Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50101) r.levente75 válasza realist (#50100) üzenetére


r.levente75
addikt

Te vagy a legfelső szinten, és a 10cm nem teherhordó falszerkezet, hanem válaszfal, annak az elbontása nem engedély köteles. Egy kérdést azért megér. Fővárosi vagy, van egy jó statikusom ott. A konyha átrakás macerásabb ügy a vizvezeték szerelvények miatt, de biztosan megoldható az is szerencsés a felső szint.
Szerk, most látom, hogy Bp.
Privátba tudok küldeni

[ Szerkesztve ]

(#50102) realist válasza r.levente75 (#50101) üzenetére


realist
őstag

A konyha áthelyezés szerencsére könnyen megy. Arra a falra kerül a konyha része aminek a másik fele a fürdő.
A felbontás és homlokzati fúrásnak azért akarok utánamenni, mivel a szomszédok kekecnek tűnnek és be akarom magamat biztosítani, hogy ne tudjanak megszívatni :)

Holnap beszélek az építési osztállyal és, ha kell engedélyeztetés akkor írok neked.

(#50103) r.levente75 válasza realist (#50102) üzenetére


r.levente75
addikt

A konyha akkor szerencsés, a szomszédos dolgot ismerem. Jobb mindenre felkészülni...😊

(#50104) Bacusuz válasza realist (#50091) üzenetére


Bacusuz
őstag

akkor már inkább födém felé szigetelj,ott több megy el

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50105) moonlight115 válasza r.levente75 (#50077) üzenetére


moonlight115
tag

Wallkyddal elég egyszer átfesteni?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50106) r.levente75 válasza moonlight115 (#50105) üzenetére


r.levente75
addikt

99%-ban igen, picit higítani, kiönteni belőle egy festőtálcába és egy közepes méretű de rövid szőrű hengerrel alaposan szétdolgozva kell festeni.

(#50107) moonlight115 válasza r.levente75 (#50106) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi.
Akkor a 2.5 literes elég 14 nm-re, ugye?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50108) r.levente75 válasza moonlight115 (#50107) üzenetére


r.levente75
addikt

100%, hogy igen.

(#50109) moonlight115 válasza r.levente75 (#50108) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50110) Lipton válasza philoxenia (#50088) üzenetére


Lipton
őstag

Tobb helyen ezzel szamolnak. En nem szamoltam, mert semmit nem tudunk.
Regi ablakok eseten hiaba van "valamilyen K ertek", jellemzoen lobog a fuggony mert nem zarnak rendesen. Itt hogy szamoljunk? Modern haz eseten az ablak legyen 0,7 (komplett ablakra ez komoly azert), a fal meg jobb esetben 0,2 alatti es az meg nem passziv kategoria tudtommal (pth30klima + 20cm eps mar 0,12 koruli).

Az ablakok kozotti arany szamolhato konnyen, persze kerdes a beepites minosege. Az arat szinten lehet szamolni. Innen egy gagyi excel es be a futes osszege plusz 20-25-30-35-40 szazalekkal az arany. Innen latod a legjobb/legrosszabb esetek megteruleset evekben.

[ Szerkesztve ]

(#50111) realist válasza Bacusuz (#50104) üzenetére


realist
őstag

Ezen gondolkoztam (érdeklődtem is itt ebben a témában), de egyrészt van egy penész miatti parám, másrészt meg mi lesz a szigeteléssel amikor be fogok ázni (10-15 éves időtávon azért biztosan lesz ilyen). Azon szigetelések pedig amik nem problémásak ilyen szempontból simán belekerülnek 500e+ -ba, csak a szobákra nézve.
Ez ügyben most ott tartok, hogy kivárom az első telet a lakásban, ha magas a fűtésszámla vagy hideg van egy mika6 mellett a 60nm-en akkor jöhet a szigetelés.

(#50112) philoxenia válasza Lipton (#50110) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A levegőcsere minimális a felületi hűléshez képest... Az, hogy lobog a függöny az egy dolog, de a kiinduló hozzászólásban persze nem ilyesmiről van szó. Ott a két illetve háromrétegű üvegről volt szó, azért itt már nem lobog a függöny...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50113) Lipton válasza philoxenia (#50112) üzenetére


Lipton
őstag

A megtakarítás kérdés a mostani számlához képest. Kérdés volt, mennyi lehet a teljes költségből az "ablakok vesztesége", mert onnan tudod számolni az arányok alapján a megtakarítást. A 30-at sokalltad... Régi házak esetében a nyílászárók cseréje csoda szokott lenni (jellemzően ilyen helyen cserélnek így ablakot), nem csak 30% megtakarítás hanem akár több is. Onnan 1,0-0,7 között is van 30%, ez pontosan számolható. Részemről ennyi, nem a hozzászólás gyűjtése a cél :)
A levegő csere nem minimális szerintem, például a nálunk régen valamilyen román geréb tokos fa ablak volt, kb lobogott a haj :). Nem utolsó szempont, hogy így kiszellőzteti a 2 ablak közötti teret is...
Általánosságban én nem gondolkodnék 2 rétegben. Nyilván ha nem fér bele a keretbe akkor nem kérdés. A fűtés számla nem lesz olcsóbb, 30% elvileg van a 2 és 3 között - persze nem mindegy, hogy mennyinek a 30 százaléka. Amennyiben cserél az ember, nem hiszem, hogy a következő 10+ évben lesz tervezett csere.
A beépítés költsége és a kiegészítők fix elvileg, így a teljes költség esetén ugye "aránylag nem lesz annyival több" a 3-as esetén mint az ablakok közötti valós differencia.

[ Szerkesztve ]

(#50114) philoxenia válasza Lipton (#50113) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Háromrétegű üvegezés esetén az ablakon 30%-al kevesebb hő távozik a kétrétegűhöz képest, ez tiszta sor. Ellenben az egész lakás hőveszteségéhez képest ez már keveset számít, ha mást nem szigetelünk. A megtakarított különbség máshol használva szigetelésre sokkal többet hozhat.
Ha hagyományos szigeteletlen lakásnál mondjuk 30% ment el eddig az ablakokon, a kétrétegű csere után már akár 10%-ra csökkenhet ez az arány, annak a 30%-a meg nem sok.... nagyjából 3%...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50115) Bacusuz válasza realist (#50111) üzenetére


Bacusuz
őstag

akkor meg ablakból sem muszáj a drágábbik
szvsz

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50116) ALI_G válasza realist (#50091) üzenetére


ALI_G
veterán

A fodemszigetelessel jobban jarnal. Egyelore eleg a 2 reteg, de amint be lesz csomagolva a haz, mar az lesz a gyenge pont.

(#50117) Siriusb válasza #33253120 (#50032) üzenetére


Siriusb
veterán

Egyelőre itt tartok. Megpróbálok szert tenni egy nullás kulcsra, hátha..

(#50033) Mercutio_
A kétszárnyas része nyílik, ez az egyajtós rész. Miért lenne valami egyszerű, ha lehet kínlódni is? :)

[ Szerkesztve ]

(#50118) #33253120 válasza Siriusb (#50117) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na, örülök. :)

(#50119) realist válasza r.levente75 (#50101) üzenetére


realist
őstag

Privát ment, statikus ügyben.

A konyha áthelyezés kezd para lenni. A kerületi építési osztály szerint lakóhelyiség felé nem tehetem. Így ugye nehéz amerikai konyhás nappalit kialakítani... Esetleg, ha építész-tervezővel megvéleményeztetem, akkor megpróbálkozhatok vele. De még így lehet belőle problémám és amennyiben pl. leáztatom a szomszédot akkor a biztosító nem fog fizetni. Szóval úgy néz ki ez bukó...

(#50120) r.levente75 válasza realist (#50119) üzenetére


r.levente75
addikt

Privátba ment az elérhetőség.

(#50121) zoli03


zoli03
őstag

Le akarják szigetelni a mellettünk levő társasházat (a mienk egy családi/sorház jellegű ház). Az elhelyezkedésük leegyszerűsítve így néz ki: [link]. A két ház teljesen egymás mellett van, az övüké hosszabb és magasabb, így még az udvarunk egy részén is folytatódik, utána kerítés van. Értelemszerűen a fal mi tetőnk feletti részt szigetelik le, meg az udvarunkon folytatód falat. Az szabályos, hogy így a szigetelés a mi udvarunkból fog területet elvenni?

[ Szerkesztve ]

(#50122) Melack válasza zoli03 (#50121) üzenetére


Melack
veterán

A szigetelés gondolom a földet nem érinti, így a fal síkja kerül "beljebb" - ergo a légköbméter csökkenne, de a tényleges m2 nem. Max földmérő tud erről nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50123) zoli03 válasza Melack (#50122) üzenetére


zoli03
őstag

Gondolom a földig szigetelik le (az ő alapjuk a mi talajszintünkkel van kb egy szintben), így már az udvar alapterülete is csökkenne.

(#50124) Met válasza zoli03 (#50123) üzenetére


Met
Topikgazda

Most komolyan, az a 10-15 cm hiányzik?
Nem inkább arra kellene gondolni hogy szép sima lesz a fal? Nem potyog le a vakolat stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50125) Melack válasza zoli03 (#50123) üzenetére


Melack
veterán

Meg lehet kérdezni a kivitelezőt, hogy mit és hogyan. 20 cm ami elvész ilyen téren kb milyen hosszan?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50127) zoli03 válasza Met (#50124) üzenetére


zoli03
őstag

A jogi háttere érdekelt volna, de közben utánanéztem. Ha nem iratok semmilyen papírt, akkor elvileg el is birtokolhatja a szomszéd a teleknek azt a részét, azt meg semmiképp nem szeretném.
Amúgy számít a 10-15 cm, mert szoktam ott tárolni a biciklijeimet (a másik oldalon egy szőlőlugas oszlopai vannak), és nem mindegy, hogy 100 vagy 85-80 cm van a 72 cm széles kormánynak. Az eresz is a mi telekrészünkön megy le, mert ott egyszerűbb volt elvinni nekik, mégse szóltam érte. A padlásfeljáró is ott van, ha leszigetelik, akkor az oldalról később szinte esélytelen lesz lefesteni a zártszelvény vázat. A szépségről inkább ne beszéljünk, a kerítésen ki kellett valamit javítani, kb 1 m2 részen ki lettek szedve a téglák, de a mi oldalunkon már nem lett lefestve, de még csak le sem vakolták. A vakolat így is hullik, össze-vissza van repedezve a kb 15 éves ház fala.

Melack: egyelőre még csak megnézték, hogy férnek hozzá, a lakógyűlésnek is meg kell szavazni. Amúgy 6-7 méterről van szó.

(#50128) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

És ha zoli03 azért nem tudna a saját udvarára építeni azt, amit szeretne, mert hibádzik az a 10-20 cm? Vagy nem tud a garázsára ráfordulni az elvett terület miatt? ;]
Szélsőséges dolgok, tudom, de minimum illik kikérni a szomszéd véleményét. Nem tudom, él-e még az a szabályozás, hogy az ember csak úgy csinálhat valamit a házával, ha kikéri a szomszédok engedélyét.

Miért mindig én???

(#50129) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Melyik a legkisebb átmérőjű fúró, amivel betonba lehet fúrni?
Ott tartunk, hogy a képek és kisebb polcok felszerelése időszerűvé vált, de erős túlzásnak érzem, emiatt 6mm átmérőjű lyukat fúrni a betonba.
Viszont nem nagyon találtam ennél vékonyabbat.

Illetve ilyen célra van-e olcsóbb megoldás, mint egy fúrókalapács beszerzése?
Sima fúrót mindenképpen kell vennem és akkor már valami olyan ütvefúrót vennék, ami alkalmas ilyen kisebb átmérőjű lyukak betonba fúrására.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50130) zoli03 válasza Bici (#50129) üzenetére


zoli03
őstag

5-ös biztos létezik, azt még ütvefúróval is ki lehet fúrni, ha muszáj (panelről nem nyilatkozok, nem panelben lakom). Amúgy a Lidlben jövő héten lesz fúrókalapács 15e Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#50131) Morris válasza zoli03 (#50130) üzenetére


Morris
veterán

Én is fúró kalapácsot tervezek venni, csak nem tudom milyet. Nekem olyan ami elég erős és tartós.
Mit kell nézni ezeknél a fúróknál?

(#50132) Bici válasza zoli03 (#50130) üzenetére


Bici
félisten

Az már egy fokkal jobb. Eseteg 3-4-es? Vagy eltörne a fúrószár?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50133) AndrewBlase válasza Bici (#50132) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Létezik, de nincs értelme (és ritka, mint a fehér holló). Én speciel 6-os tipli (dübel) alatt nem kezdenék polc, miegymás falra rögzítéséhez.

Miért mindig én???

(#50134) r.levente75 válasza Bici (#50132) üzenetére


r.levente75
addikt

4-es alá nem mennék, csak képnek nem is tudom van e annál kisebb dűbel. Ha panelba laksz, egy jobb fúróba gondolkodj.

[ Szerkesztve ]

(#50135) zoli03 válasza Bici (#50132) üzenetére


zoli03
őstag

4-es még létezik, csak ritkább. 3-as már hengeresben is ritka. De mit akarsz 3-assal? Mekkora dübelt raksz abba?

(#50136) Bici válasza AndrewBlase (#50133) üzenetére


Bici
félisten

Egy nehezebb polcot én is 6-ossal raknék fel, de itt nagyon kicsi polcokról dísztő elemekről van szó, max. 1 kg. mindenestül.

r.levente75: Én is 4-es körül gondoltam.
A fúró még kérdéses, sajnos nem tudom, mi számít jónak. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50137) zoli03 válasza Morris (#50131) üzenetére


zoli03
őstag

Ha erős és tartós kell, akkor iparit kell venni. Csak kérdés, hogy megfizeted-e, vagy megéri-e egyáltalán. Mennyit szánnál rá?

(#50138) macilaci78 válasza Bici (#50136) üzenetére


macilaci78
nagyúr

3-as is van, de vannak spéci szögek is, amihez csak kalapács kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50139) r.levente75


r.levente75
addikt

Makita HR 2470 mindent visz!!!

(#50140) Morris válasza zoli03 (#50137) üzenetére


Morris
veterán

Nézegettem az einhell 30k-s gépét. Nem tudom ez mennyire időtálló :U

(#50141) sanzi89 válasza Bici (#50136) üzenetére


sanzi89
addikt

Makita Nemesis

Brutál jó, én 5-ös fúróval fúrtam aljzatbetonba laminált parketta áthidalójának a rögzítő tiplijét, meg se kottyant neki. Sajna 4-es méret nincs.

Kisebb fúrásokhoz ez se lehet rossz, és van 4-es méret.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50142) AndrewBlase válasza Bici (#50136) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Félreértesz.
Én a kisebb dolgoknak mondom a 6-os tiplit. nehezebb dolgoknak 8-ast. Egyszerűen nem látom értelmét a 6-osnál kisebb dübel használatát falon. Nagyon maximum (<-képzavarral élve) kisebb képecskéknek. De akkor meg már ott a szög, és fúrógépre se kell beruházni. Avagy, gyurmaragasztó (pl Pattex). Raksz egy kicsit a rögzítendő tárgy hátára, felnyomod, és kész.

Miért mindig én???

(#50143) üszök válasza Morris (#50131) üzenetére


üszök
őstag

Mennyire intenzíven fogod használni? Mert ha évi pár alkalommal akkor lehet felesleges drága gépet venned.
Nekem egy gagyi OBI vagy Praktiker gépem van,10k volt jó pár éve,de a hozzá adott gagyi szárakkal is simán viszi a panelt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#50144) YAS-dude válasza Bici (#50129) üzenetére


YAS-dude
őstag

Sds-es fúrószárból talán a 4-es a legkisebb, de nagyon hamar tönkre tudja ütni azt a pici hegyet egy rendesebb fúrókalapács. 6-os elég egy panellakásban a rögzítési feladatok 90%-ára. A maradék nehezebb dolognak meg 8-as. Fontos a jó tipli, én csak fischer sx6 sx8-at használok.

(#50145) Morris válasza üszök (#50143) üzenetére


Morris
veterán

Lakásfelújításhoz kellene. Igazából párszor belefutottam már betonba és a jelenlegi ütvefúróm nem jól vizsgázott.
Szóval jó az ha van. Sose lehet tudni.
Plusz hamarosan csinálom a mennyezet világítást. Oda pedig kell a jó fúró.

(#50146) lsc válasza Morris (#50145) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy ehhez [link] hasonló nevenincset vettem anno 10 éve a praktikerben, eddig megy, látott már betont, kő alapot, véstem is vele. Ha nem használod ki felesleges drágább.

Az élet kegyetlen .

(#50147) _Petya_ válasza Bici (#50129) üzenetére


_Petya_
őstag

Nemrég raktam fel képeket panelban.

SDS-es fúróból van 5-ös, az teljesen jó, én Fischer SX5x25-öst használtam, tökéletesen bevált. Minőségi fúrószárat vegyél, mert a panel nagyon eszi, és inkább több menetben fúrj, ne forrósodjon fel a hegye.
Plusz, mivel ilyen rövid a tipli, a fürdő-WC blokk vékony falába (azt hiszem 4,5 cm a fal) is biztonsággal lehet ilyet fúrni, nem ugrik le a másik oldalon a fal. Korábban 6-os fúrót és SX6x30-at használtam, azzal olyan 70%-ban leugrott a fal a másik oldalon....

Morris: Bosch PBH 2100 RE-m van, nagyon aljánlom, komplett panel felújítást végigcsináltam vele, már 3 éves, semmi baja. Pedig itt aztán minden beton :) 23k körül kapható.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#50148) werszomjas válasza Morris (#50145) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez a parkside nem tűnik rossznak 15e-ért.

üdv

(#50149) üszök válasza Morris (#50145) üzenetére


üszök
őstag

Nekem egy ilyen kinézetű van.Felújítás előtt vedd meg,van rá garancia. Régebben fúrtam pár lyukat valami ilyesmivel nem vitte túl jól a panelt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#50150) r.levente75 válasza üszök (#50149) üzenetére


r.levente75
addikt

A pbh 2800?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.