Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185551) fabri07 válasza rbalint88 (#185548) üzenetére


fabri07
aktív tag

Igen van, de a hátsó kettő tekerős. Van manuális klíma.
Dare2Live: nem igazán tudnám lefotózni, azt mondta a szerelő a tartó lemeznél kezd..

(#185552) sutszi válasza Qru (#185550) üzenetére


sutszi
veterán

Az nekem is. :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#185553) Coyot válasza Qru (#185550) üzenetére


Coyot
őstag

Az a rondaság? :)

Má' nem

(#185554) Biqci válasza Qru (#185550) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nekem is tetszik. Vályi Pista forgatott egy ilyet néhány hónapja, hát nem sokat fikázta :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#185555) Mauzes válasza Biqci (#185554) üzenetére


Mauzes
őstag

Tényleg nem szép, de nagyon jó autó, rokonomét vezettem párszor. Erős is, mint a bivaly. Viszont 10 liter alatt nagyon nehéz tartani, szóval nem éppen zöld.

(#185556) tutis válasza Qru (#185528) üzenetére


tutis
őstag

nekem vizsgáztatni kellene meg rendszám, külföldi autó. ilyenkor mi van, van vizsgáztatás meg ügyintézés?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#185557) dj79 válasza tutis (#185556) üzenetére


dj79
senior tag

Ilyenkor sok türelem kell, ugyanis nem sok esély van a honosítási folyamatra a jelenlegi körülmények miatt sajnos.
A sima műszaki vizsgákat is halasztják a legtöbb helyen, kormányablakok itt pl alig működnek.

[ Szerkesztve ]

(#185558) tutis válasza dj79 (#185557) üzenetére


tutis
őstag

hát már igy is vártam kb 2 hónapot mire bekerült az autó :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#185559) dj79 válasza tutis (#185558) üzenetére


dj79
senior tag

Tesómék januárban honosíttatták a kinti autójukat, akkor 4 hét volt a teljes folyamat.
Hogy most mi lesz, azt ki tudja...
Nekünk most márciusban 1 hét alatt megjött a törzskönyv, szóval fene tudja.

(#185560) molnarpeter válasza tutis (#185558) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bmw topikban találsz sorstársat :)

(#185561) Qru válasza Biqci (#185554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, azt láttam. Volt ismerősi körben egy eladó de sajnos nem fér bele a költségvetésbe... :(

Coyot: A Subarum után minden autó szépnekhat... :DDD

tutis: Megy az ügyintézés csak időpontot kell kérni a kormányablakban. Ismerős most intézi az autót 1 hónappal későbbre kapott időpontot átírásra vidéken, pesten még hosszabb a várólista... Műszaki vizsga az fut továbbra is tudtommal de ha NKH-s kell azt érdemes velük egyeztetni előtte.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185562) trassher válasza Qru (#185550) üzenetére


trassher
addikt

Aki csak városban használja az autót annak valós alternatíva, másoknak már kevésbé. A fogyasztásról pedig annyit, hogy az 1.6 hdi 308-as minimum 1 literrel kért kevesebbet mint az 1.8-as hybrid corolla ami állítólag a technológia egyik igen jeles példánya. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#185563) Qru válasza trassher (#185562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem jó lenne mert boltba járni is jó meg a telekre felmenni is. Nem kéne két külön autót tartanom mint most.

#nincsbennetarcsi

(#185564) trassher válasza Qru (#185563) üzenetére


trassher
addikt

Kis távokra szerintem is ideális. Nem rossz ez a corolla de a cvt váltót süketeknek találták ki. Sajnos az enyém hatchback így pakolni sem nagyon lehet és hátul is szűkös. Viszont egy 2 literes kombi már megy is, hely is van benne és jól is mutat. Persze annyi pénzért már sok mindent lehet kapni.

Redmi Note 7

(#185565) dj79 válasza trassher (#185562) üzenetére


dj79
senior tag

Nagy tempójú pályázásnál lehetséges, de városban és autóúton nem igazán ezt tapasztaltam, bár nekünk 2.0hdi volt, 90 lovas. Az 1.6 hdi is automata volt? :)

[ Szerkesztve ]

(#185566) Qru válasza trassher (#185564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az új e-cvt az oké meg az új Corolla is csak hát meg is kérik az árát...

#nincsbennetarcsi

(#185567) trassher válasza dj79 (#185565) üzenetére


trassher
addikt

6-os kézi volt a pözsó, 112 lóerős.

Qru: Tavaly december óta használom új kora óta. Az én fülemnek hangos és rettentően forog ha gyorsítani akar az ember. Ettől eltekintve tényleg nem rossz autó, mondjuk az is poén, hogy nem széria az android auto/apple carplay de kezdem ezen is túltenni magam :))

Redmi Note 7

(#185568) Biqci válasza Mauzes (#185555) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nagy, nehéz, automata, összkerekes, de erős is. Az a 10 liter ilyen körülmények között nem is rossz :D Zöld. Na igen. De egy mostani hibrid suv sem az, ez pedig már 10+ éves konstrukció :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#185569) rbalint88 válasza trassher (#185567) üzenetére


rbalint88
addikt

Ne akarj gyorsitani, nem arra van ;]

aa/carplay nem valami par ezerert kerul bele sw frissitessel?

(#185570) dj79 válasza trassher (#185567) üzenetére


dj79
senior tag

A tehénbőgés fura, de megszokható az 1.4tsi+hatos kézi váltó után.
A nyolcszelepes hdi az nagyon jó cucc :)

[ Szerkesztve ]

(#185571) trassher válasza rbalint88 (#185569) üzenetére


trassher
addikt

Ha reggel elindulok Debrecenből mondjuk Győrbe és még haza is akarok érni értelmes időben akkor csak a gáz marad. :D Ezt majd megkérdezem, nem lenne rossz, ki is fizetném akkor is ha csak céges autó de most hómofisz van.

dj79: Egy relatíve keveset futott, jobban felszerelt darabot most is elfogadnék magánnak. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#185572) dj79 válasza trassher (#185571) üzenetére


dj79
senior tag

Mondjuk így érthető a dolog, pályázni dízel kell, bár a golf is jó volt a hatos váltóval.

(#185573) rbalint88 válasza trassher (#185571) üzenetére


rbalint88
addikt

be kell rakni 150 tempomatra és fénykardozni, nem lassítani :DDD
nem élek együtt ilyennel napi szinten (se hibriddel, se állandó pályázással), de amikor a C-HR-rel voltunk Badacsonyban, akkor nem volt zavaró annyira a bőgés gyorsításkor, nem lenne bajom vele. olyannyira nem, hogy HSD van betervezve következő beszerzésnek.

dj79: nekem a céges 1.6 szívóB, hatos válóval. 140-nél 3600. hát nem halk :DDD sógornak a focus mk2 1.6tdci 109 lovas volt 5 gangossal, az se volt az. önmagában se a működés, se a váltó nem mond semmit sajna.

[ Szerkesztve ]

(#185574) dj79 válasza rbalint88 (#185573) üzenetére


dj79
senior tag

Golf: 2750rpm 130kmh, 3000rpm 145kmh, 3500rpm 170kmh körül, óra szerint, szóval ja :D csak egy megyematricánk van, arra a távra meg nem annyira fontos az átlagsebesség.
A 112 lovas hdi-t C5-ben próbáltam, szintén hatos váltóval, elég meggyőző volt. A hsd meg... Lehet vele pályázni, de ne legyenek nagy emelkedők, ha éberen alszik a gyerek :D

(#185575) rbalint88 válasza dj79 (#185574) üzenetére


rbalint88
addikt

ezért kell bele a JBL, te jól szórakozol, a gyerek meg megtanul zenére aludni. :P
még csak kutyával van tapasztalat, de ő jól tudott úgy aludni, hogy a nyakát masszírozta a mélynyomó

(#185576) dj79 válasza rbalint88 (#185575) üzenetére


dj79
senior tag

Ja, JBL van, 3 db gyerekzenével telerakott MP3 CD-t írtam azóta. Nem egy nagy cucc a p2-ben, majdnem megüti a golf szintjét :DDD

(#185577) molnarpeter válasza dj79 (#185576) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs vmi Yatour vagy hasonló kényelmesebb megoldás?

(#185578) rbalint88 válasza dj79 (#185576) üzenetére


rbalint88
addikt

jaj, ez rossz hír. mondjuk nem szokták égbe dicsérni a Toyoták JBL hifijeit, ráadásul a P2-ben nem is lehet cserélni a fejegységet sem :/ EQ-val játszottál? nem segít?

ja meg igen, Yatour/Dension BT kihangosító és streamer nem opció? nekünk több autóban is jó tapasztalat van vele.

CD-t nem hogy írni, lejátszani se tudnék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185579) CactuS válasza rbalint88 (#185578) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

P2ben ha cserélted a gyári 2 dinest, akkor az csodákat művel az erősítővel és a hangszórókkal.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185580) dj79 válasza rbalint88 (#185578) üzenetére


dj79
senior tag

& molnarpeter: 6db mp3cd megy a fejbe, annak fele a gyerekeké, illetve aux is van. A fej relatíve egyszerűen cserélhető 2 dines cuccra. Yatour létezik, de mivel van író, nem költök rá, anno a megane-ba vettem, nem estem hanyatt a minőségétől ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#185581) molnarpeter válasza dj79 (#185580) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jaj, ha aux van, akkor megoldva a kérdés :D

(#185582) Firstaye


Firstaye
tag

Az autónavigátoros podcastban van szó róla, hogy milyen változászok zajlottak le a használtuautó piacon:[link] Két hete 20%-os visszaesés, múlthéten pedig 40. Azt is mondja, hogy valószínűleg nem ez a vég.

(#185583) molnarpeter válasza Superhun (#185514) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valami 1.9 PDTDI, vagy 2.0 HDI/TDCI (részecskeszűrő nélküli) szerintem megfelelő volna, pályát bírják, az a kevés város sem okoz gondot a DPF mentes verziókkal. Vidék vagy Bp?

(#185584) Superhun válasza molnarpeter (#185583) üzenetére


Superhun
addikt

Köszi a tippeket! Bp-re lenne.

(#185585) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Nyári autóvásárlás a cél, de ezt keresztül húzhatja a csökkenő kínálat a járvány miatt, mert ahogy nézegetem folyamatosan csökken a kínálat.

Egy benzines családi járgány lenne a cél, napi 2x15km-re egyedül, amire tökéletesen megfelelne egy Jazz is, de ez lenne a "fő autó", évente 1x megpakolva, havi nagy bevásárlásokra 2 gyerekkel stb már egy említett Jazz kicsi lenne.

Második autónak már lesz egy suzuki

Első sorban kombi, másodsorban sedan / egyterű érdekelne

A keret első körben 2.2M lenne

Mindenképp benzines.

A fő dilemma az a sima szívó benzin vs tsi???

Vezettem tsi-t és tetszett, jó volt vezetni, érezhetően jobban ment mint egy szívó 1.6. Viszont karban is kell tartani és orákulum se vagyok, hogy megmondjam milyen gazdája volt korábban. Újonnan nem is lenne kérdés, hogy a TSI-t venném magamnak.
Mik azok a TSI-k amik felérnek a régi szívó benzinesek megbízhatóságával?

A teljesség igénye nélkül nálunk is a sztenderd "népautó" lista jött eddig képbe:
Focus Mk3 kombi 2011-2012 1.6 TI-VCT
Kia Ceed SW 2011-2013 1.6
Golf VI variant 1.4 tsi + (DSG)? Itt félek mindkettőtől, pedig jó volt vele menni.

Skoda, opel nem tetszik valamiért, azokat kihagynám. Toyota / Honda nincs a képben ilyen árkategóriában és legalább 2010-es évjáratban.

(#185586) Mauzes válasza Drughi (#185585) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem amúgy középtávon inkább nőnie kellene a kínálatnak és/vagy csökkennie az áraknak. Az eladási szándékot talán kevésbé szokták/tudják eltolni, mint a vételit, és az általános vásárlóeő is valószínűleg csökkenni fog, ha a gazdasági helyzet romlik.

(#185587) kisza25 válasza Mauzes (#185586) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, de jelenleg nem tudnak autókat behozni, a kínálat ~80% behozott autó volt eddig.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185588) dj79 válasza Drughi (#185585) üzenetére


dj79
senior tag

TI-vct: mondanak rá bőven rosszat.
Ceed: nagyon meg kell nézni, láncra rá kell nézni, rozsdára akkor, ha behozott exflottás autó.
2,2m tsi-ből csak láncos fér bele, száraz dsg-vel.

Megane 3 kombi 1.6 szívóbenzin?

(#185589) Drughi válasza dj79 (#185588) üzenetére


Drughi
addikt

Volt 1es megane-om, nem zárkózom el tőle.

ceedből jellemző a flottás? Nem gondoltam volna.

(#185590) szabonagyur válasza Drughi (#185589) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jellemzo persze, nalunk is van az ujbol par db.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185591) BigBlackDog válasza dj79 (#185588) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1 a Meganera, az 1.6-os benzinnel.

(#185592) Drughi


Drughi
addikt

És a TSI-s kérdés? Vagy ennyire nem ajánlottak ezek a 10 éves Tsi-k?

(#185593) dj79 válasza Drughi (#185592) üzenetére


dj79
senior tag

2013-tól szíjasok, golf7-től, onnantól "csak" koxosodnak, de az nem annyira rumli.
Előtte csak láncos megoldás volt.

Ennyiért szerintem tényleg a megane lenne az ideális, ráadásul elég kiforrottnak mondják.
(volt m1, m2 is, ár-érték arányban illetve használati értékükben jóval többet adtak a "hahukedvenc" márkáknál).

[ Szerkesztve ]

(#185594) Drughi válasza dj79 (#185593) üzenetére


Drughi
addikt

A megane 1 megvolt ( a renault topic összefoglalóba még ott a vas), nem is volt vele különösebb bajom, de valahogy eddig nem került képbe, talán a kicsit elavult technika, meg felszereltség miatt.
Ugyanezért a pénzét sokkal több estrát is lehet kapni a konkurenciánál (ami persze nem biztos, hogy jó)

(#185595) molnarpeter válasza Drughi (#185589) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Garancia miatt népszerűek a koreai márkák céges vonalon. Csak egy tipp a másik oldalról, cég eladó esetén van reális esély hiba esetén javítási igényt keresztül vinni, a nagyon kedvelt magánszemély vonalon simán elküldenek.

(#185597) CactuS válasza molnarpeter (#185595) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Meg mert kevesebb gond van velük, mint egy Forddal vagy fauvével. ;)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185598) Drughi válasza molnarpeter (#185595) üzenetére


Drughi
addikt

Igen, ha jól tudom akkor a 2010-2013 közöttieket (is) már 7 év garanciával árulták, tehát, akár kifogható egy épp még garanciális vagy abból kilépett, de jól szervizelt modell.

(#185599) kisza25 válasza molnarpeter (#185595) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2011-ben vettem a kia pro ceedet, az már 7év garival volt :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185600) Dare2Live válasza Mauzes (#185586) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Szerintem amúgy középtávon inkább nőnie kellene a kínálatnak és/vagy csökkennie az áraknak. Az eladási szándékot talán kevésbé szokták/tudják eltolni, mint a vételit, és az általános vásárlóeő is valószínűleg csökkenni fog, ha a gazdasági helyzet romlik."

Nagyon sok dolog az ellenkezőjére utal.

Elsőre 2008 jut eszembe amikor a 0-10%kkal kihozott autók tömegei kerültek piacra azoknál akik nem tudták fizetni a törlesztőt.
De hitel moratórium autókra is érvényes ahogy tudom (még hitelkártyára és személyi kölcsönre is). Akkor nem lesznek ilyen beborulások 2021ig.
Ráadásul megszűnt a 0-10%os hitel nemhogy autóra még lakásra is. Aki nem tudta kicsengetni az új autó árának min 50%át nem tudott venni. EZ nagyon sok nincs pénzem de veszek vásárlást akadályozott meg.

Aztán az új autó értékesítések azt tudom, hogy beborultak. De annyira, hogy gyárak állnak le miatta (és nem a koronavírus miatt direkbe.)
és használtnál a másik nagy kérdés a külföld. Na most ott egyrészt az EURO nem 330 hanem 350. Másrészt ha külföldön se veszik az új autókat akkor nem cserélik a régit... kevesebb használt autó a piacon = emelkedő
árak.

Nem azt akarom mondani, hogy áremelkedés lesz de legalább annyi okot tudok felsorolni áremelkedésre mint csökkensére.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.