Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50601) windlord válasza biker (#50599) üzenetére


windlord
őstag

Gyengearamu rendszerkent emlitik a riaszto, utp (strukturalt) illetve koax rendszereket, hangositast, tuzjelzo berendezesek, beleptetok, kaputelefoni megoldasokat es meg sorolhatnam.

A villamis definiciojat meg ne keverjuk ide.
Fogadd el, de nem errol volt\van szo.

Reszemrol tema lezarva!

Valaszt kaptam a kerdeseimre mastol!

Le lovagolj kerlek ezen, mert ugy latszik rajtad kivul mindenki tudja es erti, hogy mirol is szolt a kerdesem, felvetesem.

(#50602) Zirowe válasza VIPowER (#50524) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, hát a boltban, amikor múlt héten visszavittem az alaplapot, megnyugtattak, hogy nem én voltam az első, akinek csepegett, biztos hibás volt a széria, remek. :D
A csere alaplap már szerencsére nem hibás, viszont az a rohadt csepegés továbbra is fennáll.

Még mindig ugyanannál a pontnál, de legalább már nem a csavarnál csepeg, hanem a bojler és az alaplap között, ugyanott. Ha végigsimítom a kezem, akkor vizes lesz.
A csavarokat érzéssel húztam 2 napig, amíg egyszerűen annyira ráhúztam, hogy az a csavar, ami felett csepeg, el is tört.
Közben rájöttem én is, hogy az anyák alatti tömítésnek semmi értelme, nem is fogom visszarakni.

Most arra gondolok, mint utolsó lehetőség, hogy teleb*szom az egész alaplapot szaniter szilikonnal, rakok mindenhova, a nagy tömítő gyűrű alá, végig az alaplapra, a csavarok mellé, köré, alá, felé, ahová fér, az anyák alá is, mindent jól összehúzok, majd kívülre körbe is, hagyom száradni egy napig és utána ráengedem a vizet.

Elég lenne ha pár hónap, max 1-2 évig még kibírná, aztán úgyis kuka az egész.

Mennyire életképes ez az elképzelés?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50603) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok

Egy durvan 100m2-es lakasban, nem tudom mennyire fontos de at kellene vezetekelni a villanykabeleket.
70-es evek-ben epult videki haz, a kabelek vedocsoben vannak. Ezek aluminiumok, a csere lassan erik, de ha irdomos mert eppen nem biztonsagos akkor athuzatom most. Mennyi lehet egy hozzavetoleges koltseg?

(#50604) ALI_G válasza pjen (#50594) üzenetére


ALI_G
veterán

Gondoltam uj haznal adunk az esztetikara :)

(#50605) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

Nem biztos,hogy jó helyre írok,de villanyszerelő szaki véleménye érdekelne.
Ha itthoni gépeimet (laptop, külső tápos winchester, telefon töltő) rádugom az USA ban lévő 110v os hálózatra,akkor lehet bármi bajuk?

Erre gondoltam átalakítónak, ebbe dugnék bele egy 6lyukú hazai elosztót.

"Ez az adapter nem konvertál át hálózati feszültséget!"

A kérdés tehát az,hogy lesz-e baja a készülékeknek,illetve lehet-e olyan adaptert kapni,amelyik átalakítja a feszültséget is?

Köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#50606) Morris válasza VIPowER (#50595) üzenetére


Morris
veterán

Faternak totya van, azt mondja teljesen jó. Akkor bevállalom szerintem én is. Thx :R

(#50607) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Laikus és - talán - buta a kérdés, de szeretném megkérdezni, hogy panellakás villanyhálózat felújításánál (elsősorban most a nappalira gondolok) érdemes minden fogysztónak külön dugaljt kiépíteni, és több körre tenni? Felejtse el az ember a hosszabítók használatát (amennyiben lehet)?

Köszi a válaszokat előre is!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#50608) Mercutio_ válasza windlord (#50581) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha albi lesz, akkor arra legyen felkeszitve a hálózat, hogy a fürdőben megy a mosógép + villanyfűtés +2-3000W-os hajszárító ;] ugyanígy nem tudhatod, hogy a szobái hálózatra mikor dugnak vasalót+hajszárítót egyszerre.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50609) VIPowER válasza Zirowe (#50602) üzenetére


VIPowER
senior tag

Peremes tömítést használsz?

"Még mindig ugyanannál a pontnál, de legalább már nem a csavarnál csepeg, hanem a bojler és az alaplap között, ugyanott. Ha végigsimítom a kezem, akkor vizes lesz. A csavarokat érzéssel húztam 2 napig, amíg egyszerűen annyira ráhúztam, hogy az a csavar, ami felett csepeg, el is tört."

E két napban áram alatt volt a bojler?

Én biztosan nem kennék szilikont sehová, a csavarokhoz meg amúgy is felesleges.

(#50610) macilaci78 válasza vinpilu (#50600) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem szeretem az ilyen csapokat.
Vagy a gumi belső cső fáradt el és repedt meg, vagy az elszakadt, sérült spirál kezdte ki, vagy a tömítés adta meg magát a csaptelep, vagy a fej oldalán. Lehet az is, hogy csak kilazult.

Több év garit adnak a csaptelepre, lehet, még garis. Ha a az IKEA csaptelep az IKEA bútort áztatta, verheted az asztalt a bútorban esett kárért is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50611) windlord válasza Mercutio_ (#50608) üzenetére


windlord
őstag

Remelem ivhegesztoket nem hoznak :)

(#50612) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Sziasztok!
Tunátok ajánlani jó fürdőszoba boltot?

(#50613) pjen válasza Surda- (#50605) üzenetére


pjen
félisten

Bajuk nem lesz,max nem működnek. Viszont sok hálózati adapter megy 85-240V között hibátlanul,oda jó lesz.

(#50614) Surda- válasza pjen (#50613) üzenetére


Surda-
őstag

Na,valami olyan megoldás kéne,amivel tuti működnek is :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#50615) pjen válasza Surda- (#50614) üzenetére


pjen
félisten

Tuti megoldás az nehézkes mert nem csak 110V hanem 60Hz is.olyan adapter kell ami 110-240V és 50-60Hz bemenetű.

[ Szerkesztve ]

(#50616) windlord válasza Mercutio_ (#50608) üzenetére


windlord
őstag

A viccet felreteve, ezert szedtem szet a furdot 4 aramkorre.

(#50617) n@p@lm válasza Morris (#50574) üzenetére


n@p@lm
őstag

Puffert is vegyél különben csak fojtogatni fogod....

(#50618) realist


realist
őstag

Tudtok ajánlani Bp-i villanyszerelőt?

60nm-es 3 szobás (normál belmagasságú) tégla lakást kellene újrahúzni (bojler, klíma kiállás, villany sütő, eph kialakítás/jezőkönyv stb.).

Egy ilyen művelet kb. mibe kerülhet?

(#50619) Met válasza realist (#50618) üzenetére


Met
Topikgazda

Én csemberlent tudom ajánlani :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50620) Dr.Zoo válasza Met (#50619) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#50621) Morris válasza n@p@lm (#50617) üzenetére


Morris
veterán

Van. 2000 literes.

(#50622) Melack


Melack
veterán

A kertes házaknál látható nagy fehér tartálynak ráccsal mi a hivatalos neve?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50623) Zirowe válasza VIPowER (#50609) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amíg nem fejezi be a csopogest, addig nem rakom áram alá.
Igen, ilyen a tomites, a régi is ilyen volt, csak fekete.

Mivel ideiglenesen meg kell allitanom a csopogest, szilikonnal jobb nem jut eszembe.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50624) csibor válasza Zirowe (#50623) üzenetére


csibor
őstag

Ott valami más gond is lehet. Nagyon nem normális a csöpögés

(#50625) Met válasza Melack (#50622) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyenekre gondolsz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50626) Melack válasza Met (#50625) üzenetére


Melack
veterán

Yepp, köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50627) vinpilu válasza macilaci78 (#50610) üzenetére


vinpilu
senior tag

Lehet, hogy még benne lenne az 5 évben, de második tulajdonosai vagyunk a lakásnak és a konyhabútor már itt volt, nincs hozzá papírom. Este megpróbálom szétszedni, még a hozzáférés is nehézkes lesz...

(#50628) Zirowe válasza Zirowe (#50623) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az egyetlen probléma, az az, hogy az új alaplap tömítés és a régi nem 100%-ban azonos.
A belső átmérőjük azonos, de a külső karima a régin szélesebb.
Viszont a boltban csak ilyen feheret találtam.
Elvileg a bojler aljahoz rakva lefedi azt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50629) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Fúrót, vagy fúrókat szeretnék venni.
Szertnék fúrni fát, fémet, csempét, és panel betont is.
Előny, de nem feltétel hogy csavarozni is lehessen vele.

Mit tanácsoltok, milyen, vagy milyeneket vegyek? Örömteli lenne egy készülékkel megúszni, de ha ez túl sok kompromisszum, akkor lehet kettő is.
Hobbi szinten kell, keveset fogom használni.

Illetve a témához kapcsolódik, hogy olvastam a Bosch Blue Granite fúrószárról, ami állítólag sima ütvefúróval is viszi a panel betont. Ez menniyre igaz? Próbálta már valaki?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50630) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit a XI. kerület körül, aki egy karnist fel tudna nekem fúrni?
Ilyen ragasztott vacak, most meg le akar esni, így örüljön az ember, ha hazaérkezett.

Se szerszámom, de fogalmam, hogy most akkor merre az előre. :F

Köszi!

(#50631) föccer válasza Peter Kiss (#50630) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs valakinél egy ütvefúró amit kölcsön kérhetnél 1 órára? Egy karnis felrakásáért vétek fizetni. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50632) Met válasza Bici (#50629) üzenetére


Met
Topikgazda

Mivel panelt is akarsz fúrni a fúrókalapács a javasolt. A többire elég egy sima ütvefúró amin van fordulatszám szabályozás hogy lehessen csavarozni is vele.
A ráérős (nem sürgős a vásásrlás) és hobby célra az Aldi/Lidl gépeit szoktuk ajánlani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50633) macilaci78 válasza Dragbajnok (#50612) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Benkő Judit Fürdőszobafelszerelési Szaküzlet ;]

Athlon64+ egyszer beszédbe elegyedtem a közös képviselőnkkel és azt mondta, hogy neki vannak olyan szerszámai, amit kölcsön tud adni ilyenekre, illetve van komolyabb eszköz is, amit csak szakemberrel együtt lehet kölcsönözni. Gondolom, a "bérleti díj" is rugalmas, például pár doboz sör.
Közös képviselőknek amúgy is megvan a sleppjük olyan melóra, mint ablakcsere, lakatos, festő, karbantartó. Aztán hogy ki, mit számláz be a társasháznak, azt a vérnyomásod megőrzése miatt nem javaslom feszegetni, de ilyenkor érdemes rákérdezni, tud-e valamit kínálni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50634) Peter Kiss válasza föccer (#50631) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem igazán. Abban sem vagyok biztos, hogy ezt a bigyót fel lehet fúrni, mert ilyen igazi divatos nesze semmi szemét. Nem zavar, ha fizetni kell ilyen apróságért, csak legyen kész. :)

@macilaci78, ez jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#50635) albiosz válasza Peter Kiss (#50634) üzenetére


albiosz
őstag

Ha van más kisebb meló is (óradíjban dolgozik), akkor bátran ajánlom: [link]

(#50636) F34R válasza Peter Kiss (#50634) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha nem akarsz furogatni akkor van a Soudal-nak Fix it all high tack kis tubusos kiszerelesben, azzal feltudod rakni.

(#50637) VIPowER válasza Zirowe (#50628) üzenetére


VIPowER
senior tag

Azt még nézd meg ahová felfekszik a gumi, hogy nincs e valahol repedés. A külső karima nem azért szélesebb a régin mert szét van nyomódva már? Bár ez egyébként sem olyan nagy gond.

(#50638) canniball válasza Peter Kiss (#50634) üzenetére


canniball
nagyúr

Hallottam már olyat, hogy egy karnis felfúrása ~30k (és ebben nem volt kiszállás, a helyszínen dolgoztak csak ez is eszébe jutott a tulajnak). Még mindig akarsz fizetni érte...?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50639) föccer válasza canniball (#50638) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért az már szabadrablás kategória. 30k-ba nagyjából egész napi munka belefér, kisadózóként.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50640) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv! Wc mennyezetébe ami fafödém vágtunk egy lyukat a 100-as szellőzőnek. Kérdésem az lenne, hogy kell a szellőzőt meg a rácsot úgy felfogatni, hogy ez az egész csővel meg mindennel együtt meg is álljon?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50641) canniball válasza föccer (#50639) üzenetére


canniball
nagyúr

A főnök kiszámolta, hogy neki ennyiért volt érdemes dolgoztatni a munkásait. Mondjuk lehet az is közrejátszott, hogy milyen helyen dolgoztak (nem panelben IYKWIM).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50642) Zirowe válasza VIPowER (#50637) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kapott egy majdnem 3/4ed flakonnyi ecetsavas szilikonos tömítőt mindenhova, hagyom száradni, ha most nem lesz jó, akkor soha. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50643) Bici válasza Met (#50632) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

A kérdés, hogy kell-e konkrét típust keresnem, vagy a LIDL/Aldi kínálatából bármi jó? Van saját márkája ezeknek? Sosem voltam még egyikben sem. :B
(Az OBI-ban egy Bosch fúrókalapácsot ajánlottak 22-23k-ért, ami 550W-os.)

Miért feltétel a ráérős vásárlás? Ezekre várni kell, nem mindig kapni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50644) tjb007 válasza Met (#50589) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi. Még futok egy kört, aztán ha nem járnék sikerrel szólni fogok.

(#50645) Met válasza Bici (#50643) üzenetére


Met
Topikgazda

Lidl Parkside, Aldi Workzone.
Igen, ezeket időszakosan lehet kapni, pl. a Parkside fúrókalapács 15k volt nem régen.
Vagy megnézheted a Praktikerben a Hyundai-t, nekem is ilyen van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50646) _Petya_ válasza Zirowe (#50642) üzenetére


_Petya_
őstag

Lehet én tudom rosszul (a többiek majd kijavítanak), de szerintem a szilikon nem tapad vizes felületre. Tehát hacsak nem szárítottad ki teljesen előtte, és a kötés alatt nem üres a bojler, akkor ez így nem lesz jó :(

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#50647) Met válasza Met (#50645) üzenetére


Met
Topikgazda

Mától van akcióban 18V-os akkus fúró csavarozó 16 990,- [link] nem tudom mit értesz fa és fém fúráson de én pl. csavaroknak ilyen akkussal szoktam előfúrni.

Nem kampányolok egyikért sem, csak annyit mondok hogy minőségben ugyan ott vannak mint a barkács áruházas olcsóbb gépek és árban (talán garancia időben is) jobbak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50648) macilaci78 válasza _Petya_ (#50646) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az hagyján, de szerintem nyomást sem állja. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50649) r.levente75 válasza Met (#50647) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 az akkus csavarozó, tényleg jó, egyet annó én is bezsákoltam.

(#50650) moonlight115


moonlight115
tag

Sziasztok,
ajtót hogy jobb festeni? Néztem videókat és érdekes, hogy a külföldiek nem veszik le, a magyarok meg igen. :D
Selyemfényű fehérben melyik márkát ajánlanátok?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.