Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) adp válasza ussseal (#85500) üzenetére


adp
őstag

igazából minden szempontból a műanyag a legjobb, na jó egy porcelán vsz esztétikusabb, de legalább a hő nagy részét is elveszi, ami nem jó dolog.

(#85502) Sic.Transit


Sic.Transit
csendes tag

Kihasználatlanság miatt eladó a Fragolától vásárolt, felszabályozott Super Jollym, gyári késsel:

100.000 HUF, budapesti átvétel vagy csomagautomatába fel tudom adni.

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_super_jolly_tuning

(#85503) jana86 válasza adp (#85501) üzenetére


jana86
csendes tag

Minden szempontból azért nem, mert gyanítom, hogy a "forró" víz meg a savak a műanyagból több egészségre ártalmas anyagot oldanak ki, mint a kerámiából.

(#85504) verti1


verti1
tag

Valaki találkozott már hybrid késes La San Marco SM/MK vagy SM/LK örlővel? Használt már valaki ilyet? Nem sok infot találok róluk.

(#85505) Illesvik válasza sz.zs. (#85498) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Szia!

Most reneka van, kicsit kevés amit elnyel, én is klasszikra használnám, mondjuk egyedül megiszom :)

(#85506) Parci válasza Illesvik (#85505) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott a 18-as vst, ami pont tökéletes középút.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85507) sz.zs. válasza Illesvik (#85505) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nálam a 18-as VST-be / IMS-be klasszikból pörköléstől függően 15,5-17 g megy bele, a 22-es VST-be 21-23 g. A Renekába mennyi?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85508) Parci válasza sz.zs. (#85507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyire más térfogatú a sötét pöri? nálam reneka = vst 15g = 16,5 gramm őrlemény, nagyon világosból 17, magam féle "sötétebbre" sikerültből 16.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85509) sz.zs. válasza Parci (#85508) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, ennyire... Roastopus, Red Baggies, MTRM kávéiból (általában ezeket iszom) 19-20 g is belemegy a 18-as kosarakba ugyanilyen térfogathoz.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85510) jana86 válasza sz.zs. (#85509) üzenetére


jana86
csendes tag

Nálam a Reneka kb. 20,5-21g a VST 15g 19,5-20g, a VST 18g 21,5 világosból.

Nektek világos pörkölésből sikerül ugyanolyan mintaszerű lefolyást produkálni, mint a sötétből? Én bárhogy próbálkozom, sosem lesz olyan egyenletes. Ami persze nem meglepő, de kíváncsi vagyok, más hogy van ezzel....

(#85511) koxx válasza jana86 (#85510) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálam így néz ki egy roastopus black pearl (18,5g->45g)

(#85512) SoundON


SoundON
tag

A Niche után egy újabb versenyző... :C
de ez már síktárcsás 64mm SSP
...ja és állítható az RPM :)

[ Szerkesztve ]

(#85513) Rush77 válasza SoundON (#85512) üzenetére


Rush77
aktív tag

mondjuk árban picit odébb van ez már. A 600$ kvázi foglalót kicsit erősnek érzem.
The total price of Lagom P64 will be $1475 for Standard Burrs, and $1585 for SSP Red Speed Burrs.

Van nekik egy kúpos is 90-es fordulatszámmal, hogy a kézi őrlőket utánozza. :DDD

Én a Niche hosszútávú tapasztalataira lennék kíváncsi. de ahhoz még ugye várni kell nem keveset.

[ Szerkesztve ]

(#85514) vicces1 válasza koxx (#85511) üzenetére


vicces1
aktív tag

Én is beszállok kivételesen egy "olasszal" PY-Hello Sicilia,17,5gr>43gr (ims18gr) 88pid, 30-35mp, naked kar, szép lefolyás

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#85515) bl4ze válasza koxx (#85511) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha színhelyes, úgy lehet picit hőhiányos...? hacsak nem ennyire durván világos a crema?

.:. bl4ze .:.

(#85516) jana86 válasza koxx (#85511) üzenetére


jana86
csendes tag

A lefolyásra lennék igazán kíváncsi, nem az eredményre. :) Nem vagyok elégedett az enyémmel. Nagyon jókat húzok, de a lefolyás nem mintaszerű, ezért az az érzésem, hogy lehetne még jobb.

(#85517) koxx válasza bl4ze (#85515) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pidem sajnos nincs, de szinte biztos, hogy hőhiany nincs. Nalam tobbnyire ilyen vilagos a crema. Valamennyit biztos csal a kep is.

(#85518) SoundON válasza Rush77 (#85513) üzenetére


SoundON
tag

...csodálkoznék ha elmennének addig míg egy mazzer, de persze az sincs kizárva. nálam 8hónapja szépen teszi a dolgát, finom kávét ad, én nagyon szeretem :)

(#85519) sz.zs. válasza SoundON (#85518) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nálam bejáratás közben volt, hogy a quaker megakasztotta, de az nagy valószínűséggel keményebb. Durvábbra kellett vennem, hogy bírjon vele.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85520) adp válasza Parci (#85508) üzenetére


adp
őstag

nalam is az imsbe sotetbol kb 16, egy nagyon vilagos kenyabol 19-20is

(#85521) bluesfan válasza sz.zs. (#85519) üzenetére


bluesfan
tag

Az azért durva, hogy nincs ennyi teljesítmény tartaléka. Lehet, hogy egy erősebb motor méretben nem volt illeszthető, meg nagy az őrlőfelület, de azért mégiscsak na. Pedig én is szemezek a kicsikével.

(#85522) SoundON válasza sz.zs. (#85519) üzenetére


SoundON
tag

Háát én sehol nem olvastam olyat hogy bármilyen (ivásra szánt) kávészem megakasztotta volna a niche motorját. Te bátor vagy hogy töményen csapatod! :) Én nem kínoznám olyannal a gépemet. Még az iparit sem, nem hogy ezt. Persze lehet mint az edzett acélnál, ettől még jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#85523) Bazsee71 válasza SoundON (#85522) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem kínzás a quaker, mi is őrlő bejáratásra gyűjtögetjük. :)

(#85524) SoundON válasza Bazsee71 (#85523) üzenetére


SoundON
tag

OK. Én ezt nem tudom, mert dióhéjjal szoktam ;]

(#85525) Parci válasza adp (#85520) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legalább tudom, hogy amit én "sötétnek" hívok a saját pörijeimből, az köszönőviszonyban sincs az olaszos pörköléssel. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85526) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Megjött a nyitott szűrőm, ma már spriccelhet a kávè össze-vissza. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85527) Keresztapper válasza Ferdzsoo (#85526) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Jó takarítást!

http://palscoffeetech.com/

(#85528) Sic.Transit


Sic.Transit
csendes tag

La Marzocco Strada 17gr-os kosaram eladó: 6.000 Ft

(#85529) Illesvik válasza sz.zs. (#85507) üzenetére


Illesvik
csendes tag

PY Get UP 18gr megy bele.

(#85530) stereofan


stereofan
tag

eladó lenne két ese podos Euromatik gépem,
az id. felújításra szorul, az ifj. tökéletes állapotban van.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#85531) stereofan válasza stereofan (#85530) üzenetére


stereofan
tag

a joy elkelt.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#85532) Casto


Casto
csendes tag

Sziasztok, eladóvá vált a Gastroback Dual Boiler kávégépem és Gastroback kávédarálóm. A kávégép megegyezik a Sage Dual Boiler és Catler Es9010 típusokkal, a daráló pedig a Sage BCG820 és Catler CG8030 típusokkal, csak a Német/Osztrák piacra gyártották ezen a néven.

Mind a két készülék tökéletesen működik, a kávégép csepptálcáján a használatból eredő apró sérülések vannak.

A készülékhez tartozik sima és nyomásfokozós szimpla és dupla szűrőkosár, takarító eszközök, razor, tejes kancsó, vakszűrő és dupla csőrös szűrőtartó.

A szett ára 299.000.,- Ft, ami a kávégépre, a darálóra és a kiegészítőkre együtt vonatkozik, külön-külön nem eladók.

Ugyanitt eladó egy Catler nyitott kar, ami nem tartozik a szetthez (de természetesen szintén kompatibilis vele). Ennek az ára 15e Ft.

Képeket itt találtok róla: [link]

(#85533) koxx válasza Casto (#85532) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mennyi idősek, milyen vízzel használtad? (csak zárójelesen, ha el akarod adni akkor ez az ár sok)

(#85534) Casto válasza koxx (#85533) üzenetére


Casto
csendes tag

2,5 évesek, BWT szűrővel tisztított vízzel használtam.

Nem tudom, hogy mennyi lenne a reális, mert legolcsóbban 350e Ft-ért találtam meg a gépet és 85-ért a darálót, ez alapján próbáltam meg belőni az árat.

(#85535) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Megvolt életem első nyitott csapolása. Sokkalsokkal rosszabbra számítottam, semmi spriccni. Atom iz. Mondjuk kevergettem is előtte 1 percet WDT-vel. :DDD
Nem pont középen jött a kávé ennyi volt a baja.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85536) Keresztapper válasza Ferdzsoo (#85535) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A géped tuti vízszintben van?

http://palscoffeetech.com/

(#85537) Ferdzsoo válasza Keresztapper (#85536) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Aha ez egy jó és jogos kérdés. Meg fogom nézni. De szerintem kb abban van.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85538) Ferdzsoo válasza Keresztapper (#85536) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

De ilyenkor a probléma elvileg az hogy középen tömörebb volt az örlemény. Igaz?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85539) otamas


otamas
csendes tag

Sziasztok,

Kezdő kávésként pár nappal ezelőtt sikerült szereznem egy Gaggia Classic-ot. Viszont normális darálóm még nincsen hozzá (csak egy késes Sencor), így ebben a témában kérnék segítséget tőletek. Két dolog határolja be a lehetőségeket: szeretném 25 eFt alatt megúszni; a konyha meg kicsi, ezért 15 cm-nél jelentősen szélesebb gépet már nehezen tudnánk elhelyezni.

Azt látom, hogy a hasonló helyzetben lévőknek leginkább Graef CM 702-t szoktatok javasolni. Van valakinek innét (vagy tudtok olyanról) akinek lenne egy ilyen gépe eladó sorban? Szerintem elég sok helyet végigtúrtam a neten és nem találtam használtat :F

Illetve szerintetek érdemes várni, amíg felkerül egy használt gép (addig nem nagyon tudnék normális eszpresszót készíteni...), vagy akár black friday-ig?
Esetleg venni most valami használt nagyon basic Krups/Delonghi gépet 10eFt körül és eladni, amikor szembe jön egy használt Graef? Vagy ez hülyeség, mert nem lenne nagy előrelépés a késes Sencorhoz képest?

Üdv,
T.

[ Szerkesztve ]

(#85540) koxx válasza Ferdzsoo (#85538) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sok probléma lehet, nem egyenletes eloszlás és/vagy tömörítés.

otamas: 10e ft-os kávédarálónak hirdetett géppel nem leszel előrébb. Fórumokat kell bújni, mindig akad 1-1 eladó örlő.

[ Szerkesztve ]

(#85541) soldier2 válasza otamas (#85539) üzenetére


soldier2
őstag

33000 Ft alatt van a Graef, pár ezres akciónál nagyobbra ne számíts BF esetén sem. Használtra várni pár ezresért szerintem szintén nem érdemes, többet veszítenél az olcsó darálón amit addig használnál (ráadásul nagyon nem espressoképesek általában, így azzal is használhatatlan lenne az új kávéfőződ).
U.I. Szarból nem lehet csak szarvárat építeni, kelleni fog a jó minőségű, friss kávé is, olyant hyperben nem találsz (esetleg Media M-ban AVX).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#85542) sz.zs. válasza otamas (#85539) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Írtam privátot!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85543) mentic18


mentic18
tag

Van egy graef örlőm, és az lenne a kérdésem, hogy egy nespresso-s kapszulába milyen finomságúra kellene őrőlnöm? Az espreso-nál is finomabbra? Meg ugye ez az 5 gramm ami megy a kapszulákba az nem olyan sok, inkább nagyon kevés. :D

Samsung Galaxy A53 5G

(#85544) koxx válasza mentic18 (#85543) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én sokat kísérleteztem fém np kapszula újratöltéssel, de mindig mocsárlé lett belőle. Örlésfinomság, 5-6,5g kofi beletöltése, minimális vagy kicsit erősebb tömörítés. Egyik sem vezetett elfogadható végeredményhez.
Túl finomra semmiképp se őröld mert "befullad" a kapszula.

[ Szerkesztve ]

(#85545) otamas


otamas
csendes tag

@koxx @soldier2 @sz.zs

Huhh, nem számítottam ennyi válaszra ilyen rövid idő alatt, köszönöm! :R

(#85546) fragola.6035 válasza koxx (#85544) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A Nespresso kapszula nincs tömörítve.

https://caffe35.webnode.hu/

(#85547) koxx válasza fragola.6035 (#85546) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudom, de csak ugy fert bele 6.5g :D

(#85548) mentic18 válasza fragola.6035 (#85546) üzenetére


mentic18
tag

Nincs tömörítve egyáltalán? Azt hogy? Akkor konkrétan nem tudok belerakni 5 grammot se, hátmég 6-ot. Igaz, a töltött kapszulák össz-vissz 5 grammosak szoktak lenni. De akkor meg hogy nem lesz "filter" kávé belőle? :D Legfinomabbra kell őrőlni vagy mi?

Samsung Galaxy A53 5G

(#85549) Csabio


Csabio
újonc

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit "friss újonc"-ként!
Olvasgattam itt a fórumon, hogy A catler darálókba alátétet raktak páran, az őrlési minőség javítására, mert nem volt elég finom. Kérdezni szeretném, hogy ezeken a darálókon is volt az őrlőkőnél állítási lehetőség 1-10-es skálán?

Igazából azért aktuális a kérdés, mert most került hozzám egy Sage BCG820 daráló, és az őrlőkő 3-as fokozatán,valamint a daráló 15ön már nagyon finom őrleményt ad... (dupla szűrő 15gr-mal már befulladt a shot :) ...nem jött semmi 9baron...)
Egyébként ha valakit érdekel akkor eladó az említett daráló "fényes" fekete színben(BKS típus, vadi új), mert hosszabb távra másik darálóval tervezek.

(#85550) koxx válasza Csabio (#85549) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3-as fokozat? :Y a legfinomabb amit próbáltam 12-es fokozat egy sötét pöri PY mestertől. Átlagban olyan 14-16-os fokozaton mennek a roastopus etióp kávéi. 10-esen sztem épphogy csak csöpögne.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.