Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50451) macilaci78 válasza philoxenia (#50450) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Iparművész. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50452) r.levente75 válasza YAS-dude (#50449) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez sajnos így van.

(#50453) Dr.Zoo válasza philoxenia (#50450) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Dehogy, házi barkácsoló. :D

például.: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#50454) ALI_G válasza fero02 (#50446) üzenetére


ALI_G
veterán

3x25 tenyleg komoly, de annyit nem szeretnek aldozni. A futes es hmv kazan lesz, oda nem kell ejszakai aram, H tarifa csak akkor kellene ha lenne hoszivattyura egy komolyabb palyazat. Napelemet tervezek a tetore, de ha jol tudom azt oracserevel oldjak meg (csovezest mar most megcsinaljak).

(#50455) Gergőke88 válasza McReay (#50438) üzenetére


Gergőke88
addikt

Panel esetén figyelj arra, hogy sok esetben a bent lévő ajtók nem szabványosak.
De meg tudják oldani szépen, nálam is sikerült.

(#50456) csibor


csibor
őstag

Nem pont ide való. Van nálam egy elektromos fűnyíró. A mágnesfék áram alatt is befog. A tudásom itt megáll. Van valami ötlet a kidobáson kívül?

(#50457) mezis válasza Dr.Zoo (#50448) üzenetére


mezis
nagyúr

Bojlert nem gondoltad vezérelt ("éjszakai") áramról működtetni ? Valamivel olcsóbb.

mezis

(#50458) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hővisszaverős, UV-szűrős, nem tükröződő ablakfóliát keresek nagyméretű ablaküvegre, kb 50 m2-re.
BP, XI. kerület.

Kinek van tapasztalata?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50459) Dr.Zoo válasza mezis (#50457) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Alkalmazott vagyok a Művekben, szóval elvileg mindegy lenne. :D
De igazad van, van éjszakai mérőm is, igaz az "csak" 20A. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#50460) föccer válasza macilaci78 (#50458) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Jó bemutató terem, jó választék, korrekt tájékoztatás és ügyintézés, profi felhelyezés. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50461) Met válasza föccer (#50460) üzenetére


Met
Topikgazda

Csak redőnyt ne akarjon senki tőlük :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50462) macilaci78 válasza Met (#50461) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem lesz redőnyünk, nyugi.

föccer: a honlapjukon lévő díjkalkulátor alapján a fele összegből is alkudnék szívem szerint. Szerintem valamikor mégis elmegyek és kifaggatom őket, illetve megnézem a portékát, mert nem tudom, mire számítsak.
A VS 60 SR CDF szimpatikus, mert az veri vissza a legkevesebb látható fényt, gondolom, ez tükröződik legkevésbé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50463) realist


realist
őstag

A felújítás alatt lévő lakásunkban jó néhány falról el kell távolítanunk az olajlábazatot. Ennek mi a legegyszerűbb módja?

Olvastam olyat is, hogy tégláig le kell verni a vakolatot és újravakolna a falat. Remélem van egyszerűbb módszer...

[ Szerkesztve ]

(#50464) fess válasza realist (#50463) üzenetére


fess
őstag

Nálunk bekenték falfixes csemperagasztóval, majd azt behálózták, és úgy glettelték,festették.

(#50465) r.levente75 válasza realist (#50463) üzenetére


r.levente75
addikt

Le kell kaparni, egy idő után meggyengülhet és hibaforrásként ott lesz mint rtg!

(#50466) Melack


Melack
veterán

Nah mégegyszer: Nagykáta környékéről van villanyász? Főzőlap és sütő bekötése lenne a feladat. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50467) r.levente75 válasza Melack (#50466) üzenetére


r.levente75
addikt

Új a cucc amit bekötettnél

(#50468) Melack válasza r.levente75 (#50467) üzenetére


Melack
veterán

Igen, ezért számla is kell, ezt elfelejtettem előbb.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50469) r.levente75 válasza Melack (#50468) üzenetére


r.levente75
addikt

Nézd meg a hivatalos szervízlistában kik foglalkoznak az adott típussal, ha más köti be elszáll a garancia. Én így tudom, ha nem majd kijavítanak.

(#50470) VIPowER válasza Melack (#50466) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#50471) Nerazim válasza realist (#50463) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia! Mi is hasonló cipőben járunk. Le kellene verni kb 3-4 mm vastagságot és megnézni mondjuk egy kis vízzel , hogy lepereg-e, gyöngyözik rajta, ha igen akkor verni kell tovább nincs mese, lehet egész a tégláig is. Mondtak nekünk is olyat h melegíteni is lehet és akkor lemállik vagy kromofággal lekenni ,de sztem ezeket inkább felejtsd el.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50472) r.levente75 válasza Nerazim (#50471) üzenetére


r.levente75
addikt

Az oljlábazat készítésnek van egy műveleti sorrendje, gondolom nem a vakolatra közvetlen van elkészítve. Valamilyen símítás biztos van alatta az esztétika miatt. Az olajlábazat miután elkészült egy kemény filmréteget alkot, mely símán mechanikai úton kaparással eltávolítható. Áztatni nem kell, mivel vizet nem vesz fel, csak szárazon, nem könnyű de le lehet tuszkolni. Vakolatot nem kell. Utána lehet felépíteni az új rétegrendet a falfestéshez vagy bármilyen díszítő munkához.

(#50473) Zirowe válasza Zirowe (#50424) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, toldó megvéve, minden összeszerelve és berakva.
Megint oldalt folyik két csavarnál és az új alaplap egyik hőérzékelő csövéből is jön víz, igaz, elég lassan.
Gondolom ez utóbbi az alaplap hibája lehet..
Remek, szedhetem szét és vihetem vissza.
Az elsőt meg nem tudom, minden csavart tökig húztam már, ott, ahol folyik, még lehet picit húzni rajta, de kb félek, hogy kitöröm.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50474) AndrewBlase válasza Zirowe (#50473) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az alaplap csavarjait úgy húzd meg, mint a kocsi kerekénél. Mindig átlósan, és lehetőleg egyforma erővel, és ne 1×re tökig, mert az a tömítés deformitásához vezethet, ami pedig a csepegéshez. Sőt, az se biztos, hogy tökig kell húzni. Érzésre csináld.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#50475) Nerazim válasza r.levente75 (#50472) üzenetére


Nerazim
őstag

Figy most volt dolgom olajlábazattal, mech. csiszolóval kezdtük semmit nem ért csak szált a por. Le kell verni, könnyebb, gyorsabb tisztább nincs mit ezen ragozni. Te ezt kapargathatod éjjel nappal, ha sok időd van akkor hajrá. Nekünk nem volt, gyorsan kellett csinálni, hacsak nem valami ezeréves ami málik le magától akkor gyorsabb, ha leveri az ember. Vagy egy másik megoldás ami célra vezetett nálunk, hogy kisebb kalapáccsal a felületét összetörtük és utána spaknival lekapartuk.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50476) Zirowe válasza AndrewBlase (#50474) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, így tekertem be őket, a többivel nincs is gond, csak annál az egy csavarnál.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50477) Bacusuz válasza fero02 (#50446) üzenetére


Bacusuz
őstag

Elmű telefonos ügyfélszolgálaton azt mondta,hogy h tarifát csak téli időszakban adnak és nem klímára csak hőszivattyúra.
Most hogy van ez?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50478) csibor válasza Zirowe (#50473) üzenetére


csibor
őstag

Nem lehet a tartály is lyukas? Talp tömítést én ilyenkor megint ujjat teszek. rendesen minden vízkövet leszedtél a tartály aljáról? A meghúzás átlósan csinálod?

(#50479) pirosvilamos válasza Melack (#50468) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nekem van egy szecsői ismeretségem , regisztrált, meg ilyenek
Ha érdekel, privátban elküldöm a számát

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#50480) mezis válasza realist (#50463) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak láttam hasonlót egy intézménynél: Valamilyen gázpalackos lánggal égették le az olajfestéket a falról.
Rettenetesen bűzös volt....

mezis

(#50481) Zirowe válasza csibor (#50478) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gyakorlatilag minden új, új csavarok, anyák, alátét, alaplap, alaplaphoz új tömítés, új fűtőszál, új fűtőszál tömítés.
Mielőtt szétszedtem volna, az előző alaplappal nem tűnt lyukasnak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50482) csemberlen válasza Bacusuz (#50477) üzenetére


csemberlen
őstag

A klíma is hőszivattyú.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50483) r.levente75 válasza Nerazim (#50475) üzenetére


r.levente75
addikt

Én nem ragozom, felmerült mint kérdés,,gondoltam ha már konyítok hozzá, akkor segítek a kérdezőnek. Találkoztam pár tízezer m2 falfelülettel, volt már benne minden,,de olajláb miatt vakolatleverés, így még nem jártam. Lehet, hogy szerencsém volt az elmúlt húsz évben. :F

(#50484) Bacusuz válasza csemberlen (#50482) üzenetére


Bacusuz
őstag

Külön óra kell neki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50485) #33253120 válasza Bacusuz (#50484) üzenetére


#33253120
törölt tag

A h tarifának igen.
És csak bizonyos tulajdonságú klímákra adják ki a mérőt.

(#50486) csemberlen válasza Bacusuz (#50484) üzenetére


csemberlen
őstag

Persze.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50487) realist válasza r.levente75 (#50483) üzenetére


realist
őstag

Még egy kicsit az olajláb témáról....
Az egyik helyiségben a mostani olajláb egyik részére csempe menne egy másik helyiségben pedig fűrészporos tapéta.

Csempe alatti részen ugye jól gondolom, hogy elég egy pár réteget lekaparni alatta, majd jöhet a csemperagasztó?

Fűrészporos tapéta alatt is elég részben lekaparni, glettelni és előtte valamivel alapozni a tapéta előtt?

(#50488) macilaci78 válasza realist (#50487) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy barátomék a konyhában hideg zsíroldóval szedték le, és lefestették a falat, kb 2 éve. Nincs rá panasz, de ez nem jelenti azt, hogy 5 éven belül nem is lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50489) Nerazim válasza realist (#50487) üzenetére


Nerazim
őstag

Szvsz csempe alá elég ha kaparod már ha lejön úgy egy próbát megér. Mi festeni akarunk majd alá azért kellett jobban leverni, mert az alatt lévő réteg eléggé beszívta az olajat és csak lepergett volna.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50490) Zirowe válasza Zirowe (#50481) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Még este jól meghúztam minden csavart, reggelre már nem volt annyira vizes oldalt, gondolom ha még jobban húzok rajta, akkor már talán rendben lesz.
Viszont ezen az új alaplapon ugye a 6 csavar lyuka mellett van plusz kettő, egy nagyobb, oda került a földelés csavarja, és van egy kisebb, abban is vettem észre reggel egy árulkodó cseppet..

Egyébként amikor szétszedtem úgy nézett ki a cucc, hogy a 6 nagy csavaron volt egy alátét és az alátét és az alaplap között volt egy kis tömítés is, az a kék kis cucc, ami elvileg az anód alá kell.
Nekem a boltba azt mondták, hogy az felesleges, mert a belső gumi végzi a tömítést, én azért beraktam az alátétek alá.
Felesleges?

Úgyis szét kell szednem, mert holnap visszaviszem az alaplapot..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50491) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok!

Adott egy ocsmányra festett fal amit összekoszoltak és ki kellene javítani a festést. Hogy a búbánatba tudnám kikevertetni azt az árnyalatot amilyen a falon lévő? Sötétebb bézs árnyalat, ötletem sincs, hogyan vihetnék mintát belőle festékboltba... egy fotó nem adja vissza, kb minden képen más színű. Az itthon kikeverés a legvégső eset, de gondoltam hátha van ötletetek :)

Köszi!

(#50492) Ton-ton válasza vwpolopg (#50491) üzenetére


Ton-ton
tag

Festheted más színűre is, ma az úgyis divatos :-)
Készítesz róla egy fotót (esetleg többet vakuval és a nélkül is), majd ezt kinyomtatod (kis méretben a festéktakarékosság miatt), és odateszed a falhoz. Ha nem jó (ami szinte biztos), akkor állítod a színhőmérsékletet, kontrasztot, stb a gépen, és ismét kinyomtatod. Amikor megfelel megvan a színmintád. Bocsánat ha körülményes, de elsőre ennyire futotta a képességeimből.

http://qtp.hu

(#50493) vwpolopg válasza Ton-ton (#50492) üzenetére


vwpolopg
őstag

Az ötlet jó, de nyomtatóm nincs :( Viszont találtam egy kb 1cm x 1 cm-es vakolatdarabot az egyik sarokban amit az odaszáradt festék fogott oda :D Ennyi elég lehet vajon mintának vagy kiröhögnek ha ezzel beállítok?

(#50494) r.levente75


r.levente75
addikt

A festékből lekaparsz egy kisebb összefüggő darabot és beviszed. Vagy ma már minden festékboltban van festékmérő kölcsönkéred és megméred. Mobil teló méretű. 99% pontos.

(#50495) Lipton válasza vwpolopg (#50493) üzenetére


Lipton
őstag

Elmész egy festék boltba, elhozol tőlük egy komplett színpalettát (összekapcsolt lapocskák) és a faladra feltéve megkeresed a legjobban passzolót. Nyilván a felület valamennyivel másabb lesz, nehéz tökéletesen egyezőt találni de talán így van rá a legnagyobb esélyed.

(#50496) ALI_G


ALI_G
veterán

Kaptam ajánlatot földkábel bekötésre egy elműs villanyszerelőtől, 139+afa (anyag és munkadíj, földbe süllyesztett mérőhely, fi relével, stb), ebben nincs benne az (1) ügyintézés, (2) méretlen oldali kábel bekötés és (3) mérőszerelés, illetve a (4) hálózatfejlesztés díja.
Kérdéseim: úgy általában ez mennyire van túlárazva? :D
1. ez valójában ingyenes ha én intézem?
2-3. ezt az ELMU csinalja?
4. Most beszéltem az elművel, 15 méterig ingyenes a földkábel, de ez a szerelő azt mondta, hogy csak 10-ig ingyenes. Nekünk kb. 15-re van az oszlop (út túloldalán, földre vetítve).
Melyik a preferált, a földből kiálló doboz, vagy a falra szerelt?
:R

[ Szerkesztve ]

(#50497) macilaci78 válasza ALI_G (#50496) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A földből kiállót odarakod a kerítés mellé és nem kell otthon lenned egy leolvasásnál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50498) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Köszi mindenkinek a tippeket!

(#50499) Dr.Zoo válasza ALI_G (#50496) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az új bekötéseknél a telekhatáron, vagy attól maximum egy méterre kérjük kialakítani a mérést. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#50500) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok.
Egy furcsa problémára keresem a megoldást. A kollégiumban, ahol lakom hamarosan magánakcióba kezdek. A szobánkból el van vezetve egy UTP kábel a routerig, de nincs bedugva és a karbantartó ilyesmire "nem ér rá", létrát meg nem ad, mert nem akar felelősséget vállalni, ha megsérülök. Na most ezt a kábelt én bizony be fogom oda dugni. A probléma ott van, hogy egy asztalról + székről nem érem el a routert, kb. fél méter hiányzik még. Mit javasoltok, hogyan csináljam meg?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.