Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Jhonny06 válasza neduddki (#1047) üzenetére


Jhonny06
veterán

:R

(#1052) mycso válasza megema (#1040) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szerintem semmi....mivel semmi hivatalos eljárásféleség legapróbb jelét sem látom. Csak megmutatta, hogy ő egy rendőr, és akkora jassz, hogy bármit megtehet (legalábbis azt hiszi)...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1053) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Ma reggel a céges autómmal belementem egy másik kocsiba. Szerencsére a mi kocsinknak semmi baja nem lett, a másik kocsinak is csak a műanyag csíkja karcolódott össze.
Kitöltöttük a betétlapot, mert a másik kocsi is céges volt.
Az lenne a kérdésem, hogy ez befolyásolja az én privát biztosításomat? Bonuszt veszítek, vagy jelentenem kell, hogy "károkozó" lettem?

Előre is köszönöm!

Üdv. Yush

(#1054) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#1013) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1055) a_tesz válasza koxos:8] (#1020) üzenetére


a_tesz
Korrektor

én is a skodát mondanám, bmw-re gatyád is rámegy állapottól függetlenül :)

annyi, hogy ne abba a kereskedésbe vidd el a skodát átvizsgálásra, ahova a fickó hordta

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1056) zoo8800 válasza Mr.Csizmás (#1054) üzenetére


zoo8800
veterán

Korábban volt már hasonló kocsid?

Yushchenko
Tudtommal annak a biztosítása veszít bónuszt, akié a kocsi.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1057) Mr.Csizmás válasza zoo8800 (#1056) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

első lenne, de olyan tavasszal csak....most akarom elkezdeni a jogsit, és szeretnék valami olcsóbb oldtimer hobbiautót (mantából olyan 300-500 körül van egy szépen tartott)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1058) zoo8800 válasza Mr.Csizmás (#1057) üzenetére


zoo8800
veterán

Első autónak tuti valami tucatautót vennék, amin megtanulsz vezetni. Ha már Opel, akkor Astra F, légzsákkal. Ez elég messze áll a Mantától, de első autónak hülyeség egy Manta.
Később persze megveheted :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1059) Mr.Csizmás válasza zoo8800 (#1058) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm...aztán le is passzolnám? mert inkább hobbinak kellene.

nem kötelező opelnek lennie, legyen német, vagy usa, esetleg más európai...no japáni. :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1060) zoo8800 válasza Mr.Csizmás (#1059) üzenetére


zoo8800
veterán

Drága hobbi ;)
Megtanulsz vezetni, aztán eladod az Astrát. Kár lenne a Mantát lezúzni.
BMW E21, E30? Én ezt venném, tervezgetem is, hogy veszek egy ilyet második kocsinak.

rip and tear, until it is done

(#1061) dízelracer válasza zoo8800 (#1060) üzenetére


dízelracer
senior tag

E21-ből normálisat nem kap itthon.

(#1062) Tamoo válasza Mr.Csizmás (#1057) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#1063) zoo8800 válasza dízelracer (#1061) üzenetére


zoo8800
veterán

Jó kiindulási alapot azért lehet találni, nem csak lomok vannak.
Mantából se sokkal jobb a kínálat.

rip and tear, until it is done

(#1064) Mr.Csizmás válasza Tamoo (#1062) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:D fincsa, jó is lenne :D

bmw-ből itthon nagyrészt a szétrugdosott, széthajtott van, vagy +50% árért felújított... :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1065) Jadro


Jadro
veterán

Egy kis cikk arról, hogy mit (ne) vegyünk 800e körül. A nagy magyar valóság...

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1066) phaet0n válasza Jadro (#1065) üzenetére


phaet0n
tag

Ahhoz az A3-ashoz tényleg nem olyan drága az alkatrész? Felkeltette az érdeklődésemet. (nem konkrétan ez, hanem valami fiatalabb, de még ebből a generációból)

-Tisztában vagyok azzal, hogy "csak egy négykarikás golf", de akkor is tetszik.-

[ Szerkesztve ]

(#1067) #10726912 válasza Mr.Csizmás (#1059) üzenetére


#10726912
törölt tag

2-250 körül vegyél bizonyítottan probléma mentes autót, amiknek a fenntartási költségük kevés..aztán, ha már tudod, hogy mennyire nem tudsz minden pillanatban figyelni mindenfelé minden körülmények között (ez kb 2 év, ha sokat vezetsz), utána cserélsz!
Emlegették már az astrát, emellett nem kell félni az 1,6 1,8-as benzines audiktól sem...kóreait, olaszt, franciát inkább ne, japánéknál csak óvatosan nézelődj:)
Üdv!

(#1068) dízelracer válasza phaet0n (#1066) üzenetére


dízelracer
senior tag

A drágaság mindig relatív.

(#1069) Typhoon47 válasza #10726912 (#1067) üzenetére


Typhoon47
őstag

2-250 körül vegyél bizonyítottan probléma mentes autót, amiknek a fenntartási költségük kevés..

na ez így egy paradoxon :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#1070) Mr.Csizmás válasza Typhoon47 (#1069) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is, azért nem válaszoltam. a mondat második fele olyan 5-600 fölött érvényesül.... :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1071) Napfénysüti válasza zoo8800 (#1058) üzenetére

Ha ésszel vezet nem biztos hogy lezúzza élete első autóját. Lekopogom de eddig az enyém is egyben van. :)

Més que un club!

(#1072) #10726912 válasza Typhoon47 (#1069) üzenetére


#10726912
törölt tag

ez így valóban paradoxon..kissé ostobán fogalmaztam:)
bizonyítottan alatt értettem az évek alatt kialakult véleményeket, tapasztalatokat más felhasználók és szakértők körében.probléma mentes: ha gyári állapothoz közel álló autót választ, ne kelljen rettegni a rossz minőségű alkatrészek, vagy a rossz, vagy bonyolult műszaki megoldások miatt..így talán már kevésbé paradox.
BOCS mindenkitől! :R

(#1073) zoo8800 válasza Napfénysüti (#1071) üzenetére


zoo8800
veterán

Én is ezen a véleményen voltam... amíg össze nem csuktam a Golf elejét, 3 éves jogsival, amatőr hibával. ;)

rip and tear, until it is done

(#1074) Napfénysüti válasza zoo8800 (#1073) üzenetére

De akkor az nem az autó hibája volt vagy nem a hatalmas teljesítmény okozta. :) Persze baki mindig előfordulhat de szerintem ez nem feltétlen a friss jogsi és esetlegesen erősebb autó kombó miatt következik be.

Més que un club!

(#1075) zoo8800 válasza Napfénysüti (#1074) üzenetére


zoo8800
veterán

Persze, hogy nem az autó hibája volt. Ezért javasoltam, hogy vegyen a Manta előtt egy tanuló autót. :)
Ha már van egy kis rutinja, akkor kisebb az esély, hogy baj legyen.

rip and tear, until it is done

(#1076) Napfénysüti válasza zoo8800 (#1075) üzenetére

Kárt valóban kisebbet tud okozni. :K Én is féltem a kocsit de lehet emiatt is ésszel megyek tartva például követési távolságot. Pedig első autónak rögtön fél éves jogsival olyat vettem ami erősebb mint a tanuló autóm meg a családi járgány együtt. :D

Més que un club!

(#1077) Mr.Csizmás válasza zoo8800 (#1075) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1,3 vagy 1,8-as mantával nem erősködnék :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1078) zolynet válasza zoo8800 (#1075) üzenetére


zolynet
addikt

azért az átíratási költség sem 2ft ... ezért nem vesznek tanulóautót többek között sztem
(akkor offba)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#1079) Typhoon47 válasza zoo8800 (#1075) üzenetére


Typhoon47
őstag

egyetértek. a rutin a legfontosabb. de ugyanolyan veszélyes is, mert ált. 4-5 éves rutinnal már hajlamosak vagyunk azt hinni(ha addig nem okoztunk semmi balesetet vagy jöttek belénk), hogy schumi fasorba sincs hozzánk képest és merészen+full magabiztosan belemegyünk olyan szitukba ,ahonnan nem jövünk ki törés nélkül. én így látom

"Education is important but big biceps are importanter"

(#1080) Tamoo válasza Typhoon47 (#1079) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jaja, mindenki akkor vágja tetőre, amikor a legjobban tud vezetni :DDD (legalábbis úgy érzi...).

(#1081) mmcc02


mmcc02
tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata első szériás Renault Kangoo-val? Konkrétan az 1.9 D (65 LE) motorral :F

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1082) runner 125 válasza Jadro (#1065) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eh. :D

Az A3 szervizszámlája üt. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1083) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Na, most beszéltem az egyik híresebb skoda szervizzel. Azt mondták hülyeség 2007-es kocsiba láncot cserélni, mert ő még nemlátott soha 2004 utániakkal ilyen átugrásos hibát.

(#1084) Szplöttyy válasza mmcc02 (#1081) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nekem csak annyi van, hogy a szervó az összesbe meghal, és iszonyatosan nem megy. De tényleg, leírhatatlanul nem. De azt a semmit tudja üresen, és rogyásig pakolva is. És 6litert eszik, ha kinyomod a szemét, akkor is, ha nem, akkor is. És elég megbízható, bírja az ütés vágást. Ennyi, amit én tapasztaltam a Kangookból.

Smoke & Torque

(#1085) mmcc02 válasza Szplöttyy (#1084) üzenetére


mmcc02
tag

Köszönöm a választ! A szervóval érdemes szervízbe menni, vagy teljesen fölösleges?
(A szervó nem megy (iszonyatosan), vagy az autó? :B :B )
Szerk: mégegyszer elolvasva: a kocsi nem megy... mihez tudnád leginkább hasonlítani? Swift 1.0, stb...

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1086) Szplöttyy válasza mmcc02 (#1085) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hát, gondolom, kicserélik egy bontottra, ami megint jó egy darabig. Amivel én szereztem tapasztalatot, annál le volt sz*arva :)
Hát, ez egy elég mostoha példány volt, tehát nem igazán volt vigyázva rá. Tehát egy hibátlan lehet jobb.
Mihez hasonlítom? Hát, egy 1.7es Szívódízel BX jobban megy. A literes Suzuki is. 2személy, üres raktér, sík út, 80nál, nem képes értékelhető gyorsulásra, se 5be se 4be se 3ba :D Vége 130, lejtőn, rakottan 165, de akkor 2sáv között dülöngél már. 60-70ig, ha szétforgatod 5ezerig, akkor "egészjó". De ezt mind úgy olvasd, hogy ez egy futárautó volt, mindenki kihajtotta az életét, de hidegen mindig indult, de a generátor ékszíj hetente szakadt el kb, folyton kifogyott a gázolaj, mert senki nem akart tankolni bele, meg volt ,hogy úgy megpakoltuk betonlapokkal, hogy nem akart elindulni sem, a hátulja majdnem a földig ért. Tehát, egy megkímélt darab, lehet hogy jobban megy.
Ehhez hasonlót ment, picit tán lassabb volt.

Smoke & Torque

(#1087) mmcc02 válasza Szplöttyy (#1086) üzenetére


mmcc02
tag

A motort leszámítva tetszene... azt hiszem, keresek egy 1.9es turbóst...
Még egyszer köszönom! :R :R

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1088) zoo8800 válasza Szplöttyy (#1086) üzenetére


zoo8800
veterán

Miért nem váltasz fel 4000-nél? Kb. onnantól csökken a motor teljesítménye. Szívódízelt 5000-ig pörgetni hülyeség.
Peugeot Partner 1.9D megy 150-et is sík úton, bár az már nagyon a vége.

rip and tear, until it is done

(#1089) Szplöttyy válasza zoo8800 (#1088) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ez a kangoo olyan volt, hogy sehol nem húzott. Tehát ford mérő nélkül, minden fokozatba addig kellett forgani, amig a km óra ment feljebb, tehát gyorsult, ha megállt, és nem változott a motor hangja, akkor váltani :) Legalább egyszerű :DDD :DDD

Smoke & Torque

(#1090) dízelracer válasza zoo8800 (#1088) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én a Renault 5 Express-el voltam így. Egyszerűen muszáj volt elforgatni ~4000ig mert ott volt benne valamennyi "erő" (1.6 szívódízel). Ráadásul a harmatgyenge motor mellé még túl nagyokat is ejt a váltója. 6-os úton Pécsre hármasban ment fel, negyediket már nem bírta az emelkedőn. Mire beértem a városba majdnem forrt a víz. Egy igazi csótány volt. Szerencsére ellopták.

(#1091) Jadro válasza dízelracer (#1090) üzenetére


Jadro
veterán

Szerencsére ellopták... :DD Ez kemény.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1092) dízelracer válasza Jadro (#1091) üzenetére


dízelracer
senior tag

Céges kocsi volt, hol érdekel. A lényeg, hogy nem kellett többet beleülnöm. :DDD

(#1093) zoo8800 válasza dízelracer (#1090) üzenetére


zoo8800
veterán

No ez az, 4000-ig pörgetted, és nem 5000-ig :U

rip and tear, until it is done

(#1094) lorcsi


lorcsi
veterán

dízeles autóban a turbó mitől tud elbaszódni ?

(#1095) m3tr0 válasza lorcsi (#1094) üzenetére


m3tr0
senior tag

általában a tulajdonos hibája, nem megfelelő használat, hidegen magas fordulaton használják az autót, nem megfelelő visszahűtés, nem megfelelő olajcsere periódus ezt kihagytam az előbb ...ahogy hallottam ez igaz a benzinesekre..gondolom a gázolajosoknál sincs ez másképp :R

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#1096) dízelracer válasza zoo8800 (#1093) üzenetére


dízelracer
senior tag

A 4000-et csak saccra mondtam nem volt benne ford.sz.-mérő. Lehet több volt vagy kevesebb, nem tudom.

(#1094) lorcsi: ha idő előtt adja fel a harcot általában ez a sorrend:

- user error
- anyaghiba
- gagyi chiptuning
- egyéb okok

[ Szerkesztve ]

(#1097) zoo8800 válasza lorcsi (#1094) üzenetére


zoo8800
veterán

Pl. használat :U :D
Ez nem csak a dízel, hanem az összes turbósra igaz.
Ezen kívül a szar olaj, elfelejtett olajcsere, hidegen gyilkolás, melegen leállítás...

rip and tear, until it is done

(#1098) lorcsi


lorcsi
veterán

okés, TX !

felújítani az érdemesebb vagy másikat venni , ha iylen motor ?

[ Szerkesztve ]

(#1099) m3tr0 válasza lorcsi (#1098) üzenetére


m3tr0
senior tag

olvasson kend :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#1100) VR6-Fan válasza lorcsi (#1098) üzenetére


VR6-Fan
veterán

attól függ mi hányt be rajta.

ha ritka csiga és a tengely hányt be akkor érdemes usa-ból rendelni hozzá egy közép részt, ha tengely meg a kipu lapátok patent (egybe van ált 99%) akkor érdemes felújító készletett venni hozzá, egész emberi áron van)

de ha 50e ért utánad dobnak két újat is akkor, vegyél újat..

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.