Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184401) diegho válasza focvis (#184400) üzenetére


diegho
nagyúr

A 86 és 105 pacis 1.2tsi biztosan euro5.

(#184402) D1Rect válasza ADAM1337 (#184395) üzenetére


D1Rect
félisten

Rendes gazdája vagyok, teszek bele olajat, vizet, nem taposom neki amíg hideg az olaj és mindig járatom egy bekötésnyi ideig a motort mielőtt elindulok.

Szerencsére outit szoktam általában belerakni, de majd megjelenek valamelyik telepen azzal, hogy "hellosziatesa érdekel az autó, tegyük már bele a bicajt". :D

(#184403) molnarpeter válasza Qru (#184399) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Két céges példa: 2013-as F11 520d már Euro 6, viszont 2016-os Fiat Fiorino Euro 5.

[ Szerkesztve ]

(#184404) Napfénysüti válasza D1Rect (#184402) üzenetére

Amennyiben csak egy bringát szállítasz én nem ragaszkodnék a helyedben ahhoz hogy egyben beférjen. Kb 20 másodperc az első kereket kivenni meg betenni. Nekem mindig így kellett tennem de sose okozott gondot. Most meg tetőn viszem. :)

Més que un club!

(#184405) focvis válasza diegho (#184401) üzenetére


focvis
veterán

Nem vagyok tévedhetetlen. :D
2013.11. gyártású G7 2.0 TSI euro 6-os; ebből gondoltam.

(#184406) Qru válasza molnarpeter (#184403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit összevissza van akkor de a típusengedély a mérvadó azt tudom.

#nincsbennetarcsi

(#184407) Dare2Live válasza emvy (#184392) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ha veszek a varosba egy dizelt, reszecskeszurovel, hasznalom evi 5k-t, akkor meg 10 ev mulva sem kell DPF-et cserelnem; ha viszont evi 50k-t autopalyazok vele, akkor 4-5 ev utan cseres."

ha az az évi 5K úgy néz ki, hogy napi 4km oda 4km vissza munkahely majd 3km oda és 3km vissza ovoda dpf nem tud regenerálni és gyorsan be fog villanni a check engine.

meg motorja válogatja. Egy régi jobb szívót pl annyira nem zavar a rövidtáv. Egy új csoda dpf, DI, turbosat igen. Meg mások a javítási költségek is.

"Rossz esetben jovore DFP-csere, ami 400k, de ize, kit erdekel?"

Ezt abban az országban mondod ahol DPFet, EGRt... akkor is megkerülik, ledugozzák ha még semmi baja? Mert pl kokszos lesz a motor ami 100k 5-10évente.

más: Ma láttam megint napfogyatkozást okozó dízelt...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#184408) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ez vótmá?

[link]

a fék állapotán elkerekedett a szemem...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#184409) kisza25 válasza Dare2Live (#184408) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#184410) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Erről az autóról mik a tapasztalaitok, véleményeitek?

(#184411) rbalint88 válasza Pikaa (#184410) üzenetére


rbalint88
addikt

ez kamu, 4000€-ért nincs ilyen autó a való világban.

(#184412) LuckyL válasza Pikaa (#184410) üzenetére


LuckyL
őstag

vigyázz a használtatuós csalásokkal, ha érdekel a téma totalcaron volt erről több cikk is
előre kérnek foglalót utalással vagy western unionon, használtauto.hu-n is szoktak hirdetések lenni
nem létező autók

cryptot minden termékemért elfogadom

(#184413) skt


skt
tag

Sziasztok!
Elsősorban városi használatra, de azért az autópályát is bírja, leginkább benzineset (szerintem a használati módom nem indokolja a dízelt, így felesleges i költségekbe verném magam, de javítsatok ki ha tévedek). 90% ban egyedül használnám, így ennyi hely kell bele, vagy max 2 fő cuccokkal együtt, esetleg egy nagyobb bevásárlás. Valami fiatalosabb formát keresek, ami megbízható, megy is azért, és nem rendelkezik kritikus hibákkal, vagy égbe szökött fenntartási költségekkel. A keret nagyjából egy guriga körül van, amiket eddig néztem, Golf V 1.6, A3 8P, 8L 1.6. Ezekről mi a vélemény, illetve van e esetleg valami jobb tippetek?
Szívesen meghallgatok bármit, hátha nekem eszembe se jutott :R Előre is köszi!

(#184414) Core2duo6600 válasza BUZZLGHTYR (#184238) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Focus 1 esetleg ?
Szintén benzinest

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#184415) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ma szél kitépte a szomszéd hölgy kezéből az ajtót és rávágta enyémre.
Akkora nagyot csattant, hogy szél ellenére 4.ről jól hallható volt. Hölgy is mondta nagyot kapott, hangos volt. Ehez képest sok baja nincs, kicsit horpadt. Yarisra vágta volna rá szél nem is érdekelne... csak vengara és 3hónapos az autó.... nah nem örülök neki.
Lementem megbeszéltük, elismerte, megadta telefonszámát.

Szemből fotozva nem is látszik semmi a képen. Kézzel tapintható, fényben jól látszik. [link]
És akkor a kérdés: Mit lehetne vele csinálni. Székesfehérvár vagy BP vagy Pécsen hova vigyem? És mennyibe kerülne?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#184416) Core2duo6600 válasza BUZZLGHTYR (#184238) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Focus 1 esetleg ?
Szintén benzinest

(#184269) Tin
Majd az összes kút a moltól veszi, hogy lenne köztük jelentős különbség.
Ha maga a kút tartályai koszosak, nem karbantartottak az lehet magyarázat, de ez független attól, hogy melyik finomítóból jön a nafta.

(#184320) Tin
Azért nem kell tömegesen cserélni az akksikat, ha a felhasználó nem teljesen hülye, akkor nem lesz baja.
Legtöbbet azzal segítesz az akksi élettartamának, hogy csak akkor töltöd ha szükséges, nem szabad minden nap 100 % ra tölteni, ha nem használod ki a hatótávot.
Villámtöltőt meg csak igény esetén, hosszú utakon

(#184392) emvy
Valóban félreértik, de te is, mert pont a rövid városi futások miatt tellik meg a dpf, és mivel rövidek a futások nincs alkalma a rendszernek a regenerációt elvégezni (hogy elinduljon a folyamat üzem meleg motor kell, min. 50 km, és vagy 20 percen keresztül 2500-3500 as fordulat), amihez kell az autópálya tempo, de min országúti rendszeresen, szükség esetén egyel alacsonyabb sebesség fokozatban

Pont annál nem lesz baj a dpf el aki sokat megy, évi 50 000 essx futás amit említesz sok pálya nélkül nem jön ki.

(#184413) sk
Valami szívó benzinest, ennyiért már állapotot veszünk, a km számlálót meg se nézd, ne rohadjon az a legfontosabb, inkább manuál váltósat ott talán kisebb a rizikó, és figyelj az autó előéletére, bár ennyi idősen majdnem lehetetlen ezt átlátni.
Audi felejtő, mivel premium autó volt újkorában, ezért használtan is annak megfelelő a fentartása.
Octáviákra is ránézhetsz talán a gen 2 is akad ennyiért, elég sok van belőle, így talán találni egy nem teljesen leharcolt példányt

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#184417) Napfénysüti válasza Dare2Live (#184415) üzenetére

Lene Kft-t ajánlom Fehérváron ( [link] ). Nekem ők csinálták a Balenót mikor a furgonnal nekimentek az oldalának. Olyan szép lett hogy észre se venné senki hogy javított. Mondjuk nem olcsóak de ha a vétkes biztosítója álja akkor ez nem lényeges szempont.
Feleségem mesélte hogy amikor a BMW-nél dolgozott akkor is ide vitték a sérült autókat javítatni pedig azok nem ilyen 3-4-5 milliós kocsik voltak.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#184418) Laszmen válasza Napfénysüti (#184417) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Üdv mindenki!
Nem jártam még erre, elnézést hogy egyből kérdéssel fordulok mindenkihez! :DDD
Kérdésem a következő, kinéztem egy Seat Cordoba 1.4i Plus személyautót(kezdő autónak úgy gondolom tökéletes,vagy nem?!) igazi fapados, klíma van benne legalább..
Viszont nem vagyok benne biztos hogy 1390cm3,44kW 60 pacival elég e, 1500kg az autó+ a család beül, szerintem lomhatag lenne, mi a véleményetek,hülyeség?? Tudom hogy ennyi pénzért nem szabad autót venni, de jelenleg szükségem van SOS autóra!
Köszönöm! :))

(#184419) LuckyL válasza Dare2Live (#184415) üzenetére


LuckyL
őstag

nézz már utána, de szerintem erre nem fog fizetni a biztosító
azért szólok, hogy okosan papírozzatok, ha nem kp-ban lesz a javítás
pontosan nem emlékszem a kifejezésre, valami oylasmi, hogy ez nem a gépjármű üzemeltetése körében bekövetkezett károkozás, vagy valami hasonló

a konkrét kérdésre a válasz pedig, hogy én olyan céget keresnék akik foglalkoznak jégkáros javítással fényezés nélkül, mert szerintem kiszedik a huplit azzal a módszerrel és akkor az autód sem lesz értékcsökkent, meg nem kell 30-40k ért ujrafényezni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#184420) CactuS válasza Laszmen (#184418) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mennyi az az ennyi pénz?

Szerintem az 1500 kg az az össztömeg. Ha jól sejtem, akkor még a 2000 előtti Cordobáról van szó, azokban még nincs nagy szilárdságú acél sem (utascella), kizárt, hogy olyan nehéz legyen. Ettől függetlenül a 60 paci (ami fénykorában volt 60), az 60 paci, nagy tűzre nem számítanék a spanyol torreádortól. Kollégámnak van egy ilyenje, ő anno olajproblémákkal küzdött, aminek motorcsere lett a vége, meg idővel a rohadással.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184421) Laszmen válasza CactuS (#184420) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Jó a tipped, ez egy 2000 évjáratú gépezet, saját tömeg 975kg, ös
sztömeg 1435kg, kasztni nem rohad, de még pattogzás sincs rajta... de a 60 paci(ha valóban még annyi) az tényleg nem sok, még nekem is feltünt pedig nem sokat konyítok az autóhoz..

[ Szerkesztve ]

(#184422) Dare2Live válasza Laszmen (#184421) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezt neked kell tudni.

engem nem zavart az 1.0 yaris gyorsulasa sem. 130 al elment palyan. teny elozesnel lendulet+3500+rpm kellett.

masnak meg keves a 140les turbo ami 1500tol 220nm es 1100kg (sx4)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#184423) Luck Dragon válasza Napfénysüti (#184417) üzenetére

Bár nem nekem szólt a válasz, de ezt a linket én is köszönöm :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#184424) Laszmen válasza Dare2Live (#184422) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Nem akarok száguldozni vele, csak vigyen a-ból B-be, és ne akarjon szívrohamot kapni a motorja :) Holnap délután megyek megnézni, elviszem egy karikára azt meglátom hogyan viselkedik! Ezres szukával vizsgáztam, igaz kisebb kasztni de ment mint a érgezett egér :))

(#184425) molnarpeter válasza Core2duo6600 (#184416) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A négy karika mögött az A3 egy az egyben Golf alapú, felszereltség miatti extra meghibásodási lehetőség van nagyjából szerintem :)

(#184426) focvis válasza Dare2Live (#184415) üzenetére


focvis
veterán

Zalaegerszegen tudok ajánlani nagyon jó horpadás-javítót. Egy horpadás 5 K + igény szerint ÁFA, ez lehet hogy több horpadásnak számít, de max 20 K.
Csak fényezés-mentes javítást engednék ilyen sérülésre.

(#184427) Pttypang válasza CactuS (#184360) üzenetére


Pttypang
veterán

Twingo 1-hez szerelot is keressen a kozelben, aki hajlando hozzanyulni. :N

Everybody lies.

(#184428) Core2duo6600 válasza Laszmen (#184418) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Annak a kocsinak 935 kg az önsulya, 1,5 t a maximális.
Elég lesz, első autónak mindenképp !
Nem rakéta, de elvisz A ból B be, max a pályán betartod a jobbra tartsot, ami nem olyan nagy baj.

(#184425) molnarpeter
Egyfelöl, de valamiért mégis csak kiadták a szivar alatt is, feltételezem, hogy drágább is volt mint VW alatt.

Az octaviat meg sokan sedan golf nak issmerik, ki tudja lehet benne valami.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#184429) hobizoli


hobizoli
nagyúr

ezt a YT csatornat ismeritek? :DDD

több drón kell ;P

(#184430) Vesztor87 válasza Laszmen (#184418) üzenetére


Vesztor87
senior tag

75 lovas Octaviam van, kevés pacival is van élet 😂

(#184431) tboldi válasza Vesztor87 (#184430) üzenetére


tboldi
nagyúr

És én még azt hittem, hogy nekem van a legkevesebb itt a fórumon (83). :D

(#184432) Qru válasza tboldi (#184431) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tőled még nekem is kevesebb van...

#nincsbennetarcsi

(#184433) tboldi válasza Qru (#184432) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is te használod már! :P

(#184434) molnarpeter válasza tboldi (#184431) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2T Wartburg 50 lovas :D

(#184435) Qru válasza tboldi (#184433) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De. Tegnap pl leálltam vele a mélygarázsba fater helyett. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#184436) CactuS válasza Qru (#184435) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lefelé könnyű. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184437) Coyot


Coyot
őstag

Akkora szél van, hogy a kukákat az utcán elfújja, az egyik a Corsa mellett dőlt el 10 centire :Y

Má' nem

(#184438) Coyot válasza Coyot (#184437) üzenetére


Coyot
őstag

elnzésést autósba akarta menni, Qru, ha van lehetőség rakd át nyugodtan :R

Má' nem

(#184439) tboldi válasza molnarpeter (#184434) üzenetére


tboldi
nagyúr

De ott legalább minden fordulatra jut egy munkavégzés, 4T-ben sokkal keservesebb lenne az az 50 paci. :D

Qru: Azt’ majd nem bír felmenni. ;]

Coyot: Rám, illetve a Jazz-re faágak estek menet közben, meg is ijedtem. Szerencsére nem látok sérülést.

[ Szerkesztve ]

(#184440) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Szerintetek melyik pár százezres (millió ft alatti), városi, rohangászós kisautó fogyaszt a legkevesebbet?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#184441) Pttypang válasza AssAssynn (#184440) üzenetére


Pttypang
veterán

Lupo 3l

Everybody lies.

(#184442) molnarpeter válasza AssAssynn (#184440) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#184443) hobizoli válasza Pttypang (#184441) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az egy idealis szopohegy ennyi idosen

több drón kell ;P

(#184444) molnarpeter válasza hobizoli (#184443) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na igen, SDI kell :D Szigorúan higgadt rohangálásra.

[ Szerkesztve ]

(#184445) AssAssynn válasza Pttypang (#184441) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jól látom ezek automata dízelek?
Még azt elhiszem, hogy keveset fogyaszt, de a városi, 500m - 2km rohangálás nem tesz rosszat neki?

molnarpeter: Köszönöm, átnézem. Furcsa, hogy nincs benne 1-2 olyan típus, amiről megesküdtem volna, hogy benne lesz.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#184446) molnarpeter válasza AssAssynn (#184445) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amelyik típusból volt hedonista motor, az nincs benne - szóval hiába eszik keveset az 1.4 HDI, ha volt 2 literes dízel is a kasztniban (Peugeot 206), csak a modellt különbözteti meg, a motorváltozatok szerint nincs válogatva, nem tökéletes lista.

Lupo SDI szívó dízel motorral egyszerűbb jószág.

[ Szerkesztve ]

(#184447) AssAssynn válasza molnarpeter (#184446) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem. No és az 500m-2km városi rohangáláshoz nem rossz dízelt választani?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#184448) rbalint88 válasza AssAssynn (#184440) üzenetére


rbalint88
addikt

saxo/pug106 1.5d. nem megy, nem fogyaszt, nem romlik el. após napi 2x2km-re használja, nincs baja tőle. túlhajtani nem szabad, de nem is érdemes, mert akkor se megy. minden út egy spirituális utazás a türelem földjére. és igazából így is odaérsz mindenhova, legfeljebb 5 perccel több időbe telik.
de futárautónak ezekkel (kategóriailag) már csak a szívás van, arra inkább olyat vennék, amihez minden sarkon van alkatrész és szaki, mert kelleni fog, a futárüzem megöl mindent.

(#184449) AssAssynn válasza rbalint88 (#184448) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem futárkodni kell különben, csak egyszerűen kicsi a település, de mégis kell néha boltba, postára, meg ahová muszáj elrohanni (munka miatt). Napi kettőnél többször nem ülnék bele.
Meglep, hogy te is dízelt ajánlottál.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#184450) hobizoli válasza AssAssynn (#184449) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyen rovid tavra hasznalva a dizel sosem melegszik be, meg 20 eves autonal siman lehet cink az adagolo, izzitas, csucsok

1.0 benzin is siman jo, annak szogegyszerubb tenyleg nincs

az ha veletlenul messzebb is kell menned az legalabb fut vmennyire 1-2km utan, meg a dizel telen kb sosem fog annyira felmelegedni, ha belulrol lefujja a szelvedot, ha lefagyott

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.