkategóriában két versenyző maradt.
Kérdés, hogy melyiket válasszam a kettő közül? Mindkettőnek megvannak az előnyei-hátrányai.

Felhasználási kör: Csak a World of Tanks-et játszom, illetve minimális CAD. A teljesítmény számomra fontosabb a minőségnél, ezért játék terén alacsonyabb beállítások is elfogadhatók.

Ezekről lenne szó:

Lenovo G510 [link]

Lenovo G50-70 [link]

(#74863) Khelben válasza [//Re@per//] (#74862) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az elsőben erősebb a cpu.
A boltnak meg olvass utána.

(#74864) gabor_h91


gabor_h91
csendes tag

Üdv!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy mért van az , hogy az Alienware honlapján egy i7 / 860m es laptop ~1600Dollár=400k Ft . Itthon ugyan ez ~600k Ft ?
Egy kicsit túlzásnak érzem a 200k felárat ...
De a külföldi oldalról nem lehet hozzánk rendelni ... Vagy megoldható valahogy a Magyarországra rendelés?

Köszönöm

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#74865) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok.

Dell 5737 17 R széria helyett kellene 200-260k közt multimédiás noti. 17"-15" FullHD felbontás esetleg ssd és világító billzet. A lényeg hogy megbízható legyen. És ne égjen el benne 2 alaplap mint a dell-ben. Jó support is elkéne.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#74866) szabyka95 válasza gabor_h91 (#74864) üzenetére


szabyka95
őstag

Mert amerika, smi 1600 dollwt amerikaban az 1600 euro europaban

(#74867) bbubby00 válasza gabor_h91 (#74864) üzenetére


bbubby00
őstag

Mert a határon ráraknak mindenféle adót :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#74868) gabor_h91 válasza szabyka95 (#74866) üzenetére


gabor_h91
csendes tag

Értem hát 400 ezerért már rendeltem is volna már kiválasztottam mindent szépen átlépek a fizetéshez és látom hogy nincs Hungary :/ :O De 600 ... Asszem akkor nem lesz laptop ... én ilyen szutyok Asus/ Acer és társaiért nem adok pénz ... :N
És persze köszönöm a gyors felvilágosítást :C

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#74869) Khelben válasza gabor_h91 (#74864) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha elküldik neked Magyarországra, akkor is kell utána vámot és áfát fizetned, szóval nem lesz olcsóbb.

(#74870) Tikakukac válasza gabor_h91 (#74868) üzenetére


Tikakukac
titán

Jha, mert a G Asus az mekkora egy szemét már :DDD Elárulok egy titkot: az eddigi legtöbb és legnevetségesebb hibát a vastagon 1 milla feletti Dell Alienware tudta produkálni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74871) gabor_h91 válasza Tikakukac (#74870) üzenetére


gabor_h91
csendes tag

Hát nem tudom nekem nincsenek jó tapasztalataim ezekkel a márkákkal. Bár eddig csak közép kategóriás gépekkel "játszadoztam".
De szeretnék végre egy normálisat venni ... :C Lehet hogy akkor eddig tévedésben éltem :) Akkor egy plusz dologgal még zargatlak titeket ~400k körül miket lehet kapni? :) Tudnátok párat ajánlani?

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#74872) Ren Hoek válasza w.miki (#74861) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Teljesen egyetertek ezzel velemennyel. Szinhelyes grafikai munka eselytelen TN panelon, max terepen ha szukseges. Kell,egy kulso IPS monitor hozza, vagy megsokszorozni a laptopra szant keretet. Amugy 15,6 colon, nagyon kenyelmetlen dolgozni, meg ha qhd-s is.

Meg annyi kiegeszites, hogy a keves RAM-ot lehet ellensulyozni SSD-vel. En sokaig dolgoztam 4GB rammal 70-80 layeres dolgokon es ugy is cachelni fog..
10-20 GB-t is.... SSD-n viszont ez teljesen jo sebesseggel megy. Tehat kompenzalhatja a keves ramot, amig nem veszel bele sok ramot

(#74873) bajcsi86


bajcsi86
újonc

Sziasztok!

Kis segítsèget kèrnèk!Laptopot szeretnèk vàsàrolni. Jobbàra âtlagos felhasznàlàsra!
Összeg: 150.000 ft-ig! ( tudom,hogy ezèrt a pènzèrt csodàt nem vàrhatok) többet nem tudok fizetni!
Felhasznàlàsi kör: böngèszès, filmnèzès TV-re kötve, Diablo 3 (medium beàllítàson) erre mondjuk kevès időm lesz tehàt inkàbb koca jàtèkról van szó...
Visszaolvastam ès tanulmànyoztam egy-kèt oldalt ès 2 laptopra esett a vàlasztàsom:

[link]

[link]

A Dell mellett szólna a jobb gari ès a 32GB SSHD. Ellene a 4005u CPU ès a 820M videokari! Kèrdèsem itt az lenne,hogy èrdemes e gondolkozni a SsHD kombóban vagy ez csak egy parasztvakítàs?lehet ettől sebessègnövekedést vàrni?
Kicsit fèlek ettól a 4005U/820M pàrostól is mert sokszor leírtàtok,hogy nagyon gyenge. Mondjuk ahogy notebookchecken nèztem az àltalam leírt dolgokra elèg lehet bàr nem tudom,hogy ez mennyire mèrvadó?!

A Lenovo igazàból csak a gari miatt ès a normàl HDD miatt nem tetszik...

Kèrlek segítsetek pàr mondatban az àltalam leírt kèrdèsekben!
Köszönöm!

(#74874) Khelben válasza bajcsi86 (#74873) üzenetére


Khelben
nagyúr

SHD jelent sebességnövekedeést, de a közelében sincs egy ssd sebességének. Inkább később vegyél egy ssd-t, a hdd-t meg tedd a dvd helyére.
Én személy szerint megkockáztatnám a Lenovo-t az erősebb hardver miatt, de neked kell eldöntened, hogy mi a fontos. A Dell tényleg gyenge.

(#74875) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Ez a hiba mennyire gyakori a Lenovo B50/G50 esetében ? Egyéni vagy széria hiba lehet ?

(#74876) apfelkristof válasza bajcsi86 (#74873) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Szia! Én ahogy olvasgattam a teszteket egy Geforce 820M az egy Gefroce 740M-nek felel meg, azt a szintet hozza grafikai teljesítményben, esetleg i5 4210U procivel nézted már az turbo fokozaton 2,7 Ghz-es.

(#74877) Roli5


Roli5
tag

Srácok!

Mit kellene mondanom a MediaM-ben, hogy 72 órán belül tuti kicseréljék a laptopom, ami LenovoG510 free Dos-sal? Persze felnyomtam rá a win7-et, de leformázom a lemezt, hogy hirtelen ne tudja kipróbálni az eladó sem, mint ahogy én sem tudtam ott lefuttatni egy monitortesztet...

(#74878) Tikakukac válasza gabor_h91 (#74871) üzenetére


Tikakukac
titán

G-s Asusok. Hogy éppen milyet kapni most és mennyiért, ki kell túrni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74879) Khelben válasza apfelkristof (#74876) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt nem tudom, milyen tesztben olvastad, de a 740M jóval erősebb a 820M-nél. A 740M és a 840M van kb. egy szinten, játéktól függően 5-15% a 840M előnye.

(#74880) redwhite78 válasza gabor_h91 (#74871) üzenetére


redwhite78
aktív tag

G750JZ

never go full retard

(#74881) gabor_h91 válasza Tikakukac (#74878) üzenetére


gabor_h91
csendes tag

Értem :) Akkor utánuk nézek pontosan mit is írnak róluk. (Persze enélkül nem is vennék semmit)

Köszönöm a segítségeteket :R

redwhite78 :R

[ Szerkesztve ]

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#74882) bajcsi86 válasza Khelben (#74879) üzenetére


bajcsi86
újonc

A 820M sokkal gyengèbb mint a 740M! Mondjuk èn a procitól jobban tartok (i3 4005u). Gyanús,hogy a Dell is elèg lenne de nem igazàn akarok lyukra futni...

(#74883) sulaco79 válasza GiGaBiTeX (#74875) üzenetére


sulaco79
tag

Ez bizony szériahiba lesz, ugyanezt tapasztaltam egy cimbi B50-esenél is...

A Lenovo ideapadok nagyon hitvány vázzal vannak megáldva, az én G500-asom háza annyira nulla statikailag, hogy ha a jobb elülső sarkánál feltámasztom a kisujjamra, a bal szélét le tudom nyomni úgy az asztallapra, hogy nem a hátulja emelkedik el, hanem a gépház ívesen lehajlik!!! :Y Értelemszerűen az alaplap is így hajlong a vázzal...

A masszív hurcolászást már középtávon sem fogják bírni, max desktop-pótlónak jók, csak akkor mozdítod meg mikor prontózod az asztalt :D

(#74884) redwhite78 válasza Sunnyx (#74860) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Az általad leírtak újonnan inkább 400 felett kezdődnek.

Használtban pl ez kielégít minden igényt, leszámítva a szépséget. :)

De megoldás lehet még egy akármilyen kijelzős üzleti normális hardverral + egy külső IPS monitor.

never go full retard

(#74885) Tikakukac válasza sulaco79 (#74883) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem bug hanem feature. Szerintem a 3542-n kívül meg talán az újabb kis HP-kat leszámítva még mindegyik horpad mint állat. Hiába ordítja itt tízezrével mindenki, hogy miért nem veszünk 90k-ért gépet (a 180k-ra felpóckolt de ugyanúgy 90k-s alapokra épített noti is ugyanaz), de ugye a noti az nem luxuscikk, hanem alanyi jogon járó juttatás mifelénk, így ezzel nincs is baj :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74886) Khelben válasza sulaco79 (#74883) üzenetére


Khelben
nagyúr

A "Lenovo ideapadok" részt cseréld ki erre: "a 250k ft alatti laptopok" és akkor rendben lesz. :)

(#74887) w.miki


w.miki
veterán

Toshiba laptopokról mi a véleményetek?
Valaki azt írta, hogy az egyik legrosszabbak, garancia szempontból. Ha lehet válaszzsak mást.
Ezt az L50-et nézegetem photoshop céljából.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74888) qgetata


qgetata
csendes tag

Sziasztok!

Feleségemnek lenne

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150.000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Office, Internet, Kép és videó nézegetés, ritkán filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve
részletességgel szeretnéd futtatni?
Nincs játék rajta
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha belefér, feltétlen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Mindegy
(8) Notebook tömege?
Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Lehetőleg Win7
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtó nem szükséges, SSD: csak rendszernek (60 GB), mellé elég egy 500 GB vinyó
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
megbízható Wifi
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Dell Latitude E5430 : http://laptopsystem.hu/adatlap/14133655232225
Fujitsu Lifebook A544: http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/fujitsu#pid_11971
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új és megbízható

Előre is köszönettel:
Qgetata

(#74889) Sunnyx válasza w.miki (#74861) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

köszi. :) És azóta Neked sikerült olyat találni ami megfelel az elvárásainknak? Vagy legalább megközelíti? :U Én nekem macera lenne egy külön monitor, bár hajlok rá, hogy inkább legyen egy gyors jó gépem, és veszek külön egy monitort, mert úgy tűnik ez marad. Csak az is egy procedúra lesz, hogy kitaláljam milyen monitor lenne jó. Ez ügyben van infód? :F

(#74890) alexnowan válasza alexnowan (#74855) üzenetére


alexnowan
aktív tag

O.K. akkor töltögetek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? KB ebben a hónapban.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Gondolom 50 körül már van ilyen noti.
(3) Felhasználási kör? Csak, és kimondottan World of Tanks.
(4) Játékra használnád-e? A minimumnál magasabb felbontás már jó.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? lol. Az ár...
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Ha számít ennél a játéknál akkor igen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Éjjel játszanék, 1366*800 valami már megfelel...
(8) Notebook tömege? tök8
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Win7 elég.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 2G-t mondanak Win7 alá. De gondolom ez az alap.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Semmi.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? ? A WOT az?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Itt az aprón vennék használtat, megbízható fórumozótól.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak használt.

Gondolom egy belépőszintű dedikált videókártyás típust keresek. A gond csak az hogy nem tudom mi az a belépő szint. Azt meg hogy használtban melyik tud többet... :F

előre is köszi a tippeket.

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#74891) Sunnyx válasza w.miki (#74887) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

Ezt én is néztem, de elég gyenge a videókártya. Vagy ez szerintetek nem lényeges szempont? (Nem értek hozzá) :F

(#74892) w.miki válasza Sunnyx (#74889) üzenetére


w.miki
veterán

még nem, egyelőre bújom az oldalakat, és a hirdetéseket, még minden lehet (Sony Vaio), vagy alfa boltjából a T510, vagy valami az euronicsból, vagy más
Fogalmam sincs, hogy a PS kihasználja-e GPU-t. :F

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74893) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Milyen laptopot ajánlotok 150K-ig?

- Általános otthoni felhasználás!
- Megbízhatóság!
- Jó minőség!
- Szép kép!
- Ne nagyon melegedjen...

Köszi Előre is!

(#74894) redwhite78 válasza Faresz29 (#74893) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Újonnan ilyen nincs.

never go full retard

(#74895) redwhite78 válasza qgetata (#74888) üzenetére


redwhite78
aktív tag

E5430 jó választás. Ha új kell, akkor a Fuji A544 is ajánlott.

never go full retard

(#74896) sulaco79 válasza Tikakukac (#74885) üzenetére


sulaco79
tag

:D

+ ráadásul igen durván hámlanak lefelé a gombok erről az agyonajnározott lenovo accutype billentyűzetről.

Érdekes a M1530-al nincs ilyen probléma (nagyon semmilyen probléma nincs vele) pedig a 8. évét tapossa, ha nem érte volna el a plafont a T9300-al, akkor soha nem cserélem le. Meggyőződésem, hogy ez az XPS a laptopok E30-as BMW-je, legvagányabb 15"-os DELL evör!

Volt a fiókban egy i7 3632qm proci meg egy csomó renderelésre váró After Effects-es anyag, hát gyorsan kellett valami olcsó HM76-os alap amibe belerakhatom a procit, így jött 90Ft-ért a celeronos G500-as. Sajnos, mi magyarkák általában rá vagyunk kényszerítve, hogy szarból emeljünk várat :W

Egy biztos, 2020-ban, mikor ez a G500-as már rég kenyérpirítóként éli újrahasznosított életét, az XPS még mindig működni fog!

(#74897) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv!

Noti vásárláson töröm a fejem 13,3-14,1" között keresgéltem "gamer" gépeket. Azért hogyha utazgatok akkor legyen egy kis kompakt gépem, viszont otthon egy nagyobb monitorra kötve tudjak azért viszonylag kevés kompromisszummal játszani. :K

Láttam az Alienware-nek a 14"-os notiját de nekem az a 350k első körben picit húzós.

Létezik barátibb árkategóriában ilyen noti? Vagy ne is keressek mert nem fogok találni? :U

Előre is köszönöm. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#74898) Ren Hoek válasza Sunnyx (#74889) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Írtam privátot még tegnap ez ügyben, mert kicsit off :) 50 ezer körül már kapsz egy IPS Dell monitort (vagy ekvivalens márka IPS), ami teljesen rendben van, kalibrálással simán alkalmas grafikai melókra. (de még anélkül is milliószor jobb mint egy laptop kijelző) Egy kiadványt PS-eltem egy ilyenen, festmény reprokat ami ráadásul horror rémálom fényelésben... szerencsére megoldottam frankón, és szuper eredmény lett, nyomdából egy prew jött vissza, azalapján pedig megoldottuk jól a DTP-s sráccal.

Összehasonlításképpen ott volt egy 17 colos TN monitor mellette és vicc kb az egész. Megnéztem apám TN LED-es Samsung monitorán, hát az is borzalom volt.

A "Milyen monitort vegyek " topicban azért érdeklődj,mert nem tudom milyen aktuális Best Buy ajánlatok vannak... Az fix, hogy én pár éve 47K körül vettem ezt a 23 colos IPS Dellt, és a monitor forgalmazó arc grafikus is, tehát ő is ajánlotta hogy ez már alkalmas melóra is. Be is kalibrálja helyben, ha kéred, profi eszközzel.

Gépnek használtan én is valami HP Elitebookot írnék 1600x felbontással, 1 év garival, kb 1000x porba alázzák a mai konzumer gépeket, és még egy SSD is belefér szerintem. Vagy max új Probook, ami összeszerelésre simán jó. Integrált GPU bőven jó PS-elni, úgy is csak a nagyításnál használja meg pár dolgot gyorsít, de ha erős a CPU akkor bőven menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#74899) NY124


NY124
tag

(1) Mostanában 1-2-3 hét
(2) 300k, talán fölé lehetne menni kicsit.
(3) Irodai munka, multimédia, tartalomfogyasztás. Sok olvasás, nagyon sok.
(4) Nem valószínű
(5) Minőség, időtállóság
(6) Bezonyám
(7) Lehetőleg minél jobb a tükröződés nem számít, érintés nem kell.
(8) Mindegy
(9) Nélküle olcsóbb szóval gondolom az költséghatékonyabb.
(10) 8 giga ram, 500Gb+ vinyó
(11) -
(14) Új lehetőleg, lényeg hogy ellehessen számolni.

(#74900) tozso88


tozso88
csendes tag

Üdv.A napokban vettem volna meg a kiszemelt notit ami egy Lenovo laptop volt. I5 proci 740m videókártya 8gb memóriával volt szerelve de sajna elfogyott.Szeretném ha ajánlanátok 200-210 ezerig ehhez hasonló laptopot ami szerintetek megér ennyi pénzt.Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.