Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75951) Khelben válasza v.attis (#75948) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmi sem tökéletes. De inkább egy normális gép normális áron és hátha nem megy tönkre, kockáztatok a garanciával, mint egy műanyag fosh, ami biztosan szétesik fél év alatt. Ha meg jó gép is kell meg jó garancia is, akkor több pénzt kell rászánni.

(#75952) davidunited válasza Khelben (#75941) üzenetére


davidunited
tag

Értem! Köszi a vàlaszokat!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#75953) v.attis


v.attis
őstag

Köszönöm mindenkinek! Akkor még nézelődöm.
Akkor még utoljára annyit, lehetne egy sorrendet állítani az U, az N, a B(590) és mondjuk az i3 között?
Talán még utóbbi kettő belefér, de sajnos csak talán.

Mondjuk most látok egyet, core i3 - 3217U, szóval ez is "U"...

[ Szerkesztve ]

(#75954) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#75921) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Látom egyelőre senki nem ért rá válaszolni, keresgéltem én is:
Dell Inspiron 3542

Ez a dell szimpatikus, ha megemelnénk a keretet 210-re akkor érdemes lenne ebben gondolkodni? Jól tudom h a Dell háztól-házig garanciát ad?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75955) szabonagyur válasza v.attis (#75953) üzenetére


szabonagyur
félisten

A B590 az Lenovo B590 lenne.
i3-ban is van U, de így nem lehet sorrendet felállítani szóval lehetetlent kérsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75956) Tikakukac válasza $p@rr0w (#75954) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy itt elöl indul valami, a végén meg jézusom megint minden kell gombokért.

Dell nem háztól házig. Háznál javítás van, de azt nem kapod meg alapból csak Latikra. 210k-ból jó Proobokot vennék, vagy E5540-et. Játékot meg el kell dönteni, ha az is van akkor öszvér lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75957) runner 125


runner 125
nagyúr

Pentium-os Z50 70 FHD kijelzővel 120-ért nem szar vétel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75958) Khelben válasza v.attis (#75953) üzenetére


Khelben
nagyúr

Remélem elég szemléletes.

Celeron U
+ 10%
Pentium U
+ 50%
Celeron N29xx
+ 10%
Pentium N35xx
+ 15%
Pentium 20xxM
Pentium 35xxM (kisebb fogyasztás, erősebb integrált vga, mint a 20xxM)
+ 30%
Core i3 3110M

(#75954) $p@rr0w : ha játék is lesz, akkor felesleges ekkora cpu, amellé a vga mellé elég egy Pentium 3550M is. A különbözetet meg SSD-re költeném, sokkal töbet dob a gépen, mint az i7.

[ Szerkesztve ]

(#75959) v.attis válasza Khelben (#75958) üzenetére


v.attis
őstag

:R

Mindenkinek köszönöm!

(#75960) $p@rr0w válasza Tikakukac (#75956) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Játék az elsődleges. Mint értesz az alatt hogy öszvér?
Amit linkeltem 210-ért jó vétel vagy van jobb? Annyit legyen szempont hogy ár/érték arééányban a legjobb, és megbízható garancia. Szerintem ez nem sok. A kijelző pedig jobb ha csak 720p mert ha jól sejtem rosszabb 1920-as kijelzőn csökkenteni a felbontást mintha 720p lenne a natív ha elfogy a vga nem?

Khelben: SSD vehető fél év múlva is,. De linkelj légyszi konkrét típust, mert érdekelne hogy mit javasolsz.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75961) Tikakukac válasza $p@rr0w (#75960) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért öszvér, mert 210k-ból egy játékmentes életre már nagyon jó gépet lehet venni, vagy esetleg játékra jót, a kettőből ha kéne olyan ami jó is de játék is...na abból lesz egy semmilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75962) $p@rr0w válasza Tikakukac (#75961) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem értelek, mi a rossz abban ha a "játékra jót" választjuk?
Írd le légyszíves világosan hogy ha a játék az elsődleges mi a hátránya, mert azt veszem ki a szavaidból, vagy tényleg nem értem mit mondasz.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75963) Tikakukac válasza $p@rr0w (#75962) üzenetére


Tikakukac
titán

Kivonatozva: 210k-ból ami játékra jó lesz, az játékra jó lesz. De cserébe lesz rossz garid, ripiropsz házad és szoftveres oldalon is olyan supportod amilyen ennyiből kifér. Ebben az esetben a hardverért fizetsz a minőségért nem. Így azt nem is kapsz.
Ha nem kell a géming, akkor lehet pénzt költeni házra, anyagokra, szoftverre, rendesen szabályzott ventikre meg ilyen luxusra ami az emberek nagy részét nem érdekli, mert inkább szenved.

A kettő együtt ennyiért nem megy. Dupla ennyiért már igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75964) Konyika


Konyika
senior tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok a kiszemelt példány ez lenne.

Esetleg pro és kontra? Vagy jobb ajánlat?

Amire használnám: torrent, videó konvertálás és nézés akár 4K-ban is. Játszani nem játszom.

Fontos: HDMI, WGA, USB 3.0, gyári operációs rendszer (nem linux) Hazaviszem bekapcsolom használom! :)

szerk. A lélektani határ 200 ezer Ft

[ Szerkesztve ]

(#75965) $p@rr0w válasza Tikakukac (#75963) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Mit értesz rossz gari alatt? Amit linkeltem Dell abban te mit kifogásolnál?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75966) runner 125 válasza Konyika (#75964) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez elég nagy bullshit, főleg GT820-szal.

Ha, Win-es gép kell, inkább K551, vagy Win nélkü a Z50 70

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75967) Konyika válasza runner 125 (#75966) üzenetére


Konyika
senior tag

Köszi a gyors választ! :)

Ezt most akkor értsem úgy, hogy egy gyengébb proceszorral de erősebb videó kártyával jobban járok?

(#75968) Tikakukac válasza $p@rr0w (#75965) üzenetére


Tikakukac
titán

Rossz gari: tartani kell második gépet, mert ha 1 hónapra beránt a garizás akkor rosszul leszel.

Azzal a Dellel az a baj, hogy az egy 100k-s gép, erősebb belsővel. De 210k-ért biztosan nem vennék 3542-es alapon gépet legyen benne bármi. Azon a szinten nem is annyira régen 7537 Inspiron volt...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75969) Konyika


Konyika
senior tag

Nagyon megköszönném, ha többen is beszállnának a beszélgetésbe!

Jövő hét kedden tervezem a vásárlást. Elég Süsünek érzem magam jó lenne ha segítenétek!!

Fö kérdés?

Válasz.

Na még egy kérdés!

Tudom, hogy már késő van!! Holnap is szivesen veszem a segítséget :)

Köszi: Konyika

(#75970) Tikakukac válasza Konyika (#75969) üzenetére


Tikakukac
titán

200 kilaj körül dobozos, 3 év garis, SSHD-s E5440-et ad alfa, ne bohóckodjunk már X550-ekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75971) Zanik válasza Zanik (#74367) üzenetére


Zanik
addikt

Korábbi notebook keresés le lett szűkítve 3 lehetséges alternatívára:

Lenovo ThinkPad Edge 540

Lenovo M5400

Lenovo B50

Ezek közül melyiket lenne érdemes?! Melyiknek mik az előnyei/hátrányai amik nem derülnek ki a specifikációból?

Segítséget előre is köszönöm. :R

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#75972) $p@rr0w válasza Tikakukac (#75968) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Miért mi a gond vele, sokan panaszkodtak rá? Akkor mit vennél a helyünkben játékra 210k-ért?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75973) demerion válasza $p@rr0w (#75972) üzenetére


demerion
tag

nem vagyok gondolatolvasó de valahova oda akart szerintem kilyukadni hogy miért vegyen valaki tejfölöspoharat ha kap helyette mérföldekkel normálisabb gépet. a kérdező akinek válaszolt nem szeretne játszani ezért jön képbe az üzleti vonal.

(#75974) rizso


rizso
addikt

Uhh, ezt láttátok már? Kár, hogy nemrég vettünk 455 G1-et, arra csak 3 év garancia volt, erre viszont 5 év van. Kérnék valami gamer csodát is, amire mernek ennyit vállalni ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#75975) Tikakukac válasza $p@rr0w (#75972) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha lenne még ennyiért 7537-es Inspiron akkor azt. De mivel nincs, így passzolom. Szerintem a Probook most is tökéletesen elég volna az igényekre, de tényleg remek a kérdés. Az biztos, hogy belépős gépet szétárazva dupla annyiért nem vennék. Ha már inspiron akkor 5000-es sorozat, 3542 után azért eléggé megéreztem, hogy ez mégiscsak minőségibb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75976) $p@rr0w válasza demerion (#75973) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Én most csak a saját részemmel foglalkozok, a kérdéseim is erre vonatkoztak, nem a másik kérdezőére.

Tikakukac: Köszönöm a válaszaidat.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#75977) ZavaBalazs válasza Tikakukac (#75975) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez nem sokkal drágább.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75978) Tikakukac válasza ZavaBalazs (#75977) üzenetére


Tikakukac
titán

Na akkor mégis van. Akkor lehet is vásárolni emberek, hopp-hopp.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75979) ZavaBalazs válasza Tikakukac (#75978) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

és ha esetleg az iponnál elfogyna, akkor sincs gáz... :) bár erről a boltról már többször hallottam olyat, hogy a raktárkészlet meg a honlap nem volt szinkronban, talán pont tőled is.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75980) Tikakukac válasza ZavaBalazs (#75979) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát olyan volt, megesik, de itt asszem 3-szor zsinórban, aztán hagytam.

Disztrinél meg kell csekkolni ha van akkor lesz is mindenhol ahol kéred, ha nincs, na akkor van a vadászat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75981) Khelben


Khelben
nagyúr

Friss Pavilion teszt az iponnál. Avagy miért ne vegyünk Paviliont.

(#75982) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Jövő félévre kell nekem laptopot venni mivel az egyetemet más városban folytatom.
Az ár 150-160 ezer forint lenne.
Tervező szoftverek lennének használva rajta (CAD, CATIA, CREO)
Játék nem szempont, néha-néha maximum, az esetek nagyrészében netezés, filmezés, szövegszerkesztés a feladat.
I5 4.gen processzorral szerelt gépet szeretnék.
15-ös laptopok érdekelnének oprendszer nélkül, RAM minimum 4 giga úgy, hogy később bővíteni tudjam.
Kinéztem párat:
[link]
[link]
[link]
[link]

A kérdéseim a következők:
Érdemes várni a vásárlással karácsonyig/utána, várható árcsökkenés?
Az i5-42xxU és 42xxM kártyák között nagy a teljesítménybeli különbség? Hallottam, hogy ezek az olcsóbb laptopok nagy teljesítményű prociknál hűtési gondokkal szenvednek, tehát érdemesebb az U-s modelleket néznem? Az M-es procik nagyon melegednének egy ilyen gépben?
A márkanevek/modellek közül melyiket ajánlanátok számomra? Hardverben a Toshiba a legerősebb, nekem kinézetre az nem tetszik, nem tűnik valami minőséginek.
Jól gondolom, hogy videókártyát csak valami durva játék miatt érdemes venni, amúgy fölösleges? a 2GB radeon R5 m230 tényleg szinte nem is erősebb az integrált Intel 4400-nál?
Tényleg van kompatibilitási probléma egy Radeon vidikártya és Intel proci esetén?
Nekem a Lenovo B50-70 jön be a legjobban ezek közül főleg a FULL HD miatt. Van más alternativa amiröl nem tudok?
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#75983) Khelben válasza PTomi92 (#75982) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy ilyennel jobban járnál, ha lesz még belőle.

(#75984) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok!

Egyszerű otthoni használatra keresünk gépet egy kezdő laptophasználónak. Youtube-videózás, receptolvasás, böngészés, Full Hd tv-n filmezés, ilyesmi célok vannak.

Nekem Intel Pentium B950-nel szerelt gépem van, ez megfelel ezekre a célokra, de ilyet már nem kapni és Intel felé is hajlok inkább. Abszolút belépő szinten nézelődök, viszont több processzor is előfordul, ezek közül melyikkel szerelt gépet érdemes venni?

Celeron
- N2930
- 2955U
- 1005M
- 2970M
- 1007U

Teljes a káosz, és ez csak a 90 ezerig tartó kategória nem is összes processzora.

Két konkrét típus is van, amiket néztem:
Lenovo B950
MSI CR61

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#75985) Khelben válasza Gzolo (#75984) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez a minimumgép, ennél lejjebb nem szabad menni.

(#75986) szabonagyur válasza Goba (#75683) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Kérdezted mi a vélemény a digiprime-ról. Ez a pár hozzászólás elmond mindent:
Probléma
Leírás
Részletek

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75987) Abanga


Abanga
csendes tag

Sziasztok már írtam egy pár napja, de most összeszedtem magam és akkor szeretném ha tudnátok ajánlani 2 gépet.Az egyiket 170-180 körül a másikat meg 200 ezer Ft-ig.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Jövőhét kedd.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 170-200
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)Játék, elsősorban a WOT, internet , filmezés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?Igen, a WOT és normál grafikán jó lenne
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?Olyan hogy is-is az ér? :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!Azt se tudom hogy az mi....
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?15,6 az hogy fényes vagy matt az tökmindegy.
(8) Notebook tömege?Nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?Mindegy
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)HDMI legyen mert sokat lesz TV-re kötve
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?Játék
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?Csak új

Előre is köszönöm mindenkinek aki segít!

(#75988) Shade45


Shade45
senior tag

Üdv!

Valószínűleg nem jó helyen járok, de tudnátok ajánlani egy olyan (megbízható) boltot, ahonnan új akkumulátort tudnék szerezni egy Acer Travelmate 6493-hoz?

Köszönöm a segítséget!

(#75989) Khelben válasza Shade45 (#75988) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#75990) Khelben válasza Abanga (#75987) üzenetére


Khelben
nagyúr

180-ért Dell 5547
Esetleg Lenovo Z50-70 gyengébb cpu-val és garanciával, de erősebb vga-val és jobb kijelzővel. Flex2 ha szereted a különlegességeket, gyenge cpu-val de fullhd ips kijelzővel.

200-ért Z50-70 erős cpu-val, erős vga-val fullhd kijelzővel de továbbra is gyenge garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#75991) PTomi92 válasza Khelben (#75983) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Elnézést, azt elfelejtettem, hogy teljes értékű magyar billentyűzet az fontos volna. Egyébként visszaolvasgatva az eMAG-ot senki sem ajánlja, mert nem magyar, szóval azok a konfigurációk kilőve. Van esetleg egyéb javaslat? a többi kérdésemre?:)
Köszönöm a gyors választ!

(#75992) Khelben válasza PTomi92 (#75991) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépet nem tudok neked mondani 150-ért, ami alkalmas cad-re. Szükségmegoldásnak meg kb. mindegy, mit veszel, akkor jó a Z50-70 a fullhd miatt. De kínszenvedés lesz vele minden perc. Ha meg meghibásodik, akkor még inkább.

(#75993) PTomi92 válasza Khelben (#75992) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Értem, akkor még gyüjtök hozzá. És mik azok a paraméterek amik egy notebooknál kellenek egy CAD, CATIA futtatásához? Az asztali gépem (i3-540-3,07Ghz, 4GB RAM, integrált videókárya) éppen elég hozzá.

(#75994) sarkanyolo2 válasza norbi9701 (#75943) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Az AMD-s változat puszta számadatok alapján erősebb.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#75995) Khelben válasza PTomi92 (#75993) üzenetére


Khelben
nagyúr

Notebooknál a hardver a dolgok 50%-a kb. A 100k-s szemétrevaló vackokon is elfut, csak épp szétfő a kezed a billentyűzeten, néha kitörik a zsanér, kiesik egy-egy billentyű, leviszi a hűtés szele a fejedet, stb.

[link], [link], ezek alá nem adnám.

(#75996) PTomi92 válasza Khelben (#75995) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Hát ennyi pénzem soha nem lesz rá...Köszi a tanácsot, megfontolom, hogy nem elég-e inkább egy asztali gép..

(#75997) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

nini, 175-ért 4 magos i7, meg igen korrekt videokártya, képzelem milyen minőségi cucc lehet :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75998) Khelben válasza ZavaBalazs (#75997) üzenetére


Khelben
nagyúr

Valószínűleg a teszkós tejfölöspohár veri tartósságban és merevségben. Hőmérsékletben viszont ez nyer még a paksi atomerőművel szemben is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75999) Tibee86


Tibee86
veterán

Sziasztok!
Apámnak keresek laptopot, teljesen alap felhasználásra. Jelenlegi gépe már múzeumba lenne való, tehát semmi extra igény nincsen, egy megbízható, olcsó (jó) laptop kellene.
1. Mostanában.
2. 100-120 ezer
3. Netezés, tv-re kikötve rtlmost nézés, és hasonló nyalánkságok. :D
4. Nem
5. Inkább a minőség, de mindkettő.
6. Nem
7. 15-ös.
8. Mindegy
9. Nem fontos, de nem lenne hátrány, ha lenne hozzá.
10. Nem kimondottan szempont, minél több, annál jobb, de annyira nem szempont.
11. Tv-re ki lehessen kötni.
12. Nem
13. Annyi van, mint égen a csillag, nem tudom, mik az ajánlott márkák/típusok ebben a kategóriában.
14. Csak új.
Előre is köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#76000) Armagedown válasza ZavaBalazs (#75997) üzenetére


Armagedown
őstag

Ilyet láttam egy helyen kiállítva, a legkisebb érintéstől is horpad a billentyűzete, még a normál leütéstől is, valószínű hogy a gépt többi része is ilyen minőségű.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.