Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1313) Pompi válasza spurika (#1300) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Használd a Szerkesztés gombot és szvsz az sem ártalana ha a Link gomb tudását is kipróbálnád!

Feel Good Inc.

(#1314) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Egyébként kíváncsi lennék, hogy kinek milyen "hasznos" cucc van a kocsiban? Nekem most a leghasznosabb cuccom egy asszisztencia biztosítás :)

BTW... fabia kalaptartó pöcköket honnan lehetne szerezni? :)

(#1315) Qru válasza Yushchenko (#1314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bontó?

Hasznos cucc? Autoklub kártya, meg egy porraloltó. Kb ennyi. :D

#nincsbennetarcsi

(#1316) zoo8800 válasza Yushchenko (#1314) üzenetére


zoo8800
veterán

Van még pár hónap garancia a kocsin.
Ha meg valami kézzelfoghatóbbra lennél kíváncsi, akkor a turbo elég hasznos nekem :))

rip and tear, until it is done

(#1317) Yushchenko válasza zoo8800 (#1316) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ilyenekre gondoltam, mint defekt javító kit, stb... :)

(#1315) Qru: Hát, lehet az lesz.

(#1318) zoo8800 válasza Yushchenko (#1317) üzenetére


zoo8800
veterán

Pótkerék híján csak defekt javítóm van. :)

rip and tear, until it is done

(#1319) Qru válasza Yushchenko (#1317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért egy defektjavító nem árt ha nincs pótkereked. Az ilyesmi a legrosszabkkor szokott jönni. :) Én is cseréltem már kereket az útszélen zuhogó esőben.

#nincsbennetarcsi

(#1320) lorcsi


lorcsi
veterán

ez komoly hogy iylet feltesznek és enyniért?
van aki ezt megveszi?
tényleg szívesen elbeszélgetnék egy iylen vevővel..mi járhat a fejében
biztos szereti a kihívásokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1321) makaveli666


makaveli666
senior tag

szerintetek ezt érdemes megnézni, vagy nagyon kamuszagú?

(#1322) zsid válasza lorcsi (#1320) üzenetére


zsid
senior tag

Ezzel mi a gond ?

<tRucKdriFteR>

(#1323) MPowerPH válasza lorcsi (#1320) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi a gondod ezzel? :)

spurika: BMW benzin sor 6 a legjobb a világon. És elég neki 8 is, nem kell túlreagálni a fogyasztását. A diesel meg hiába spórol meg 2l -t 100km -en, ha utána egy nagy szervize 3x annyiba kerül, mint a benzinesé. Részecskeszűrő, porlasztócsúcsok, turbo, mindegyik egy vagon pénz. Amit megspórolsz fogyasztáson, annak a többszörösét ráköltöd a szervizre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1324) lorcsi válasza lorcsi (#1320) üzenetére


lorcsi
veterán

ne már..csak én látom..?

érvényes nagy szerviz után?
-ez így hihető ?

meg a felsorolás hogy mi lett kicserélve..ugyan már..

a motorban meg 500e+ km van..és tíz évnél is több...anyni hogy felpolírozták és kivaxolták...színte már csak ez tartja össze

aki ezt megveszi szerintem 3 év alatt minimum 2 millát..de inkább 3at is rákölthet, mert a felsoroltak fele sincs benne kicserélve valójában

[ Szerkesztve ]

(#1325) zoo8800 válasza MPowerPH (#1323) üzenetére


zoo8800
veterán

Áhh mindegy, nem balhézok.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1326) MPowerPH válasza lorcsi (#1324) üzenetére


MPowerPH
félisten

"aki ezt megveszi szerintem 3 év alatt minimum 2 millát..de inkább 3at is rákölthet, mert a felsoroltak fele sincs benne kicserélve valójában"

Az megeshet, a vétel után pedig biztosan az árát még ráköltheted. Ellenben a piaci ára stimmel, ennyiért mennek most ezek a Mercik. A többség már rohad, még ha szemmel nem is látod, mert eltüntették. Állandó elektronikai és motor probléma jellemzi, és garantáltan lerobbansz vele az út szélén, vagy a házad előtt. Tapasztalat, a céges E220CDi és E320CDi után. :)

zoo8800: Az automata 10 alatt nem eszik, ez köztudott. De egy jóféle manuál igen. Normális tempóban 8,2l/100, előző nyaralás 7,5l/100 körül lett vele. Odafelé 70l -el 950km körül mentem. Met itthon tankoltam, és amikor odaértem, mentem a kúthoz.
Nekem most 7.9, 1 hónapos adat ez.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1327) #10726912 válasza zoo8800 (#1325) üzenetére


#10726912
törölt tag

Igazad van, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1328) MPowerPH válasza zoo8800 (#1325) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem kell balhézni, jössz, és megmutatom. Nem Te lennél az első, aki nem hiszi el. ;)
És ki fogsz röhögni, de már volt 5.9 -es fogyim is 200 km -en, főúton.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1329) lorcsi


lorcsi
veterán

ha vonóhorgot tetetek az autóra miket kell utána megcsinálni?
myilen papírmunkákat?
újra kell műszakiztatni ?

(#1330) dízelracer válasza MPowerPH (#1328) üzenetére


dízelracer
senior tag

A 8 liter okés annyival elhiszem, hogy el lehet gurulni vele na de az 5.9liter az már nagyon hihetetlenül hangzik...

troll mode on: "BMW benzin sor 6 a legjobb a világon" LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1331) zoo8800 válasza MPowerPH (#1328) üzenetére


zoo8800
veterán

Végülis nem egyértelműen hazugság és baromság amit írsz, csak fényévekre van a valóságtól.
Reális vegyes fogyasztás kb. 10-11 liter, de egy kamion szélárnyékában biztos el lehet közlekedni 5,9-cel a Tieddel. :)

rip and tear, until it is done

(#1332) Xero válasza MPowerPH (#1328) üzenetére


Xero
nagyúr

Milyen kasztni milyen motor pontosan (M50 ? M54 ?)?

(#1331) zoo8800: Én úgy vagyok ezzel, hogy a 206-osom is fixen megeszik városon kívül 7L körül, városban 8.5L körül. Ha haladósabbra kapcsolok, akkor mindenhol +1-1.5L. Ha nagyon kinyomom a szemét akkor akár 12-13L is simán elmegy, cserébe viszont nem gyors. :P
Ha 2-4L-el többet kérne az új, viszont ha kell akkor menne is, ráadásul nagyobb kulturáltabb járású is, akkor szerintem simán megérné. Természetesen ez csak az én igényem, ráadásul mindösszesen csak 10-15e éves távval. :K

[ Szerkesztve ]

(#1333) SpeedR válasza dízelracer (#1330) üzenetére


SpeedR
őstag

Meglepő, de országúton, 80 körül gurulva, előzgetések nélkül simán kijön annyiból. Cserébe városban eléggé el tud borulni sajnos...

(#1334) vhunor válasza SpeedR (#1333) üzenetére


vhunor
őstag

Csak ilyen stílussal bármelyik autóval el lehet gurulni ennyiből. Egy hathengeres bimmert gondolom nem ezért vesznek.

(#1335) SpeedR válasza vhunor (#1334) üzenetére


SpeedR
őstag

Van amikor nincs sok választási lehetőséged. Én a 4-esen szoktam elég sokat közlekedni, és amikor több kilométeres összefüggő autósor van, akkor minek kezdjek előzgetni?

(#1337) spurika válasza MPowerPH (#1323) üzenetére


spurika
senior tag

Nagyon jó a benzines is kedves BMW001 kolléga.De a legutolsó 320D mel 300000-et mentem le kötelező szervizeken kívűl nem sok bajom volt vele.80% német autópályás km de180 nal.nekemis volt benzinesem azért tudom a különbséget.Az 2 akár lehet 5-6 liter is.A fent említett alkatrészek közűl egyikre sem volt szükségem.mert BMW.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1338) hobizoli válasza spurika (#1337) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De ezek egyiket sem a BMW gyartja bele...

több drón kell ;P

(#1340) dízelracer válasza SpeedR (#1333) üzenetére


dízelracer
senior tag

Majd ha a kolléga visszajött a pihenőjéről megkérdem tőle pontosan milyen típusról is van szó. Nekem ez az 5,9 a túl szép, hogy igaz legyen kategóriába esik. Nehéz bódé, széles kerekek, rossz hatásfokú nagy ccm-s motor stb ...

(#1342) SpeedR válasza dízelracer (#1340) üzenetére


SpeedR
őstag

Neki M52B28TU E39, nekem M50B25TU E34...

(#1343) spurika válasza hobizoli (#1338) üzenetére


spurika
senior tag

Mondjuk hogy melyik motor kinek a fejlesztése inkább ne bonyolódjunk bele.Mert arról soha senki nem beszél ha a PSA konszum nem találja fel a HDI-t akkor még lehet nem volna:TDCI.PDTDI,D4 és társai.Egyiknek sem volt egy normális közös nyomócsöves dizele.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1344) hobizoli válasza spurika (#1343) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem hat, mert mind a Fiat eredetu. :DDD

"Modern common rail systems, whilst working on the same principle, are governed by an engine control unit (ECU) which opens each injector electronically rather than mechanically. This was extensively prototyped in the 1990s with collaboration between Magneti Marelli, Centro Ricerche Fiat and Elasis. After research and development by the Fiat Group, the design was acquired by the German company Robert Bosch GmbH for completion of development and refinement for mass-production. In hindsight the sale appeared to be a tactical error for Fiat as the new technology proved to be highly profitable. The company had little choice but to sell, however, as it was in a poor financial state at the time and lacked the resources to complete development on its own.[3] In 1997 they extended its use for passenger cars. The first passenger car that used the common rail system was the 1997 model Alfa Romeo 156 2.4 JTD,[4] and later on that same year Mercedes-Benz C 220 CDI."

:DDD

több drón kell ;P

(#1345) spurika válasza hobizoli (#1344) üzenetére


spurika
senior tag

Kicsit olvasgass aPSA hivatalos oldalán ha tudsz angolul.De ha kell küldök anyagot róla a mailcímedre.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1346) zoo8800 válasza spurika (#1343) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem a PSA konszum konszern találta fel a CR-t.
A PDTDI hogy jön ide? Teljesen máshogy működik.

#1345
info jöhet a topikba, nem titkolózunk :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1347) spurika válasza zoo8800 (#1346) üzenetére


spurika
senior tag

Úgy hogy a volkswagen azt akarta lekoppintani csak nem sikerült.Tavaly már a Forddal együtt fejlesztettek hogy egy EURO 5 dízelt tudjanak gyártani.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1348) dízelracer válasza spurika (#1343) üzenetére


dízelracer
senior tag

A pdtdi mióta közös nyomócsöves technika? :U

"Úgy hogy a volkswagen azt akarta lekoppintani csak nem sikerült" Úr isten ember, ezen sírva röhögtem.

[ Szerkesztve ]

(#1349) hobizoli válasza spurika (#1345) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kuggye

több drón kell ;P

(#1350) zoo8800 válasza spurika (#1347) üzenetére


zoo8800
veterán

A PD és CR motorok szinte egyszerre jelentek meg, az 1990-es évek végén. És no fene, mindegyikben a Bosch volt a fő beszállító.
Nem koppintott itt senki senkiről, megvették a Bosch fejlesztést.

Persze, olyan is van, hogy autógyárak közösen fejlesztenek motort, mint pl. az 1.6 és 2.0 TDCi és HDI.

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.