Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85751) zolnagy válasza grizlisandor (#85746) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi!
Így ugyan elvesztettem a vízbetöltési lehetőséget felülről, de nekem így jobban tetszik. A rézbojler jó, mert réz :)

(#85752) weinmaker válasza zolnagy (#85751) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, én is azt néztem, hogy így a vizet nem lehet betölteni. Ez pl. nálam már ki is lőné, mert én mindig ott töltöm. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#85753) mutyi


mutyi
őstag

Melyik kézi őrlő hozza egy Eureka Mignon Specialita szintjét?
Nekem kifejezetten a hagyományos olaszos espressohoz kellene, leginkább sötét pörkölésű kávékhoz.

(#85754) hogyaza válasza zolnagy (#85741) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Mi lesz az utód?

(#85755) Flashback


Flashback
addikt

Ha Kölnbe jártok akkor látogassatok el a Köln Roastery-be. Bocsánat a képért de a kávéba beleittam és csak utánna fotóztam.




[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85756) grizlisandor válasza zolnagy (#85751) üzenetére


grizlisandor
addikt

&(#85752) weinmaker:

Ha nem csak hétvégénte üzemelne a gép nálam, akkor valószínűleg én is befőttesüvegeznék(by sz.zs.), mert a pénteki Vera már vasárnap délután, kezd nyálkásodni.

(#85757) zolnagy válasza hogyaza (#85754) üzenetére


zolnagy
őstag

LM Linea PB :DDD

Amúgy nem lesz. 1 éve párhuzamosan használom a Silvanoval, de most az egyiknek mennie kell. És mivel a kiscsaládban egyre gyakrabb az igény a tejhabra, meg a GC-t most könnyebb eladni, így az megy (gyakorlatilag már el is kelt)

(#85758) vicces1 válasza Bazsee71 (#85744) üzenetére


vicces1
aktív tag

szerintem is. Én is úgy gondoltam, hogy ehhez teszem hozzá a puffert.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#85759) yazoo1


yazoo1
tag

Graef 702 kávéőrlő eladó:24 e
Minden rendben vele.

(#85760) Csabszin


Csabszin
csendes újonc

Még nagyon az elején vagyok, de az iberital a gyenge láncszem nálam: a saját pörkölésemet nem hajlandó ledarálni, a boltit igen...Ezért Ikeás darálóval durvára ledarálom és utána jön a darálás-átmenetileg.
A vízzel újítottam: vízlágyítón átengedem(gyantás), majd ezt MgO-s BWT kancsós szűrőn leszűröm, majd keverem sima csapvízzel, amit átszűrtem ugyanezzel a szűrővel. Jelenleg az arány 1:1.
Ha lesz vízkeménység mérőm, módosíthatom az arányt. Jelenleg ez bevált.

Mazzer SJ, GC2018+PID, kézi pörkölő "szita" házi fedővel, gázláng-elosztó

(#85761) sz.zs. válasza Csabszin (#85760) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én a BWT kancsót elfelejteném. [link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85762) Csabszin válasza sz.zs. (#85761) üzenetére


Csabszin
csendes újonc

Ezért vagyok itt, ez hasznos volt!

Mazzer SJ, GC2018+PID, kézi pörkölő "szita" házi fedővel, gázláng-elosztó

(#85763) Daneeka válasza sz.zs. (#85761) üzenetére


Daneeka
senior tag

Itt a tulaj megitta a nikkelt? (mondjuk lehet itt a reakciók után csak annyit árt mint ha 0.1g homokot ettek volna)

(#85764) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Köszi a győri tippeket!
(bár a kereső használatával inkább egy csetepatét találtam :D, DE a tippek meg a hozzáállásom alapján ) Voltam mindkét helyen (kapuczíner, kávébajusz). Más világ, más hangulat, más kávék. Ittam itt is ott is, hoztam innen is, onnan is.
Az elfogyasztott kv-k alapján nem lesz okom panaszra.
A CM-et nem is bírtam ki, fel is bontottam hazaérés után kis játék volt a hőfokkal: most életemben most először éreztem brutális különbséget ugyan azon gép, kv, víz, őrlés, tamperolás, stb. mennyiség esetén.
A @fragola.6035 által tuningolt GC pedig.... (nem győzöm elégszer megköszönni neki :R ), amit művelt a kv-val.... ááá zseniális volt.

Köszi mégegyszer a tippeket!

(#85765) SoundON válasza sz.zs. (#85761) üzenetére


SoundON
tag

Tudom hogy ezzel egyedül vagyok, de én sokszor rácsodálkoztam már a magnéziumos BWT kancsós víz jó minőségére, annak ellenére hogy általában NORDA+Mg, meg DMdeszt+B+Mg "dizájner" vizeket használok. Nálam 260ppmes csapvízből csinál 150ppmes magnéziummal dúsított vizet és rámérve sem csinál savasabbat vagy lúgosabbat mint a felsorolt többi. Most is nagyon betalált nálam egy CARAVAN columbiai kávénál. Konkrétan az mgBWTs kancsós vízzel lett csak ugyan olyan mint amit a Double Shot-ban ittam. Berobbanóan gyümölcsös, édes, szirupos, brutálfinom presszókávé. Dizájner vízzel ugyanez nem jött ki. Lehet hogy alubojlernél nem szerencsés, meg látom hogy van ahol valami (akár a magnéziumosBWTs kancsós víz meg a magas hőmérséklet)eszi a bojlert, de nálam most ezzel a legfinomabb ez a kávé. És nem utolsó sorban most ezzel a legkevésbé fémes a kijövő vizem :)
Szerintem minden gépnél és kávénál meg kell találni a megfelelő vizet.

..bár ezt a témát mi pont ma reggel már személyesen is megbeszéltük egymással :)

[ Szerkesztve ]

(#85766) stereofan


stereofan
tag

nem csináltam még ilyet: menthető még ez a felső vagy iktassam? köszi.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#85767) SoundON válasza stereofan (#85766) üzenetére


SoundON
tag

...én nem ennék meg pl pöcegödörben talált, de lemosott gyümölcsöt sem :)

(#85768) sz.zs. válasza stereofan (#85766) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha van benne kráteresedés - márpedig ebben van, ha jól látom - akkor én ki szoktam dobni.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85769) sz.zs. válasza SoundON (#85765) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én boldog lennék ha működne ez a víz, mert akkor nem kéne deszt. vizet sem cipelnem, BWT kancsó meg van otthon bőven :D Csak hát kérdés, hogy tényleg mit csinál a krómozással?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85770) looser


looser
addikt

Friss pörinél mennyi idő után lehet fogyasztani? Az egyikük 09.18 a másik 09.20.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#85771) koxx válasza looser (#85770) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1 hetet szokták pihentetni.

(#85772) sz.zs. válasza looser (#85770) üzenetére


sz.zs.
senior tag

1 hét-10 nap a minimum, de van olyan kávé aminek 2-3 hét a jobb.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85773) Bazsee71 válasza looser (#85770) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én 2 hetet szoktam várni (ha tudok), száraz feldolgozású kávénál inkább többet.

(#85774) Keresztapper válasza looser (#85770) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Bár nem tudom, milyen kávéról van szó, de én két hétnél hamarabb biztosan nem piszkálnám.

http://palscoffeetech.com/

(#85775) looser


looser
addikt

@mindenki: köszi a választ! Akkor várok egy hetet velük, bár reggel pont elfogyott egy bolti, már nagyon várom :-) Kapuczíner Velencei gondolások és Brazil Santos (250-250g).

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#85776) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha valaki időzíteni szeretné a kávégépet (vagy bármi mást) és/vagy távolról vezérelni, úgy van 1 db eladó ORVIBO B25 EU okos dugalj. (Alexa támogatás, 2300W, földelt EU verzió)

[link]
Nálam a házban 3 teljesít jó szolgálatot :)
Részletek privátban.

.:. bl4ze .:.

(#85777) mentic18


mentic18
tag

Sziasztok! Kávézó nyitás előtt állok pár hónappal évvel és szeretnék valakitől tanácsot/segítséget kérni akivel személyesen lehet beszélni, lehetőleg GyMS megyében.
Köszönöm a segítséget!

Samsung Galaxy A53 5G

(#85778) Csabszin válasza SoundON (#85765) üzenetére


Csabszin
csendes újonc

Akkor jobban körültekintek ebben a témában, mert a BWT víz kombinációm bevált, mellékíz általam nem tapasztalt, próbálok utánaérdeklődni...
Sőt, a saját pörkölés, "kontár" darálás mellett is korrekt íz, bár az ízlelőbimbóim távol állnak a mesterektől, de a friss pörkölést(kb 10 napos) bárhogy sikerül is, nem lehet bóti dolgokkal felülmúlni.
Ma a párommal végre felsóhajtottunk; de finom: AVX Guatemala Huehuetenango Pacamara.
Pici citrusosság mellett, maradó selymes íz.

Mazzer SJ, GC2018+PID, kézi pörkölő "szita" házi fedővel, gázláng-elosztó

(#85779) mutyi


mutyi
őstag

Létezhet-e egy darálónál, hogy ha az ember fagyasztott babot használ, ami mondjuk benne ha a darálóban pl 30 percig és csak utána darálja le, hogy a kiengedés után annyi nedvesség legyen 8-16 gramm kávénál, hogy az egyszer olyan helyre kerül, ahol zárlatot tud okozni?
A múlt héten az Eureka darálóm használat közben pukkant egyet,majd le is kapcsolt az egész lakás áramellátása.
Ma kiderült, hogy a daráló nem szállt el,mert be lett dugva és azóta is megy rendesen.
Létezhet hogy esetleg volt egy kő darab a kávé között, ami hirtelen okozhatta ezt a pukkanást és zárlatot?

(#85780) bl4ze válasza mutyi (#85779) üzenetére


bl4ze
veterán

Én elsőre is egy kőre tippeltem amikor írtad a jelenséget...

.:. bl4ze .:.

(#85781) Keresztapper válasza mutyi (#85779) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A villamosságtechnikai fejtegetést meghagyom azoknak, akik értenek hozzá, de azt a kérdést azért felteszem, hogy mi a csudának hagyod a gondosan tárolt babokat egy fél órára az őrlőben levesedni?

http://palscoffeetech.com/

(#85782) SoundON válasza SoundON (#85765) üzenetére


SoundON
tag

Pontosítanék a magnéziumos BWT kancsóval kapcsolatban. A kancsó BWT betétjéből kicsorgó víz a betét elhagyását követően valóban sokkal savasabb mint amit beletölt az ember!

Nálam a csapvíz 7,6pH, míg frissen a BWT betétből kicsorgó víz 6,6pH ami pont 10x savasabb!!!

A vizet a műanyag kancsóban hagyva egy éjszakára viszont rendeződnek a dolgok és visszaáll a betöltött 7,6pH szintre. Ugyan ezt a 7,6pHt mértem a GC műanyag tartályában is a 2 napja beletöltött víznél is. Az is lehet hogy ha valaki üveg víztartályt használ vagy befőttes üveget annál is más a helyzet, azt nem tudom.

És akkor még nem is beszéltem arról, hogy a száraz BWT betét az első pár deciliter vizet még lágyabbra szűri, míg később egyre keményebbre tehát. 130ppmről megy fölfelé 160ppm körülire nálam, ami mint tudjuk más más kávét eredményez...

...SZERINTEM A KONZISZTENS PRESSZÓKÁVÉ NEM LÉTEZIK! CSAK UTÓPIA!!! :DD

(#85783) konzumpro válasza SoundON (#85782) üzenetére


konzumpro
senior tag

És vajon mi a helyzet a Laica, azon belül is a mineral balance és magnesiumactive verziókkal?

(#85784) konzumpro válasza mutyi (#85779) üzenetére


konzumpro
senior tag

A kővel nem pukkan, csak lepukkan. Sérültek-e a kések? Ha nem, akkor nem valószínű a kő.

(#85785) mutyi válasza Keresztapper (#85781) üzenetére


mutyi
őstag

Nem ez a jellemző, de hazidnék, ha azt mondanám, hogy nem fordult el velem ilyen,mert beletettem és közben még elkezdtem valamit csinálni és ott felejtettem.
De ez mondjuk 100-ból 1 eset.
De épp ezért kérdeztem meg ezt a kiengedés dolgot.
@konzumpro: Nem szedtem szét a gépet, nem tudom hogy sérült-e a kés, remélem nem. 1 hónapig még garis, addig még nyúzom és ha megint előjön a probléma, akkor viszem gariztatni.

(#85786) SoundON válasza konzumpro (#85783) üzenetére


SoundON
tag

...arra az mérjen rá akinek olyanja (vagy két anyja :) ) van

(#85787) Csabio válasza mutyi (#85785) üzenetére


Csabio
újonc

Szerintem annyi kávéból nem tud olyan mennyiségű víz kifolyni ami zárlatot okozzon. Viszont ha puffant , és levágta a biztosítékot, akkor ott komoly áramok folytak...Biztos van nyoma.
Az egy hónap gari miatt izgulnék...
Más
Valakinek nincs ötlete, hogy lehetne egy ilyen tárcsát szerkeszteni/rajzolni, akárhogy megoldani. Fiorenzato F4 nano-ra lenne, de igazából rá lehetne applikálni bármilyen tárcsás állítóra . (Home-baristan megcsinálta egy srác)

(#85788) 72lakiluk válasza Csabio (#85787) üzenetére


72lakiluk
tag

Kinyomtatod és ráragasztod. Mazzerra biztosan van a neten, fekete és fehér is, többféle osztással. Neked valót nem találsz ? A képen levő van nekem is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#85789) weinmaker válasza Csabio (#85787) üzenetére


weinmaker
őstag

Hú de klassz. Ezt megcsinálom én is. Hol láttátok mazzera?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#85790) 72lakiluk válasza weinmaker (#85789) üzenetére


72lakiluk
tag

https://www.home-barista.com/grinders/improved-grind-setting-ring-for-mazzer-grinders-t35219.html

Beírod a keresőbe és adja.

Fentiekből is látszik, fingom sincs a linkelésről :Y

[ Szerkesztve ]

(#85791) weinmaker válasza 72lakiluk (#85790) üzenetére


weinmaker
őstag

Megnéztem, de sajnos már nem él a letöltési lehetőség. :(

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#85792) Rush77


Rush77
aktív tag

Nekem fent van a Majoron.
Mondjuk a tetejére nem árt valami átlátszó öntapadós cucc is mert a sima matrica kopik.
Majd újra kell csinálnom az enyémet is. Először sima papírra nyomtattam nert elsőre a méret nem stimmelt.

[ Szerkesztve ]

(#85793) Csabio válasza 72lakiluk (#85788) üzenetére


Csabio
újonc

Gondolod, ilyen egyszerű lenne a problémám? :) Ha lenni mit kinyomtatni akkor megtettem volna.
Egyszerűnek tűnik, de mégsem az.
Neten nem találtam sehol. Mazzerhez is megcsinálták az adott fórumon

[link]
Egy Photoshop gurunak biztos nem téma...csak az nem én vagyok :)

(#85794) weinmaker válasza weinmaker (#85791) üzenetére


weinmaker
őstag

Lejárt a szerkesztési idő, de itt a jó link ahonnan le lehet tölteni, ha valaki szeretné: [link]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#85795) Csabio válasza 72lakiluk (#85790) üzenetére


Csabio
újonc

Ezt nem láttam eddig, köszi! :)

(#85796) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

A BWT kancsós víz “fej, bojler korrodáló hatása” miatt állítólag tegnap hivatalos panasz is érkezett a BWT Hungária Kft.-hez. Esetleg innen volt valaki?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85797) Csabio válasza sz.zs. (#85796) üzenetére


Csabio
újonc

Remélem ugyanez a bejelentő nem tett panaszt a kaposvári cukorgyár ellen, hogy elolvad a cukor a teában ?! :D A lágyított víz alumínium korróziót okoz.
Például egy háztartásban lágyított vízzel használt bojlerben 1év alatt elfogy az alumínium anód, míg nem lágyítottnál évekig bírja...

(#85798) handrash válasza Csabio (#85797) üzenetére


handrash
őstag

A teában nem tud elolvadni a cukor, ugyanis olvadáspontja -fajtától függően- 140 Celsius fok felett van, addigra a tea ugye már bőven gőzzé válik.... :P

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#85799) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó Mazzer Mini E szép, újszerű állapotban, + még egy bontatlan gyári kés. Csak otthon használták. Ára 160e. Ft.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#85800) SoundON válasza sz.zs. (#85796) üzenetére


SoundON
tag

Amúgy én örülnék ha valami hivatalosan is kiderülne hogy mit csinál a vízzel ez a BWT kancsó.Lássuk be kb annyit tudunk róla mint a Coca-Cola receptjéről :)
Azért nálam sem egyértelmű hogy pontosan milyen TDS és pH értékű vizet csinál a viszonylag állandó 260TDS 7,6pH csapvizemből. Hol ilyet hol olyat.

A tegnap szűrt vízre ma is rámértem. Most a kancsóban egy nap után is 6,6pH maradt míg ugyan az a víz másik része a GC műanyag víztartályában már 7,6pH-t. Nem nyákos és teljesen tiszta a víztartályom, tehát más okozhatja a pH változást...

Mindezektől függetlenül ezzel a vízzel nagyon finom volt a Caravan kolumbiai kávé. A mostani CM kenya viszont nem az igazi. Holnap rápróbálok más vízzel is hogy kiderüljön a kávé vagy a BWT víz a hibás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.