Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#156801) Pyttawrx válasza LattilaX (#156786) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tessék, csak hirtelen:
https://laptopbazis.hu/

(#156802) MaxxDamage válasza Hópihe5 (#156800) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kedves Hópihe,
Konkrétan ez az SSD: [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#156803) Jared válasza Khelben (#156759) üzenetére


Jared
aktív tag

Hello, koszonom a válaszokat. :) A Lenovora majdnem elcsabultam... Lehet, hogy végül egy oszver megoldást választók egy kiegészítő billentyűzettel. :B
A kettő között gondolom nincsen köztes készülék?

Üdv,

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#156804) fungi válasza Genji (#156796) üzenetére


fungi
aktív tag

+1 egyetértő vélemény, - az egyik topikgazdával volt már dolgom személyesen, nagyon tudja a témát. :R

(#156805) kinder93


kinder93
aktív tag

Dell Inspiron 5593 i5-ös verzió szerintetek elegendő lenne például Adobe Illustrator, After Effectshez?
link

(#156806) Pyttawrx válasza kinder93 (#156805) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Proci elég, vga elég, ram az kevés, azt bővítsd, mert aillustratornak 8 aminimum az jánlott az 16, az illustratornak meg 16 aminimum, az ajánlott pedig 32gb

(#156808) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Szülőknek (~65év) szeretnék notebook-ot vásárolni karácsonyi ajándéknak. Ebben szeretnék tanácsot kérni Tőletek.
1. Most
2. Max 100e HUF
3. Internet, levelezés, néha youtube
4. Nem lesz játék
5. 15" körül, matt, a panel típusa nem relelváns
6. Nem lesz hordozva
7. Legyenek elérhetőek a Win10 driverek, liszenszet majd külön veszek
8. Minimum 128GB SSD, HDD, optikai meghajtó nem szükséges
9. Nincs
10. Új gépet szeretnék

Előre is köszönöm a segítséget.

(#156810) Pyttawrx válasza mrzed (#156808) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Ebben az árban jobban jársz használt notival (láttam igen hogy újat szeretnél), patika állapotúak vannak és sokkal minőségibbek, mint az újak ebben az árban. 100 alatti újak nem valók semmire sajnos.

(#156811) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Kb 5 éve kértem itt tanácsot, akkor e6540 lett ajánlva, nagyon bevált, de most már cserélném.
Alapvetően ugyan az kell, 15'' FHD, 80% irodai használat dokkolóban, de ne essen kétségbe ha leviszem az üzembe a gépek közé. Csilivili-vékony-könnyű-stb nem szempont, a "2020-as e6540" kell nekem, mi lenne az? Keret kb. mint ez volt 5 éve, 500k környéke?
köszönöm.

(#156813) Jared válasza Jared (#156803) üzenetére


Jared
aktív tag

Hello!

Még egyszer köszönve a segítséget, továbbgörgetve a kérdést eddig akkor két opció merült fel:

Acer Aspire 5 (gyenge billentyűzet a munkához, programozáshoz, kicsit ijesztő)

HP Probook 450 Nagyjából csak ez a típus jöhetne szóba programozáshoz, de semmi multimédia/játék?

Kérdésem, hogy a 4K 60fps lejátszást a HP megbízhatóan tudja? A játékot szükség esetén elhagyom, de a multimédiában nem kötnék kompromisszumot a gépnél

Árban 300.000,--ig emeltem a határt.

Kinéztem még egy gépet, ami ram és ssd bővítéssel is megállna 290 körül:

Dell Vostro 7580 - Programozáshoz/munkához is lehetne jól használni? :B

[link]

Eddig a lényeg, lentebb átírva a részletes preferenciák:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Január.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 300.000,-
(3) Felhasználás?
Kocajátékos, webböngészés, excel táblák, programozás, video kódolás, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
régi címek, metro 2033 és társai, külön videokari nem hátrány
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
lehetőleg IPS full hd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, de utazás közben nem fogom használni.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
kb. 4K 60 fps, lejátszás, viszonylag normális billentyűzet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönettel,

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#156814) mrzed válasza Pyttawrx (#156810) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszi a tanácsot.
Sajnos személyesen nem tudok utána menni, használtat nem merek bevállalni internetes vásárlással.
Mi az a minimális összeg, amennyiért már elfogadható újat kapnék?

(#156815) Pyttawrx válasza mrzed (#156814) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen. Szerintem kb 130-150

(#156816) Jared válasza Jared (#156813) üzenetére


Jared
aktív tag

Hello magamnak részben megválaszolva a kérdést a következő jelöltem:

DELL INSPIRON 5480

[link]

Kérdésem, hogy a készülék mennyire alkalmas gépelésre, programozásra?

A review alapján nem vészes a billentyűzete, gondolom a magyarországi szervizháttér és az összeszerelés is nagyjából rendben lehet:
[link]

Köszönöm előre is. :)

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#156817) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!
A következő paraméterekkel keresnék laptopot:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 2020 január
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - 300k (max 350k)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - CAD tervezőprogramok, napi szintű munkához
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - nem szempont, munkára lesz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15, ha lehet matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - hordozva is lesz, de a súly nem számít
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - ha belefér akkor Windows, de op.rendszer nélkül is jó
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD jó lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - nincsennek
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is szóba jöhet

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#156818) esoum


esoum
csendes tag

Üdv,

Egy barátom szeretne új notit venni. Viszont én nem merek neki ajánlani semmit(nem szeretem ezt a "lehető legolcsóbb" kitételeket).
Csak irodai programokat futtatna rajta, és szerintem ami neki a legfontosabb, filmezne rajta, TV végponttal.
Kell dedikált kártya, vagy inkább csak egy erős CPU kell a nagyobb felbontású(4K) anyagokhoz?
Ha egy media szerverként használná, és nem a gép játszaná le közvetlen a filmet, az milyen hardvert igényel?
Ja és még egy kérés, a touchpad- nak legyen scroll funkciója :)

Köszönöm a hozzáértő válaszokat!

(1) A lehető leghamarabb
(2) 150k, de mehet feljebb a megfelelő gép áráig
(3) Office. És 4K filmek lejátszása TV- re kitéve
(4) nem játszik
(5) 15" lehetőleg IPS
(6) Nem lesz hordozva
(7) nem kell op. rendszer
(8) SSD mindenképp, 8Gb+ RAM
(9) -
(10) Kizárólag új gép

(#156819) Armagedown válasza Genji (#156809) üzenetére


Armagedown
őstag

A külső eszköz a periféria, pl billentyűzet, egér, nyomtató, scanner, a processzor és a memória, merevlemez, ssd nem tartozik közéjük.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#156820) Genji válasza Armagedown (#156819) üzenetére


Genji
őstag

jogos, rosszul fogalmaztam.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#156821) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Filmnézésre, netezésre, kevés irodai program használatra szeretnék laptopot venni. A HP EliteBook 840 G2/G3, illetve a Dell E7450 között van olyan különbség, amit a tesztekből, specifikációból nem derül ki? Mindkettőből FHD IPS paneles típust néztem, SSD-vel. Melyiket lehet érdemesebb választani?

Köszönöm!

(#156822) Pyttawrx válasza cenzor (#156821) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Nekem ez esetben a dell felé hajlik a döntésem. Igazából amire szeretnéd mindkettő jó

(#156823) Devily válasza cenzor (#156821) üzenetére


Devily
tag

Szia!
Mindkét gép jó. Innentől ízlés kérdése.Érdemes mindkettőt kipróbálni, megtapogatni. Én nem igazán szeretem a HP billentyűzetét, a DELL viszont kifejezetten tetszik. Illetve dizájnban is eléggé különbözik a kettő. Ha nem dokkolóban használod, akkor tök praktikus, hogy DELL hátra is tesz csatlakozókat. Nem oldalra lóg ki a kábelezés. Ez is egyéni ízlés kérdése. :)
Három éve egy Dell 5470-et nyúzok otthon. A cégben pedig mindenféle generációs Elitebook-ok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#156824) Tikakukac válasza cenzor (#156821) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha kell 2 meghajtó, akkor HP. Ha nem, akkor Dell.

Viszont a HP 2260-as SSD-t eszik, vagy adapterrel 2242-t, szóval azzal el fogsz szórakozni akkor. G3 már 2280-ast, az legalább van rendesen.

HP billzete kemény. Háza tartósabb, mint a dellé, nehezebben is kopik. HP ritkább, IPS paneles főleg.

Ízlés szerint vegyed őket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156825) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

Egy speckóbb témakörben szeretnék segítséget kérni.
min 17" méretben érdeklődök olyan laptop után ami grafikai munkákra:
főleg ADOBE(AI, PS, AE, LR, PR.) család komplette, MAYA, 3DSMAX, Zbrush programokhoz használatához lenne.
ESETLEG 1-2-3 opciót tudnátok javasolni, hogy mi az amit érdemes lenne megnézni?

(#156826) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, segítsetek. Úgy döntöttem, elegem van az asztali PC-kből, az alaplapom épp most adta meg magát. Nem igazán vágom a mostani trendeket, de szeretnék egy kellő teljesítményű, viszonylag időtálló, stabil, megbízható és minőségi érzetet keltő otthoni használatú laptopot vásárolni.

- a keret 300-320 ezer jó magyar forint
- nem ismerem a mostani mobilprocikat, de valami viszonylag friss i5 kelene (Haswell mag kizárva)
- 8 GB RAM, nem valószínű, hogy a keretbe 16 GB beleférne, pedig annak nagyon örülnék
- gigabit LAN
- legalább 2 db USB 3.0, ha több, csak jó
- HDMI
- minőségi 13-14-15" IPS kijelző (a méret nem igazán lényeges, van 24"-os monitorom)
- minőségi műanyag vagy alu ház (az olcsó 120 ezres gépek kopogó műanyag házától kiráz a hideg)
- mindenképp legyen robusztus, minőségi megvalósítású gép, de ezen belül vékony, könnyű (amennyire a kategóriában belefér)
- 500 GB SSD (van 2 TB-os NAS itthon)

Felhasználás:
Otthoni, de egy IT-ban foglalatoskodó ember tulajdona lenne, játék nem igazán, de programozás, Photoshop, videóvágás mindenképp a felhasználási körben lenne. A munkahelyi gépem egy Lenovo T480 (i5, 16 GB RAM, érintőkijelző, stb), ami jó munkahelyi gép, de egyrészt drága, másrészt üzleti felhasználásra lett tervezve - arra tökéletes.

Előre is köszönöm! :R

(#156827) mrzed válasza Pyttawrx (#156815) üzenetére


mrzed
senior tag

Meggyőztél... feljebb emeltük a keretet.
Mennyire megbízhatóak a Ryzen processzorra épülő Notebook-ok?
Asztali téren képben vagyok, azért is nézegetem az AMD variánsokat.... na meg hát a kékek igp-je egy lepkepuki...

(#156828) Pyttawrx válasza mrzed (#156827) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Örülök, ga sikerült segíteni. Viszont Intel párti vagyok, de nagyon. Hátha másnak van tapasztalata az amd-vel

(#156829) mrzed válasza Pyttawrx (#156828) üzenetére


mrzed
senior tag

Végül is ez lett:
Acer Aspire 3
Ezzel azért már pörgős lesz a netezés.
Még egyszer köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#156830) Pyttawrx válasza mrzed (#156829) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jónak tűnik igen. És szívesen màskor is. 😀

(#156831) Chris78


Chris78
aktív tag

Sziasztok. Szemezgetek MSI-ék Gl63 szériájával. Érdemes lehet megvenni. A leírás és a specifikáció alapján pont olyan ami nekem megfelelő lenne csak kérdés, hogy minőségben is megálja e a helyét?

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#156832) KAMELOT válasza Chris78 (#156831) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó, hogy bedobtad ezt. Rohadt jó áron van ez a gép.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156833) Tikakukac válasza KAMELOT (#156832) üzenetére


Tikakukac
titán

És rohadt nagy kérdések is feljönnek azonnal vele kapcsolatban. Csak egy gyors guglit eresszetek rá. Többit rátok bízom, nekem nincs rá időm, ne menjen már mindenki egyből a falnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156834) KAMELOT válasza Tikakukac (#156833) üzenetére


KAMELOT
titán

Tényleg itt elírták a speckót. :) Ezzel a konfiggal 1300eu máshol.
699CZ az 8300H, 8GB, 1660TI, SSD 512GB

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156835) Root Banane


Root Banane
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az Asus UM431 ultrabookban található Ryzen 7 3700U mindennapi feladatoknál egy fokkal megterhelőbb feladatokkal (vállalati szoftverek, sok táblás Excel fájlok) mennyire birkózik meg? Eddig egy i5 8265U/MX150 kombinációs laptopot kerestem, ehhez képest ez a Ryzen 7, Vega 10 kombináció érezhetően alul marad? Megéri a 250 ezer forintos árat vagy inkább i5 8265U/UHD620 290 ezer forintért?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#156836) Root Banane válasza Root Banane (#156835) üzenetére


Root Banane
tag

Még most nézegettem, hogy nincs olyan nagy különbség a Ryzen 5 3500U és Ryzen 7 3700U és Vega 8 és 10 között. Ezt ti is meg tudjátok erősíteni?

(#156837) Chris78 válasza KAMELOT (#156834) üzenetére


Chris78
aktív tag

Szia. Ezt nem értem. Mármint, hogy mi az elírás. :F

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#156838) Tikakukac válasza Chris78 (#156837) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérni kéne egy pontos PN-t a bolttól, mert az elírás jelen esetben a kb. minden és a bármi. Pontosan tudjuk, hogy az illető bolt szereti lazán kezelni a leírásokat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156839) ku7csarbence


ku7csarbence
újonc

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítségek kérni tőletek. Elég sokat vacilálok, hogy mi a legjobb választás, így minden véleményt, tapasztalatot szívesen fogadok.

A következő paraméterekkel szeretnék gépet vásárolni.

(1) most decemberben
(2) max 1,2 millió, de az se baj ha olcsóbb :)
(3) munkaeszköz. Adobe szoftverek, főként After Effects, Premiere Pro, Illustrator, Photoshop. Ritkábban C4D. Vágás, filmes utómunkák, 2D vektoros animációk, hangkeverés. DaVinchi Resolve. A jövőben programozás is szóba jöhet
(4) nem játszom
(5) minimum fullHD de inkább 4K. Lehetőleg színhelyes legyen
(6) nagyon sokat utazok, alap feltétel a mobilitás. Random helyeken, utazás közben is szoktam dolgozni
(7) mindenképp legyen operációs rendszer. Eddig Windowst használtam, de nyitott vagyok az OSX re is.
(8) Mindenképp SSD. Windows esetében min.1T OSX nél minimum 512GB. Felhőbe dolgozok. (9) HDMI jó ha van külső monitor csatlakozásához. After Effectshez minimum 32GB RAM (10) a rendszeres kihasználtság miatt mindenképp új gép

Előre is köszönöm a segítséget!

(#156840) KAMELOT válasza Chris78 (#156837) üzenetére


KAMELOT
titán

Specifikáció az elírás vagy az ár. Ezért az árért biztos nem kapod meg ezt a konfigot.
Oda leírtam, hogy ehhez az árhoz melyik tartozik.
Nekem meg 17" kell úgyhogy ez a gép kilőve. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156841) Chris78 válasza Tikakukac (#156838) üzenetére


Chris78
aktív tag

Ja így már értem. Thx
KAMELOT: thx

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#156842) rozsgyi


rozsgyi
tag

Üdv Mindenkinek!

Laptop vásárlása esedékes. A jelenlegi laptopomat is itteni ajánlásra (Köszi, Khelben és Tikakukac! :R ) vettem meg annak idején és nem bántam meg: 7 éves most, Lenovo g580as. Ez jelenleg is működik, de már érezni, hogy nem mindenre elegendő, és kezd akadozni. Kitöltöttem a kérdőívet:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 350.000 - 400.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) otthoni gép lenne, filmnézés, kisebb indie játékok, gépelés nem jellemző
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? kipróbálnám a régebbi komolyabb játékokat végre :) (pl.: Witcher3, Batlefield 1., Far Cry Primal) közepes részletességgel, ezért gondoltam, hogy dedikált kártya mindenképp kellene, a mostani Lenovoban is van)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, a mostanában szokásos felbontás
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? havonta max 1-2 alkalommal vinném, de azért ne legyen sárnehéz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10 szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD kellene min. 512 GB, ha nagyon nincs ebben az árban, akkor 256 GB + HDD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) fontos, hogy jó lenne, ha annyira megbízható lenne, mint a Lenovom volt + HDMI kimenet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új, vagy újszerű használt garanciával



Egyelőre ezeket néztem ki, melyiket ajánlanátok?
1. DELL G5 5590 - i5-9300H, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1650 4GB, Win10
400ezer
[link]
A korábbi hozzászólások alapján megbízható

2. Asus ROG Strix SCAR III (G531) - 15.6" FullHD 120Hz, Core i7-9750H, 8GB, 512GB SSD, nVidia GeForce GTX 1650 4GB, Linux
340ezer
[link]
Többen ajánlották korábban, ehhez kellene még egy win10 + 8gb ram

3. Acer Nitro 5 - AN515-54-50DD 15,6" FHD 1920 x 1080 IPS kijelző, 120Hz képfrissítés! • Intel Core i5-9300H Quad Core • 16GB DDR4 / 1TB HDD / 512GB SSD • NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 • 7200 rpm merevlemez!
390ezer
[link]
Erről nem tudok semmit

Jól gondolom, hogy a fenti igényeknek ennél kevesebb pénzből nem találnék gépet?

(#156843) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Összefoglaló (ill. szükségleteim) alapján az alábbi laptopot néztem ki:
[Acer Aspire 5]
Olyan kérdésem lenne, hogy ebbe m.2-es csati van ssd-nek vagy esetleg át tudom rakni bele a Samsung Evo SSD-met?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#156844) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
---Idén karácsonyra
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
--- 150-175.000ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
--- Videók, youtube, facebook, képek rendeszerezése, minimális videó vágás (pinnacle studio)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
--- valószínűleg soha
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
--- Jó lenne valami középút
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
--- A rendszernek mindenképpen 128/256
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
--- 15"/17" minimum FHD (matt?)
(8) Netbook tömege?
--- Nemszámít nem napi szállításra lenne
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
--- Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
---SSD 128minumum. HDD 1TB minimum Ram 4giga minimum. optikai nem kell
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
--- HDMI ha van jó ha nincs nemsírunk
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
--- Képszerkesztő (acdsee, irfanview) meg a pinnacle stúdió a legkomolyabb kb.
(13) Eddig kinézett netbookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó netbookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
--- Dell HP nem. Lenovo (nekem az van és imádom) Acer (barátom imádja évek óta) Asus (bár úgy gondolom annyira túlárazott, hogy nem fér bele a keretbe.
Garancia fontos minimum 2 év de ha vehető rá több az sem baj.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
--- Új

Köszönöm szépen a segítséget

(#156845) Khelben válasza Songo (#156844) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250, Dell Vostro 3-as széria. Kicsit feljebb Acer Aspire 5 vagy HP 15 IPS kijelzővel. Értem, hogy imádod a Lenovo-t és rossz tapasztalatod van a HP/Dell vonalon, de attól még ebben a kategóriában sehol nincs a Lenovo a másik kettőhöz képest.

(#156846) Khelben válasza szucstom (#156843) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, van benne m.2 slot.

(#156847) Khelben válasza rozsgyi (#156842) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha van keret a Dell G5-re, akkor az jobb gép, mint a G531. De a G531 sem rossz. Nitro 5 nem ez a kategória, azt hanyagolnám. Ha már Acer, akkor minimum Predator Helios legyen.

(#156848) Khelben válasza ku7csarbence (#156839) üzenetére


Khelben
nagyúr

Munkaállomásokat keress, HP Zbook, Dell Precision vonalon.

(#156849) Khelben válasza Chris78 (#156837) üzenetére


Khelben
nagyúr

Keress rá a boltra akár itt a topicban, akár a neten. Egyből nem lesz olyan jó az az ár.

(#156850) Khelben válasza Keem1 (#156826) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude 5490 pl.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.