Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85851) weinmaker


weinmaker
őstag

Valaki kóstolta már a Pacificaffe új yirgacheffe-jét? Nekem eléggé bejön. Illetve a Kapuczinertől az El Salvador Mercedes amit mostanában előszeretettel iszogatok. Ebből az El Salvadorból volt még egy másik fajta is, de az nekem kevésbé tetszett.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#85852) yazoo1 válasza 72lakiluk (#85848) üzenetére


yazoo1
tag

Én csak a szemeset ismertem..van úgy hogy az ember nem ért hozzá és elîrja...

(#85853) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ma főztem egy kb 70sec-es kávét. 17,5g-ból lett 30g.
De a meglepő, hogy azon felül hogy nem volt gyenge, nagyon jó íze volt és szinte egyáltalán nem volt keserű.
Úgy vettem észre hogy savanyú jegyeket könnyen kihoz a lelit egy kávéból, de igazán túlkivonatolt keserűt még sosem sikerült vele csinálnom.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85854) koxx válasza Ferdzsoo (#85853) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

70 sec alatt jött ki a gépből 30g? az akkor épp csak csöpöghetett.

(#85855) Ferdzsoo válasza koxx (#85854) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Eleinte csak csöpögött, de idővel valamennyire megindult, és nem volt csatornásodás sem, nakeddel csináltam, szép egyenletes középső lefolyás.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85856) vicces1 válasza Ferdzsoo (#85855) üzenetére


vicces1
aktív tag

Teljesen rendben van az a 70mp.

Víztéma:
BP=Norda
Vidék=Garai

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#85857) Ferdzsoo válasza vicces1 (#85856) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lassan kezdem úgy gondolni, hogy egy nem nagyipari (értsd rezgőpumpás) kávégépnél ezek az espresszószabályok nemigazán mérvadóak.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85858) zolnagy


zolnagy
őstag

Holnap a Kávé Napján szerintetek lesz lehetőségünk valahol a GC-t kipróbálni? Holnap viszem, és a vevő ott venné át, de jó lenne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#85859) 72lakiluk válasza zolnagy (#85858) üzenetére


72lakiluk
tag

Háát nem tudom. Egy dugalj kell csak, vizet meg viszel :)

(#85860) SoundON válasza zolnagy (#85858) üzenetére


SoundON
tag

A konyhába nem tudlak bevinni, de van egy stúdiószobám ahol be tudod kapcsolni a vevőnek, ha annyival beéri. Hánykor lenne mindez?

[ Szerkesztve ]

(#85861) zolnagy válasza SoundON (#85860) üzenetére


zolnagy
őstag

Ahh, köszönöm! 11-kor találkoznánk ott. Egy dugalj elég lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#85862) Csápájev


Csápájev
őstag

Kici kínai palmtam- egyengető kombót, egyengetőt használ,próbált valaki?

[link]
[link]

(#85863) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Van bevált, olcsó kávé mérlegre javaslatotok? Érdemes kifejezetten kávé mérleget venni vagy nettó lehúzás?

(#85864) Csápájev válasza Slownz (#85863) üzenetére


Csápájev
őstag

Tizedgramm pontosságút érdemes szerintem.
Ebay tele van pár ezer forintos mérlegekkel, én is egy olyat használok évek óta.
4-5 ezer körül már itthon is van alternatíva,ha gyorsan kell.

(#85865) koxx válasza Slownz (#85863) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Avx-nél 5-6e ft, én ilyet használok kb fél éve [link]

(#85866) Slownz válasza Csápájev (#85864) üzenetére


Slownz
senior tag

Köszi! Ebay-esekről azt hallottam, hogy kell hozzájuk kalibraciós eszköz (súly) is, mert gyárilag pontatlanok.

(#85867) Bazsee71 válasza Slownz (#85863) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem a Beurer KS36 vált be. Gyorsan reagál (a legtöbb pár gramm lemaradásban van általában), 2000g-ig mér (rá lehet tenni a kart, vagy akár egy öblösebb cappus csészét is), és nem túl nagy.

[ Szerkesztve ]

(#85868) koxx válasza Bazsee71 (#85867) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Portafilter kar ráfér rendesen? nekem a legtöbbel az volt a bajom, hogy baromi kicsi a mérőfelület.

(#85869) Bazsee71 válasza koxx (#85868) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ráfér alapból is, de ha teszel rá egy csészét és arra teszed a kart, azzal talán még egyszerűbb. Van hozzá kalibráló súly is. És gyors. :) (Van nekem is kínai, nagyon zavar a lassúsága.)

(#85870) Csápájev válasza Slownz (#85866) üzenetére


Csápájev
őstag

Dehogy kell,tű pontosak.
Ráadásul nekem nincs is az említett lassúság.

[ Szerkesztve ]

(#85871) Bazsee71 válasza Csápájev (#85870) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem ilyen van (nem innen), ez a kínaiak közül még gyorsnak mondható, de a Beurertől ez is elmarad.

(#85872) verti1


verti1
tag

A linkelt avx-es felejtős. Nagyon nagy, pontatlan és lassú. Ha működő mikro mellé teszed akkor bekapcsol és mutat egy-két grammot. Amit Bazsee71 linkelt ebay-es az elég jó. Kicsi, lapos, de lassan reagál és a ki-be kapcsoló gombja gyakran szarakodik.

(#85873) jana86 válasza Ferdzsoo (#85857) üzenetére


jana86
csendes tag

Nemcsak a kicsi rezgőpumpásaknál. Főleg világos pörkölésű kemény babokkal nekem a legtöbb esetben sokkal jobban ízlenek hosszabb lefolyással az italok. Akár 15-20s előáztatás után 40-50s körüli lefolyással készült 21,5=»48g. A gyártó, akitől az őrlőm van, kimondottan ajánlotta, hogy kísérletezzek nyugodtan hosszú lefolyással, mert "jól áll" az őrlőjével készült italnak.

[ Szerkesztve ]

(#85874) Bazsee71 válasza verti1 (#85872) üzenetére


Bazsee71
őstag

A kikapcsoló gombot el is felejtettem megemlíteni, azt hittem egyedi eset.

(#85875) verti1 válasza Bazsee71 (#85874) üzenetére


verti1
tag

Az enyémen és ismerősömén is úgy működik ahogy kedve van.... de a gagyik között ez a legjobb mérleg szerintem...

(#85876) Szabász válasza Slownz (#85863) üzenetére


Szabász
csendes tag

Nekem is a Beurer KS 36 vált be! Szépen elfér a tálcán, és pontos.

(#85877) sz.zs. válasza jana86 (#85873) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A Roastopus etióp nekem is úgy ízlik a legjobban, hogy 10 mp 2 baron, utána 10 mp-re lekapcsolom, majd szépen lassan viszem fel 7 barig és ~40 mp alatt jön le. Az egész lefolyás így ~1 perc és brutál finom. Mindez Niche Zeroval.
Milyen őrlőd van Neked?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85878) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

A kávé napja rendezvényen a BWT képviselője azt mondta, hogy a BWT kancsó vize alkalmatlan/nem ajánlott kávégépben való használatra.

https://caffe35.webnode.hu/

(#85879) koxx válasza fragola.6035 (#85878) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennek ellenere megis sokan hasznaljak. De ezt jo tudni.

(#85880) Csabszin válasza fragola.6035 (#85878) üzenetére


Csabszin
csendes újonc

Tyűha!
Legalább azt is mondta volna, hogy a direkt kávégépekhez gyártott tisztítóik nem ártanak.

Jana86" A világos pörkölésű keményebb babok az én kedvenceim is; jó száraz pogácsák maradnak utánuk, a lefolyás növelés ellenére valóban kellemes élmény-számomra.
Talán a savasság, ami zavaró lehet, de a hőfokkal lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

Mazzer SJ, GC2018+PID, kézi pörkölő "szita" házi fedővel, gázláng-elosztó

(#85881) SoundON válasza fragola.6035 (#85878) üzenetére


SoundON
tag

Nekem ezt a kulcsmondatot nem modta ki de azt igen hogy sem a kancso sem a patron nem ad allando viz minoseget es hogy a BWT semmit nem garantal csak azt hogy finomabb vele a kave :)
2017ben meg mast mondtak!!!
https://www.bwt.hu/hu/BWT/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/Lapok/otthoni-kave-keszites-alapjai.aspx

(#85882) Slownz


Slownz
senior tag

Köszi az ajánlást, megrendeltem a kínait, teszek egy próbát vele!

(#85883) SoundON válasza SoundON (#85881) üzenetére


SoundON
tag

Ha meg nem ajanlott akkor minek volt standjuk es egy 2m2es BWT kancsos molinojuk egy kaves rendezvenyen!? Szep...

(#85884) grizlisandor válasza SoundON (#85883) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez kezd egyre érdekesebbé válni. :U

(#85885) Koczó93


Koczó93
őstag

Van nálam egy thermoblokkos kis Poccino gép. Ugyanaz belül mint a régi kis quick millek. Szabàlyozható pumpa, gőzölni is tud, illetve forro vizet adni. Az üveg tartály hibátlan. Nagyon hamar üzemkész. Valahol a pumpa környékén szivárog néha a víz mert áll alatta, és ilyenkor neha leveri a biztit. Ha valakinek van kedve kicsit barkàcsolni vele, megkerdezem a tulajt mennyiért valna meg tőle így.

(#85886) fragola.6035 válasza SoundON (#85883) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azt mondta, hogy a kancsós víz csak ivásra való.
A fenti standon mondta a vékonyabbik ember.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#85887) fragola.6035 válasza Koczó93 (#85885) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Engem esetleg érdekelne.

https://caffe35.webnode.hu/

(#85888) jana86 válasza sz.zs. (#85877) üzenetére


jana86
csendes tag

Én szép lassan hagyom felépülni a nyomást úgy, hogy 15-20s mire az első csepp lecseppen a csészébe, aztán felviszem 9 barra, majd kb 25s után lefojtom szép lassan 6 barig és a maradékot úgy engedem ki.

Egy Monolith Flat-em van pár hómapja. :)

(#85889) jana86 válasza Csabszin (#85880) üzenetére


jana86
csendes tag

Én szeretem a savasságot is bennük, de a hosszabb lefolyással, kicsit hosszabbra húzva, mint 1:2, kevésbé érezhető. A hőfokkal nagyon érdemes kísérletezni. Én beragadtam sokáig a 91-93 fok tartományba (PID szerint), de most pl. kenyaival felmentem 96-ra és sokkal jobb lett. Barkács méréseim szerint ez kb. 92-93 fokos kifolyó vizet jelent a pogácsa tetején.

(#85890) SoundON válasza fragola.6035 (#85886) üzenetére


SoundON
tag

Félre ne érts, én nem kételkedem abban amit írsz, meg nem téged győzködlek, csak azt veszem észre hogy ez "watergate" üggyé kezd duzzadni!!! :)

Én a bejárathoz közelebb a ruhatárnál lévő BWT standon beszéltem vagy fél órát az amúgy nagyon segítőkész szemüveges sráccal. Ez a srác nekem is azt mondta hogy az ott lévő víz csak ivásra való, mégis nagy gallonokba csapolták azt a vizet a ByBeans-es srácok a Dalla Corte Mina-ba.

Most akkor mi van? Mi mire való? Miért hirdetik magukat kávés rendezvényeken? Miért nem írják le hogy melyik termékük mit csinál a vízzel és mi mire való? Miért mondanak a kollégák össze vissza mindenfélét? Miért van a kancsó patron csomagolásán egy gőzölgő csésze és miért írják rá hogy a kávé ás tea íze jobb lesz tőle ha csak ivásra való ez a víz?

A weboldalukon ez a 2017es írás van fent, aminek a vége igazán izgalmas:

"Petró Vera, a BWT Hungária értékesítési igazgatója arra hívja fel a figyelmet, hogy otthonunk típusától és épületgépészeti lehetőségeitől függően különböző típusú berendezéseket használhatunk a víz lágyítására, szűrésére: „Az ivóvíz utótisztítása vagy víz lágyítására, szűrésére többféle eszközzel történhet. Léteznek olyan beépített berendezések, amelyek közvetlenül a vízvezetékhez csatlakoztatva látják el a feladatukat, de ezek társasházakban nem mindig alkalmazhatók. Lakásokban a mosogatópult alá integrált, vagy a fürdőszobai csap alá beszerelt vízszűrő, illetve vízlágyító készülék jelenthetik az ideális megoldást. A legkézenfekvőbb, bárki számára kivitelezhető megoldás pedig a vízszűrő kancsó, amely többféle űrtartalommal és színben kapható. A kancsó semlegesíti a kellemetlen ízeket, szagokat, valamint eltávolítja a klórt és az esetlegesen előforduló nehézfémeket (pl. ólom, réz) a csapvízből, ezáltal különösen finom, tisztított víz kerül a poharunkba. Az innovatív magnézium-formulás (Magnesium Mineralizer) szűrőbetétnek köszönhetően értékes magnézium keveredik a szűrt vízhez, amely ideális kávé- és teakészítéshez, mert hozzájárulhat az ízek kiteljesedéséhez. Ezen kívül a vízszűrő kancsó lágyítja is a vizet, így nem kell aggódnunk, hogy vízkő rakódik le a vízforralóban vagy a kávégépben.”

Hogy bizonyos kávék íze néha valóban jobb volt nekem ezzel mint más vizekkel azt továbbra is tartom, de hogy ennél a cégnél valami nagyon bűzlik az is biztos! :)

[ Szerkesztve ]

(#85891) 72lakiluk válasza jana86 (#85888) üzenetére


72lakiluk
tag

Ne bassszz. aranyárban mért mikroszkóp ? :C ez már a radikalizmusnak is a széle :R

(#85892) 72lakiluk válasza SoundON (#85890) üzenetére


72lakiluk
tag

Ami le van írva, az a tuti. Az, hogy jópofaságból vki vkinek mond vmit ... :)

(#85893) fragola.6035 válasza SoundON (#85890) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Még kissé gúnyosan mosolygott is, hogy kávévíznek a nagy Mg patron való. Aztán mondtam, hogy háztartási géphez mégse vehet az ember ipari patront, erre háztartási géphez a vízlágyító gyantás zacskót ajánlotta.
Hogy most mi az igaz, én nem tudom.
Nekem van egy originál csomag bwt kancsóm patronokkal. Szívesen tesztelném, hogy korrodál-e tőle az alu, réz vagy nikkel, de nem tudom, hogy hogyan csináljam.

https://caffe35.webnode.hu/

(#85894) WiZARD válasza fragola.6035 (#85893) üzenetére


WiZARD
addikt

Közben pedig a nagy Mg patronra a BWT és a La Marzocco is azt mondja, hogy nem szabad LM géphez használni... (és elég sokan használják)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85895) fragola.6035 válasza WiZARD (#85894) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Te mit használsz?

https://caffe35.webnode.hu/

(#85896) norby_42


norby_42
aktív tag

Most azt játszuk, hogy a lányom választ kávét a Roastopus-os rendelésbol, és ki kell találnom, melyik az. A Strafish már a darálásnál lebukott az ananászos illattal:)

Eat pasta, run fasta

(#85897) WiZARD válasza fragola.6035 (#85895) üzenetére


WiZARD
addikt

Jobb híján én is azt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85898) SoundON válasza WiZARD (#85897) üzenetére


SoundON
tag

...egy meg nem nevezett budapesti kávézóban kértem ilyen BWT bestmax premium patronos vizet otthonra, amire rámértem: 135ppm TDS, 6,1pH ami kb 15x savasabb mint a budapesti csapvíz

(#85899) jana86 válasza 72lakiluk (#85891) üzenetére


jana86
csendes tag

Ez már az! :) Innen már csak egy lépés lehet: a MAX! :)

(#85900) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Írni akartam ide, hogy valami van a GC-mmel, de rájöttem, hogy én vagyok türelmetlen. Azt vettem észre, hogy jobban kell a 20-25 perc melegítés a gépnek, mint a nyomásmérő és pumpaszabályzó tuning/opv gumitömítéscsere előtt.(Az kérdéses, hogy mennyire valid az én megfigyelésem)

Nézem reggel, hogy még mára van elég kávé itthon, kiporciózva, mondom ok, majd rendelnem kell. Csinálom a sajátomat, nézem nem jön a kávé, hát nem kifogyott a tartályból a víz. :W Jövőhéttől váltok én is befőttes üvegre. Így ihattam kapszulásat, Penny forgalmazza, valami olasz gyártású blend. Nem tudom mit raktak a kapszulába, elvileg 7 gr kávéőrleményt, de valami nyomja a fejem rendesen. :U

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.