Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) st6969 válasza H-Zol (#13200) üzenetére


st6969
őstag

Nekem van (az előző modell, ami 1 sebességes). 22-essel fúrtam panel (!) betont, főfalat. Erőlködés nélkül vitte (persze előfúrtam neki 8, majd 16-tal). Imádom. 4Ah akksi kell minimum. 2-essel próbáltam, megforgatja, de "lefullad".

(#13202) zoli03 válasza H-Zol (#13200) üzenetére


zoli03
őstag

Hosszabb furatban meg fog állni párszor, ha mondjuk födémet fúrsz át, meg nem lesz gyors sem. De ezek a gép nem ilyenre való, 30 mm-t SDS Max fúrószárral kéne fúrni, nem SDS Plus-szal.

(#13203) YAS-dude válasza H-Zol (#13200) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha egy-egy ekkora furat kell, ki fogja bírni, nem gyenge gép, főleg ha nem valami fos kétélű fúrószárad van. De ha napi szinten ekkorákat fúrkálsz betonba, akkor ahogy a kolléga javasolja, maxos gép.

(#13204) H-Zol válasza st6969 (#13201) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszi a gyors választ :R , megkértem az egyik ismerősömet , hogy vegyen nekem egyet , mégis ígérte , hogy ha talál , venni fog , aksim egy van ami 2 Ah volt de tettem bele Molicel INR18650-P28A 2800mAh - 35A , de ha nem bírja akkor veszek egy 4 Ah aksit bele !

(#13205) H-Zol válasza YAS-dude (#13203) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszi neked is és "zoli03" neked is , ház körül , tanyán lessz használva , hébe hóba , a harmincas furot azért írtam ,mert a múltkor ,20 centis cső darabokat fúrtam be betonba , kapu ütközőnek , kitámasztónak a tanyán , és egy csomó hoszabítót használtam , amit egy ilyen akus gép kiváltott volna !
Amúgy több akus gépem van Yatós, de egy ilyen furókalapács több mint a duplája , és ritkán lessz használva !

(#13206) zoli03 válasza H-Zol (#13204) üzenetére


zoli03
őstag

Gyári 2Ah akkuval nem lehet érdemben használni. Szerintem az elektronika tilt le benne, nem vagyok benne biztos, hogy másik cellával jó lesz-e.

(#13207) H-Zol válasza zoli03 (#13206) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha több kettőnél veszek egy 4Ah aksit , vagy inkább valami átalakitót kéne vegyek , mert az a baj , hogy sok jó aksim van , mondom Metabo lombfúvómhoz van két 5,2 Ah aksi , jatos gépekhez két 4 Ah , profi CP ( Chicago pneumatic ) ütős kulcshoz két 5 Ah aku és a kínai gépekhez azok Makita utánzatok , ( elméletileg 4 Ah , de azok sántítanak :D ) lehet valami aku átalakító adaptert nézek !

(#13208) a2d2 válasza H-Zol (#13207) üzenetére


a2d2
addikt

Én tuti nem ruháznék be még egy 8. akku családba :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13209) Audience válasza H-Zol (#13207) üzenetére


Audience
aktív tag

Én is vettem átalakítót mert volt 4db. Bosch akkum de nem akartam a Parkside-hoz külön-külön venni. Jól működnek de csak a saját töltőjével lehet tölteni!

(#13210) vodrosjozsi válasza Audience (#13209) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Meg vigyázni kell, mert a különböző gyártók különböző eszközei a különböző akksikat túlmerithetik

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13211) H-Zol válasza vodrosjozsi (#13210) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az nem így van , minden aksiban van , egy úgynevezett bms, ami figyeli a cellákat , nem engedi se lemerűlni sem túl tölteni !!
Fentebb írták , hogy az általam kicserélt 2 Ah aksiba raktam másik erősebb cellákat és így 2,9 Ah lett , és több ampert tud leadni , de lehet a bms ( elektronika ) nem enged többet , lekorlátoza !! De azt is ki lehet cserélni , van is egy pár , rendeltem , ha a kínai aksikaba cella csere lessz a bms-t is cserélem !!

(#13212) vodrosjozsi válasza H-Zol (#13211) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Érdekes mert a bosch akksikat a parkside gépével túlmerítette a szomszédom, isszakaptam az akksikat (és a pénzt) és beküldtem szervizbe ahol megállapították h túl lett merítve, ezért nem cserélik.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13213) H-Zol válasza vodrosjozsi (#13212) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem vagyok szakmabeli ( csak belekontárkodok :D ) ami aksit idáig szétszedtem azokban mind volt BMS , sőt most egy régi fúrógépem akarom átalakítani Li-ion akumulátorosra, ami gyárilag 25 voltos , ezért egy ilyen
6 aksis bms-t vettem bele , ez már balanszos , próbálja a cellákat kiegyenlíteni és nem engedi se túl tölteni sem lemerűlni !!
Akkor lehet a Bosch , hogy ne legyen olyan egyszerű az emberek dolga , a gépekbe tette a bms-t :F

(#13214) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Bocsánat, hogy így belepofátlankodok.
Bosch akksiról azt kell tudni, hogy nem képes a kimenetét lekapcsolni. A minél kisebb feszültségesés miatt az összekötők eleve rézből vannak, plusz vastag réz vezetők mennek tovább a csatlakozó pontokig. A BMS része nagyon okos, de kommunikáció zajlik le a töltő és akkumulátor és a gép-akkumulátor között. Ha ezt a részt kihagyják (egy átalakító adapterrel), akkor ez a rész ez bukik. Jól kitalált rendszer, de ha szándékosan lebutítjuk akkor semmit nem ér.

Dewalt akkumulátorral ugyanez a helyzet, de ott BMS sincs rajta, egyszerűen csak ki van vezetve minden cellafeszültségi pont és a töltő aktívan balanszálja is.
(flexvolt más téma)
Itt sem érdemes adapterekkel szórakozni.

Makita LXT akksija viszont lekapcsolja a kimeneteit.

(#13215) H-Zol válasza gyenesmartin (#13214) üzenetére


H-Zol
senior tag

Örülünk , hogy jöttél :R
Ezt nem tudtam , azt hittem , hogy mindegyikben van egy bms , ezt jól kitalálták , hogy ne cserélgesse a szegény ember az aksikat egyik gépről a másikra !!
Most nézem , hogy akkor a Metabo aksikat sem tudom rá tenni másra [link] a videóban 2,40 perctől mutatja , hogy minden cella kommunikál a motorral :W
Akkor a Yató , Parkside, Makita, azokban van bms , őket lehet adapterezni , nem tudom a CP
aksija milyen , de holnap megnézem , lekapom a tetejét !!

(#13216) H-Zol válasza Audience (#13209) üzenetére


H-Zol
senior tag

Akkor , ha ilyen Bosch aksijaid vannak amelyik nem kapcsol le ha túl merült , vigyázz a Parksideval , nehogy lemerítse , mert nem tudod utánna többet feltölteni !!

(#13217) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!
Tudja esetleg itt valaki, hogy a Makita LXT akkuknál a BMS hány amper terhelést enged meg max?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#13218) a2d2 válasza H-Zol (#13215) üzenetére


a2d2
addikt

Makita XGT-nél is kommunikál az akksi a géppel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13219) gyenesmartin válasza ratkaics (#13217) üzenetére


gyenesmartin
őstag

40A-t tudtommal. Makiták lxt csak 18650-es cellákkal szereltek. XGT sokkal jobb, de túl drága szerintem.

(#13220) YAS-dude válasza gyenesmartin (#13214) üzenetére


YAS-dude
őstag

A régebbi Makita LXT akkukkal még az lehet egy gond, hogy az akkuban lévő bms az egyik celláról kapja a működtető feszültséget és ha hónapokig nincs használva/töltve, akkor a bms képes azt az egy cellát mélykisülésbe vinni, ami miatt az egész pakk nem veszi a töltést. És ha megint rádugod a töltőre, akkor bele is írja a bms-be, hogy ez egy rossz akku, lehet bms-t (meg azt a mélykisült cellát) cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#13221) ratkaics válasza YAS-dude (#13220) üzenetére


ratkaics
senior tag

Ez elég rosszul hangzik. :Y

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#13222) ratkaics válasza gyenesmartin (#13219) üzenetére


ratkaics
senior tag

A 40A elég brutál. :Y

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#13223) ratkaics


ratkaics
senior tag

Próbált már valaki DIY akkut készíteni LXT rendszerhez?
Az alin van egy csomó ilyen kit elég változó árakon. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata. Mit érdemes, mit nem, stb?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#13224) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Na ma vágtam le a füvet a kaszával, 20 perc 2x4ah akku.
Kicsit kevésnek tartom.... de hát ez csak 60 ezer ft volt, közel nincs egy rendes benzines idejéhez.
Megpróbálok 2x8ah akkut is venni mellé, azzal talán már megvan a 40 perc :DDD
Tudja valaki, hogy az alap 4ah és a performance 4ah akku között van idő különbség?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13225) gyenesmartin válasza ratkaics (#13222) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem olyan sok az.
Egy Bosch biturbos gép terhelésnél lazán felvesz 90A-t is. Ezért is jön a procore +. Amivel a 4Ah-s tud 100A-t, 8Ah tud 200A és a 12Ah fog tudni 300A-t leadni (tabless 21700).

(#13226) hzsolee válasza vodrosjozsi (#13224) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát szerintem a 4Ah az 4Ah :D Sötétben is, meg világosban is...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13227) vodrosjozsi válasza hzsolee (#13226) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De akkor meg mitől performance az az akku? Csak nem a bt miatt? Agyhalál...

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13228) hzsolee válasza vodrosjozsi (#13227) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát más cellákból épül fel, gondolom a bms is lehet jobb... Passz
Ha van ideged végignézni...
Kommentek között volt, hogy nagyobb különbségre számított.... ebből gondolom nem sok lehet közöttük

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13229) H-Zol válasza hzsolee (#13226) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez így van :DDD akkor volna nagy különbség , ha valamelyik csak papíron tud 4Ah :D , esetleg akkor van még különbség ha valamelyik több amper leadására képes , és ha a gép fel is veszi azt a + Ampert , akkor az az aku hamarabb le is fog merülni , mert a gép elszívja :)

(#13230) H-Zol válasza gyenesmartin (#13225) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt már komoly amperok fojnak , ezekre brutál erős gépeket lehet csinálni !!

(#13231) H-Zol válasza vodrosjozsi (#13224) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én egyenlőre maradok a benzines fűkaszánál , van egy Kawasaki TJ45 kaszám , lassan 10 éves , reggel korán ha nekiállok az utcának és utánna a két udvarnak , ebéd , és jó rám esteledik mire a kertel végezek !!
Nemgyőzném az aksikat tölteni :D

(#13232) hotkar válasza H-Zol (#13231) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ja, hát akinek saját Nemzeti Parkja van... ;]

(#13233) hzsolee válasza hotkar (#13232) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez jó :D :D :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13234) zoli03 válasza vodrosjozsi (#13227) üzenetére


zoli03
őstag

Bluetooth, 21700-as cella van benne, nagyobb áramot tud leadni,, kisebb méretű.

(#13235) H-Zol válasza hotkar (#13232) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez tényleg jó volt :D , nem is , hogy anyira nagy , majdnem 2500 négyzetméter , vannak az épületek és két kis vékony beton járda , a többi mind zöld , és , hogy ne is haladjak , rengeteg bokor , száz felett gyümölcsfa , egy pár tőke szöllő, és ezeket szépen óvatosan körbevágni , hogy ne sérüljön a haja , de le is legyen vágva , ez mind idő !!

(#13236) hzsolee válasza H-Zol (#13235) üzenetére


hzsolee
őstag

Meg 10 percenként egy fröccsért beugrani a pinyóba :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13237) H-Zol válasza hzsolee (#13236) üzenetére


H-Zol
senior tag

:D :C , nemrégen tettem oda tölteni a Yatós aksit , sima két lába van + - , ezt az akut adapterrel bármilyen gépre fellehet tenni , nem fogja leszivni , mert közbeszól a bms !!

(#13238) vodrosjozsi válasza H-Zol (#13237) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Jó, tegyél így, én viszont inkább a saját gépeihez használom.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13239) H-Zol válasza vodrosjozsi (#13238) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én nem :N , te írtad, hogy a múltkor a szomszéd , galyra vágta a Bosch aksikat :D , azért írtam , hogy ezt lehet , ez nem merül túl !
Nekem több gyártó , több gépei vannak , és mindnek van saját aksijuk , van amelyiknek kettő aksija is van !!

(#13240) jeni


jeni
félisten

Szia
Van valaki aki Pécset lakik?
Tegnaptól van a Lidl vasárnapig akciós Parkside Performance orrfürész. Lidl -től sajnos nem lehet rendelni. Így ha ma valaki oda betérne vásárolni megnézné van e még ott készleten? Pestről hosszú az út odáig. Így csak holnap mennék oda ha van még olyan.

Amúgy más Lidl nemhogy féláron de még kirakva sincsen ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#13241) a2d2 válasza jeni (#13240) üzenetére


a2d2
addikt

Ez valami üzletnyitási akció volt. Feleségem elment tegnap, akart venni ő is valamit de azt mondta esélytelen volt. Én is néztem hogy 11eFt-ért dobálják ezeket, beszarás. Gondolom az volt a lényeg hogy minél több embert odacsődítsenek, ez meg sikerült nekik. Aztán lehet volt mindenből 10-20db.
Mondtam hogy hozzon nekem multi rezgő gépet de még arra sem volt hajlandó :D

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13242) hzsolee válasza a2d2 (#13241) üzenetére


hzsolee
őstag

Csipkedd ki a harisnyáit... bosszú ;]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13243) jeni válasza hzsolee (#13242) üzenetére


jeni
félisten

Esetleg bevállal mától hétvégéig mosogatást :U ;]

(#13244) H-Zol válasza hzsolee (#13242) üzenetére


H-Zol
senior tag

:DDD Nállunk volt egy kis Lidl, azt bezárták és építették helyette egy giga nagyot :D , a nyitáskor , ugye a régi eladók voltak , sokan akartak venni Parkside 120 A1 hegesztőt , mert félárban volt , és 10 darabot kaptak , abból 7 elkelt pult alatt , és a három darabon verekedett az összetömörűlt jónép , hát így megy ez :D

[ Szerkesztve ]

(#13245) jeni válasza a2d2 (#13241) üzenetére


jeni
félisten

Dugig tele nindennel.Külön sátor van erre felállítva

(#13246) a2d2 válasza jeni (#13245) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor lehet csak első nap reggel taposták egymást az emberek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13247) H-Zol válasza jeni (#13245) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállunk ijen nem volt :N :D , bent polcon ami volt és ameddig volt (a félárasak nemsokáig)
Ez akkor most komolyabb nyitás !!

[ Szerkesztve ]

(#13248) hzsolee válasza H-Zol (#13247) üzenetére


hzsolee
őstag

Jah... komolyabb. Azért az látszik, hogy már mentek pár kört ezek a cuccok. Mert pld az akkus fűnyírók doboza elég viharvert. Gondolom ilyenkor egy helyre összehordják a dolgokat, aztán mehet a kótyavetye. Persze ettől a 3/5 év gari él, ki nem sz@rja le a szakadt dobozt. Szerintem 50-ért a benyás fűnyíró sem rossz deal...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13249) jeni válasza hzsolee (#13248) üzenetére


jeni
félisten

Igen ezek megmaradtak valahol a raktár mélyen voltak de alapból vadiújak 3 év garit adtak rá és nem 5 év :U
Némelyik külső papírja nyomott vagy szakadtak voltak.
Ez legyen a legkisebb gond.
A csajszi mondta,hogy ha gond van vele vigyem vissza a vásárlási helyén kicserélték vagy vétel árat kapom vissza.
Mondtam is, köszi de inkább Pesten adom le. Sok az a 2x3 órai vonatozás.
Benzines fűrágcsálót elvittem volna ha kocsival vagyok.
A Grundig TV dobozán is látszik,hogy átpörgeték már pár alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#13250) hzsolee válasza jeni (#13249) üzenetére


hzsolee
őstag

Jah... hát tényleg nincs ezzel gond. Szakadt szakadt...cumó jó legyen. Jártam én már úgy obiban, hogy anyósnak vett akkus fűnyíróról otthon derült ki, hogy el van törve. Pedig a doboz makulátlan volt. Aztán még én éreztem magam kellemetlenül mikor visszavittem. Mindez a kovid hiszti kellős közepén... persze vedd át az online cucimucit aztán húzzál, ne nézegessél semmit.
Az 5 év garit a performance cuccokra értem... láttam volt ott akkus "kasza" is...
Nem mondod, hogy ezért levonatoztál Pécsre...

Egy időben Bicskén lattam ilyen sátrat...ott is volt minden is... :DD

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13251) jeni válasza hzsolee (#13250) üzenetére


jeni
félisten

Munkaidőben voltam és gondoltam szombaton (mai napra terveztem alapból a kirándulást Pécsre) kitudja milyen idő lesz és lehet addigra a nép kifosztja a sátrat. Így aztán tegnap félnapos voltam a melón és 12 órásival lementem.
Oda-vissza vonat még ha időben egy időrabló út volt,a vonatjegy olcsóbb volt mint a Pécsi helyijárati buszjegy.
A csaj hátulra a blokkra ráírta az adatokat,arra mondta,hogy 3év.
Engedményeket figyelembe véve ha nagyobb a tétel akkor megérős oda-vissza kocsikázni.

(#13252) hzsolee válasza jeni (#13251) üzenetére


hzsolee
őstag

"...A csaj hátulra a blokkra ráírta az adatokat..."
Azt hittem, hogy itt jön a poén... mármint a telefonszáma. De akkor ezek szerint egyszeri kirándulás volt :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13253) jeni válasza hzsolee (#13252) üzenetére


jeni
félisten

a Pécsi utat nem a randi miatt terveztem be.
nem is akarnék még egyszer oda menni ,ha megyek akkor is csak a párommal de nem a Lidl-be.

[ Szerkesztve ]

(#13254) hzsolee válasza jeni (#13253) üzenetére


hzsolee
őstag

"Néha az élet tartogat soha vissza nem térő alkalmakat"

:D :D :DD

Amúgy mit is vettél?

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13255) jeni válasza hzsolee (#13254) üzenetére


jeni
félisten

Parkside ütvefúró akkus pakk (bőröndös kivitel)-nem könnyű az egész cucc.
Van ebből műanyag dobozos verzió korábbi vásárlásról-azt majd az öcsémnek adom.
Parkside orrfürész-eredetileg csak ez volt a tervben-ezért akartam lemenni.
Ha ezt másutt vettem volna meg akkor Debreceni boltból 32ezer Ft lett volna. Más szerszámos és Lidl boltban nincs kirakva.
Vitalmaxx- az asszonykámnak nem állíthatók be csak férfi cuccokkal.
Nem volt már 3. karom. Házhoz szállítás meg már ott nem is vállalnak. Csomagautomata a közelben meg nem is volt.

(#13256) hzsolee válasza jeni (#13255) üzenetére


hzsolee
őstag

Uhh...tehervonattal voltál? :D
Hát igen, ennyi cumónál azért már van megtakarítás.
Még a benyás fűnyírót tolhattad volna :)) Vagy a bevásárló kocsit nem viszed vissza...jó lett volna grillezni 🤣

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13257) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Hát most elbizonytalanodtam.
9 percet bírt full gázon, nagyon jó volt ezalatt de sajnos ez nekem nagyon kevés. Mennyi akkut kellene vennem ahhoz, hogy minimum 1 óráig tudják dolgozni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13258) sanzi89


sanzi89
addikt

Ma untam meg a kinyomópisztollyal történő szarakodásokat. Volt filléres OBI-s, Lidl "prémium" alu, de 10k-s Wolfcraft MG 400 Ergo is, mind egy vödör szar.
Olyan megoldás kell, ami a szaniter szilikont is szépen, adagolhatóan kinyomja, de a vegyi dübellel is megbírkózik. Kinéztem egy kézit:
COX Ultraflow 32k
és egy akkumulátorosat:
Makita DCG180Z 81k

Az árát már leszarom, ha jobb az akkus, veszem azt. Ritkán használom egyébként, de az agyérgörcs kerülget minden alkalommal, amikor valami tubusos szarhoz kell nyúlni. Mit gondoltok, mit ajánlotok?
A kézi 4,5kN, az akkus max 5kN. Ami most van Wolfcraft elvileg 1,8kN, de az semmirevaló hulladék, vegyi dübelt meg se mozdítja.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13259) hzsolee válasza sanzi89 (#13258) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát azért én 120-at nem adnék. Főleg,hogy ritkán használod. Nekem is van 3-4, a legjobb egy kapriol nevű.

Nekem az teljesen bevált. Szaniter, festéskori sziló, stukkóragasztó, stb...de nyomtam vele dűbelt is. Mondjuk azt talán 2x...Ha jól emlékszem az soudal volt...márcsak azért hátha van belőle esetleg kevésbé viszkózus.
Szerintem nézz yt videókat a témában. Mármint dűbelest... aztán amivel ott nyomják az biztos jó lesz...😉

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13260) H-Zol válasza vodrosjozsi (#13257) üzenetére


H-Zol
senior tag

Így hamar odaver az aksinak , mert ugye töltési ciklus után , van az élettartama !
Az asszony telefonja elmegy 3-4 ( most az ötödikben van ) évet , az enyém 2- 2,5 -öt , ő két három naponta tölti én van úgy , hogy napi kétszer :D
Egy szerszám gépben jó az akus , de ott is van ami zabálja , például a sarokcsiszoló, de fűkaszában ha így eszei , akkor szívás , és drága is !!

(#13261) vodrosjozsi válasza H-Zol (#13260) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igen, pedig annyira szuper gép (na nem az anyaga, a burkolat borzasztó, hozzáérek és jön le ez a szürke festék vagy mi), és olyan jó használni de ez így nekem nem éri meg. Nem tart még ott az akku technológia, hogy a szakmámban helyt álljon.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13262) H-Zol válasza vodrosjozsi (#13261) üzenetére


H-Zol
senior tag

Így van , ha így eszi az akut , akkor nekem sorba kéne álljanak a dupla töltők aksikkal :D , és hogy a munka is haladjon , valaki kéne utánnam hordja a csere aksit ( mint a forma egyen a kerék csere ) !
Egyenlőre marad a jó bevált benzines kasza !!

(#13263) Morris válasza sanzi89 (#13258) üzenetére


Morris
veterán

Nekem Wolfcraft ergo 400 van. Sokkal jobb mint a komersz retkek. De nagyon vágyok egy akkus makitára is. Pont a vegyi dűbelek miatt.
Azt a cox-ot meg ne vedd. Ugyanaz az szar mint a többi csak drágán.

[ Szerkesztve ]

(#13264) Kiscsőke válasza sanzi89 (#13258) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!

Fortum 4770820
Vegyi dübelhez használjuk a legtöbbet, de már zsindelyragasztót is nyomtunk vele. Nagyon jó, előtte már több típust is elhajlítottunk, törtünk, de ez nagyon bevált eddig.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#13265) sanzi89 válasza Morris (#13263) üzenetére


sanzi89
addikt

Berendeltem az akkus Makitát, majd beszámolok róla, ha megjön.

Amúgy eddig csak Tytan vegyi dübelt használtam, ebből is kipróbálok egy másik márkát, mert amúgy mindig csak a szenvedés volt vele.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13266) Morris válasza sanzi89 (#13265) üzenetére


Morris
veterán

Ha nem válik be, megveszem tőled :DDD

(#13267) f4lcon válasza Morris (#13263) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem is Wolfcraft van, és nincs baja a Rawplug vegyi dübellel
ami miatt elektromosat vennék, hogy _nagyon_ hosszú egyenes csíkokat is lehet vele húzni, a Wolfcrafton néha ugye fogást kell váltani (rányomni) és ott beszitál a kezem, az mindig hullámos lesz

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.