Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50051) r.levente75 válasza mm00 (#50050) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez ahogy nézem egyedi méret egyedi tervezés. Nálad ennek a mintájára megnézed mennyi hely van, érdemes e megcsinálni, van e használható mérete.

(#50052) macilaci78 válasza mm00 (#50050) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az asztalos klubban fognak tudni neked segíteni.

Én amit el tudnék képzelni, az egy kihúzható kamravasalatra építkezik, van többféle mélység, szélesség, magasság. A szekrény oldala mindenképp legyen vízálló, vagy burkolható a biztonság kedvéért. Megcsinálhatod, hogy a szekrénytest mögé ér az oldallap és az eltakarja a PVC-csövet. Gipszkartont nem tennék fel ide, sok helyet elvesz a vasalattal. Akár még vízálló OSB, vagy rétegelt lemez is jó, amit felcsempézel, vagy felragasztod valami dizájnos PVC-vel.

Van több magasság, én ezért nem egy teljes magasságú ajtót használnék, hanem több kisebb, 2-3 polcot rejtőt. Így külön tudnád nyitni például a piperéket, a mosószert, a törülközőket rejtő rekeszeket, és a szekrényben elhelyezhető vízszintes osztók merevítenék is a szerkezetet. A szekrény belső felét meg hozzáfúrnám az ajtó melletti falhoz, így nem mozogna, nem dőlne el és szilóval akár az illesztési részeket is ki lehet húzni a fal és a szekrény között. Szükség szerint bontható, elvehető is lenne.

Mindenképpen lábra raknám, ha esetleg a fürdőben állna a víz, ne ázzon szét az alja. Pici alacsony szokli, átlátszó szilikon alsó élzárás, mint egy konyhabútornál.

A nyitott polc után ez használja ki legjobban a helyet.

Ja igen, egy 180 cm magas kamravasalatnak az ára kb 70-80 k, míg a 3 db 60 centi magas megáll 50k-nál.
Azt is érdemes figyelembe venni, hogy egy padlótól plafonig érő bútorral el kell férni a lépcsőházban és a lakásban is, amikor viszed a fürdőbe.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50053) mm00 válasza macilaci78 (#50052) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm az részletes leírásod, nagyon hálás vagyok :R

(#50054) Morris


Morris
veterán

Srácok, lehet, hogy buta kérdés lesz, de mégis felteszem.

Adott egy mennyezeti spot világítás. 4 db 50w-os halogén spot izzóval és fényerőszabályzós kapcsolóval. (230V)
Hogy alakul a fogyasztás, ha csak fél fényerőn mennek?

[ Szerkesztve ]

(#50055) ALI_G


ALI_G
veterán

Pesten mennyire nehéz mostanában földkábelt igényelni? Milyen költsége van? Új építésű házról van szó.

(#50056) pjen válasza ALI_G (#50055) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell igényelni,meg kell venni.

(#50057) mm00 válasza macilaci78 (#50052) üzenetére


mm00
aktív tag

Körülnéztem a google-be a javaslataid alapján. Akkor ezekszerint az is egy lehetséges megoldás, hogy 2-3 ilyen egymásra van pakolva. Ugye?

(#50058) csemberlen válasza ALI_G (#50055) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez kb 6 hónap az átfutási határidő. Ha az utcában is földkábelen fut, akkor nagyon kedvező, ha légkábeles akkor olyan 10e Ft/ fm körülbelül.( az oszlopra felfutó kábel is beleszámít)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50059) realist


realist
őstag

Gázfűtéses tégla lakásban szeretnénk ablakokat cserélni (összesen 4 ablak és 1 erkélytartó). Ebből 3 ablakra szellőzőzőt is szeretnék (elsősorban a penész elkerülése véget).

Van egy ajánlatom ami két verziót tartalmaz:
- Gealan S 8000 IQ profil, üveg (4-16-4 Super low-e + Argon), Roto nt vasalat
- Gealan S 9000 IQ profil, üveg (4-16-4-16-4 low-e + Argon), Roto nt vasalat

Elvileg az első verzió kétrétegű, a második pedig háromrétegű üvegezés.

Mondanom sem kell a kettő között anyagilag rendesen van különbség van. Kérdés, hogy megéri-e a drágábbik verziót vennünk van sem.

Mi a véleményetek?

(#50060) mezis válasza Morris (#50054) üzenetére


mezis
nagyúr

Sz@rul. Bocs.
A fényerő csökkentés legpazarlóbb módja izzószálak hőmérsékletének csökkentése. Csak nagyon speciális esetekben javasolt. Felezd, negydelt a bekapcsolt izzók számát vagy állíts be alkalmas helyre sokkal kisebb teljesítményű fényforrárt.
(Tapasztalatom szerint egy szoba csökkentett világításához (TV, számítógép) a leg kellemesebb fényeloszlást a mennyezetre irányitott fali karral, álló lámpával lehet elérni.)

mezis

(#50061) Lipton válasza realist (#50059) üzenetére


Lipton
őstag

Mit jelent a rendesen?
Kertel mas tipusrol is ajanlatot illetve tobb cegtol? Minimum 3 helyrol kerj.
Beepitessel szamoltal?

Alapvetoen a K ertek megmutatja (a teljes ablakra!) a hoszigeteles minoseget. Ne csak az uveget nezzed hanem szerkezettel egyutt. Jellemzoen a 3 retegu uveghez vastagabb/jobb szerkezet tarsul - minimu a sulya miatt.
Kb. 30-40% hoveszteseged az ablakokon megy el (kb. szam, atlagos haz, stb).
Innen szamolgathatsz.
A legbeengedot gondoljad at. Atgondolt szelloztetes lehet jobb megoldas. Egyszeri gyors komplett levego csere eseten a haz nem hul ki csak a levegot csereled le ami gyorsan visszamelegszik.
Nehany helyen (gazos fozolap, kazan, stb.) akar kotelezo is lehet a levego potlasa, erre figyelj.
A mai vilagban en nem gondolkodnek ketretegu uvegezesben. Kesobb nem tudod csak az uveget cserelni. A futes varhatoan olcsobb nem lesz (rezsicsokkentest hagyjuk) maximum ha komolyabban beruhazol.

[ Szerkesztve ]

(#50062) r.levente75 válasza realist (#50059) üzenetére


r.levente75
addikt

Az ablak kérdés mindik egy patthelyzet. Az ember azért rakja be, mert meg szeretné fogni a meleget, kevesebbet szeretne fizetni mondjuk gázszámlát, stb. Megveszi a méregdrága esetlegesen három rtg üvegezett nyílászárót, és akkor jön a hidegzuhany. Engedélyezik e kell e rá légbevezető mit használsz a lákásodban szágelszívó, kandalló kéményes, kazán típusa stb, ez mind mind egyedi dolog, lakásonként változik. Ezek figyelembevételével vagy kell, vagy nem a légbevezető. Ha kell akkor, kérdés mekkora hány db melyik ablakra ezt bizony nem mi döntjük el. Kevés esetben nem kell, ezért kérdés, hogy mennyit is spórolunk, ha egy három rtg üvegezést választunk légbevezetővel, amit hangaúlyozok nem mi határozzik meg hanem előírás. Érdemes ezeket végiggondolni, szakember véleményét kikérni, mert mi nem ismerjük a lakás részleteit, ugyan tanácsokat tudunk adni.

(#50063) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata abban, hogy nagyságrendileg milyen költség lehet egy ház egyik sarkának a süllyedését megállítani? ~90m2-es családi ház egyik sarkában a terasz beépítésre került, és megrepedt a festék és vakolatréteg közel a plafonhoz. Több helyről kaptunk már információt, a mikéntjéről, leásni az alapig és az alapot megerősíteni, viszont egy ilyen mutatvány költségéről még semmit.
Van valakinek erre ötlete, hogy mire lehet számítani?
Köszi :R

:-)

(#50064) r.levente75 válasza marcusa (#50063) üzenetére


r.levente75
addikt

Mikor épult a ház kb, és a repedés milyen hosszú és főleg milyen vastag?

(#50065) realist válasza Lipton (#50061) üzenetére


realist
őstag

Az ablak típus is más nem csak az üvegezés. Rendesen = kb 130e.

Beépítéssel számoltam, kértem vagy 10 helyről, szerencsére 5 még válaszolt is... :)

S8000 esetében k=1.0 W/m2K
S9000 esetében k=0,7 W/m2K

Légbeengedő mindenhová csak a penész parám miatt merül fel, egyébként elég egy helyre. Lehet végül meg is leszek győzve, hogy csak egy helyen legyen...

Jó lenne valahogy forintosítani - tudom ez kb. lehetetlen:( -, ezért mégsem, mindegy, hogy egy ilyen döntés fűtés időszakban havi 200 vagy 1000 Ft-ot hoz (írtam hasra-ütésre két számot).

(#50066) marcusa válasza r.levente75 (#50064) üzenetére


marcusa
addikt

Szia! A ház a 60-as években épült, a teraszt a 90-es években építették be konyhának.
Hirtelen ez a képem van a repedésről: [link]
Kb 3-4 éve nem lakik benne senki, ez a része süllyed csak a háznak.
Üdv!

:-)

(#50067) maross válasza realist (#50065) üzenetére


maross
veterán

ha a ho 30%-a tenyleg az ablakon keresztul illan el, szazezer forintos szezonnal szamolva 30 repul ki az ablakon, felteve ha ezt hagyomanyos 3 k-s ablakokra ertette lipton (ezt mondjuk marha jo lenne tudni). Ha ez viszonylag linearis, akkor az s8000-re 10k buko jon ki, s9000rel pedig 7, eves szinten..nem tul latvanyos a kulonbseg. Itt talalsz egy szamitast [link], 8k-s ablakra :Y , nem tudom mennyire realis, mivel ablakokat akar eladni, gondolom megszorozhatod parral a megterulesi idot :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#50068) philoxenia válasza Lipton (#50061) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez igen erős túlzás szvsz. Esetleg paneleknél full üveges erkélyajtóknál. Egyébként pontosan kiszámolható szerintem. De két ugyanakkora lakás között akár feleződhet is az ablakfelület....
Vegyünk 0.3-as falat aljzatot és födémet és 0.7-es ablakot mondjuk. Igen durva mennyiségű ablakfelület kellene még a 30%-hoz is.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50069) ALI_G válasza csemberlen (#50058) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezen mi kerül 6 hónapba? :D
Talán a kábel ára az most nem lényeges.
Hogy kell ezt elindítani? Nekem azt mondták, hogy kell valaki akinek erre engedélye van.

(#50070) #33253120 válasza ALI_G (#50069) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert a földmunkát engedélyeztetni/közműegyeztetni/terveztetni/ütemezni/kiviteleztetni kell. Ebből nem a kivitelezés a hosszú idő.

(#50071) moonlight115


moonlight115
tag

Sziasztok,
lenne egy kérdésem: Dohányfüstös plafon festése, a szobafestő (szerdán kezd hozzá) zománcfestékkel akarja nem tudom, hány rétegben lefesteni, de ha jól tudom, van valami szappanos lemosás is, azt érdemes előtte megcsinálni?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50072) r.levente75 válasza moonlight115 (#50071) üzenetére


r.levente75
addikt

Több megoldás van, a nikotint elég nehéz eltüntetni. Van kifejezetten a hérának és a polifarbénak is erre a célra való festéke, nem olcsó! Ez sajnos nem mindig vezet eredményre. Lehet használni a mázoláshoz való alapozót, csak oldószerest (trilakk), jobb mint a zománc, könnyebb rá festeni és matt! A harmadik a leghatékonyabb, Walkid, ha kiszáradt lehet festeni. Sajnos szigetelni minden képpen kell valamelyik megoldással. Lemosásnak nem sok értelme van mivel a nikotin a vakolatig hatol, sokszor lekaparás után, glettelés után is jelen van!

[ Szerkesztve ]

(#50073) moonlight115 válasza r.levente75 (#50072) üzenetére


moonlight115
tag

Szóval a Walkid a leghatékonyabb. Köszi szépen a gyors választ. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50074) r.levente75 válasza moonlight115 (#50073) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen.😊

(#50075) #33253120 válasza moonlight115 (#50071) üzenetére


#33253120
törölt tag

Zománcot plafonra?
Ez vagy valami új dolog, vagy nem értem...
Le kell csiszolni vakolatig, glettelni, festeni... Extrém durva esetekben le kell verni a vakolatot is.
De hogy ajtólap jellegű festése legyen a plafonnak, az ha nem én akarom direktbe úgy., akkor elfogadhatatlan.

(#50076) moonlight115 válasza #33253120 (#50075) üzenetére


moonlight115
tag

Ez panel, beton, lehet, hogy ezért mondta a zománcot. Nem tudom. Arra akarja a falfestéket rákenni.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50077) r.levente75 válasza moonlight115 (#50076) üzenetére


r.levente75
addikt

Szigetelni szokták használni, de a másik három megoldás jobb!

(#50078) csemberlen válasza ALI_G (#50069) üzenetére


csemberlen
őstag

A bürokrácia. Regisztrált szerelőt keress a környéken. Ha máshol nem tudsz akkor a szolgáltató honlapján.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50079) Lipton válasza philoxenia (#50068) üzenetére


Lipton
őstag

Kb-t irtam. Jellemzoen a regi ablakok a hivatalosan igy gyenge hoszigeteles melle huzatolnak is rendesen.
0,7-es ablakhoz 0,3 fal ugyan ekkora tippeles :)
Ahogy irod, ki lehet aranylag eleg jol szamolni de semmi adatot nem kaptunk.
A 0,7-komplett ablak azert igencsak jo, a 0,3-as fal meg kb 30NF+5cm eps ma mar atlag alatti nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#50080) Morris válasza moonlight115 (#50076) üzenetére


Morris
veterán

Akkor már gipszkarton álmennyezetet is érdemes lenne felrakni. :U
És akkor nem is kell foglalkozni a dohányos plafonnal.

[ Szerkesztve ]

(#50081) ALI_G válasza csemberlen (#50078) üzenetére


ALI_G
veterán

:R durva, de a szolgáltató oldalán semmi információ nincs erről. Regisztrált villanszerelő legalább van.

(#50082) Nerazim


Nerazim
őstag

sziasztok!
lakásfelújítás során pár kérdés felvetődött ebben kérném a segítségeteket. festés előtt azt tanácsolták a falakat csiszolópapírral dörzsöljük át, hanyassal kell az ilyet? utána.ha a repedéseket apró hibákat leglettelem kell-e még vmit csinálkni a fallal festés előtt? a másik: parkettát leszeretnénk festeni fehérre, milyen festékkel kellene, kell -e vmi előkészítés a felületnek?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50083) moonlight115 válasza Morris (#50080) üzenetére


moonlight115
tag

Tudnál mondani egy kb. anyagárat? 14 m2-es a plafon.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50084) Lehiñito válasza moonlight115 (#50083) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Irreálisan nagy az árkülönbség a wallkydozás illetve a kartonozás közt.
Semmi nem indokolja, a gipszkartont, ha csak nem szeretnél spot lámpákat a menyezetbe.
Mindenképp wallkyddal csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#50085) Morris válasza moonlight115 (#50083) üzenetére


Morris
veterán

Sajnos nem vagyok képbe vele. De sztem 30k környéke.
Hamarosan én is felújítok... És mindenképp gk álmennyezetet szeretnék. Az ára nem foglalkoztat, csak az hogy tetszik és kell. :)
Nyilván jóval drágább mint a festés, de jóval esztétikusabb is. Pláne spotos világítással.

[ Szerkesztve ]

(#50086) moonlight115 válasza Lehiñito (#50084) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi a tanácsot.
Levente és Morris, nektek is. :R

Morris Sok szerencsét hozzá! Engem a spotlámpa nem izgat, úgyhogy lemondok az álmennyezetről.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50087) macilaci78 válasza mm00 (#50057) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, ilyesmire gondoltam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50088) philoxenia válasza Lipton (#50079) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy 100m2-es lakás durván 300m2 külső felület. Ha ennek 30%-a az ablakon megy el és az ablak hőszigetelése mondjuk csak harmad olyan jó, mint a falé, akkor 10%, azaz 30m2 ablak kéne legyen a lakáson, ez azért ritka....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50089) r.levente75 válasza Nerazim (#50082) üzenetére


r.levente75
addikt

A teljes fal átcsiszolásának semmi értelme. Mivel festett falról van szó, csak a szemcséket és a festékcseppeket kell lecsiszolni, p120-as papírral! A repedéseket falhibákat estleges megdurranásokat kijavítod kettő rtgben. A javítások széliet száradás után magcsiszolod szintén p 120. A pókhálót lesöröd partvissal a falról. Mehet a festés. Ha azzal kapcsolatban van kérdés írj.

(#50090) r.levente75 válasza philoxenia (#50088) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem a falakra kell vonatkoztatni. Egy épuletből elszökik az energia, a tetőn, a falakon az ablakon az aljzat felé stb. Ha az energia 100% akkor ezeken a helyeken különböző mértékben százalékban megy el az energia. Ebből az ablak a 25-30%.

(#50091) realist válasza Lipton (#50079) üzenetére


realist
őstag

A ház a hatvanas években épült, nincs rajta plusz szigetelés mint amivel anno épült, lapostetős és a legfelső szinten fogunk lakni.
60 nm, az ablakok:
- 150x90 ebből 2 db van
- 210×150
- 80*240 erkélyajtó
- 160*150 erkélyablak

2 vs 3 réteg üveg továbbra is patthelyzet döntésileg. Abban viszont egyre biztosabb vagyok, hogy ez 100-130e forint különbséget nem biztos, hogy megér. Ötletem sincs, hogy ez fűtésszámlában kimutatható lenne-e.
Csendes környék, tehát a zajszűrés az üvegnél nem elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#50092) realist


realist
őstag

Engedélyezéssel és építési osztállyal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Esetemben BP (XV.ker) szeretnék a lakásomban kibontani egy kb. 10 cm vastag tégla falat (egyúttal felszámolni a jelenlegi konyhát, ahol van egy vízóra is) ill. egy másik szobában kialakítani egy amerikai konyhát (villany tűzhellyel) és fúrni a falon egy lyukat páraelszívónak.

Ebből lehet olyan ami engedélyköteles vagy később megbüntethetnek érte?

(#50093) r.levente75 válasza realist (#50091) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerintem, ha nincs külső homlokzati hőszigetelés, sőt még lapostető alatti, annak is kérdée milyen a hőszigetelése, én nem venném meg a három rtgt. Nem ezen fog múlani.
Bocsi, hogy beleszóltam.😊

[ Szerkesztve ]

(#50094) Morris válasza r.levente75 (#50093) üzenetére


Morris
veterán

+1.

Inkább legyen egy jó kétrétegű üveg jó profillal, és ha van mód menjen egy homlokzatszigetelés is. (majd ha ...)

(#50095) r.levente75 válasza realist (#50092) üzenetére


r.levente75
addikt

Villanytűzhely, páraelszívó, ha jol értettem itt lenne az ablakcsere is, kérdés a fűtési rendszer. Engedély biztosan kell, márcsak a homlokzati páraelszívó miatt is, de a levegőutánpótlás megoldása külön történet. Én így tudom, ha nem így van majd kijavítanak.

(#50096) philoxenia válasza r.levente75 (#50090) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt nem értem, hogy jött ez ki? Adott egy ház ami 100m2 20m2 ablakkal, meg egy másik ugyanakkora 40m2 ablakkal, eleve nem lehet ugyanaz a hőveszteség.... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50097) r.levente75 válasza philoxenia (#50096) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezt hőátbocsátási tényezők alapján határozták meg, nem m2 alapján. Ezek a százalékok is csak becsült értékek, egy átlag.

(#50098) philoxenia válasza r.levente75 (#50097) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor nem is érdemes ebből kiindulva dönteni a kettő vs. háromrétegű üvegezésről... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50099) r.levente75 válasza philoxenia (#50098) üzenetére


r.levente75
addikt

Hát megfontolandó...

(#50100) realist válasza r.levente75 (#50095) üzenetére


realist
őstag

Ahogy olvasgatok a témában, nekem úgy tűnik a falbontáshoz statikustól kell papír és be kell nyújtani az építési osztályra, ha nem akarok később támadható lenni a szomszédok által...
Holnap felhívom az építési osztályt...

Tud valaki addig is olcsó statikust ajánlani? :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.