Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91601) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

Kiszabadítottam a karanténból a kis Turmixot és a Quick Millt egy közös fotó erejéig:


Imádom őket, de sajnos nem férnek el, uh egy próba után mennek vissza a gardróbba :)

(#91602) iatti válasza Szabász (#91599) üzenetére


iatti
aktív tag

köszi! ezt az infót olvastam én is.de én készpénzzel működöm,meg max előző nap derül ki,hogy merre megyek fuvarba veszprémből. ez így nem nyerő nekem.

(#91603) paljoc


paljoc
tag

Az öreg nem ismer tréfát ha kávéról van szó, ő megy és kész...🤣
[link]

[ Szerkesztve ]

(#91604) Szabász válasza iatti (#91602) üzenetére


Szabász
csendes tag

Ha Szentendre felé jársz, csörgesd meg Gábort (kávékalmár) nála van személyes átvétel és készpénzes fizetés!
Laczkó Gábor
+36 30 916 5817

(#91605) hoffman_ válasza Szabász (#91600) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen! :)

még egy kérdés, Gaggián kívül. ahogy nézem, ugyanazokat a gépeket lehet kapni Catler, Sage és Breville márka alatt is. ráadásul ezek már jó drága gépek. mégis ugyanazt az OEM alapot használja mindenki? nem gondolom, hogy ezek között bármi különbség van, jól sejtem?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#91606) Szabász válasza Peti...(16v) (#91601) üzenetére


Szabász
csendes tag

Gratulálok szép gyűjtemény! :Y

(#91607) Szabász válasza hoffman_ (#91605) üzenetére


Szabász
csendes tag

Mindegyik ugyan az csak a márkanév változik! Nálunk Sage néven árulják, ha mellette döntesz ìrj rám privát!

[ Szerkesztve ]

(#91608) hoffman_ válasza Szabász (#91607) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#91609) Parci válasza Peti...(16v) (#91601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, egy korábbi önmagamat látom a képen :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#91610) OPiiPO válasza Peti...(16v) (#91601) üzenetére


OPiiPO
addikt

szépen néznek ki :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#91611) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Azt hittem csilliós gép kell egy jó tejhabhoz, erre Dritan:

https://www.youtube.com/watch?v=Q37vEbfDepY

(#91612) soldier2 válasza paljoc (#91603) üzenetére


soldier2
őstag

Mert van ami nélkül lehet, de nem érdemes élni. Az öreg tisztára olyan mint a Ferrari F1 csapat egyik korábbi elnöke :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#91613) paljoc válasza soldier2 (#91612) üzenetére


paljoc
tag

Nekem az az üzenet jött át belőle, hogy van a kávé, mmint maga az ital, meg van a kávézás, mint program, s ez a kettő szorosan összefügg, zseniális ahogy kimegy az ajtón, majd benéz az ablakon és kéri a kofoláját, otthon is igényli hacsak az illúzióját is, hogy ő most elment kávézni! :DD :R

(#91614) 72lakiluk válasza Szabász (#91600) üzenetére


72lakiluk
tag

Csak a pontosítás végett :K Gaggia Classic 2018 már az új GC. Fragola nem a nem ajánlottról írt, hanem az újról, ami most van és ismét ajánlott. Szóval hoffman nyugodtan veheted ezt is, meg a régit is felújítva :K

(#91615) 72lakiluk válasza Peti...(16v) (#91601) üzenetére


72lakiluk
tag

Szép persze nagyon is :) de van egy kis jófogás fílingje. ;] ( vagy csak az irígység beszél belőlem )

(#91616) 72lakiluk


72lakiluk
tag

A Maran pörköléseiből ittatok már ? Nem éppen low budget, de egy misét megérne, ha pozitív a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#91617) Peti...(16v) válasza Szabász (#91606) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Kösz! Csak két “gép” és két őrlő van használatban, de a vicc, hogy átlagban a Kinu+Flair párossal jön legtöbbször a jó eredmény, tehát akár le is üríthetném a pultot...

(#91618) Peti...(16v) válasza 72lakiluk (#91615) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nem értem mit akarsz ezzel mondani, de lehet hogy jobb is :U

Maran: jó cucc, nyugodtan próbálj rá!

(#91619) 72lakiluk válasza Peti...(16v) (#91618) üzenetére


72lakiluk
tag

Semmi rosszat, nem olyan vagyok :)

(#91620) bl4ze válasza paljoc (#91613) üzenetére


bl4ze
veterán

Hatalmas big like :C

.:. bl4ze .:.

(#91621) paljoc válasza 72lakiluk (#91616) üzenetére


paljoc
tag

[link]
Állítólag jó, itt egy kis info magához a vállalkozáshoz, nagy üzleti koponya lehet a srác, a nagyját nem is értem miről szól, igaz pókerezni sem tudok! :DD

(#91622) 72lakiluk válasza paljoc (#91621) üzenetére


72lakiluk
tag

Biztos jó fej lehet, csak szarul van megírva az egész tényleg. Pedig pókerezni is 'tudok', vagy inkább szeretek. :K se füle se farka story.

(#91623) SoundON válasza 72lakiluk (#91616) üzenetére


SoundON
tag

Rémlett hogy már volt itt szó a srácról 2018-ban isl :) #75304
Persze azóta sok víz lefolyt a Dunán...
A balatoni Maran-ban viszont még nem ittam igazán emlékezetes presszót pedig többször jártam ott. A levendulás etiópot hallottam már mástól is dicsérni, bár én még nem próbáltam.

(#91624) Nutra válasza adriankoooo (#91611) üzenetére


Nutra
tag

Filterkávé tanfolyamon láttam és tanultam ezt a trükköt french press-el.
Karácsony előtt egy ilyet vettem a lidliben, csak sokkal olcsóbban: [link] Működik.

(#91625) RetepNyaraB válasza Szabász (#91600) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én ugyan továbbra is csak a partvonalról, de az írás alapján pont a fene vegyen új GC-t. A komolyabb tuning lehetetlenné vált benne, ha jól olvasom, illetve a butított elemek külön is igen bosszantóak. Közben szinte mindig van a piacon akár full extrás tuningolt pre 2015 gép. Az jó vétel (mármint jó drága, de tudod mit kapsz és az nem kevés) ez meg ha gyorsan kell, akkor meh, szódával...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#91626) Kávé Kálmán válasza soldier2 (#91584) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Belardi

soldier sajnos nem tetted fel a szemüveged :-) vagy még álmos voltál, amikor kibetűzted és a 26FEBRARIO 2021 helyett "10 2021"-et dekódoltál (lásd foto)

Az öreg minden héten pörköl és természetesen a frissből adja. Havonta max kéthavonta rendelünk. Döglött kávét nem tartunk, márpedig egy októberi pörkölés az döglött lenne még a legmegengedőbb mércével is (talán gázosítva még visszajárna belé a lélek).

[ Szerkesztve ]

(#91627) freaghill válasza Kávé Kálmán (#91626) üzenetére


freaghill
őstag

Tőled, hogy és milyen formában lehet rendelni kávét? :)

(#91628) Kávé Kálmán válasza bl4ze (#91588) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Alapvetően merésznek tartottam a 6200/0,5 kg árat."

Drágae a Belarbar? Ábszolút értékben? Ja. Nem kicsit. DE. Benvenuto (ez a film már úgyis rég ment!!!) 150 kg-ot pörköl (ha dübörög) hetente. Ez egy manufakturális micro, de legalábbis kicsi pörkölő. A Belarbar a legdrágább, számomra legízletesebb kávéjuk. A bácsikávét tehát nem a kommerciális olasz tucatblendekhez kell sem ízben, sem árban hasonlítani, hanem a Giamaica-hoz vagy a Gardelli-hez, és helyre kerülnek a dolgok. Benvenuto és Giuliana nyomja a termelést és az adminisztrációt is (2 ember). Ergo a karosszék okoskodás az árról az olyan, mintha fanyalognánk azon, hogy miért kerül egy Lancia Delta HF Integrale 1000 többe mint egy hasonkorú Fiat Seicento zombi. 2015 óta hozunk tőlük kávét, és azóta ennyi az ára. Ha jól emlékszem, akkor 300 alatt volt még az Euro ára...

Kösz az észrevételt a halott linkről! Készletkifogyáskor inaktívba lett tévedésből rakva a termék out of stock helyett. Javítva.

(#91629) Kávé Kálmán válasza freaghill (#91627) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Neten. Bp és környéke ingyen kapja (a szállítást :-), azon túl posta és GLS.

Még valami. Mármint, hogy aranykorszakot élnek meg a kávépörkölők (ez is afféle karosszék elmélkedés lehet) ... A kávés szektorban nem lejtmenet, hanem szabadesés van általánosan jelenleg (és még óvatos becslések szerint is így lesz még legalább 2-4 hónapig).

[ Szerkesztve ]

(#91630) bluesfan válasza Kávé Kálmán (#91628) üzenetére


bluesfan
tag

A mai helyzetben lehet tudni, mikor juttok újra hozzá? Többször járt már nálunk és mi is nagyon szeretjük. :K

[ Szerkesztve ]

(#91631) Kávé Kálmán válasza bluesfan (#91630) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ezt a képet március 19-én küldte Benvenuto lánya, hogy újra pörkölnek (abbahagyták a krízis súlyosbodásától). A Conte által bejelentett mostani intézkedések értelmében a kávépörkölés mától tilos (hacsaknem stratégiai üzleti tevékenységnek minősül).

[ Szerkesztve ]

(#91632) kurtuzov válasza Kávé Kálmán (#91631) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Kifejezetten a kávépörkölés is nevesítve, vagy ahogy minden más tevékenység (ami a nem legalapvetőbb) is?
Bár pont ott ha nem lenne kávé...

(#91633) bluesfan válasza Kávé Kálmán (#91631) üzenetére


bluesfan
tag

FUBAR! :((

(#91634) Kávé Kálmán válasza kurtuzov (#91632) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Kifejezetten a kávépörkölés is nevesítve...?"
https://www.usnews.com/news/world/articles/2020-03-21/italy-to-shut-all-non-strategic-business-activities-until-april-3-pm-conte

Most telefonoztunk hosszabban Marko-val, aki az Artisan pörkölőszoftver apukája. Ő német, de olasz felesége van, és meglehetősen sok üzleti partnere és kávés haverja van Olaszországban is. Ő azt mondta, hogy tilos a pörkölés (április 3-ig). Amúgy a híreket olvasva én se tudom másként értelmezni.

(#91636) vicces1


vicces1
aktív tag

"With many of us moving to more time at home and online ordering we’re seeing big increases in orders right now, and we’re putting actions in place to make sure we deliver in line with your needs.

Our production and dispatch teams are operating enhanced hygiene measures while they crank out roast after roast as well as shifting to different work patterns to maximise flexibility and our ability to keep working throughout the next weeks and months"

Igaz, ez nem Olaszország, akkor nagy baj, nekik, ha nem pörkölhetnek, (remélhetőleg csak rövid ideig) de hát a hasbean-es srácok is csak "karosszék elmélkedők"
- Szentendréről nézve

Nyilvánvalóan brutális bajban vannak a kávézók, vendéglátóipari egységek az egész szegmens.
Elárulom, meg még rengeteg másik ami itt is sokunkat érint, sokkal erősebben mint a pörkölőket.
A kávé, cigi, alkohol, kaja, ugyanúgy fogy, csak nem a vendéglátásban.
Ti kevesebb kávét fogyasztatok, kevesebbet esztek? (mindenkinek szól)

A legjobbakat mindenkinek, és egészséget!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#91637) verti1 válasza vicces1 (#91636) üzenetére


verti1
tag

Ez csak részben igaz. Mi ugyan úgy fogunk kávét rendelni ahogy eddig is ameddig anyagilag megengedhetjük. Ha úgy nézzük ez a bevétel eddig is megvolt a kis pörkölőknél. Viszont a heti több tíz kg-os vendéglátóipari megrendeléseik egyik percről a másikra eltűntek. Lehet egy két ember majd rendel pluszban aki szereti a minőségi kávét és eddik kávézóba járt, de nagyot nem tolnak a szekéren. A hasbean egy világ méretű cég, nyilván most mindenki online akar rendelni, mert nem tudja lekapni a polcról stb. Amit mi tehetünk, hogy itthon rendelünk és reménykedünk, hogy a számunkra fontos hazai pörkölők túlélik.

[ Szerkesztve ]

(#91638) Kávé Kálmán válasza vicces1 (#91636) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Légy józan kedves vicces1! Szerinted a Hasbean pörkölési mennyiségéből hány százalék megy az otthonokba? Illetve szerinted a kávézókba nem a pörkölők pörkölik a kávét? Másként: szerinted az otthoni fogyasztás kompenzálhatja valaha a kiesőt vendéglátók fogyasztását? Nem magamat vagy a kávépörkölőket sajnálom. Vannak sokkal nagyobb vesztesek is. Turizmus például, a légitársaságok, vagy maguk a kávézók, generálisan a vendéglátók stb. Ha majd egyszer valami a rendeds kerékvágás felé kezd mozogni újra, az egy totálisan más vágány lesz, mint a két hónappal ezelőtti. És még meg sem tudjuk becsülni, hogy kit, milyen szektorokat ránt magával ez az egész szituáció. Kelj fel a karosszékedből és nézz körül!

(#91639) OPiiPO válasza vicces1 (#91636) üzenetére


OPiiPO
addikt

a fogyasztásom mindeből kb. ugyanannyi, csak áttolódott itthonra

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#91640) DanielK


DanielK
addikt

Tudom, hogy vétek itt ilyet mondani, de a tchibo új barista kapszulái nagyon finomak lettek, ahhoz képest, hogy az eddigiek milyen sz..... voltak. Egyelőre mellőznöm kell a karos eszpresszót, hely hiányban (és a pénz miatt is). Ugyanakkor most rendeltem egy nagy adagot belőle és finomak lettek. Kellemes csalódás. Egyelőre maradok ennél a kávénál, de idővel beszerzek majd egy karos gépet is... :K

(#91641) gboszi


gboszi
senior tag

Itt most csak vesztesek vannak. Ez nem deviza hitel, meg "nem kellett volna" okoskodás. Dominó elv alapján, mindenkinek fáj. Én nem járok be (nem járhatok) dolgozni, és nem iszom kávét abban a kávézóban. Na szerintem, az pont le...a hogy otthon iszom-e helyette, vagy sem.

@Kávé Kálmán: :C :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#91642) konzumpro válasza DanielK (#91640) üzenetére


konzumpro
senior tag

Sajnálom és bocsánat, hogy lebeszéltelek a Sage Barista Proról, nem kellett volna, mert az a pénz amit akkor rászántunk volna most töredékét éri és ezer más fontosabb dolog van, de ha akkor megvettük volna most csak azon bosszankodnánk hogy milyen rossz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#91643) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Most, hogy magyarországról nem fogok tudni rendelni egy darabig, muszáj hazai (szlovák) pörkölde után néznem. Kicsit meglepődtem, hogy mennyi van nálunk (kimondott specialty 20-25, tágabb értelemben véve több, mint 70). :Y Most a válságban meg sokan ingyen szállítanak, vagy 1€-ért. Szóval tényleg muszáj kipróbálnom.

Viszont, sok helyen találkozom az omniroast kifejezéssel. Ez mit takar? Azt írják, hogy Filter/Espresso kompatibilis. :U

(#91644) SteelCowboy válasza Szabász (#91604) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

"Ha Szentendre felé jársz, csörgesd meg Gábort (kávékalmár) nála van személyes átvétel és készpénzes fizetés!
Laczkó Gábor
+36 30 916 5817"

Az események tükrében ez így, ebben a formában, jelen pillanatban nem állja meg a helyét:
"Amíg a helyzet nem rendeződik, készpénzes fizetést nem tudunk elfogadni."

Többi infó Gáborék honlapján.

Béke!

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#91645) Warloo93 válasza adriankoooo (#91643) üzenetére


Warloo93
tag

Én most rendeltem a 9gramscoffee tól 250gram cubá-t 6€+ingyenes szálíttás. 13.03.2020 pörkölés.
Sajnos az örlöm még nem jött meg, szóval többet nem tudok róla írni

(#91646) bl4ze válasza Kávé Kálmán (#91628) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi az infót, de kicsit szerényebben jó ?
"karosszék okoskodás"

Arra céloztam, hogy a berlini Mitte-ből hoztak nekem kávét "bácsitól" és a fél kilós kávé volt 8.50-9.50 euró körül... Ennyi.
Link: nincs mit. Jobb az "out of stock" szerintem is.

.:. bl4ze .:.

(#91647) Kávé Kálmán válasza bl4ze (#91646) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Arra céloztam, hogy a berlini Mitte-ből hoztak nekem kávét "bácsitól" és a fél kilós kávé volt 8.50-9.50 euró körül... Ennyi."

Értem én Balázs! A Kaffee Mitte (ők csinálták a kisfilmet) nem tudom, mit mér ki. De nem valószínű, hogy Belarbar-ból vettél 500g-ot 10 Euro alatt. Van árban még kettő kedvezőbb blendje Belardibácsinak.

[ Szerkesztve ]

(#91648) bl4ze válasza Kávé Kálmán (#91647) üzenetére


bl4ze
veterán

Lehet, Gábor. Ennyi rémlett csak, ezért lepődtem megy a fél kiló per 6200 HUF áron.
Nem mért ki semmit, gyári fél kilós zacskóban volt - nem kimért kávé. Az nem kéne :)

De el is szakadhatunk ettől :) Jó kávét csinál a bácsi, az biztos ! :C

.:. bl4ze .:.

(#91649) Kávé Kálmán válasza bl4ze (#91648) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"kimér" - ők alapvetően kávézó. Meg lehet venni náluk kávét is venni úgyamúgy. Azaz alapvetően kimérik. Nem vacakolnak szemes porciózással nyilván :-).
Ja, a karosszéken meg nem kell felkapni a vizet. Én is művelem az effajta elmélkedést, aztán van, hogy felvilágosítanak.

(#91650) vicces1 válasza Kávé Kálmán (#91638) üzenetére


vicces1
aktív tag

Versenytisztánlátást játszol, pedig nem áll jól.
Láthatóan azt szemezgeted ki a másik mondanivalójából amit akarsz.

Az életmódtanácsod köszönöm, egészen biztosan többet mozgok mint Te.

(szóval légy józan kedves Kávé Kálmán és nem mindenki felett álló, ahogy itt rendszeresen előadod!)

Amúgy én így búcsúztam az előzőekben és ezt ajánlom +egyszer mindenkinek, neked is:
A legjobbakat mindenkinek, és egészséget!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.