Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75151) Khelben válasza Mottie (#75147) üzenetére


Khelben
nagyúr

Z510-ből van fehér.

Zulma: Ennyiért kapsz Z510-et erősebb és egy generációval újabb hardverrel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#75152) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Volt kollégám szeretne venni egy notit.
Van két kiválasztott, mindkettő nagykerből lenne.

Dell Inspiron 3542 (i7-4510,4GB,500GB,NV840) Black 15.6" notebook

Dell Inspiron 5547 (i5-4210,8GB,1TB,M265) Silver 15.6" notebook

Mindkettő egy árban van.
A kettő közül melyik éri meg jobban?

Előre is köszi. :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#75153) Khelben válasza Tigi (#75152) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglaló kitöltése után tudunk választ adni a kérdésedre.

(#75154) Tigi válasza Khelben (#75153) üzenetére


Tigi
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 Hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - 150.000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) - Általános
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? - Igen, a többit nem tudom
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - Mindkettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - Lényegtelen
(8) Notebook tömege? - Lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - Lényegtelen
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - HDD minimum 500GB, Ram minimum 4GB, ODD kell
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - Nagykerből lesz, típus fentebb említve
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- Csak új

Egyébként szerintem az én esetemben az összefoglaló kitöltése lényegtelen mert csak azt kérdeztem, hogy a kettő közül melyik a jobb.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#75155) drmotto


drmotto
őstag

Ezekre valaki?
Köszönöm!

(#75156) Zulma válasza Khelben (#75151) üzenetére


Zulma
csendes tag

De ebbe gyengéb a proci nem?

(#75157) Khelben válasza Tigi (#75154) üzenetére


Khelben
nagyúr

GT840-est keresnék i3-mal vagy pentiummal. i7 felesleges ilyen felhasználásra, de még az i5 is.

(#75156) Zulma : nem gyengébb. Az i3 U-s, azaz alacsony fogyasztású, csökkentett órajelű. A Pentium meg M-es, tehát teljes értékű cpu.

[ Szerkesztve ]

(#75158) Zulma válasza Khelben (#75157) üzenetére


Zulma
csendes tag

Akkor szerinted ez vinne a BF 3 -mat?vagy kozep kategorias jatekokat. Gondolkodtam még erre de akkor ez is alacsony ora jelu nem ?[link]Valami tokeletes notebookot szeretnek de az lehetetlen.

(#75159) Khelben válasza Zulma (#75158) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asusra ne gondolj ebben az árkategóriában, a jó Asusok 250k felett kezdődnek.
Elindul rajta a BF3 is, nyilván nem full grafikán. Sőt, még a bf4 is megy rajta.

(#75160) Zulma válasza Khelben (#75159) üzenetére


Zulma
csendes tag

Most elnézést kérek, hogy pofàtlan leszek de te honan tudod hogy meik jo meik nem es hogy mi visszi a jol a programot.Ilyen gepszerelo vagy vagy valami hasonlo.sry

(#75161) ZavaBalazs válasza Zulma (#75150) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én nem ajánlom, asszony ilyen masinája most jött vissza a pár hónapon belüli második gariztatásról, alaplapcserével. :B (meg valamiért vagy fél kilóval nehezebben :F )

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75162) hati válasza Khelben (#75159) üzenetére


hati
addikt

ASUS-nál mely sorozat az ajánlott? (X, N, ?)

(#75163) Mottie válasza hati (#75162) üzenetére


Mottie
őstag

N és G széria ami ajánlott.

Be Victorious!

(#75164) hati válasza Mottie (#75163) üzenetére


hati
addikt

Van vmi általános, hogy N az a játékos, G üzleti, X az nem tud kávét főzni, stb?

(#75165) Mottie válasza hati (#75164) üzenetére


Mottie
őstag

A G az dedikált játékos széria (Republic of Gamers), korábban mssziről fel lehetett ismerni a robusztus hűtéséről, ha jól láttam a mostani darabok valamiért ebből lejjebb adtak, pedig egy játékos gépnél az igen fontos.

Az N pedig erős hardverrel szerelt "multimédiás" gép, aminek viszont lényegesen jobb a minősége mint a hasonló hardverrel teleszórt X szériának pl.

Be Victorious!

(#75166) hati válasza Mottie (#75165) üzenetére


hati
addikt

Mivel nincs köszönöm gomb vagy like, így marad a Köszi. :)

Miért is nincs ilyen a PHP fórum motorjában?

(#75167) Zulma válasza ZavaBalazs (#75161) üzenetére


Zulma
csendes tag

Köszi csak akkor nem tudom meik lenne jo ? Hasonlo nincs a z510 hez arban is meg teljesitmenyben?

(#75168) Tigi válasza Khelben (#75157) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R
Akkor mondjuk hagyjuk a nagykert mivel ott viszonylag kicsi a választék.
Így tudsz nekem ajánlani valamit ami jó és a mai játékok is futnak rajta legalább a gép kijelzőjének a max. felbontásán?
A keret 150.000 Ft.

köszi
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#75169) Mottie válasza Tigi (#75168) üzenetére


Mottie
őstag

A korábban (ezen az oldalon) emlegetett Z510 és társai lennének játékra jók neked is. Nyilván nem ultra beállításokra kell gondolni.

Be Victorious!

(#75170) Zulma válasza Mottie (#75169) üzenetére


Zulma
csendes tag

De a z510-et az elobb fikàztàk hogy nem jò.A mai jàtékokkal is megveregszik?

(#75171) Mottie válasza Zulma (#75170) üzenetére


Mottie
őstag

Nyilván van z510-ből is olyan amit 3 hónapon belül kétszer kell garanciáztatni, meg olyan is amit két éven belül se. Ez konzumer gépeknél általában így van. Mindig kifoghatsz egy rossz darabot.

A "megbírkózik" az jó kifejezés, annál többre nem kell számítani :D

Be Victorious!

(#75172) Zulma válasza Mottie (#75171) üzenetére


Zulma
csendes tag

Az z510 bol van tobb fajta is? Ha igen akkor erre a problemara meik a legjobb?

(#75173) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Laptopot szeretnék vásárolni.
teljesen általános felhasználás (net, office, filmnézés), tehát nagy erőforrást igénylő dologra nem lesz használva.
Ami fontos lenne, hogy új legyen, és minél több garancia legyen rá.
Lenovo-t a szervize miatt nem szeretnék. Elsősorban HP-Dell vonalon szeretnék választani (Fujitsu még mindig ajánlott? Acer nagyon rossz választás?)
Árban bruttó 150-180e Ft a keret.
Köszönöm a segítséget!
[link]
Erről vélemények? Az 5 év garancia valós, vagy csak elírás?

[ Szerkesztve ]

(#75174) Tikakukac válasza Mottie (#75171) üzenetére


Tikakukac
titán

És akkor megint én vagyok ugye a gonosz, mert nem vagyok hajlandó a 150k-ért mindent igényekre mondani valamit. Az a baj, hogy szerintem kevesen kapták már vissz az arcukba, hogy miért vetetted meg velem ezt vagy azt, ekkora szar akkora szar és esetleg mindezt nem csak priviben hanem face2face vagy még rosszabb módon.

Ha nem jut el az agyig, hogy iylen esetekben 19-re húz valaki lapot nem tudok mit tenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75175) Mottie válasza Zulma (#75172) üzenetére


Mottie
őstag

A "van olyan" az nem bizonyos típusra utalt, hanem arra hogy ha megveszed előfordulhat, hogy egy balszerencsés darab.

@Tikakukac: Elhiszem, hogy nem kellemes érzés. De ez a fórumszvsz a "tapasztaltabak" véleményének a kikérésére szolgál. Senkit nem fognak falhoz állítani mert megvesz egy X-es ASUS-t és boldog vele. Garancia sem jár az ajánlásokkal, attól hogy egy gépet javasolsz még nem biztos hogy az akkor tuti hibátlanul fog működni forever.
Akkor lehet alapja a "számonkérésnek", ha valaki ellenszolgáltatást vár cserébe a segítségért (és kap is)..

Be Victorious!

(#75176) Zulma válasza Tikakukac (#75174) üzenetére


Zulma
csendes tag

"19-re huz valaki lapot" ez mit jelent ?

(#75177) brumi1024 válasza Zulma (#75176) üzenetére


brumi1024
veterán

(#75178) Tikakukac válasza Mottie (#75175) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor lehet alapja a "számonkérésnek", ha valaki ellenszolgáltatást vár cserébe a segítségért (és kap is)..

Akkor ezt rendezd le az emberekkel, mert ők ezt nem így gondolják.

Zulma: Azt, hogy amit szeretnél az továbbra sem létezik és kezdődik a szerencsejáték, hogy na vajon amit sikerül ebből kifaragni az hol lesz gyenge láncszem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75179) csiben1


csiben1
tag

Egy kérdésem lenne. Több helyről hallottam, hogy Intel cpu és Amd videókártya nem igazán fér meg egymás mellett, jobb az ilyen laptopokat elkerülni. Nektek mi erről a véleményetek? Vagy érdemes ilyeneket is nézni, mert nagyon sok laptopot látok így szerelve?

You can walk straight through hell with a smile

(#75180) Mottie válasza csiben1 (#75179) üzenetére


Mottie
őstag

Nem alaptalan hogy nem működnek túl jól együtt, sokszor driver gondok vannak. Van olyan is ami jól működik, általában ha egy Catalyst verzióval megy a masina nem szabad hozzányúlni (nem mint az Intelnél folyamatosan Upgradelni :) )

Be Victorious!

(#75182) Tikakukac válasza #46372352 (#75181) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez azért lehet, mert nem ide kapom, hanem privátba meg bele az arcomba meg telefonon. Legalább így kevesebb a szemét a topikban :B

Kérsz belőlük ízelítőt? :D Vannak igazi gyöngyszemek is, de 1-2 kollega tudna mesélni nálam sokkal többet erről, ők több levet isznak meg ebből mint én szerencsére :B

És mi alapján írnék 80%-ot? Ha egy noti nem alkalmas arra, hogy szitokszavak nélkül képes legyek legépelni vele egy oldalt, vagy böngészni 5 percet, vagy akárcsak rendesen beüzemelni a drivereket, az nem 50-60-70%-os, hanem szemét. Szemétért pedig nem fizetünk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75183) Dhampir válasza csiben1 (#75179) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP ProBookok korábbi szériáiban semmi gond nem volt az Intel+AMD párossal és Dell Precisionnál sem.

(#75184) Gedeon31 válasza Dhampir (#75183) üzenetére


Gedeon31
addikt

A mostani ProBookkal sem. Legalábbis nálam nincs gond ilyen téren :)

(#75185) Ren Hoek válasza Gedeon31 (#75184) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem volt vele gondom. Win 8 alatt crashelt a HP-s Catalyst. Aztán 8.1 alatt szűzen újratettem mindent szépen sorban és azóta nem volt gond. Csak HP-s 2013-as Catalyst kell hozzá.
Néha viszont csinál olyat, hogy nem kapcsol ki a gép. Csak fekete/kikapcsolt képernyő és megy tovább, ctrl-alt-delre nem reagál... fene tudja, hogy Win 8.1 probléma / 3rd party software, vagy driveres gond. Szerencsére nem gyakori.

(#75186) stratova válasza Mottie (#75180) üzenetére


stratova
veterán

Ha valaki... egyszer... végre hajlandó lenne letesztelni a leshcatlabs által házasított AMD-Intel párost (vagy több verzióját), annak igazán tudnék örülni. Mivel a problémák oka többnyire ez.

[ Szerkesztve ]

(#75187) Gedeon31 válasza Ren Hoek (#75185) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam ilyen gond nincs rögtön 8.1 ment fel rá azzal tökéletes.

(#75188) w.miki


w.miki
veterán

Már korábban érdeklődtem, PS-re keresnék laptopot ismerősnek, de még nem találtunk.
Időközben kiderült, hogy a HP a kedvence, de a pénzt meg sajnálja, így ezt nézte ki magának:

HP-Compaq 15-a024sg. Mi a véleményetek, erről a laptopról?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#75189) Khelben válasza w.miki (#75188) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne...
Vegyen egy 120k-s alapgépet (Lenovo B590) és mellé egy IPS monitort. Így jár a legjobban.
Vagy 180-ért Probookot, de azon minden lesz, csak komoly PS nem. A kijelző nem alkalmas rá. Egy IPS kijelzős gépért sokkal mélyebben a zsebébe kell nyúlnia.

[ Szerkesztve ]

(#75190) szabonagyur válasza stratova (#75186) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet ma megnézem neked;) Intel HD4400+AMD8670

Amúgy a probléma a legtöbb esetben abban merül ki véleményem szerint, hogy gyári (notebook gyártói) driverek mennek a gépeken (tapasztalat), csak ugye mivel azok régiek így jobb lenne az új. Újat a noti gyártók nem nagyon adnak ki, így marad az AMD oldalról való letöltés ami sajnos nem megy így ebben a formában, ezért kellenek a moddolt driverek.

Dell témában volt téma egy nem biztos, hogy a leshcatlabs által készített Intel-AMD driver modról és azok hibátlanul mennek, haveromnak is az van fent, gép leáll, alszik, vált a kártyák között ahogyan kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75191) w.miki válasza Khelben (#75189) üzenetére


w.miki
veterán

Van egyébként IPS kijelzős laptop 150 alatt: Toshiba L50B
De más is mondta, hogy egy HP Probook sokkal jobb...
vagy egy használt Elitebook, de azoknak kicsi a kijelzője
Alpha boltjában pedig most kicsi a választék

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#75192) Khelben válasza w.miki (#75191) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor úgy írom: egy normális ips-es gép jóval drágább :)

(#75193) w.miki válasza Khelben (#75192) üzenetére


w.miki
veterán

na jó, ha van egy linked, amiben elmagyarázzák, hogy IPS, és IPS között mi a különbség, akkor betehetnéd.
Ebbe a Toshibába ami van, az nem jó?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#75194) Tikakukac válasza w.miki (#75193) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az IPS a baj, hanem a ház meg úgy az egész. Nem véletlen nincs ilyen hardverrel hasonló gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75195) w.miki válasza Khelben (#75192) üzenetére


w.miki
veterán

ASUS x550 szerinted milyen?
Most ezt írta, hogy ez még tetszik, de megéri? Megbízható annyira, mint egy ProBook?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#75196) Khelben válasza w.miki (#75195) üzenetére


Khelben
nagyúr

Toshiba kategória. Nem a kijelzővel van baj ott sem, hanem az általános minőséggel. Autós példával: Toshiba, Asus: Dacia, Probook: Opel. Érezhető a különbség? Ha ültél már Daciában, akkor tudod, miről beszélek.
Ha csak egymás mellé teszed őket képen, akkor hmm-hmm, hasonló. Amikor meg beülsz és a Daciában elvágja a kezedet a sorja ott, ahol az Opelben plüss van, akkor már érted.

[ Szerkesztve ]

(#75197) w.miki válasza Khelben (#75196) üzenetére


w.miki
veterán

:0 akkor mi a Toyota, Honda, és az AUDI, BMW, Mercedes?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#75198) Khelben válasza w.miki (#75197) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az üzleti kategória. Toyota, Honda mondjuk egy 6-os Probook 300k-ért, BMW meg a 600k-s Elitebook. Mazda MX meg a Macbook :DDD

(#75199) w.miki válasza Khelben (#75198) üzenetére


w.miki
veterán

DELL Inspiron 3542 vagy 3537, hova tartozik?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#75200) Dhampir válasza w.miki (#75199) üzenetére


Dhampir
félisten

Kotlókergető.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.