Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) dízelracer válasza Integra (#1544) üzenetére


dízelracer
senior tag

Olyannyira át tudok ülni, hogy már nincs is autóm. Ideiglenesen le tudtam mondani erről a kényelemről és persze az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a válság engem is utolért :((( . Mondjuk azért télen jó szar a bkv megállóban dideregni viszont pár megállóra (~4km) van a mostani melóhelyem. Ekkora távra nincs értelme autót tartani, se dízelt se benzinest. Gondolkodtam még robogón is de amennyi felelőtlen faszfej cikázik a városban inkább letettem róla. Ha esetleg a város túlsó végén nyílna lehetőségem egy jobb helyen dolgozni elgondolkodnék egy autó vételén de egyelőre nekem ez így megfelel. Majd meglátjuk mit hoz a jövő. Azt, hogy az unalmában is kocsikázó embereket "felkényszerítik" tömegközlekedési eszközökre azzal alapjában véve nincs bajom.

mod: Ja és az enyém csak euro2 volt. 4-5év múlva szerintem azzal már a külső kerültetekbe sem nagyon lehet majd behajtani. Legalább is remélem.

[ Szerkesztve ]

(#1552) Lokids válasza dízelracer (#1551) üzenetére


Lokids
addikt

Ha BP-n laksz, oda minek kocsi? Tömegközlekedés ott nagyon jó.
Pesten 10-15 percen belül jön búsz/villamos bármi. Máshol óránként járnak.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1553) zoo8800 válasza Lokids (#1552) üzenetére


zoo8800
veterán

rektes BKV vs. saját kocsi?
Mindeki döntse el maga :D

rip and tear, until it is done

(#1554) kisza25 válasza Lokids (#1552) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vidéken meg napi 2 :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1555) Lokids válasza zoo8800 (#1553) üzenetére


Lokids
addikt

Másképp mondom. Havi 10K bérlet vagy havi 40-60K törlesztő. + benya.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1556) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Én meg néztem egy ilyen clk 350-est mercit.
A tulaj nagy figura volt, igazi merci fan, csak azokról mesélt amég ott voltam.
Szidta az Audit meg a Bmw-t, hogy milyen sz@rok. :D
A kocsi 2008-as és 21k km van venne, és ilyen igai hétvégi autó volt, látszik rajta.
Nincs rajta egy karcolás sem, elöl a lökösön van pár kavics felverődés.De ez melyik kocsin nincsen.Úgyhogy elvileg rendbe van a kocsi, persze majd szerelővel átnézetem ha ezt hozom el.Ki is próbáltuk az m0-án, hát nem semmi volt a kocsi.Volt olyan régi suzukis aki még félre is állt, amikor jöttem mögötte.
Mondtam az öregnek, hogy még megnézek 1-2 kocsit, aztán majd beszélünk még.
7-ért hirdeti a kocsit, Én megkértem 6-ért Ő meg 6,5-ért adná oda.De Én 6-nál többet nem adnék érte, majd 1-2 hét múlva visszatérünk rá.
A tulaj meg nem egy szegény gyerek az biztos, mert etyeken lakik, legalább 100 millás házban.
Úgyhogy nem nagyon kapkod a pénz után, az biztos.
A többit meg majd meglátjuk. :U

(#1557) hobizoli válasza Lokids (#1552) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Fateromnak azert (is) van Swift-je, mert olcsobb, mint a BKV berlet. Egy honapban 5-6k-ert tankol bele, hogy bejarjon vele meloba, meg anyammal elmennek vasarolni hetvegen. Evente 2-3x lemennek zalaba rokonokhoz is, siman olcsobb akkoris, mint a MAV.

Teny hogy Bp-n van tomegkozlekedes (nappal), de pl Budafok-rol becsettegni csak a belvarosba meg nappal is siman tovabb tart, mint MAV-l bejonni pl Albertirsa-rol (45km), nem hogy ha meg vmi 17ker az uticel onnan, aztan mennyi is az, max 15km es vagy 1.5-2 ora.

több drón kell ;P

(#1558) VR6-Fan válasza Lokids (#1552) üzenetére


VR6-Fan
veterán

11 után próbálj meg eljutni akár hova. :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1559) Integra válasza dízelracer (#1551) üzenetére


Integra
titán

valószinű igy van, mármint igy lesz. belekényszeritenek hogy vegyél új (szar) autót ha lehet ráadásul valami fain hitelre. ha nem muszáj, én sem használok autót, kifejezetten utálok bp-en vezetni, szörnyű ami itt megy. belvárosban csak bkv.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1560) Integra válasza koxos:8] (#1556) üzenetére


Integra
titán

egyik exemnek pont pár hete hullott szét a clk350 motorja, cserés. pedig nem ütötte vágta. magassarkúban nem lehet ütni-vágni. 15 millás kocsi ennyit tud. ezt a mutatvánty egy jóval olcsóbb, egyszerűbb is tudja, valszeg 2x annyi km után. na mindegy.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1561) tomcsi23 válasza Lokids (#1555) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van bérlet is, meg kocsi is. Ez a király. :D

Mod: természetesen, Bp-n inkább a bérlet van használva, viszont egy kis vidéki kitérő már nem csak macerásabb, hanem drágább is. Bp-n meg a sugárirányú menetrend a szívás, persze általában jól jön, de nem mindig.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1562) SpeedR válasza lorcsi (#1548) üzenetére


SpeedR
őstag

Izlések és pofonok. Nekem pl. jobban bejön mint egy full gömbölyű, mindenhol lekerekített Golf VI...

(#1563) koxos:8] válasza Integra (#1560) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Szerencse is kell, amikor autót választ az ember.
Faterom ismerőse, vett két ml-t és s500-at a fiának.
A lányának az ml-je és a fia 50-a tökéletese.
Ennek az ismerősnek pedig 1 év alatt nyolcszor volt szervizben a kocsija, az egyik ajtaja pedig nem is csukódik.
Újonnan vette mind a 3 kocsit 1 éve, és az övével azóta csak szopó van.
Mondjuk az más kérdés, hogy a szart is kipereli majd a merciből, és kicserélteti majd újra a kocsit.
Úgyhogy minden fajta kocsiból van jobb meg rosszabb is, vagy ilyet vagy olyat fogunk ki belőlük.

(#1564) kisza25 válasza koxos:8] (#1563) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ez azért már tényleg durva, az ember nem ezt várná el egy mercitől :(((

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1565) Integra válasza koxos:8] (#1563) üzenetére


Integra
titán

újonnan vette, nem használt volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1566) koxos:8] válasza kisza25 (#1564) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Egyre gyengébb azért a merci is.Minőségben mér rég nem az mint régen.
Sztem selejtest is eladhattak neki, vagy vmi hibája is lehetett.
De még azt sem zárnám ki, hogy javított kocsit kaphatott.
Azért az ajtó nem csukódik 1 évvel a vásárlás után, az már nem jó jel.

Újonnan, sztem kaphatott rá flotta kedvezményt is.

[ Szerkesztve ]

(#1567) zolyee válasza tomcsi23 (#1561) üzenetére


zolyee
tag

Én is a bérlet meg autó kombináció mellett döntöttem, mert máshogy nem tudom megoldani.
A tömegközlekedés amúgy sem egy életbiztosítás. :)
Én ugyan debreceni vagyok de reggel hiába van 20 percenként busz a rengeteg diákkal és vénasszonyal van tele és hering módjára kell utazni. :)
Délután már hazafelé jobb a helyzet.
A gond a délután műszakkal van, kényelmesen be lehet buszozni de este már nem tudok hazajutni. :)
Az autós verziónál pedig a reggeli dugók okoznak fejfájást, akkor még a tömegközlekedés is gyorsabb.
A clk merciről meg annyit hogy a Posta autónál dolgozom és valóban nem egy strapabíró autókról van szó, de általábban aki ilyet vesz nem is nagyon érdekli a tetemes szervízköltség. :)

(#1568) megema


megema
őstag

Olyan problémám van, hogy 1 éve a műszakinál rossz környezetvédelmi osztályba sorolták a kocsimat. Piros matricát kapott kék helyett, és a forgalmiban is 02 szerepel 04 helyett. Olvastam, hogy elvileg pár ezer forintért megoldják a vizsgáztató helyen a matricacserét, a forgalmit pedig ingyen kell cserélniük az okmányirodában.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Lehet máshova is vinni, vagy csak oda, ahol csinálták? Érdemes vele foglalkozni? Pl. rendőröknek ki lehet magyarázni szmogriadó idején, hogy elcseszték a besorolást, vagy csak a matricát nézik?

(#1569) zoo8800 válasza Lokids (#1555) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem feltétlen kell új autó. ;) Aki BKV és kocsi közt vacilál, az nem új kocsival tervez. Kocsival egy kicsit magasabb színvonalon lehet közlekedni, ennek bizony ára van.

(#1561) Mekk Elek
2008-ban pár hónapig én is így voltam, 2009-től van "csak" autóm. :D

(#1558) VR6-Fan
két hete a Morrisons2-ből majd 2 óra alatt értem haza Budaörsre. Taxival ez kb. 15 perc lett volna. BKV rulez. :))

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1570) zoo8800 válasza megema (#1568) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem műszakinál felajánlották, hogy a rossz besorolásból áttehető a jó osztályba a kocsi. 585 Ft volt, és fél óra az okmányirodában.
A vizsgaállomás adott egy papírt, ami alapján az okmányiroda átsorolta a kocsit.

rip and tear, until it is done

(#1571) spirit007 válasza megema (#1568) üzenetére


spirit007
senior tag

Nem a műszakinál sorolták rossz kategóriába, hanem a forgalmiban van rosszul -ők meg az alapján dolgoznak.
Minden esetre a legolcsóbb ha megvárod a köv. műszakit és akkor kérsz egy igazoló lapot amin rajta van a 4-es kat.
Elmész az okmányirodába és díjmentesen megoldják a cserét + kiadják a matricát 380Ft -ért.
(ha most akarsz mindenáron kéket akkor 7-8 ezerbe lesz az igazoló lap a szerviztől ...)

(#1572) megema válasza spirit007 (#1571) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Erre lettem volna kíváncsi. Persze nem ér annyit a dolog. Csak kérdés hogy mennyire normálisak a rendőrök, ha szmogriadó esetén összefutok velük a városban...

(#1573) Dare2Live válasza Integra (#1545) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az új 1.7es Kia/Hyundai dízel elég jól sikeredett érdemes megnézni, nem csak a 2l es benyást.
Amúgy nekem a régi jobban tetszett, sokkal jobban ki lehetett látni belölle. :)

Amúgy Kia/Hyundainál is vannak csúnya/érdekes dolgok majd amikor kisza25nél a pro Ceed pl stabi rúdjaval problémák lesznek (pl eltörik) aztán közlik vele, hogy ja arra csak 40.000kmig él a gari akkor hirtelen majd átverve érzi magát... teszem hozzá szvsz jogosan.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1574) Dare2Live válasza dízelracer (#1551) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Na igen, én is haza busszal megyek és nem 3ht vezetek hanem 3.5ht alszok(olvasok) a buszon. Nem kicsit jobb. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1575) kisza25 válasza Dare2Live (#1573) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az nekem 4év remélem, ha gond lesz vele akkor előtte:P
amúgy ez tényleg elég érdekes dolog, hogy ilyen gari, meg olyan gari aztán meg nincs is gari :(( mondjuk ez már az újabb remélem ennél orvosolták már a hibát

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1576) VR6-Fan válasza zoo8800 (#1569) üzenetére


VR6-Fan
veterán

jó társasággal ebben a 2 órában csak a gyönyört láttad volna, bár ha Mori 2-be voltál lehet meg volt a jó társaság ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1577) Sandrew válasza kisza25 (#1575) üzenetére


Sandrew
őstag

apró betűs részek...

(#1578) makaveli666


makaveli666
senior tag

Az odáig oké, hogy a bkv nagyon jó meg elvisz mindenhova, de
1. sok a tolvaj (bár hála istennek engem még nem találtak be)
2. ha valaki mondjuk pl én, zenész vagyok este megyek koncertre, hazajutni egy évszázad, az éjszakaival + elég kemény arcok szoktak rajta lenni.
3. pl a szüleim nem pestiek, és amikor hazamegyek, meg jövök nem mindegy, hogy hány bőrönddel kell feljönnöm mondjuk a 4/6 úgy, hogy amikor kinyílik az ajtó esnek ki az emberek :D

(#1579) Sandrew válasza makaveli666 (#1578) üzenetére


Sandrew
őstag

1. Gyúrjál vazze
2. Gyúrjál vazze
3. van ez így... :D

(#1580) Szplöttyy válasza Sandrew (#1579) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Erre szokták mondani, hogy "Gyúrjál csak, gyúrjál csak, meglátjuk a golyót megállítod-e!" :) :DDD

Smoke & Torque

(#1581) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

:DDD :DDD

több drón kell ;P

(#1582) Sandrew válasza Szplöttyy (#1580) üzenetére


Sandrew
őstag

:D

(#1583) varga911 válasza hobizoli (#1581) üzenetére


varga911
senior tag

Kurva nagy. :DDD

(#1584) Typhoon47 válasza hobizoli (#1581) üzenetére


Typhoon47
őstag

:DD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#1585) megema válasza hobizoli (#1581) üzenetére


megema
őstag

Komoly. :DDD Kéne egy Suzuki is a házhoz... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1586) #10726912 válasza hobizoli (#1581) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ilyen nincs...megyek és lejjebb t(k)úrom az árát!! :DDD

(#1587) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ezt a hirdetést + képeket megnézné pár hozzáértő, mondana vmit róla?

Azon filozok, hogy megvegyem e.....

l[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1588) Sandrew válasza Dare2Live (#1587) üzenetére


Sandrew
őstag

ilyen drágák ezek a fütyi autók :Y Eszem megáll...

(#1589) lorcsi válasza Dare2Live (#1587) üzenetére


lorcsi
veterán

kicsit vsszább a kolléga enyniért vadi új kia-t vett
másabb felszereltséggel,d e legalább vadiújyat

dúrva az a napfénytető :Y

[ Szerkesztve ]

(#1590) Ck.


Ck.
addikt

2000-es évjáratú A6-hoz tud-e vki online fellelhető, vagy akár emilbe átküldhető kezelési pdf-et?

(#1591) kisza25 válasza hobizoli (#1581) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez nagyon durva, honnan szedted ezt:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1592) Dare2Live válasza Sandrew (#1588) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom mi az a "fütyi" de egy fullos(exe) felszereltségű új Jazz az újonnan 4.8misi 2évesen 3misi az korrekt.

De egy fullos TXes Kia Venga ugyanígy 4.8misi.

Egy fullos Teknas Note (Nissan) 4.7misi.

Az alapváltozatuk meg ugye 3misi alatt van.

Ugyanígy van Quashqai/ix35/touran 5misiért fullfullosan meg 9ért.

Ez van. Ennyibe kerül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1593) Sandrew válasza Dare2Live (#1592) üzenetére


Sandrew
őstag

Én 3M-ért inkább vennék valami Passatot pl 100k km körül. Simán van egy csomó. De nekem valahogy soknak tűnik azért az autóért ennyi pénz :F

Pl :U

[ Szerkesztve ]

(#1594) kisza25 válasza Dare2Live (#1587) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na meg még sérült is gondolom milyen vezető lehetett, hogy előre hátra szenzor kellett neki egy ekkora autóba:D
amúgy a kia pro ceed-em 3,1M volt újonnan, 1,4 105ló és ettől eggyel nagyobb,
azt a nagy napfénytetőt hamar megfogod utálni,mert nagyon zavaró tud lenni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1595) Dare2Live válasza lorcsi (#1589) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"kicsit vsszább a kolléga enyniért vadi új kia-t vett
másabb felszereltséggel,d e legalább vadiújyat"

Én is vehetnék vadi új Jazz/Vengat 3misiböl. De én fullfullosat akarok az Jazz/Venga de ProCeed estén is 5misi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1596) kisza25 válasza Dare2Live (#1595) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez igaz, de a ceed még akkor is egy kategóriával feljebb van,
a hondák nagyon fel vannak árazva, de tény, hogy nagyon jók, fater 12éve nyúz egy 1,4 90le civicet 300ekm van benne és azt mondták még 1x ennyi sima liba

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1597) lorcsi válasza Dare2Live (#1595) üzenetére


lorcsi
veterán

másik topikban olvastam, hogy a mostani yarisod elég fapad...ha csak egyel lépsz fentebb..megvagy 3 millából és a 7 év gar nem kevés..
de te tudod miylet akarsz...én elvinném a kia-t egy tesztvezetésre...nem árthat

(#1598) Dare2Live válasza kisza25 (#1594) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ehh senki se érti.

JAZZ is van 3misiért ahogy ProCeed.
De egy EXE JAZZ 4.8 misi. KIAtól is van egyterű az is 3misi de TXben 4.8misi. Megvan?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1599) Sandrew válasza Dare2Live (#1598) üzenetére


Sandrew
őstag

Mindenképp ilyen "kicsi" autót akarsz venni?

(#1600) lorcsi válasza Dare2Live (#1598) üzenetére


lorcsi
veterán

megvan, de a kia nagyobb

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.