Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49501) #33253120 válasza PETEE78 (#49495) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha csak dekor jelleggel kell, akkor akár azt is meg lehet csinálni, hogy tekersz bele sok hosszabb csavart, összetekergeted őket vékony dróttal, kifújod purhabbal, mintára vágod, csiszolod, háló, glett, festés.

(#49502) Morris


Morris
veterán

Urak!

Adott egy fürdőszoba amiben villanybojler van. A gáz bent van a házban. Ezzel megy a kazán illetve a gáztűzhely. Megoldható a bojler cseréje átfolyós vízmelegítőre?
Mi kell hozzá? Engedély, terv stb?
Esetleg egy jó gázszerelővel schwarzba tenni egy leágazást az egyik csőről és lehet is vinni a fürdőbe?
Hogy megy ez?

(#49503) ALI_G válasza föccer (#49497) üzenetére


ALI_G
veterán

En egyszer talalkoztam a tervezovel, amikor alairtam a papirokat. De ezt senkinek nem ajanlanam :D

(#49504) Met válasza Morris (#49502) üzenetére


Met
Topikgazda

A kazán messze van a vízvételi helyektől?
Mert az lenne a legegyszerűbb hogy a kazán cserélni egy kombi készülékre ami fűt és a használati meleg vizet is adja.

Amúgy igen, gázterv, engedélyek, rektális analizálás stb.

Vagy lehet feketén ha találsz szerelőt és akkor lehet remegni hogy mikor jönnek ellenőrizni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49505) Morris válasza Met (#49504) üzenetére


Morris
veterán

Igen, ez a baj, hogy messze van a kazán a fürdőtől.
Hogy megy ez a gyakorlatban?
Kijönnek ellenőrizni? Mi alapján ellenőriznek?
Mennyibe pénzbe és időbe kerül mindez?

(#49506) macilaci78 válasza Morris (#49505) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kijön a kéményseprő minden évben és ha nagyon-nagyon jó fej, akkor az első két évben csak szól, és csak a harmadikban jelent fel hivatalból.
Gázterv, kémény, engedélyek, regisztrált gázszerelő, gázóra levétele, majd visszarakása, plombázás, kis falfúrás, javítás, nagy macera, pár hónapos procedúra.

Egy alig 60 m2-es lakásból inkább kiköttettük mindenestül a gázt és szoktunk át a full villanyra teljesen szabályosan, mint hasonló magatartás mellett megszüntetni az egyik gázágat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49507) Morris válasza macilaci78 (#49506) üzenetére


Morris
veterán

Akkor marad a bojler. :(

(#49508) Bacusuz válasza Morris (#49507) üzenetére


Bacusuz
őstag

Átfolyós elektromos?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49509) Morris válasza Bacusuz (#49508) üzenetére


Morris
veterán

Attól függ mennyire jobb választás egy sima bojlernél. :U

(#49510) Bacusuz válasza Morris (#49509) üzenetére


Bacusuz
őstag

A fogyasztása nem tudom melyiknek mennyi nem ástam bele magam,viszont az egyikből csak akkor nem jön melegvíz ha elment az áram vagy nincs víz, míg a bojlerből egyszerűen kifogy.
Az is kérdés melyik mennyire bírja a strapát.
Talán vannak itt okosok akik megmondják.
Csak egy ötlet volt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49511) mezis válasza Morris (#49509) üzenetére


mezis
nagyúr

A hőtárolós (bojler) köthető előnyösebb tarifájú (vezérelt) villanyórára. Az átfolyós nem.

mezis

(#49512) csibor válasza mezis (#49511) üzenetére


csibor
őstag

Viszont csak Hajdú bojlert, abból is csak a régi szériát. Olasz nem egy életbiztosítás :)

(#49513) csemberlen válasza Bacusuz (#49508) üzenetére


csemberlen
őstag

Csupán 3*30A kell neki :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49514) Bacusuz válasza csemberlen (#49513) üzenetére


Bacusuz
őstag

:Y

nekem 52A van de már arra is megkérdezik hogy mit üzemeltetek itthon

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49515) csemberlen válasza Bacusuz (#49514) üzenetére


csemberlen
őstag

Az nem kevés, de te sem tudnád ezt használni. Nem magyar piacra találták ki ezeket.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49516) Morris válasza csemberlen (#49513) üzenetére


Morris
veterán

Bszki, tényleg. Annyi nincs :D
10-16-16 van.

(#49517) philoxenia válasza Morris (#49516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két és fél fázis? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49518) Morris válasza philoxenia (#49517) üzenetére


Morris
veterán

A kismegszakítókon úgy emlékszem ezek az értékek van.
3 fázis tuti van, csak lehet nem jól emlékszem az értékekre. :)

(#49519) pjen válasza philoxenia (#49517) üzenetére


pjen
félisten

nekem is.10,10,16A

(#49520) Morris válasza pjen (#49519) üzenetére


Morris
veterán

Na sztem ez van nekem is.

(#49521) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Háromfázisú konnektor van?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49522) Kiskokó válasza mezis (#49500) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igazad van ... az meg a másik... cask még olyan új, hogy kiment a fejemből hirtelen.
De szerintem attól még megtudnak szivatni ha akarnak.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#49523) mezis válasza philoxenia (#49521) üzenetére


mezis
nagyúr

Google szerint van.

(Ha jól emlékszem, van csillag kapcsoláshoz 5 vezetékes, meg delta kapcsoláshoz, 4 vezetékes.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49524) philoxenia válasza Kiskokó (#49522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utólag kellenek azért engedélyek, csak előzetes nem tudtommal. Önkormányzatoknál érdemes érdeklődni. Hatvant nem találtam hirtelen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49525) sketchifun


sketchifun
senior tag

Bocs, hogy beleszólok, de átvezetékezés, szerelvénycsere, főelosztón mi kerül nettó 600-ba? Ha száz kiállás is van, 2k/db árban, ami már elég nagy választékot enged meg, bruttó 200k a szerelvény, 16 modulos elosztó(Fi relé, helyiségenként konnektor és világítás áramkör külön biztosítva), amibe befér a csengő is akár, kb 40k bruttó. És legyen mondjuk színenként 300 méter vezeték, 45k bruttó. Ez így 285k bruttó anyag. Legrosszabb esetben is 3 napos meló. Csináljuk ketten, akkor is napi 50k/kopf? És sír a magyar vállalkozó, hogy nincsen munkája...

Ugyanitt villanyszerelő occsójéé!! :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#49526) philoxenia válasza mezis (#49523) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, úgy gondoltam Náluk, otthon, dolgoztam is ilyennel... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49527) mezis válasza philoxenia (#49517) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, ez a legolcsóbb kategória. Ha mind 16 A-es lenne, akkor már sokkal többe kerülne.

mezis

(#49528) philoxenia válasza mezis (#49527) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez is több a 32 A-nál nem? Nálam a 32 A-ről 3x20A-ra bővítéshez 100k fölötti összegű hálózatfejlesztési díjat mondott első körben a villanyász tervező. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49529) r.levente75 válasza philoxenia (#49528) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen az annyi, amikor még én bővítettem, 15 éve, 2k/A volt

(#49530) sketchifun válasza philoxenia (#49528) üzenetére


sketchifun
senior tag

A szabály szerint minden fogyasztó 32Amper áramerősség vételezésére jogosult, amely egyfázisú mérőhely esetén 1x32A kismegszakítót jelent, 3 fázisú mérőhely esetén 3x10A kismegszakítót jelent.

Ezen áramerősség felett amperenként egyszeri díjat kell fizetni, illetőleg amennyiben a rendelkezésre álló méretlen fővezeték keresztmetszete nem felel meg a bővítéshez, annak cseréje a fogyasztót terheli.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#49531) philoxenia válasza sketchifun (#49530) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk '91-ben még az 1x20A-ért is volt plusz díj, akkor 16A volt az ingyenes...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49532) sketchifun válasza philoxenia (#49531) üzenetére


sketchifun
senior tag

Igazad is van, félrebeszélek.

Egy fázison 16A ingyenes, 32 a max kérhető, amit hálózatfejlesztés nélkül felraknak. 32A felett fizetni kell a gerincvezeték/betápvezeték/trafócserét is, haa szükséges.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#49533) #33253120 válasza sketchifun (#49525) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sok esetben a know-how többe kerül mint maga a munka.
Tudod... Az autószerelő, meg a mivel, mekkorát, hova esete.
Én sem vagyok túlárazott, de amikor mondjuk csatornázni indulsz, és megoldod fűzéssel, az gyakran megfizethetetlen a tulajdonosnak. És az ilyen tudás ami szakmai részről nem szakmunkás minimálbér leosztva napra/órára alapon megy, mert tényleges tudást viszel a dologba.
Átfűzésnél mindig ott a rizikófaktor, hogy mit kókányoltak előtted a nem lelkiismeretes szerelők. Ráadásul minden megrendelőnek más az igénye. Ezért nem vagyok hajlandó neten árat mondani. Mert csak a helyszínen látod meg a csövezést, és hogy mit bír el. És fűzésnél is belefuthatsz abba, hogy könyököt kell cserélni, vagy kötődobozt, mert a struktúrális változások miatt kicsi a 80mm... Vagy a szerelvénydobozokat, mert nem 65-ös, hanem csak 60-as, és nem fér bele az ikerdugalj, vagy a csodaszerelvénycsalád valamelyik tagja...

Amikor látatlanban kell árat adni sok esetben látom a +50-70%-ot az árban a szopásvédelem költségére...

(#49534) sketchifun válasza #33253120 (#49533) üzenetére


sketchifun
senior tag

Fején találtad a szöget, avval, hogy neten nem szabad árat mondani.
Ugyan ezen a véleményen vagyok, mert látatlanban semmit. De az ilyen ordenáré megnyilvánulásokkal, hogy 600k, semmit nem ér el az ember, csak esetleg véletlenül elriasztja a számunkra értékes ügyfelet. Ezért bosszant a dolog.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#49535) Mercutio_ válasza sketchifun (#49534) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kik az a "számunkra "?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49536) #33253120 válasza sketchifun (#49534) üzenetére


#33253120
törölt tag

Esetleg azt is el tudom képzelni (mivel olyan környéken lakom, ahol a minőségi munkát nem fizetik meg*, és "majd Pista bá' megcsinálja, mert ért hozzá, mert sofőr az EON-nál" jellegű válaszokat kapsz, amikor elmondod, hogy mit kellene csinálni, első körben alacsonyabbra húzod az árat a piac miatt, majd nem számolsz kiszállást, majd ezután a fizetésed leosztod órabérre, és azzal fusizol pár kevés embernek, és amikor rádöbbensz, hogy akkor is drága vagy azon a piacon akkor nem dolgozol ott többet.) hogy egyszerűen alulreprezentálod a munkád értékét a körülmények miatt...

*Viszont ha nagy ritkán fusizok valamit, az meg megyeszékhelyen van.

(#49537) csemberlen válasza sketchifun (#49525) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia. Az eredeti kérdést bemásolnám:

Urak, hozzávetőlegesen mennyibe kerülne egy 90nm-es ház villamos vezetékeinek cseréje, illetve a villamos hálózat felújítása? Fi relével, kismegszakítókkal stbstb?
3 fázis van.

Nem az volt a kérdés, hogy át kellene húzni a házat, hanem villamos hálózat felújítása!
Jellemzően új áramkörök kiépítésével, netán info hálózat kiépítésévél.
Nemsokára csinálok egy ki házfelújítást. ott kezdem, hogy új földelőszondát verek le, mert a 40 éves valószínű, hogy már elrohadt. Szóval nem olyan fekete fehér ez a dolog.
Te mennyit szeretsz egy nap keresni?
Szerinted egy vállalkozónak mennyi a napi költsége 2 bejelentett emberrel?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49538) pjen válasza sketchifun (#49525) üzenetére


pjen
félisten

Nővéremnél tavaj a regisztrált szerelő 10000 Ft/kiállást kért volna igaz anyaggal együtt.Családi ház,tégla fal.

(#49539) philoxenia válasza pjen (#49538) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen anyaggal az a kérdés...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49540) windlord válasza csemberlen (#49537) üzenetére


windlord
őstag

Cegnel, nyugodtan lehet szamolni 2 - de inkabb 3k\ oradijjal.

Szerintem latatlanban ez a 600k anyaggal, munkaval, ugyintezessel ,stb nem volt egy 2x tularazott vmi.

Fusiban, szamla nelkul... , stb persze, hogy kevesebb.

Igen!
A milyen anyag a kerdes.
Legrand Valena avagy
Legrand Niloe szintek.

De idezhetnek a tobbi gyartotol is...

[ Szerkesztve ]

(#49541) r.levente75 válasza windlord (#49540) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálunk 200k barátilag, számla nélkül 52m2 lakás, anya szerelvény, órához nem nyúltunk, csak belső, csövezve. Nem Pest, vidék!

(#49542) Bacusuz válasza sketchifun (#49532) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem 1 fázison 40A is ment volna,bár sokan azt mondták lehetetlen,meg hogy nem engedélyezik,de igen , csak utána kellett járni.
Lehet régiófüggő(én speciel XV.ker)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49543) pjen válasza philoxenia (#49539) üzenetére


pjen
félisten

Hensel basic óra szekrény,mü lll as cső,sima kötő és szerelvény doboz,mcu 2,5és 1,5 vezeték,tracon kismegszakítók és Fi relé 1x18 modul kiselosztó,3x15A.+ahálózat fejlesztési díj.Amit Tesónak kellett volna fizetni.Szerelvények nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#49544) philoxenia válasza pjen (#49543) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak a csövezés dobozolás vezetékezés? Kapcsolók konnektorok stb. nélkül? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49545) pjen válasza philoxenia (#49544) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz,nemis vele lett csináltatva.

(#49546) Morris válasza csemberlen (#49537) üzenetére


Morris
veterán

Konkrétan az lett volna a kérdés (és ezért elnézést, nem vagyok szakmabeli), hogy a villamos vezetékek cseréje +új áramkörök létrehozása plusz konnektorokkal. A jelenlegi alu hálózatot rézre cserélni, a kismegszakítókat lecserélni és bővíteni.
Bővítteném az ampert is 16-20-20-ra.

(#49547) csemberlen válasza Morris (#49546) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs miért elnézést kérned. Én értettem, hogy mit akarsz, és kb. arra is adtam egy nagyságrendet.
A hálózat bővítés már egy másik érdekes kérdés, hogy a szolgáltató a hálózatfejlesztésen kívül pl. elfogadja-e a jelenlegi mérőhelyedet?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49548) csemberlen válasza windlord (#49540) üzenetére


csemberlen
őstag

Jól látod, ez nem árajánlat volt, hanem inkább becslés. A minimális rezsióradíjról ami 2016-ban 2422 Ft. [link]

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49549) philoxenia válasza csemberlen (#49548) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az még 3k órabérrel is 200 óra...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49550) csemberlen válasza philoxenia (#49549) üzenetére


csemberlen
őstag

A mennyibe kerülne volt a kérdés. Erre munkadíj+anyag árra írtam 600e ft-ot.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.