Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#74752) Tikakukac válasza #46372352 (#74751) üzenetére


Tikakukac
titán

Én nem nagyon tudom értelmezni a kérdést. Még ha annyira sok cserélhető CPU lenne aláírnám, de kb. minden sütve van, én már 2-3 éve szerintem nem néztem chipsetet, asztaliban se nagyon, pedig ott bő a mozgástér.

felon: Nagy igények, még így is az lesz, hogy gariból kifutó konzumereket vadászhatsz le.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74753) Khelben válasza felon (#74750) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nem fogsz ilyen teljesítményű üzleti gépet kapni, csak konzumert. Ott meg jönni fognak sorban a problémák (használhatatlan kijelző és billentyűzet, túlmelegedő cpu és vga, stb). Élmény lesz, amikor a 4 magos i7 a throttling miatt csak celeron sebességgel fog működni. De az i7 matrica rajta lesz a gépen, ha ez a fő szempont...

(#74754) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi három notebook közül melyiket ajánljátok inkább?

ASUS Pro Essential PU401LA

DELL Vostro 5470

LENOVO ThinkPad E440

A segítséget előre is köszönöm!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#74755) mocinet


mocinet
újonc

Hi!

Egy kis képernyős csendes gépet szeretnék pl egy ilyet: http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/aspire-v5-131-10072g32nkk-nx-m89eu-008-p188554219/
A kérdés csak az h ezzel lehet-e dolgozni. Programozásra kell OpenGL, MonoDevelop, Codeblocks, meg hasonlók lényeg h akadás mentesen menjen. Nem kell bika gép, épp ellenkezőleg egy csendes kis masina kell ami használható. AMD kizárva, most is az van és egész nap süvít nem lehet figyelni semmire. Tehát csendes, olcsó, kicsi és olyan amire lehet tenni bármilyen oprendszert. Akár Ubuntu-t vagy debiánt esetleg windowst, nem android, meg ilyen hasonló oprendszeres tabletszerűséget szeretnék. Olcsó alatt azt értem h 100ezer alatt.

Köszi előre is!

Üdv
Moci

(#74757) trance89


trance89
őstag

üdv
haver laptop vásárlásán goldokozik és van 2 kinézve:
Lenovo G510 (i5-4210M, 4GB RAM, Radeon R7 M265 2GB, 500 GB HDD)
Acer Aspire E15 NX.MQ0EC.001 (i5-4210M, 4GB RAM, GT 840M 2GB, 1TB HDD, matt kijelző)

a lenovo szimpatikusabb lenne de az acer nem kicsit jobb felszereltségben, jobb graf, 2x akkora tárhely ez utóbbi pedig azért elég fontos lenne neki
érdemes az acert választani? ahhoz hozzájutna 502 euróért (ami sztem nagyon jó ár érte), a lenovo 509
vagy van még esetleg másik versenyző 500-530 eurós kategóriában? a win egyáltalán nem fontos, sőt jobb is lenne anélkül, i5-4210M proci mindenképp még csak véletlenül sem kell 4210U

(#74758) Suprax válasza Khelben (#74746) üzenetére


Suprax
csendes tag

Szia!
Ki lehet deríteni, hogy a kijelzőnek mekkora a fényereje?
[link]

(#74759) Khelben válasza mocinet (#74755) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzleti gépet tudsz venni ennyiért garanciával a laptopsystem.hu-n. Újonnan 100k alatt nem kapsz olyan gépet, ami megfelel programozásra. Pl. HP 8440p

Suprax: itt megtalálsz minden adatot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#74760) Suprax válasza Khelben (#74759) üzenetére


Suprax
csendes tag

Köszi, meg is rendeltem. :)

(#74761) Bandee2 válasza Mottie (#74732) üzenetére


Bandee2
tag

Köszönöm, nézegettem, egész jók... Viszont ezeknél SSD-t nem tudok a HDD mellé tenni, pedig az sokat dobna rajta..
Kicsit adok még a kerethez, max. 170ezer Ft-ért vennék újonnan, és olyan kellene, amiben van mSATA bővítőhely egy SSD-hez, valamint egy 4GB-os RAM-ot is tudok még venni bele. Videóvágásra kellene még mindig, és lehetőleg olyan képernyővel, amit kicsit alulról-felülről ugyanúgy látok. (Milyen panel kell ehhez?)
Ezek közül érdekelne, hogy melyiket ajánljátok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#74762) Bandee2 válasza Bandee2 (#74761) üzenetére


Bandee2
tag

Közben látom, hogy M.2 foglalat is létezik SSD-khez, így ezek is szóba jöhetnek... mSATA gyakorlatilag csak a Lenovo IdeaPad B590-ben van...

[ Szerkesztve ]

(#74763) Tikakukac válasza Bandee2 (#74761) üzenetére


Tikakukac
titán

IPS panel kéne oda vagy egy csufi TN, meg ahogy nézem elég sok hardver is. Ez így újban ennyiből hejehuja, mert ami tudja is az van Toshibából de az annyira gagyi szerencsétlenke, hogy ne. Olyan workstation van 170k-ból térképről lemész, csak kérdezz be allfához várható-e frissebbekből valami kisebb készlet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74764) Mottie válasza Bandee2 (#74761) üzenetére


Mottie
őstag

IPS kéne, de ebben az árkategóriában ne várj csodát, max használtban :/

mSata is viszonylag kevés gépben tartozék. Kérdés szükséged van-e az ODD-re, én biztos annak a helyére tenném a HDD-t, a HDD helyére pedig az SSD-t, ha nem lenne mSatám.

Be Victorious!

(#74765) Ren Hoek válasza Bandee2 (#74761) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Vágáshoz úgy is elkél egy külső kijelző. Oda meg veszel egy IPS monitort. 45-50-ből már lehet kapni full HD-t ami erre jó. Tehát lehet TN panel az alap noti kijelző HD-s is jó, oda csak magát a programot rakod, previewnek meg külső monitor.

(#74766) redwhite78 válasza Bandee2 (#74761) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A kiindulód az volt, hogy van 150 ezred egy erős processzros, videóvágásra való géphez és jó a használt, ha van gari. Erre a legjobb megoldás a használt workstation (Tika ajánlott is párat), mert azt megkapod ennyiből és lesz benne erős i7-es négymagos cpu. Egy workstation le is tud hűteni egy ilyen i7-et anélkül, hogy megfőne a gépház vagy lekorlázozná az i7-es teljesítményét egy celeron-ra.

Most már új kell max 170-ért ugyanerre a feladatra, jó betekintési szögekkel (ergo: ips, de minimum egy jobb FHD panellal.) Konkrétan ilyen gép nincs. 170-ből újonnan kapsz max. egy i5 M cpu-t valamilyen normálisabb házban, gyenge panellal.
Msata meg pláne nehéz, de megoldható a dolog optibay HDD-vel a DVD helyén, így még talán ez a legkisebb gond.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#74767) Bandee2 válasza Mottie (#74764) üzenetére


Bandee2
tag

Igen, ezen már gondolkodtam hogy a dvd-író helyére raknám, mert arra nincs szükségem, csak kérdés, hogy ugrik-e a gari, meg nem tudom mivel zárom le a nyílást, ami az író helyén lenne... ezért várnám elsősorban az M.2 foglalatos ajánlásaitokat... Kijelző tekintetében úgy látom nem úszom meg a TN-t.. de akkor legalább valami matt legyen.. (külön monitorra nem költenék)

redwhite78: Igen, elnézést, közben változott kicsit a dolog, ahogy nézelődtem... Használtam mégsem szeretnék. A workstation i7 procijára linkeltem egy összehasonlítást i5-3230M-mel, és az i5-nek jobbak az eredményei, írtam is, hogy nem értem mitől lenne jobb...

[ Szerkesztve ]

(#74768) Tikakukac válasza Bandee2 (#74767) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha baltával bontod ugrik gari, egyébként bármi megoldható hidd el.

Lezárás: az íróról leveszed és a keretre átrakod, ennyi.

Kijelző: hidd el, a fizikai fájdalom összes fokát végig fogod lépkedni ha megveszel egy szutyok alap TN-es gépet. Én már tegnap ott tartottam, hogy az egyébként nagyon ritkán használt notim is annyira felhúzott a szutykával, hogy kiküldtem 10 emailt kijelzős eladóknak, hogy mennyibe van ilyen-olyan paneljük, mert ha van küldjék és cserélem is ki. És én azt a noteszt tényleg heti 10 órát ha használom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74769) Ren Hoek válasza Bandee2 (#74767) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Videóvágásra, meg ahol általában legalább minimálisan törekedni kellene a színhelyességre (még hobbi szinten is, mert különben szimplán sz*r eredményt kapsz, bárhogy is tologatod a fényelésnél a beállításokat)
Nem tudom mit értesz videóvágás alatt, de ha szeretnéd látni is az eredményt, amit csinálsz, legalább közelítően normális színekkel, akkor 23< col FullHD feletti külső IPS monitor lehetőleg kalibrálva.

17 colos TN nem alkalmas erre még hobbi szinten sem, csak terepen ha nagyon hajt a szükség. Előbb utóbb oltári szopás lesz a színekből, ezt garantálom. A preview monitor meg sávok felett laptop képernyőn, kb marad 4-5-6 col, hát totálisan alkalmatlan bármire is. Végigjártam már ezt az utat, VHS filmszakkörtől zenekari klippezésig... Valamirevaló IPS monitor nélkül esélytelen. Vagy soha nem vetíted le sehol, nem töltöd fel sehová :)

Szóval továbbra is azt javaslom, hogy legyen inkább egy hardverileg erős géped TN HD panellal (ebből legalább korlátlan a választék), mert a sávoknak tökmindegy milyen monitor + egy jóminőségű külső IPS prew kalibrálva. Azt később is be tudod szerezni.
(Ha állandóan utazol, akkor meg azt meg kell fizetni... többszörözd meg a keretet)

[ Szerkesztve ]

(#74770) adequate_cou válasza Tikakukac (#74768) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Olyan elképzelhető, hogy a meglévő 13.3-as Lifebook UH552 TN paneljét IPS-re cserélem, még ha gyárilag nem is volt ilyen modell, de van univerzális 13.3-as panel?

Elnézést ha nagyon láma kérdés, de kíváncsi lettem :)

(#74771) Tikakukac válasza adequate_cou (#74770) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha gyárilag nem volt ilyen akkor szerintem 1 számjegynyi % az esély, hogy belemegy valami más. Én elég sokat buzerálok kijelzőket de nagyon keveset tudok, max 6-7 gépet a sokszázból.

Univerzális panelek nincsenek :B Itt dugaszok vannak, méretek vannak, vezérlés stb. nem csak úgy megy. Megkeresed a géped kijelzőjét és keresel egy ugyanolyan vezérlős-dugós mindenes, csak nem TN panelt. Na itt szokott hasalni a dolog :B

Ha ennyire egyszerű lenne, sok munkám volna, de ez nem ilyen ezy. Sőt, már beszerezni is pokol őket, nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74772) adequate_cou válasza Tikakukac (#74771) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Nem hangzik jól pedig megörültem neki hirtelen .. :B

(#74773) w.miki


w.miki
veterán

Sziasztok!
Photoshop, képek szerkesztésére szeretnénk notit venni, számlával, 150e környékén, de max. 180e.
Mit ajánlanátok
Bővebben kifejtve:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150e Ft, de mindenképpen 200e alatt.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
PhotoShop, képek szerkesztése, szövegszerkesztés, irodai munka.

(4) Játékra használnád-e?
Nem.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mindkettő.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem feltétlen, csak ha tényleg SOKKAL gyorsabb lesz tőle a gép. De a nagy háttértár, a sok kép miatt fontos lenne. (1-2TB)

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Amelyik jobb, képek szerkesztésére, de még hordozható. 15.6"-os gondoltunk.

(8) Notebook tömege?
Mindegy, de persze ha könnyebb, jobb

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nem szükséges. Jobb lenne OS-el, de nem feltétel, utólag is rá tudom tenni, de ha van OS, akkor inkább Win7 (legalább HP) legyen rajta, recovery-vel, mint Win8.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
1-2TB HDD kellene, sok memória, DVD író feltétel!

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
VGA és HDMI port, webkamera, SD kártya olvasó, minimum 3 USB port, DVD író. Ami lehet legyen benne.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Photoshop? Használ GPU-t?

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Dell M4500, 130e Ftért
Lenovo G50,140e
HP 250 G2, 140e
Acer NX, 120e

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt is lehet, de akkor jó állapotú.
Veszprémben vennénk, vagy annak környékén, ha lehetséges. A garancia miatt, ide tudnánk visszavinni.
Ha nincs más, lehet csomagküldés is, de jobb lenne helyi üzlet: Euronics, MediaMarkt, Aldi, vagy helyi boltból, használt.
Érdemes használtat venni, azok az "üzleti" notik tényleg sokkal jobbak?
Számla fontos, vállalkozásba szeretnénk leköltségelni.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74774) w.miki válasza w.miki (#74773) üzenetére


w.miki
veterán

Az az igazság, fogalmam sincs, mit kell nézni, milyen CPU, GPU páros alá nem érdemes menni, és milyen márkák jöhetnek szóba? :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74775) Khelben válasza w.miki (#74773) üzenetére


Khelben
nagyúr

Újként nem kapsz olyat, amiben nem szutyok kijelző lenne.
Használtból neked is a HP 8570p-t ajánlanám alfa boltjából, ennek a WVA kijelzője elég jó. Ugyan nem ips, de a sima TN-nél sokkal jobb.

(#74776) kmate07


kmate07
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég érdeklődtem itt notebook vásárlással kapcsolatban.
Autocad és 3D tervezők (Solidworks, Creo) használatához (+ net, office, film) kerestem gépet. Akkor a t500 és hp 8530p volt kinézve, de azóta kaptam olyan infókat, hogy a hd3650 ami ezekben van az kevés lesz tervezéshez.

Most érdeklődnék, hogy jobb választás-e ezek helyett egy dell precision m4400?
Kellően erős-e már az abban található VGA?
Találtam többféle kiépítésben.
Prociból: T9600 és Q9000, van-e szükség a 4 magra vagy kihajtja bőven a T9600 is és csak feleslegesen fűtene?
VGA ból is találtam többet: fx 770 és fx 1700m.
Ezek között mennyi különbség van? Melyik jobb? Egyáltalán ezek már elegek lennének-e a leírt felhasználásra?
Kijelzőből is van több féle. Szükséges-e ehhez az 1900x1200 vagy elég-e az 1440x900?
m4400-ról tapasztalatok, gyakori hibák? Hűtése milyen?
Érdemes-e inkább ezt venni az előzőekhez hasonló áron?
Köszi!

Máté

(#74777) redwhite78 válasza adequate_cou (#74770) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Anno én is ezt néztem az ebay-en ezerrel, mert konkrétan imádnivaló az a gép, csakhát a panel.

Talán eljön egyszer az idő hogy egy ilyen lapost FHD IPS-sel dobnak piacra, és az ips max 5 ezres gyártási felárán nem 150k-t akar keresni a gyártó.

never go full retard

(#74778) adequate_cou válasza Khelben (#74775) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Jó lenne ha a webshopokban oda írnák, hogy a LED-es háttérvilágítás mellett milyen panel van a laptopban, mert ugyanazt látod egy 100k-s acernél mint ennél, hogy LED és kész... :U

Ugye pont én is vétel előtt állok, matt IPS kevés is meg drága is, de azt meg neten nézelődve elég nehéz kideríteni, hogy a nem IPS-ek között milyen különbségek vannak. :(

redwhite_78: Totál igazad van, most ha normális minőséget akarok matt IPS-sel, SSD-vel, akkor vehetek újonnan 400 körül E7440-et, esetleg Travelmatet. Lassan kifolyik a szemem ezt a panelt nézve.

[ Szerkesztve ]

(#74779) w.miki válasza Khelben (#74775) üzenetére


w.miki
veterán

Mit értesz nem szutyok kijelző alatt? Amit linkeltél, nem kicsi a felbontása, PS-hez?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74780) Khelben válasza w.miki (#74779) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 150-200k-s új gépek kijelzője siralmas TN panel, fotós munkára alkalmatlan. A HP Elitebookok nagyobb felbontású paneljei (1600x900 és felette) ún. Wide Viewing Angle kijelzők, színeik és betekintési szögük is jobb, mint a sima TN-nek. Azt, hogy mekkora felbontás kell, a ráfordítandó összeg tükrében neked kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#74781) redwhite78 válasza adequate_cou (#74778) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Lényegében burkoltan, de odaírják. Ha a cetlin az ár 300k alatti, akkor tuti nem ips. :D
No oké, nemrég volt egy asus (n550jk) ami aláment, de az meg olyan ips-panelocska volt.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#74782) odiaszgrau


odiaszgrau
csendes tag

Üdv uraim.
Egy jó nagy segítség kellene vásárolni szeretnék egy laptopot és nem tudom eldöteni melyiket vegyem.

http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_z50_70_59_432098_feher/783689

http://www.bestbyte.hu/termekek/99737/LENOVO_Z50_75_80EC004AHV_15_6_FHD_AMD_Quad_Core_FX_7500_2_1GHz_4GB_1000GB_R7_M255_2G_DVD_iro_fekete_notebook.html?ak=0

köszönöm.

(#74783) redwhite78 válasza odiaszgrau (#74782) üzenetére


redwhite78
aktív tag

összefoglalót töltsd ki, akkor tudunk segíteni.

never go full retard

(#74784) odiaszgrau válasza redwhite78 (#74783) üzenetére


odiaszgrau
csendes tag

Bocsánat figyelmetlen voltam

Üdv uraim.
Egy jó nagy segítség kellene vásárolni szeretnék egy laptopot és nem tudom eldöteni melyiket vegyem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
minél előbb!
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150 eft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
játékok,youtube,internet
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Call of duty,BF bár szerintem nem sok esély van rá hogy a legújabakkal próbálkozzam ebben az árkategóriában.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény/minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
későbbiek folyamán
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15" tól,mindegy
(8) Notebook tömege?
mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500gb-1tb Hd mem.:min 4 giga ram
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
https://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_z50_75_80ec004ahv/803011
http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_z50_70_59_432098_feher/783689
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.
köszi

(#74785) mocinet válasza Khelben (#74759) üzenetére


mocinet
újonc

Köszi akkor még nézegelődök, mert új kell mindenképp. Mondjuk az lenne a jó ha kipróbálnék egyet. De elhiszem, hogy a windows meg a Visual Studio nem megy rajt. (Ezért lesz is Ubuntu meg MonoDevelop..)

(#74786) Dapro


Dapro
senior tag

z50-70 ből nincs matt kijelzős?

(#74787) Khelben válasza odiaszgrau (#74784) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az intel cpu-st.

(#74785) mocinet : nem azzal van baj, hogy nem megy rajta a VS, hanem hogy olyan használhatatlan a billentyűzet, a kijelző meg úgy egyáltalán az egész gép, hogy sírva fogsz fakadni előtte. Ezt kapod újból 100-ért (de még 150-ért is).

[ Szerkesztve ]

(#74788) odiaszgrau válasza Khelben (#74787) üzenetére


odiaszgrau
csendes tag

Ez határozott volt :)
Nem kötekedésből de megkérdezhetem hogy miért?

(#74789) redwhite78 válasza odiaszgrau (#74784) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Amiket írtál, abban elég gyenge a proci, előnyük az FHD kijelző, ennyiért nincs is nagyon más gép amiben ilyen van. (A kettő közül az intel egyébként.) FHD-n játszani az a 840M kevés, ha a felbontás leveszed, akkor okés, bár a cpu mint mondtam vékony.)
Ha játék nem prioritás, akkor még: Lenovo B590 (matt kijelző), Fujitsu A544 is szóba jöhet. Mindkettőnél belefér az árba egy SSD, vagy a Fuji van erősebb cpu-val 150k-ért. (ez a HD 4600-os integrált kártya egyébként már némi játékra is fogható, ha nem az újabb címekkel játzsol.)
Ha játszogatni is szeretnél, akkor Lenovo Z510 pentiummal.

A következő minőségi lépcső a HP Probook 450 lenne, de arra még rá kell dobni 20k-t.

Annyit még el kell mondani, hogy a Lenovo garanciális ügyintézése jelenleg nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#74790) odiaszgrau válasza redwhite78 (#74789) üzenetére


odiaszgrau
csendes tag

Értem,köszönöm.
Használt laptopot nem nagyon merek venni,mert már volt benne negatív tapasztalatom.

(#74791) Tikakukac válasza odiaszgrau (#74790) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor kerüld el és vegyed garival.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74793) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!!

Lenne egy kérdésem hozzátok,

Melyiket ajánljátok a 3 laptopot a következők közül, átlagos felhasználásra és egy kis játék mellett (nba 2k14)
1, 2, 3

előre is köszi !! :R

(#74794) dragon1993 válasza redwhite78 (#74789) üzenetére


dragon1993
őstag

Melyik az ajánlottabb a B590 vagy a Fujitsu A544 ?

Hetente 3x vinném magammal egyébként asztalon lenne használva.

Barátnőm egy B590-et vett pár hónapja, túl vagy gondja nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#74795) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasutok! egy notebookot keresek. a lenyílórészben feltett kérdésre a válaszok:

1. Decemberben
2. 150 000 ft
3-4. 3D tervezés+játék, mindkettőhöz erős videokártya kéne.
5. Elsősorban a teljesítmény, de ne fröccsöntött legyen az egész
6. Pontosan ezt nem ismerem, nekem 8GB bőven elég.
7. Legalább 17-es kéne, jó a matt is.
8. Számomra lényegtelen.
9. Jó ha van, de ha nincs, akkor megoldom.
10. Ahogy írtam, legalább 4GB, de inkább 8, tárhely nélkül még nem láttam hirdetést.
11. Wifi legyen, szerintem az mindben van, a többi lényegtelen. 12. Solid Edge+Fifa
13. Majd linkelek többet is.
14. Kizárólag használt.

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#74796) redwhite78 válasza dragon1993 (#74794) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Én a Fujit venném újabb hardver, korrekt összeszerelés, jobb garancia és még jobban is tetszik. De utóbbi szubjektív.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#74797) Bandee2 válasza Tikakukac (#74768) üzenetére


Bandee2
tag

Ez a dvd-író cserélése SSD-re nem tűnik bonyolultnak :)
CAD-nél, videóvágásnál mennyire számít a dedikált videókártya? Pl egy Lenovo G50-70 csak integrált kártyával, vagy Radeon R5 M230 dedikált kártyával..
És véletlen rákattintottam egy használt laptop hirdetésre... ez milyen vétel lenne?

[ Szerkesztve ]

(#74798) Tikakukac válasza Bandee2 (#74797) üzenetére


Tikakukac
titán

Van amelyik gépnél egyszerű van amelyiknél nem, meg kell nézni.

Videovágáshoz már nagyon akarok egy tesztet, ha lesz időm összehúzok egy tucat gépet és nekiállok vadgalni családi videókat, hogy egyszer és mindenkorra megtudhassuk mennyi az annyi.

Én most egy 8540W-t találtam FHD-val rettentő olcsón, kicsit fiatalabb és garis példányt simán vehetnél, G500 ilyen mellett gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74799) Ren Hoek válasza Tikakukac (#74798) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Annyi fix, hogy a GPU korántsem jó mindenre. Inkább csak segít, gyorsít egyes folyamatokat.
Pl A Premiere CS5.5-ben erre való a Mercury Engine:

"some effects (complete list at the bottom of this post)
scaling (details here)
deinterlacing
blending modes
color space conversions"

Nagyjából én semmire nem tudtam használni, mert ezek közül egyet sem használtam soha... Amit zenekari klippekhez használtam, az meg külön plugines volt, tehát eleve CPU-s render volt.

Egy videó effekt real time gyorsítására:

[link]

A legújabb Premiere CC támogatja GPU-s encode-ot (bár erről nem nagyon találtam semmi kézzelfogható infót) tehát meggyorsíthatja a végső renderelést egyes formátumoknál. Quicktime, .h264 talán.
Szóval nehéz kérdés, hogy kell-e igazából, és akinek kell, mert nagyon sok effektet használ sok layeren, nem csak full lineáris családi videókat vágokat, annak jól jöhet.

Itt egy másik erősen marketing videó:
[link]
Csak ez meg Quadro-s...
A Premiere CC már az AMD-s opencl megoldást is támogatja, elvileg az is gyorsít ezeknél az effekteknél, és talán a végső encode-nál is.

Egy átfogó teszt kellene tényleg, hogy a laptopok gyengécske dVGA-ja, és pl egy Intel 4600 mennyire képes gyorsítani Premiere CC alatt mondjuk, mert az tényleg egy professzionálisan használható program és a legszélesebb körben támogatja az nVidia és AMD kártyákat is. Mostanában mindenki aki klippezik kb DSLR fényképezővel forgat, tehát valami ilyen 1080p-s anyag vágogatása kellene.

HP Probook 450 G1 + Radeon 8750-el be tudok szállni, ha van időm. Esetleg az otthoni asztali Radeon R9 270X-el, és egy CUDA-s nVidia GTX 460-al.

[ Szerkesztve ]

(#74800) Tikakukac válasza Ren Hoek (#74799) üzenetére


Tikakukac
titán

Gépi oldallal nincs gond. Itt ugyanaz a problem mint a játékokkal. Már ott is szinte képtelenség egy mindent átfogót csinálni, mert tízezer féle beállítás és eset van, itt meg még annál is több. Ez az egyetlen baj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.