Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Megnyítottam eme topikot és várom mindazokat akik segitséget kérnek alváz-üregvédele,fényezés,polírozás,belső ill külső csinositások terén.

[ Módosította: Kalandor ]

(#2) #00809728


#00809728
törölt tag

Pólírozás:


Ha esetleg valaki kedvet kapna hozzá.Pld adott egy nagyon karcos autó!
-Tehát le kell mosni a kicsikét.
-polirpasztából tőbb félét lehet kapni. kocsinál egy durva szemcsenagyságu polirt használnák.Glasurit tubusossat,setleg Standoxot mindenféleképpen valami jó minőséggel csinálnám.
Flex gép alacsony fordulaton (1-1.5) vizes szivaccsal adnék neki.
-kb ugy 1-2 óra után amikor végeztem le kell mosni.
-Szárazra tőrőlni és jőhet rá az én álltalam nagyon dicsért VS PLATINUM ill Zaino termék
-Ez egy védőréteget biztositt a lakknak ill az autonak.Meg persze fényesitt is.
- a legvégén magas fordulaton egy pamut rongycsomoval amit a flexre lehet feltenni azzal jó alaposan kifényesitem.
Kb 5-6 óra ha mindent jól és becsületesen megcsinálsz.

[Szerkesztve]

(#3) t1 válasza #00809728 (#2) üzenetére


t1
addikt

az szép... ha lenne 5-6 óra szabaidőm... :U

(#4) #00809728 válasza t1 (#3) üzenetére


#00809728
törölt tag

Majd lesz ha már nem bírod elviselni milyen koszos és matt az autód.

(#5) Lord Zero válasza #00809728 (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

akkor az én tűréshatárom a csillagos ég :DDD

nem, mindegy

(#6) Bhoeurh válasza #00809728 (#2) üzenetére


Bhoeurh
tag

Honnan szedem össze hozzá a szükséges dolgokat?
Pl. Flex gép, polir meg ilyenek...?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#7) #00809728 válasza Lord Zero (#5) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szomoru. :O :(

(#8) #00809728 válasza Bhoeurh (#6) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Nos flex gépet ami fordulatszabályzos azt bármelyik kisgépkőlcsőnzőbe meglelheted.Nem tudom mi a tarifája.
Polírpasztát jobb festékboltokban leled meg ilyenek mint Standox,Glasurit,Lechler
De csak 1 kell ilyen durva poírral adni az autónak utána meg csak waxokkal kell átkencézni időjárástól függően. :))

(#9) Lord Zero válasza #00809728 (#7) üzenetére


Lord Zero
addikt

ennyire azért ne keseredj el

se nem matt, se nem karcos
pusztán az 5-6 óra érzékeltetése végett mondtam - nekem azt hiszem nem lenne türelmem hozzá
szerk. és ezt akár veheted megemelt kalapnak is

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#10) Uzmany válasza #00809728 (#8) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia!
Az említett paszták közül melyiket ajánlod? Illetve mekkora kiszerelésben kaphatók, és az áruk?
Lenne még egy kérdés: 7 hónapos (gyöngyház-metál szinű) autóhoz kellene, a csomagtér tetőn van 1-2 nagyobb, de nem mély karc.
Köszönöm.

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#11) #00809728 válasza Lord Zero (#9) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R Köcce :R

(#12) Bhoeurh válasza #00809728 (#8) üzenetére


Bhoeurh
tag

Na majd egyszer utánanézek... Az én autóm eléggé karcos, de ha ezzel el lehet tüntetni, akkor megcsinálom... Úgyis el akarom adni, így majd hátha többet ér :DDD

Egyébként ez úgy kb. mennyi Ft-ban jön ki?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#13) #00809728 válasza Uzmany (#10) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Bármelyiket amelyik kicsi tubusban kapható.2-3 féle ismeretes pld kicsi ,közepes ill nagy szemcséjü ez kvarckristályt rejt magámad.
Hát 2000-15.000ft de mint írtam tégelytől függ.
A lényeg ezeket a polírpasztákat vizesen kell kezelni mert felforosodik a kaszni és mivel csizol igy kell neki hűtés ill csusztatóanyag.
Azt simán kézzel finom pamut rongyal kiszedheted belőlle.

(#14) #00809728 válasza Bhoeurh (#12) üzenetére


#00809728
törölt tag

Sajnos én ugy fél kilos kiszerelésben vettem anno AMG polírpaszta akkor ez ugy 12.000ft volt.Kb egy dionyi nagyság kell egy autóhoz és már vagy 2 éve megvan.Kb 20-30azutót políroztam meg és még mindig van belőlle.
Amugy fényezőnél hívatalosan ugy 15.000ft
De ha van fényező ismerősőd és van neki hasnoló polírpasztája akkor attól tudsz venni egy kisebb edénybe mint a gonbocos fagyit. :DD

(#15) #00809728


#00809728
törölt tag

Nos van egy termék a birtokomban amivel vasárnap lekezeltem az autómat.
Van egy előtte és utána kép mindenki dőntse el mit lát.
[kép]
[kép]

(#16) #00809728


#00809728
törölt tag

[kép]

Legfontosabb mivel csináltam.

(#17) Bhoeurh válasza #00809728 (#14) üzenetére


Bhoeurh
tag

Mázli, pont van itt a szomszédban egy autófényező :))
Lehet hogy majd inkább rábízom a verdát, nehogy mégnagyobb kárt tegyek benne...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#18) #00809728 válasza Bhoeurh (#17) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ha van 10rugod akkor simán megéri.Ha nem szivesen segittek ,hogy boldogulj vele könnyen.

(#19) Bhoeurh válasza #00809728 (#18) üzenetére


Bhoeurh
tag

Hát nemtudom... hátha megcsinálják nekem ''baráti alapon''... ha igen, akkor inkább fizetek érte 3-4k-val többet és nem vesztek el 5-6 órát vizsgaidőszak közepén...
Azért köszi, ha kell majd a segítség szólok!
1ébként tényleg jobb lett a kocsid polír után...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#20) #00809728 válasza Bhoeurh (#19) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát én is megelődtem mert igazából nem polír hanem csak wax ill fényesítő szer.
Hihetetlen mire képes.Igaz kicsit huzos az ára de a srác aki forgalmazza annak az autóját ugy fél évvel ezelőtt kencézték át vele és mai napig olyan mint a tücsök hátsó része.

(#21) Uzmany válasza #00809728 (#13) üzenetére


Uzmany
őstag

Az említett metál fényezéshez mekkora szemcséjű pasztát válasszak? Figyelnem kell arra, hogy metál festéshez ajánlott pasztát keressek, avagy ez mindegy?
Finom, pamut rongyot javasoltál, esetleg szarvasbőrt használhatok helyette?
Több kérdéssel nem fárasztalak :)

® visions created with passion

(#22) #00809728 válasza Uzmany (#21) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Metalhoz mivel a lakk karcolodott én a közepes szemcséjüt ajánlanám ha nincs akkor a finomat.Lakkozott felületet tovább tudod csutakolni mint a zománcot.
Finom pamutot ajánlok+vizet..Szarvasbőrt nem ajánlom.
Nem fárasztasz akkor nem nyítottam volna a topikot.Örülük,hogy segithettem.

(#23) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ehh, gondoltam, hogy Te nyitottad a topikot:C Asszem ezt fogom olvasni, úgyis fel akartalak venni MSN-re, lehet nem lesz rá szükség:U
:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Agostino


Agostino
addikt

Üdv a jó topicnak, még ha nem is fog pörögni annyira.

Nagyon sokat szoktam pepecselni én is az autóm karbantartásával, általában a Sparban szoktam venni autófényezőt hozzá, piros színt a piroshoz. Jó eredményeket lehet elérni vele, márkára most nem emlékszem, de az autóm csillog-villog utána. A gondom viszont az, hogy utána mozdítani sem tudom a karom. Mennyibe fáj egy olcsóbb polírgép? Lehet kapni esetleg olyan fejet, amit befogatok a fúróba, és annak a segítségével polírozok?

Ugyan nem polír, de a kocsi szerves része. Biztos ti is találkoztatok azzal, hogy a kocsi belső műanyag részei ''lehorzsolódnak''. Ezzel mit lehet kezdeni? Főleg az ajtókon van ugye ilyen, beszállás, kiszállás miatt. Szoktam használni műszerfal polirt, ami szép színt ad, de ezekell nem tud mit kezdeni. : (

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25) #00809728 válasza Winner_hun (#23) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nyugodtan felteheted kérdéseidet hátha valakinek is pont olyan megoldandó problémája van. :))

(#26) Winner_hun válasza #00809728 (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor kezdeném is. Azt nem tudom, hogy autó átfestésénél az egész kocsiról le kell szedni a régi festéket fémtisztára, vagy elég átcsiszolni és arra mehet rá az új festékréteg?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27) #47053824


#47053824
törölt tag

Szia Mester!
Nagyon ismerős az a garázs, jártam már ott.
Van nekem egy kék autóka, metáltalan. Milyen polir pasztát ajánlasz hozzá? Van rajt pár karc de nem vészes. Meg valami barom kulcsal meghuzta egy kicsit, nem karcolta fémig, de fehér. Azt már csak festeni lehet igaz?

(#28) Lord Zero válasza #00809728 (#15) üzenetére


Lord Zero
addikt

viva leon :R
klubtárs vagy

nem, mindegy

(#29) #00809728 válasza Agostino (#24) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Hát én az ilyen festett poírokat ki nem állhatóm.Ugyanis szép és jó fényt ad de nem tartós.
Meg ha véletlenül ráhuzod müanyagra ill valami gumi félére azonnal befogja+ a kezedről nagyon nehezen tudod lemosni.Szoval igazából ha nálad bevállt akkor csináld azzal de én nem javaslom.
Egyébként milyen autód van mennyi idős?
Hát olcsó polírgép amit tesco ill praktiker is árul ugy 3000-6000ft volt.Én nekem ezzel a cuccal szerencsém volt.Kint meloztam az Amg-nél és ott tudtam egy ilyen flex masinát rendelni ipari igaz 20.000ft volt de odakint 3 müszakban nyomtuk kb a gépek álltak vagy 1 órát napi szinten.Fél évet huztam le kint és egy db sem sz*rt be.
Lehet kapni a praktikerben.

Hát a lehorzsolt résszel én sem tudok már mit kezdeni de én babaolajjal szoktam kencézni az ilyen müanyag ill gumi belső dolgokat.Jó meleg a belső rész majd adok neki vastagon ecsettel és ugy másnap letőrőlgetem egy tiszta nedszivó rongyal.Hidd el megéri kiprobálni.

(#30) #00809728 válasza Winner_hun (#26) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ha rozsdás akkor fémig kicsiszolni rá egy pici alapozó +szorókitt és mehet rá az uj szin.
Zománc festék esetében:Ha nem roszdás akkor elég ugy 400-as papirral átdőrzsőlni finoman sok-sok vizzel és ha lehet körkörös mozdulatokkal.
Állitolag ez azárt jó mert ha rásüt a nap akkor te olyan kis köröket látsz visszaverődni.Ha jobbra-balra csiszolgatod akkor a nap sugarai megtőrnek és egyből észre venni a festék alatti finom karcokat.
Ha metal az autó akkor 1000-es papírt ajánlok.

(#31) Winner_hun válasza #00809728 (#30) üzenetére


Winner_hun
félisten

Huhh, ha csak egy kis rozsdafolt van? Akkor esetleg ott leszedni fémig meg körülötte is egy kicsit aztán átmenettel? Ez a szórógitt milyen? fújni kell?:B Árban mennyi az annyi?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) #00809728 válasza #47053824 (#27) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Háét ha isemrős akkor gyere el vele hívj fel és élőben elmondom mit lehet tenni vele.
Ha metal akkor közepese polírt majd utána védő waxot.
Ha a barom tényleg lehuzta fehérig ami a szorókitt akkor valoban festeni kell.De ha nincs annyi lovéd rá akkor tescoban veszel olyan javíttófesték ceruzát.Áthuzod vele mint a csajod vagy anyukád tenné a körmével és már kevésbé fog látszodni.

(#33) #00809728 válasza Lord Zero (#28) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen.Leon cupra 4*4 19pdti 212 pacis egyenlőre.

(#34) #00809728 válasza Winner_hun (#31) üzenetére


#00809728
törölt tag

Rozsdát teljesen kicsiszolni ill eltávolitani a környékéről is ha közelebb megnézed lehet vannak ''futó győkerei'' azt is el kell tüntetni.
Szórókitt van spray válltozatban is kb 1300ft/db az tünteti el a felületi egyenletlenségeket.
Szoval szintbe kell hoznod a régi fellülettel.

(#35) #47053824 válasza #00809728 (#32) üzenetére


#47053824
törölt tag

Egy kicsit elhanyagoltam mostanság az autót. Meg akarom csinálni majd valamikor. Lehet h veszek egy flex gépet is. Az ilyen kétkezes teszkós polirgépek nem igazán jók igaz?
Tehát közepes paszta, meg valamilyen wax? Kipróbálom majd.
Babaolaj műanyag dolgokra is jó? Azt is kipróbálom.
Ja és peterbacsi és alutanksapka. igy már talán rémlik valami, igaz? :))

(#36) Winner_hun válasza #00809728 (#34) üzenetére


Winner_hun
félisten

És akkor ilyen szórókittel az egész kocsit be kell fújni?:F Mert #30-ban azt írtad. Egy darab szórókitt mekkora felületre elég?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37) #00809728 válasza #47053824 (#35) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát ha nem szeretnél minden polír után szalagnálni vele a vevőszolgálathoz ill szervizbe akkor nem ajánlom+ nagyon drága hozzá a szivacs.
Ja igy már rémlik.
Gyere fel néha a carfanclub.hu-ra ott láthatsz pár érdekes dolgot.

(#38) #00809728 válasza Winner_hun (#36) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Azt írtad egy két helyen rozsdás nem azt,hogy az egész autó az.
Hát a spray változat kb ugy egy komplett zsiguli sárvédő átfujására elég 2 rétegben.Bocsi közben melo van.

(#39) Agostino válasza #00809728 (#29) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Igazad van ezzel a festett polirral kapcsolatban sajnos, nekem is megfogja a műanyag részeket, töröm is a fejem mi legyen az ilyen részekkel : /

Polírgépbe lehet benevezek ha csak ennyibe kerül.

Autóm egyébként egy 8 éves VW Polo 1.4 es motorral. Príma kis szerkezet, semmi rozsda semmi korrózió a kasznin, a motor is tökéletesen muzsikál [link].

Ez a babaolja tetszik, ki fogom próbálni. ; )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#40) #47053824 válasza #00809728 (#37) üzenetére


#47053824
törölt tag

Ok. Csak gép csere volt, elfelejtettem a jelszót, oldal is megváltozott, stb...
De igy majd felnézek oda is.

(#41) #00809728 válasza Agostino (#39) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Nos ezt akkor már ne is csináld vele.Ugyanis ennél az autónál és a w társainál kezdték el lakkal vegyesiteni a festéket.
Ahogy leírtam vegyél egy jó minőségü finom polírszemcséjü anyagot+sok sok vizzel polírozd át.
Majd vegyél egy waxot ez lehet tőbbféle de valami jó minőségüt pld rexet ez egy literes
fém flaskában található fél porshe hátulja van rajta.Praktiker és társai árulták anno de mintha 2 hete láttam volna.Kb 1990ft de ugy 5 évig elég lesz.

(#42) trassher válasza #00809728 (#15) üzenetére


trassher
addikt

:C
Imádom ezt a formát

Redmi Note 7

(#43) Winner_hun válasza #00809728 (#38) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tényleg, felreértettem.:B
Ha megvan csiszolva az egész kocsi, a rozsdák el vannak tüntetve, szintbe vannak hozva a foltok utána lehet festeni? Nem kell rá valami? Alapozó vagy mittudomén

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44) Scream007 válasza #00809728 (#33) üzenetére


Scream007
őstag

multkor nem még csak 204 volt? :DDD
Ment rá valami direktszürő? :C

Amugy ez is valamilyne szinten karbantartás>>mi tegyek ha egyik napróla másikra az ablakmosó fuvokából a baloldalról rámegy az üvegre, a jobból meg csak éppen csörgedezik pedig fullon huzom??? :U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#45) #00809728 válasza Agostino (#39) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ha már mefogta akkor egy tipp ill trükk.Sajnos hiába mosod nem jőn le?
Hát cipőbox fekete de ne folyékony versiot hanem ami jó sürü kenőcsős.Azzal vékonyan egy szivacs segitségével kencézd át tőbbszőr persze legyen jó idő.Majd láss csodát.
Ha cipőt boxoltál akkor már tudod hogy kell és utána nem is fog. :DD

(#46) #00809728 válasza trassher (#42) üzenetére


#00809728
törölt tag

Köcce. :R

(#47) #00809728 válasza Scream007 (#44) üzenetére


#00809728
törölt tag

Mert akkor csak tippeltem.Hivatalos mérés alapján 212le amig meg nem jőn a sprot intercooler.

(#48) #00809728 válasza Scream007 (#44) üzenetére


#00809728
törölt tag

Elész egy benzinkutra ahol van kerék felpumpáló berendezés.
Viszel egy tüszelepet amit rá tudsz tenni.
Majd autómocitető felnyit ablakmosó tartály fedele ugyszint.Ablakmosó spricnibe belefujsz.Ha nem segitt akkor egy tüvel piszkálj bele mert lehet valami bele ment a fej részbe.Nekem anno egy apro kicsi kavics volt benne és egyik oldal ment mint a huzat másik meg éppen csak csordogált és mosta a mocitetőmet.

(#49) tildy válasza #00809728 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

jaj de jó, hogy megnyitottad.
LEnne az alábbi kis autó.:
[link]Mint látszódika kerékív rozsdál , nem is kicsit. ez le lesz cseréltetve, javítva, majd üregvédelmezve, alvázvédőzve az autó.
Mivel apukámnak nagyon jó barátja, majdhogynem tesvére aki csinálja, így elég olcsón jövök kia buliból, de...
Hiűába dolgozik az illető jól, nyoma sem marad, hogy hol lett kerékív cserélve, dde bizony mivel kis műhely, így a festés bizony nem lesz olyan tökéletes, mint a gyári fényezés.
A szamaránk fehér volt, avval nem volt gond, viszont a fateromé metál, és bizony vannak apróbb is csomócskák benne alig észrevehetően , nem látványos, csak ha végíghúzza az ember a kezét a fényezésen, akkor néhol lehet érezni, hogy nem sima. Szóval érezni, hogy nem gyári.
Mivel nem akarom megbántani , szóval midnenképp ott akarom fényeztetni (Hadd legyen már neki is jövedelme, bár mondom nem metállal nicns iylen gond, de ez uyge metál), szóval ezt utólag klehet korrigálni polírral? Mit javasolsz?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.