Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Rick4


Rick4
félisten

Meg merik csinálni: [link] :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#752) a_tesz válasza Rick4 (#751) üzenetére


a_tesz
Korrektor

sokat nem érhetett az a műszaki, így is olyan lélekvesztőkkel járnak át, volga meg lada gyak. küszöb nélkül, az ezeréves lestrapált ikarusokról ne is beszéljek (mondjuk azokból mostanában kevesebb van errefelé...)

viszont ha Magyarországra meg nem engednének be érvényes műszaki nélkül autókat, azt tudnám értékelni, főleg az előzőek fejében, netán még egy állomást kirakni a határátkelőre, aztán hadd lobogtassa a papírt, hogy neki nem kell műszaki, álljál csak ide öcsém, aztán meglátjuk, bejöhetsz-e.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#753) Rick4 válasza a_tesz (#752) üzenetére


Rick4
félisten

Merthogy pl Floridában nincsen műszaki azt megértem.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#754) hobizoli válasza Rick4 (#753) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat azert ott is elo-elofordulnak romok :U ...

több drón kell ;P

(#755) Qru válasza hobizoli (#754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Különben nem lett volna menő ott a pimp my ride... :D

#nincsbennetarcsi

(#756) hobizoli válasza Qru (#755) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja. Emlexem ecce volt egy pick-up truck benne, azon meg feket is csereltek, mert a muhely mogott nem allt meg.

több drón kell ;P

(#757) Csaby25 válasza Csaby25 (#749) üzenetére


Csaby25
senior tag

Egy picit pontositok:
Ford Focus, Astra G, vagy Golf IV ki melyiket es miert?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#758) Yushchenko válasza Rick4 (#751) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ukrán ismerős mondta, hogy a korrupció olyan szinteken van Ukrajnában, hogy el se kellett vinni vizsgáztatni a kocsit, csak kifizetni a megfelelő összeget a vizsgadíjon felül. Aki elvitt egy full új mecedest de nem fizetett külön azt meg megbuktatták. Szóval kb semmi értelme nem volt a "vizsgáztatásnak".

(#759) Tamoo válasza Csaby25 (#757) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Első kettőről már írtunk. Golf IV szerintem kicsit túlárazott (vagy rosszul látom?) és szvsz nem jobb mint a másik kettő. Hozzáteszem azt, hogy régen minden vágyam volt egy GolfIV-es (na igen, nem mertem nagyot álmodni) :DDD de mégis Focus-t vettem.

(#760) Gebriel válasza Rick4 (#731) üzenetére


Gebriel
veterán

meghibásodási lehetőség meg kb nulla,

Na persze. Ne nevettesd már ki magad. :DDD

(#761) hobizoli válasza Gebriel (#760) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja igen, hiszen digo.
A kaszni :DDD Az meg galvanizalt volt mar az elodje elodjénel is.

Azert egy egyszeru szivo benzinesben relativ eleg keves a meghibasodasi lehetoseg. Nincs turbo, nagynyomasu befecskenzedok, nagynyomasu szivattyu, kettostomegu-lendkerek...

több drón kell ;P

(#762) k. válasza Csaby25 (#757) üzenetére


k.
őstag

Focus:
Jobb vezetési élmény
Astra
Legolcsóbban fenntartható, korrekt iparos meló, apukámnak is az van, 1.4 90le motor a mininmum hozzá.
Golf 4
A leg "prémiumabb" a kategóriájában, nagyon jó értéktartás, kicsit talán drágább a fenntartása mint a másik kettőnek, viszont nagyon jól eladható bármikor.

(#763) johnny82 válasza Csaby25 (#757) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Focus I, vagy Focus II-t nézél? Árban mennyi a keret?

Üdv!

(#764) G@ben


G@ben
addikt

Tud valaki autók előéletének lekérdezésében segíteni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#765) tomcsi23 válasza G@ben (#764) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ilyenre gondolsz? Ill. az adott példányt el lehet vinni márkaszervizbe állapotfelmérésre, ott is pár dolog kiderülhet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#766) G@ben válasza tomcsi23 (#765) üzenetére


G@ben
addikt

Részben. Alvázszámot sajnos egyikről sem tudok, illetve fontos lenne a kilométer, hogy visszatekerték-e, ha igen, kb mennyivel, illetve a céges múltú autók kizárva.
Munkatárs ismerőse ezeket megmondja rendszámból, de szeptember közepéig szabin van és az nekem már késő.
Márkaszervizbe elvisszük a kiválasztott példányt, viszont egyelőre van 10 jelölt, amikről többet kéne tudnunk és ennyit nem fogunk elvinni.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#767) tomcsi23 válasza G@ben (#766) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha van ilyen ismerős, akkor várd meg szvsz, mert amúgy puszira nem sokan adnak infókat.
Ki kell választani a legjobbnak tűnőt, és azt leellenőrizni, hogy ne legyen galiba. Persze mindezt fenntartással kell kezelni, 100%-os infót nem nagyon kapsz sehol.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#768) G@ben válasza tomcsi23 (#767) üzenetére


G@ben
addikt

Tudom, de sajnos az autót szeptember elejéig be kell szerezni mindenképpen.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#769) Rick4 válasza G@ben (#766) üzenetére


Rick4
félisten

De ha én mint cégtulaj a saját cégem nevére vettem a kocsit és úgy használom gondos tulajként, nem ütve vágva, az miért is kizáró ok? Mert rendesen szervizeltetem olyan helyen ahol számlát is adnak, nem pedig tesco olaj megy a sufniban számla nélkül? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#770) Rick4 válasza Gebriel (#760) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolkodj, mielőtt leírsz valamit, okés?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#771) G@ben válasza Rick4 (#769) üzenetére


G@ben
addikt

Mert nem ez a jellemző. Van pl két Ford Fusion, ugyanannyi kilométerrel ugyanabban a kereskedésben, a rendszámuk tízzel tér el és magánszemély van megadva tulajként. Véletlen lenne? Lehet. De én nem hiszek az ilyen véletlenekben.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#772) dízelracer válasza Gebriel (#760) üzenetére


dízelracer
senior tag

Vigyázz a világ legjobb autójáról beszélsz. :D

(#773) Rick4 válasza dízelracer (#772) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, nem arról beszél, csak egy olyanról, amiben nincsen adagoló, turbo, meg tiptronik váltó.. :DDD Hagyjad, ő nem érti miről beszélgetünk mi itt.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#774) Napfénysüti válasza dízelracer (#772) üzenetére

Az nem a Mondeo? ;]

Més que un club!

(#775) Rick4 válasza G@ben (#771) üzenetére


Rick4
félisten

Meg kellett venni a cégtől, az 50 ezres átiratás belefért simán a haszonba..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#776) G@ben válasza Rick4 (#775) üzenetére


G@ben
addikt

Értem én, de ilyen autó köszönöm, nem kell!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#777) giigz


giigz
veterán

Van itt helyben egy használtautó, ami már legalább fél éve a kereskedésben áll, és napról napra jobban tetszik. 2003-as Peugeot 206 1.4 HDI, tökéletes állapotban, szervízkönyv, minden. 1.270.000 Ft-ért hirdetik, ebből kb. mennyit lehet alkudni? Valószínűleg nem fogom megvenni, de egy ajánlatot talán lehetne tenni rá pl. 900k-ért. :D

(#778) Tamoo válasza dízelracer (#772) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Faternak Fusion van, vezettem én is elég sokat. Jó kis gép az :D

(#779) mdk01 válasza giigz (#777) üzenetére


mdk01
addikt

:DDD Aki mer az nyer de inkább az 1.2m számíts válaszként ha egyáltalán erre az ajánlat tevésedre válaszolnak. Egy próbát viszont megér ha cipőtalp vastagságú a bőr az arcodon és csak szórákozni akarsz.:DDD

(#780) Rick4 válasza giigz (#777) üzenetére


Rick4
félisten

Nem is sejted, miért áll ott fél éve? Valami gyíkja tuti van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#781) aphra2 válasza Rick4 (#780) üzenetére


aphra2
aktív tag

Lehet szimplán csak drága ,.... oké az is egy gyík, nade mégse olyan :D

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#782) Gebriel válasza dízelracer (#772) üzenetére


Gebriel
veterán

Jah azt észrevettem, tiszta vicc. :D

[ Szerkesztve ]

(#783) Gebriel válasza Rick4 (#770) üzenetére


Gebriel
veterán

Kifejtenéd bővebben?

(#784) Csaby25 válasza johnny82 (#763) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szia!
Focus I.
4000 Euro koruli arban

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#785) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Szerintetek melyik a jobb:

Skoda fabia II 2007-2008-2009 évjáratok
VW Polo IV 2006 facelift-es változat

(#786) k. válasza Yushchenko (#785) üzenetére


k.
őstag

Polo 4.
Jobb építési minőség, csöndesebb, jobban tartja az árát
(Szerintem szebb is :D)

(#787) Csaby25 válasza Csaby25 (#757) üzenetére


Csaby25
senior tag

Hello!
Ford Focus, Astra G, Golf IV, ezekhez adnam meg hozza a Skoda Fabiat, felveszi egyaltalan valamelyikkel a versenyt?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#788) zoo8800 válasza Csaby25 (#787) üzenetére


zoo8800
veterán

A Fabia egy kategóriával kisebb kocsi.

rip and tear, until it is done

(#789) Tamoo válasza Csaby25 (#787) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor már vedd hozzá a seat ibiza-t is akár. Még mindig a focus-ra szavazok. Én amúgy még a ford fiesta-kal szemeztem elég erősen. Nem lett volna baj ha kisebbet veszek, nem volt döntő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#790) Yushchenko válasza k. (#786) üzenetére


Yushchenko
őstag

Csak nem tudom ezért megéri-e 2-3 évvel idősebb kocsit venni.
Még esetleg Golf V is benne van a kalapban.

(#791) Rick4 válasza Gebriel (#783) üzenetére


Rick4
félisten

Mikor idejössz és ilyen tartalmú hozzászólásokat kreálsz, nem hiszem hogy téged ez előre visz, nem mellesleg jobban járna mindenki, ha más is, Te is a fórumtémában írnál, neked is lehetőséged volt röhtön az első hozzászólásodban megcáfolni azt amit írtam, hogy egy 2-es Puntoban a meghibásodási lehetőség nulla egy dízel Lupo-hoz képest, ehhez képest jösz az általános 3.-os dumával....
Senki se mondta, hogy a punto2-es a világ legjobb kocsija, de tudod Te magad is, a fischfosch turbo-s, adagolós dízelhez képest szinte semmi sincsen ami tönkremehet. Ennek ellenére jössz itt a naperszével.... :U
Én azt mondom semmi baj se lenne abból, ha bármi amit írnál komoly és ideillő lenne, de szerintem ezzel Te nevetteted ki magadat. És nem támadok, komolyan gondoltam. Ha a Lupo 3L olyan űberjó kocsi lett volna, hidd el, azt vettem volna.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#792) k. válasza Yushchenko (#790) üzenetére


k.
őstag

Azt gondolom, hogy ár tekintetében végül ugyanúgy jönnél ki.
Mármint a polo többet fog érni 10 évesen mint a skoda 8 évesen. Ez fix. Nézd meg a használt piacot.
Szóval szerintem ez sem elhanyagolható.
A kényelme is jobb, elvileg a polo ülései elég jók a kategóriában.
Nekünk is az a polo van-még a 4 szemű verzió 2002es- és elég jó cucc.
Szóval én a skoda helyett azt ajánlanám. Lehet, hogy a biztosítás és -ha márkaszervízbe viszed- 1-2 szervíz drágább mint a skodánál, de a jobb összerakás-nem nyikorog, irtó minőségi érzetet kelt, az értéktartás, és a kategóriában jó biztonság szerintem elég jó cuccá teszi :D

(#793) VR6-Fan válasza k. (#792) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mivel biztonságosabb a skodrinál?

anyaghasználat meg szubjektív.

nyikorgás téma meg érdekes, abból a szempontból nincs szerintem különbség.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#794) k. válasza VR6-Fan (#793) üzenetére


k.
őstag

Konkrét biztonságban mind a kettő 4 csillag.
Ugyanakkor a Polonak jobbak a fékei.

(#795) zoo8800 válasza k. (#794) üzenetére


zoo8800
veterán

Esküdni mernék, hogy cikkszámra azonos a Fabia és a Polo fékje :)

rip and tear, until it is done

(#796) k. válasza zoo8800 (#795) üzenetére


k.
őstag

Ha tévedtem, hát tévedtem, én igy tudom :)

(#797) VR6-Fan válasza zoo8800 (#795) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az is :DDD

k.:az a baj hogy sok minden spekulációra alapozol, tények és tapasztalatok nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#798) Rick4 válasza VR6-Fan (#797) üzenetére


Rick4
félisten

Még ha csak ő lenne itt az egyetlen... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#799) VR6-Fan válasza Rick4 (#798) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem tudom mennyire kell magamra venni :U

mindenhol akadnak, van ilyen.. és senki sem tökéletes

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#800) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Autóvásárláson gondolkozom a közeli jövőben, az alábbi paraméterekkel:

- szívódízel, esetleg "atomtartós", jó értelemben igénytelen egyéb dízel (hogy ne turbó/adagolócserével induljon a vásárlás után a buli)
- '97-'00 körüli forgalombahelyezés a regadó miatt
- lehetőleg 1.6-1.9 körüli löktérfogat
- legalább EURO 3 (bár gyanítom 4-es nincs is ebből az időből)

A konkrét típusok előnyei/hátrányai helyett elsősorban a fentieknek megfelelő típusok érdekelnek, listaszerűen, a lehető legtöbb. Köszi mindenkinek!

Apokalipszis? Ezeknek?!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.