Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50201) Bacusuz válasza Morris (#50200) üzenetére


Bacusuz
őstag

Most jart nalam asztalos a pince polcszerkezet epitese vegett.Parkside akkus csavarbehajtot hasznalt.
Kozben a pinceajto beepitesehez neha elkertem tole es megleloen jo volt,fa gerendakhoz hajtottam be kisebb nagyobb csavarokat,szog vasba furtam lukakat.
Nagyon elegedett vele,volt mar hogy garancia idon belul tonkre ment de vagy cserelik vagy vissza adjak a manit.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50202) #33253120 válasza fero02 (#50192) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez így kicsit erős. Van a cégnél több évjáratú Bosch ütvefúró, meg egyszer amikor a kollégák gép nélkül indultak el az ország másik végébe melózni vettek egy ilyen Hyundai-t.
Lehet, hogy a kaszni, meg az elektromos rész pár évvel ezelőtti Bosch, de hogy a kihajtás egy gagyi valami a Bosch-hoz képest. Viszi a betont, de olyan semmilyen. Elég rövid lökethossza van a pneumtikának, emiatt betonnál 2*3-os erővel kell a falra nyomni a gépet, több idő a furat/horony elkészítése, és jobban eszi a hegyet.
Félreértés ne essék otthonra, hobby célra vállalható gép, de a 2kg-os ütvefúrónál ez a fajta összehasonlítás nem állja meg a helyét.

(#50203) zoli03 válasza AndrewBlase (#50195) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt már hallottam máshol is, de szerintem nem igaz. Vannak olyan gépeik, amik más márkának a másolatai. Meg akkor linkeld be, hogy melyik Einhell gépnek felel meg a mostani fúrókalapács, vagy akár egy másik, mostanában kapható szerszámgépük.

(#50204) kennystyle


kennystyle
tag

Hazvetel elottre (csepel) tudnatok ajanlani egy megbizhato statikust ? Allapot felmeres (van egy pici repedes) illetve beepithetoseg lenne a lenyeg.

Koszonom

(#50205) sanzi89 válasza zoli03 (#50203) üzenetére


sanzi89
addikt

Érdekesség, hogy az Aldi-ban most konkrétan Einhell terméket árulnak.

És kolléga a másik topikban is érdekességeket írt:

"Workzone is the registered trade mark of Aldi GmbH & Co. KG. The list below details ALL Workzone machines made under licence by Einhell UK."

"Parkside is the registered trade mark of Lidl Stiftung & Co KG. The list below details ALL Parkside machines made under licence by Einhell UK."

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50206) hackeeeee válasza sanzi89 (#50205) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Youtube-on van jó pár összehasonlító videó, használat közben is, és többnél lényegében nincs különbség..Szinte ugyan azt tudják mint márkásabb társaik. Jó persze, van valami ami miatt olcsóbbak, a logókat kivéve.. De ettől még épp elég volt.

Véleményem szubjektív...

(#50207) zoli03 válasza sanzi89 (#50205) üzenetére


zoli03
őstag

Beszélgettünk is erről utána.

(#50208) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,

a lakásban kaparnám le a tapétát, és festeném az egészet, a szobákba már találtunk színben tetszőt, viszont a nappalit fehérre festeném, plafont is és kis dilemmába kerültem az imént. Eddig Dulux Classic White-ot néztem, mivel a szobákba is Dulux megy, maradjunk a márkánál alapon. Alapozó is megy alá (Dulux Grunt), a Tesco-ban láttam most akcióban POLI-FARBE Weiss-t, ami elgondolkodtatott. Viszont a Dulux adatlapján 14 m²/L van a Poli-én meg csak 5-6 m²/L. Mennyire valósak ezek a kiadósság értékek?
Duluxból 2 x 10L-el számoltam úgy, hogy 2 L marad a végén 2 rétegban (nappali, folyosó, plafonok), érdemesebb lehet helyette a Polit venni?

[ Szerkesztve ]

(#50209) r.levente75 válasza Aidan85 (#50208) üzenetére


r.levente75
addikt

Polifarbe intaller.

(#50210) Met válasza Aidan85 (#50208) üzenetére


Met
Topikgazda

Festés technikától is függ hogy mire elég a festék, de nekem általában annyi szokott kelleni amit kiszámolok az elején.

Amúgy azt kiszámoltad hogy így hogy jön ki az ár? Olcsóbb ugyan de kevesebbre elég, tehát többet kell venni belőle.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50211) Aidan85 válasza Met (#50210) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Igen, pont ezért kérdezem, hogy mennyire pontosak a kiadósság értékekek.

@50209 r.levente75: hű, ezt hirtelen egyik boltba sem látom a közelemben, de körülnézek még.

(#50212) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Adott ez az ajtó, amint a képeken látszik, nem illeszkedik minden rendesen.
Eléggé recseg-ropog, amikor becsukom, pedig meg van kenve.

Hogy lehetne ezt rendesen megcsinálni, mire van hozzá szerintetek szükség?

Meg a lehetőségekhez képest hangszigetelni is szeretném az illesztéseknél.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#50213) r.levente75 válasza seadrone (#50212) üzenetére


r.levente75
addikt

Nézzd meg hogy a pánt nem ér e neki a toknak.

(#50214) ALI_G


ALI_G
veterán

Hideg fehér led égőt szeretnék venni, de valahogy sose találok. Létezik ilyen, vagy rossz helyen keresem? :D

(#50215) Met válasza ALI_G (#50214) üzenetére


Met
Topikgazda

Valamit nem jól csinálsz:)
Amúgy ledes topic ha konkrétan keresel valamihez megvilágítást.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50216) AndrewBlase válasza zoli03 (#50203) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha nem igaz, akkor miért szerepel a használati útmutatójukban, hogy az Einhell gyártotta? :F

Miért mindig én???

(#50217) philoxenia válasza seadrone (#50212) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt pontosabb választ kaphatsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50218) ALI_G válasza Met (#50215) üzenetére


ALI_G
veterán

Bocs, nem tudtam, hogy ilyen specifikus topic is van. A héten már a második :D

(#50219) zoli03 válasza AndrewBlase (#50216) üzenetére


zoli03
őstag

Most kíváncsiságból megnéztem a felsőmaró használati útmutatóját, sehol nincs benne Einhell szó. De megnéztem még párat, ott se szerepel. Két gyártó szokott szerepelni a használati útmutabóvan, a Kompernaß vagy a Grizzly Tools.

(#50220) Siriusb


Siriusb
veterán

Laminált padlóhoz normál esetben mennyi ráhagyással számoltok? Illetve szokás tartalékba elrakni valamennyit?

(#50221) YAS-dude válasza Siriusb (#50220) üzenetére


YAS-dude
őstag

Úgy rémlik, hogy 10%-kal szoktak rászámolni a burkolóanyagoknál. Ha meg egész karton marad meg, azt úgyis vissza lehet vinni kb. mindenhol.

(#50222) Met válasza Siriusb (#50220) üzenetére


Met
Topikgazda

Én semennyivel, lerajzolom, kiszámolom hány darab kell és értelem szerűen annyi csomagot veszek:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50223) AndrewBlase válasza zoli03 (#50219) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Már nincsenek meg a használati útmutatóim, de tessék, csak NEKED kikerestem az említett ütvefúró(m) user manual-jat a neten, lényeg a borító hátulján.

Típusszámot nem tudok mondani az Einhell megfelelőjének, de pl ami régebben volt gérvágó fűrész a kínálatban, az egy az egybe megfelelt annak az Einhell gérvágónak, amivel én dolgoztam egy korábbi munkahelyemen. Annyi különbséggel, hogy míg az Einhell narancssárga színben tündökölt, a Parkside zöldben.

Egyébiránt az a szöveg szokott benne lenni, amit sanzi89 fórumtárs írt

Lehet, hogy mostanra változott a helyzet, nem tudom, mert évek óta nem vettem gépet. Ha így van, akkor piece!
A Kompernaß pedig a (német) szerviz neve.

Miért mindig én???

(#50224) AndrewBlase válasza Siriusb (#50220) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

10%-ot mindenképpen rá kell hagyni.
Mert:
- Lehet sérült darab is a csomagban, amit kívülről nem látsz.
- Hiába számolod ki darabra, ha a toldások nem úgy esnek, hogy az "szakszerű" legyen
- Az ember is tévedhet/hibázhat, elronthatja a vágást (mondjuk ez inkább akkor jön a képbe, ha "sokszögű" a szoba, kiugró/beugró van a szobában (pl lépcső, erkélyajtó, stb.))

Ha pedig egész csomag marad mégis, akkor vissza lehet vinni. Ha marad egy pár szál, akkor azért ne dobd ki. Jól jöhet, ha pl a küszöb környékén eltörik a parketta falca, ki lehet cserélni.

Miért mindig én???

(#50225) macilaci78 válasza Siriusb (#50220) üzenetére


macilaci78
nagyúr

6-10%, egész csomagra felkerekítve. Függ a helyiségek méretétől és hogy mennyi kiugró, beugró, oszlop van, amit kerülgetni kell, párhuzamosak-e a falak.
Pl egy WC-nyi helyiségben akár 20% káló is összejön, egy kézilabdapályánál meg 1% alatt lehet.

A megmaradt egész köteg visszavételére kérdezz rá a biztonság kedvéért.

Nem baj, ha marad meg egész lap, sose tudod, mikor cserélni egy-egy lapot mondjuk 10 év múlva.

Szegélylécet úgy vegyél, hogy jusson a szekrény mögé is. Az érthető, ha most nem rakod fel, de mit csinálsz, ha átrendezed a szobát, vagy ha eladod a lakást, akkor csak felrakod mindenhova és rendezettebb az enteriőr.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50226) Deconst


Deconst
csendes tag

Sziasztok!

Villanyszerelőt keresnék Budapesten a IX kerület környékén.
Szeretném lecserélni a gáztűzhelyet kerámialaposra, tavaly voltak újrahúzva a vezetékek, de lehet alul lett méretezve. Külön körön megy 2db 2,5MM vezeték a konyhába. A biztosíték 16A, a villanyóránál 25A-es a bizti.
Leginkább azt szeretném megtudni tőle, hogy be lehet ebbe a rendszerbe kötni egy tűzhelyet, illetve a lakás és a villanyóra közötti kb 5 méteres szakaszon ki kell e cserélni a vezetéket.
Köszönöm!

(#50227) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, valaki képbe van, hogy Budapesten kb mennyiért lehetne egy lakatost találni aki összedobna egy ilyen dupla szárnyú kocsibeállókaput? A két oszlop adott. Mennyi lehet érte a reális költség anyaggal, munkadíjjal?

[ Szerkesztve ]

(#50228) philoxenia válasza AndrewBlase (#50223) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha így van, akkor piece! :F
supreme7: találni ingyen, más kérdés, hogy mennyiért csinálja meg....:D

Bocs, nem bírtam kihagyni... egyiket se ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50229) Bici válasza Bici (#50184) üzenetére


Bici
félisten

Sziasztok!

Újra nekifutok, hátha most jobban meg tudom fogalmazni.
Bp-i panel lakásban szeretnék ablakokat és ajtókat cserélni.
Ehhez keresek megbízható céget, aki ráadásul viszonylag olcsónak számít.
Nem tudom a pontos igényeimet, csak annyit, hogy megbízható, jól szigetelő, de szellőző nyílással ellátott (tudtommal kell a panészedés elkerülése érdekében) műanyag ablakokat szeretnék. Az ajtónál csak annyi a feltétel, hogy választható színű és megbízható legyen (zsanér, zár, stb).

Tudtok ilyet / ilyeneket javasolni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50230) SUPREME7 válasza philoxenia (#50228) üzenetére


SUPREME7
őstag

Moderáld magad :D

(#50231) philoxenia válasza SUPREME7 (#50230) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Semmi kicsillagozott szót nem írtam...:D
Amúgy szvsz jobban jársz Pest környékivel, olcsóbb a szállítás meg úgyis játszik... pl.
Bici: Szellőzőt utólag tesznek a legtöbbre, a szín pedig feláras mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50232) SUPREME7 válasza philoxenia (#50231) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, ismerem a jószakit, csak kíváncsi vagyok, hogy kb mennyi a reális ára egy ilyen munkának, mert szerintem 1-2 napos meló, de eddigi tapasztalataim alapján durván el vannak szállva a szakik. Eddig mindent megcsináltam magamnak, de hegesztéshez közöm sincs :)

(#50233) Bici válasza philoxenia (#50231) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, most is tanultam valamit.
Akkor fehér / színtelen ablakokat szeretnék, de a beltéri ajtók színe vagy választható legyen, vagy festhető felületű. A bejárati ajtónál elég ha megbízható.

Ehhez megbízható és olcsó cég, cégek?

Olyan tipp is jó, hogy XY céget kerüljem el, mert akármi. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50234) YAS-dude válasza AndrewBlase (#50223) üzenetére


YAS-dude
őstag

És akkor ez most jó, vagy rossz, hogy a közértes szerszámgépek einhell gyártásúak?

(#50235) philoxenia válasza Bici (#50233) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt rendeltünk, még nem jött meg, de a szolnoki telephely bizalomgerjesztő és nem annyira drága. Nézegesd az oldalt, tudástár stb. sok minden tisztázódik Benned.

supreme7: A jó munkának ára van. Telefonon érdemes érdeklődni több mesternél. Cégek is szóba jöhetnek esetleg. Gyári kapu?
Anyagárnak utána tudsz nézni. Hegeszteni ellenben sokféle módon lehet, Sokféle minőségben is. Referenciát érdemes kérni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50236) Bici válasza philoxenia (#50235) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50237) Siriusb válasza macilaci78 (#50225) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm neked és mindannyiótoknak a válaszokat. A jelenlegi felállásban 6,5% plusz jön ki, de azt hiszem inkább legyen plusz 2 m2, minthogy kevés legyen, ráadásul kifutó termék. Ezen felül első lerakás lesz, szóval...
Szegélyléc körben lesz, azzal nem spórolunk, 2 szobáról van szó.

Met, ha az ügyességed tizede az enyém lehetne... :)

(#50238) macilaci78 válasza Deconst (#50226) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem vagyok villanyszerelő, csak kerámialapos tűzhely használója.

Elosztod a tűzhely fogyasztását (W) 230-cal és megkapod, hány Ampert kért a lap. Ez a maximális fogyasztása, ennyit akkor kér, ha az összes zónán egyszerre forralsz, tehát nem életszerű. De azt is vedd figyelembe, hogy e mellett még hűtőnek, bojlernek, klímának, vízforralónak, mosógépnek, porszívónak, stb-nek is kell áram.
Az ilyen főzőlapok jellemzően 2 fázisúak, hogy az egy fázisra eső áramerősség kisebb legyen. Be lehet kötni egy fázisra, de ezzel az jár, hogy a cucc nem fogja tudni felvenni a teljes áramot és esetleg lassabban fog felforrni a víz.
Nálunk az 1×25 A lett 3×16 A-re bővítve, lett egy indukciós főzőlap és egy villanybojler, mint új fogyasztó és kiköttettük a gázt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50239) philoxenia válasza Siriusb (#50237) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem szégyen megkérni egy ismerőst, hogy segítsen, aki nem először csinálja... Anno én pl. a leírás alapján hagytam ki a dilatációt körbe, az felesleges volt, mivel 18-28C fok a hőmérséklet mindig, a hézag tizedrésze is elég lenne...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50240) macilaci78 válasza Siriusb (#50237) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy jó lamináltvágóval nagyon szép munkát lehet végezni, kölcsönözhető is van. Szakítja ugyan valamelyes a vágás mentén az anyagot, de vígan rátakar a lábazat, nem fog látszódni és hosszában is tudod vágni a lamináltat, ha kell. Ütővas hasznos, ha nem "top connect" rendszerű, ék helyett akár dominót is használhatsz. :D
A linken érdemes megnézni a videót is, de yt amúgy is tele van know how-val.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50241) Morris válasza macilaci78 (#50238) üzenetére


Morris
veterán

Fűtés hogy van megoldva nálatok?

(#50242) AndrewBlase válasza YAS-dude (#50234) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ezt mindenki döntse el maga. Én evvel az akartam közölni, hogy nem nevenincskínai tartomány ismeretlen gyártója készíti, hanem egy már befutott és ismert európai cég, ami már letett valamit az asztalra.

Az, hogy az Einhell mennyire jó, vagy nem jó, egyéni megitélés dolga. Van asztalos ismerősöm, akinek sok Einhell gépe van, és olyan is aki meg nem venné, marad a DeWalt vonalon.

+ az a 3 év azért nagy idő, az alatt igen sokminden történhhet a géppel, és nagyonnemmindegy, hogy megcsinálják ingyen (vagy cserélik), vagy csak horrorpénzért, avagy kuka, mert nem éri meg.

Miért mindig én???

(#50243) macilaci78 válasza Morris (#50241) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Muszájból főtávval.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50244) Siriusb válasza philoxenia (#50239) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak megoldom már egyedül, ami rengeteg infóval itt teletömtétek a fejem, már taníthatnám is. :D (Aki nem tudja, tanítja.)

macilaci78
Beruháztam egy összerakó szettre, biztos ami biztos alapon, ha már nem magamnál csinálom, a legjobbat igyekszem kihozni.
A dekopírfűrész nagyon csűnya munkát végez? Gondoltam kis fogú fémvágólapot kellene belerakni, hátha szebben viszi. Flexelni mégsem akarom. :D

(#50245) AndrewBlase válasza Siriusb (#50244) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem végez csúnya munkát, csak hamar megeszi a lapot (-> pár mm szélességben felpattogzik a laminált réteg).Inkább lefelé szakító fa-fűrészlapot vegyél hozzá, és inkább lassú előtolással vágd, mint uccu neki toljuk le hamar alapon. Ezt majd érezni fogod, hogy mi a megfelelő. Ha éget a lap, cseréld ki.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#50246) Deconst válasza macilaci78 (#50238) üzenetére


Deconst
csendes tag

Szia!

Köszi az infót, elvileg találtam rá ember, meglátjuk mit mond.

Siriusb:
Mi is haverokkal tettük le a padlót, dekopírral vágtunk, egészen haladós, csak a por...
Az első szobánál kevesebb mint 10%ot hagytam rá, és kb 50 centis darab maradt ki, szóval nagyon necces lett. A második szobánál, már egy egész dobozzal kimaradt, inkább vissza se vittem, ha gond lenne, vagy vhol ki kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#50247) zoli03 válasza AndrewBlase (#50223) üzenetére


zoli03
őstag

Régen lehet így volt, ma már szerintem nem, nem is szerepel Einhell név a használati útmutatókban, én a gépek Einhell megfelelőjét se találtam meg. A Kompernaß vagy a Grizzly Tools nem a szerviz, hanem a gyártó, van külön itthoni szerviz is feltüntetve. Persze csak idézőjelben gyártók, gondolom ugyanúgy mint az Einhell, csak megrendelik a katalógusból a szerszámgépet a kínai gyártótól, aztán matricázzák, vagy lehet, hogy még azt is Kínában csinálják.

(#50248) Ton-ton válasza AndrewBlase (#50245) üzenetére


Ton-ton
tag

Vagy vághat normál lappal a laminált háta felől...

http://qtp.hu

(#50249) Lipton válasza macilaci78 (#50238) üzenetére


Lipton
őstag

A mi indukciosunkat 2 vagy 3 fazisra javasolt (kell?) bekotni. Van olyan indukcios ami nem erosseggel szabalyozza a fozolap teljesitmenyet hanem aranyos be-ki kapcsolgatassal, igy tobb lap eseten hiaba van leszabalyozva a pillanatnyi fogyasztasod lehet a maximalis.

Laminalt temahoz: raktam mar le dekopirral es laminalt vagoval is. Szint minden szempontbol jobb a vago (egyszeru, gyors, tiszta, nem porol). Valoban hatul minimalisan "szakit" de ez semmilyen minosegi hatranyt nem okoz.

[ Szerkesztve ]

(#50250) Bacusuz


Bacusuz
őstag

szomszéd csajnak nyílt égésterű kombi kazánja van amit lassan le kell cserélnie.
A kéménye 17m hosszú, melyet 2 éve béleltek furánflex-el.

Ilyen esetben milyen kazánt tud venni,és mit kell csinálni a kéménnyel?

Az én gondolatom szerint,ha meg van a 125mm-es kéménybelső akkor:
felső kémény
-koncentrikus kialakítás(magyarul belehúznak egy csövet)
-kürtőfedél vagy végelem szerelése
-lent is illesztés-csövezés az új kazántól a kéményig

Szerintetek ez így mennyibe kerülhet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.