Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49451) csemberlen válasza werszomjas (#49447) üzenetére


csemberlen
őstag

betonszabó, betonvágás erre keress rá.
téglát is vágnak 20e ft körül van 1 akció

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49452) #33253120 válasza werszomjas (#49447) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ilyesmivel:
http://centerszerszam.hu/geptartozekok/koronafurok/koronafuro-vidias-sds-plus-kozpontfuroval-110mm-detail
Átfúrod a vezetőheggyel megegyező, vagy annál kissebb fúróval a falat, majd ezzel befúrsz, kitöröd a pogácsát, megint befúrsz, megint kitöröd, Ha nem megy bentebb, akkor ugyanez kintről...
De jobb helyeken lehet bérelni komplett, kifejezetten erre való gépet, a megfelelő méretű palástfúróval. Debrecen szinten egész napra valami 7000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#49453) werszomjas


werszomjas
őstag

Köszönöm mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#49454) mezis válasza bb0t (#49440) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha elérhető egy nagynyomású tisztító eszköz, próbáld meg azzal leszedni a festéket.

mezis

(#49455) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok,

Remelem a megfelelo topic-ba irok...
Most vegeztem a komplett panel felujitassal, rendes szakemberekkel vegeztettem, es nagyon meg vagyok elegedve a munkajukkal... gyonyoru lett minden.
A konyhaban fenyes 60x60-as vilagos jarolapokat rakattam, amit nagyon vastagon es precizen le is ragasztottunk, duplan vastag papir + vastag folia, viszont igy is sikerult valahogy megkarcolni az egyik lapot. Nem nagy a serules csak b@ssza az agyamat hogy meg be se koltoztem... kb 2mm szeles es 2cm hosszu, es csak a felso fenyes felulet serult, 8db lapot felrettem tartaleknak, viszont ezert nem szivesen tornem fel.. Az lenne a kerdesem, hogy lehet ezeket valahogy javitani, vagy nyugodjak bele? Talaltam a neten egy videot ahol javitanak ilyet, viszont nekem lovesem sincs hogy budapesten hol lehetne talalni olyan embert aki tudna nekem segiteni.

Elore is koszi a valaszokat!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49456) r.levente75 válasza Smiley (#49455) üzenetére


r.levente75
addikt

A javítása lehet, hogy többe kerülne, mint a kicserélése. Egy fotót szívesen megnéztem volna róla.

(#49457) Smiley válasza r.levente75 (#49456) üzenetére


Smiley
őstag

Szombaton leszek ujra a lakasban, addigra eloturom a normalis fenykepezomet es csinalok rola egy kozeli kepet. A kicsereltetes azert is macereas mert a burkolo tolem 170 km-re van, ahogy a tartalek lapok is. Tehat ha kb 10-15e-be beleferne a javitasa az nekem boven megerne.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49458) r.levente75 válasza Smiley (#49457) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, így érthető.

(#49459) biker válasza Smiley (#49455) üzenetére


biker
nagyúr

modellfestékkel megoldottam anno a mahagóni márványlapot is :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49460) Smiley válasza biker (#49459) üzenetére


Smiley
őstag

Modellfestekre nem is gondoltam... es hogyan sikerult fenyesre varazsolni?
En eslo korben valami olyan cuccra gondoltam amivel az autok szelvedoit javitjak, nemreg csinaltattam az egyik ceges auton egy kb 1cm-s baromi mely kavicsfelverodest a zsir uj szelvedon, nem volt 1 honapos akkor meg, es a srac telenyomta valami atlatszo trutyival es 20 perc alatt eltuntette az egeszet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49461) runner 125 válasza Smiley (#49455) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem szarabb lett a járólap mint volt. :D Legalábbis ahogy felcsiszolta a többi részen szépen bemattult. Maga a technológia amúgy hasonló, ahogy az autók szélvédőit is javítják.

Hülye kérdés, de nem lehet valamivel eltakarni? Bútor, virágtartó, bármi.
Ha nagyon zavar én is kicseréltetném. A fuga toldás kevésbé feltűnő, mint az éles, kotrasztos karc.

föccer, mezis

Köszi!

Ha dérncsövezni is muszáj, akkor ez baromi nagy meló lesz. Csak a szomszéd felőli falszakasz a melléképülettel együtt (kazánház, dupla garázs) 32 méter. Ha leghátsó felén is legalább 70cm-re le akarok menni, akkor ekkora távolságon milyen lejtéssel kellene minimum tervezni? Mire a ház elejébe érek le kellene ásni 1,5 méterre is? Olyan mély viszont bőven nincs az árok, amibe mondjuk belevezetném.
Ajj ajj, ez nem túl jó hír, én azt hittem, h kiásom végig, az alapra teszek polietilént majd betemetem kaviccsal...
Végig van egyébként a ház ereszezve, gondolom ez sem mérvadó, a dréncső nem elhanyagolható. :F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49462) biker válasza Smiley (#49460) üzenetére


biker
nagyúr

Van matt, selyem fényű, fényes, magasfényű és metál
Ebből minden színhez :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49463) Smiley válasza biker (#49462) üzenetére


Smiley
őstag

Kossz a tippet! :R Ugyis van egy ilyen muvesz haverom aki gyerek kora ota rajzol, fest meg tetoval, majd megnezetem vele. Van meg maradek belole amit meg nem dobtam ki, azon lehet kiserletezni.

(#49461) runner 125 : Eltakarni nem nagyon tudom majdnem a ter kellos kozepen van, de egy ilyen miatt tuti nem fogom feltorni. Annyi a jo benne hogy csak az egy iranybol latszik, csak a tudat ami kicsit zavar.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49464) föccer válasza Smiley (#49463) üzenetére


föccer
nagyúr

Ki lehet cserelni azt az egy lapot is, ha ugyes szaki csonalja

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49465) Smiley válasza föccer (#49464) üzenetére


Smiley
őstag

Tudom, de az akiben megbizok, es aki csinalta messze van ahhoz, hogy egy ilyen kis hiba miatt felhivjam pestre, ha el lenne torve vagy vegigrepedve az mas, de egy karcolas nem er ennyit szerintem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49466) föccer válasza Smiley (#49465) üzenetére


föccer
nagyúr

Pont ugyan annyi cserelni ha torott, vagy csak karcos.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49467) Hasaggymeg válasza Smiley (#49463) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Milyen keménységű az a lap ha már meg is karcolódott? Amúgy 2-3 év múlva úgysem lesz már egyedül az a karcolás,még ha most zavaró is számodra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49468) Smiley válasza Hasaggymeg (#49467) üzenetére


Smiley
őstag

Nem tudom milyen kemenysegu, nem ertek hozza, en elvileg a "normalis" minosegu lapok kozul valasztottam. Valoszinuleg raesett valami szerszam, vagy valami vegig lett huzva rajta. Lerakas utan meg festettek, meg parkettaztak... meg tele volt a lakas mindenfele szarral, ami az elozo honapokban kellett, es folyamatosan egyik helyrol a masikra lett pakolva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49469) emre


emre
veterán

Urak!

Kéménynek jó ez a fajta kis méretű tégla, vagy jobban járnék ha tömör tégla lenne vásárolva? Nem új építéséhez kell. Sajnos az előző tulaj malterral (mésszel) rakta, és egy részét újra kell pakolni, mert dől szét a teteje.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49470) mezis válasza emre (#49469) üzenetére


mezis
nagyúr

Tömör tégla való kéményhez.

mezis

(#49471) mezis válasza Smiley (#49468) üzenetére


mezis
nagyúr

Lesz azon még másik sérülés is. (Elég hozzá elejteni egy nagyobb, hegyes kést. Legalább az már nem fog annyira "fájni".) Hagyd úgy, ahogy van. :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49472) Nerazim válasza emre (#49469) üzenetére


Nerazim
őstag

Putnoki téglából kellene. Ilyenből

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49473) Hasaggymeg válasza Smiley (#49468) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mi is megjártuk,mert hagytam nejem kizárólag szín alapján válasszon járólapot,később aztán megtudtam,hogy felülete kopásállóságát is nézni kellett volna. :U

(#49469) emre...nem tudom,hogy ez jó-e arra,de tudtommal ez un. hangszigetelő tégla,melyet lakások közötti,közös falnál használnak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49474) Smiley válasza mezis (#49471) üzenetére


Smiley
őstag

Valoszinuleg ez lesz... a kocsinal is az elso karcolas ami baromira faj. :))

(#49473) Hasaggymeg: En is kb igy valasztottam, vilagos es kosz szinu legyen... kb 2 fele volt ami tetszett, es ez volt a dragabb... tudom ez nem egyenlo a minossegel, ha jol emlekszem 6500Ft/nm koruli volt. Sokan mondtak, hogy kenyes lesz a fenyes jarolap, viszont sokat dobott a lakason, szep vilagos lett tole... tehat egyaltalan nem bantam meg.

Majd a kovetkezo lakasnal jobban oda fogok figyelni erre... nekem ez volt eletem elso lakasfelujitasa.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49475) sanzi89 válasza Smiley (#49474) üzenetére


sanzi89
addikt

Majd alakul. ;]

"Az első házat, amit építesz, add el az ellenségednek, a másodikat a barátodnak, a harmadikban lakj te magad."

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#49476) emre


emre
veterán

Köszi mindenkinek! :R

Van ilyenből vagy 250-300 db, még jó hogy nem cipeltem fel a padlásra az összeset. :DD
Lesz belőle más.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49477) r.levente75 válasza Hasaggymeg (#49473) üzenetére


r.levente75
addikt

Hát igen, a kopásállóság nem egy elhanyagolható tényező.

(#49478) Met válasza r.levente75 (#49477) üzenetére


Met
Topikgazda

Női woodoo, ugyanis hajlamosak hamar megunni a színeket.
Így akkor ha cseréltetni akarja akkor nem az lesz az indok hogy nem tetszik már a színe hanem az hogy kopott és igaza lesz :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49479) r.levente75 válasza Met (#49478) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem rossz!😊

[ Szerkesztve ]

(#49480) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Főzőlap és munkalap közé keresek tömítést,aranyárban van,mi a legolcsóbb megoldás? A gond egyébként az,hogy alatta van a sütő és meghajlott a munkalap,belátni közé.A tömítés fehér és nagyon retkes már.
Mitől hajolhatott meg így?Vagy csa szimplán elengedte a ragasztó? A két széle hozzáér a munkalaphoz.

[ Szerkesztve ]

(#49481) r.levente75 válasza szakalistvan (#49480) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy picit íves a főzőlapok síkja, mely alulról fülekkel kell, hogy rögzítve legyen. Első körben meg kellene nézni, lehet e rajta keveset huzatni.
A sütő miatt nem lehet akármilyen tömítést berakni, én az eredetit ajánlanám, vagy minőségben hasonlót utángyártottban, a forróság miatt!

[ Szerkesztve ]

(#49482) Met válasza szakalistvan (#49480) üzenetére


Met
Topikgazda

A hőtől deformálódott el, szerintem is kellene húzni a középső füleken, ha lehet.
Tőmítéshez pl. [link], kiveszed a főzőlapot, lepucolod a mostani tömítés maradványait, kihúzod a peremet, vissza rakod a lapot, jól meghúzod a füleket, a kinyomódó felesleges tömítést nedves újjal lehúzod.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49483) philoxenia válasza Met (#49482) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez fekete.
Itt is vannak még. Ezek jók?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49484) Met válasza philoxenia (#49483) üzenetére


Met
Topikgazda

Az első az szürke, nem fekete ;)
A Bondex-es cucc ami jó a sütőhöz az vörös, a kandallós az fekete de nem marad rugalmas száradás után, az nem biztos hogy jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49485) szakalistvan válasza Met (#49482) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ez jónak tűnik,azt hittem egycsikot szoktak alá ragasztani,holnap be is szerzem,szombaton meg szerelés,Köszi a tippeket.Gyanítom hogy a sütőajto nem zár rendesen és azert vetemedett el a lap.

(#49486) Met válasza szakalistvan (#49485) üzenetére


Met
Topikgazda

Mosogatóhoz gyárilag ilyen gyurma csíkot adnak, gondolom a főzőlaphoz is. Még nem találkoztam boltban és webshopban ilyen gyurmával.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49487) r.levente75 válasza szakalistvan (#49485) üzenetére


r.levente75
addikt

Pl a whirlpoolokon egy gyári hőálló gumicsík van körbe, hasonló, mint egy ablaktömítés. De igen általában az van benne amit Met kolléga írt.

(#49488) Bacusuz válasza szakalistvan (#49485) üzenetére


Bacusuz
őstag

tytan-nak van hőálló szilikonja,az új gyártás már fekete.
315c fok hőállóság,rugalmas

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49489) r.levente75 válasza szakalistvan (#49485) üzenetére


r.levente75
addikt

Arra lehet, hogy készülni kell, ha valamilyen szilikonnal fogod javítani, és rögzíted, akkor egy esetleges felszedés azaz kiszerelés elég macera lehet. Kivágni, lehámozni a szilikont mindenhonnan, stb érdemes átgondolni.

(#49490) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Egy kád-mosdó csaptelep kellene zuhanyváltóval, álló kivitelben, mik az ajánlott márkák?

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#49491) r.levente75 válasza Retekegér (#49490) üzenetére


r.levente75
addikt

Mofém, kludi, grohe de az brutál áron van.

(#49492) szakalistvan válasza r.levente75 (#49489) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Tisztában vagyok vele,de milyen egyéb lehetőségek vannak? Kikötni nem akarom,,kicsit megemelem,megy alá a hőálló szilikon,visszanyomom,lehúzom a felesleget,mi bajom lehet?:D
Persze lehet hogy szerncsém lesz és a csavarokkal behúzatom a helyére...

[ Szerkesztve ]

(#49493) r.levente75 válasza szakalistvan (#49492) üzenetére


r.levente75
addikt

A kapott infók alapján, amikor szétszeded, vagy legalább megemeled, ha rögzítős, ami sanszos akkor ki kell szedni, tudsz dönteni.

(#49494) macilaci78 válasza szakalistvan (#49492) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahhoz, hogy a rögzítőcsavarokhoz hozzáférj, ki kell venned a sütőt. A csavarok lazítása nélkül ne feszegesd.
Egy sniccerrel, szikével érdemes végigvágni az illesztést, hátha nem mindenhol engedte el a tömítés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49495) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

A szobám falán három fa gerenda tartja a felső szekrényeket a falon.A szekrények elejét pedig egy L alakú
szögvas tartja, így alatta van hely ágynak ilyesminek. A kérdésem az volna, hogy mivel lehetne eltakarni a gerendákat (kb 12x12cm profilúak)? Sajnos sok időm nincs vele bíbelődni, ezért valami egyszerű olcsó megoldás érdekelne. Egyébként a gerendák közötti rész tapétázva lesz... Van valami félkör alakú műanyag borítás vagy mit ajánlotok? A tapéta pedig fehér alapon mintázatos.

Segítségeteket előre is köszönöm!
üdv,
Petee78

You are being revived

(#49496) ALI_G válasza Kiskokó (#49443) üzenetére


ALI_G
veterán

Tervezo barhol lehet, nagyon talalkozni se kell vele sokat. Bar szemelyesen a leggyorsabb, pontosabb. Neten vannak ilyen tervezo irodak, de tobbnyire a helyi szabalyozast tudjak azt se hibatlanul.
Nem hiszem hogy hatalmas elteresek lehetnek, inkabb pesten talalsz sok irodat, akik modern stilust kinalnak.

Kivitelezo egy masik kerdes :)

[ Szerkesztve ]

(#49497) föccer válasza ALI_G (#49496) üzenetére


föccer
nagyúr

Helyi tervezővel érdemes terveztetni, mert különben szét fogják szívatni az engedélyeztetésnél. Több tervezőről tudok, aki nem is vállal csak a "saját" területen tervezést.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49498) Kiskokó válasza ALI_G (#49496) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló
Köszi

Kivitelező már megvan, vagyis lepontositva nincs vele de az biztos hogy ő lesz megbízva de még nem tud róla :D

Engedélyekkel nem lenne gond szerintem, ismerős a városi építész.
Köszi mindenkinek.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#49499) macilaci78 válasza PETEE78 (#49495) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Függőlegesek a gerendák? Elé gipszkartonozol és annyi, lesz egy sík falad, amit egybe tapétázhatsz.
Körbe is gipszkartonozhatod, tapétázhatod őket.
Vagy maradjanak látszó gerendák, valami szép felületkezeléssel, pácolva-lakkozva, vagy lazúrral lefestve.
Esetleg rá is játszhatsz: 4×12 cm trapéz alakú lambériával körbeburkolod, olyan mintája lesz, mint egy csavar menetének. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49500) mezis válasza Kiskokó (#49498) üzenetére


mezis
nagyúr

"....Engedélyekkel nem lenne gond...."

Úgy hallottam csak bejelentés van és nem engedélyeztetés... :F

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.