Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185151) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Első autó vásárlása előtt állok, amire használnám:
-Heti 3 alkalommal Hatvan-Budapest útvonal pályán, tanulás miatt.
-Havonta vagy 2 havonta egy oda-vissza ~700 km-es út.
-Havi 20-60 km városon belül
Erre van 1,5-1,6 millám. Valami kompaktot szeretnék, van is két jelölt: Opel Astra H 1,6 benzin vagy Fiat Bravo 1,4 T-jet motorral. Előre láthatólag 5-7 éven belül nem tudok másik autót venni, viszont ezen 2 típus karbantartása és tankolása nem jelent gondot.
Dízelt a lehetséges szigorítások miatt nem szeretnék.
Előre is köszi a választ.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#185152) blu79


blu79
addikt

Köszönöm mindenkinek :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#185153) dome29


dome29
aktív tag

Sziasztok!
véleményetekre lennék kíváncsi!
régóta pàlyàzok egy 5ös BMW-re régóta tetszenek!
Bmw e60as típusra gondolok!
jelenleg egy 3as bmw ( e46 ) osom van, 20i benzines motorral.
nos pár ismerősömnek van e60asa dízelben, valaki többet valaki kevesebbet költ rá de azért elég húzós szervízileg így kicsit tartok is tőlük, bár azt mondják ha jót kifog az ember csak a kötelezőket kell elvégezni, amivel nem lenne gond ámbár ilyen korú autónál tudom nehéz kifogni de nem lehetetlen..
így a benzines felé kicsit jobban húzna a szivem az esetleges “ nagyobb “ szervízek miatt ugye ott kisebb a hibalehetőség, de tudom abból is kilehet fogni a rosszat.
3 literes benzineseket nézegetem, ezekről nem sokat tudok ámbár akiknek van külömböző csoportokban azt írtàk nagyon megbízható!
Nos, valaki esetleg aki használ/használt ilyen autót tudna írni róla megbízhatóság gyanánt illetve fogyasztás, szervízköltségekkel kapcsolatban?
illetve vásárlásnál mire kell ezeknél jobbadàn odafigyelni?
Rika a jó 30i , 25i-k azért jobban vannak fent, nemtudom esetleg az is elég egy ekkora autónak? Gondolom fogyasztásilag ugyan az, ámbár gondolom azért ekkora autónak jobban kell egy 3 literes
illetve mennyi km körül célszerűbb megvenni?
Köszönöm előre is, remélem kapok pár értelmes választ, régóta nézegetem ezt a típust! :))

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#185154) tboy93 válasza dome29 (#185153) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! E60-ból benzinest vegyél és mindenképpen M-es motorkóddal, az N-eseket kerüld. E46-nál jóval húzósabb lesz a fenntartása, bárki bármit mond.

[ Szerkesztve ]

(#185155) molnarpeter válasza tboy93 (#185154) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk joa M54-e is ette az olajat tisztességgel, legjobb lenne, ha zsebben volna a gyűrűzés ára és azzal indulna a kapcsolat :D

(#185156) Mauzes válasza molnarpeter (#185127) üzenetére


Mauzes
őstag

Üléskialakítástól függ, de szerintem ezekbe nem fog beférni 3 gyerekülés. Nekem most B8 Passat-om van, és abba pl. esélytelen, szerintem ezek sem jelentősen szélesebbek.

(#185157) cappa72 válasza Mauzes (#185156) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én nem értek az autókhoz, de már harmadszor járom végig a 3 gyerekesek "kálváriáját" autóvásárláskor.
Csak a dobozos-mod, néhány SUV, és egyre kevesebb egyterű lesz a jó.
Főleg, hogy ha a be/kiszállásra gondolsz, és a gyerekek bekötésére - nem kell mélyre hajolni, ésatöbbi.
Meg majd ahogy növekszenek, úgy igényelnek majd egyedi lábteret. Tehát roppant nagy előny, ha az ülések külön-külön mozgathatóak. Ez kombik esetén igen ritka. szerk.: meg dobozosoknál sem feltétlen jellemző.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#185158) dome29 válasza molnarpeter (#185155) üzenetére


dome29
aktív tag

30ikre jellemző a szelepszárszimmering azt tudom, a 3asomnál is megkellett csinálni.. azóta hibátlan!
csak gondolom ott picit dràgàbb :DDD

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#185159) dj79 válasza milkabrams (#185151) üzenetére


dj79
senior tag

Én egy Hastrát mondanék, Z16XER motorral. EGR már nincs benne, az olajhűtő tömítését érdemes ellenőrizni, illetve az okoskerekek állapotát (meg azt, hogy korábban nem harmincezres olajcsere periódust tartottak)

(#185160) Mauzes válasza cappa72 (#185157) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, csak a válaszolónak akartam írni, hogy ezek az amúgy tényleg nagy és tágas autók sem lesznek jók 3 gyerekülésre.

(#185161) molnarpeter válasza Mauzes (#185156) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ford topikban bajnokpityu használt emlékeim szerint 3 gyereküléssel mk4.5 Mondeo-t pl, persze némi ülés válogatás után :R

Esetleg pl Grand Scenic is tud 3 külön ülést a hátsó sorban, nem egy drága típus, 2.0 dci kifejezetten tartós.

[ Szerkesztve ]

(#185162) Goose-T válasza dome29 (#185153) üzenetére


Goose-T
veterán

Budapesten lakom 15 éve, és pár évvel ezelőttig Dunát lehetett itt rekeszteni az E60-as BMW-kkel, de mostanában szinte alig látni. Szoktam az M5-ös és az M3-as autópályán is járni, de ott sem látok belőlük. A kortárs prémium és nem prémium autók továbbra is jelen vannak az utakon. Ennek lehet több magyarázata, de Occam borotvája alapján az a legvalószínűbb, hogy ezek az autók akkora ganédombok, hogy aki tehette, eladta kevésbé fejlett országokba, vagy betolta bontóba, esetleg felgyújtotta. A maradék meg hozzád hasonló álmodozók udvarán várja, hogy összegyűljön a pénz a következő félmillás szervizre. Egy barátomnak is volt ilyenje, állítólag a megbízható 520d, de motorcserés lett a szívósor széthullása miatt. Szerzett bele bontott motort, de az is rossz volt. Azóta nem tudom, mi van vele, vagy felgyújtotta, vagy el tudta adni alkatrésznek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#185163) dome29 válasza Goose-T (#185162) üzenetére


dome29
aktív tag

Az 5ös széria 20dízel motorokról nem sok jót hallani :N
Viszonylag “kevés” km-es autók legtöbbje motorproblémás..
25-30asokat dicsérik leginkàbb.

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#185164) molnarpeter válasza dome29 (#185163) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz az M47 elég stabil, sokat elmegy és a kevesebb henger miatt olcsóbb fenntartani. M57 esetén bizonyos változatok már szaggatták a láncot.

(#185165) rbalint88 válasza dome29 (#185163) üzenetére


rbalint88
addikt

Ugy erzem, hogy te tulajdonkeppen nem tanacsert, hanem megerositesert jottel ide, tehat: HAJRA!!!

(#185166) tboy93 válasza rbalint88 (#185165) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is ez jött le :D

[ Szerkesztve ]

(#185167) focvis válasza Mauzes (#185156) üzenetére


focvis
veterán

Multimac kell neked; a szomszédomnak 4 üléses van. Nem olcsó, de később eladható.

(#185168) Qru válasza focvis (#185167) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fórumtársnak is van 3 üléses verzió (egy OBK-ban), használtan jó áron megcsípte. Újként horror ára van sajnos... :(

#nincsbennetarcsi

(#185169) dome29 válasza rbalint88 (#185165) üzenetére


dome29
aktív tag

:DD :DD
Kicsit bizonytalan vagyok

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#185170) milkabrams


milkabrams
őstag

Az astra h miben jobb mint a fiat bravo?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#185171) rbalint88 válasza milkabrams (#185170) üzenetére


rbalint88
addikt

Szervizellatottsagban. Abban mindenkepp, hogy a bravonal az egyebkent tok jo autot szarolaszozza a szerelok 90%-a, meg sok nem is annyira szivesen vallalja el, mig az opelhez minden sarkon lesz egy pek.

(#185172) milkabrams válasza rbalint88 (#185171) üzenetére


milkabrams
őstag

De a bravobol találnék egy jó vételt, bevállalhatnám?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#185173) rbalint88 válasza milkabrams (#185172) üzenetére


rbalint88
addikt

Persze, teljesen jo auto, keves es ismert tipushibakkal. A legnagyobb szivas a valto, kerdezd meg, hogy fel volt-e mar ujjtva. Meg a digitklima terelomotorjai szoktak megmakkanni, akkor nem lehet allitani a befuvas iranyat, valamint a kormanykerek es valtogomb rossz minosegu borrel van bevonva, emiatt hamlik - ez az elso 2-3 evjaratot erinti, gariban cserelgettek.

(#185174) molnarpeter válasza rbalint88 (#185173) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bravo már nem kapott 5 gangot? Grande 1.3 Mjet volt ilyen is-olyan is, egyszerűbb lenne 5-öst venni, ha lenne. Végülis Opelben is az a 6-os lenne másik motornál :)

[ Szerkesztve ]

(#185175) ph_5.5 válasza milkabrams (#185172) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Majd 2 éve van Bravo II 1.4 T-Jet motorral. Nálunk pont az lett a gond hogy túlságosan elkényeztetett az autó. Az 1.4 120 Le-s motor remek dinamikájú, nem fogyaszt keveset (vannak akik 6.3 körül autóznak vele nekem ez 1X jött össze de akkor nagyon óvatos voltam) de legalább autópályán a 130-t könnyedén eléri. Felszereltsége szerintem parádés, az esőérzékelős ablaktörlőtől a tempomaton át az ülésfűtésen keresztül a gyári 9 hangszórós hifiig minden van benne. A beltere nekem bejön, a külső pedig fiatalos. [link]
És igen.. lehet gond a klímával- pár tízezerből szinte örökösre megoldható. Lehet gond a féltengelyekkel, 100e-ből az is tartósabb mint a gyári. Van gond a váltókkal. De összességében egy jól használható autó.

(#185176) Mauzes válasza focvis (#185167) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez a Multimac egy érdekes megoldás. Alapvetően nem rossz ötlet, de

- kb 620 ezer az alap szett + 110 ezer egy babaülés, csak azt szabad benne használni. Szóval nem olcsó. Nyilván ha csak a 3 gyerek miatt cserélne valaki autót, akkor jól járhat ezzel, de ha már úgy is 7 üléses autót veszek a 2,5 misi támogatással, akkor lehet inkább megpróbálok olyat választani, ahol alapból van 3 rendes ülés;

- szintén a magas ára miatt elég bátor az, aki anélkül rendeli meg, hogy látta volna élőben és esetleg belepróbálta volna a saját autójába. Mivel ebből fix méretek vannak, de autóból 100 féle, azért én félnék, hogy pont hogyan illeszkedik az autóm specifikus szélességű és szélen foteles formázottságú de középen "dudorodó" üléssorára;

- ráadásul nem is az van, hogy ugyan sokba kerül, de amúgy meg tökéletes megoldás. Gyakorló apaként én azt mondom, hogy ez az üléssor nem ideális/egészséges a kb. 9 hónap és 3 év közötti gyerekek számára. Amíg pici a baba, addig venned kell nekik egy bele való babaülést 110 ezerért, az rendben van, az jó lehet. Aztán ha már nagyobb a gyerek, mondjuk 4 évtől, akkor gondolom jó neki az alap szett, esetleg magasítóval. De ha a gyerek a kettő között van, akkor a babaülésbe már nem fér bele, az alap szett ülése viszont túl nagy neki és nem is a megfelelő pozíciójú. Nem véletlen, hogy ennek a korosztálynak csak ilyesmi kialakítású kagylószerű, nagy oldaltartású, kicsit hátradöntött gyerekülések vannak, amik biztonsági és gerinc terhelés szempontból ideálisak, alváshoz általában hátradönthetők, stb;

- amire még érdemes gondolni, hogy ez a cucc vagy 30 kilós és nagy, nem fogod ki-be rakosgatni, (főleg nem hirtelen ötlet alapján az Ikeában), szóval eléggé elveszted azt a képességet, hogy 1-2-3 ülést lehatjva nagyobb cuccokat szállíts a csomagtartóban. Emellett onnantól kezdve több felnőttet sem fogsz tudni olyan könnyen szállítani, mint a cucc nélkül (sima gyerekülést ki-be szerelni bárhol könnyen lehet, aztán hátradobod a csomagtartóba).

Amire szerintem tök jó, hogy ha 4 gyereked van 4-12 év között és nem akarsz autót cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#185177) focvis válasza Mauzes (#185176) üzenetére


focvis
veterán

A szomszéd kb. 2 éve vehette; UK-ból rendelte, úgy rémlik 6-700 ezerbe fájt neki. Most a legnagyobb 10 év körüli, a legkisebb 2 éves lesz. Apa, anya elől ülnek; hátul pedig fixen beszerelve a 4-es ülés; időnként a vonóhorgon 5 bicaj. :D És elférnek.
Ahogy nőnek a gyerekek, szerintem egy VW Transportert vesz majd (k.drága sajnos).

(#185178) milkabrams válasza ph_5.5 (#185175) üzenetére


milkabrams
őstag

Az opelből nagyrészt hiányzó tárolórekeszek miatt hajlok a fiat felé. Legalább a telefonom és pénztárcám tudjam hol tárolni. A fiat hangszigetelése milyen? Megrögzött zenehallgatóként (chord mojo+hifiman he560) gondoltam, hogy beszereltetek valami jobb hagrendszert is.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#185179) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Családi autót szeretnénk vásárolni, használt vagy új mindegy.
Egy 2 éves pici van a családban és szeretnénk 2. gyerkőcöt is.
Csomagtartó jó lenne ha minél nagyobb lenne és egy picit magasított autót szeretnénk.
Amit most kinéztünk az a Suzuki SX4 S-Cross hibrid.
5.5 millió körül van újonnan, ami elég verhetetlen ár. Skoda Karoqot is néztünk, bár az már felül van a kereten (6,5 millió körül).
Milyenek ezek a Suzukik? Érdemes lehet belevágni?
Van esetleg hasonló árban fogyasztásban valami más?
Használtan nézegettem még Nissan Qashqait, de az elég sokat fogyaszt.

(#185180) Gombinyó válasza dudi6 (#185179) üzenetére


Gombinyó
őstag

Jó az scross, ha bejön a forma.
A Qashqai sokat fogyaszt? Az az 1.33tce az egyik legtakarékosabb turbos benzines motor. A Kadjarban 6l alatt mentem vele országúton. Városban meg 8 körül elvan.
Miért kell az emelt hasmagasság? Hol futna sokat és milyen távokat?

(#185181) tboy93


tboy93
nagyúr

Sosem fogom tudni feldolgozni, hogy vannak akik kiadnak 5-6-10 millió Ft-ot egy új autóért, de az már nem mindegy nekik hogy 6 vagy 8 litert fogyaszt százon :N 2 liter benzin különbség évi 30.000km-el kb 230k Ft, ennél az értékvesztése több egy új autónak...

(#185182) dj79 válasza dudi6 (#185179) üzenetére


dj79
senior tag

A magasabb autó előnyös, könnyebb berakni a gyerkőcöt. Szerintem S-cross, a 10 év korlátozott gari azért számomra nagyobb érv lenne.

(#185183) vzsryl válasza dudi6 (#185179) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Esetleg ha belefér, akkor SsangYong Korando, de az sem fogyasztás bajnok, viszont nagyobb, masszívabb, mint a felsoroltak és multimédiában szinte verhetetlen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185184) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Nyár végén szeretnék autót vásárolni, a keret 3M Ft. Jelenleg franciám van, de nincs bennem ellenérzés semmilyen tipussal szemben. Fontos, hogy legyen benne klíma és tempomat.
Amit saját magam által jónak gondolnék, az egy 2008 utáni Honda accord, 2.0 benzin, manuál váltóval. Van ennél a tipusnál olyan hiba amire érdemes odafigyelni? Ebben van kettőstömegű már?
A felhasználás inkább hosszabb utakra lenne, heti 2x Tatabánya-Bp, havi 1x Tatabánya-Salgótarján és ezeken kívül a nyaralások. Évi 15-20ezer km a tervezett futás.
Mit ajánlanátok Ti a fentiek alapján?
Köszi! :R

:-)

(#185185) SpaceKombajn válasza tboy93 (#185181) üzenetére


SpaceKombajn
tag

+1
és a legolcsóbb gumit veszik rá.

spacetime

(#185186) tboy93 válasza marcusa (#185184) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! A 8. generációs accord nem rossz autó, de már egy fokkal kevésbé jó minőség mint az előtte lévő széria. A motorral nem igen szokott gond lenni, nem rossz az az R széria, csak kapja meg a megfelelő (0w20) olajat max 15 ezrenként. Ha elsusmákolták és ilyen 30 ezres periódusokat tartottak, akkor ez is tönkre tud menni, akárcsak a 10w40-től. A 2.4 az sokkal érzékenyebb, ott a nem megfelelő olajcsere miatt mára szinte már mind eszi az olajat, jelentős mértékben. Nagy aszfaltfeltépésre ne számolj, a 8-as széria már nehezebb mint a 7-es és ez érződik is a menetdinamikán. Némelyik tud rohadni a hátsó sárvédő ívnél, illetve a Hondáknál viszonylag jellemző probléma tud lenni a klímakompresszor döglődése is. (Több típust érint, nekem a Civicben és az Accordban is volt cserélve)

(#185187) molnarpeter válasza marcusa (#185184) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondeo 2.0 TDCI?

(#185188) tboy93 válasza marcusa (#185184) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja es nincs benne kettostomegu.

(#185189) kisza25 válasza tboy93 (#185181) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fater vett egy új kia carenst (~5M), elötte volt neki egy honda civic szalonból 1999-es és a civic evett az 1000 kilójával és 1,4 90 lovas motorjával 7 litert és készen van, hogy a carens 8-9 litert eszik az 1400 kilójaval (szélesebb, magasabb, hosszabb) és 1,6 135 lovas motorjával és fontolgatja, hogy eladja :F :W pedig, ha kiszámolod kilóra, vagy lóerőre vetítve jobban fogyaszt a carens.
Amúgy rosszul váltott benne, adtam neki pár tanácsot és mostanában többször 8liter, mint felette. (Kicsit megnyugodott:P)
Amúgy engem is zavar, hogy a tipo 1-1,5 literrel többet kér, mint másoknál, meg mint korábban az 1,4 105 lovas kia ceed, mert ok hogy egy évben 150-200eFt, de 10 év alatt az már 1,5-2M Ft amit elég sok másra lehetne költeni.
Meg ezt hozzá is csaphatod az értékvesztéshez, mert ez is + pénz.
Meg az értékvesztés csökken.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185190) Gombinyó válasza SpaceKombajn (#185185) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ezeket honnan veszitek ilyen magabiztosan? :F

(#185191) ph_5.5 válasza milkabrams (#185178) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Van egy nagy kesztyűtartó (bár a Blue&Me rendszer doboza elvisz egy jó részt belőle), a könyökbox tárolója lapos, de pl kisebb pénztárca elfér benne. Előtte a két italtartó szerintem nem a legjobb megoldás. Az ajtózsebek elég kicsik. A váltókar előtti rekesz kicsi, de mobil, nagyobb pénztárca elfér benne. Stiloból ültünk át ahol az ajtózseb sokkal nagyobb, a kesztyűtartó szintén méretesebb, felette volt egy 1.5 literes palack hűtésére alkalmas tároló (itt 0.5 literes palack fér el). Igaz a mi példányunkban van hátul kartámasz italtartóval tárolóval. Illetve a kétszintes csomagtartót kedvelem.
Nem egy családi egyterű, de használható.
Hang? 130-nál normál hangerővel lehet benne beszélgetni. Zenét hallgatni számomra a gyári hangrendszer is elegendő. A mélynyomós változatunk van, ez így szerintem önmagában tisztességes. A B&M rendszer miatt pendrive-ról tud zenét játszani, tudom a CD azért jobb. Bár ez mondjuk magyar utakon 100-as tempónál mennyit jelent nem tudom. [link] Ez a beltere a "sportos Carbon like" kivitelnek.

(#185192) dj79 válasza Gombinyó (#185190) üzenetére


dj79
senior tag

Elég körbenézni az adott típus fb csoportjában. Kirívóan sok az idióta hirdető, főleg gumi és felni témában.
Pl prius csoporton belül 3mm futófelületű használt gumikért pénzt próbálnak kérni... szóval nem csak az eladókkal van gond, hüle vevők is vannak...

[ Szerkesztve ]

(#185193) dudi6 válasza Gombinyó (#185180) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm a választ!
Amiről én hallottam Qashqai az igen. :) Milyet keressek?
Egy 2006-s Nissan Note van most, amiben megszoktuk, hogy kicsit magasabb.
Könnyebb ki-be szállni, gyerkőcöt ki-be tenni. Illetve van egy hobbi telkünk a Mátrában, nyaranta oda szoktunk felmenni tenni-venni, kertészkedni, oda is jól jön, hogy nem ér le az alja. Szerinted jobb választás lenne egy 2014/15 -s Qashqai mint egy új hibrid SX4?
Fontos lenne minél nagyobb csomagtartó és a vonóhorog (kerékpár szállításhoz, utánfutóhoz)
Feleségem a héten kezdett újra a munkahelyén (Budapest), ami heti 3 nap ingázást jelent 70%-ban autópályán (napi 80-80 km). Nyáron visszaköltöznénk vidékről Pestre, így akkor már nem lenne ennyi autókázás, ott valószínűleg BKV-val meg lesz oldva a közlekedés munkába.
(#185181) tboy93 - Ha sosem tudod feldolgozni, akkor engedd el a dolgot. Én legalábbis ezt szoktam tenni, ha valakit nem értek meg, van ezernyi más dolgom, felesleges idegeskedni... ;)
(#185182) dj79 - Igen, jól jön a gyerkőcnél, pláne ha majd jön a második. Elég csábító ez a 3+7 év, bár biztos minden hülyeségnek meg kell felelni hogy 10 évig járjon a garancia.

(#185183) vzsryl - Megnézem magamnak, nem is hallottam még erről. Köszönöm a tippet.
Jobb lehet egy Nissan Qashqainál? Újonnan nem hiszem, hogy beleférne, használtat nem sokat látok, de amúgy tetszik.

(#185194) vzsryl válasza dudi6 (#185193) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az új Korando egy friss fejlesztés, tehát kb egy generációval fejlettebb a Nissannál, ráadásul nagyobb is és jobb a felszereltsége azonos árban. 6M-ért a mezlítlábas verzió se rossz, de még egy fél milkával best buy.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185195) kisza25 válasza SpaceKombajn (#185185) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Már miért vennénk az új autóra a legolcsóbb gumit :F
Szerintem keversz minket a használt prémiumot vásárlókkal ;]
Alapból azzal használod, amivel megkapod, csak télit veszel hozzá, én most klebert vettem, korábban contit, de ide télre még ez is túlzás, se hó, se jég nem volt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185196) Gombinyó válasza dudi6 (#185193) üzenetére


Gombinyó
őstag

Szerinted jobb választás lenne egy 2014/15 -s Qashqai mint egy új hibrid SX4?

Semmiképp! Abból az időből max dci-vel vennék. Én az újra gondoltam, az 1.33Tce motorral, az egy kellemes párosítás. Qashqai helyett amúgy inkább Kadjart néznék, ugyanaz a platform valamivel olcsóbban, újonnan is talán befér a keretbe.

(#185197) marcusa válasza tboy93 (#185186) üzenetére


marcusa
addikt

Köszönöm szépen! Az egyel korábbi Accord annyira nem tetszik, ha azt meglátom, nem jön elő bennem a birtoklási vágy... :D Az viszont pozitív, hogy nincs kettőstömegű. Köszi!

(#185187) molnarpeter
Dízelt nem annyira szeretnék, ha egy mód van rá. Köszi neked is! :R

:-)

(#185198) MM válasza dudi6 (#185193) üzenetére


MM
őstag

Ahogy előttem is írták, Quashqai helyett nézz körül inkább a Kadjar-ok között a HaHu-n.

Még van jó pár beragadt 2019-es autó a szalonokban, bemutató darabok, vagy 0 km-esek, ezek már a faceliftesek, az alap 1,33 TCe 140 motorral. Legtöbb tavaly forgalomba lett helyezve, de a szalonból tudod venni, és az alap 5 év 100e km garanciával 3,5-4 év használat után még kis garanciával jó áron ki lehet szálni belőle.

Hasonló utat jártunk be, céges kombi mellé 2. családi autónak kerestünk kicsit emelt gépet, amiben el is lehet férni, tavaly év végén. Vitara/SX4 nem rossz, de Megane 4 után beleülve azért a Kadjar sokkal otthonosabb, és nagyobb is, így az lett. A Suzuki készletek pedig ki voltak már fosztva egyébként is.

(Ráadásul kedves Feleségem legfontosabb álma is valóra vált, van CD lejátszó az autóban... :D )

Nekünk sikerült egy Zen-t extra jó áron megcsípni, de normál használatra az alap Life is teljesen OK!
Egy tolatóradart érdemes még utólag belerakatni, a gyárit beteszik márkaszervízben ~50K-ért.

10-15e km-re tervezünk vele évente, eddig is annyit ment a családi gép.
2 hónap után ~8 litert kér átlagban, 60% autópálya, 40% agglomeráció 5-15km-es utak.

[ Szerkesztve ]

(#185199) Dare2Live válasza tboy93 (#185181) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért ne lehetne szempont a fogyi?

pldadat alapul véve évi 230k a difi. Az pl 2hét fizetés netto bére. 2 hetet dolgozol minden évben amíg megvan a kocsi "ingyen" azért mert te a többet fogyasztót vetted.
vagy lemehettek 10napra balatonra gyerekestül ennyi pénzből. vagy 2hét balatonra leküldöd őket. 2hét nyugi. :)

Más meg kigombolja azt az évi 230Kt üzemanyagra meg megvételnél a pl +félmisit + adókat+ évente a biztosítás difit mert előzésnél kevés az 1.0 TSI 115LE és 200nmje és kell neki az 1.5 150 sött a 2.0 250+leje. Előzésen kívül meg sok értelme nincs annak a sok kidobott pénznek. :) Kinek mi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#185200) kisza25 válasza Dare2Live (#185199) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vidéken egy hónapban nem keresel annyit, csak ezt sok Bp-i elfelejti

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.