Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) Csápájev válasza paljoc (#85445) üzenetére


Csápájev
őstag

:))

(#85452) Sic.Transit válasza verti1 (#85447) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Közzé tudod tenni a leírót?

(#85453) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah ma beugrottam danettibe vettem egy 8020-as blendet, többen dícsérték. Tegnap előtt pörkölték. :DDD
Ahogy olvastam ez alacsonyabb hőfokot kíván. 92?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85454) stereofan válasza Ferdzsoo (#85453) üzenetére


stereofan
tag

szerintem egy kicsit lentebbről indulj 87-88C környékén,

majd ha pihent egy kicsit.

írd meg légyszíves, hogy ízlett e,

jó kávézást!

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#85455) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
Omron PID-ből melyiket érdemes megvenni? Úgy látom, hogy az E5CC-QX sorozat a feszültségkimenetes, ami kellene ugye az SSR meghajtásához. Vagy melyik típust szoktátok beépíteni? Tesóm szülinapjára szeretnék rendelni egyet. Honnan érdemes megvenni? Az E-bay-en nekem gyanús, hogy hamisítványt is árulnak, mert a műszer eleje másképp néz ki. A QX sorozatból van négy gombos is, és öt gombos is. Nekem az öt gombos tűnik igazinak. Mi a véleményetek erről, segítsetek nekem ebben egy kicsit, kérlek. :)

Erre gondolok, hogy ez az igazi:
[Omron 1]

Ez meg a négy gombos változat, ez gyanúsnak tűnik, hogy nem eredeti:
[Omron 2]

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#85456) verti1 válasza Sic.Transit (#85452) üzenetére


verti1
tag

Nem sajnos, én csak a “szellemi szerző” vagyok... 😀 Papíron vannak méreteim, rajzok. Nyomtatást más csinálta. De nem egy bonyolult valami. Ez 95x95-ös, hogy passzoljon a mérleghez. Én mindig a mérleg tálcáját használtam, mert szeretem látni mit öntök a örlőbe, de. Volt már, hogy volt a babok között apró kövecske. Az elektrosztatikus feltöltődés ellen is könnyebb így lepermetezni egy kis vízzel.

(#85457) fragola.6035 válasza Gery0505 (#85455) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A "Designed by Omrom" feliratú az biztos, hogy gagyi. Attól még lehet jó, de nálam kettő is van ebből, ami teljesen rosszul működik, használhatatlan. Bár korábban vettem már jót ebből is.
Az eredetinek nem ilyen a cimkéje.
Ez az eredeti.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#85458) Gery0505 válasza fragola.6035 (#85457) üzenetére


Gery0505
tag

Köszi szépen a segítséget, sejtettem, hogy valami nem stimmel ezekkel a szabályzókkal. Megkérdezhetem, hogy hol szoktad venni ezeket a PID-eket? Itt, ennél a Müller Automatikánál?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#85459) fragola.6035 válasza Gery0505 (#85458) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Vettem ebayről is jókat, de miután kaptam pár rosszat is, inkább nem veszek.

https://caffe35.webnode.hu/

(#85460) sz.zs. válasza Gery0505 (#85458) üzenetére


sz.zs.
senior tag

EBay-ről sajnos lutri, annyit pedig szerintem nem ér amennyiért a Müller Automatika adja.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85461) stereofan válasza Gery0505 (#85458) üzenetére


stereofan
tag

még szét lehet nézni a hazai legnagyobb villamossági kereskedő cégeknél, azok az omron magyarországi képviseletével vannak kapcsolatban, az pedig a nemzetközi omron hálózatból szállítja a termékeket. de nagy csodák nincsenek, kb. hasonló árszint lesz, viszont az garantáltan eredeti és garanciális termék lesz.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#85462) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Ez most engem is meglepett (6-7 perecre tippeltem a teljes idoigenyt). 4:26 alatt megvolt a Flair-rel a dupla eszpresszo, szobahomersekletu vizzel startolva. A 4 perc abszolut elerheto:

https://youtu.be/1A9UWoR_ffA

(#85463) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Itthon a Momert 1161(katt) szörnyeteget leváltotta egy Saeco Poemia, mert a GC-mnél olcsóbban is lehet "finom" kávét csinálni. ;] Mondtam neki, hogy low budget kategóriában, csak a kotyesz, de az itthonra nem jó, meg amúgy se értek hozzá. ;] Hát nem sikerült az elvárásoknak megfelelő kávét csinálni a 10k vásárolt használt SP-vel, ellenben nagyszerű kapucsínószerá levet főz a nyomásfokozós karral. :B
Míg odavan a GC, addig marad a cupping. :B

Szerk.:
Tudom, hogy ki lehet belőle operálni a nyomásfokozó részt, de én nem szólok bele, a családnak jó lesz. ;]
Szerk2.:
Nesspresso kompatibilis normális/ajánlott kávékapszulát hol találok?
Úgy néz ki, hogy a Spar akcióval kerül ide egy kapszulás gép.

[ Szerkesztve ]

(#85464) PpenoO válasza Gery0505 (#85455) üzenetére


PpenoO
őstag

Tudok eredeti Omron PID beszerzésben segíteni kisker árnál olcsóbban.

(#85465) Flashback


Flashback
addikt

Ma húztam egy kávéhoz hasonlót végre :)
Most úgy tömörítettem hogy teleraktam a kosarat, óvatósan leütögettem, elhúztam újjal kb hogy vízszintes legyen, majd tamperelés. Az örleményt A Graef CM802-en levettem 5-ről, 4-re (a 40 ből). Szépen 9-baron jött le. Lefolyás kicsit csöpögős volt, a végeredmény 26gr kávé lett. A pogácsa a karban maradt szépen.
ízre kicsit savasabb lett uh megpróbálok visszaálni 5-ös fokozatra, és reprodukálni a 9bar-t.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85466) bl4ze válasza Flashback (#85465) üzenetére


bl4ze
veterán

Képről nem túl biztató.
Lyuk a cremaban stb
Milyen kávé?

.:. bl4ze .:.

(#85467) Flashback válasza bl4ze (#85466) üzenetére


Flashback
addikt

Nem tudom számít-e, de nem azonnal lőtem a fotót, még takarítgattam.
KV: Indian Monsooned Malabar AA.

Szerinted mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85468) koxx válasza Flashback (#85465) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem ez már kicsit túltöltöttnek tűnik.
Videózd le, hogy csinálod a kv-t.

(#85469) 72lakiluk válasza Flashback (#85465) üzenetére


72lakiluk
tag

Ezek szerint nem adagonként darálsz és nem méred. Ez jól túl van töltve szerintem is. A SJ őrleménye nemigen vagy csak éppen eléri a kosár peremét kis ütögetve tömörítés után. Aztán jön a rendes tamper. Ha peremig darálnék sok lenne, legalább +2gr szerintem.

(#85470) Flashback válasza koxx (#85468) üzenetére


Flashback
addikt

Igazatok van biztos hogy túl volt töltve. Van amúgy a géphez egy ilyen gyári mérő hogy meddig kellene tölteni a kosrat. Legközelebb használom.
Videózni sajnos nem tudok eléggé korlátos itt az internetem. Köszönöm a tippeket. Maradok ezen a finomságon és jobban figyelek a mennyiségre. :R

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85471) bl4ze válasza Flashback (#85467) üzenetére


bl4ze
veterán

Vélhetően túl van töltve, meg lehet a hő is sok, ha ilyen lyukak vannak a crema-n....

.:. bl4ze .:.

(#85472) konzumpro válasza Flashback (#85470) üzenetére


konzumpro
senior tag

Mi ez a gép? Bambino?

(#85473) Flashback válasza konzumpro (#85472) üzenetére


Flashback
addikt

Sage 920

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85474) Peti...(16v) válasza Flashback (#85473) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nem lehet, hogy a duplafalú nyomásfokozós szűrőt használod?
A gyári dupla (de nem duplafalú) szűrőbe általában 18g őrlemény kell, de persze kávéfüggő. Mérleged van?

[ Szerkesztve ]

(#85475) Gery0505 válasza fragola.6035 (#85459) üzenetére


Gery0505
tag

Így van, E-bay-ről nem mindig lehet tudni, hogy mit kap az ember. Egy ilyen komoly szerkezetet, inkább én is megbízható forrásból vennék.

SzZs: Annyit szerintem sem ér ez az Omron PID, E-bay-en is van aki 200eFt körül adja.

Stereofan: Kicsit körülnéztem, a nagyobb elektronikai boltokban, valóban hasonló árfekvésben van mindenhol. Én is garantáltan eredeti és garanciális cuccot vennék.

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#85476) iatti válasza Gery0505 (#85475) üzenetére


iatti
aktív tag

ér ez ennyit? az enyémen is omron van,90-ért vettem a gépet,akkor ebből 40-50e a pid.nem hinném.

(#85477) Flashback válasza Peti...(16v) (#85474) üzenetére


Flashback
addikt

Szimplát normált haszánlom, kb olyan 13gr kávé megy bele.
Van mérlegem persze. Mérjem le hogy mennyi megy a karba, arra gondolsz?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85478) adp válasza Flashback (#85477) üzenetére


adp
őstag

13 az rengeteg a szimplába, duplához közelebb van ez az adag mint a szimplához...

(#85479) Peti...(16v) válasza Flashback (#85477) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Először is felejtsd el a szimplát, ha jó kávét akarsz. Nem csak ezen a gépen, hanem általánosságban sokkal nehezebb a szimplát jól eltalálni, de még ha sikerül is, akkor sem lesz olyan, mint egy fél dupla. Nem mindenki ért ezzel egyet, de a többség inkább duplát készít magának. Ha mégis ragaszkodsz a szimplához, akkor LM (La Marzocco vagy ennek utánzata) szimplaszűrő, egy szűkítő és egy 41mm-es tamper fog kelleni hozzá. De szerintem felejtsd el, nem ér annyit, inkább térj át a duplára.
A másik fontos alaptétel, hogy minden kávénál be kell lőni azt az őrleménymennyiséget, ami tömörítve pár mm-re van a felsőszűrőtől. Nálam ugyanezen a gépen a gyári duplával ez kb. 18 grammal jó, tehát ebből kiindulhatsz. Utána már az őrlemény finomságával kell játszanod a megfelelő lefolyáshoz. Nincs kőbe vésve, de 1:2-es arányt tartva a 18 gramm kávéból 36 gramm italt kell kapnod 25-35mp alatt. Ez már kávé- és gépfüggő, de kiindulási alapnak jó lesz. Aztán jöhet a hőfokkal variálás, de ahhoz, hogy belődd a jó receptet, mindig csak egy-egy paramétert változtass (megint csak géptől függetleneül)!

(#85480) koxx válasza Flashback (#85477) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah, nagy catler gephez csak a dupla szurot hasznald. Kb 18-18.5g kave megy bele. En 42-45 grammot huzok belole.

(#85481) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mai TT 8020.

Nagyon jó KV. Merem állítani hogy eddig a legjobb amit ittam.
De az is igaz hogy csak most kezdek belépni a negyed kilós KV-k világaba. :D tudom szégyen, jobb később mint soha.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85482) stereofan válasza Ferdzsoo (#85481) üzenetére


stereofan
tag

jó néz ki! 👍
mennyire állítottad be a pidet?

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#85483) Ferdzsoo válasza stereofan (#85482) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez most 88 volt. De elég volt neki, feljebb biztosan nem teszem. Sőt amikor olaszeszpresszo tesztelte a helyszínen nekik még világosabb volt a crema nulla csíkosodással...
Ehhez képest az enyém kicsit tigrises.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85484) adp válasza Ferdzsoo (#85483) üzenetére


adp
őstag

mikori prökölés? én kóstóltam ezt a kávét de 1 hetesen számomra nagyon szar volt, mint az összes olaszos jellegű kávé, ezeknek szerintem kell legalább 1 hónap mire beérnek, de 3 hét elött nem nyúlnék hozzá

(#85485) Flashback


Flashback
addikt

Sokkal "egészségesebbet" sikerült ma csinálni.

Tamperelés majd "megtrimmeltem". Megvolt a 9bar és szép lefolyás. Holnap (vagy délután) kipróbálom a duplát amit írtatok meg lejjebb veszem a hőfokot 93-ról, 90-re. Kíváncsi vagyok mennyire változik az íze.
Köszönöm a tippeket, fantasztikusak vagytok! :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85486) verti1 válasza Flashback (#85485) üzenetére


verti1
tag

Tamperelés után már ne trimmelgess, mert elronthatid az egész előkészítest. Apró repedések lehetnek a pogiban és csatornásodik. A kart sem szabad durván a géphez ütve felrakni, mert ugyan ez lehet a végeredmény. Ha ragaszkodsz a trimmeléshez akkor utána újra tamperolj.

(#85487) Seth1


Seth1
tag


Ez látványra milyennek számít? Sajnos látszik az árnékom benne.

[ Szerkesztve ]

(#85488) ussseal


ussseal
tag

Kezdő filterezéshez elég szerintetek ez az ikeás csoda (nyilván plusz papirfilterrel használnám, 2 ezerért láttam most Budaörsön, nem a reklám helye :) ). Vagy V60 alá nem érdemes adni?

(#85489) bl4ze válasza Flashback (#85485) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez szerintem még mindig nem az igazi :(

.:. bl4ze .:.

(#85490) Flashback válasza bl4ze (#85489) üzenetére


Flashback
addikt

Én ennek is nagyon örülök. Aeropressezés után nagyon élzezem ezt, főleg a tanulási folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85491) yazoo1 válasza Flashback (#85485) üzenetére


yazoo1
tag

Hány mp.alatt kaptad?
Hignak tunik, szőkének..

(#85492) Peti...(16v) válasza Flashback (#85490) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Az a baj, hogy örültél a tanácsoknak, de egyiket sem tartottad be... De a te dolgod, azt csinálsz amit akarsz.

(#85493) soldier2 válasza Flashback (#85490) üzenetére


soldier2
őstag

Nem nyomásfokozós szűrőd van?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#85494) GAgyiXyXy válasza grizlisandor (#85463) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

"Hát nem sikerült az elvárásoknak megfelelő kávét csinálni a 10k vásárolt használt SP-vel, ellenben nagyszerű kapucsínószerá levet főz a nyomásfokozós karral."

Akkor valamit nagyon elbaszcsiztál. A Poémiával egész jókat lehet húzni klasszik blend vonalon friss pörkölésből. Véleményem szerint még a pod-tól is jobbat. Nem annyira rossz az, mint írod. Arra is rá kell érezni.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#85495) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!

22gr VST-t használ valaki?
Nyitott karba menne.
Üdv Viktor

(#85496) adp válasza ussseal (#85488) üzenetére


adp
őstag

muanyag v60-at vegyel, ezt felejtsd el

(#85497) Parci válasza Illesvik (#85495) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vízterítőtől függ, hogy mennyi megy bele, de szerintem brutális, túlzás. 25 g-ot elnyel a tipikus gépeken, normális lefolyáshoz elég durvára kell tehát darálni, nem azt nyered vele, hogy több kávét tudsz csinálni, hanem mást.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85498) sz.zs. válasza Illesvik (#85495) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én használok 22 g VST-t. Ugyan nem nyitott karban, hanem a GC gyárijában. Reggelente a klasszikot azzal “húzom”, azt csapjuk ketté a párommal. Mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85499) grizlisandor válasza GAgyiXyXy (#85494) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én ott baszcsiztam el a dolgot, hogy kértem belőle egy főzetet. ;]

Család használja, én hozzá se nyúlok, de miután elmondtam a véleményem, milyen italt kaptam, előkerült a Momert, abból legalább kávé ízű víz folyik. :B

(#85500) ussseal válasza adp (#85496) üzenetére


ussseal
tag

Köszi a tippet, sokat utazom, úgyhogy v60-ból (is) csak a műanyag játszik :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.