Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50751) Melack


Melack
veterán

Jól sejtem, hogy ezzel le tudnám csiszolni a kerítésről a régi festékréteget?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50752) Met válasza Melack (#50751) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez szerintem inkább ilyen kis munkákra való.
Flex+drótkorong? Létezik olyan mint az üvegmosó kefe csak drótból, fúróba fogható.

realist Az ytong-al kevesebb probléma van. Neten keresgélj a hangszigetelési értékekre.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50753) Melack válasza Met (#50752) üzenetére


Melack
veterán

Régi, íves kerítés, oda a flex nem hiszem, hogy mindenhova befér. Ezt a korongot hogyan találom meg, ami a fúróba jó?

mod: ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50754) Met válasza Melack (#50753) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen arra gondoltam, a linkelt kis gép szerintem beledöglene a kerítésbe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50755) zoli03 válasza Melack (#50753) üzenetére


zoli03
őstag

Elég sokféle korong van: [link]. Szerintem találsz olyat, ami befér mindenhova. Fúróval azért sokkal lassabb, mint sarokcsiszolóval.

(#50756) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Van egy baromi rozsdás fűtéscsövem (panelben az egyik sarok, ami megy az alsó szomszédhoz), amit valószínűleg az évek során eláztattak pl. felmosással(a parketta is be volt szépen rohadva mellette).

Maga a cső úgy néz ki, hogy még rendben van, gondolom ha az eresztett volna, akkor azt most is csinálná - de szeretném "rendberakni". Viszont tudtommal (nem kaptam még meg az alapító/szmsz másolatot) a fűtéscső az közös tulajdon. Gondolom különösen bajban lennék, ha véletlenül a rozsdamaró+drótkefe kárt tenne benne.

Mit lehet ilyenkor tenni, azon kívül hogy bízok benne hogy nem pukkan el? Más miatt volt kint vízszerelő, mondta hogy a belsejébe nem lát bele úgyhogy nem tud nyilatkozni...

#50715 Erre valaki? :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50757) realist válasza Met (#50752) üzenetére


realist
őstag

Megtettem:)

E szerint: [link]

ytong (10 cm) 41 dB
gipszkarton + gyapot (10 cm) 45 dB

Nagy különbség nincs.

(#50758) Met válasza realist (#50757) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor dönt az ár, esetleg annyi szól az ytong mellett hogy azt egyszerűbb felrakni és a teherhordásával sem lesz akkora gond.

doeeg Ha a drótkefe vagy a rozsdamaró kilukasztja akkor annak nincs sok hátra.
Kérdezd meg a közös képviselőt hogy mikor engedik le a vizet, akkor ess neki, esetleg kérdezd meg hogy komplett cserét hogy kell igényelni (ingyen)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50759) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Nyitott szekrény elé szeretnék rögzíteni valami egyszerű függönyt. Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben kivitelezni? Függönyhuzal? Vagy vékony farúd? (kb. 1 m hosszú)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50760) macilaci78 válasza pocokxx (#50759) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha könnyű függöny, akkor ilyen: a korpusz élére is fel tudod rakni az akasztóját.
Ha nehezebb, akkor ilyen Hasonló az elsőhöz.
Az ilyen zuhanyfüggönytartó nyom nélkül levehető, csak szétfeszíti a rugó a korpuszt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50761) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Végignéztem az összes közelben lévő LIDL és ALDI boltot, de sehol egy darab fúrót nem láttam, sajna.
Mivel kezd sürgőssé válni a beszerzés, így elkezdtem nézegetni máshol.
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Jókat írnak róla.

A OBI-ban ezt ajánlották, de erről meg nem olvasok sok jót.

Szeretnék univerzális eszközt, amivel minden lehet fúrni, de az ajánlott Bosch-sal a vélemények szerint panelbetont nem nagyon lehet.

Esetleg más?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50762) pjen válasza Bici (#50761) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ahhoz,hogy mindent tudjál fúrni és a panel is köztük legyen 2 gép kell.1 fúró kalapács a betonhoz és egy pár ezer forintos normál hálózati fúró a minden egyébhez. :)

(#50763) Met válasza Bici (#50761) üzenetére


Met
Topikgazda

Az elsővel szar lesz fát fúrni.
Ahogy pjen is írta (meg én is) két gép kellene, egy nagyobb fúrókalapács (akár az elsőnek linkelt) a panelhez és egy kisebb sima ütvefúró minden másra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50764) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha gáztűzhelyről villanyra váltok
és nem lesz nyílt láng mivel a fűtés központi
akkor is kell szellőző a nyílászárókra? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50765) Met válasza DonThomasino (#50764) üzenetére


Met
Topikgazda

A co miatt nem de a pára miatt lehet nem árt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50766) Bici válasza pjen (#50762) üzenetére


Bici
félisten

pjen + Met: Kössz, akkor ez lesz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50767) macilaci78 válasza DonThomasino (#50764) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi még a gázórát is levetettük. Nincs szellőzőnk, csak a WC és fürdő helyiségekben a szokásos, műanyag nyílászárók. Konyhában bukóra az ablak, ha nagy főzés van, de amúgy nem szükséges.
Télen azért pár ujjnyi magasan az ablak alján volt kicsapódott pára, de penészedés sehol sem volt és reggel-este volt összesen 30-40 perc szellőztetés. (Ősszel volt festés.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50768) DonThomasino válasza Met (#50765) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt vágom de engem a pontos szabályzás érdekelne
hogy így ha nem rakok megbüntetnek e vagy sem ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50769) _Petya_ válasza DonThomasino (#50768) üzenetére


_Petya_
őstag

"fűtés központi" -> távfűtést akartál írni?

Ha igen, tehát nem lesz gázkészülék a lakásban, akkor senki nem fog szellőzőt megkövetelni. Csak a gázosok, kéménysepről szoktak emiatt szólni.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#50770) DonThomasino válasza _Petya_ (#50769) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen távfűtés.
De az hogy lakásban ott van a régi gázcsonk a tűzhelynek
az nem zavar senkit?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50771) Melack válasza DonThomasino (#50768) üzenetére


Melack
veterán

Azt ledugózzák, ha bejelented, hogy nem kell több gáz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50772) YAS-dude válasza Bici (#50761) üzenetére


YAS-dude
őstag

Lehet azzal a bosch-sal panelt fúrni. 6-os, 8-asnál nagyobbat úgysem nagyon kell. De ahogy mondják kell mellé valami normál szorítós tokmánnyal ellátott fúró fémnek-fának. Én erre egy 14-18 voltos akkus fúrót vennék és azzal a csavarozás is kényelmesen letudva.

(#50773) pocokxx válasza macilaci78 (#50760) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50774) KrAt válasza Bici (#50761) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem a 2. linkelt van, XIX-ben fúrtam panel betont is mindenféle probléma nélkül :)

(#50775) zoli03 válasza YAS-dude (#50772) üzenetére


zoli03
őstag

Azért fúrni az akkus fúró nem olyan jó, van, hogy kevés a fordulatszáma (most nem egy 3 sebességes Hiltire gondolok). Én pl fába sokkal jobban szeretek sima, 230V-os fúróval előfúrni, akussal sokkal lassabban lehet csak.

(#50776) Lipton válasza zoli03 (#50775) üzenetére


Lipton
őstag

Az akkus furo ebben a formaban tul altalanos. Nekunk van egy furokalapacs es egy akkus (meg sok mas). Miota ezeket hasznaljuk soha nem kellett a 230-ast elovenni, mindent megoldottunk veluk. Nyilvan egy kicsi/gyenge akkus keves lehet, de egy jobb fajta akar 2 akkuval sokat kibir.

(#50777) windlord


windlord
őstag

Nalunk cegnel akkus Hiltik vannak.
Csavarozo, utvefuro, szogbelovo...
A vezetekeseket nem is hasznaljuk.
Csak ugye haztartasba ilyeneket venni... hat, nem egy olcso mulatsag.

(#50778) zoli03 válasza Lipton (#50776) üzenetére


zoli03
őstag

Miért lenne általános? Ez a neve, ha másra gondolok, mást írok (akkus ütvefúró, akkus fúrókalapács, akkus ütvecsavarozó). Persze, meg lehet vele oldani mindent, de amikor sok olyat kell fúrnod vele, amire nemigazán alkalmas, akkor megutálod. Itt most (ahogy korábban is írtam) az átlagos, maximum két sebességes, kb 1500/perc maximális fordulatú akkus fúróra gondolok.

(#50779) Lipton válasza zoli03 (#50778) üzenetére


Lipton
őstag

Mert nagy a szórás. Nekünk egy makita "2 sebességes" van és volt, hogy sokat kellett fúrni/csavarozni és tökéletes volt (2 akkuval). Aránylag magas (40Nm?) nyomatéka van.

(#50780) Armahun válasza _Petya_ (#50696) üzenetére


Armahun
addikt

Igen földbe lenne, be is rendeltem sárgából.

Ma kiásta a fiatalember és sokkal nagyobb a szintkülönbség mint az előszörre tűnt.
Kell bele tenni öt ejtetőt.
Igazi vellness program lesz a kapitányúrnak mire leér a végére. :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#50781) zoli03 válasza Lipton (#50779) üzenetére


zoli03
őstag

Teljesen mindegy, hogy milyen, mekkora akku van hozzá, mekkora a nyomatéka. Ha nem pörög magas fordulaton (márpedig egy 2 sebességes nem szokott), akkor sok munkára jóval nehezebben használható, mint egy nagyobb fordulatú.

(#50782) AndrewBlase válasza zoli03 (#50781) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Szerintem meg maximum fa fúrásához lehet kevés egy kétsebességes akksis gép 1000-1500-as fordulata. Bár itt se mindegy, hogy milyen a fúrószár kiképzése, mert van olyan, ami kifejezetten nem kéri a nagy fordulatot. Fémet lassú fordulaton kell fúrni, ha a csavart nem akarod eltépni, azt is célszerű lassabban tekerni, falfúrásnál szintén nem kell nagy fordulatszám.

Miért mindig én???

(#50783) zoli03 válasza AndrewBlase (#50782) üzenetére


zoli03
őstag

Írtam is korábban, hogy fa előfúrásához volt kevés nekem (3-as fúrószár). Nagyobb méretnél már nem gond, ott elég az akkus kisebb fordulata is, de pl amikor kb 100 db 3-as lyukat kell kifúrni 60-100 mm mélyre, akkor akkussal neki se állnék. Fémet elméletben tényleg lassú fordulaton kell fúrni, oszlopos fúrón ez jól is működik, ahol nagy az előtolás. De ahol sokkal kisebb előtolás van, ott jobban jársz a magasabb fordulattal, többször próbáltam akkus fúróval vastagabb acél fúrni, nagyon lassan vitte, 230V-os fúróval nagy fordulaton meg simán kifúrtam.

Egy hobbiszinten barkácsoló embernek szerintem kell akkus és hálózati fúró is, az akkus fúró egy olyan embernek lehet jó, aki 1 hónapban egyszer veszi elő egy fúrásra (ott tökmindegy, mennyi idő alatt végez vele, de legalább csavarozni is tud vele).

(#50784) AndrewBlase válasza zoli03 (#50783) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

3-as lyukat 10 cm mélyre? Létezik olyan hosszú 3-as fúrószár? :F

Fémnél magas fordulaton megvan az esélye, hogy elégeted a fúrószárat, ezáltal kuka. Persze nagyon nem mindegy, hogy piaci 100 Ft-os vagy szakboltból 800-1000 Ft-os fúrószárról beszélünk.

De abban igazad van, hogy nem árt mindkettőből tartani otthon. :)

Miért mindig én???

(#50785) zoli03 válasza AndrewBlase (#50784) üzenetére


zoli03
őstag

Persze, hogy létezik: [link]. Itthon is kapni, csak ritka meg drága, minőségre a Banggoodos is nagyon jó. Nekem eddig még nem égett el fémfúráskor, Metabo vagy Terrax HSS-R fúrószárat használtam, azok se valami extrák (bár legutóbb a Lidlben vettem egy készletet, az egy fokkal jobb, mint az előbb írt másik kettő). Bár sokszor nem fúrtam velük magas fordulaton, csak pár alkalommal, inkább oszlopos fúrón fúrok fémet, ha tehetem.

(#50786) Morris


Morris
veterán

Urak, utólagos padlófűtés kiépítése egy 90nm-es háznak mennyibe kerül kb?

(#50787) fero02 válasza Morris (#50786) üzenetére


fero02
veterán

Elektromos, vagy régi vizes rendszerű? :U

(#50788) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Volt a lakásban belső szigetelés, azt leszedtem és most így néz ki a fal:

climapor szigetelőtapéta kerülne fel, a kérdésem, hogy előtte ki kell javítani ezeket az egyenlőtlenségeket vagy egyszerűen tegyek majd több ragasztót ezekre a helyekre?

[ Szerkesztve ]

(#50789) Morris válasza fero02 (#50787) üzenetére


Morris
veterán

Vizes.

(#50790) fero02 válasza Because (#50788) üzenetére


fero02
veterán

Majd a ragasztó kitölti. Inkább azt nézd meg, hogy milyen a vakolat.Ha valahol le akar válni, akkor ragasztás előtt ki kell javítani.

Morris: akkor gyakorlatilag az egész alját fel kell verni, majd újból csinálni mindent. Azt szerintem 1 misi alatt nem úszod meg.

[ Szerkesztve ]

(#50791) Because válasza fero02 (#50790) üzenetére


Because
őstag

oksa, köszi!

(#50792) pjen válasza Morris (#50789) üzenetére


pjen
félisten

Az anyag költséget kilehet számolni+ a munkadíjat is.A járulékos költségekkel lesz a gond.Hogy Tudod lerakni,esetleg felszedsz mindent,hogy legyen hely,vagy megemeled a küszöböket és levágsz az ajtókból ha lehet?Esetleg kiszeded tokkal eggyütt és megemeled...kicseréled őket?Ezt szerintem látni kéne egy szakembernek.

(#50793) Morris válasza fero02 (#50790) üzenetére


Morris
veterán

Asszem akkor marad a hagyományos radiátoros megoldás.

Pjen: igazából a minél hamarabbi beköltözés a cél, így maradok akkor a jelenlegi rendszernél.
Köszi

Viszont akkor arra kellene megoldás, hogy hogyan tudnám elrejteni a fűtés csöveket.

[ Szerkesztve ]

(#50794) fero02 válasza Morris (#50793) üzenetére


fero02
veterán

Legkisebb rombolással: falba bevésni. Mondjuk ha 6-os, 10-es válaszfalakat is érint a történet, akkor az is felejtős. Ott csak az aljzatban.

Le van már burkolva? Ha nem, akkor jó lehet az elektromos padlófűtés is! :K

[ Szerkesztve ]

(#50795) Morris válasza fero02 (#50794) üzenetére


Morris
veterán

Le van már burkolva de megy rá a másik réteg. Nincs kedvem felverni.
Vékony válaszfalak nincsenek.
Milyen az az elektromos padlófűtés?

(#50796) pjen válasza Morris (#50795) üzenetére


pjen
félisten

Drága.Nem szabad elfelejteni,hogy a fűtés csövei is melegítenek+ha valahol szivárog mire észreveszed esetleg a fél fal elázott.Engem biztos nem zavarnának azok a vékony réz csövek.

(#50797) fero02 válasza Morris (#50795) üzenetére


fero02
veterán

(#50798) Morris válasza pjen (#50796) üzenetére


Morris
veterán

Akkor kérdezek mást. Meghagyom a jelenlegi fűtési rendszert.
Ezesetben a radiátorokat cserélném. Milyet érdemes venni?

(#50799) pjen válasza Morris (#50798) üzenetére


pjen
félisten

Eznem így működik.Az O.K.,hogy olyant veszel ami Neked tetszik,de meg kell beszélni fűtés szerelővel melyiknek elég a teljesítménye,melyiket tudja normálisan csatlakoztatni,stb.

(#50800) Morris válasza pjen (#50799) üzenetére


Morris
veterán

Márkára gondoltam, de akkor majd konzultálok a szakival.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.