Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50851) pjen válasza jozsi252 (#50850) üzenetére


pjen
félisten

A festó nak van olyan 1 vagy két tartályos kis lecsapatója,a két tartályosnál az egyikbe olaj van,és akkora mint egy féltégla azt lehet használni.

(#50852) Lipton válasza ALI_G (#50845) üzenetére


Lipton
őstag

Érdemes felrajzolni a konyhát a falra. Ugyan ilyen téma a gőzelszívó is például.

Keresnék egy valamilyen vassal foglalkozó céget és saválló szálcsiszolt acél anyagból csináltatnék egy szépen lehajtott gyűrűt egy rúddal és a vége be a betonba a föld alá.

(#50853) pelenka35 válasza macilaci78 (#50839) üzenetére


pelenka35
őstag

Kösz

Gamertag:Rob3rt75

(#50854) Misi1980 válasza Met (#50841) üzenetére


Misi1980
senior tag

Kovácsolt vas korlátot meg pláne nem akarok.

Philoxenia:Ezek a festékek tetszenek.Köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#50855) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Sütő és főzőlap bekötésével lenne kérdésem. Be van húzva a 3x2,5-es vezeték, a sütőből jön gyárilag a 3 vezeték, érvéghüvellyel a végén, a főzőlapon egyértelmű, mit hová kell kötni. A sütő és a főzőlap vezetékét mivel érdemes összehozni? Sima sorkapocs? Ahogy nézegettem, valószínű beférne a 2 vezeték a főzőlap bekötésénél, érdemes lenne ott csatlakoztatni őket?

(#50856) philoxenia válasza Misi1980 (#50854) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem horganyzott cső beltéri fogas van befestve horganyfestékkel, jól bírja.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50857) csemberlen válasza fess (#50855) üzenetére


csemberlen
őstag

3*2.5 az elég karcsú.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50858) philoxenia válasza csemberlen (#50857) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gázfőzőlap? Bár ahhoz meg sok....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50859) Ton-ton válasza föccer (#50830) üzenetére


Ton-ton
tag

Valójában minimális hely veszteséggel meg lehet csinálni. Csak ezt nem szokták kérni, mert időigényes.
Az alsó részen ragaszdd fel a kartont, és csak ott építs vázat, ahol már van 3cm helyed (3 cm-nél még szoktunk két réteg kartont ragasztani -tehát egy plusz csíkot felragasztunk előbb-, s csak utána indítjuk a vázat).
Esetleg alul leverheted a vakolatot, s akkor gyakorlatilag nem veszítesz területet.
A pallót érdemes rögzíteni, hogy ne csak a karton fogja. Tegyél alá ragasztó gipszet, és dübelezd oda. (ragasztógipsz foltok, odafogatod csavarral, de csak annyira húzod meg, hogy szintbe kerüljön. A gipsz kötése után húzod meg a csavarokat, tehát itt egy alátétként használod csupán a gipszet).

http://qtp.hu

(#50860) Ton-ton válasza Siriusb (#50818) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen. Bár arra számíts, hogy a szennyeződések miatt az is hamarabb fog kopni mint egy új anyag esetén, de a "márkás" lap határozottan jobban szokott dolgozni.

http://qtp.hu

(#50861) Siriusb válasza Ton-ton (#50860) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz.

Más:
Úgy tűnik, egy darabon szárító vakolatot kell felrakni a falra, mert szívja fel a vizet. Mivel ehhez speckó glett és festék kell - sajnos tapétázni nem lehet -, az lenne a kérdés, hogy a normál glett és a speckó glett ugyanazon a falon nem fogja azt okozni, hogy a festék színe másmilyen lesz a különböző gletteken?

(#50862) Ton-ton válasza Siriusb (#50861) üzenetére


Ton-ton
tag

De igen, valószínűleg más színe lesz.
Bár én még ott leragadtam, hogy szárító vakolatra nem mehet glett, de úgy tűnik ezt már megoldották.
Egyébként miért nem az okot szűnteted meg, ha már úgyis romokban lesz az a rész?

http://qtp.hu

(#50863) Siriusb válasza Ton-ton (#50862) üzenetére


Siriusb
veterán

Jó lenne az okot megszüntetni, de kb 2 megoldás van, az injektálásos eljárás vagy a lemezbeütés. Sajnos nincs rá keret. Bizakodunk, hogy ez a megoldás beválik.

Szerk: Bitugél is lesz lerakva az aljzatra, szóval ott is védekezünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#50864) Ton-ton válasza Siriusb (#50863) üzenetére


Ton-ton
tag

Milyen falazat?
A bitugél kevés (bár a semminél egy fokkal jobb)

http://qtp.hu

(#50865) Ton-ton válasza Siriusb (#50863) üzenetére


Ton-ton
tag

Így érthető egyébként.

http://qtp.hu

(#50866) Met válasza Ton-ton (#50865) üzenetére


Met
Topikgazda

pls. használd a hozzászólás szerkesztése lehetőséget...

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50867) Siriusb válasza Ton-ton (#50864) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezeréves mészkő tégla.

(#50868) r.levente75 válasza Siriusb (#50861) üzenetére


r.levente75
addikt

A glett a klímaglett (baumit), ha két fajta glett van a falon alul a klíma, felül síma és a fal nem vizes, a festék mindkét részen azonos színű lesz. Viszont, ha alul vizes, nedves a fal ott ebből adódóan a festék sem szárad meg, ezért más lesz a színe, amíg vizes.

(#50869) pjen válasza Siriusb (#50867) üzenetére


pjen
félisten

A régi módszer sem megy,egy sor téglát kiszedni,és bitumenes kátrány papírt berakni,aztán vissza falazni?

(#50870) Siriusb válasza r.levente75 (#50868) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez pompás, kösz, akkor így jó lesz szerintem.

(#50869) pjen
Ez a szakaszosan kiszedem, visszafalazom művelet meg időigényes, azért nem jó, olyan lakásról beszélünk, ahol közben élnek, s így is sokáig fog húzódni. Sajnos nem egyszerű... :(

(#50871) werszomjas


werszomjas
őstag

8 mm-es Laminált alá melyik a jobb választás és miért :
A 100ft/nm áron kapható tekercsben lévő 2 vagy 3 mm-es sima fehér habfolia
Vagy,
A 300-350ft/nm áron, táblában kapható 3 mm-es specko lap?

2. emeleti lakás, nincs padlófűtés, a fogadó padló régi parkettara fektetett OSB lap.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#50872) pelenka35 válasza werszomjas (#50871) üzenetére


pelenka35
őstag

Ez engem is érdekelne csak családi ház felső szintjére.
+ milyen padló kiegyenlítőt erdemes venni (márka) ?
Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#50873) Melack


Melack
veterán

Szakik! Dekopír fűrésznél hobbi célra mit kell figyelni? Teljesítmény, dönthető lap vagy mi? B&D van a terítéken.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50874) r.levente75 válasza Melack (#50873) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha van rajta előtolás az nem rossz!

(#50875) macilaci78 válasza werszomjas (#50871) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párszor már leírtam, miért választanám inkább a tekercsest.
Az a 100 Ft-os habfóli meg a legalja akár 2 mm, akár 3 mm. OSB-re jó lesz a 2 mm is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50876) Met válasza r.levente75 (#50874) üzenetére


Met
Topikgazda

Sőt, kell!
Konyhapult vágásnál nagyon örültem volna ha van, de Mr. Agoyama nem tervezett a gépbe :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50877) DeFranco


DeFranco
nagyúr

villanyos kérdésem van, a fizikához, elektromossághoz teljesen sötét tök vagyok, ezt előrebocsátom.

villogott a lámpa a fél lakásban a napokban, mára jött volna egy delejkergető ismerősöm megnézni, mitől lehet, mert nem akartam piszkálni a biztosítéktáblát (mivel több villany villogott, gyanús volt, hogy az egész kör bugos valahol, és triviálisan a gyökérnél kell kezdeni).

tegnap nagyon rákezdett, hallottam is cicergést a biztosítéktáblából, így kénytelen voltam én felállni, és megnézni mi a helyzet, nyilván teljes áramtalanítás után. kiderült, hogy az egyik kör 0 csatlakozása lazult le, meghúztam, most elvileg jónak kell lenni, bár sokáig nem tudtuk ellenőrizni.

kérdésem: nem tudom mi a fi relé működési elve, valami olyasmi rémlik, hogy a fázis és a nulla között átfolyó áram közötti deficitet méri, és ha van ilyen, levág. ebben az esetben, ha kontaktos, szakadozik a nulla, nem kellett volna ennek a fi relének közbelépni?

(#50878) philoxenia válasza DeFranco (#50877) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, pont a rá meghatározott értéknél nagyobb áramnál szakít a fi.... Ráadásul nem is a fázis és a nulla közt figyel, hanem a föld felé folyó áramot figyeli. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50879) DeFranco válasza philoxenia (#50878) üzenetére


DeFranco
nagyúr

utánaolvastam, mindenhol a fázis és a nulla vagy üzemi nulla közötti mérésről írnak.

(#50880) biker válasza DeFranco (#50879) üzenetére


biker
nagyúr

az L-N közti 0 egyensúlyt méri, a hibaáram a föld felé megy
Ha 0 szakad, akkor a fázisn se folyik áram, eredője nulla

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50881) Melack válasza r.levente75 (#50874) üzenetére


Melack
veterán

Akkor ez mondjuk jó, de csak 1 év gari van rá. Vagy ez? Vagy ez, mind 3. opció?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50882) r.levente75 válasza Melack (#50881) üzenetére


r.levente75
addikt

Én a harmadikat kihagynám, az első kettőből lehet választani, de ha a másodiknál döntesz, annak az ára nagyon közel van egy boshhoz, ami elnyűhetetlen szinte. Ha keveset használod, és nem vágsz vele vastagabb fát, opció lehet az általad linkelt is. Extolom még nem volt, azt nem ismerem.

(#50883) Melack válasza r.levente75 (#50882) üzenetére


Melack
veterán

Bosch-t tudnál linkelni, ami szerinted is jó?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50884) r.levente75 válasza Melack (#50883) üzenetére


r.levente75
addikt

Bosch PST Universal dekopírfűrész kofferben ( PST 750 PE utódja )
Pst 700e

[ Szerkesztve ]

(#50885) zoli03 válasza r.levente75 (#50884) üzenetére


zoli03
őstag

Ennyiért zöld Boscht ajánlani? Kicsivel többért van Makita 4329, és nagyon nem egy kategória a kettő.

(#50886) DeFranco válasza biker (#50880) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt egy picikét (számomra is) érthetőbben le tudnád írni? érdekelne. főleg az első sort nem értem, a második tiszta.

(#50887) csemberlen válasza DeFranco (#50879) üzenetére


csemberlen
őstag

Pontosan, ha az "induló", és "érkező " áram megegyezik akkor nem old le. Ha más irányba, föld felé is "megy", akkor old le.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50888) Melack válasza zoli03 (#50885) üzenetére


Melack
veterán

Ez a 18.000 Ft is lélekhatáron felül van, ennél többet nem nagyon tudok már kiadni érte :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50889) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez mennyire jó? Nekem van egy kis Einhell, amennyiszer használom elég. Ácsok dolgoztak nálunk volt itt egy Metabo, de legtöbbször a körfűrészek mentek mégis...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50890) zoli03 válasza Melack (#50888) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor vedd meg az Extolt. Az olcsóbb B&D-nél biztos hogy jobb.

(#50891) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Fúrót szeretnék venni.
Olyan megoldést keresek, amivel ki tudok fúrni jópár lyukat a panel betonban, ki tudom vésni a konnektorok és a padló közötti vakolatot, amivel befedték a gyári alu kábelt. Ezen kívül később kisebb furatokat tennék csak a falba, de főleg acél fúrásra használnám. Tehát eleinte betonnal kellene dolgoznia, aztán szinte csak acéllal.

Egyik jelöltem az Einhell (Bavaria) BRH 1500/1, ami erős, de nagy és nem tudom menniyre lenne praktikus később más feladatra.

Másik jelölt az Einhell TH-RH 800, ami ránézésre kisebb, könnyebb, és talán praktikusabb később.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50892) Met válasza Bici (#50891) üzenetére


Met
Topikgazda

Továbbra is egy fúrókalapács (akár a linkelt második) és egy kisebb ütvefúró vásárlása a javasolt amivel lehet csavarozni is.
A második azért nem jó sima fúrásra mert sds tokmányos, nem tudom milyen vasakat akarsz furkálni de egy kisebb ütvefúróval én jobba szerettem ilyeneket furkálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50893) Bici válasza Met (#50892) üzenetére


Bici
félisten

Vennék tokmány átalakítót acélhoz.
Az a baj, hogy két külön fúró nem fér bele, és nem is szeretnék kettőt tárolni a szűk panelben.
Egyben sehogy nem oldható meg?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50894) Met válasza Bici (#50893) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet fúrni sds átalakítóval csak annyira nem pontos.
Azért az nagyobb, nehezebb gép mint egy hagyományos fúró, ha inkább arra vennéd hosszú távra akkor szerintem rossz választás.
Kölcsönzésen nem gondolkoztál?

Vehetsz egy normálisabb ütvefúrót+jó fúrószárakat 6-8-as lukakat szerintem tudsz tenni a falba, esetleg arra az időre kérsz kölcsön egy nagyobb fúrót de azzal nem tudsz vésni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50895) Bici válasza Met (#50894) üzenetére


Bici
félisten

De igen, szóba jött a kölcsönzés is, csak azt hittem, hogy megoldható egyben is. :)
Néha azért befúrnék egy-egy 5-ös lyukat a betonba később is, amire túlzás mindig kölcsönözni.
Valszeg akkor inkább körülnézek a családban, hátha van valakinek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50896) macilaci78 válasza Bici (#50895) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valszeg akkor inkább körülnézek a családban, hátha van valakinek. - vagy valakinél elfér a tied és könnyen hozzáférsz rapid jelleggel is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50897) Bici válasza macilaci78 (#50896) üzenetére


Bici
félisten

Ez is egy megoldás, erre nem gondoltam. :Y
Igaz, így is meg kell venni, de legalább másnak is kölcsön tudom adni, úgy meg már nem fáj anniyra. :D
Bár, mindenki jó messza lakik, csak én vagyok most Bp-i. De pár napra előre úgyis tudom, ha falat akarok fúrni. :) Kössz a tippet!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50898) DeFranco válasza csemberlen (#50887) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem. ezek szerint az nem kavar be / bolondítja meg, ha stroboszkópszerűen szakadozik a nulla ág valamiért.

értelmező kérdés: ha jól értem a móricka eszemmel, akkor a fi relé a fázis meg a nulla között mér, ha difi van leold. node:

Ha más irányba, föld felé is "megy", akkor old le.

ez alatt nem (csak) a védőföldet kell érteni, hanem a szerencsétlent (is), aki rámarkol a birkózógépre, és ezzel maga is földdé (isa por es homu) válik, ugye? utóbbi esethez a védőföldnek semmi köze, és a védőföldön magán a fi nem is mér semmit, csak a másik két ágon ugye?

lehet hülyeséget kérdezek, de szeretném legalább alap szinten megérteni. nyilván nem állok neki szerelni semmit, ezt a mostanit sem akartam, vészelhárítás volt csak, viszont egy alapvető tudást nem ártana felszedni már csak a biztonság miatt is.

(#50899) ALI_G


ALI_G
veterán

Hogy próbáljam meg eltávolítani ezt a fehér festett falról?

Vasalódeszkával sikerült ezt összehozni, a fém, amin a vasalót lehet tartani amíg forró, nekidőlt a falnak és végighúzta a falon.
Sajnos elég szembetűnő részen van, így túl sokat nem próbálkozhatok mielőtt az egész falat újra kell festeni. :W

[ Szerkesztve ]

(#50900) macilaci78 válasza ALI_G (#50899) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Radírgumi. :K

Esetleg leheletfinoman megcsiszolni kis csiszolóvászonnal. Ha már javítófestéked nincs otthon. Fehér ceruza, sminkkészletet borítsd ki, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.