Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#156601) hallador válasza Winne (#156595) üzenetére


hallador
addikt

Azért arra figyelj, hogy a minőséget, a tartósságot és a Hivatalos Magyar Garanciát vettem figyelembe, és az ehhez mért teljesítményt. Ekkor az győz, de ha ezt hivatalosan veszed, akkor 3* annyiba fog kerülni, mint egy kettő amit linkeltél. Szóval azért ki kellene tölteni azt a kérdéssort, hogy válaszolni tudjunk.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#156602) Khelben válasza Alpine66 (#156597) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért simán kapsz fullhd-s 840-et is, G1 is jó mert az se gyengébb. Az az Asus egy műanyag vacak az Elitebookhoz képest, ráadásul az a cpu is elég gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#156603) instantwater válasza Csery84 (#156594) üzenetére


instantwater
addikt

Elméletben kikapcsolt állapotban a fej nincs a lemezek fölött, hanem parkoló állásban van, tehát, ha kikapcsolt állapotban esett le nem szabad, hogy a lemez sérült legyen.
De persze én sem látok bele a belsejébe, hogy mi a helyzet.

Nincs itt valami adatmentés topik?
Tessék, MaxxDamage már meg is írta.

[ Szerkesztve ]

(#156604) MaxxDamage válasza instantwater (#156603) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Esetleg? [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#156605) -FreaK- válasza -FreaK- (#156599) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az utolsó mondat, az nem erre vonatkozik, hanem a használt-ra :B

(#156606) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

(1) Még idén
(2) 500e Ft
(3) Munka: programozás
(4) Half-Life 2-t és a Mass Effect 2-t vigye el Full HD-n
(5) Kijelző mérete: 14,1" - 16", felbontása: magasság legalább 1200 sor, IPS
(6) Táskában hordom, de utazás közben nem használom
(7) Win 10 támogatás
(8) 256 GB SSD, (vagy ha csak HDD van benne, akkor M.2 PCIe bővítési lehetőség), DDR4 16 GB (mindegy, hogy 2x8 vagy 1x16; de később tudjam cserélni/bővíteni), optikai meghajtó nem kell
(9) 1 db HDMI, plusz 1 db HDMI/DP/DVI (mindegy melyik). Sötét szín árnyalat, magyar vagy angol billentyűzet. Halk hűtés.
(10) Használt is lehet, ha garis

Köszönöm :R

(#156607) Csery84 válasza MaxxDamage (#156604) üzenetére


Csery84
újonc

Köszönöm :R

(#156608) Winne válasza hallador (#156601) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt a választ kaptam tőle:

(1) most decemberben
(2) max 1,2 millió
(3) munkaeszköz. Adobe szoftverek, főként After Effects, Premiere Pro, Illustrator, Photoshop. Ritkábban C4D. Vágás, filmes utómunkák, 2D vektoros animációk, hangkeverés. DaVinchi Resolve. A jövőben programozás is szóba jöhet
(4) nem játszom
(5) minimum fullHD de inkább 4K. Lehetőleg színhelyes legyen
(6) nagyon sokat utazok, alap feltétel a mobilitás. Random helyeken, utazás közben is szoktam dolgozni
(7) mindenképp legyen operációs rendszer. Eddig Windowst használtam, de nyitott vagyok az OSX re. A Windows időnként megbolondul
(8) Mindenképp SSD. Windows esetében min.1T OSX nél minimum 512GB. Felhőbe dolgozok. (9) HDMI jó ha van külső monitor csatlakozásához. After Effectshez minimum 32GB RAM (10) a rendszeres kihasználtság miatt mindenképp új gép

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#156609) HunD34TH


HunD34TH
újonc

Sziasztok
Laptopot szeretnék vásárolni, a kiszemelt processzor (i7 9750) és a videokártya (rtx 2060), memória minimum 16gb
A külső teljesen mindegy, egyértelműen játékra használnám
Viszont a márkák közül nem tudok választani

MSI GL63 9SEK ( https://www.notebook.hu/msi-gl63-9sek-9s7-16p732-898hu )
ASUS ROG ZEPHYRUS M GU502GV ( https://www.notebook.hu/asus-rog-zephyrus-m-gu502gv-gu502gv-az037-c10904 )
OMEN BY HP 15-DC1006NH ( https://www.notebook.hu/msi-gl63-9sek-9s7-16p732-898hu )

De bármi mást is meghallgatok, ami hasonló tulajdonságokkal rendelkezik
A webshop se fix (itt találtam ezeket elég jó árban ezeket)
A választ/válaszokat előre is köszönöm! <3

(#156610) Mikulásbá válasza HunD34TH (#156609) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvass privát üzenetet!

[ Szerkesztve ]

(#156611) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 140k
(3) Felhasználás? irodai programok, face, net, film, hobbi/tanulás, komoly játék nem lenne
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? amit elbír, de ez nem szempont
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? fHD jó lenne, többi az ár miatt rizikó, kompromisszum belefér
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? minimális
(7) Operációs rendszer? win10/linux, de megoldjuk
(8) Tárhely mérete és típusa: 256 SSD + 8 GB ram, h elég legyen, ODD nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? semmi, alap dolgokra lesz
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új, bolti

Havernak segítek, nem vagyok otthon laptopokban sajna. Nézelődtem, ezekről mi a vélemény?
- Lenovo Notebook IdeaPad S145 - 15,6" FHD, AMD Ryzen 5 3500U, 8GB (2x4GB), 256GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x2 NVMe, AMD Radeon Vega 8
- Acer Aspire 3 A315-42-R6PV Black NOS - 8GB Laptop: Processzor AMD Ryzen R5 3500U (upto 3700), Memória 8192 , NVMe SSD 256 GB, Kijelző 15,6" FHD LED matt
Vagy inkább Intel procist nézzek? Köszi a segítséget előre is :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#156612) FLD1987 válasza Csery84 (#156587) üzenetére

Szerintem 1.000.000 gyerek mellett is meglehet oldani az adatok mentését folyamatosan. Ha a felhőbe szinkronizálod az adatokat, akkor halott HDD, SSD esetén is nagy valószínűséggel megfog lenni az adat. Ha a szolgáltató tárhelyén történik valami és közben meghal a HDD, SSD, akkor már problémásabb az adatvisszaszerzés. Viszont a te esetednél, ha használtál volna felhőszolgáltatást, akkor most meglennének az adatok. Windows 10 operációs rendszernél nálam az OneDrive tárhelyre menti az OneDrive mappában lévő adatokat és amikor írok pl. Wordben szöveget, akkor egyből elmenti. Képeket is egyből szinkronizálja, videókat is egyből szinkronizálja, stb.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#156613) Csery84 válasza FLD1987 (#156612) üzenetére


Csery84
újonc

Naja, az én butaságom, hogy nem gondoltam arra, hogy bármi történhet.
Már megtörtént, csak szeretném a legjobbat kihozni a helyzetből.

(#156614) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok!
Új gépet szeretnék venni és a következő szempontjaim lennének:
Max keret 150k
Irodai felhasználás
FHD, ha lehet IPS kijelző
Heti 1x szállítanám
Csak irodában lenne használva
Minimum i3-8gen CPU
Videokártya: nem tudom

Tárhely: HDD 500GB
RAM: 4GB

Fontos szempont még a könnyű bővítési lehetőség SSD és RAM vonalon. Szerelőablakos laptopok előnyben!!

Ismertek ilyet?
Köszönöm!

(#156615) blue_23 válasza HunD34TH (#156609) üzenetére


blue_23
senior tag

Zephyrus vékony gép, jobban fog melegedni mintha Helios 300 vagy Scar 3 veszel. MSI-vel ellentétben még jó kijelzőt is kapsz.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#156616) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne notebook-ot magának.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 15-éig legkésőbb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 160ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Sok képe van amit tárolna rajta, plusz netezne. Minimális játék esetleg.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Normál 15,6" méret. Felbontás fullHD nem árt. A többi elhanyagolható szerintem nála.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1 HDD elég bele, de az méretes lenne. A gépnek ne okozzon gondot egy normál win10 és egy böngésző használata.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép jöhet számításba.

Mit ajánlanátok ezen specifikációk alapján?
HP, ASUS, Lenovo trió előnyben.

(#156617) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!
Barátom keres feleségének Laptopot. A hölgy kijelentette, hogy ACER legyen.

(1) Inenntől kezdve bármikor
(2) kb. 200eFt +-10%
(3) Otthoni irodai munka, minimális fotószerkesztés, Filmek akár tévére kitáve
(4) Nem
(5) Min. Full HD, más mindegy
(6) Ritkán lesz hordozva
(7) WIN10
(8) 256SSD, 8GB RAM
(9) HDMI legyen, ACER elsősorban
(10) Új, garanciális

Neten körül néztem. Minimális eltérések vannak a gépek között. Van, hogy nem is látom mi az és mégis eltér a model száma.

Tudtok valami jó ár érték arányú gépet?
Ha nem Acer, szerintem nem gond. Meggyőzzük a csajt.

[ Szerkesztve ]

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#156618) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

milyen új laptopot ajánlotok 100k körül hétköznapi felhasználásra + minimál gamingre?

- min 15"
- lehetőleg M.2 slot + egy HDD (nem kell háttértárnak lennie, csak a slotok legyenek meg)
- komolyabb szétszerelés nélkül bővíthető (RAM, HDD, SSD)
- Win 10 kompatibilitás (nem kell OS-el érkeznie)

(#156619) f.csaba21


f.csaba21
csendes tag

Sziasztok! :)

Szeretném leváltani a gamer laptopomat az alábbiak szerint.

(1) 1-2 hónap múlva.
(2) ~200.000
(3) Programozás tanulás és munka szinten egyaránt.
(4) Nem fogok játszani rajta.
(5) Méret: 13-14 körül
Lehetőleg fényes, de nem lesz dealbreaker ha matt.
(6) Sokat lenne hordozva, és utazás közben is használva.
(7) Operációs rendszer: Win10+Linux
(8) Elég a HDD, csak legyen M.2-es SSD foglalat, mert tennék bele egy Samsung 960 EVO-t.
8 Gb RAM legalább.
(9) HDMI fontos lenne.
(10) Új és Használt is szóba jöhet, kíváncsi lennék mindkét esetre, hogy mit lehetne kihozni.

Fontos lenne még, hogy amennyire lehet tartós billentyűzettel rendelkezzen és kibírja a napot egy, max két töltéssel.
Előre is köszi szépen! :R

(#156620) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok,

Ismerős megbízása alapján az alábbi preferenciákkal szeretnék megbízható gépet venni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 2020 január
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 150e HUF
(3) Felhasználás? - filmezés, internet, office, alap dolgok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15" körül, lehetőleg (matt) IPS (ha van ebben az árkategóriában)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - időnként
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD (250GB preferált), 8GB, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - HDMI, és valami jobb hang, bár ezt szerintem egy külső hangkeltővel egyszerűbb megoldani
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Új (de itt még lehet belefér a nem nagyon használt garis)

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#156621) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Jelenleg egy Legion Y520 használok GTX 1050TI vel.
Dell G7 17 7790 vásárlásán gondolkozom.
Megadtam a paramétereket, van esetleg ebben a kategóriában jobb gép?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 500-600k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minden
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17" 144Hz
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva is nap mint nap
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem érdekes
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD m.2 + 2.5" SSD ezt tudom bővíteni saját magam is
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
RTX 2060 vagy 2070
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

:R

[ Szerkesztve ]

(#156622) MaxxDamage válasza Hoffer (#156621) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Dell G7 esetleg opció lehet, vagy egy Clevo
ITT tudnak segíteni a részletekben. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#156623) Citroware


Citroware
addikt

Tudjátok-e áldásotok adni erre a HP EliteBoook 830-ra ebben a kiszerelésben, ezekkel a specifikációkkal (vagy ennek a 14" méretű verzójára), az itt leírt igényeimhez?

Azt látom hogy van ennek i7-es processzorral kiadott változata, valamelyiket 16GB RAM-mal adják, és valamelyiknek 512GB az SSD-je, de ez mind felár, és nem hiszem, hogy szükség lesz rá.

(#156624) Szab02


Szab02
aktív tag

Tiszteletem!

Szeretnék fordítva feltenni egy kérdést.
HP ProBook 450 G6 7DE99EA i5-8265U 16GB/1TB+512GB SSD 15"Full-HD MX250 Win10 Pro

-A fentire kitöltenétek egy összefoglalót?
Szeretném tudni ezt így ebben a formában mire lehet használni.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#156625) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Asus UX333FA-A4034T típus vehető (minőség, összeszerelés, megbízhatóság)? Nincs ellenjavallat?

thx

Aurea mediocritas

(#156626) vamoskr


vamoskr
csendes tag

Sziasztok,

[link] erről a gépről úgy általánosságban mi a véleményetek?
Még 3e-el olcsóbban leadtam a rendelést, az átvételen még gondolkodom. Szerintem ez az ár nagyon baráti, de úgy látom sehol nincsen rajongás az MSI notik tartósságáért.

(#156627) Khelben válasza vamoskr (#156626) üzenetére


Khelben
nagyúr

El kell gondolkodni rajta, hogy miért ilyen olcsó vajon. Főleg külföldi boltból.

(#156628) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

A két gép közül melyiket válasszam? Állandóan hurcolni fogják, mert iskolai rendszergazdai munkakörbe szánjuk.
HP vs DELL

vagy ha tudtok jobbat ajánlani bruttó 250ezerig, örömmel venném.

(#156629) fordjee válasza Khelben (#156627) üzenetére


fordjee
aktív tag

Normál magyar nagykerből származik ez a notebook. Magáról a notebookról nem tudok nyilatkozni :)

fordjee

(#156630) sandor.szel


sandor.szel
újonc

Sziasztok,

Laptopot szeretnék vásárolni az alábbiak alapján.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Március környéke
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250 - 300 ezer forint között
(3) Felhasználás? otthoni gép, alkalmanként játék, HD filmek, sorozatok, office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Mortal Kombat 11, Starcraft 2, GTA V, új Warcraft 3, Overwatch 2
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.4, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? igen, akkuja fontos hogy sokat bírja
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD+SSD is, de ha SSD akkor 512GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Dell, laptopban gondolkodom a 3 év garancia miatt, viszont az új Asus X571 is tetszik:

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-x571gt-49620-elado/?utm_source=arukereso&utm_medium=49620-asus&utm_campaign=konverzio

http://radium.hu/catalog/product/view/id/28036

Windows nem kell rá, viszont mindenképpen Nvidia videókártyát szeretnék bele. Asus-al az a gondom, hogy csak 2 év a garancia és ismerősnek pont 3ik évbe mentek tönkre a gamer laptopjában a dolgok.

Dell-ből milyet tudtok még javasolni amibe Nvidia van és nem G széria? Eselteg van olyan hely ahol több év garanciát adnak rá? Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#156631) blue_23 válasza sandor.szel (#156630) üzenetére


blue_23
senior tag

16k +1 év Asus laptop garanciakiterjesztés. Amit linkeltél Asus viszont nem gamer gép, inkább ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#156632) lenox válasza Szab02 (#156624) üzenetére


lenox
veterán

Ez egy aktivity-s kerdes :).

Fotot szerkeszteni, webet fejleszteni, tartalmat fogyasztani biztos jo. Tudtommal ebben az mx250 is a 10 watt tdp-s verzio, tehat jatekra gyenge.

(#156633) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! ACER-t szabad venni? [link] Ez ragadt meg végül a nyesegetésben. Ez a maxi maximum keret. Ha tudtok ennél jobb ajánlatot ne tartsátok magatokban.
Fortnite és koca fotószerkesztés/videó szabdalás (csak szabdalás) miatt gondolkoztam az MX250-ben. Vega 8 gyengébb 10-15%-kal a netes keresés alapján.

(#156634) Pano válasza hibavissza (#156633) üzenetére


Pano
addikt

[link] - Ez Windows 10-zel van, 3 év helyszíni garanciával.
[link] - Ugyan ez, Win nélkül.

Bocs, ez játékra nem jó (bár az mx250-el se mész sokra, sajna.)

[ Szerkesztve ]

(#156635) instantwater válasza vamoskr (#156626) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem évekkel ezelőtt volt 2 MSI notim is még a C2D időkben. Az egyikben elkezdett köhögni az egyik RAM slot, a másikban kiszakadt a csavar a kijelzőkávából, és a szervíz ugyanúgy küldte vissza ahogy beküldtem, majd másodjára sikerült megtákolniuk nagyjából.
Nekem nem kell több indok, hogy kerüljem.

(#156636) hibavissza válasza Pano (#156634) üzenetére


hibavissza
veterán

Az MX250-nél erősebb gépek legalább egy ötvenessel drágábban nyitnak. Ilyen GF1050 szint kéne legalább. Fortnite elkocog most Intel630-on is low-ban. Arra gondoltam ez az MX250 talán többet ad. Mégis csak 2 GB GDDR5. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#156637) Pano válasza hibavissza (#156636) üzenetére


Pano
addikt

Ha desktop intel hd 630-ra gondolsz az tévút. Laptop esetében messze nem kapod meg azt a teljesítményt egy intel hdval. 1050 szintet meg főleg.

[ Szerkesztve ]

(#156638) tpeter77 válasza tpeter77 (#156628) üzenetére


tpeter77
addikt

Szépen kérem, hogy valaki legyen kedves válaszolni a kérdésemre.
Köszönöm!

(#156639) Pano válasza tpeter77 (#156638) üzenetére


Pano
addikt

Hurcolászást sokkal jobban bírja a probook, meg úgy eleve a gyűrődést.
Esetleg még a pár hszel feljebb linkelt dellt megnézhetitek. De talán úgy is inkább probook.

(#156640) LattilaX


LattilaX
tag

Hello!
Általános felhasználásra illetve iskolára van ennél most jobb ajánlat?
https://www.bestbyte.hu/AMD/HP-255-G7-15-6-szurke-laptop-p212914.html?ak=0

(#156641) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Laptop tartót/állványt keresek.
Egy olyan asztalnál lenne használva, ami elé odaáll az ember és az lenne a lényeg, hogy ne kelljen görnyedni, hanem magasabbra emelné a gépet, szóval nem csak ilyen egyszerű billenős valami kellene, hanem ami tényleg magasabban tartja a lapost. Hagyományos 15"-os laptoppal lenne használva és hűtés nem kell hozzá.
Mit ajánlotok, mit kerüljek?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#156642) Winne válasza Winne (#156608) üzenetére


Winne
nagyúr

@ hallador (#156601)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#156643) Tikakukac válasza LattilaX (#156640) üzenetére


Tikakukac
titán

Kényelmes az ára, ha kott ugyanez i3-al nincs ilyen árban, szerintem jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156644) LattilaX válasza Tikakukac (#156643) üzenetére


LattilaX
tag

I3 7070u ugyan ez a többi paraméter 20k val drágább.

(#156645) Csery84 válasza Csery84 (#156592) üzenetére


Csery84
újonc

Ismét jelentkezem, alternatíva dell g5 re hasonló árban?

A dellnek kissé sötét a kijelzője.

Vidikari: gtx 1050 ti vagy gtx 1650 a jobb?

(#156646) Szab02 válasza lenox (#156632) üzenetére


Szab02
aktív tag

Találok valahogy egy listát, hogy melyik notikban vannak a 25w mx250-ek?
Probookhoz hasonló gépet keresek.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#156647) hEngi


hEngi
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2020 Januar/Februar eleje
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max Brutto 900K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fejlesztes / minimalis jatek, kulfoldi utazas soran.
Eleg memoria is processzor igenyes munkat vegzek.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
AgeOf2 Remastered es hasonloak FHD -ba :) Jo lenne egy dedikalt 1650 vagy hasonlo.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6-nal nincs szuksegem nagyobbra.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, naponta a hatamon kene vinnem ezert konnyu laptopot keresek.
Amugy is eleg hatfajos vagyok az irodai munka miatt.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD min 512GB
NO HDD
Legalabb 32GB memoria, valamint legalabb egy erosebb i7-esre vagy hasonlo AMD-re.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Mindenkepp szeretnek dokkolot hasznalni az irodai monitorok csatlakoztatasahoz, ehhez jo lenne egy thunderbolt port.
Szeretnem ha nem lenne RGB vagy GAMER kinezetu mivel targyalasokra is ezzel jarnek :)
US billentyuzetre lenne mindenkeppen szuksegem.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenkeppen uj mert garanciara es szamlara is szuksegem lenne.

Elore is koszonom a segitseget :)

(#156648) LattilaX válasza hEngi (#156647) üzenetére


LattilaX
tag

Ezt nézted már?
[link]

(#156649) alexy92 válasza LattilaX (#156648) üzenetére


alexy92
aktív tag

"Szeretnem ha nem lenne RGB vagy GAMER kinezetu mivel targyalasokra is ezzel jarnek :)"

(#156650) hEngi válasza LattilaX (#156648) üzenetére


hEngi
tag

Szia,
Koszi a valaszt!
Ezt az RGB villogast ki lehet kapcsolni?
Valamint eleg combos benne a videokartya gondolom kell hozza hutes is, valahol utanna nezek mennyire nehez egy ilyen.

Udv,
hEngi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.