Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50351) r.levente75 válasza z00li (#50347) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy másik megoldás is lehet, a fatároló négy sarkánál betoncölöpbe ágyazott acélpapucs tartó, melyre épül majd a tároló.

(#50352) Lipton válasza r.levente75 (#50351) üzenetére


Lipton
őstag

Alatta akkor is illik valami rendes padlót csinálni, akkor már egyszerűbb a lemez alap.

(#50353) z00li


z00li
senior tag

:R Köszi mindenkinek. Valami ilyesmire gondoltam én is. Elég sok bontott zsalutéglám van, meg különböző betontörmelékek. Akkor ezeket berakom alulra, fölé térháló meg kb. 5cm beton. Ez így jó lehet? Sávalap akkor nem is kell? :F

(#50354) Lipton válasza z00li (#50353) üzenetére


Lipton
őstag

A törmelék nem biztos, hogy jó lesz, a kavics célja, hogy a fagy ne emelje meg.
5cm kevés lesz.

(#50355) AndrewBlase válasza z00li (#50347) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ezek a házak önmagukban cirka 100-150 kg- nyomnak, tehát nem kell neki olyan komoly alap.

Munkámból kifolyólag rengeteg ehhez hasonló faházat raktam már össze (igaz, nem Weka-t, hanem egy konkurens cég termékeit), és elég vegyes felhozatallal találkoztam már. Kezdve azzal, hogy nincs alap, simán a fűre/kavicsra kellett építeni, aztán ott van a járdalap/térkő alap, és persze a beton.

Én személy szerint a 10-15 cm betonra voksolok, és a házat célszerű ledübelezni a stafnikon keresztül. Volt már "szerencsém" olyan ház javításához, ami nem volt lerögzítve, a szél meg picikét arréb rakta. Olyankor törnek az alaktrészek.

Miért mindig én???

(#50356) Ton-ton válasza z00li (#50353) üzenetére


Ton-ton
tag

Ahogy már előttem írták, lemez alap elegendő.
Azonban ha valóban csak fát szeretnél benne tárolni, arra nem a legszerencsésebb megoldás. Többre mennél azzal, ha 4 oszlop tartana egy tetőt... Jobban szárad alatta a fa, és olcsóbb is.

http://qtp.hu

(#50358) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Kerti bográcsos-szalonnasütő készíttetésén gondolkodom.
Valami ilyesmit szeretnék,csak sajnos nem nagyon értek hozzá.
Szerintetek mennyiért építenék meg reális áron anyaggal?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50359) windlord


windlord
őstag

Ablak nelkuli 3nm -es furdobe milyen elszivo ventillator javasolt?
Sima, idozitos rendben lehet?

Van barmi elonye is a paraerzekelos, zart zsalus cuccnak?

[ Szerkesztve ]

(#50360) r.levente75 válasza windlord (#50359) üzenetére


r.levente75
addikt

Zárt zsalus, időzítős, 90m3- t tud per óra, Univex. Kb 8k, ennél jobb nem kell.

(#50361) canniball válasza Siriusb (#50346) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint ha később is, de a táblásított is összeesik? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50362) föccer válasza Bacusuz (#50358) üzenetére


föccer
nagyúr

100-120k, ha igényesen meg van csinálva az reálisnak tűnik. Samott, jó minőségű tégla, precíz méretre vágás, sok-sok vízüveg, és 3-4 nap legalább amíg megcsinálják. Inkább 150 körül. (ps: ofc öreg kőmíves mestert kell hozzá keresni, aki igényes a munkájára és lassan, nyugisan dolgozik.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50363) z00li válasza Lipton (#50354) üzenetére


z00li
senior tag

Az egész kb. 25 cm vastag lenne. A felső réteg lenne 5cm körül benne a terhaloval. A fát csak a szélső deszkázott , nyitott részben tárolnám. :F

(#50364) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Tömésházat, szabad belülről gipszkartonnal burkolni? Vizesedést nem tapasztaltam.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#50365) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Nem tudom mennyi esély van rá, de hátha:

Van itt valaki a topicban, aki esetleg foglalkozik lomtalanítással? Vagy érdekelne-e valakit mindenféle cucc, amit itt hagytak az előző lakók? Elég lelakott minden, de laikusként nekem úgy tűnik, hogy vannak használható/eladható dolgok.

Ha igen, e-mailben tudok küldeni listát és képeket.

[ Szerkesztve ]

(#50366) föccer válasza KilgoreTrout (#50365) üzenetére


föccer
nagyúr

Dobd fel egy apróhirdetésbe, úgy egyszerűbb a dolog.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50367) windlord válasza r.levente75 (#50360) üzenetére


windlord
őstag

Miert jobb a zart zsalus?

(#50368) csemberlen válasza windlord (#50367) üzenetére


csemberlen
őstag

Bár nem tőlem kérdezted, de azért mert nem tud bejönni kívülről a kellemetlen szag.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50369) windlord válasza csemberlen (#50368) üzenetére


windlord
őstag

Jol sejtettem.
Sot, gondolom meg a hideg is... stb.

Paraerzekelos nem kell akkor gondolom.

Mekkora idozitesre kell allitani, mire altalaban kiszelloztet?
Tudom, proba cseresznye...

Bekotese:
- fix nulla
- fix fazis (idoziteshez)
- kapcsolt fazis az (akar) egypolusu villanykapcsolorol a vilagitassal egyetemben?

[ Szerkesztve ]

(#50370) csemberlen válasza windlord (#50369) üzenetére


csemberlen
őstag

Bekötés: igen.
Attól függ mennyit zuhanyzol. Ha elindítod a zuhannyal együtt akkor 10-15 perc elég lehet.
A páraérzékelős szerintem megér pár forintot pluszban még.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50371) pjen válasza windlord (#50369) üzenetére


pjen
félisten

Ha pára érzékelőst veszel akkor Oerre t vegyél.

(#50372) windlord válasza csemberlen (#50370) üzenetére


windlord
őstag

Utananezek.
Kapcsolorol:
Sima lampakapcsolo (egy polusu) mehet neki gondolom.
Nem kell olyan, amely nullat is szakit, igaz?

(#50373) föccer válasza windlord (#50372) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, mert a nullát fixel elvezeted róla. Simán kösd rá a lámpát kapcsolóra.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50374) windlord válasza föccer (#50373) üzenetére


windlord
őstag

Szoval akkor mehet a sima kapcsolo es a fentebb leirt bekotes (fix fazis, lampaval kapcsolt fazis, fix nulla)?

(#50375) AndrewBlase válasza Nkboy (#50364) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Állítólag a szakemberek nem ajánlják.

Én kb 5 éve 2 helységet mégis bekartonoztam. Levertem a vakolatot plafonig, és a fal elé fém várza húztam fel a gipszkartont. Így a két fal között lett kb. 10 cm légrés. Lekopogom, semmi problémám nincs vele. :))

Miért mindig én???

(#50376) #33253120 válasza windlord (#50374) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha a vásárolt modell bekötési rajza nem mond mást, akkor igen...
(Ezerévente egyszer belefutok egy török, nulla indítású tipusba, nem kicsit a pokolba kívánom... De hát nincs messze a román határ... :D )

(#50377) windlord


windlord
őstag

Meg egy kerdes.
Kismegszakitok, fi-rele eseten a markara erdemes figyelni?
Tracon, eti, eaton...
Tracon -t neztem ki mindenbol.
Jo lehet?

(#50378) #33253120 válasza Nkboy (#50364) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vagy 22 éve volt a sulinkban építőipari kiállítás, ott sikerült zsákmányolnom pár könyvet.
Akkoriban a Knauf azt mondta, hogy lehet, de a falakon a lécvázat két összefordított fésűként kell megalkotni, hogy legyen folyamatos légút, és:
A: Vagy egybefüggő, egyirányú légutat kell kialakítani, a burkolt helyiségekben, amelyet egyik végén ventillátorral, másik végén ráccsal látunk el, és mesterségesen kényszerítjük a levegőt áramlásra az összes falszakaszban. (Javasolt)
B: Helyiségenként látjuk el átellenes sarkokban rácsokkal. (Kevésbé javasolt)

(#50379) pjen válasza windlord (#50377) üzenetére


pjen
félisten

Inkább Siemset,Legrandot,Schrackot nézzél kí magadnak.

(#50380) attiati


attiati
veterán

hangszigetelés miatt ablakcserével volt valakinek mostanában tapasztalata?

már eleve 2 rétegű az ablak. Reálisan hány db zajcsökkenés érhető el ablakcserével?
(10 éves társasház, repülőgépzajok ellen)

(#50381) windlord válasza pjen (#50379) üzenetére


windlord
őstag

Az Eaton elvileg a legjobb...

De ha csak ezek kozt lehet valasztani?

(#50382) pjen válasza windlord (#50381) üzenetére


pjen
félisten

Azok között amiket felsoroltál biztosan,és jó árban is van.Mondjuk én nem vagyok egy Moeller rajongó.Árban talán még jobb mint a Tracon.Mondjuk a Tracon elvileg minden Fi relét kipróbál a saját laborjában.

(#50383) YAS-dude válasza windlord (#50377) üzenetére


YAS-dude
őstag

Tracont inkább ne...se mentavillt, se xbst. Inkább legyen Eaton, Schneider, Schrack, Merlin-Gerin, Siemens, Legrand...

(#50384) werszomjas


werszomjas
őstag

Blankoló fogóból melyiket érdemesebb venni?

egyes
kettes
hármas

Otthoni használatra.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#50385) pjen válasza werszomjas (#50384) üzenetére


pjen
félisten

Kettes. :)

(#50386) Morris válasza werszomjas (#50384) üzenetére


Morris
veterán

Én ilyet vennék. Nekem legalábbis ez van és nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#50387) Lipton válasza z00li (#50363) üzenetére


Lipton
őstag

Ilyen tölött valamire nehéz lesz úgy 5 centis betont teríteni, hogy a háló benne legyen a betonban :) Lehet én vagyok nagyon biztonsági, de szerintem minimum 10cm legyen a beton. Nem azért, mert ha rálépsz akkor az 5 feltörik :)
Nagypapám ilyenkor kb 40cm vasalt betont alkalmazott :) A csirkeól alja szerintem tank biztos, a lugas oszlopok alján olyan beton golyók voltak, hogy alig lehetett kiemelni.

(#50388) mezis válasza z00li (#50363) üzenetére


mezis
nagyúr

A betonacél korrózióvédelme miatt is indokolt a 10 cm-es vastagság. (Kivéve azt az esetet, ha pár év múlva mégis el szeretnéd bontani. :D )

mezis

(#50389) #33253120 válasza werszomjas (#50384) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem otthonra felesleges az ilyesmi.
Kell egy jó kés, és ennyi. Melóban is max akkor használunk ilyesmit, ha szekrényt építünk, és csilliárd vezetéket kell blankolni egy nap alatt...
De ha választani kell, akkor a Morris féle 4-es mellett teszem le a voksomat.
Bár ha falból jön a vezeték, vagy kötegelve van, és nem hosszú, akkor a 2-es a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#50390) föccer válasza mezis (#50388) üzenetére


föccer
nagyúr

Korrózióvédelemhez önmagában kevés a betontakarás, bár igaz, hogy ~20 mm elég karcsú, bármilyen esetben.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50391) pulutodurumo válasza attiati (#50380) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nagyban függ az ablakban használt üvegtől. Komoly csillapítására laminált, több fóliás üveget használnak. Azt nem tudom hogy mennyivel drágább a mezei 4mm-es üvegnél.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#50392) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Két dologgal kapcsolatban kérném a segítségeteket.
1) Meglévő redőnyre szeretnék (visszahúzható) szúnyoghálót. Mely cégek ajánlottak (Bp és környékéről)?

2) társasházban lakok és észrevettem, h az egyik vízóra nem működik és még több mint 2 év van a cseréig. Ilyenkor cseréltessem a rosszat és a maradék 3-at meg 2 év múlva? és legyen ez a szívás a különböző dátumokkal, amíg ott lakunk?

(#50393) werszomjas válasza Sanyi.mTs (#50392) üzenetére


werszomjas
őstag

Nálam ők szerelnek redőnyt + hálót.

De arra készülj fel, hogy ezek a mozgathatós hálók arany heroin ( :DDD ) áron vannak, kb annyiba kerül, mint maga a redőny :(

[ Szerkesztve ]

üdv

(#50394) Siriusb válasza canniball (#50361) üzenetére


Siriusb
veterán

Persze, idővel mindegyik, hiszen nem tömör.

(#50395) shteer


shteer
titán

Számlaképes szobafestőt keresek Bp-i kis iroda átfestésére

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#50396) canniball válasza Siriusb (#50394) üzenetére


canniball
nagyúr

Az gáz... Akkor mindenki 10-20-30 év elteltével bontja vissza a padlás/tetőteret és cseréli újra a gyapotot? Vagy mindenki csak simán tesz rá? :F Csak van valami fix megoldás...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50397) Siriusb


Siriusb
veterán

No, szó volt múltkor a Lidl-s fúrókalapácsról, mint ajánlott darab. Mivel már évek óta tervezgettem valami ilyet, beruháztam én is egybe. :) Bízom benne, hogy beválik, hamarosan úgy is jól fog jönni, ott majd kiderül.

(#50396) canniball
Azt nem tudom megmondani, mennyivel romlik a hőszigetelési tulajdonsága, de 20 év múltán már el tudom képzelni, hogy érdemes kicserélni, különösen ha nedvességet kapott valamikor és ki sem tudott száradni. Ha meg födémre van letéve, úgyis lesz olyan, aki simán végigtapossa, amikor pl. új kábelt húznak be az internetnek, tv-nek, vagy valami javítás van. Az biztos árulkodó jel, ha valahol vizesedés, penészedés jelenik meg a plafonon (abból indulok ki, hogy a padlásfödémre van leterítve és nem a tető alá téve).

[ Szerkesztve ]

(#50398) macilaci78 válasza KilgoreTrout (#50365) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Melyik település? Nálunk (Buda) a liftben és a lépcsőházban is van pár lomtalanítós cég hirdetése.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50399) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, bojlerrel kapcsolatos kérdésem lenne.

Van egy régi hajdú z120e bojlerem, ki tudja mikor volt utoljára víztelenítve és tisztítva, az utóbbi időkben állandóan lecsapta a biztosítékát, aztán már kb fel se lehetett kapcsolni többet.
Szétszedtem, alul a vezetékek egy része oxidálva volt, egy részük meg megolvadva, belül anód már egyáltalán nem volt, de ami nagyobb baj, hogy minden tisztítást elvégezve és az alaplapot visszaszerelve kiderült, hogy sajnos az is kuka, mert folyik.
Ma vettem egy új alaplapot hozzá, de sajnos nem volt már a boltban pontosan ugyanolyan, mint ami nekem volt, de elvileg kompatibilis.

A régi így nézett ki (csak az alja hullámos):

Az új meg így:

Az újban az anód csavarja nem megy át az alaplapon (korábban az anód csavarján is volt földelés), illetve nincs az oldalára forrasztva az a kis fém "fülecske", ami a földeléshez kell és a bojlerből kilógó többi két kis "fülecskével" volt lefogatva.

Kérdésem a földeléssel kapcsolatos: az előző alapon a földelés gyakorlatilag úgy nézett ki, hogy a volt föld kábel a hőfokszabályzón, az anódon csavarján, a fűtőszál csavarján, a három "fülecske" felfűzve egy csavarra és azon, utána azon a csavaron alul a falból jövő vezeték felerősítve.
Na most mi a helyzet ezzel az új alaplappal, hogyan oldjam meg?
Forrasszam át rá a "fülecskét"?
De mi a helyzet az anód földelésével?

Abba most ne menjünk bele, hogy lehetett ennyire lerohasztani egy bojlert, nem az én hibám, én csak szeretném megjavítani. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50400) _Petya_ válasza Zirowe (#50399) üzenetére


_Petya_
őstag

"Ma vettem egy új alaplapot hozzá, de sajnos nem volt már a boltban pontosan ugyanolyan, mint ami nekem volt, de elvileg kompatibilis."

Szeritnem ez nem ehhez való. Én is jártam már úgy, hogy típus alapján nem olyat adtak mint ami kell hozzá, végül visszavittem a leszerelt régit, és az alapján kértem új alaplapot, így már hozzá valót kaptam.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.