Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185451) dj79 válasza tutis (#185448) üzenetére


dj79
senior tag

Akkor én bemondom a Jazzt, ha még senki sem tette meg :D

Amúgy prius téma: egy széria végi Golf5 tsi kombiból ültünk át egy másfél évvel idősebb, többet futott priusba, már csak az e-cvt kényelme miatt is megérte.

[ Szerkesztve ]

(#185452) tboldi válasza dj79 (#185451) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem én akartam lenni az első, mert még megvádolnak elfogultsággal. ;] :DDD

(#185453) xyzikeee válasza tboldi (#185452) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Köszi a tippeket.

Az Opel Astra H-kat, Honda Jazz-t illetve a Ford Focus II-ket nézegettem most leginkább.
Ezekből ahogy látom rengeteg van a piacon.

Ez a Toyota Prius olyan jónak számít?

Valami tipp hogy hogyan induljak el a nézelődésben hogy kiszúrjam a "rossz üzleteket"?

Köszi.

(#185454) CactuS válasza tboldi (#185452) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

#BigBlock ;]

Ha nem értesz az autókhoz és Priusokat nézegetsz, akkor keresd fel Pl: az Elite autót Csepelen. Ők őszinte autókat árulnak. Ha mást nem, információt bőven fogsz kapni tőlük a típussal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185455) dj79 válasza xyzikeee (#185453) üzenetére


dj79
senior tag

Ezekből a h astra a legkevésbé fogékony az oxidációra, Jazz és Ford tud (és akar is) rügyezni. 116 lóerős 1.6 benzines már beleférhet a keretbe, pl ezek között talán akad pár érdekes példány.

[ Szerkesztve ]

(#185456) CactuS válasza CactuS (#185454) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az alsó része ofc xyzikeee-nek ment, nem tboldi-nak. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185457) molnarpeter válasza xyzikeee (#185453) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézz meg a közeledben több ilyen típusú autót, akár ismerősöknél is, próbáld ki, nézegesd meg. Tanulási folyamat ez is, minél többet láttál, annál jobban meg tudod ítélni az állapotot. A leinformálhatóság fontos tényező, az import autó sem elvetendő, ha pl bizonyítható a futás, stb. Ugyanígy nem tennék magán/kereskedő különbséget sem feltétlenül. Érdemes lehet egy szakértő segítségét kérni, vannak autó vizsgálattal foglalkozó mozgó szerelők, ha a közelben nincs időpont szervizben. Fb csoportokba érdemes belépni, Prius klub kifejezetten aktív például. Nameg a téma összefoglalóban van jópár cikk, azokat nézd át ;)

(#185459) tboldi válasza CactuS (#185454) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#185460) nike_ válasza dj79 (#185444) üzenetére


nike_
addikt

Köszönöm szépen :)

(#185461) Füleske válasza prsq (#185458) üzenetére


Füleske
addikt

Éljen a kattintásvadász vezess.hu.

(#185462) focvis válasza prsq (#185458) üzenetére


focvis
veterán

Hamarosan földbe állnak az autóeladások; komoly leárazások jönnek.
szvsz

(#185463) footy válasza focvis (#185462) üzenetére


footy
addikt

Szerintem juniusig csokkenes, augusztustol(ha minden visszaall a regi kerekvagasba a korona utan) pedig emelkedes lesz.

(#185464) prsq válasza footy (#185463) üzenetére


prsq
tag

Igen, valószínűleg így lesz, a vírust nem vették még figyelembe.
Áremelés lesz, csak csúszik.

(#185465) cappa72 válasza prsq (#185464) üzenetére


cappa72
nagyúr

Addig is legyen Covid-19 SALE ;] ! Igény biztos lenne rá...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#185466) Mauzes válasza footy (#185463) üzenetére


Mauzes
őstag

De tényleg indokolja a csökkenést a korona? Az embereknek nem csökken a bére, demográfiailag nem indokolja semmi a kereslet visszaesését, az eladókra nem helyezkedik olyan nyomás, hogy az egész piac hirtelen észrevehetően csökkentsen. Vagy rosszul látom?

(#185467) dj79 válasza prsq (#185464) üzenetére


dj79
senior tag

Talán. De egyelőre sok autóipari ember szerint úgy tűnik, hogy pár műszak ki fog maradni minden EU autógyárban, így a kínálat-kereslet hasonló szintre fog beállni. Nem lesz kis rumli, ha a győri Audi letérdel 3 hétre. Bár nem is gyárakkal lesz gond, hanem a kisebb beszállítóknál, főleg, ha elrendelik az iskolai, óvodai, bölcsödei szünetet.

[ Szerkesztve ]

(#185468) Dare2Live válasza focvis (#185462) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Másik oldalról elkezdték bezárni az autógyárakat... Innen X mi lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#185469) CactuS válasza Mauzes (#185466) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Van akik csökkentett bért kapnak, ha nem dolgoznak, HO meg nem játszik. Van akiket szimplán csak kirúgtak. Ha elindul a leejtőn az egész kóceráj, akkor az új autó vásárlás az egyik dolog, amivel könnyű megfogni a családi kasszát.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185470) Cyborg válasza molnarpeter (#185457) üzenetére


Cyborg
őstag

Javits ki , ha tévedek kérlek, de homályos emlékeim szerint priusból érdemes 2006 utánit venni, mert ott volt vmi facelift, javítottak a beltér minőségén, a felhasznált anyagokon, szöveteken, megszüntek az gyakori izzó kiégések, meg más most nem jut eszembe. Azok inkább már 2M forintba kerülnek

Én is érdeklődöm a prius iránt, de 1-1,5M körül csak öregebbeket, vagy lefingottabbakat láttam eddig.

...mégegyszer, nem vagyok szakértő, nem követem napi szinten a prius piacot, és nem is vitaindítónak szántam, inkabb csak érdeklődés, hátha nem tudok valamit, amire nagy az esély :)

(#185471) dj79 válasza Cyborg (#185470) üzenetére


dj79
senior tag

Így van, a 2006 utániakban volt pár változtatás, de a technika alapvetően ugyanaz. Ezeknél az első nagyszerviz elég olcsón megúszható, cserébe drága a gumi az idióta méretezés miatt.

(#185478) Pttypang


Pttypang
veterán

107-es peugeot-rol mik a velemenyek?

Everybody lies.

(#185479) batai15 válasza Pttypang (#185478) üzenetére


batai15
félisten

Ronda mint a bűn.

(#185480) Luck Dragon válasza batai15 (#185479) üzenetére

Nem gondolod hogy ez szubjektív ? És inkább technikai része érdekli?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#185481) Pttypang válasza Luck Dragon (#185480) üzenetére


Pttypang
veterán

Most 1-es twingom van, az legalabb mosolygos, de arra is sokan ugyanugy mondjak, hogy ronda, mint a bun.Reszletkerdes, de igen, a technikai resze erdekel inkabb, mert az ara nem olyan alacsony, ahogy nezem, de a 800 kilohoz a 68 lo klimaval gyanus nekem, teszteket nem olvastam meg, a hasznalt irany is eros kerdes ugye.

Everybody lies.

(#185482) dj79 válasza Pttypang (#185478) üzenetére


dj79
senior tag

Ideális városi klozet, Toyota yaris jellegű technikával.

[ Szerkesztve ]

(#185483) batai15 válasza Luck Dragon (#185480) üzenetére


batai15
félisten

Vicces kedvembe voltam :)

(#185484) Cyborg válasza Cyborg (#185470) üzenetére


Cyborg
őstag

Apropó Prius,

valaki esetleg meg tudná mondani, milyen széles a prius hátsó sora, vagy esetleg meg tudná Nekem mérni pusztán kiváncsiságból? Vagy az ülőlap szélességét, vagy ajtótól ajtóig.

Érdekelne, hogy 2 ülésmagasító között elfér-e egy felnőtt, de jobb lenne a számadat, mert akkor össze tudnám nézni a jelenlegi kocsimmal.

Előre is köszönöm! :R

(#185485) dj79 válasza Cyborg (#185484) üzenetére


dj79
senior tag

Küldök két gyereküléses fotót később, viszem a centit is, ha nem felejtem el :D .

[ Szerkesztve ]

(#185486) Ádám16


Ádám16
addikt

OFF:
Egy olyan sztoriba csöppentem, amibe nem szoktam.
Új autót vettünk faternak 16 év után (Almera 1.5-öt váltunk) úgy, hogy nem jártam utána a típusnak.
Lényeg, hogy nagyon jó barátom a helyi DasWelt értékesítési vezetője, és szólt, hogy beszámított egy E150 Corolla sedan-t, ami apának hibátlan lenne.
Amit tudunk róla: 92k km., szervízkönyves, 2008-as, Luna felszereltség, mo.-i, 2 tulajos, 1.4-es szívóbenzines, egy elem fényezett, alámásztam-rozsdamentes, hibátlanul indult, ment, állt meg, manuális klímás kb. faék egyszerűségű autó. A DasWelt-nél van nagy bevizsgálás is, azt is megnéztük, nem nagyon találtak ők sem hibát az autón. Pár karc (poller kihozza), be. fényszórón egy húzásnyom, és kész.
Ez alapján lepacsiztunk. Nekünk 1,7m + 300 az Almeráért.

ON:
2008-as Corollak 1.4-es benzines motorral mennyire ajánlottak? Mik a nyűgjei? Ti hova pozícionáljátok árban ezt a típust?

(#185487) rbalint88 válasza Ádám16 (#185486) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat nem ket millara :Y jo a-b auto, nem arrol van szo, csak ennyi penzert lennenek mas otleteim...

Crytec: ismerosnek volt aygo-ja, ami ugyanaz az auto toyota jelvennyel, egy igazi budi. A twingo egy luxusauto ahhoz kepest.

(#185488) zhali válasza Ádám16 (#185486) üzenetére


zhali
csendes tag

Nekem 5 éve van ugyan ilyen Toyota Corolla (1.4 2008-as). Akkor 2.1 M volt. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Teljesen jó autó. Ha tényleg rendben van, és át is vizsgálták, akkor megérte az árát .
Az enyémben most van 198800 km, eddig minden Ok. Tavaly cseréltem vízpumpát, mert alapjáraton kicsit, néha cicergett.
Sok balesetmentes km-t kivánok!

Fogd fel úgy, hogy 1.7 M-ért jó vétel volt, az almeratól meg megszabaditottak. Nem kell a sok "érdeklődővel" kinlódni, esetleg visszajön a vevő, hogy : há hengerfejes lett, fizessé mán egy 100ast.

[ Szerkesztve ]

(#185489) Ádám16 válasza rbalint88 (#185487) üzenetére


Ádám16
addikt

1.7 volt.
Én sem, és nekem is, DE a célszemélynek a-b autó kellett az év 365 napjára.
Szóval:
Erre jó? Tudunk típushibákról, kicserélendő alkatrészekről megelőzés szempontjából, milyen olajat kapjon, illetve mennyire tudnak rohadni (s ha igen, hol jellemző), ha kapja a havas-sós lötyit?
(Olyan 159-et vettem volna, hogy ihaj a Miata mellé :D)

zhali: :R . Köszi a megerősítést.

[ Szerkesztve ]

(#185490) zhali válasza Ádám16 (#185489) üzenetére


zhali
csendes tag

Ennél jobban már csak egy új Suzuki Baleno-val jártak volna ! 😁
Csak az drágább. (Nekünk az is van. Hát csuda kis dög! 😉)

(#185491) LuckyL válasza Ádám16 (#185486) üzenetére


LuckyL
őstag

2 millát egy 12 éves corolláért?
elhiszem hogy toyota meg minden, de azért na...
inkább valami fiatalabbat amit megint nem kell lecserélni 10 évig...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#185492) Pttypang válasza rbalint88 (#185487) üzenetére


Pttypang
veterán

Az uveg csomagterajto miatt kerdeztem, mert gyanusan milla felett meg korul vannak azert, hatha jo, de ha budi, akkor kuka.

Everybody lies.

(#185493) Cyborg válasza dj79 (#185485) üzenetére


Cyborg
őstag

Ezer hála és köszönet :R

(#185494) monster95


monster95
tag

Fényszóró párásodás mitől lehet?Mitől párásodhat a fényszóró.Esőd,párás időben.Illetve nagynyomású-val történő mosáskor.Van erre megoldás?Illetve olyan probléma lenne hogy a fényszóró jobb felső sarkában vannak olyan sötétebb mattab foltok.Van ezekre megoldás?
Ford focus-ról van szó ami 5 éves.

(#185495) tboldi válasza monster95 (#185494) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az első, amit ellenőriznék, hogy a fényszóróizzó gumikupakja, illetve az egyéb foglalatok rendesen a helyükön vannak-e.

(#185496) monster95 válasza tboldi (#185495) üzenetére


monster95
tag

A gumikupakok azok a helyüken vannak.

(#185497) Ádám16 válasza LuckyL (#185491) üzenetére


Ádám16
addikt

Hahu. alapján ennyi km-el, ilyen állapotban a kínálat legtetejere lehetne pozicionalni, azok pedig 2m körül vannak. (Nekünk 1.7 volt.)
Egyébként tényleg egyetértek, ennyiért sokallom én is az árát alapból, ráadásul leforgatva se nagyon akart megindulni ez az 1.4. Nem alám lett tervezve, de...
Úgy látszik, ezek ennyik.

Csak erdeklideskepp: A-B autó ebben a kategóriában mi meg ajánlott, ha a megbízhatóság-biztonsag metszet jóval a dinamizmus, (esztétika), ergonomia előtt van? Szivobenzin only (...), 2m-ig. Napi 50km, ebből 30 országút, 20 város. Sedan/kombi előnyben.

OFF: Szerintem egy Fiat Croma többet adna egy megbízható dízel motorral sokkal olcsóbban, de egyszerűen ajánlani se mertem apának mást, be van oltva nem japán autók ellen. Ez kivételes ajánlat volt, garancia is lesz rá, hátha elég lesz neki.
12 éves, de ez simán jó lehet még 10 évig, ha volt gazdája. Úgy néz ki, volt.

(#185498) rbalint88 válasza Ádám16 (#185497) üzenetére


rbalint88
addikt

A-B autonak en maradnek a markanal, csak mondjuk egy prius v auris hybrid lenne az irany. Alig eszik, automata, nem bajos... oke, izgalom es esztetika nem az erosseguk (foleg a priusnak), de akinek az auto a mosogeppel van egy lelktani kategoriaban, idealis valasztas.

(#185499) dj79 válasza rbalint88 (#185498) üzenetére


dj79
senior tag

Prius 2, mi más? :DDD Ilyen felhasználás mellett négyessel kezdődő fogyasztás elérhető mindenféle trükközés nélkül.

(#185500) MunezXBK válasza dj79 (#185499) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az nálam is elérhető.

Csak nem 100km-en. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.