Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50701) Melack


Melack
veterán

Van innen vki a 13.kerben (Lehel tér), aki tudna kölcsönadni egy olyan fúrófejet, amivel konyhabútorba tudom kimarni a szennyvíz csőnek a helyét? Mosogatógép elvezetőjét kellene oda bemarnom, de nincs hozzá eszközöm. Pár napra kellene csak. Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50702) föccer válasza Melack (#50701) üzenetére


föccer
nagyúr

Mekkora átmérőt kellene kivágni?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50703) Melack válasza föccer (#50702) üzenetére


Melack
veterán

32-es vagy 40-es, nem emlékszem pontosan. Szabvány "kifolyócső"

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50704) föccer válasza Melack (#50703) üzenetére


föccer
nagyúr

mosogatóhoz inkább 40-es legyen, a 32-es eldugulhat. Szerintem van nálam olyan, amivel ki tudom vágni, de meg kell néznem a méret választékot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50705) Met válasza Melack (#50703) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyet tudok kölcsön adni, 13. kerületi vagyok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50706) Melack válasza Met (#50705) üzenetére


Melack
veterán

Ez sima fúróra megy rá?

föccer: köszönöm, de nem akarlak kirángatni Nagykátára :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50707) Met válasza Melack (#50706) üzenetére


Met
Topikgazda

Mi megy mire? :U
Van az a fekete végű fúró, arra rátekered a körvágót és kész.
Nem sds-es a szára ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50709) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

A turbós kombi cirkónk bemondta az unalmast, elvileg a vezérlőpanel ment tönkre benne. 30-35k lenne az anyag + a munkadíj. Elvileg több mint 15 éves készülékről van szó (Ariston). Szerintetek érdemes javíttatnunk vagy szánjunk rá többet és cseréljük le egy garanciális, új készülékre? :F

Üdv: Z

(#50710) r.levente75 válasza z00li (#50709) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez jó kérdés. Nálam is volt ilyen, a kazán nyolc éves volt colibri. Csere vagy javítás, mi a csere mellett döntöttünk, pedig rendszeresen karban volt tartva. Nálunk kéményes van belső égésterű, amikor cseréltük munkadíj és az új kazán baxi 200k volt. Immáron négy éve.
Ha az árkülönbséget nézzük a javítás jóval olcsóbb, hogy megéri e nehéz kérdrés. Én valszeg cserélném, mivel a tiétek tizenöt, de ha hibátlanul ment ezen kívűl, lehet adnék neki még egy esélyt!

(#50711) zoli03 válasza z00li (#50709) üzenetére


zoli03
őstag

Ha van rá pénz, én cserélném, amíg még lehet venni turbósat.

(#50712) z00li válasza zoli03 (#50711) üzenetére


z00li
senior tag

Amig lehet venni turbosat? Megszüntetik a típust? Akkor milyen lesz helyette? Tudnál erről bővebb infót? Köszi.

(#50713) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok,

szakembert keresek Vác és vonzáskörzetében aki tudna segíteni kapuvezérlésben.

Van két távirányítóm. Az egyik garázskaput a másik tolókaput vezérel.
Szeretném egy távirányítóról működtetni a kettőt, viszont a két vezérlés nem szereti egymás, kell az egyikbe egy "átalakító".

(#50714) Siriusb


Siriusb
veterán

Szerintem meglövök ma egy ilyet: tetőcsomagtartó. Úgyis kellene OSB lap, legalább haza tudom szállítani. Remélem terhelhető lesz, s majd a laminált padlót is elbírja. :)

(#50715) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék bérelni falcsiszoló zsiráfot hogy a falról (panel/beton) lekapjam a maradék tapétaragasztót, és a másik szobában az előző festékréteget, glettelés előtt. Lelkes amatőrként vajon milyen m2/óra sebességgel tud haladni vele az ember?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50716) macilaci78 válasza z00li (#50712) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Változik a szabályozás és nyártól (tán júni vége) nem lehet üzembe helyezni, nem adnak rá engedélyt. Kondenzációsak lesznek (vannak) helyette, más kémény kell neki, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50717) Met


Met
Topikgazda

Tegnap jöttek az irodába a kéményseprők. Ötször mondtam nekik hogy másszak már ki a tetőre legalább először ha már durva drágán megkövetelték a lépcsőt a kéményhez de nem akarták.
Annyit mondtak hogy elég lett volna egy lépcsőfok is, a jelenlegi kb. 6 helyett meg a pinyóba van a kazán és feleslegesen tettek oda tisztító nyílást.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50718) Siriusb válasza Met (#50717) üzenetére


Siriusb
veterán

Pedig fel kellene zavarni az összest a tetőre, ha már annyit kötekednek/kötekedtek és szívatják az embereket.
Egyébként meg mindegyik "szakember" mást mond, a kerületi is, meg a központi is. Undorító az egész, ami ott folyik.

(#50719) Met válasza Siriusb (#50718) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem akartam bunkózni velük mert nem ők követelték meg :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50720) macilaci78 válasza Siriusb (#50718) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felzavarni, de a kéményen keresztül, mi? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50721) Siriusb válasza macilaci78 (#50720) üzenetére


Siriusb
veterán

Lehet csak az az egyetlen járható út számukra, létrázni biztos nem tudnak. :P
Most komolyan, valamikor tényleg felszaladtak a kéményhez és golyóztak egyet. Ebből az lett, hogy a kapuban aláíratták az ívet és várták a borravalót. Mostanában esetleg bekapcsolják a műszerüket. Mondjuk azt sem értem, miért nem fehérben járnak, a ruhájukon már nemigen látszik meg a munka nyoma. Na jó, kicsit túlzok.

(#50722) canniball válasza Met (#50717) üzenetére


canniball
nagyúr

Korábban nálunk sem csinált a kéményseprő semmit (legalábbis önként nem, kérni meg nem kértem), csak beszedte a sarcot. Aztán 2-3 éve új ember jött, amikor bekiabált és kiszóltam hogy "mindjárt jövök, mennyit hozzak magammal?" azt válaszolta hogy nem úgy van az, engedjem be hogy meg tudja nézni mi a helyzet. Úgy meglepődtem mint faltörő kos a fotocellás ajtó előtt. Azóta is minden évben bejön, megnézi milyen a kémény, elmondja mit kéne csinálnom hogy jobb legyen a helyzet és amikor úgy látta tisztítani kell szó nélkül nekifeküdt.
Embere válogatja...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50723) Met válasza canniball (#50722) üzenetére


Met
Topikgazda

Kondenzációs kazán lett berakva, gázterv, kéményseprő engedély stb. a kéményhez kb. nem kell hozzányúlni, de azért kell a lépcső a kéményseprőnek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50724) Dr.Zoo válasza Siriusb (#50721) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Dehogy túlzó, évekig a kapuból mondták Nekünk is az okosságot, (kertes ház. vegyes tüz.+gáz) aztán egyszer én álltam a kapuban, és közöltem a Mókusbogárral, hogy vagy felmászik, vagy kipucolja alulról, vagy húzzon a vérbe. :(((
Erre jött a hasba akasztós dumával, hogy akkor Ő feljelent, mondta nosza Pajtás, én meg kérek egy széles mosolyt, úgy, hogy a kezedben a fényképes igazolványod, és lefotózlak! Miért-miért? Azért bammeg, mert feljelentelek Nálatok, azért Barát.
Rögtön bejött, és kivakarta a dzsuvát. ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#50725) Siriusb válasza Dr.Zoo (#50724) üzenetére


Siriusb
veterán

:) Megtaláltad a megfelelő motivációt. ;)

(#50726) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Mit lehet azzal kezdeni, ha a kilincs címerét rögzítő két csavar szétmarta a fa ajtóban lévő menetet, és emiatt az egész kilincs lötyög?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#50727) Met válasza szaszayanou (#50726) üzenetére


Met
Topikgazda

Faragasztó, gyufaszálak.
Vagy vastagabb csavar.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50728) Melack


Melack
veterán

Létrát, fából, 4 vagy 5 fokosat hol tudok találni? Akár használt is jó lenne.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50729) windlord válasza Melack (#50728) üzenetére


windlord
őstag

Festobolt, barkacsbolt... ilyesmi.

(#50730) #03969024 válasza macilaci78 (#50716) üzenetére


#03969024
törölt tag

Biztos, hogy más kémény kell? Eddig úgy tudtam, hogy csak annyi a különbség, hogy az alacsonyabb hőmérséklet miatt a kondenzációshoz lehet műanyagot is tenni.

(#50731) macilaci78 válasza #03969024 (#50730) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem értek hozzá, ennyi maradt meg bennem a topikot olvasva, meg hogy szívatják a népet. Akinek nincs pénze új rendszerűre, annak érdemes még időben cserélnie a meglévő rendszerben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50732) n@p@lm válasza Met (#50723) üzenetére


n@p@lm
őstag

Kondenzációs kéményhez kértek lépcsőt?
Minek?
Az életben nem megy ki oda hisz nem kell kotorni.
Ott valam átb@szás van...
Sima kibúvó elég, feltéve ha családi házról van szó.

(#50733) werszomjas válasza #03969024 (#50730) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen, biztos.

A turbós készüléknek bélelt kéménybe nem fogják engedni a kondenzációs kazánt. Új műanyag béléscső kell bele.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#50734) Met válasza n@p@lm (#50732) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, családi ház és van tetőablak a kémény közelében.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50735) n@p@lm válasza Met (#50734) üzenetére


n@p@lm
őstag

Érdekes, szerintem szívatás áll a háttérben, kb 2 hónapja vetettem át a kondis kazánom kéményét, sima kibúvó elég volt.

(#50736) #03969024 válasza n@p@lm (#50732) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nálam is kértek tetőkibúvót, hiába, hogy egy létráról is elérte volna. Kérdeztem, mit akar ott csinálni? Kezdte azzal a kéményseprő, hogy szétszedi a cirkót. Kérdem, hogy van-e hozzá jogosultsága megbontani egy 370 ezer forintos készüléket, mert ha nem, ugrik a garanciám. Egyébként röhej, mert van benne mérőidom, gázelemzővel, amit a szerelő egyébként is használ, egyszerűen kimutatható, ha hibás a rendszer. Ja, és nem tologathatod magad össze a csöveket, amit egy óvodás is meg tudna tenni, kivitelezői nyilatkozat kell hozzá. Erre mondta viccesen a gázkészülékszerelő, hogy a cirkómnak több esze van, mint a teljes Kéményseprő Vállalatnak...

(#50737) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mit csinálnak homlokzati kivezetés esetén? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50738) #03969024 válasza philoxenia (#50737) üzenetére


#03969024
törölt tag

Azt még lehet?

(#50739) philoxenia válasza #03969024 (#50738) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt, gyakorlatilag a kondenzációsnál a legkevésbé veszélyes.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50740) macilaci78 válasza #03969024 (#50736) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is kértek tetőkibúvót, hiába, hogy egy létráról is elérte volna. Kérdeztem, mit akar ott csinálni? Kezdte azzal a kéményseprő, hogy szétszedi a cirkót. - Na jó, de a kéményen keresztül? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50741) Melack válasza macilaci78 (#50740) üzenetére


Melack
veterán

Nőgyógyász ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50742) realist


realist
őstag

Hangszigetelés témában lenne kérdésem. Tudom, hogy már sokszor szóba került és olvastam is a korábbi hozzászólásokat, de tanácstalan vagyok.

A mi esetünkben egy nappalit alakítunk át amerikai konyhás nappalivá és azt a falat kellene hangszigeteltünk amin a konyhabútor egyik része lesz. Ez az egy fal közös a szomszéd lakással. A lényeg annyi lenne, hogy amikor pl. húst klopfol az asszony akkor azt na annyira hallják. :)
A szomszéddal teszteltünk egy gyorsat elkezdte kicsit bömböltetni a tv-t, lehetett belőle hallani nálunk is (1960as években épült tégla ház).

Milyen hangszigetelési megoldás ami mehet, konyha falra; bírja a párát és mehet rá egy kb. 60 cm csíkban csempe is?

Esetleg a jelenlegi falat megvastagítani egy 10 cm ytonggal + vakolat? Vagy mi jöhet még szóba?

kösz a válaszokat előre is :R

(#50743) windlord válasza realist (#50742) üzenetére


windlord
őstag

Gipszkarton+hungarocell vagy kozetgyapot?
En is csak kerdezem...

[ Szerkesztve ]

(#50744) Met válasza realist (#50742) üzenetére


Met
Topikgazda

A húst klopfolás ellen nem nagyon tudsz szigetelni, a konyhaszekrény fogja átvinni a hangot.

Amúgy GK profilból vagy lécből váz, közép kőzetgyapot, a lehető legvastagabb amit a pénztárca enged, rá egy vékony GK lap, arra eltolva (ne egymás mögött legyenek az illesztések) egy vastag GK lap.
Amire figyelni kell:
- ha lesz felső szekrény akkor érdemes úgy megtervezni a vázat hogy a szekrény rögzítés is bele legyen kalkulálva a szekrény súlya miatt
- a váz a padló és a fal közé menjen valami rugalmas anyag (van erre spéci öntapadós szivacs vagy polifoam csík) hogy a váz kevésbé vigyen át rezgést a falra
- a kőzetgyapot jó szorosan legyen
- a GK lap illesztéseinél szilóval ki kell húzni

Célszerű a villanyt is kitalálni hova kell konnektor, sütő kiállás.

Mit hagytam ki? :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50745) r.levente75 válasza Met (#50744) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerintem semmit. :C :R

(#50746) föccer válasza Met (#50744) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha felső szekrényt akar a gk falra rakni, akkor megerősített profilakot kell berakni. UA-nak hívják, és 2mm-es acélból készül. Falnyílás profilnak, vagy ajtó profilnak is nevezik. Vagy ha ez mocsok drága (az), akkor érdemes fából készíteni egy stabil keretet, akusztikus lengókkal rogzítva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50747) realist válasza Met (#50744) üzenetére


realist
őstag

Kösz a részletes leírást!:)

Ahogy számolom kerekítve 13 nm a falfelület. Ezt cirka mennyi pénzből lehet anyag + munkadíj kihozni?

Valahogy jó lenne kimatekolni, hogy az ytong vagy ez a rentábilisabb-e. A penész parámról nem is beszélve:)

(#50748) Lipton válasza realist (#50742) üzenetére


Lipton
őstag

Valoban erdemes erre kolteni es elvenni a helybol?
Csoda hangszigetelest nem teszel, ami most hallatszik az fog is csak talan halkabban.

(#50749) realist válasza Lipton (#50748) üzenetére


realist
őstag

A konyha áthelyezés miatt nem akarok feszültséget. Plusz nem is hallgatnám Őket annyira...

(#50750) Met válasza realist (#50747) üzenetére


Met
Topikgazda

Az anyagot ki tudod számolni pl. a praktiker oldalán (bedobálod a szükséges anyagokat a kosárba) de hogy munkadíjba mennyi azt passz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.