Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75651) Khelben válasza drmotto (#75649) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs benne dedikált vga, tehát aki játékra (is) keres gépet, annak nem lesz jó.

(#75652) Abanga válasza szabonagyur (#75647) üzenetére


Abanga
csendes tag

Ok, köszönöm a segítséget.Most hogy végig olvastam a többi hozzászólást is látom hogy nagyjából ugyanazokról a gépekről van szó.A RADIUM gépéről sikeresen lebeszéltetek (amúgy mi a baj az üzlettel?) és valószínűleg a LENOVO z 510-et fogom megvenni.Csak a procit nem értem még, hogy lehet egy kétmagos erősebb a négymagos nagyobb gigaherces procinál?De tényleg köszönöm a segítséget hogy nem az ablakon dobok ki 150k-t!

(#75653) szabonagyur válasza Abanga (#75652) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az i7 HQ végű procik csak 4 magosak, az i5 meg i3 csak 2 mag, 4 szálon futó. A VGA-hoz elég ami van a Z510-ben bőven, hűteni is fogja a gép rendesen ahogy kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75654) drmotto válasza szabonagyur (#75650) üzenetére


drmotto
őstag

Tudom, hogy kaptam, nem is ezért kérdeztem. Csak sosem került elő az utóbbi pár napban..
Egyébként ezt tervezem megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#75655) szabonagyur válasza drmotto (#75654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igazi okot nem tudok, max annyit, hogy amikor egymás után jön ugyanaz a kérdés le van tudva a válasz annyival, hogy előbb kaptál választ, gyorsabb is így.

Illetve ami pl 150k körül van változat ugye nem dvga-s és 150-ért már mindenki elvárja a gamer kártyát.

Ha nem fogsz játszani szerintem nagyon megéri, a HD4600 elég jó kártya (biztos van ami játék is fut rajta).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75656) drmotto válasza szabonagyur (#75655) üzenetére


drmotto
őstag

Ami játék megy az még DOS/Win95-re volt írva, szóval biztos. Iyen címek, mint Imperium Galactica 1-2, Baldur"s Gate, hasonlók. Elmentek ezek egy HP610 dedikált VGA-n is, sóval ezen se lesz gond vele.

(#75657) szabonagyur válasza drmotto (#75656) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bízzunk benne, hogy nem lesz a szoftverrel sem baj, vagy esetleg a túl új hardver, de igen azokat vinnie kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75658) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Visszaolvasgattam, de azért kérdeznék ha nem baj :)
Kb 130 eFt lenne a gépre. Leginkább netezésre, videobeszélgetésre (skype), meg HD filmezésre kéne. Jó lenne ha nem tojná össze magát mondjuk egy 3D HD filmtől, amit ki szeretnék küldeni TV-re egy HDMI-n keresztül. Játék nem lényeg, inkább gyors legyen a gép :)

Sokszor ajánlottátok a Z510-et. Jó lehet nekünk is? Lehet hogy hülye kérdés, de ha a kijelzője 1366x768, attól még a TV-re kirakott felbontás lehet fullHD? Tessék körberöhögni, ha nagyon hülye a kérdés :D

Előre is kössz.

(#75659) szabonagyur válasza Nauda (#75658) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Igen jó lehet nektek is, a 3D dolgot azért várd meg, hogy megerősítsen más is, de sima FHD filmet ki tud rakni. És nem, hogy kisebb a kijező felbontása, mivel a TV-re vagy kiterjeszted a képet vagy csak oda rakod ki és akkor ott a TV-n a felbontás FHD lesz amit tud.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75660) spyduck válasza drmotto (#75649) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én sem értem :( Most vettem vissza 3db B590-et is a héten. Én totál ki vagyok ezektől a gépektől, nagyon sok papírmunkám van velük és érdekes módon csak IdeaPad-ok akadnak fent a rostán meg Asus-ok :(
Én csak Dell 3542-t és LifeBook A544-et szoktam javasolni ebben az árkategóriában. Azokból még 1db-ot sem vettem vissza.

(#75661) Kremmer89 válasza spyduck (#75660) üzenetére


Kremmer89
tag

Milyen hibával szoktad őket visszavenni?

(#75662) Nauda válasza szabonagyur (#75659) üzenetére


Nauda
tag

Köszi. Az ipon-nál van pár hsz ami picit aggaszt.

http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_z510_59_403839_barna/527269

Szidja valaki, hogy a proci órajele aksi nélkül 0,77 GHz-en marad. Erre valaki reagál, hogy jött rá bios frissítés... Ha most veszünk egy ilyet akkor kapásból bios frissítéssel kell szenvednem, vagy már frissített bios-al kapjuk meg?

Ti tapasztaltok ilyesmiket?

(#75663) bok92


bok92
addikt

Üdv! Notebookot szeretnék venni hamarosan, mivel a Sony vaio kijelzoje megadta magát, és 50k összeget a javításért nem fogok fizetni. A kérdések: (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Doksi, prezentáció szerkesztés, böngészés, sorozat nézés . Semmi komolyabb művelet.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Maximum régebbi játékok fussanak rajta (lotr, esetleg civ5) de nem ez az elsődleges szempont.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Inkább a minőség. Egy korekkt kijelzõ lenne a lényeg jó billentyűzettel. Multimédiàs tartalmakra inkább egy tebletot vennék a későbbiekben.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ez annyira nem fontos.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Max 15,6' de inkább 13' körül legyen. Ha nem is full hd de azért korrekt kijelzoje legyen. Inkább matt, de nem tudom hogy ebben az àrkategòriàban az mennyire jellemző... a Sony vaio se1e1e kijelzoje fantasztikus volt, csak éppen 3 év után tönkrement...
(8) Notebook tömege?
2kg-tòl nehezebb ne nagyon legyen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Op. rendszerrel
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
minimum 500 GB HDD, és 4 GB RAM. Az optikai meghajtó annyira nem lényeges, de ha van az sem baj...
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs, csak minőségibb műanyag legyen a készülékhàz. És minimum 3 év garancia.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
még nincs, de edigital vagy media markt jöhet csak szóba.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csakis új.

[ Szerkesztve ]

(#75664) Khelben válasza spyduck (#75660) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én sosem mondtam, hogy a B590 meg a Z510 jó gépek. 100-150k-ért van szar gép meg kevésbé szar, sajnos ez a választék. Aki játszani is szeretne a gépen, annak nem ajánlhatunk Fujitsut dedikált vga nélkül, sem Dellt, ami ugyanazon az áron fele olyan erős, mint a Lenovok. Láttad, hogy aki már 160-170 körül keres, azt próbáljuk a probookok felé terelni, mert az már egy minőségi ugrás a Lenovokhoz képest. De ha valakinek 150k-ja van és játszani szeretne vagy épp 100k-ért keres gépet, annak mit lehet mondani?

(#75665) szabonagyur válasza Nauda (#75662) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nem tőlem kellene kérdezni, hogy mivel kapod meg. Lehet a boltban korábbi szállítmány meg későbbi is, bár attól, hogy későbbi nem biztos, hogy a BIOS változik. Kb 2 kattintás a frissítés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75666) Vermilion69 válasza Kbali (#75598) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Köszi, hogy néztél nekem, kedves tőled :)
Az első már kicsit nehéz (tudom, nem sokkal, de ha mindig engednék már 2,5 kg-os gépeket néznék kb.) és ami a bajom, hogy ezek az üzletik, annyira de annyira csúnyák.. tudom, hogy ennek nem kéne fő szempontnak lennie, de én nőként főleg nem veszek meg semmi olyat, ami nem tetszik, mert nem látom értelmét... :D a képernyőméret jó lenne, de nem tudom, nagyon vaskos is.. pedig tudásban biztos jó, processzorban mindenképp, meg gondolom anyaghasználat stb. szóval nem egyszerű.. már egy hónapja keresgélek lassan és semmi... :( kitöltöm azért itt az összefoglalót is, hátha..

(#75667) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb, de maximum karácsonyig
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Bruttó 150.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Net, Office, filmnézés.. egyetemre cipelős, de egyben ez lenne az itthoni gépem is.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem igazán.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, mindenképp.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
11,6-13,3 és mindenképp matt.
(8) Notebook tömege?
Max. 1,5 kg.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Teljesen mindegy.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
126GB SSD-ért lemondanék a nagyobb tárolókapacitású HDD-ről, vagy hybrid esetleg, de inkább SSD. Minimum 4 GB ram. Optikai meghajtó nem szükséges.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Normális billentyűzet (10 ujjas vakon gépelek), HDMI nem árthat
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem tudok róla :)
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Idáig mindenki leszarozta, amit kinéztem, de linkelem.. [link]
[link]
[link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Mindenképp új, céges számlára lesz.

(#75668) Khelben válasza Vermilion69 (#75667) üzenetére


Khelben
nagyúr

Rá lehet beszélni használt, garanciális üzleti gépre, bolti számlával? Mert konzumer újból nem lesz számodra megfelelő gép.

(#75669) Abanga


Abanga
csendes tag

Na vissza olvastam vagy 500 hozzászólást, és arra jutottam hogy csak meg kell emelnem a gépre szánt keretet valamennyivel. 150k-ig a Lenovo z510-et ajánlottátok de ha megemelem az összeget 170-180-ra akkor?

Előre is köszi

(#75670) Khelben válasza Abanga (#75669) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor jönnek a probookok.

(#75671) Vermilion69 válasza Khelben (#75668) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Nem tudom, az üzleti notikkal annyira nem vagyok kibékülve eleve, de sose lehet tudni.. kolléga kicsit lejjebb ezeket ajánlotta nekem, viszont én mint kényes nő nem szeretnék olyat venni, ami nem tetszik kinézetre (még az SSD, amit hiányoltam, de a többi passzolt).. :/

[link]
[link]

Ami kimaradt, hogy nem 2 évre venném, szóval egy pár évig legyen használható. (gondolom ez még jobban az üzleti felé tolja a javaslatot..

[ Szerkesztve ]

(#75672) Khelben válasza Vermilion69 (#75671) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ahogy mondod, egy 1-2 éves üzleti gép sokkal nagyobb eséllyel él túl még 4-5 évet, mint egy új konzumer. És sokkal szebb állapotban.
Ha a lentiek közül megveszed pl. a Dellt, akkor ott helyben a boltban tesznek bele neked SSD-t és még a 150-es keretből is kijössz.

(#75673) nikisay


nikisay
csendes tag

Sziasztok! Most vált valóban aktuálissá a notebook vásárlás számomra, hosszas szenvedés után az 5 éves Toshiba gépem végleg megadta magát. Pár hónapja már írtam ide, de azóta gondolom a piac is változott.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Most azonnal.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - Bruttó 180.000 Ft
(3) Felhasználási kör? - Elsősorban "irodai", tehát dokumentumok szerkesztése, böngészés, valamint elemző szoftverek (pl. SPSS) és feltétel, hogy a WOT menjen a gépen :)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? - WOT
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - Természetesen mind a kettő, de leginkább strapabíró legyen, és hosszú távon tudjam használni, tehát 2 év múlva nem szeretnék újat venni.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - Nincs rá szükségem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - 15,4", igazából nem tudom, hogy nekem a matt vagy fényes lenne jobb.
(8) Notebook tömege? - Igazából mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - Kb. 500 GB HDD bőven elég, RAM gondolom 4 GB.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Kártyaolvasó fontos lenne, ami nem csak SD-t ismer. + a touchpad elég fontos szempont, hogy jó legyen.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - Nem tudok róla. :)
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - Nos ez nehéz kérdés, mert eddig Toshiba volt, de ugye azokról azt hallottam, hogy felejtős, igazából Lenovo és Dell vonalon mozgok, de annyi ellentétes infót hallottam (pl. Lenovonál a szervizháttér), hogy beállt a teljes döntésképtelenség helyzete.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - Csak új.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#75674) kmarci25


kmarci25
veterán

Egyszer már próbálkoztam, de most más oldalról közelítem meg.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nagyon max. 280 000.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Internet, mail, irodai alkalmazások.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Hosszútávú (>2év) használhatóság.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha belefér a keretbe.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13,3, max 14.
(8) Notebook tömege?
Max. 2-3 kg (ez nem igazán lényeg)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Ha belefér a keretbe, akkor igen, win 8.1.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtó nem kell, ram: min 4GB, HDD: min 500 GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi extra
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

Miután a felségemnek lesz a gép, nem egyszerű a helyzet. :B A fentieken kívüli fontos kritériumok: fém ház, vékony kialakítás és ne legyen fekete. Ami tetszik neki: az az ezüst, kékes ezüst és a fehér. Ja, és Mac-et nem szeretne.

Sajnos ilyen kritériumokkal elég nem találtam gépet, illetve amiket láttam (Asus, Acer) azokra azt írtátok, hogy nem igazán ajánlott...

Van ötletetek?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#75675) Khelben válasza nikisay (#75673) üzenetére


Khelben
nagyúr

Probook i5 M-es cpu-val.

(#75674) kmarci25 : HP Probook 640-et vagy Dell Latitude E5440-et vennék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#75676) Vermilion69 válasza Khelben (#75672) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Akkor újban ne is gondolkodjak? A használtra nem nagyon akarok ráállni... érdemes lenne várnom, hátha kijön valami új a piacra, vagy tök felejtős, esetleg karácsony előtti akciók? :/ Ezek az acerek nagyon rosszak? :/
Próbálok barátkozni ezekkel az üzletikkel, de az a gond, hogy olyat úgy sem fogok megvenni, ami nem tetszik.

(#75677) Khelben válasza Vermilion69 (#75676) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gondolkodhatsz újban, csak legyél tisztában vele, hogy ennyiért gagyit kapsz. Hardverben, minőségben, mindenben.

(#75678) rgeorge válasza Vermilion69 (#75676) üzenetére


rgeorge
addikt

Arra is gondolj, hogy a konzumerek közül, ami tetszik, hogy fog kinézni mondjuk fél-egy év múlva. Kopott, takaríthatatlanul maszatos, netán repedt, törött stb. Lehet, hogy úgy már nem fog tetszeni, ami most újonnan, dobozból elővéve igen. Az üzleti pedig nagy eséllyel fél-egy-két-három év múlva is ugyanúgy fog kinézni, mint most.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#75679) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Na, úgy néz ki letettem a Lenovo b590-ről. Helyette ezt néztem ki, vélemények, javaslatok (irodai munka, nem hardcore játék). Valamint ez használt, vagy újracsomagolt vagy milyen?

(#75680) Roli5 válasza Vermilion69 (#75676) üzenetére


Roli5
tag

Szerintem meg a tisztítószer az Acer-ről is lehozza a piszkot ugyanúgy, mint pl. a HP-ről... :B
Nagggyon szidják itt, de haverom a leges-leg olcsóbb Acert vette meg, arra kellett neki, hogy kamionban filmet nézzen. Ki soha nem kapcsolta, csak alvóba küldte. Már négy éves...
És az újra ugye van két év gari. Inkább veszek két év múlva ismét egy újat...
Persze ez az én véleményem.

(#75681) Vermilion69 válasza rgeorge (#75678) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Ez igaz, de az üzletik újonnan se tetszenek, egyszerűen a kialakításával nem vagyok kibékülve sehogy sem.. vaskosak, és a touchpad körüli rész számomra nagyon idegen. :/
Nagyon vigyázok a dolgaimra, a 4 éves Samsung laptopom is teljesen ép, csupán a kéztámasznál van lekopva, a 10 ujjas írás miatt (mondjuk ott nagyon, de az nem is zavar).

(#75682) Járókeret válasza Vermilion69 (#75676) üzenetére


Járókeret
senior tag

nyugodtan gondolkodj használtban. én élből elutasítottam a használt cuccokat, aztán mikor sikerült egy jó üzletet kötnöm 2 és fél év garival, hibátlan állapotban, akkor megörültem neki :) ;)

(#75683) Goba


Goba
újonc

Sziasztok.
Laptop vásárlás előtt állok. A következők a főbb szempontok az összefoglaló szerint:
1. November 10. után fogom megrendelni
2. 300.000 Ft körül (sokkal fölötte ne, max. pár ezer Ft)
3. Multimédia, programozás, szerkesztő programok, játék
4. Játszanék vele néha, itt az a főbb szempont, hogy pár év megjelenő játékokat is élvezhető minőségben tudjam játszani
5. Fontos a minőség és teljesítmény is.
6. Szeretnék bele ssd-t de amit én néztem azoknál nem nagyon van olyan választék, esetleg hybrid merevlemez is megfelel.
7. Kijelző mérete: 15.6" az mindegy, hogy fényes vagy matt
8. Azért 3 kg alatt legyen... :D
9. Mindegy, ha a kereten belül maradunk
10. Hybrid meghajtó vagy SSD, legalább 8 GB RAM, optikai nem muszáj
11. HDMI és webkamera mindenképpen legyen
12. Természetesen: játékok már eleve azok...
13. Eddig kinézett laptopok:
http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-ideapad-y50-70-17922-elado
http://www.digiprime.hu/laptop/asus-n551jm-17751-elado
14. Csak új érdekel

Az eddig kinézett laptopok közül ti melyiket választanátok? Vagy esetleg mást is ajánlhattok, szívesen megnézném.
Mi a véleményetek a digiprime-ról, megbízhatóak? (azért mégis több mint negyedmillió forintért veszek laptopot, fontos lenne)
Válaszokat előre is köszönöm.

(#75684) Vermilion69 válasza Járókeret (#75682) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Az a gond, hogy céges számlára fogjuk venni, ezért nem jó magánszemélytől.. pedig ez nekem is megfelelne, hogy még van rá garancia, igazából az a lényeg, csak így elég nehéz, vagy akkor jóval kisebb lesz a keret rá, a bruttó 150ből, bruttó 115 lesz kb, ha használt és nem tudok számlát kérni.. :/

(#75685) Fittike92


Fittike92
csendes tag

Toshiba Satellite L50-A-1FW avagy HP Pavilion 15-p052sh (+win) ?
Fontos szempontok: garancia + jó szerviz háttér, minőség, anyaghasználat, élettartam(ha lehet ilyet mondani)
Kijelző: elég a HD, de nem vetem meg a FHD-t
Felhasználási kör: mindennapos használat, böngészés, email, film, zene etc. Játék: world of warcraft, hearthstone
Mennyi pénzt szánnék rá? Max. 235e. Ft. op. rendszerrel

Ezen két készülék megfelelne az alábbi szempontoknak? Avagy van jobb tapasztalatotok más készülékről, esetleg lehetséges alternatíva?

(#75686) szabonagyur válasza Fittike92 (#75685) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 2. link nem jó, első gépet meg minek? A 740M kártyához sokkal sokkal sokkal gyengébb processzor is elég lenne. OS-t leszámítva marad 200-210e Ft-od. A minőség meg jó szervizháttér az együtt nem biztos, hogy 100%-on összejön.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75687) btudos válasza Fittike92 (#75685) üzenetére


btudos
veterán

A szempontjaid alapján egyik se. Hp Probook 450-et nézd meg, ott support és minőség is akad. Az általad kinézett gépeknél főleg a minőség a problémás.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75688) Fittike92 válasza szabonagyur (#75686) üzenetére


Fittike92
csendes tag

http://ipon.hu/webshop/product/hp_pavilion_15_p150nh_k6y16ea/821429

(#75687) btudos: igényeimnek megfelelne amd vgakártya? nincs túl nagy különbség gt740m illetve 840m-mel szemben? illetve ahogy nézem probookhoz ezen áron csak win 8 járna. nagy a difi a 8 és 8.1 között? (nem nagyon vagyok otthon a témában:D) jelenleg 7et használom.

(#75689) szabonagyur válasza Fittike92 (#75688) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8 INGYEN frissül 8.1-re

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75690) btudos válasza Fittike92 (#75688) üzenetére


btudos
veterán

Pár százalékkal gyengébb a GPU, de cserébe sokkal jobb minőséget kapsz, ami notebooknál szerintem fontosabb szempont.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75691) Dio111 válasza Vermilion69 (#75684) üzenetére


Dio111
tag

Amit linkeltél annál a cégnél kapsz számlát a laptopról is meg mindenröl az nem gond,
Arról meg hogy nem tetszik a véleményem az, hogy a fönököm lányának is ez volt a gondja, vett is vadiujjan 1 sonyt több mint 3 k ert és mégis mit használ azt az uzleti lenovot amit a fönökömnek vettem mivel azon sokkal jobban lehet dolgozni :)
Szóval menj el es próbáld ki nyugodtan nem fogják ott leharapni a fejed.

(#75692) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Anyukámnak tervezek venni karácsonyra valami laptopot:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
December, Karácsony előtt.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
~100K, de 150 max-ig tolható, ha annyival jobb.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Net, film.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Ha igen, akkor is csak egyszerűbb darabok.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem fontos, de utólag tudjak bel tenni. Előny, ha alapból az van benne hdd helyett (árhoz +20K-t adok hozzá így)

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15-16"
(8) Notebook tömege?
Mindegy, nagyon ritkán lesz csak mozdítva.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Op rendszerrel

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
128Gb SSD, 4 gb ram. kell DVD olvasó (író)

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Legyen rajta valami kivezetés monitorhoz. (hdmi/vga)

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://laptop.hu/termek/dell-inspiron-3521-27-black-i3-lx-akc
http://laptop.hu/termek/dell-inspiron-3521-27w-black-i3-win8-akc

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Lehet használt is, de legyen még rajta gar.

A két linkelt laptop pár perc keresés után jött. Még nem vetettem bele magam rendesen.
Azért dell-t néztem, mert a Latitude-el nagyon meg vagyok elégedve, bár inspiriont még nem láttam élőben.
ráadásul a Dell NBD gari is vonzó, bár nem tudom az él-e nem üzleti szériákra.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#75693) szabonagyur válasza Lokids (#75692) üzenetére


szabonagyur
félisten

Veszel egy Lenovo B590-t (100k)+SS (20k)+Win8 (25k) és kész megvan a gép. Ha esetleg kicsivel erősebb gép kell, mondjuk a felhasználásra felesleges.

Van i3-as Lenovo vagy Fujitsu Lifebook A544 120-130k körül + SSD (20k) + Win8 (25k).

Vagy van még talán Lenovo Z510 is 120 körül.

Nem üzletire nincs NBD. Amiket te néztél sem rosszak, azokat is szabadon kombinálhatod ahogy neked tetszik. Azokra több a gari mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75694) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok! :)
Változott az ár, így szeretnék mégegyszer tanácsot kérni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
December 24-ig.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150 +-10k.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék és irodai munka, Office 2013, böngészés, egy kis alap játszás.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, úgy ahogy.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14" alatt.
(8) Notebook tömege?
Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
4GB RAM, igen.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Annyira nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Link.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Ha használt legyen megbízható.

(#75695) Vermilion69 válasza Dio111 (#75691) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Megnyugtató, hogy nem csak én szenvedek a kinézete miatta.. (de most őszintén, miért nem tudják szebbre csinálni ezeket? Sokkal többen vennének szerintem).
Bemegyek akkor megnézem, mivel jó az ára, még egy SSD is beleférne így.. köszi :)

(#75696) Tikakukac válasza Vermilion69 (#75695) üzenetére


Tikakukac
titán

Rohadt jól kinéző és jól is használható formát és kiképzést én még nem láttam laptopban. A kettő együtt nem megy. Ne is menjen. Az ilyen kívánságok miatt fognak úgy kinézni üzleti gépek, mint most. Már egy Thinkpad is lassan fehér, csak mert Macbook. Ne legyen az. Ez ahsználós nem mekisvillantós dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75697) Vermilion69 válasza Tikakukac (#75696) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Szerintem pedig a kettőnek nem kéne egymást kizárnia. Nem értem miért ne nézhetne ki jobban, kevésbé 20 éves dizájnosan egy üzleti noti, a tudásán ez mit sem rontana, talán kívánatosabbá tenné többek számára is. Nem azt mondom, hogy legyen csili-vili de van pár apró dolog, amin lehet ha változtatnának többen vásárolnák meg ezeket a típusokat is.

(#75698) szabonagyur válasza Vermilion69 (#75697) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pont amit változtatnál egy üzletin az már consumerré tenné.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75699) Vermilion69 válasza szabonagyur (#75698) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Én úgy tudtam (de mivel én nem értek hozzá úgy, ahogy ti), hogy azért üzleti, és azért kerül annyiba és amennyibe, mert minőségi alkatrészek vannak benne és jól van összeállítva, nem tudtam, hogy a külcsíntől is üzleti az üzleti (azt a tapipadot még mindig nem tudom feldolgozni, hogy miért olyan amilyen).

Elvitték azt a Dell-t, amit mutattok és meg akartam nézni az üzletben.. legalábbis a linkre azt hozza be, hogy nincs ilyen termék, gondolom ez lenne a már megvásárolták kategória..

A másik amit az a kedves kolléga linkelt, meg már a "túl nehéz" kategória.. szóval most már megnézni sincs mit, ha nem találok semmit, inkább nem veszek semmit.. a celeronos N szériás procis "szarokról" meg le lettem beszélve, mert amilyen olcsók olyan rosszak is.

(#75700) Sly189


Sly189
senior tag

Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.