Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3052) nokiauser


nokiauser
aktív tag

[link] Erről tud már valaki valamit?

(#3058) szabeska


szabeska
addikt

Üdv!

Jelenleg 22631.2506 Release Preview van a gépemen, és már jó pár hónapja bekapcsoltam a leiratkozást, hogy a következő nagyobb frissítésnél visszaváltson stabilra. Mikor várható ez a bizonyos "következő nagyobb frissítés"? :F

F1

(#3059) BiP válasza szabeska (#3058) üzenetére


BiP
nagyúr

A 23H2-ről annyit tudni, hogy 4.negyedévben jön.
Pontos dátumot nem tudok, de nov.14-et pletykálnak. [link]
Ha szerencséd van, akkor a mostaninál nagyobb lesz a buildszám, és akkor egyből frissül. (ha kisebb, akkor majd csak akkor, ha kijön egy nagyobb számú update hozzá) - tudtommal.

(#3060) szabeska válasza BiP (#3059) üzenetére


szabeska
addikt

:R

F1

(#3061) norti válasza BiP (#3059) üzenetére


norti
addikt

(#3062) BiP válasza norti (#3061) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, valakinek csak be kellett dobni a kérdést, és lőn :)

Buildszámot nem látok a hírben, de azt nézem, hogy 10.0.22631.2506, a kérdezett release previewban lévőt dobták ki publikusba.

[ Szerkesztve ]

(#3068) pzstm


pzstm
Topikgazda

https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/16/releasing-windows-11-builds-22621-2787-and-22631-2787-to-the-release-preview-channel/

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3083) norti válasza westlake (#3082) üzenetére


norti
addikt

Fontos, aki vissza akarna menni Canary-ról Dev-re, most teheti meg:

The Canary and Dev Channels receiving the same builds is only temporary. During the times in which the Canary and Dev Channels are on the same builds (e.g. Build 26052), the window is open for Insiders in the Canary Channel to switch to the Dev Channel. At some point in the future, the Canary Channel will jump to higher build numbers and the window will be closed.

(#3085) savior


savior
őstag

Nekem a 26052 ilyen hibat ir telepiteskor: Install error - 0xc1900101
25%-ig elmegy es utan felbeszakadt, majd torli magat.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#3086) pzstm válasza savior (#3085) üzenetére


pzstm
Topikgazda

többeknél van ez a 26058-nél is a feedbackek alapján.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3087) BiP válasza savior (#3085) üzenetére


BiP
nagyúr

Gugli: [link]
Első 4 találatot átböngésztem, tök általános probléma, rengeteg embernél jelentkezett az issue.

A 26058-as release notesban említik is.
[NEW] We are investigating an increase of reports of insiders rolling back when attempting to install the latest build (with error code 0xC1900101).
De mivel ehhez csináltak ISO-t is, azzal is lehet próbálkozni.
We are releasing ISOs for this build – they can be downloaded here.

(#3100) westlake válasza westlake (#3097) üzenetére


westlake
félisten

Bár nem Insider hír, de úgy tűnik, hogy a 26100.1 (24H2) a következő GA verzió a 22621.1 után.

Play nice!

(#3101) BiP válasza westlake (#3100) üzenetére


BiP
nagyúr

Mivel az a build jelenleg csak Insiderben érhető el, mégiscsak kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#3102) westlake válasza westlake (#3100) üzenetére


westlake
félisten

Aztán lehet, hogy mégsem. A KB5037941 (26100.2) semmilyen csatornán nem jön Windows Updaten keresztül. Mondjuk ez sem jelent (jelenleg) semmit. Mindenesetre a 26100.1-nél ott az Insider jelző, a 26100.2-nél meg már nincs. Na, majd az idő megmondja.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3103) westlake


westlake
félisten

Viszont még a legújabb buildnél is megmaradt az a hiba, hogy nem minden hordozható adattárolót ismer fel. Felismerés alatt az kell érteni, hogy nem ismeri fel a rajta lévő tartalamat (fájlrendszer szinten). Olyan, mintha nem lenne az adathordozón fájlrendszer. A hiba csak a régebbi fajta (klasszikus) eszközöknél áll fenn (USB Mass Storage Device), az SSD-khez hasonlítható eszközöknél [USB Attached SCSI (UAS) Mass Storage Device] nem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3104) vlevi válasza westlake (#3103) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem van egy Orico 2.5"-es külső HDD házam, ami sokáig tökéletesen működött, de egyszer, pár éve, valamelyik W10 frissítés óta csak usb2-be dugva tudom használni. Usb3-ba dugva csak villog rajta szaporan a LED, de nem jelenik meg a meghajtó.
Természetesen minden más helyen működik (androidos tv-be dugva, Linux alatt, stb...) csak Windows 10,11 alatt nem.
Pedig már gép csere is volt, intelrol amd-re váltottam, a rendszer is új, mert az insider preview -t néha nulláról újra szoktam telepíteni.

(#3106) westlake válasza westlake (#3103) üzenetére


westlake
félisten

Még mindig nem tudom hova tenni a dolgot. Nem gondolom, hogy valami feature lenne, mivel nem visszafelé kompatibilis, mint ahogy egyébként lennie kellene. 26200.5001-nél is fennáll (még) a dolog. Viszont arra rájöttem, hogy onnantól, hogy az új rendszerrel bármilyen fájlrendszerrel leformázom az adathordozót, már működik mindenhol, sőt ismét formázhatom a régi rendszerben, már működik az újban. Olyan, mintha meg kellene ismertetni az új rendszerrel az eszközt, de ugye ez hülyeség.

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.