Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49701) Lipton válasza sza.sa (#49699) üzenetére


Lipton
őstag

Locsolot gondoljat at szerintem, ennyire olcson megoldod.
Buxust zabaljak a hernyok par eve...
Nezzel sok kepet a neten, vannak jo otletek.
A haz melle kozvetlenul gondolom a kavics megy.

[ Szerkesztve ]

(#49702) macilaci78 válasza sza.sa (#49699) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bontott téglát aszfaltfestékkel szépen le lehet festeni fehérre a kőhöz, így nem üt majd el.
Kézzel locsolni meg fogod unni. Ilyen fejet leteszed a végénél, aztán majd a slagnál fog húzgálod. De ha már úgyis talajcserét csinálsz és csak 3 méter széles, akkor legalább a zúzottkő felőli szélénél valami ilyesmit leásnék pár méterenként és uccu neki!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49703) Lipton válasza macilaci78 (#49702) üzenetére


Lipton
őstag

Izles dolga de soha nem festenem le... Lepucolnam es "rusztikusan" mehet le :)
A haz mellett lesz igy azt nem kellene locsolni... Meg mindig a telepitett rendszert javasolnam.

[ Szerkesztve ]

(#49704) sza.sa válasza macilaci78 (#49702) üzenetére


sza.sa
tag

A mostani füvest részt is gardena négyszögesőtetővel oldom meg [link]. tervben van az öntőző rendszer, de jelenleg most arra gyúrok hogy válás előtt kivásároljam a feleségem a házból :(

sza.sa

(#49705) macilaci78 válasza sza.sa (#49704) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor inkább egy pótkocsi trágyát billencs le az előkertbe, hogy lejjebb tornászd az árát. Ha aláírtatok, majd hátra talicskázod a veteményesbe. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49706) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Az előszobában a járólap között kb 10 centin feljött a fuga. Van otthon egy kis maradék, viszont célszerszámom nincs erre a műveletre. Hogyan tudnám kijavítani ezt magamtól? Egy tejfölös pohárba kikeverek egy kicsit pl? :D Mivel lenne érdemes közékenni? :B

Köszi a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#49707) macilaci78 válasza bugizozi (#49706) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akár vonalzóval, vagy bankkártyával is betuszkolhatod a résbe, majd vizes ujjal lesimítod.
Érdemes lehet azt a 10 centit kicsit kikaparni a csempe teljes hosszán, lehet, hogy nem véletlenül jött ki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49708) r.levente75 válasza bugizozi (#49706) üzenetére


r.levente75
addikt

Kikevered, ne legyen híg! Jobb híján újjal belenyomkodod, picit vársz, nedves szivaccsal elmosod, visszamosod, addig a mélységig, mint a többi van.

(#49709) Siriusb


Siriusb
veterán

Mondja már meg valaki, miért hívják 33-asnak a 15 cm átmérőjű ereszcsatornát.

(#49710) bugizozi válasza r.levente75 (#49708) üzenetére


bugizozi
őstag

A picit vársz az mennyi? 5 perc?
Köszönöm mindkettotoknek :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#49711) r.levente75 válasza bugizozi (#49710) üzenetére


r.levente75
addikt

Kb 10 perc, nyilván függ a sűrűrégétől, a lap anyagálól, amit kikentél mellé már kivilágosodott, akkor lehet mosni

(#49712) r.levente75 válasza Siriusb (#49709) üzenetére


r.levente75
addikt

A kiterített szélesség, így adják meg, ebböl lehet kiszámítani az átmérőt.

(#49713) Bacusuz válasza updog (#49685) üzenetére


Bacusuz
őstag

Mi itthon sefra firnweiss fetékkel festettünk.
Dörzsölni is lehet nagyon imádom.

Ha koszos,csak lemosom

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49714) #33253120 válasza bugizozi (#49710) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rà van írva általában a visszamosás ideje...

(#49715) Siriusb válasza r.levente75 (#49712) üzenetére


Siriusb
veterán

Aha, ravasz! Kösz!

(#49716) philoxenia válasza macilaci78 (#49692) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

200 barral ne, mert a téglát is kimossa... ;] [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49717) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Falbontáshoz, poros munkához milyen maszkot ajánlotok?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49718) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Hajópadló lerakáshoz tudtok adni valamilyen jó leírást? Mire kell különösen figyelni, mik a leggyakoribb hibák, amiket el lehet követni?

(#49719) r.levente75 válasza fess (#49718) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha a googleba beírod, a hajópadló,lerakása négy pontban címszó alatt, az alapokat megtalálod. Elég kényes terület!

(#49720) macilaci78 válasza fess (#49718) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit értesz hajópadló alatt és mi a jelenlegi felület?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49721) csemberlen válasza Nerazim (#49717) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha azt akarod, hogy érjen valamit akkor ezt. [link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49722) fess válasza macilaci78 (#49720) üzenetére


fess
őstag

Jelenleg beton a felület, erre menne párnafa+hajópadló. A párnafákat milyen távolságonként kell rögzíteni?

(#49723) Nerazim válasza csemberlen (#49721) üzenetére


Nerazim
őstag

Sejtettem, hogy ez alatt nem úszom meg. Köszi a linket :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49724) macilaci78 válasza fess (#49722) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A párnafát 40-50 cm távolságokra szokás rakni, de erre még vakpadlót szoktak rakni, amire parkettáznak.
A párnafa 40×60 mm keresztmetszetű, arra keresztben a vakpadló: arasznyi széles deszkák ujjnyi közökkel. Ha ezt kihagyod, akkor hullámozni fog a parketta. A párnafát érdemes szintezni. A párnafák közét érdemes valamennyire feltölteni, hogy ne dübögjön.

Hajópadló alatt mit értesz? Két megközelítése van:
- Állandó vastagság, változó szélesség és változó hossz. Széles, hosszú szálak, fenyőből.
- Állandó vastagság, állandó szélesség és változó hossz. Lehet ez fenyő is, de tölgy, kőris, vagy akár egzóta is lehet. Keményfából svédpadlónak mondják.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49725) Met


Met
Topikgazda

Purhab, glettelve festve (zománcfesték) bírja a külteret?
Szét van rohadva az ablak keret, gondoltam így oldom meg a lukak kitöltését.
Mögötte ott a műanyag ablak szóval csak esztétikai célja lenne a javításnak.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49726) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Fürdőszoba plafonját, és a csempe feletti részt (nem lett plafonig csempézve) kellene kifesteni, ez 6m2. Mennyi a reális ár amennyiért egy festő megcsinálná? Elég rossz állapotú a fal, glettelni is kell, amit elkezdtem de elég béna lett. Plafonon elkezdtem szintén leszedni a régi festéket de kb a negyedéig jutottam. Fejér megyében tudnátok ajánlani valakit aki nem slackel és viszonylag jó áron tudná elvégezni a feladatot? Nem nagy részről van szó, lehet ilyen kis teret el sem vállalna.

(#49727) föccer válasza estikornel (#49726) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól látod, ilyenre kb ki sem mennek. Alapból ~1500-1800 ft/nm áron dolgoznak felület előkésítéssel, de ez "normális" mennyiségre vonatkozik. Szerintem 4-50k alatt biztos nem találsz rá embert, de ha nem "falubéli", akkor lehet több is. Sajnos egy vállalkozónak 20-25k a napi díjja, amit ki kell termelnie, minimum, és hiába kicsi a felület, ugyan úgy 3x ki kell mennie.

Fejér megyében hol?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49728) föccer válasza Met (#49725) üzenetére


föccer
nagyúr

2 réteg csemperagasztó, közötte erősító csík, és húzz rá lábazati finomszemcsés nemesvakolatot. Az műgyantás, vízlepergető és uv álló. Zománc festék szerintem 1-2 éven belül lepereg. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49729) estikornel válasza föccer (#49727) üzenetére


estikornel
tag

Pontosan Dunaújvárosban, sajnos rokoni és baráti körben semmi segítségre nem számíthatok, ha magam csinálnám akkor pedig botrányos eredmény születne.

(#49730) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Fuga es csempe tisztitasra mit ajanlotok?
Regen volt egy specko szerunk ami mandula illatu volt es kek szinu de a nevere mar nem emlekszek.

[ Szerkesztve ]

(#49731) Met válasza föccer (#49728) üzenetére


Met
Topikgazda

Egy kb. 2x3 cm es felületre, 150 cm szélességben lábazati vakolat?:)

estikornel Jobb, olcsóbb és gyorsabb ha magadnak megcsinálod.
Most már nem hiszem hogy találsz festőt aki elvállalja, most van a szezonjuk.
Youtube-on találsz videót mindenhez.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49732) föccer válasza estikornel (#49729) üzenetére


föccer
nagyúr

Végig kell egy erős spaklival kapargatni a fal minden pontját. El kell távolítani minden málló, laza részt, korábbi festékeket, esetleg ragasztót. Ezután portalanítani, majd a kívánatos felületegyenlítés vastagságához igazított javítóanyaggal nekiállni és kijavítani a vakolatot. Ha csak ~1mm-es "hibák" vannak a felon, akkor mehet egyből széria glettel a glettelés, annyit be lehet húzni vele. Vödörbe víz, beleszóród a glettanyagot, hagyod ázni néhány percig, majd csomómentesre kikevered. Spaklival fel a gletvasra, glettvasról fel a falra és igyekszel simára elhúzni (nem is annyira nehéz), lehetőség szerint vékony rétegben. Másnap, ha megkötött, akkor 80-as csiszolóvászonnal átcsiszolod, portalanítod, majd újabb réteg glett. Következő nap 120-as papírral csiszolod és ha ügyes vagy, akkor végeztél is a felület előkészítéssel. Kiválasztod a festéket és jó esetben egy rövid szőrű teddy hengerrel átgurítod a felületet. Jó fajta festékból 1 réteg elég. Falon függőleges, mennyezeten a fény irányába kell a hengert gurítani.

Ha bizonytalan vagy a kézügyességedbe, akkor a csempe széleit érdemes végig ragasztani, akkor kevesebbet kell takarítani.

Met: Hát, ahogy gondolod. Zománc festéket le fogja dobni magáról. Esetleg nézz be egy homlokzati szigetelő rendszerekkel foglalkozó boltha, hátha lehet kapni kis kiszerelésben időjárás álló festéket.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49733) Met válasza föccer (#49732) üzenetére


Met
Topikgazda

Tudom, az lenne a legjobb de egy fanglival is sok lenne belőle.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49734) estikornel válasza föccer (#49732) üzenetére


estikornel
tag

Köszönöm a tippeket és a segítséget. Mellékelek néhány képet, hogy szemléltetni tudjam a dolgot. A kád fölött le van kenve azzal a szürke finomszemcsés alapozóval, (zöldes sárga zsák, OBI) ahol elkezdtem és elég bénán van felkenve a glett az pedig 1,5-2mm vastag is lehet. A glettelés előtt tapadóhíddal alapoztam a falat amiről a ragasztót előzetesen leszedtem spaklival. Utolsó képen pedig az ajtó keretének széle látható amit a semmirekellő burkoló nem csinált meg rendesen, nem rakott alá élvédőt így még azt is meg kéne oldjam valahogy mert így undorítóan néz ki. Már eléggé kétsége vagyok esve, mert már lassan egy hónapja "félkész" a fürdő, pénzem meg már alig van amit erre tudnék fordítani.

A glett az Poli-farbe corso.
Festék valami Héra mattfehér.
Ezzel a kaparóval könnyebb lenne leszedni a régi festéket a mennyezetről mint a hagyományos háromszög alakúval? Kép

Itt pedig a képek:
[link] [link] [link] [link] [link] [link]

(#49735) Met válasza estikornel (#49734) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha nem nagyon van rá pénzed akkor csináld meg.
Túl vastagon vitted fel ennyi a baj, viszont ezt le lehet csiszolni.
Vékony rétegben húzd le a glettet, száradás után csiszold le, megint vékony rétegben húzd le és megint csiszold. Ahol van még horpadás ott húzd le újra.
A linkelt kaparó az nagyon durva, tégláig leszeded vele a falat, spakli a célszerszám ilyenre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49736) föccer válasza estikornel (#49734) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt a melót úgy hívják, hogy tömény szopás. :( Más által félbehagyott melót senki nem vállal szívesen,max heroin árban. :(

A glettet jóval vékonyabban is lehet feltenni. Nem tudom mivel húztad, (talán kartecsniven?), de egy sima, kisebb gletvassal is szépen meg lehet csinálni.a trükkje, hogy vékonyabban kell, csomómentes anyaggal többször áthúzva a felületen "lesimítani".

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49737) estikornel


estikornel
tag

Szóval akkor az eddigi "munka", tákolmány nem rossz csak csiszoljak rajta. A hátsó betonos vagy nem tudom milyen réteg a kád fölötti részen ami szürke azzal mit kezdjek, mehet rá egyből a glett? Mert szép sima felület és nem szívesen kaparnám le ha nem muszáj. A glettet fogazott glettvas másik sima felével csináltam :D

(#49738) Met válasza estikornel (#49737) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó ez, csak magad copattad meg mert így sokat kell csiszolnod. :)
A kád felé is mehet a glett, csak vékonyan ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49739) Andris837


Andris837
senior tag

No akkor uraim itt is feltenném a kérdést:

Sziasztok!

A jelenlegi előtetőt szeretném felújíttatni. Jelenleg lemez van a tetején és ezt szeretném ledobni róla és más megoldást találni. Ebben kérem a segítségeteket.

Mennyibe kerülne egy ilyen kivitelezés? 5,3x2,2m maga a tető. Egy teraszt fed le. Bármilyen megoldás érdekel.

- OSB lappal fedve, zsindellyel
- Deszkázva, zsindellyel
- stb...

Nem nagyon értek hozzá, ezért kérem segítségeteket.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#49740) föccer válasza estikornel (#49737) üzenetére


föccer
nagyúr

Rettentő kényelmetlen fogazott glettvassal simát glettelni. Néhány 100 forintért lehet venni vidéken rendes gletvasat. Egészen más életérzés lesz azzal dolgozni. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49741) r.levente75 válasza föccer (#49732) üzenetére


r.levente75
addikt

Zománcot én se vinnék fel, akkor inkább homlokzatfestéket. Van négy literes kiszerelésben is!

(#49742) Met válasza Andris837 (#49739) üzenetére


Met
Topikgazda

Üregkamrás polikarbonát? Dobol rajta az eső, nyáron megdöglesz alatta de legalább a fényt átengedi. :)
OSB+zsindelyt tennék.

föccer írta hogy a fogazott sima felével húzta le

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49743) föccer válasza Met (#49742) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, én is arról beszélek, hogy rettenek kényelmetlen vele dolgozni. Vagy legalábbis nekem, amikor eltüntettem a sima gletvasamat és gyorsan kellett. :D

A fogazottakat markolni kell, mert markolat van rajta. A sima gletvason csak egy "fadarab" van, így azt "elég" újjbeggyel fogni, így sokkal könyebben irányítható, sokkal kevésbé fárasztó, mint a fogazottal szórakozni.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49744) fess válasza macilaci78 (#49724) üzenetére


fess
őstag

Állandó vastagság, szélesség de változó hossz. A gyártónak mondtam, hogy 40cm-ként akarom párnafázni, azt mondta az elég, vakpadlóról nem volt szó. A párnafát elég 3 pontban a padlóhoz rögzíteni (nem teljesen 5m)?

(#49745) Lipton válasza estikornel (#49734) üzenetére


Lipton
őstag

Tudom, hogy nem ez volt a kerdes, de miert nem csempezed fel plafonig vagy utolso egesz csempeig?

(#49746) estikornel válasza Lipton (#49745) üzenetére


estikornel
tag

Spórolás volt a fő cél, a felújítás során ami lényegében majdnem sikerült. Hétvégén nekiállok szerintem, aztán ha sikerül akkor tényleg spóroltam, viszont a plafon mindenképp elkerülhetetlen lett volna mert szép nagy darabokban vált már le.

(#49747) #33253120 válasza fess (#49744) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én annyira nem értek ehhez, de szerintem kevés.
Fa, párás-száraz időszakok, és vetemedni támadhat kedve.
Közel 5 méteren meg a 3 pont úgy néz ki:
A; lefogatod a fal tövében, meg középen? Azaz (közel 5m)/2-10cm lesz a fesztáv. Sacc ez 220-230 cm. Ez így sok
B; Negyedeled a távot, azaz (közel 5m)/4=125cm-(közel/4) ami már annyira nem rossz, de a széle libeghet később.

Én kb méterenként fogatnám laikusként. Pontosabban az első-utolsó lyuk a faltól 10cm-re, és addig osztom a távot, hogy 3-4 fogatás legyen... Persze nem kell centi pontossággal, de figyelembe kell venni az esetleges egyenetlenségeket a fában, és a padlóban is...

De a hozzáértők majd kijavítanak.

(#49748) Lipton válasza Andris837 (#49739) üzenetére


Lipton
őstag

Kepet tennel?
Tavaly 5x5-os teto kompletten (teljes szerkezet) festve, polikarbonat fedessel (rendesen gyari szerelvenyekkel), csatornaval volt 600.

[ Szerkesztve ]

(#49749) #33253120 válasza estikornel (#49746) üzenetére


#33253120
törölt tag

A mennyezeten levered ami mállik, és zöld gipszkartont raksz fel bramac lécre....

[ Szerkesztve ]

(#49750) macilaci78 válasza fess (#49744) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Max 60 centinként dübelezd le.
Meg az se mindegy, milyen fa. Fafajról még nem esett szó, pedig most tenném fel harmadjára a kérdést.
De erős vagyok és nem kérdezek rá. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.